KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

+39
Bekanicaa
Blanka
Dora1
bebana81
BiKsi :)
SladZana
Šašava
BabyBear
zsuki75
Vanja80
sanja 73
mamadabudem
micam
Tavita
NikolaMaja
Mimi12
ivanicasale
Bobac
Jerapetra
libra35
PalcicaBg
Zmajuška
MalaSaJuga
Nessi
OKacica
saska1
noja
Hobbes
tiramisu
Lija
marelica
Bobaue
fight&faith
mimi85
Principessa
Ancica 87
makica1984
Sirijus
Eve
43 posters

Strana 39 od 40 Prethodni  1 ... 21 ... 38, 39, 40  Sledeći

Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 39 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Strumfeta78 27/11/2017, 15:35

BB smes konjsku mast, zelenu!

Aries, to sam godiste... Very Happy
Zadnji put kad me je dr pitao kako sam...ja sam mu rekla osecam se matoro za sve ovo...
Jedina razlika kod nas dve je sto je moje dete malo starije i samostalnije, razume da ne mogu da je nosim i da sam ogranicena u nekim situacijama...
Ne znam da li tvoje dete ide u vrtic, moje ide i to mi je spas...

Smatram da je prva trudnoca blazenstvo, svaka sledeca ...ludilo... affraid
Strumfeta78
Strumfeta78

Broj poruka : 957
Godina : 45
Location : Beograd
Datum upisa : 08.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 39 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Dora1 27/11/2017, 15:39

BabyBear ::Joj zene, ja se ukocih. Presece me danas jedna tacka u kicmi, ne mogu da se savijem, da se ispravim. Smem li da mazem nesto, konjsku mast npr., onu Krojterhorf, crvenu ili zelenu?

Draga, isto! Baš sad napisala u svom dnevniku. Jutros ustajem i ne mogu da pomerim glavu ni levo ni desno a sad već ni u nazad. Cela se pomeram kad hoću da se okrenem. Moja dr kaže da mogu koristiti konjsku, zelenu mast, tako da slobodno možeš i ti. Potpuno te razumem kako se osećaš, baš gadan osećaj. Ali nadam se da će brzo proći. Tako da ne brini i masiraj se nekoliko puta dnevno, tj. ako ne možeš sama, neka te dragi masira obavezno. Ljubim!!
Dora1
Dora1

Broj poruka : 906
Datum upisa : 08.08.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 39 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od BabyBear 27/11/2017, 16:01

Hvala zene osmeh srce
BabyBear
BabyBear

Broj poruka : 4268
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 19.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 39 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od BiKsi :) 27/11/2017, 17:12

Strumfeta, hahahaha, otplakah na tvoj post za svaku sledecu trudnocu!
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 39 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od BiKsi :) 27/11/2017, 17:32

Cure drage,  ukoliko se otvori zajednicka tema i za roditeljske,  ode mast u propast.  Ukoliko sve budemo pisale na samo tri teme,  forum ce nam izgubiti smisao. Eto npr,  pisale ste ovde o vakcinama,  ja sam prenela jedan post na temi o vakcinama,  i umesto tamo da se nastavi diskusija,  nastavlja se ovde,  a ovde se izgube informacije korisne za druge.  To vazi za svaku diskusiju.  Stalno iznova ponavljam,  vecina tema postoji,  i za odrzavanje trudnoce,  i za roditeljstvo,  ali mi deluje kao da vas mrzi da postujete pravila koja na forumu postoje.  Za sva caskanja o svakodnevnom zivotu,  imamo Jutra.  Ako mislite da nema neke teme,  mozete je otvoriti.  Na podforumima ima tema i o odrastanju dece,  i pelenama,  i hrani,  i produzetku bolovanja,  i o porodjaju,  o svemu skoro.  Ne vidim zasto je toliko tesko pisati tamo.  Svrha je da informacije i podeljena iskustv aostanu svima koji citaju forum. Kad je otvorena tema korak po korak, cilj je bio da se podrze devojke koje su u postupku,  da se bodre,  za trudnicke takodje,  ali to polako prerasta u opste teme.  Ja vas ovom prilikom opet molim da pokusate da shvaite ovo sto napisah,  iskreno i ja ranije nisam shvatala,  al mi je sada kristalno jasno.  I molim vas da sve to sto pisete na pp,  pisete ovde na pravim temama,  ili da otvorite temu o tome sto vas muci,  ukoliko o tome nema otvorena tema.  Ne mogu administratori stalno opominjati,  svi treba da procitamo pravila,  koja imamo na svakom podforumu skoro. Ko nema vremena da otvori i cita roditeljske dnevnike, citace na temama koje su za zadati problem otvorene i na kojima se pise. Ukoliko imate neke nedoumice, ja vas molim da mi opet kazete, da vidim da li vam mogu jos kako vise pribliziti ovo o cemu pisem.

Ostajte mi dobre!
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 39 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od BiKsi :) 27/11/2017, 21:45

Evo mene sad u tripu da vi vise nista napisati necete lol! lol! lol!

Evo ga link da vidite teme, ako se neko slucajno ne snalazi

https://kutak.forumotion.com/f12-roditeljstvo

https://kutak.forumotion.com/f40-nedonosead

https://kutak.forumotion.com/f2-blizanci

https://kutak.forumotion.com/f81-deeje-bolesti

https://kutak.forumotion.com/f20-deeiji-kutak

Roditeljski dnevnici su zakljucani, ima ih mnogo, za to treba posebna dozvola, to smo vec pominjali.
https://kutak.forumotion.com/t1483-dozvole-za-otvaranje-i-eitanje-roditeljskih-dnevnika

BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 39 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Strumfeta78 27/11/2017, 23:33

BiKsi :) ::Strumfeta,  hahahaha,  otplakah na tvoj post za svaku sledecu trudnocu!

Kod mene je zaista tako...mi se budimo u 7, spremamo gospodjicu za vrtic, odvedem nju, onda je idem u dom zdravlja po fraxiparin, predjem preko pijace, pokupujem sta treba i peske dodjem kuci...
Rolling Eyes
Lepa setnjica...onda rucak,ves i sve ostalo. Onda u 4 idem po nju i do njenog spavanja ja ne sednem...
Pri tom je sve pocelo ranije da boli. Evo vec mesec dana bole prepone i pubicna kost, pogotovo kad duze sedim...to je prosli put pocelo u 8.mesecu...
Jutros me je uhvatio grc u listu, nisam mogla da se pomerim...prosli put je pocelo tek u 7.mesecu...
Stomak mi je kao da sam uveliko 8.mesec jer sam ja i pre trudnoce imala slauf oko stomaka...vec se gegam kao pingvin...
Dete ne da da se odmorim...igramo ne ljuti se covece tako sto ona sedne na pod a ja legnem... Wink i to mi je jedino lezanje...
U prvoj trudnoci, svi te gledaju ko malo vode na dlanu, uzivas, izlezavas se...pogotovo ako si tu trudnocu cekala toliko dugo... ...u svakoj sledecoj imas dete/decu koje ti ne da da mirujes...koje trazi da jede, piski, da ide napolje...i sl.
sto kaze Aries: " Nije da se zalim, samo konstatujem" lol!
Strumfeta78
Strumfeta78

Broj poruka : 957
Godina : 45
Location : Beograd
Datum upisa : 08.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 39 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Blanka 27/11/2017, 23:47

Potpisujem sve sto je Strumfetica napisala. Ali sve!!!
lol! lol! lol! lol!
Blanka
Blanka

Broj poruka : 4318
Godina : 42
Datum upisa : 30.10.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 39 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od BiKsi :) 27/11/2017, 23:56

lol! lol! lol!

Niste me ubedile da odustanem,hahahahahahah, ne, ne! Zasto da ja izostanem u ludilu, hahahahahah!
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 39 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od PalcicaBg 28/11/2017, 06:12

Baby vidim da sam se zeznula za lek.U trudnoci sam pila feroglobin i referum i nista mi nije pomagalo.Sad pije globifer,jeste malo skuplji al kazu da je super,bas cu videti za par dana kad vadim kks.
PalcicaBg
PalcicaBg

Broj poruka : 4146
Location : Beograd
Datum upisa : 24.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 39 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Strumfeta78 28/11/2017, 07:15

Biksi, ne odustaj od trudnoće...samo skini ruzicaste naocare kad udjes u istu Laughing Laughing  Laughing!!!
Strumfeta78
Strumfeta78

Broj poruka : 957
Godina : 45
Location : Beograd
Datum upisa : 08.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 39 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od AriesGirl 28/11/2017, 10:17

BabyBear ::Aries, ti si govorila da neces, a ja kazem da bih jos Very Happy

Laughing Laughing Laughing
AriesGirl
AriesGirl

Broj poruka : 1399
Datum upisa : 17.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 39 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od AriesGirl 28/11/2017, 10:24

Strumfeta, ovo kao da sam ja pisala sto se tice toga kako se osecas. Moje dete ne ide u vrtic, tj. malo krene, ne sastavi celu nedelju da ne pokupi neki virus i onda opet ne ide. Prvi moj trimestar nije isao, po savetu moje dr, da mi ne bi preneo nesto dok ne prodje organogeneza. Krenuo je, isao 3 dana, razboleo se i preneo virus na mene. Onda smo ga cuvali da bi primio MMR, sad ga cuvamo da za koju nedelju primi Prevenar, i planiram da krene ponovo u vrtic nakon praznika. Valjda cu tada imati prilike malo da odahnem dok je u vrticu, jer ovako akcija ne prestaje...
AriesGirl
AriesGirl

Broj poruka : 1399
Datum upisa : 17.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 39 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od AriesGirl 28/11/2017, 10:25

Strumfeta78 ::Biksi, ne odustaj od trudnoće...samo skini ruzicaste naocare kad udjes u istu Laughing Laughing  Laughing!!!

smiledraw
AriesGirl
AriesGirl

Broj poruka : 1399
Datum upisa : 17.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 39 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Bekanicaa 28/11/2017, 10:39

Imam pitanje. Vec nwkoliko puta mi se desilo, uglavnom kad legnwm da spavam, nocu. Odjwdnom na nwprijatna bol, mislim nijw ni bol tolika koliko vise neko stezanje , ostajanje bez vazduha. Traje oko desetak minuta. Kao da mi neato pritiska oko srca, sredina unutra izmedju grudi. affraid Isla bi sutra kod lekara, pa mi dajte savwt kod kog? Sta to moze biti?
Bekanicaa
Bekanicaa

Broj poruka : 494
Datum upisa : 20.08.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 39 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Strumfeta78 28/11/2017, 11:22

Aries, pre neki dan sam na temi Imunotrofina napisala nase iskustvo sa tim sirupom i toplo bih ga preporucila...

https://kutak.forumotion.com/t2112-sirup-za-podizanje-imuniteta-imunotrofina
Strumfeta78
Strumfeta78

Broj poruka : 957
Godina : 45
Location : Beograd
Datum upisa : 08.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 39 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Strumfeta78 28/11/2017, 11:29

Bekanice, da probas za pocetak da podignes jastuk kad spavas i da lezis na boku?
Ja sam imala trip da mi se suse pluca... affraid medjutim, to je prestalo...vremenom...
Jel takav osecaj?
Strumfeta78
Strumfeta78

Broj poruka : 957
Godina : 45
Location : Beograd
Datum upisa : 08.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 39 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od SladZana 28/11/2017, 11:41

Bixi draga ja se slazem. Evo sinoc gledam teme, pojedine su bas zamrle a na njima moze o dosta toga da se caska i korisno je veoma. yes

Bebanice lakse mi je sad Very Happy pretucena sam a i kad vidim sta kayu Strumfeta i Aries mogu samo da pretpostavim da je potpuno drugi osjecaj u drugoj i narednim trudnocama.

Bekanice dobro Strumfi kaze podigni jastuk, moze i dijafragma sad da zeza u tom dijelu. Mada ako ces biti mirnija podji i do dr.


SladZana
SladZana

Broj poruka : 2915
Godina : 40
Datum upisa : 23.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 39 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Vanja80 28/11/2017, 11:47

Strumfeta, kad vec spominjes sirupe, nama je dr preporucila Marsovce ili Imunobetu od Esense, oni mogu od godinu dana da se koriste, mi pijemo Marsovce skoro pa tri meseca, idemo u vrtic sad vec tri nedelje bez prekida.
Aries, mozda da probas neki od tih sirupa da mu das, treba oko 3 meseca da se pije da bi se primetio neki rezultat.

Vanja80

Broj poruka : 894
Datum upisa : 25.01.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 39 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od AriesGirl 28/11/2017, 11:58

Hvala, devojke, na savetima. Pitacu naseg dr kad budemo isli na vakcinaciju sta bi nam preporucio. Mada, svi kazu da je ta prva godina u vrticu najgora. Posle izgrade imunitet, pa bude lakse. U svakom slucaju, vredi probati.

Bekanice, mene je bukvalno pekla grudna kost kad lezim zbog gorusice. Grozan osecaj. Da nije mozda to?
AriesGirl
AriesGirl

Broj poruka : 1399
Datum upisa : 17.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 39 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Bekanicaa 28/11/2017, 12:02

E pa sad bas citam i tacno taj dro i jeste od zeludca. Bice da je gorustica. Joj sto je neprijatno, ko da nesto gusu steze, cas jace cas slabije. Sta raditi? affraid
Bekanicaa
Bekanicaa

Broj poruka : 494
Datum upisa : 20.08.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 39 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od AriesGirl 28/11/2017, 12:25

Bekanice, znam da kasnije u trudnoci sme da se pije Rupurut. Najbolje pitaj svog dr.
AriesGirl
AriesGirl

Broj poruka : 1399
Datum upisa : 17.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 39 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Strumfeta78 28/11/2017, 12:29

Ako je gorusica, najbolji je sirovi badem da izvlaci kiselinu. Ja nisam imala gorusice a ne volim ni badem...Ne znam sta bih radila da sam imala...
Strumfeta78
Strumfeta78

Broj poruka : 957
Godina : 45
Location : Beograd
Datum upisa : 08.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 39 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od AriesGirl 28/11/2017, 12:34

Ja nisam uspevala da povezem uopste od koje hrane mi krene gorusica. Srecom, sad je jedan period nisam imala. Najbitnije je sesti, ustati, da se kiselina vrati u zeludac. Nekad mi je pomoglo kad pojedem sendvic, sto totalno nema smisla. Bademi mi i nisu nesto pomagali. Izgleda da je sve individualno, ali definitivno je najgore lezati.
AriesGirl
AriesGirl

Broj poruka : 1399
Datum upisa : 17.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 39 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 39 od 40 Prethodni  1 ... 21 ... 38, 39, 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu