KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Korak po korak na putu do bete +

+50
BabyBear
Bozica
Nessi
Lilijan
NikolaMaja
panda :)
MalaSaJuga
alisa
Sirijus
Vanja80
Dora1
sanja 73
bebana81
Principessa
marina_82
mimi85
lilly13
noja
Rada74
AriesGirl
BSNS
Julka
zozoni
Mimi12
Blanka
Hobbes
PalcicaBg
Hande
dada88
Bobaue
mamadabudem
aurora
Lenaaa
ivanicasale
Bekanicaa
libra35
Tavita
nina :)
marelica
dusica78
srculence 84
Eve
Padobranka
Ancica 87
bgdtanja
Jerapetra
lela1984
ne gubim nadu
Strumfeta78
Bobac
54 posters

Strana 4 od 40 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 22 ... 40  Sledeći

Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 4 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Mimi12 14/8/2017, 22:55

Eve, htela sam u dnevniku da ti odgovorim, ali je zakljucan. Mada i nije da tvoje pitanje ne pripada Koracima, jer sve je to deo puta do konacnog uspeha. Ja sam imala tvoju situaciju, samo sto su mene dr slali na kiretazu sa recima da ne veruju da ce to samo da krene i da  se ocisti. Kad se ide na kiretazu, po automatizmu se salje plod na analizu. Ono sto sam propustila tada, a posle mi je bilo zao, jeste da odnesem sama u privatnu laboratoriju plod gde se detaljno analizira i moze da se utvrdi razlog zbog cega se nije razvijao. Ja sam tad bila totalno osamucena i nisam se snasla. A iz drzavne laboratorije dobijes neki bezvezni izvestaj koji ti nije mnogo od pomoci za buducnost. Msim da je dobar samo da utvrdi da li se radilo o molarnoj ili obicnoj trudnoci. Ovo je bitno da znas, jer u slucaju molarne treba praviti pauzu (mislim) godinu dana do druge trudnoce. U svakom slucaju preporucujem vadjenje bete i posle kiretaze, ako do nje dodje. Vazno je da ona padne. Retko se desava molarna trudnoca, ali treba biti oprezan, uglavnom zbog sledecih koraka.


Poslednji izmenio Mimi12 dana 15/8/2017, 01:12, izmenjeno ukupno 1 puta

Mimi12

Broj poruka : 1758
Datum upisa : 21.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 4 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Eve 14/8/2017, 23:10

Mimi, hvala ti puno na odgovoru. Ja se nadam da kod mene nema sanse da je bila molarna trudnoca jer je embrion imao otkucaje srca na prvom ultrazvuku - koliko sam citala molarna trudnoca je kada se embrion uopste ne razvije vec se umesto njega razviju grupe celija slicne posteljici ali patoloske. Pitacu svakako sutra doktorku oko analiza.

Moja doktorka insistira da cekamo prirodni pobacaj - ne zeli da mi radi kiretazu ako bas ne mora ali ja ne znam koliko dugo se ceka krvarenje i sta je normalno a sta ne u tom cekanju. Rekla je da kada prokrvarim i kada sve ode da cemo ponovo sve prekontrolisati, ukljucujuci i UZ da budemo sigurni da nema zaostataka ali nije pominjala nikakvu analizu ploda - valjda bas zbog toga sto hoce da idemo na prirodni pobacaj. Mislim da cu sve to morati da je ispitam sutra.
Eve
Eve

Broj poruka : 144
Datum upisa : 15.05.2017

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 4 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Mimi12 14/8/2017, 23:12

Sto se psiholoske strane svega tice...ne znam sto bih ti pametno rekla. Ja sam mislila da sam dobro prosla taj period, ali mi se sve vratilo kao bumerang u trudnoci. Ponovo sam prezivljavala sve dogadjaje i strahovala vise nego sto je normalno. Prosto....ziv covek...nismo od kamena.
Ono sto je tacno, ali sto tebi verovatno u ovom trenutku nije neka uteha, jeste da ces lakse ostati trudna sledeceg puta, jer ce tvoje telo prepoznati trudnocu.
Pre sledecih pokusaja obavezno obidji hematologa i endokrinologa. Mozda bi nesto promenili, dodali....za sledeci put.
Drzim ti fige da ti ovaj period sto pre prodje i dodje neki lepsi, pa da se dopisujemo na roditeljskim temama.
zagrljaj

Mimi12

Broj poruka : 1758
Datum upisa : 21.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 4 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Mimi12 14/8/2017, 23:16

Pisale smo u isto vreme:), nema veze.
Ne znam zasto tvoja dr insistira na cekanju. Meni je tad i Kopitovicka rekla da idem na kiretazu. Kad kazes "moja dr", ne mislis na nju?

Mimi12

Broj poruka : 1758
Datum upisa : 21.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 4 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Eve 14/8/2017, 23:17

Ne, ne na nju - na doktorku kod koje idem u Bg.
Eve
Eve

Broj poruka : 144
Datum upisa : 15.05.2017

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 4 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Mimi12 14/8/2017, 23:23

Pa dobro, verovatno ima svoje razloge. Ne znam ni ja sto je bolje, ali eto mene su slali na kiretazu. Tako da o drugoj opciji nisam ni razmisljala. A verovatno je laksa. Bar psiholoski. Videces sutra sto ce ti reci...

Mimi12

Broj poruka : 1758
Datum upisa : 21.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 4 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od BabyBear 14/8/2017, 23:30

Eve, a da pitas I Kopitovicku za savet sta raditi?
BabyBear
BabyBear

Broj poruka : 4268
Godina : 54
Location : Beograd
Datum upisa : 19.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 4 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Hobbes 15/8/2017, 00:04

Eve,meni su u 7. nedelji uradili kiretazu. Kada sam pitala zasto kiretaza (imala sam u glavi neke price od ranije da ona bas nije pozeljna),doktor mi je naveo dva razloga za - plod se moze poslati na analizu i to 'ciscenje' se vrsi u kontrolisanim uslovima da tako kazem...Pristala sam jer tom doktoru zaista verujem. Posle,kad su krenule posete lekarima zbog neostajanja u drugom stanju,lekari su pozitivno komentarisali to sto sam imala analizu ploda,koju bez kiretaze ne bih imala. Ne znam, meni lici da je ta odluka do stava,odnosa lekara prema svemu tome. Meni licno,nakon 7 dana cekanja da saznam sta ce biti,laknulo je kada se sve to konacno zavrsilo u jednom danu. Super sto ides kod Kopitovicke,taman da je pitas.
cvet
Hobbes
Hobbes

Broj poruka : 171
Datum upisa : 30.05.2017

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 4 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od lela1984 15/8/2017, 09:43

Eve,ja sam sad imala kiretazu sa 6,5 ned.Pre 3 god. su pustili da prirodno ode missed i to je bilo uzasno. affraid Nisam prokrvarila kad su rekli ovde u Bgd-u,ni kad je Kopitovicka,koja je takodje moj IVF lekar,vec mi posle dala primolut-nor.Jedva nekako procureh.Beta uzasno sporo spadala.Sad je isto sporije padala nakon kiretaze,ali brze nego prosli put.Plod je,naravno poslat na na analizu.Nalaz sam dobila.Sad je bila prirodna trudnoca,ali,to nema nikakve veze.Msm da je za psihu,a,Boga mi,i za telo kiretaza manje mucenje.Pitaj tvoju doktorku,to je do njihovog stava.Ja cu opet javno da kazem da mi je Dr. Dejan V. Pavlovic iz Fronta spasio glavu sad.Pri tome,ne reklamiram nikog,samo dajem prijateljske savete.Mi smo sebi najvaznije i tako i treba da bude,deca ce doci.
Eve,javi sta ti je rekla doktorka.

lela1984

Broj poruka : 3646
Datum upisa : 01.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 4 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Eve 15/8/2017, 10:07

Javicu svakako sta je rekla doktorka. U medjuvremenu sam poslala e-mail mom 'fertility advisor' (savetniku za plodnost, to mu tamo dodje VTO specijalista) u UK da pitam za savet i praksu tamo - na moje iznenadjenje on mi je rekao da se sasvim slaze sa mojom doktorkom i da je u UK 'uglavnom napustena praksa D&C (dilatation and curettage - dilatacija i kiretaza) kao prvog odgovora za missed' jer se smatra da se materica brze oporavi za novu trudnocu ako plod ode sam. Oni u prvom koraku preporucuju 'conservative management' sto je zapravo ovo nase 'priroda radi svoje' ukoliko pacijentkinja nema visok rizik od nekontrolisanog krvarenja. Onda rade UZ kontrole jednom nedeljno ili jednom u dve nedelje i svake dve nedelje ponovo procenjuju situaciju. Drugi korak koji preporucuju je vakuum a tek treci manuelna kiretaza. Ne znam, nisam pametna... zvacu i Feronu da pitam Kopitovicku pa cu onda da vidim sta mi je raditi...

Iskreno, jeste mucenje psihicki, ali ako je stvarno bolje fizicki za mene da izdrzim... ne znam... sludjena sam kompletno.
Eve
Eve

Broj poruka : 144
Datum upisa : 15.05.2017

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 4 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od alisa 15/8/2017, 10:13

Ja mogu samo da kazem da keretaze izbegavaju jer se one zapravo rade na slepo... struze se zid materice i oni zapravo ne vide sta rade vec rade po osecaju i tako, ako je neiskusan dr, moze doci do ostecenja zida i to posle moze da napravi problem sa endometrijumom... ne kazem sad da ne treba da ides na kiretazu vec samo iznosim koje razloge tvoja dr moze da ima pa je pre za prirodni pobacaj... nisam pametna sta je bolje u tvom slucaju
alisa
alisa

Broj poruka : 1753
Godina : 45
Datum upisa : 01.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 4 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od alisa 15/8/2017, 10:14

Pisale smo u isto vreme
alisa
alisa

Broj poruka : 1753
Godina : 45
Datum upisa : 01.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 4 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od lela1984 15/8/2017, 10:16

Ja msm da je najbolje da pitas Vesnu Kopitovic.

lela1984

Broj poruka : 3646
Datum upisa : 01.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 4 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Eve 15/8/2017, 10:22

Naravno Alisa... svaka od nas je poseban slucaj i sama za sebe mora da preuzme odgovornost. Ja samo, onako streberski, volim da sakupim sto vise informacija i iskustava pre nego sto donesem odluku i jako sam vam svima zahvalna sto ste svoja iskustva i misljenja podelile sa mnom.
Eve
Eve

Broj poruka : 144
Datum upisa : 15.05.2017

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 4 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Hobbes 15/8/2017, 10:46

Zato kiretazu samo kod proverenog doktora, koji ne radi "na slepo" nego ima iskustva i zna šta radi.

U pravu si Eve, svako od nas treba da preuzme odgovornost i odabere doktora kojem će verovati. Ovo što mi ovde pišemo je samo razmena iskustava...
Hobbes
Hobbes

Broj poruka : 171
Datum upisa : 30.05.2017

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 4 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od srculence 84 15/8/2017, 11:01

Meni je kiretazu radela Vesna Kopitovic. Ciklus posle kiretaze dobila na 28 dana i imala ovulaciju posle kiretaze. Ja sam morala na kiretazu bio veliki plod.
srculence 84
srculence 84

Broj poruka : 1175
Godina : 39
Datum upisa : 09.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 4 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od NikolaMaja 15/8/2017, 12:18

Eve, baš mi je zao. Odboluj, konsultuj se sa doktorkom, razmisli šta je sada za tebe nabolje. Grlim jako.
NikolaMaja
NikolaMaja

Broj poruka : 410
Godina : 40
Datum upisa : 26.12.2016

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 4 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od lela1984 15/8/2017, 12:54

Ja cu bas da vidim kad cu da dobijem,danas mi je 22-i dan od kiretaze.Ali,sad nisam imala ni puno izbora.Svakako mi je bilo psihicki i fizicki lakse sad,nisam imala vremena za strah i bolje je tako.

lela1984

Broj poruka : 3646
Datum upisa : 01.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 4 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Nessi 15/8/2017, 15:00

Eve, mozda ce ti znaciti iskustvo moje rođake, koja je pre dve godine u drugom mesecu imala spontani i kiretazu joj je radio dr Ljubic, za koga tvrdi da jedini kod nas ne radi kiretazu na slepo vec prateci ultrazvuk. Nisam je pitala za detalje (a sama nisam istrazivala ovu temu, sta je bolje, prirodno ili kiretaza) ali znam da je sve proslo ok kod nje i sto je najvaznije, pre malo vise od mesec dana postala je mama devojcice i decaka :)

Nessi

Broj poruka : 339
Godina : 45
Location : Beograd
Datum upisa : 23.04.2017

https://tripprototip.blogspot.rs

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 4 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od saska1 15/8/2017, 16:37

Eve zao mi je jako sto se to desilo .
Evo moje iskustvo 9 puta su mi radili kiretazu i hvala Bogu nemam nekih problema s te strane.Uvijek su mi predlagali kiretazu i ja sam uvijek prihvatala.
Sto se tice analize ploda ja sam nosila u konzilijum i samo pise plod genetski uredan i koji je pol a o uzroku niko nista i to je to.
Imala sam jedan puta cak i molarnu trudnocu to moras stalno ponavljat betu dok skroz ne padne.
saska1
saska1

Broj poruka : 2530
Datum upisa : 04.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 4 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Eve 15/8/2017, 20:47

Bila sam danas kod moje doktorke i ponovo razgovarala sa lekarom iz UK.
- stanje je nepromenjeno
- posto je danas malo poceo da me boli stomak, oboje ocekuju da bi prirodno trebalo da krene u roku od 7-10 dana, doktor iz UK mi je rekao da su na njihovom odeljenju u bolnici bile i zene koje su cekale i po osam nedelja da krene
- sledeca kontrola u ponedeljak

I dalje oboje smatraju da ne treba da radim kiretazu. Za analizu ploda su mi rekli da je maksimum sto mogu da saznam - koji hromozom je bio problem. Medjutim, s obzirom da je u svakom drugom smislu trudnoca bila ok, analiza ploda ne moze da mi kaze nista sto bih mogla da sprecim u narednom pokusaju. Oni smatraju da je za moj missed to nepotrebno i ne preporucuju da radim.

Doktorka u Bg kaze da ne postoji nikakav rizik od infekcije i da je jedini razlog zasto bi razmatrala kiretazu to ako ja psihicki lose podnosim cekanje. Ovaj iz UK smatra da je prirodno bolje za mene jer  'su utvrdili da se prirodnim putem organizam cisti i od suvisnih toksina posle VTO dok se kiretazom samo mehanicki otklanjaju ostaci trudnoce'. Koliko je to tacno, ne znam - ali sam sklona da mu verujem - ima mi logike.

Sad, naravno, ja i dalje mislim da je ovo sve individualno - ovo vam sve prenosim eto zato da se cuju i njihova misljenja... cinjenica je medjutim da ja i jednom i drugom lekaru verujem i zato necu da donosim jos uvek nikakve konacne odluke - u smislu necu da kazem da cu da cekam koliko god da potraje niti cu odmah da trazim kiretazu. Ako nema opasnosti - za sada sam dovoljno dobro psihicki da sacekam do sledece kontrole pa cu na njoj ponovo razmotriti opcije - i tako dok ili ne prokrvarim ili ne odlucim da je dosta cekanja i zakazem intervenciju.
Eve
Eve

Broj poruka : 144
Datum upisa : 15.05.2017

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 4 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od ivanicasale 15/8/2017, 21:12

Pa Eve na tebi je sada.Ono sto mogu da ti kazem iz mog iskustva je da sam i ja imala mised i da je radjena kiretaza iako je plod ispao.Tako da neznam sta drugo da ti kazem
ivanicasale
ivanicasale

Broj poruka : 2280
Godina : 36
Location : Zajecar
Datum upisa : 28.09.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 4 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Eve 15/8/2017, 21:40

Ivanice, hvala! Kapiram da je kod nas kiretaza preovladjujuca preporuka lekara... zato me je i zanimalo da li je jos neka od vas imala preporuku da saceka 'prirodno' i kako je to izgledalo. Jako sam zahvalna sto ste sve podelile iskustva sa mnom i pomogle mi da se informisem!
Eve
Eve

Broj poruka : 144
Datum upisa : 15.05.2017

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 4 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od alisa 15/8/2017, 21:48

Eve ja mislim da ako ti nije preveliko psihicko opterecenje, a bar za sad mi se cini da se drzis odlicno! , bolje da sacekas da priroda odradi svoje.... sta god da odlucis neces pogresiti.... bravo devojko! Odlicno se drzis! ljubav
alisa
alisa

Broj poruka : 1753
Godina : 45
Datum upisa : 01.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 4 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od aurora 15/8/2017, 23:51

EVE zagrljaj zagrljaj zagrljaj zagrljaj zagrljaj zagrljaj zagrljaj
Mnogo mi je žao.

Želim da što pre ustaneš, da otreseš kolena od štipajuće prašine i da kreneš opet. Da budeš još jača i čvršća jer posle kiše uvek ide sunce. Sledećeg puta će tvoje sunce biti u tvojim rukama srcasti poljupci
aurora
aurora

Broj poruka : 427
Location : Bgd
Datum upisa : 15.04.2016

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 4 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 4 od 40 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 22 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu