KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Korak po korak na putu do bete +

+50
BabyBear
Bozica
Nessi
Lilijan
NikolaMaja
panda :)
MalaSaJuga
alisa
Sirijus
Vanja80
Dora1
sanja 73
bebana81
Principessa
marina_82
mimi85
lilly13
noja
Rada74
AriesGirl
BSNS
Julka
zozoni
Mimi12
Blanka
Hobbes
PalcicaBg
Hande
dada88
Bobaue
mamadabudem
aurora
Lenaaa
ivanicasale
Bekanicaa
libra35
Tavita
nina :)
marelica
dusica78
srculence 84
Eve
Padobranka
Ancica 87
bgdtanja
Jerapetra
lela1984
ne gubim nadu
Strumfeta78
Bobac
54 posters

Strana 13 od 40 Prethodni  1 ... 8 ... 12, 13, 14 ... 26 ... 40  Sledeći

Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 13 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od zozoni 15/9/2017, 15:15

Hvala puno dada88! :)
zozoni
zozoni

Broj poruka : 94
Godina : 50
Location : Beograd
Datum upisa : 27.08.2017

https://mojzigot.wordpress.com/

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 13 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Dora1 15/9/2017, 21:59

Drage moje, helou svima! Ja polako krećem sa pripremama, najpre onim psihičkim, pa i fizičkim. Odlučih da nema više slatkog (hm... Rolling Eyes mnogo mi teže to sad pada nego pre prve pripreme za prvu vto i ne znam kako ću izdržati), da počnem sa treniranjem, da krenem konačno kod ginekologa, polako da vadim jednu po jednu analizu radi sebe (da bih videla kakvo je trenutno stanje), da počnem sa suplementima (jer od prošle vto sam pravila pauzu sa svim lekićima).

Ali prvo i osnovno je da MORAM da prestanem da jedem slatko (a veeeliki sam sladokusac). Dajte neke zdrave recepte ili namirnice kao zamenu...

Videh u apoteci da i kod nas ima Inofolic i odmah sam ga uzela. E sad, da li neko zna da li se pravi neka pauza posle popijene kutije cele ili?
Ljubim vas sve do jedne i dobro došle nove članice i što pre otišle na trudničke teme srca
Dora1
Dora1

Broj poruka : 906
Datum upisa : 08.08.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 13 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Principessa 15/9/2017, 22:37

Evo ja da dam savet u vezi slatkog, posto ne jedem vec god. i po dana...imas puno zamena za šećer, koje su slatke, a nemaju ni kalorije, niti su stetne, dapace, dijabeticari ih konzumiraju. Dakle, sve čokolade i namazi sa stevijom su ti odlična zamena za slatko, pa tako mozes jesti i palačinke sa Stevia line kremom (koji je nesto poput nutele), čokoladu sa stevijom (ima i Krašova i neke razne španske po zdravim hranama), takodje imas i dzemove u rafovima gde su dijabeticarske stvari, samo biraj da ne bude sa fruktozom, jer to nije zdravo...ja sasvim normalno funkcionisem sa zdravim slatkišima i šećer mi ni najmanje ne fali. Nadam se da sam pomogla 😊
Srecno u novom postupku i pripremama za isti 👏🏼🤞🏼🍾🎈
Principessa
Principessa

Broj poruka : 1104
Godina : 51
Datum upisa : 23.10.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 13 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Dora1 15/9/2017, 22:46

Principessa, jedem i ja Stevia krem, njihove pudinge, čokolade...ali mene i posle toga grize savest. Zašto? Ne znam. Ustvari znam, zato što bi bilo dobro da ni to ne jedem. Hvala ti svakako na predlozima. Moraću za početak da se vratim na te proizvode (Stevia line) pa polako i to da izbacujem. Valjda taj psihički pritisak sama sebi nabijam da moram da prestanem sa slatkim i svaki dan bar čokoladnu bananicu pojedem... užas... ali ajde bitna za volja za početak.
Dora1
Dora1

Broj poruka : 906
Datum upisa : 08.08.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 13 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Principessa 15/9/2017, 23:12

Ali ne brini, ti proizvodi jesu skroz bezbedni, meni ih je doktor preporučio (bas taj koji mi je jos i pre ginekologa izbacio šećer skroz)...od njih šećer ne skače uopste 😊
Ali hajde neka se jave i druge saborke da napisu svoje misljenje.
Principessa
Principessa

Broj poruka : 1104
Godina : 51
Datum upisa : 23.10.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 13 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od mimi85 15/9/2017, 23:14

Dora srećo, potpuno te razumem! Ja budem kao dva dana dobra i onda zabrljam...
Vezbanje mi je tamo negde na dnu liste jer stvarno mrzim vezbanje i mrzim teretane u koje idu cice koje su toliko mrsave i zategnute da se bojim da ce jadne da se polome od prenapregnutosti misica. (lupam ko maksim po diviziji). Volim bajs, volim rolere, ali uvek imam izgovor zasto ne vozim. Zivim u selendri, tu i ako setas sam u krug smatraju te za budalu (ne obazirem se ja na to)... Prava istina je da ne volim da te sportske aktivnosti obavljam sama jer mi je zapravo dosadno, a jos nisam nasla ncin kako da citam knjigu i npr vozim bajs lol!
Muzic kad je tu (sto je retkost) bude preumoran, a da predlozim nekoj od zenica s kojima se ovde druzim mislile bi da nisam normalna (sto zapravo i nije daleko od istine)
Psa ne smem vise da izvodim u setnju, em je bole noge, em ima puno lutalica a i nenormalnih vlasnika koji pustaju svoje opasnd pse na ulicu. Moracu da osmizlim neku aktivnost. Samo ne znam kad i gde.
mimi85
mimi85

Broj poruka : 3352
Godina : 39
Datum upisa : 03.11.2015

https://mimainmiraculousadventure.blogspot.com/

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 13 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od BabyBear 16/9/2017, 00:30

Dora draga, srecan ti pocetak makar I samo psihicki, I taj je bitan. Sredices sve, samo polako.

Sto se slatkisa tice, ja ni zrno secera nisam konzumirala od 3. maja I evo jos sam ziva Very Happy
Vidi, kad sam ja mogla da se otkacim slatkisa, moze svako. Ovo kazem bez preterivanja jer ja najiskrenije I dalje ne piznajem nikoga ko je za slatkise kao ja sto sam bila. Ja sam mogla da zivim samo na njima, slano mi nije bilo potrebno da jedem. A kolicine koje sam jela nisu bile normalne, jos plus kad znamo kako se brzo secer vari. Cini mi se da sam mogla da jedem slatko 24/7 I tako godinama. Ma sta godinama, decenijama. Uvek sam zavidela onima koji su mogli da uzmu samo kockicu ili stanglu cokolade kad im se jede nesto slatko. Ja nikad nisam mogla da jedem manje od cele cokolade, I to ona od 100 gr mi je bila malo. To je kod mene doslo dotle da mi slatkisi koji su pravljeni kod kuce (kolaci, torte) nisu bili slatkisi koji su meni bili potrebni/dovoljni, vec iskljucivo ono iz prodavnice, cokolade, cokoladni keksi, napolitanke, samo industrijski. I nikad mi nije bilo tesko u bilo koje doba dana I noci da odem da ih kupim I to nikad nije bilo moguce da kupim jednu vrstu, jer u radnji uvek ima 3-4 vrste necega koje mi se tad jedu, I onda kupim sve 3-4. Koliko mi je to uticalo na budzet, kilograme I secer ne zelim ni da se secam. Cak kad sam bila na dugotrajnoj dijeti pre vto, koristila sam iskljucivo UN dijetu koja je dozvoljavala slatkise I testo svaki cetvrti dan Very Happy
E jel mozes da zamislis koja je to zavisnost bila?

I tog 3. maja sam samo bila presekla, bez secera bilo kakvih, ni stevija, ni fruktoza, nista. Ma ni zalogaj torte ni za jedan rodjendan niko nije mogao da me natera da pojedem. Sa fruktozom I stevijom sam pocela tek od posle treceg meseca trudnoce, I to po malo, po nekad.

Tebi I bilo kome savetujem isto to. Moj stav je da ako sa necim zelis da prekines (mislim na bilo sta sto izaziva zavisnost, secer, duvan, droga, sta god) to mora odjednom da se presece, od smanjivanja I koriscenja zamena nema nista osim zavaravanja. Naravno, to nista ne moze bez jake volje I motiva. Meni 3 vto, ni sve do tad potrosene pare I izgubljene godine nisu bile dovoljan motiv, tek sam se posle treceg neuspeha probudila tj. godinu dana posle njega. Ali ja sam uvek imala ludu glavu koja je isla iz krajnosti u krajnost, sto nikad nije bilo dobro po mene ali jbg, uvek se, pre ili kasnije, probudim. Na svu srecu ovaj put nisam bila zakasnila.

I zaista mislim da je secer (naravno I visak kg ko ga ima) glavni okidac svakog (ne)uspeha.

Ljubim te I zelim ti svu snagu I volju ovoga sveta jer tek ksd postignes tu jacinu u sebi bices opustena I sigurna u svoj uspeh, za koji sam sigurna da ces na kraju postici osmeh srce
BabyBear
BabyBear

Broj poruka : 4268
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 19.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 13 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Principessa 16/9/2017, 00:55

BB sad mene zanima, a zasto mislis da stevia ne moze? Ako proste šećere zabranjuju, to ima smisla- oni goje, povećavaju nivo glukoze i insulina u krvi i zaista nisu dobri ni za kvalitet jc. Ali steviju jedu i dijabeticari, ona apsolutno ne utiče ni na insulin i ima 0 kalorija...molim te mi pojasni, jer ja kao luda jedem steviju, a kao mislim da ne jedem šećer vec god. i po dana, cak ni suvo voće, med, banane, ama bas nista od toga...
Principessa
Principessa

Broj poruka : 1104
Godina : 51
Datum upisa : 23.10.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 13 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od BabyBear 16/9/2017, 01:15

Ja nisam rekla da ne moze vec da ne bih preporucila sve do treceg meseca trudnoce jer smatram da organizam potpuno mora da se ocisti od svega. A pogotovu sto nista ne bi smeli da jedemo "kao ludi". Preterivanje ni u cemu, pa ni u steviji. Nije ona bas da je potpuno nista, jeste zdravija. Na vama je da radite sta hocete. Ja mogu samo da posavetujem I kazem svoje iskustvo I upute lekara.

I da, zaboravila sam reci, NIPOSTO lubenica, dinja, sljiva, grozdje, smokve, banane, urme, datule. Ni to od 11. maja nisam ni okusila
BabyBear
BabyBear

Broj poruka : 4268
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 19.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 13 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od BabyBear 16/9/2017, 01:36

Principessa, mozes npr. procitati I tekst na ovom linku:

http://www.rts.rs/page/magazine/sr/story/2523/nauka/2330901/stevija---slatka-trava-u-koju-i-dalje-sumnjamo.html

U podnaslovu: Kontradiktorne studije o bezbednosti pise da stevija utice na neplodnost I stvaranje malignih celija (bilo tacno ili ne, kad procitam ovako nesto, posle svega sto sam prosla nije mi svejedno). Posle toga pise i da je to istrazivanje pobijeno, ali na kraju teksta takodje pise da sami treba da odlucimo u sta da verujemo.

Dakle, kao sto sam vec rekla, a to sam procitala ili u tom tekstu ili na nekom drugom linku, I sa stevijom, kao I sa svim ostalim, treba biti umeren.

I sto bi rekao neki deda, mali nismo, pametni nismo Wink
BabyBear
BabyBear

Broj poruka : 4268
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 19.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 13 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od mimi85 16/9/2017, 08:26

Najveci je problem sto na nasem trzistu nema(ili bar ja sos nikad nisam naisla) ciste stevie vec mesavine koje sadrze 5-25% stevie...
Evo jedan tekstic na tu temu.

https://vitkigurman.com/kupovina-stevije/
mimi85
mimi85

Broj poruka : 3352
Godina : 39
Datum upisa : 03.11.2015

https://mimainmiraculousadventure.blogspot.com/

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 13 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Sirijus 16/9/2017, 11:11

E žene, meni je stevia toliko gadna da sam pre za to da ne jedem slatko i da je nipošto ne koristim kao zamenu za šećer lol! lol! lol! probala i totalno No No No
Ja inače obožavam slatko, ali mi organizam u zadnje vreme kada uzmem neki slatkiš napravi opaku pobunu lol! bude mi muka lol! tako da sam kanda u ratu sa slatkišima. Čak kada biram slatkiše (mora da ih ima vratila se tri mungosa od burazove dece) prosto ne znam šta da uzmem, kad pogledam u raf šta god da je tamo meni je: tsssssss ne privlači me ništa  b  b  b
Sirijus
Sirijus

Broj poruka : 1889
Godina : 50
Location : Beograd
Datum upisa : 13.09.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 13 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od mimi85 16/9/2017, 12:14

da proveris malo secerka? Moja sestra kad je pocelo da joj se gadi slatko-ispostavilo se da je ona slatka i to onako, poprilicno....
mimi85
mimi85

Broj poruka : 3352
Godina : 39
Datum upisa : 03.11.2015

https://mimainmiraculousadventure.blogspot.com/

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 13 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Principessa 16/9/2017, 12:18

Mimi, ima kod nas čista stevija, ali je dosta skuplja. Ona se bas koristi u mnogo manjoj srazmeri posto 1g tog praha odgovara 320g šećera. Ja koristim jednu- crna nalepnica, na njoj pise Stevia prah, proizvodi je Medherbs iz Nemacke, a pise da se uvozi iz Madjarske i uglavnom se moze naci u skoro svim zdravim hranama u Bg-u. Kutijica od 20g kosta oko 1000 din, ali moze da traje bas dugo jer se bukvalno koristi po jedna kašičica ona mala plastična bela za espresso (sto služe po kafićima) ako ti treba za kolače, a za zasladjivanje npr kafe ili čaja pola kašičice i manje...
Principessa
Principessa

Broj poruka : 1104
Godina : 51
Datum upisa : 23.10.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 13 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od BabyBear 16/9/2017, 12:21

sirijus ::E žene, meni je stevia toliko gadna da sam pre za to da ne jedem slatko i da je nipošto ne koristim kao zamenu za šećer lol! lol! lol! probala i totalno No No No
Ja inače obožavam slatko, ali mi organizam u zadnje vreme kada uzmem neki slatkiš napravi opaku pobunu lol! bude mi muka lol! tako da sam kanda u ratu sa slatkišima. Čak kada biram slatkiše (mora da ih ima vratila se tri mungosa od burazove dece) prosto ne znam šta da uzmem, kad pogledam u raf šta god da je tamo meni je: tsssssss ne privlači me ništa  b  b  b
A od sladoleda jel ti muka? Very Happy
BabyBear
BabyBear

Broj poruka : 4268
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 19.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 13 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od mimi85 16/9/2017, 12:47

Ok, ja nisam videla da ima u SM, verovatno ima u Bg. Doduse malo izbegavam te tzv "zdrave" hrane posto im je jedno 90% proizvoda unutar radnje sve samo ne zdravo lol!

Vocke same po sebi daju dovoljnu slast pa se trudim da ako nesto i pravim, pravim sa vocem. Ili pravim tiramisu muzu u koji ide cele 4 kasike secera na srednji pleh

Ili uzmem kocku crne cokolade (85%)

Naravno ima dana i kad gresim gadno, jednostavno ako mi se jede nesto,pojedem ga- mnogo manja steta nego da se kidam sto mi se hoce a ne dam sama sebi, i da se danima osecam jadno. Zivot je jedan, srecu cine male stvari. Umerenost je kljuc svega
mimi85
mimi85

Broj poruka : 3352
Godina : 39
Datum upisa : 03.11.2015

https://mimainmiraculousadventure.blogspot.com/

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 13 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Bobaue 16/9/2017, 13:25

Baš danima hoću da vas pitam šta mislite o tome da li je dozvoljeno bar po nešto slatko npr. čokoladna bananica , 1 parče domaćeg kolača ili nešto slično ali i to ne svaki dan ili mislite da je neophodno potpuno izbaciti sve ? Naravno kao i većina nas imam IR i uzimam Glukophage ali nešto nikada nisam imala tako jaku volju da ih potpuno izbacim. Ili sam možda mišljenja da uzimanje u nekim umerenim količinama ne pravi neku bitnu razliku. Pa sve nesto razmišljam da li grešim . Čini mi se da je većina vas ipak pristalica potpunog izbacivanja šećera. Oko toga me dodatno zbunila i endokrinolog koja nemisli da je neophodno potpuno izbaciti unos šećera već smanjiti. Ili ja prihvatam više ono što mi je lepše da čujem , prasica v

Bobaue

Broj poruka : 658
Godina : 45
Datum upisa : 27.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 13 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od mimi85 16/9/2017, 13:51

oko toga niko od nas nije pametan.
mimi85
mimi85

Broj poruka : 3352
Godina : 39
Datum upisa : 03.11.2015

https://mimainmiraculousadventure.blogspot.com/

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 13 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od BabyBear 16/9/2017, 15:41

Potpuno izbaciti, kao sto sam vec napisala gore
BabyBear
BabyBear

Broj poruka : 4268
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 19.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 13 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Principessa 16/9/2017, 16:13

Lako je to reci- potpuno izbaci. Ja sam zaista vrlo strogo potpuno izbacila i šećer i skrob i slatko voće, cak ni steviju nisam koristila tada, pa opet posle godinu dana kompletnog čišćenja od istog nisam uspela sa vto. I onda mi je puk'o film vise i od suzdrzavanja i od svega...
Principessa
Principessa

Broj poruka : 1104
Godina : 51
Datum upisa : 23.10.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 13 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Dora1 16/9/2017, 20:35

Kad sam bila kod dr Šumarac i kad sam zapravo i saznala za IR ona reče potpuno izbaciti na neko prvo vreme. Ako mi se baš jede i ako ne mogu da izdržim da to ne bude čista čokolada, već na primer u nečemu, na primer kolač... e sad.. tu leži problem. Čovek je sam po sebi proklet i često smo stvoreni da preterujemo pa tako i ja.
Sada uhvatim sebe (ako sam obećala mužu ili drugima oko sebe, a i sebi, da neću jesti od danas slatko) da odem i "krišom" kupim na primer Jaffu i pojedem je sama celu. I sakrijem kutiju hahha, to ide u toliku krajnost. Inače u poslednje vreme imam veliki stres na poslu (takav mi je posao, velika odgovornost) i šta ću drugo ako ne da nađem utehu u slatkom. I shvatih da imam debeli problem sama sa sobom i ne znam kako da ga rešim. Bivši sam pušač, tako da cigarete ne dolaze u obzir. Vodila sam se tim: Ne mogu više da se suzdržavam, hoću sebi da učinim, ugodim, ali ne shvatajući u tom trenutku da je to samo trenutno zadovoljstvo...
I ja sam mišljenja da treba preseći, ništa postepeno. Tako sam i ostavila pušenje, samo presekla i evo već više od 5 godina nisam zapalila.
Dora1
Dora1

Broj poruka : 906
Datum upisa : 08.08.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 13 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od PalcicaBg 16/9/2017, 20:50

Evo i ja da se ukljucim na ovu temu.Bilo je perioda kad nisam secer okusila po 6,7 meseci,jela samo najzdravije,vezbala,radila jogu i mislila da sam najspremnija za bebu,kad ono corak.
Poslednji i uspesni put sve obrnuto,ama bas sve,toliko sam se opustila,nisam vodila racuna ni o cemu,da ne pricam da sam zbog posla svakodnevno jela u pekari,sto slano,sto slatko.I eto uspelo.Imam i ja IR,lekove cak nisam pila neko vreme,tek od transfera pocela 500mg siofora.Cak i ponovo pocela da pusim par meseci pred fet,ne puno,ali bar 6,7 slims cigareta dnevno.
Tako da drage moje covek bas nije pametan sta je kljuc uspeha.Mislim da je fora biti umeren u svemu.
PalcicaBg
PalcicaBg

Broj poruka : 4146
Location : Beograd
Datum upisa : 24.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 13 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Dora1 16/9/2017, 20:59

Palčice, draga, prvo da ti kažem da si mnogo lepa na profilnoj slici osmeh srce  daješ ogromnu nadu. Što se tiče tvog slučaja, često čujem i takve priče. I jesi u pravu - umerenost. Na žalost, ne znam kako trenutno da se izborim sa tim. Imam one glupe griže savesti da sebi ne pomažem nikako, da moram da prestanem ako mislim da zatrudnim, da mi šteti.. Ja doduše jesam nekoliko meseci pred prvu vto prestala sa slatkišima, u Pragu kad sam bila morala sam da probam neki njihov specijalitet, naravno slatki, ali samo probala i to je to. I u neku ruku jeste uspela vto (a izbacila sam potpuno i hleb i slatkiše), to što je bila vanmaterična to je drugo.
E da, ja na primer od Glukofaža nisam pravila pauzu, da li je potrebno? Možda sam postala "imuna" na njega (ako je to moguće) jer uopšte ne reagujem burno kada jedem slatko (pre sam imala dijareju čim okusim slatko).
Dora1
Dora1

Broj poruka : 906
Datum upisa : 08.08.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 13 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od BabyBear 16/9/2017, 21:50

Ne treba praviti pauzu, naprotiv.
Ja ga pijem vec par godina I mislila sam da sam imuna na njega, ali je poceo da mi deluje tek kako treba kad sam potpuno prestala sa slatkisima.
BabyBear
BabyBear

Broj poruka : 4268
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 19.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 13 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Blanka 16/9/2017, 22:44

Evo da i ja dodam par rijeci na temu slatkisi.
Nemam IR ali sam pila Siofor zbog PCOS. Pred zadnji postupak sa skocicama nisam jela slatko, ama bas nista. Tokom cijele trudnoce ni truncice slatkog, vodila racuna o niskoglikemijskom indexu namirnica i forsirala sve sto nisko. Bijelo brasno, proste secere, sva peciva, svo voce koje ima visok GI sam izbjegavala, bila sam totalni anti secerlemac. Endokrinolog me unistila, isprepadala da to treba tako, mjerila sam secer 3 puta dnevno, kupila aparat, postala totalni protivnik svega bijelog, secera najvise.
Iščital svu literaturu na netu o opasnostima secera u trudnoci, za blizance narocito rizicna stvar, cak sam sve linkove imala sacuvane i mnogima od vas ih proslijedjivala. E onda u 7-om.mjesecu moja dr ginekolog je poludjela i rekla da pretjerujem i da se malo opustim. Muz je sakrio aparat, a ja sam samo do kraja pojela par banana, koje nemaju nizak GI i jela po kockicu crne cokoloda sa 85%. Šecer mi je uvijek bio na donjoj granici, oggt odlican. A sada u ovoj trudnoci, tamanim sve sto se tamaniti moze, jedino pazim da ne jedem bas slano zbog pritiska,a slatko obozavam. Secer mi je skroz ok. Tako da, pravilo je da nema pravila. Mozda bih se i pridrzavala da imam IR al posto nemam, nek ide zivot. I da, kao sto svi znate da sada sam prirodno ostala trudna, a uopste nisam pazila na ishranu, cak sam i sve nezdravo jela, vise onako u hodu i letu kad stignem, kafe pila u ogromnim kolicinama, nikakvu terapiju nisam pila a imam problem sa prolaktinom citav zivot, i 4 godine sam bila na Bromokriptinu, a sada nista i ostah trudna. Tako da drage moje, ja ipak mislim da je sreca presudan faktor, a pravila apsolutno nema! Nije za pohvalu naravno ne voditi racuna o ishrani i svom zdravlju ali eto ja sam primjer uspjesne trudnoce u oba slucaja, kad bas strogo vodis racuna i kad si skroz opusten i jedes sta ti se prohtje.
Ljubac
Blanka
Blanka

Broj poruka : 4318
Godina : 42
Datum upisa : 30.10.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 13 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 13 od 40 Prethodni  1 ... 8 ... 12, 13, 14 ... 26 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu