KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

+39
Bekanicaa
Blanka
Dora1
bebana81
BiKsi :)
SladZana
Šašava
BabyBear
zsuki75
Vanja80
sanja 73
mamadabudem
micam
Tavita
NikolaMaja
Mimi12
ivanicasale
Bobac
Jerapetra
libra35
PalcicaBg
Zmajuška
MalaSaJuga
Nessi
OKacica
saska1
noja
Hobbes
tiramisu
Lija
marelica
Bobaue
fight&faith
mimi85
Principessa
Ancica 87
makica1984
Sirijus
Eve
43 posters

Strana 1 od 40 1, 2, 3 ... 20 ... 40  Sledeći

Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  Empty Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od BabyBear 3/8/2017, 19:08

Ivanice, ovo nije ekspertski bio. Meni ce prvi ekspertski biti tek u 22. nedelji.

A pitala ja danas. Kaze dr rano je, a I ne moze sad da se vidi od mog stomaka (citaj sala) Very Happy Very Happy Very Happy
BabyBear
BabyBear

Broj poruka : 4268
Godina : 54
Location : Beograd
Datum upisa : 19.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od ivanicasale 3/8/2017, 20:48

Meni je bio u 12oj i sada treba da zakazem za kraj avgusta rekla mi je kad napunim 23 nedelje
ivanicasale
ivanicasale

Broj poruka : 2280
Godina : 36
Location : Zajecar
Datum upisa : 28.09.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Eve 3/8/2017, 20:49

Pozdrav devojke... ja cu ovako, stidljivo, iz coska da se javim samo da vam svima pozelim lake trudnicke dane... jos ne smem sasvim da predjem ovde, nekako me je strah...

Baby, ja kako sam zabasala sa mojim procesom nisam ni zalazila na ove stranice pa nisam ni videla stres koji si prosla sa hematomom - bas mi je drago da se to dobro zavrsilo i da bebi nije zasmetalo nista. Neka se nista slicno i ne ponovi do kraja.

Eve
Eve

Broj poruka : 144
Datum upisa : 15.05.2017

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od ivanicasale 3/8/2017, 20:52

Eve dobrodosla na trudnicke stranice... Very Happy
ivanicasale
ivanicasale

Broj poruka : 2280
Godina : 36
Location : Zajecar
Datum upisa : 28.09.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Eve 3/8/2017, 20:53

Hvala :)
Jos samo i ja da poverujem da sam stvarno trudna. Sve mi se cini da varam i sebe i druge kad se guram po ovim temama Wink
Eve
Eve

Broj poruka : 144
Datum upisa : 15.05.2017

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Mimi12 3/8/2017, 21:30

Eve ::Hvala :)
Jos samo i ja da poverujem da sam stvarno trudna. Sve mi se cini da varam i sebe i druge kad se guram po ovim temama Wink

Hahahah, drzace te taj osecaj tamo negde dok beba ne pocne da se mrda.
Lepo sto se ove stranice pune novim trudnicama, da mozemo ove trudne zene da pustimo da se porode. lol!

Mimi12

Broj poruka : 1758
Datum upisa : 21.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od BabyBear 3/8/2017, 21:55

Da, da Eve. Bas tako kao sto ti Mima kaze. Ni ja jos nista ne osecam I da nije bilo tog hematoma ne bih bila svesna nicega (pu pu daleko bilo da te to osvesti), a sad opet ne osecam nista I da mi nije ovih kontrola I ovoliko ultrazvukova, opet zbog hematoma, ne bih bila svesna da imam neko bice u sebi, koje sam videla prosli put da je radilo trbusnjake, a danas me gledalo I kazu evo ih oci, nos, usta, a ja I dalje nista ne vidim, verujem im na rec Very Happy
BabyBear
BabyBear

Broj poruka : 4268
Godina : 54
Location : Beograd
Datum upisa : 19.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Strumfeta78 3/8/2017, 22:32

BB super izvestaj. Super je bebac, a i ja nesto imam osecaj da ce biti decak...
Mozes li da mi kazes kada si zakazala dabl u Visegradskoj i ko ti je radio uz?
i gde se radi tacno?
Strumfeta78
Strumfeta78

Broj poruka : 957
Godina : 45
Location : Beograd
Datum upisa : 08.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od BabyBear 4/8/2017, 11:59

Joooj, ovo ti je kod mene bilo komplikovano. Prvo mi je moj dr iz Visegradske rekao da dabl mora da mi zakaze moja dr iz doma zdravlja. I ona mi kao zakaze. Medjutim, dobijem od nje totalno pogresan uput (pri tom mi je moja dr super, nije neki levator), ali bre taj sistem zakazivanja je potpuno los I nema u njemu svega sto oni misle da ima. 

Prvo, na uputu pise za ambulantu za UZV u trudnoci, sto valjda nije to. Drugo, u svrhu upucivanja mi nije napisala dabl test (e to jeste njena greska), tako da se na mom uputu nigde nije videlo da je za dabl test.

Kad sam isla kod mog dr u Visegradsku, pokazem mu kakav sam uput dobila za 02.08. I on kaze nije ti ovo dobro, plus je zakazano za sredu, a dabl se radi utorkom I cetvrtkom.

E sreca u celoj prici je sto poznajem tamo nekog I uspela sam da sredim da sa takvim uputom odem na dabl u cetvrtak, 03.08. I zavrsim to.

Inace, dabl se radi na I spratu, u onoj rupi gde su one 4 ordinacije (ili koliko ih je vec) za UZV, u ordinaciji br. 2 I radila mi je neka dr Marijana, koja je valjda taj dan bila u toj ordinaciji.
BabyBear
BabyBear

Broj poruka : 4268
Godina : 54
Location : Beograd
Datum upisa : 19.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Strumfeta78 4/8/2017, 13:48

O Boze...dobro je da si uspela da ga uradis...
Ja sam juce otisla u dz po fraxi i poludela jer ne daju da se iznese iz dz nego moram da idem svaki dan. Pisala sam na koracima da ne zatrpavam ovde. 
Posto je moja dr slomila nogu primila me neka dr i kaze hoces da radis amnocentezu da ti dam uput da rezervises u palmoticevoj...mislim se, cekaj bre da ponovim betu, pa da uradim uz...pa cu da mislim dalje...
Ali se secam u prosloj trudnoci kako sam odnela betu mojoj doktorki da mi je odmah dala uput za dabl za institut. 
Dobro si mi ovo rekla da znam kakva je procedura za dabl u Visegradskoj...
Strumfeta78
Strumfeta78

Broj poruka : 957
Godina : 45
Location : Beograd
Datum upisa : 08.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Eve 4/8/2017, 17:08

Auh, kako sam se danas prepala... samo sto mi srce nije stalo. Doslo vreme za popodnevni utrogestan, skinem ves - a tamo kap krvi. Oduzmem se. Obrisem - nista. Ama sve cisto. Promenim ves, posle pola sata opet kap krvi. Opet brisi, zagledaj, nista... i pogledam blize, ucini mi se da je sa spoljne strane vesa boja krvi jaca nego na unutrasnjoj. Opet promenim ves i stavim dnevni ulozak... posle pola sata - na vesu kap krvi a na ulosku nista... ispostavi se da sam zakacila noktom unutrasnju stranu butine, bas tu blizu i da kad sednem, ta kapljica blede krvi/sukrvice sto se iscedi pod pritiskom tacno se preslika na ves. Ali tih sat vremena... mislim da mi se zivot skratio za par meseci minimum.

Inace nema nista... grudi me malo jace bole, i dalje sam cesto pospana ali nemam drugih simptoma - u petak imam drugu i poslednju kontrolu u Feroni a uspela sam da zakazem i 'upoznavanje' kod zeljenog lekara u BG za utorak tako da se nadam da ce sve ostati ok.
Eve
Eve

Broj poruka : 144
Datum upisa : 15.05.2017

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Mimi12 4/8/2017, 17:27

Strumfeta, bukvalno se zakazuje PRE bete, ako ces raditi amnio o drzavnom trosku. Nisu normalni. Ja sam htela za svaki slucaj da zakazem, iako sam unapred znala da cu raditi prenatalni test i odustala od tih gluposti, besmisla i sl. U Palmoticevu mora licno da se zakaze i obavezno ti kazu da si zakasnila za njih, i da ne moze zakazivanje telefonom. Ja sam prokrvarila u vreme kad sam trebala da zakazem i trebala da mirujem. I kad su mi rekli da mora licno, ja odem...sta cu. I na salteru mi kaze: "A sad idite na 5.sprat, tamo se zakazuje." Ja pitam gde je lift. Kaze nema. I ja kazem: "Ja krvarim, treba da lezim, a vi me saljete na 5.sprat bez lifta? Hvala dovidjenja".
I tek onda mi kaze da nisam ja morala doci vec je mogao i neko moj s nalazima. Nisam se ni okrenula da je pozdravim....

Ukratko, nisam kao BB koja uvek nekog zna po tim ustanovama lol! .

Mimi12

Broj poruka : 1758
Datum upisa : 21.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od BabyBear 4/8/2017, 18:33

BB nikad nikog nigde nije znala ranije, sve dok nije 2014. god odlucila da SVE dodatne analize uradim o trosku drzave jer im 20 god redovno placam zdravstveno. Zainatila sam se bila, a ovan kad se zainati nije dobro za druge Very Happy E tad sam upoznala neke ljude I jurila sve zive veze I ko gde koga ima. I naravno da sam uspela sve da uradim, a da ne platim, cak I MTHFR I PAI Wink

Inace Mimice, ja uvek jednu istu osobu pominjem, a ti mislis da je to vise njih Very Happy
BabyBear
BabyBear

Broj poruka : 4268
Godina : 54
Location : Beograd
Datum upisa : 19.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od BabyBear 5/8/2017, 00:42

Strumfeta, samo ti pisi I "opterecuj" ovde. Ovde ti sad I jeste mesto, a ne vise na Koracima Wink

Eve, mogu misliti tu agoniju. Nego, kad xes prestati da trazis simptome? Very Happy
BabyBear
BabyBear

Broj poruka : 4268
Godina : 54
Location : Beograd
Datum upisa : 19.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Eve 5/8/2017, 06:57

Baby, kad se porodim, verovatno Very Happy
Eve
Eve

Broj poruka : 144
Datum upisa : 15.05.2017

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Strumfeta78 5/8/2017, 10:13

Eve ne kukaj za simptomima...uzivaj sada...kad pocne da te sutira u besiku...molices da se malo smiri...
Strumfeta78
Strumfeta78

Broj poruka : 957
Godina : 45
Location : Beograd
Datum upisa : 08.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Mimi12 5/8/2017, 11:25

BabyBear ::BB nikad nikog nigde nije znala ranije, sve dok nije 2014. god odlucila da SVE dodatne analize uradim o trosku drzave jer im 20 god redovno placam zdravstveno. Zainatila sam se bila, a ovan kad se zainati nije dobro za druge Very Happy E tad sam upoznala neke ljude I jurila sve zive veze I ko gde koga ima. I naravno da sam uspela sve da uradim, a da ne platim, cak I MTHFR I PAI Wink

Inace Mimice, ja uvek jednu istu osobu pominjem, a ti mislis da je to vise njih Very Happy

A ja stekla utisak da znas sve doktore i medicinske sestre po svim domovima zdravlja i bolnicama lol! .
Salim se malo BB. Apsolutno podrzavam da treba da se iskoristi sve sto se moze. Trebalo bi da zbog nas i postoji taj sistem, ali je sve naopako postavljeno. Izgleda da je zamisljeno da mi samo uplacujemo, a da bi bilo lepo da ih previse ne uznemiravamo. Posebno govorim o domovima zdravlja. Uzas od organizacije i izmisljotina ("pravila") raznih direktora.
Bolnice su druga prica. Tu zaista nemam zamerke. Jasno je i meni da nema para, ne ocekujes ne znam sta, ali se osecas pacijentom tamo. A u domu zdravlja se stalno osecam kao da sam banula u vreme rucka nekom u kucu nenajavljena.

Mimi12

Broj poruka : 1758
Datum upisa : 21.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od ivanicasale 7/8/2017, 22:52

Jedno pitanje devojke:Ja i dalje pijem Gluformin 2x500mg a 21 nadelja sam sa blizancima,e sad citam da su vecina prestale jos u 14oj nedelji ali meni niko to nije spominjao?
ivanicasale
ivanicasale

Broj poruka : 2280
Godina : 36
Location : Zajecar
Datum upisa : 28.09.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Mimi12 7/8/2017, 23:17

Ivanice, nisu svi prestajali. Neko jeste, neko nije. To moras sa dr da vidis koji ti je prepisao.
Ja licno sam sa ulaskom i 4.mesec prepolovila dozu i prestala sa ulaskom u 5. Ali ja sam bas male doze pila
...

Mimi12

Broj poruka : 1758
Datum upisa : 21.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od BabyBear 7/8/2017, 23:53

Ja pijem 3x1000, a evo me u 13oj nedelji. Danas sam bila kod Vuje na kontroli. Vrlo je zadovoljna sa mojim rezultatima I sto sam skinula jos 3-4 kg, koliko je trazila.

Rekla mi je da dodjem na sledecu kontrolu za 3 meseca, tj 06.11., kada cu biti valjda 26a nedelja (ako sam dobro izracunala) I da do tada sve vreme pijem 3x1000 I da ne smem da se ugojim, u cemu ce mi pomoci glukofaz.

Tako da Ivanice, trebalo bi da posetis endokrinologa. Samo ti on to moze I treba da kaze.
BabyBear
BabyBear

Broj poruka : 4268
Godina : 54
Location : Beograd
Datum upisa : 19.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od mimi85 8/8/2017, 07:46

Hehehe, bas tako! Ili u vreme dremke posle rucka lol!

Bb ja ti se divim zeno na strpljenju za radjenje analiza o trosku drzave. Ja od njih ludim i nemam zivaca da se bakcem sa njihovim glupostima. Necu nikad zaboraviti, bila kod ginekologa drzavno, da mi otvori bolovanje. Svima zakazano u 8.15h i svi cekaju od jutra do sutra, a ako se taj dan radi uz (svaki dr ima svoj dan) onda te zenice kad predju pregled, cekaju do 11-12, tad se skinu i tako gologuze neretko zaglave i do kraja radnog vremena! Hvala-ne hvala! Sto se mene tice bolje da platim nego da provedem osmocasovno radno vreme u zagusljivom hodniku bez prozora! O ordinacijama da ne govorim... Samo cekas da izviri dr Mengele odnekle. 
Ne moze me niko ubediti da to tako mora i da ne moze da se organizuje drugacije!
mimi85
mimi85

Broj poruka : 3352
Godina : 39
Datum upisa : 03.11.2015

https://mimainmiraculousadventure.blogspot.com/

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od BabyBear 8/8/2017, 08:48

Naravno da ne mora tako, osim u Srbiji.
Ali kad imas da platis, ti platis, a kad nemas onda cekas.
Ja nisam imala da platim preko 200e za sve. Ma bre uostalom, nisam ni htela da dam I da sam imala. Nisam bas tako prosla kao te zene. Jedino sam rezultate dugo cekala. Sto, kao da moram sutra da ih imam?
A sve dok mi tako dajemo jer nam je tako "lakse" I dok zbog toga cutimo, tako ce nam I biti. Banana drzava!
BabyBear
BabyBear

Broj poruka : 4268
Godina : 54
Location : Beograd
Datum upisa : 19.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od ivanicasale 8/8/2017, 09:17

Pa moracu.Meni je inace terapija uvedena zbog policisticnih jajnika ja inace nemam IR.I uveo mi je ginekolog mnogo odavno i samo sam nastavljala tu dozu.
Hvala cure
ivanicasale
ivanicasale

Broj poruka : 2280
Godina : 36
Location : Zajecar
Datum upisa : 28.09.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od PalcicaBg 8/8/2017, 09:18

Ivanice ja sam prestala u 22oj,a u 24oj radila ogtt
PalcicaBg
PalcicaBg

Broj poruka : 4146
Location : Beograd
Datum upisa : 24.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od ivanicasale 8/8/2017, 09:21

Palcice ko ti je ukinuo terapiju?
ivanicasale
ivanicasale

Broj poruka : 2280
Godina : 36
Location : Zajecar
Datum upisa : 28.09.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 40 1, 2, 3 ... 20 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu