KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Hormonski status

+25
alisa
Principessa
Sirijus
Padobranka
sanja 73
Hobbes
SEZAS
Bobaue
Makija
Nataly17
Nessi
BabyBear
Strumfeta78
Dora1
TrebamNaDijetu
mamadabudem
Blanka
Bundevicav
Lola021
Hande
kaja1981
mimi85
Zmajuška
sanja369
Arwen
29 posters

Strana 5 od 11 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 9, 10, 11  Sledeći

Ići dole

Hormonski status - Page 5 Empty Re: Hormonski status

Počalji od mamadabudem 11/5/2017, 16:40

Pa kao taj gel pospešuje estrogen....a što mi treba toliko ne znam. Eto, ajd sad budi pametan
mamadabudem
mamadabudem

Broj poruka : 2253
Location : Beograd
Datum upisa : 12.02.2014

Nazad na vrh Ići dole

Hormonski status - Page 5 Empty Re: Hormonski status

Počalji od alisa 11/5/2017, 16:44

Pa sto je nisi pitala sta ce ti kad ti je e2 vec previsok lol!
alisa
alisa

Broj poruka : 1753
Godina : 45
Datum upisa : 01.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

Hormonski status - Page 5 Empty Re: Hormonski status

Počalji od mamadabudem 11/5/2017, 16:52

Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes fd fd
mamadabudem
mamadabudem

Broj poruka : 2253
Location : Beograd
Datum upisa : 12.02.2014

Nazad na vrh Ići dole

Hormonski status - Page 5 Empty Re: Hormonski status

Počalji od alisa 11/5/2017, 18:25

Ne znam sta da ti kazem... sad sam malo citala po netu... on se daje zenama koje su u menopauzi pa im estradiol bas padne da ga podignu a sto tebi i to jos pored cikle nemam pojma... odgovor za to ne nadjoh.... a da ga ti mazes pa da sledeci mesec izvadis fsh i e2 da vidis kakvi su?
alisa
alisa

Broj poruka : 1753
Godina : 45
Datum upisa : 01.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

Hormonski status - Page 5 Empty Re: Hormonski status

Počalji od Principessa 29/5/2017, 00:28

Alisa, jeste ja sam koristila Estreva gel umesto cikle, Vujovicka mi prepisala. Koristila sam ga samo 3 meseca pre stimulacije (u kombinaciji sa utrogestanom vaginalno u 2/2 ciklusa), a onda mi je Kopitovicka sve obustavila i posle toga vise nisam koristila nista...
U medjuvremenu sam odustala od Vujovicke, jer mi se povraca vise od jurnjave termina i te njihove fame da su nedokucivi, pa sam odlucila da promenim endokrinologa i otici cu kod prof. Vesne Dimitrijevic Sreckovic. Da li neko mozda ima iskustva sa njom? Meni je kuma nju preporucila, jer ona kod nje leci stitnu, a kaze da zna da je mnogima pomogla i da dobiju decu...
Mamadabudem, ako su ti vrednosti E2 u pmo/L, onda to i nije toliko visoko, negde oko 77 pg/ml.
Alisa, bravo za fsh, bice to sad posle akupunkture i jos bolje, sigurna sam! 👏🏼👏🏼👏🏼
Imam jedno pitanje sad za vas. S obzirom da Alisa kaze da je normalan estradiol 2. dan ciklusa oko 50, i da je meni bio u ovom sada ciklusu 52.5 (sto je verovatno ok), zasto mi onda nije dovoljno rastao kasnije ka ovulaciji, i sta su uopste kasnije neke normalne vrednosti za E2? Ja sam ga merila 8.dan ciklusa (86.6), pa 11.dan ciklusa (96.8) i na osnovu toga mi je Kopitovicka rekla da su to slabe vrednosti i da verovatno folikul nije dobar i da ga necemo ovaj mesec vaditi (govorim o prirodnjacima).
Da li neko moze da mi napise koje bi trebalo da budu vrednosti E2 11. dana ciklusa i 14. dana ciklusa da bi se racunalo da je folikul zreo i dobar? Ja sam malo duduk za te stvari i volela bih da to naucim...🙈😊🙏🏼
Principessa
Principessa

Broj poruka : 1104
Godina : 50
Datum upisa : 23.10.2015

Nazad na vrh Ići dole

Hormonski status - Page 5 Empty Re: Hormonski status

Počalji od alisa 29/5/2017, 05:57

A koliki ti je bio folikul? Visina e2 ti je pokazatelj dal u folikulu ima jc, tj da li je zrela... nije ti lepo porastao verovatno zato sto ti je bio anovulatorni ciklus... koliki ti je bio fsh na pocetku ciklusa?
Pred ovulaciju e2 treba da bude oko 200 pg/ml po folikulu ( 150 pa navise je ok) ... sto znaci ako imas 2 folikula npr e2 bi trebao da ti bude bar 300 pred samu ovulaciju. Posle ovulacije pg pocinje da raste a e2 naglo pada.jajnici luce estradiol ne bi li obezbedili optimalan razvoj jc, posle ovulacije i oslobadjanja jc od ostatka folikula se formira zuto telo koje pocinje da luci progesteron sto daje znak jajnicima da prestanu da luce e2... A sto bre to nisi pitala Kopitovicku? lol! Ona to sigurno bolje zna od nas i bolje bi ti objasnila...
alisa
alisa

Broj poruka : 1753
Godina : 45
Datum upisa : 01.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

Hormonski status - Page 5 Empty Re: Hormonski status

Počalji od mamadabudem 29/5/2017, 09:39

I meni je prepisala taj gel Vujovićka ali ja ga ne mažem. Ja imam utisak da ona greši kod mene sa terapijom. Videćemo...
mamadabudem
mamadabudem

Broj poruka : 2253
Location : Beograd
Datum upisa : 12.02.2014

Nazad na vrh Ići dole

Hormonski status - Page 5 Empty Re: Hormonski status

Počalji od Principessa 29/5/2017, 12:26

Folikul je bio 13mm, prestao je da raste...toga se najvise i plasim da se ne vrati ono sto je bilo pre stimulacije, jer su mi 3-4 ciklusa bili takvi, pocnu da rastu i ne porastu do sazrevanja...
Nisam htela da je smaram, stalno je nesto zapitkujem. I onako to ne moze da mi odgovori, sta bude bice...hvala ti svakako puno! 😘❤ Reci mi samo jos sta je to anovulatorni ciklus, tj zasto se to desava i kako moze da se spreci? FSH mi je bio 12 u ovom ciklusu (najbolji do sada...) 😔
Mamadabudem, ja mislim da ona generalno vecini zena masi terapiju i da je samo izvikana, a da svima daje isto i to je jedan od razloga sto necu kod nje vise...
Principessa
Principessa

Broj poruka : 1104
Godina : 50
Datum upisa : 23.10.2015

Nazad na vrh Ići dole

Hormonski status - Page 5 Empty Re: Hormonski status

Počalji od mamadabudem 29/5/2017, 13:30

I ja tako mislim, ali većina žena nju smatra vrhunskim endokrinologom. Meni je ona, realno, čist prosek.

Anovulatorni ciklus je ciklus bez ovulacije. Sve žene imaju te cikluse, bar 1-2 u toku godine.
mamadabudem
mamadabudem

Broj poruka : 2253
Location : Beograd
Datum upisa : 12.02.2014

Nazad na vrh Ići dole

Hormonski status - Page 5 Empty Re: Hormonski status

Počalji od Principessa 29/5/2017, 13:40

A sto je ti onda ne promenis kad isto to mislis za nju? I kod koga drugog ici onda? Sta mislis za ovu dr. Sumarac ili ovu kod koje je mene kuma htela da posalje (Vesnu Dimitrijevic Sreckovic)?
Znam sta je anovulatorni ciklus, samo sto se meni to desavalo 3-4 meseca za redom, pa su pre poslednje stimulacije zakljucili da ja vise nemam ovulacije (uprkos Estreva gelu, i zato mislim da da sintetika nista ne pomaze)...zato sam pitala da li i kako to moze da se resi?
Principessa
Principessa

Broj poruka : 1104
Godina : 50
Datum upisa : 23.10.2015

Nazad na vrh Ići dole

Hormonski status - Page 5 Empty Re: Hormonski status

Počalji od mamadabudem 29/5/2017, 13:55

Razmišljam da je promenim, ali ne znam ni kod koga bih. Ne znam. Ja sam od nje mnogo očekivala.
Česti anovulatorni ciklusi su u stvari perimenopauza. Tako ja to kapiram, nek me neko ispravi.
mamadabudem
mamadabudem

Broj poruka : 2253
Location : Beograd
Datum upisa : 12.02.2014

Nazad na vrh Ići dole

Hormonski status - Page 5 Empty Re: Hormonski status

Počalji od Principessa 29/5/2017, 14:41

Joj, toga se i plasim...samo da ja izvicem jos par folikula i da se to oplodi, pa me posle bas briga. Ali kako onda imam po 4-5 antralaca svaki mesec?
Principessa
Principessa

Broj poruka : 1104
Godina : 50
Datum upisa : 23.10.2015

Nazad na vrh Ići dole

Hormonski status - Page 5 Empty Re: Hormonski status

Počalji od alisa 29/5/2017, 15:56

Nema veze koliko antralnih folikula imas sa anovulatornim ciklusom... realno 4,5 antralaca ukazuje na smanjenu rezervu... to je malo...a perimenopauza nije isto sto i menopauza... to je period pre menopauze... a lek za zaustavljanje menopauze nazalost ne postoji... zato i nema sta drugo da prepise osim cikle ili tog gela u kombinaciji sa progesteronom... tako je i amna pila neki austrijski lek... prvi deo ciklusa samo proginovu a drugi deo neku vrstu progesterona... mislim da je u nasem slucaju ( kad su svi ostali hormoni ok) iluzorno ici kod endokrinologa... ja sam bila i kod Sumarac i kod Vujovicke i ni jedna ni druga mi nista pametno nisu nit rekle nit uradile
Tebi sad moze da se desi da naredna 3,4 meseca nemas ovulaciju al prati pa ces da vidis... mozda ti Kopitovicka da i neku blagu stimulaciju da ih malo pogura...
Cudi me da ti je folikul stao sa rastom a i fsh i e2 su ti bili dobri ... mozda je samo takav ciklus naisao
alisa
alisa

Broj poruka : 1753
Godina : 45
Datum upisa : 01.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

Hormonski status - Page 5 Empty Re: Hormonski status

Počalji od Principessa 29/5/2017, 17:10

Pa to i ona kaze da misli da je samo ovaj ciklus u pitanju, ali ja se posle onog odsustva ovulacije od 3-4 meseca pre stimulacije, toga sada bojim ko' djavo od krsta...probacu i sa akupunkturom kod Sefanovicke, pa cemo videti. Zakazala sam za sutra pregled kod nje. Samo da mi isprovocira tu ovulaciju jos 2-3 ciklusa, da izvucemo te dobre jc...joj Boze koliki je ovo stres za sve nas...😩
A sto mislis da su 4-5 antralaca malo? To je za moje godine super nalaz...uostalom u prirodnjaku mi ne treba vise od jednog...
Principessa
Principessa

Broj poruka : 1104
Godina : 50
Datum upisa : 23.10.2015

Nazad na vrh Ići dole

Hormonski status - Page 5 Empty Re: Hormonski status

Počalji od alisa 29/5/2017, 21:08

Pa 4 do 5 antralaca govori vec o smanjenoj rezervi... jeste dobro za tvoje godine al ako gledas iz te perspektive za tvoje godine je ok i da ti preskoci ovulaciju 3-4 meseca... uvek ti je dovoljna samo jedna jc... bio prirodnjak ili stimulisan... ono ako hoce hoce... moras malo da se opustis...
alisa
alisa

Broj poruka : 1753
Godina : 45
Datum upisa : 01.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

Hormonski status - Page 5 Empty Re: Hormonski status

Počalji od Principessa 29/5/2017, 21:55

Naravno, samo ja kolekciju i pravim da bih vratila vise od jednog, jer sto ih je vise, veca je sansa da je bar jedan genetski kako treba, posto je to najveci problem kod nas starijih jelte...
Opustena sam ja uglavnom, nego me je ovo malo sad poremetilo, ali bice sve ok. Hvala puno! ❤😊
Principessa
Principessa

Broj poruka : 1104
Godina : 50
Datum upisa : 23.10.2015

Nazad na vrh Ići dole

Hormonski status - Page 5 Empty Re: Hormonski status

Počalji od TrebamNaDijetu 28/6/2017, 21:52

Molila bih vas za misljenje oko nalaza. Sve je u referentnim vrednostima, ali me interesuje da li je njihov odnos dobar. Negde sam procitala da FSH i LH treba da budu skoro blizu, negde da FSH treba da bude dva i vise puta veci od LH. A nalazi radjeni 3 dana su sledeci :)

Estradiol        43   pg/ml       Range 21-251
FSH            5.85   mIU/mL    Range folikularna faza 3.03-8.8
LH              2.94   mIU/mL    Range folikularna faza 2.39-16.69
Progesteron   0.2   ng/mL       Range folikularna faza 0.1-0.54
Testosteron    1.10 nmol/L      Range 0.38-1.97
TrebamNaDijetu
TrebamNaDijetu

Broj poruka : 34
Datum upisa : 09.06.2016

Nazad na vrh Ići dole

Hormonski status - Page 5 Empty Re: Hormonski status

Počalji od BiKsi :) 29/6/2017, 00:50

Trebam na dijetu, odlicni rezultati, kao da si mladja mnoogoooooo!
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Hormonski status - Page 5 Empty Re: Hormonski status

Počalji od Blanka 29/6/2017, 06:34

Trebamnadijetu super. Samo ti ne vidim nidje prolaktin, ili sam ćorava jutros na zoru???
Blanka
Blanka

Broj poruka : 4318
Godina : 42
Datum upisa : 30.10.2014

Nazad na vrh Ići dole

Hormonski status - Page 5 Empty Re: Hormonski status

Počalji od TrebamNaDijetu 29/6/2017, 10:25

Hvala BiKsi, volela bih da jesam Wink

Blanka nisam uradila Prolaktin Sad Dobila sam iz Praga spisak analiza koje treba da uradim, odstampala i dala doktoru. Kad sam slala rezultate nazad vidim da mi je napisala u poruci i Prolaktin Sad I sad se nerviram i cekam da vidim sta ce mi reci. Da li cemo krenuti dalje u proceduru ili moram sve ispocetka sledeci mesec. Da li moze da se vadi samo prolaktin bez ovih ostalih analiza ?
TrebamNaDijetu
TrebamNaDijetu

Broj poruka : 34
Datum upisa : 09.06.2016

Nazad na vrh Ići dole

Hormonski status - Page 5 Empty Re: Hormonski status

Počalji od Sirijus 29/6/2017, 10:55

prolaktin vadiš ne vezano od dana ciklusa. Gledaj da to bude bar 2 sata posle buđenja. Kada dođeš u lab odsedi jedno 15-20 minuta pa onda vadi.
Sirijus
Sirijus

Broj poruka : 1889
Godina : 50
Location : Beograd
Datum upisa : 13.09.2011

Nazad na vrh Ići dole

Hormonski status - Page 5 Empty Re: Hormonski status

Počalji od TrebamNaDijetu 29/6/2017, 13:26

Hvala Sirijus.
TrebamNaDijetu
TrebamNaDijetu

Broj poruka : 34
Datum upisa : 09.06.2016

Nazad na vrh Ići dole

Hormonski status - Page 5 Empty Re: Hormonski status

Počalji od Hobbes 7/7/2017, 14:55

Molim vas da mi pomognete, pokušavam da shvatim u kojoj sam fazi ciklusa ili šta mi se dešava.
Majski ciklus u kom sam imala stimulaciju za VTO (nije bilo transfera) trajao je 21 dan. Nakon toga sam bila kod Kopitovićke, počela da pijem Profertil f., dobila Dostinex zbog prolaktina i krenula na akupunkturu.

Naredni ciklus čekam evo već 39 dana i ništa. Naravno da sam 35 dan uradila betu i bila je 0,7.

Danas 39dc, uradim hormone i evo nalaza:

FSH               9,54 U/L     fol. <2,8-11,3     ovul. 5,8-21     lut. 1,2-9
LH                 39,2 U/L     fol. 1,1-11,6       ovul. 17-77      lut. <14,7
Estradiol        314 ng/L     fol. <166           ovul. 34-400     lut. 27-246
Progesteron  4,16 µg/L     fol. <1,5            ovul 0,48-1,72  lut. 0,95-24
TSH            2,36 mlU/L
beta HCG    0,1

Nikako ne mogu sve da ih "uguram" u istu fazu, a opet ne znam u kojoj sam fazi da bih registrovala šta mi je povišeno.
Da li je moguće da sam jedan ciklus preskočila u ovih 39 dana i da mi je počeo drugi ili tako nešto, jer mi svi osim progesterona upadaju u ovulatornu fazu?
Šta znači ova beta 0,7 pa sad 0,1? NIšta mi nije jasno... Rolling Eyes
Hobbes
Hobbes

Broj poruka : 171
Datum upisa : 30.05.2017

Nazad na vrh Ići dole

Hormonski status - Page 5 Empty Re: Hormonski status

Počalji od Sirijus 7/7/2017, 15:29

Hobbes, moguće je da se posle stimulacije malo pokarambase ciklusi. Na koliko dana inače dobijaš?
Moj ti je predlog da odeš kod doca na UZ i da vidiš da li je to ok i da li će trebati nešto za izazivanje ciklusa. Ako si radila u Feroni, pošalji im mail sa pitanjima odgovoriće ti.
Sirijus
Sirijus

Broj poruka : 1889
Godina : 50
Location : Beograd
Datum upisa : 13.09.2011

Nazad na vrh Ići dole

Hormonski status - Page 5 Empty Re: Hormonski status

Počalji od Hobbes 7/7/2017, 15:54

Hvala Sirijus!
Poslala sam mail ali još ne odgovaraju, pa rekoh da pitam i ovde.

Nasmejala si me, dugo nisam čula da neko, sem mene, govori pokarambasi Very Happy  Very Happy Very Happy
Ja govorim pokarabasi Very Happy
Hobbes
Hobbes

Broj poruka : 171
Datum upisa : 30.05.2017

Nazad na vrh Ići dole

Hormonski status - Page 5 Empty Re: Hormonski status

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 5 od 11 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 9, 10, 11  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu