KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Korak po korak na putu do bete +

+50
BabyBear
Bozica
Nessi
Lilijan
NikolaMaja
panda :)
MalaSaJuga
alisa
Sirijus
Vanja80
Dora1
sanja 73
bebana81
Principessa
marina_82
mimi85
lilly13
noja
Rada74
AriesGirl
BSNS
Julka
zozoni
Mimi12
Blanka
Hobbes
PalcicaBg
Hande
dada88
Bobaue
mamadabudem
aurora
Lenaaa
ivanicasale
Bekanicaa
libra35
Tavita
nina :)
marelica
dusica78
srculence 84
Eve
Padobranka
Ancica 87
bgdtanja
Jerapetra
lela1984
ne gubim nadu
Strumfeta78
Bobac
54 posters

Strana 10 od 40 Prethodni  1 ... 6 ... 9, 10, 11 ... 25 ... 40  Sledeći

Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 10 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Bobaue 6/9/2017, 15:09

Padobranka meni je isto bio 2,7 i doktorka mi je uvela terapiju , malu dozu Eutiroksa 25 mcg . Tada mi je rekla da mi ne može škoditi samo koristiti i da je poželjno sa je ispod 2.

Bobaue

Broj poruka : 658
Godina : 45
Datum upisa : 27.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 10 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od AriesGirl 6/9/2017, 18:15

Ancica 87 ::
AriesGirl ::

Evo i mene posle dugo vremena. Starije Kutanjke me se secaju, ali vidim da ima i mnogo novih devojaka.
Za one koje me ne znaju, u mom potpisu mozete da procitate sta mi se desavalo od 2010. godine.
Medjutim, jos uvek u potpis nisam ubacila najnoviji dogadjaj: spontanu, neplaniranu i potpuno neocekivanu trudnocu, staru 7 nedelja i jedno srculence koje jako kuca...
Nadam se da cu, pored vec jednog malog zvrka, imati vremena da se druzim s vama. Svima vam zelim velike bete, mirne trudnoce i lepu, zdravu i naprednu decu. Ljubim.

VAU ZENO! radost likeit trudnica uzivaj,ljubi nam druga lepotana i ljubimo vas... bas me obradova...
osmeh srce
AriesGirl
AriesGirl

Broj poruka : 1399
Datum upisa : 17.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 10 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od NikolaMaja 7/9/2017, 07:51

Padobranka, meni je dr rekao da je poželjno da vrednos bude između jedan i dva. i da pratim da li skače vrednost nakon transfera i da će mi u tom slučaju povećati terapiju. Konsultuj se sa svojim doktorom, a ja drži pesnice i želim sreću!
NikolaMaja
NikolaMaja

Broj poruka : 410
Godina : 40
Datum upisa : 26.12.2016

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 10 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Padobranka 7/9/2017, 08:14

Koliko vremena treba da bi lek poceo da deluje
Padobranka
Padobranka

Broj poruka : 168
Datum upisa : 25.11.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 10 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Eve 7/9/2017, 08:47

Veliki pozdrav svim devojkama i zenama! Samo da se javim da se sve konacno zavrsilo. Poslusala sam svoje lekare i sacekala da prokrvarim prirodno - potrajalo je. Saznali smo da je srce prestalo da kuca u 7 nedelji (8. avgusta) a tek proslog petka (1. septembra) sam prokrvarila. Medjutim, juce sam bila na kontroli i ultrazvuku i sve je izaslo samo, materica je kompletno cista, jajnici su se smirili i sto se lekara tice, mozemo da nastavimo sa prirodnim pokusajima odmah. Da zamenim folnu inofolic-om i da uzimam Siofor... pa kada odmorim i psihicki se oporavim (ako se nista ne desi do tada) da se javim da vidimo sta cemo dalje. Za svaki slucaj sam bila i kod jos jednog lekara da proverim i tamo mi je na UZ potvrdjeno da je sve u redu, da je materica potpuno cista. Sad, ovo nije bilo lako psihicki (sam cin cekanja je tezak, posebno kada znate sta cekate) ali fizicki uopste nije bilo bolno ni problematicno - kao malo jaca menstruacija, obican Rapten K je bio sasvim dovoljan - i sve je bilo gotovo za 4 dana bas kao i moje normalne menstruacije. Eto, cisto ako nekoga zanimaju iskustva i iz tog 'konzervativnog menadzmenta' (cekanja da se krvarenje prirodno desi umesto kiretaze) posle missed-a. Koliko sam shvatila lekare oni to nece preporuciti za starije trudnoce (mislim posle 10-te nedelje) i ipak je sve individualno ali mozda bude od koristi jos nekome ako mu lekari preporuce isto.
Eve
Eve

Broj poruka : 144
Datum upisa : 15.05.2017

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 10 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od mimi85 7/9/2017, 14:55

Eve hrabra ženo! Želim ti trudnoću iz prirodnih radova!!!
mimi85
mimi85

Broj poruka : 3352
Godina : 39
Datum upisa : 03.11.2015

https://mimainmiraculousadventure.blogspot.com/

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 10 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Blanka 7/9/2017, 15:05

Eve pridruzujem se zeljama nase Mimi85. Zelim ti da prirodno zabebis sto je vrlo moguce jer si jos uvijek pod hormonima koje si primala. Samo vi navalite na prirodne radove. Ljubimo te !!!!
Blanka
Blanka

Broj poruka : 4318
Godina : 42
Datum upisa : 30.10.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 10 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od NikolaMaja 8/9/2017, 07:43

Eve, svaka čast na izdržljivosti. Sada odmah u akciju na prirodne radove. Moja drugarica je odmah nakon spontanog ostala trudna iz prirodnih radova, što i tebi od srca želim!!!
NikolaMaja
NikolaMaja

Broj poruka : 410
Godina : 40
Datum upisa : 26.12.2016

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 10 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Nessi 8/9/2017, 18:58

Imam jedno pitanjce za sve vas koje ste uspele da zatrudnite u postupku vto. Da li ste se i u kojoj meri tri meseca pre postupka pridrzavale ishrane bez secera, ranog leganja (pre 22h) i spavanja od 7 do 9 sati nocu? To su mi slabe tacke i nikako da se dovedem u red sa tim, pa me zanimaju iskustva sto vise trudnica i bivsih trudnica.

Nessi

Broj poruka : 339
Godina : 45
Location : Beograd
Datum upisa : 23.04.2017

https://tripprototip.blogspot.rs

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 10 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od mimi85 8/9/2017, 19:48

Nessi, ceo zivot idem na spavanje oko 22h, spavam redovno 8-9h, a pre vto sam bila na spec. ishrani godinu dana. Endo savrsen, troslojan, blaste odlicne...I nije uspelo. Pravilo je da nema pravila!
mimi85
mimi85

Broj poruka : 3352
Godina : 39
Datum upisa : 03.11.2015

https://mimainmiraculousadventure.blogspot.com/

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 10 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Nessi 8/9/2017, 20:16

Svaka cast za to spavanje oko 22h Very Happy, za mene je to nemoguc dogadjaj Sad
Znam da nema pravila i da se cesto desava da ne uspe i kad je zena najdisciplinovanija ali me zanima od onih kojima je uspelo koliko su se pridrzavale tih pravila vezanih za ishranu (pre svega slatkise) i za spavanje pre ili oko 22h.

Nessi

Broj poruka : 339
Godina : 45
Location : Beograd
Datum upisa : 23.04.2017

https://tripprototip.blogspot.rs

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 10 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Lenaaa 8/9/2017, 20:27

Drage moje, samo da javim da smo odlozili fet jer sam se prehladila i to bas dobro. Vise srece drugi put .
Lenaaa
Lenaaa

Broj poruka : 51
Datum upisa : 24.05.2017

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 10 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od ivanicasale 8/9/2017, 21:11

Lena draga pa radicete ga u sledecem ciklusu samo obrati paznju na imunitet.
ivanicasale
ivanicasale

Broj poruka : 2280
Godina : 36
Location : Zajecar
Datum upisa : 28.09.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 10 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od NikolaMaja 9/9/2017, 08:56

Leno da ti nama sto pre preguras prehladu. Idući mesec ce biti bolje. ljubav
NikolaMaja
NikolaMaja

Broj poruka : 410
Godina : 40
Datum upisa : 26.12.2016

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 10 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Eve 10/9/2017, 09:17

Mimi, Blanka, NikolaMaja osmeh srce osmeh srce osmeh srce

Nessi, slazem se sa Mimi - ja se jesam pridrzavala ishrane ali ne i spavanja (nocna sam ptica i nemam veliku potrebu za snom) pa je IVF uspela (ovo sto se dogodilo posle nema veze sa tim).

Lenaa - hajde brzo nam ozdravi pa da nas obradujes u sledecem ciklusu.
Eve
Eve

Broj poruka : 144
Datum upisa : 15.05.2017

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 10 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od mimi85 10/9/2017, 13:05

Možda da postanem noćna ptica? lol!
mimi85
mimi85

Broj poruka : 3352
Godina : 39
Datum upisa : 03.11.2015

https://mimainmiraculousadventure.blogspot.com/

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 10 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Eve 10/9/2017, 13:11

Lol, Mimi - ne znam koliko to funkcionise po odluci... ja sam od bebe teska za spavanje (pitaj moje roditelje)... a moj muz se sali da moj idealan dan traje 36 sati posle kog se spava 5sati pa u krug :) Jednostavno nikada nisam volela da spavam (dosadno mi je da spavam, ako to ima smisla) i nikada mi nije trebalo mnogo sna, cetiri-pet sati najvise. Dugo sam mislila da nesto sa mnom nije u redu, ali sad shvatam da smo svi toliko razliciti da je bitno raditi ono sto tvoj organizam trazi i sto mu najvise prija i ne razmisljati previse o tome da li se uklapas u ove ili one kategorije 'normalnosti'.
Eve
Eve

Broj poruka : 144
Datum upisa : 15.05.2017

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 10 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od mimi85 10/9/2017, 13:42

ma znam, zezam se... ja sam od detinjstva kokoška... zalazi sunce, oči se sklapaju, izlazi sunce oči širom otvorene lol! a preko dana šanse nema da spavam, mora da me lomi neka teška boleština da se to desi..... A sprdam se da mi mozak radi po evropskom radnom vremenu od 9-17h lol! tad sam najproduktivnija.
A moja rođena sestra bi zamenila dan za noć.... Tako da je ona učila noću-ja danju i svi srećni lol!

Sve u svemu kako kome prija, tako i treba da se ponaša!
mimi85
mimi85

Broj poruka : 3352
Godina : 39
Datum upisa : 03.11.2015

https://mimainmiraculousadventure.blogspot.com/

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 10 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Principessa 10/9/2017, 13:45

Nessi if you ask me, mada se ja nisam jos uvek ostvarila u ulozi majke, ja mislim da to spavanje nije od presudnog znacaja. Jeste da su meni Stefanovicka i svojevremeno Vujovicka (sad vise ne idem kod nje) stalno drobile oko tog ranog leganja, ali ja brate to isto nema sansi. Ceo zivot mi je bioritam takav da lezem izmedju 1 i 2 ujutru, nekada i kasnije, i ne vidim kako bih mogla da mocnem da lezem u 10. To je kako kad bi nekog ko leze u normalno vreme, terao da leze oko 5,6 popodne. Aj ti sad kreni tad da lezes, od sad ti je to vece. Ma vazi! Kao sto zene kazu, kod nekih od njih to nije imalo uticaja na zatrudnjavanje, sto i mene tesi. Pa prva Babybear je nocna ptica 😃
E sad, sto se tice prostih secera i skroba, to mi je vec logicnije da ima smisla, jer secer direktno utice na kvalitet jc (to mozes u mnogim studijama da procitas i ima logike skroz), a skrob se prilikom sagorevanja u organizmu pretvara u secere. Jos ako imas IR, tim jos pre naravno...
Ja ne jedem slatko (proste secere nista, med, suvo voce)) vec 2 godine skoro (osim retkih grehova sa sladoledom par puta ovog leta) i mislim da to treba i ti da izbacis. Jer zamena za secer imas milion- u vidu cokolada i kremova sa stevijom, tako da amsolutno potreba za slatkim nije u problemu 😉


Poslednji izmenio Principessa dana 10/9/2017, 13:46, izmenjeno ukupno 1 puta
Principessa
Principessa

Broj poruka : 1104
Godina : 50
Datum upisa : 23.10.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 10 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Eve 10/9/2017, 13:46

Isto i kod mene - meni koncentracija raste kako opada dan... a sestri i muzu, recimo, opada. Oni su najproduktivniji ujutru, a ja dok ne popijem kafu ne znam ni kako se zovem... ali zato ja mogu da radim punom parom i u 3-4 ujutru dok oni padaju u nesvest kako prodje ponoc. Potpuno se slazem - treba osluskivati sopstveni organizam i raditi kako nama prija kada su takve stvari u pitanju.
Eve
Eve

Broj poruka : 144
Datum upisa : 15.05.2017

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 10 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Principessa 10/9/2017, 13:56

Mene je iznervirala dr Stefanovic kad je krenula da mi drobi oko tog ranog leganja. Ja joj lepo kazem da sam pijanista po struci i da ceo zivot rihtam svoj bioritam da mi koncentracija bude najjaca od 8-10 uvece, u vreme kad su koncerti, kad sam nastupala. Nama je bilo normalno da svaku noc vezbamo na faxu do 1h, pa onda da izadjemo u grad. I aj sad ti promeni zivotne navike u 44-oj godini zivota...a ona ce meni na to- hajde da se vratimo na pocetak, sto ste Vi dosli kod mene? A ja se mislim- sigurno ne da bi ti na meni vezbala strogocu, imas svoju decu i unuke, pa na njima vezbaj...zar ne mislite ljudi da bi to bio šok za organizam nekome ko je ceo zivot navikao drugacije? Pa 100x sam probala da legnem oko 11 i na kraju problejim u krevetu k'o sova 3-4h dok ne zaspim, dzaba...
Principessa
Principessa

Broj poruka : 1104
Godina : 50
Datum upisa : 23.10.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 10 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od mimi85 10/9/2017, 14:11

A da legnes da spavas u 22. spavas do 23 pa nastavis dalje lol!

Principessa, neke generalizacije ne mogu da važe za sve nas. Znači ti da nemaš koncerte uveče, neka druga žena da da otkaz da ne bi radila treću smenu itd itd....
Eto po tim merilima ja bi trebalo dvadesetoro dece da sam vec rodila, ako cemo po tom urednom spavanju.... A ne mogu jedno! tako da to su sve gluposti....

mimi85
mimi85

Broj poruka : 3352
Godina : 39
Datum upisa : 03.11.2015

https://mimainmiraculousadventure.blogspot.com/

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 10 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od zozoni 10/9/2017, 14:42

Pozdrav svima! Mimi85 me poterala sa prethodnog foruma ovde :)

Ovo mi je prva vantelesna, s tim što sam je radila sama, sa donorskom spermom. U utorak su mi u Sistini, u Skoplju izvadili 2 jajne ćelije i obe su uspeli da oplode. U četvrtak mi je bio embriotransfer i sad treba "strpljivo" da čekam 2 nedelje na betu.

zozoni
zozoni

Broj poruka : 94
Godina : 50
Location : Beograd
Datum upisa : 27.08.2017

https://mojzigot.wordpress.com/

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 10 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od mimi85 10/9/2017, 14:52

Dobro nam došla!
"Poterala" sam te jer na onoj temi se uglavnom piše o samoj klinici, iskustva, primedbe itd... I tu temu čitaju samo oni koji se spremaju za tu kliniku. A ovde smo svi, veseli, raspoloženi, da navijamo!!!!

Želim ti da ti brzo prođu dani do bete i da bude pozitivna!!!!
Evo malo rodica roda roda roda roda roda roda roda roda roda
mimi85
mimi85

Broj poruka : 3352
Godina : 39
Datum upisa : 03.11.2015

https://mimainmiraculousadventure.blogspot.com/

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 10 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od zozoni 10/9/2017, 15:01

Hvala puno Mimi85! I ja se nadam da će sve biti ok!
zozoni
zozoni

Broj poruka : 94
Godina : 50
Location : Beograd
Datum upisa : 27.08.2017

https://mojzigot.wordpress.com/

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 10 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 10 od 40 Prethodni  1 ... 6 ... 9, 10, 11 ... 25 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu