KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

+39
tiramisu
Lija
srculence 84
panda :)
bebko
BabyBear
Blanka
Mimi12
PalcicaBg
kornjaca
Hobbes
sanja 73
winni
ivanicasale
Tavita
Bobac
valika77
Jerapetra
BiKsi :)
Šašava
Ancica 87
micam
zsuki75
marina_82
daduska
Anka13
Bobaue
alisa
bobica83
MalaSaJuga
mamadabudem
saska1
Zmajuška
nina :)
Sirijus
kolibri5
Niny
Tebi
makica1984
43 posters

Strana 40 od 40 Prethodni  1 ... 21 ... 38, 39, 40

Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 40 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od BabyBear 31/7/2017, 10:00

I Libra, dopuni potpis I upisi se u Statistiku za 2017. I napisi nam termin (ili datum PM) da te ubacimo Wink
BabyBear
BabyBear

Broj poruka : 4268
Godina : 54
Location : Beograd
Datum upisa : 19.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 40 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Bobac 31/7/2017, 16:47

Tavita ::Drage moje, svratih samo na trenutak da vas pozdravim i da vam kažem da mi nedostajete. Malo sam se vratila unazad i pročitala dešavanja.
Srculence, mnogo mi je žao što je bebica otišla, ali verujem da će te tvoj pozitivni stav i snaga koju poseduješ dovesti do cilja. zagrljaj
BB, uh, baš se uplaših kad sam pročitala, ali dobro je, drži se i miruj. Sve će biti dobro, uverena sam,
Ivanice, divno, uživajte u svakom pokretu, jer kroz njih već počinješ upoznavati bebice.

A sad reč-dve o nama. Bambi je onakav kakav je bio i u maminom stomaku - nemirko i noćna ptica. Nakon prvih desetak dana kombinovane ishrane, prešli smo na hranjenje maminim mlekom, a nakon dve nedelje smo izbacili i flašicu. Pedijatri nisu bili za to, ali sam ja sledila svoj osećaj i verovala u Bambijevu snagu, koju sam prepoznala još u porodilištu, kad su me ubeđivali da on nema snage da sisa, i da je sve to otežano mojim ravnim bradavicama. Gluposti! Mnogo mi je pomogao dokumentarac Mliječna staza, ponovo ga toplo preporučujem. Vrlo brzo su nam počeli grčevi, još uvek traju, ali ih beban junački podnosi. Čim nam je otpao pupčani patrljak, počeli smo sa platnenim pelenama, za sada nam dobro ide. Koristimo kovere neke američke, prefold pelene, pamučne uloške i uloške od bambusa. Meni je porođaj bio vrlo lak, odmah sam se oporavila. Malo više vremena mi je trebalo da se naviknem na nespavanje i napor, ali Bambijev osmeh mi sve nadoknađuje. Poljubac za drage tete Kutanjanke, koje su nam bile velika podrška ljubav

Bravo mama Tavita - izbacili flasicu, Bambi lepo siki, platnene pelene, super, super.
Jos samo da grcici glupavi prodju i da Bambi shvati da je noc za spavanje, samo, samo, ali bice i to uskoro.
Nas problem je bio da nas malisa kao da nije znao sta je dan, sta noc. Ako stignes procitaj malo o spavanju i kako im stvarati navike - nama je dosta pomogao savet da za dnevne dremke ne zamracujemo nista, nivo buke normalan, tv ili muzika ako radi radi, bez hodanja na prstima, ako je neko kod kuce, pricati normalno, bez saptanja. A onda za vece sve utisati, umiriti ga, masirati ga posle kupanja...
Nekada je sve bilo uzalud i samo je trebalo da prodje vreme i da se sve ovo promeni.

Ljubim puno i javljaj nam se da cujemo kako napredujete. Ima i onih nekoliko poluzivih tema za bebe, pa mozemo i tamo da se druzimo.

Bobac

Broj poruka : 489
Datum upisa : 06.07.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 40 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Bobac 31/7/2017, 16:50

BabyBear ::E zenske, malopre dodjoh kuci. Zavrsila sve za pola sata.

Sve je ok. Beba je dobro, velika je 46 mm. Radila je trbusnjake kad smo se gledali, mamin sportista Very Happy
Kaze dr, vidis, srcana radnja je to, vidis ovo nesto radi glavom. A lezi na ledjima I dize/spusta glavu. Ja kazem radi trbusnjake! Kaze on e otprilike tako, bas tako Very Happy

Hematom je I dalje tu ali je ispod bebe I ne smeta joj. Kaze on ce verovatno vremenom da iscuri polako ispod nje pa putem kroz grlic, a da se ne zacudim ako bude onako kao dzigerica ispadalo. Bitno je da nije sveza krv.

I dalje ista terapija. U cetvrtak dabl, pa onda ponedeljak posle toga opet kod njega. Ekspertski tek u 22. nedelji.

Odmaranje ali ne strogo. Po kuci normalno. Vise puta dnevno setnja napolju po 15-30 min, nikako ono u cugu tipa 2 sata.

Eto to vam je to za danas. Ljube vas BB I njen mali sportista osmeh srce

Citam sta ima u nekoliko poslednjih dana. Baby super sto je hematom ispod i ne ugrozava bebu. Ti se cuvaj i leskari, a mali sportista neka raste i radi trbusnjake!

Ljubimo vas puno.

Bobac

Broj poruka : 489
Datum upisa : 06.07.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 40 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Bobac 31/7/2017, 16:55

Libra35 - cestitam, koliko shvatih ti cekas prvi ultrazvuk.

Strumfeta jos koji dan i beta!

Drzim palceve i saljem vam puno roda.

Bobac

Broj poruka : 489
Datum upisa : 06.07.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 40 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od BiKsi :) 1/8/2017, 15:36

Ljubac za trudnice, stare i nove, ljubac za mamice sto se lepo snalaze sa svojim bekama, a kako drugacije od kutanjskih mama!
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 40 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od BabyBear 1/8/2017, 20:23

Evo da prijavim da sam danas bila na kontroli kod hematologa I da je sve super, I krvna slika I d dimer. D dimer je 0,33 (ili 330, zavisi u kojim jedinicama posmatrate) I ostavio mi je fraxi od 0,3. Sledeca kontrola mi je zakazana za 26.09., a tada ili na drugoj kontroli ce mi korigovati dozu na 0,4, zbog moje tezine.
Ceo dan na Klinickom, od 8 do 12, posle u moj DZ po nalog za fraxi, posle u drugu ambulantu da uzmem mesecnu dozu fraxija...kuci dosla u 14:30 mrtva od vrucine, a one tek pocele Sad

Eto to je za danas.
U cetvrtak ujutru vadim krv, kompletnu biohemiju za kontrolu u ponedeljak kod Vujovicke I posle idem na dabl test u Visegradsku.
U ponedeljak kontrola kod Vuje pa sa rezultatima dabla kod mog dr Nemanje u Visegradsku.
Ako prezivim ove vrucine javljam se Wink

Ljubim vas osmeh srce
BabyBear
BabyBear

Broj poruka : 4268
Godina : 54
Location : Beograd
Datum upisa : 19.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 40 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Strumfeta78 1/8/2017, 21:33

BB jel lezis u Visegradskoj kada ti rade dabl ili rade ambulantno?
Strumfeta78
Strumfeta78

Broj poruka : 957
Godina : 45
Location : Beograd
Datum upisa : 08.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 40 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od BabyBear 1/8/2017, 22:26

Ambulantno valjda.
Rekli bi mi da dodjem da treba da lezim :)

A kako se radi dabl? Nemam pojma nista o tome...
BabyBear
BabyBear

Broj poruka : 4268
Godina : 54
Location : Beograd
Datum upisa : 19.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 40 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Strumfeta78 1/8/2017, 23:36

Prvo urade ultrazvuk pa onda vade krv i onda se upredjuju rezultati i izracunava rizik na postojanje trizomija na 13.18 i 21 hromozomu na osnovu godina majke i jos nekih parametara iz krvi. Na ultrazvuku mere vratni nabor bebe, oznaka NT.
Ja sam radila dabl u Institutu za majku i dete, zakazes otprilike cim zatrudnis, odrade uz, izvade krv i dodjes po rezultate. To procita neki dr. Ito je to
Strumfeta78
Strumfeta78

Broj poruka : 957
Godina : 45
Location : Beograd
Datum upisa : 08.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 40 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od BabyBear 3/8/2017, 16:54

Zene drage, evo izvestaja sa dabl testa danas:

UZV sve kako treba, a u ponedeljak rezultati krvi od 9 do 12 pa sa tim kod mog dr u Visegradskoj. Na UZV se sve lepo videlo, nosna kost (to je valjda bilo bitno danas), srce, zekudac, oci, nos, usta, nozice, butne kosti, itd. Beba je danas gledala u nas tako da ja nisam bas mogla da prepoznam sta joj je sta 😄
Kaze evo vidite oci. A ja pitam, izvinite, a gde joj je glava? 😂😂😂

Veliki smo 59 mm.
Hematom je jos uvek tu, ali izlazi polako. Ja inace svaki dan curkam ono grozno braon, osecam se prljavo uzas...jos po ovoj vrucini...fuj!

Jutros sam vadila I krv za kompletnu biohemiju za kontrolu kod Vuje u ponedeljak I dobri su mi svi rezultati, gluloza, holesterol, trigliceridi, stitna zlezda.

Eto, to je to za sad, a sledeci izvestaj pisem u ponedeljak posle konacnih rezultata I stava mog dr uz Visegradske.

Ljube vas BB i GabiCaki  osmeh srce
BabyBear
BabyBear

Broj poruka : 4268
Godina : 54
Location : Beograd
Datum upisa : 19.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 40 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Mimi12 3/8/2017, 17:04

Super BB, neka samo srecica raste.
Da, bitno je da se pojavi nosna kost i da nuhalni nabor ne predje 3mm. Od ovog ultrazvuka beba ce sve vise liciti na coveka...A od 6.og meseca vec lici na bebu koja ce se roditi. Kako je to sve lepooooo srca1

Mimi12

Broj poruka : 1758
Datum upisa : 21.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 40 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od BabyBear 3/8/2017, 17:17

E Mimice, ne znam za taj nuhalni nabor. Nisam cula kad je to rekla ili nisam razumela, alu videcu u ponedeljak u papirima kad ih pokupim I odnesem kod dr. Kiss
BabyBear
BabyBear

Broj poruka : 4268
Godina : 54
Location : Beograd
Datum upisa : 19.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 40 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Bobac 3/8/2017, 17:35

Bravo BabyBear! Sve je super. Tim glupavim hematomima treba vremena da se povuku, ali je vazno da ti tvoj ne pravi nikakav problem.

Bravo za momka (ja nesto mislim da je decak :) ) od cela 59mm.
Kakav je tvoj osecaj?

Uzivaj i cuvaj se!
ljubav

Bobac

Broj poruka : 489
Datum upisa : 06.07.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 40 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od BabyBear 3/8/2017, 17:39

Isti Wink
:*
BabyBear
BabyBear

Broj poruka : 4268
Godina : 54
Location : Beograd
Datum upisa : 19.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 40 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Bobac 3/8/2017, 17:50

Jos koja nedelja pa ces da saznas!
Divno, divno, divno!

love

Bobac

Broj poruka : 489
Datum upisa : 06.07.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 40 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od ivanicasale 3/8/2017, 18:11

Baby super ste...Samo rastite...Mi smo na ekspertnom u 12oj nedelji saznali polove beba.Ljubimo vas

-------

https://kutak.forumotion.com/viewtopic.forum?t=3227
ivanicasale
ivanicasale

Broj poruka : 2280
Godina : 36
Location : Zajecar
Datum upisa : 28.09.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 40 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 40 od 40 Prethodni  1 ... 21 ... 38, 39, 40

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu