KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

+39
tiramisu
Lija
srculence 84
panda :)
bebko
BabyBear
Blanka
Mimi12
PalcicaBg
kornjaca
Hobbes
sanja 73
winni
ivanicasale
Tavita
Bobac
valika77
Jerapetra
BiKsi :)
Šašava
Ancica 87
micam
zsuki75
marina_82
daduska
Anka13
Bobaue
alisa
bobica83
MalaSaJuga
mamadabudem
saska1
Zmajuška
nina :)
Sirijus
kolibri5
Niny
Tebi
makica1984
43 posters

Strana 37 od 40 Prethodni  1 ... 20 ... 36, 37, 38, 39, 40  Sledeći

Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 37 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od ivanicasale 21/7/2017, 07:42

A meni nisu rekli da sad na drugi ekspertni vadim krv opet?Koji se tad radi test?Ja sam radila samo dabl na prvi ekspertni.
ivanicasale
ivanicasale

Broj poruka : 2280
Godina : 36
Location : Zajecar
Datum upisa : 28.09.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 37 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Mimi12 21/7/2017, 07:47

Tako je. BB mozes bilo koji od tih prenatalnih testova iz krvi (samo spremi 600-700 eura lol! ). Ako se za njih odlucis, uradi ih rano, jer vec daju pouzdane rezultate od 11-12 nedelje (reklamiraju se da daju i ranije, ali mi je dr rekla: ne pre 11.-e). Moje iskustvo je sledece: posto sam se odlucila za taj test, doktorka mi je njega gledala umesto dabl testa u sklopu prvog ekspertskog ultrazvuka. Nije htela da mi radi nista od tih skrininga, kaze samo cu da se traumiram. Jer kad ubaci moje godine koje su jedan od parametara, ispasce veliki rizik. A ja sam sklona bila paranojama u tom periodu, pa je htela da me postedi. Mada su mi rekli posle da ima nekih dobrih parametara koji mogu da se koriste iz dabl testa, nevezano za izvestaj o riziku. Ne znam koji su, nisam se udubljivala kad je sve proslo.

Mimi12

Broj poruka : 1758
Datum upisa : 21.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 37 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Mimi12 21/7/2017, 07:48

ivanicasale ::A meni nisu rekli da sad na drugi ekspertni vadim krv opet?Koji se tad radi test?Ja sam radila samo dabl na prvi ekspertni.

Ivanice, ti si '87 godiste lol!

Mimi12

Broj poruka : 1758
Datum upisa : 21.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 37 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Bobac 21/7/2017, 14:13

Super onda Mimi sto se taj test moze raditi i kod donacije. Nisam znala.

U pravu si da se ovi testovi mogu koristiti i za neke druge stvari osim za predvidjanje nekih genetskih poremecaja.

Pre svega neki od tih parametara predvidjaju zdravlje placente, pa samim tim, ako je sve u redu, znaci i da je manja sansa od visokog pritiska, preeklampsije, zaostajanja bebe u razvoju, prevremenog porodjaja...
Meni je to trebalo zbog prve trudnoce koju sam upravo izgubila zbog preeklampsije. Nazalost kad je jednom dobijes u trudnoci, veca je verovatnoca da ces je drugi put opet imati.
U mom slucaju, drugi put je sve bilo mirno i bez vetra.

ljubav

Bobac

Broj poruka : 489
Datum upisa : 06.07.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 37 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od ivanicasale 21/7/2017, 14:17

Mimi12 ::
ivanicasale ::A meni nisu rekli da sad na drugi ekspertni vadim krv opet?Koji se tad radi test?Ja sam radila samo dabl na prvi ekspertni.

Ivanice, ti si '87 godiste lol!

Da Mimi.87 sam godiste
ivanicasale
ivanicasale

Broj poruka : 2280
Godina : 36
Location : Zajecar
Datum upisa : 28.09.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 37 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od ivanicasale 21/7/2017, 14:18

I bili smo na uz.Grlic 6cm,bebe napreduju 254gr i 239 gr.Veliki smo po velicini smo 19 nedelja i 18 nedelja i jako nemirmi.Tako da sad smo mirni za 4 ned kontrola
ivanicasale
ivanicasale

Broj poruka : 2280
Godina : 36
Location : Zajecar
Datum upisa : 28.09.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 37 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od BiKsi :) 21/7/2017, 14:27

Samo da vas sve poljubim.

Srculence, grlim te jako, mnogo mi je zao, ali osecam da imas snagu i da odmah zelis napred! Samo tako i treba!
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 37 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od srculence 84 21/7/2017, 14:32

Hvala drage moje osmeh srce biksi kako ti umes ljude da procenis,hahaha pogodila si. Ljubim vas sve i eto nadam se uskoro eto mene kod vas ovde sreca
srculence 84
srculence 84

Broj poruka : 1175
Godina : 39
Datum upisa : 09.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 37 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od sanja 73 21/7/2017, 14:42

Srculence moje drago tek sad pročita šta ti se desilo žao mi je,al uskoro ćeš ti nama pisati baš na ovoj najlepšoj strani srcasti poljupci
sanja 73
sanja 73

Broj poruka : 1001
Datum upisa : 15.08.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 37 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od srculence 84 21/7/2017, 14:52

Sanjice nadam se osmeh srce  Mi zene sa kutka nismo kao druge,mi smo mnogo jace i ako ponekada nismo svesne koliko mozemo da guramo dalje.
srculence 84
srculence 84

Broj poruka : 1175
Godina : 39
Datum upisa : 09.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 37 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od BabyBear 21/7/2017, 22:26

Ivanice, radi se q test, tj quadriple, kako mi rekose pre neki dan
BabyBear
BabyBear

Broj poruka : 4268
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 19.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 37 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od BabyBear 21/7/2017, 22:39

Inace zene, ja danas zamalo zaglavih u Visegradskoj. Oko 16h prokrvarila najstrasnije. Komadine ispadale iz mene, nikako da stane krvarenje. Mi se spakovali I pravac Visegradska. Ja mislila gotovo, sta je I koliko ispadalo.
Na kraju sve je ok sa bebom. Hematom je bio u pitanju koji se u medjuvremenu stvorio. Kako je dr napisala u izvestaju, 4 cm. I sad naravno strogo mirovanje, samo do wc. Evo me kod mame I ne mrdam odavde.
I uzasne bolove sam imala, sve do malopre. Dr kaze da su to kontrakcije. Ja kazem njoj (a mnogo neka fina dr), ja znam kad je hematom sta se radi I da se miruje, samo do wc, ali mi niko nije rekao da ga imam. Kaze u medjuvremenu se stvorio.
Kaze jel hocete da ostanete u bolnici ili ako imate uslova kod kuce da mirujete, bolje da vas ne ostavljam ovde. Da dodjem ako ne stane ili se pogorsa, ona je do ujutru dezurna.
Inace, sve ostalo je dobro. Grlic, mesak, velicina odgovara starosti, srce, sve je ok. Sad lezim, ne mrdam..

Eto, ja se lepo provedoh za Blankicin rodjendan Very Happy
Blankiiiiiiiiii osmeh srce
BabyBear
BabyBear

Broj poruka : 4268
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 19.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 37 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Mimi12 21/7/2017, 22:51

Ooo BB, mogla si i bez te "zabave" danas. Lezi sad i ne dizi du.e sa kreveta. Bolja je opcija da budes kuci ako mozes, i zbog hrane. Mora beba dobro da jede i da rasteeeeee.
Bice to ok. Trudnoca je prelepa, ali puna stresova. Kao sto si i ti imala ovaj danas.

Mimi12

Broj poruka : 1758
Datum upisa : 21.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 37 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od BabyBear 21/7/2017, 23:24

Pa da Mimice, odmah sam dosla kod mame jer pored nje ne moram bukvalno ni dupetom da mrdnem, plus je ona vozac I ima kola, ako nesto zatreba dok mi je muzic na poslu.

A zbog I od cega nastaju hematomi?
BabyBear
BabyBear

Broj poruka : 4268
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 19.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 37 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Blanka 21/7/2017, 23:56

Babyyyy, duso moja sta to bi???? Ali hvala dragom Bogu i danasnjem svecu sv Prokopiju sto je ipak samo hematom. Znas i sama da hematom zna da krvari majku mu. Ali dobro je kad je sve ok sa bebicom, kad su otkucaji tu i kad je sve pod kontrolom. Nadam se da je stalo krvarenje? I dalje duoe za krevet i nema mrdanja dok to čudo ne prodje. A bice sve ok i super sto si odmah posla kod dr. Ajde mislim na tebe i drzim fige da sto prije prodje ovo ludilo.
Blanka
Blanka

Broj poruka : 4318
Godina : 42
Datum upisa : 30.10.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 37 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Jerapetra 22/7/2017, 00:41

BB, kakav stres, ali drago mi je da si sada dobro i sigurna sam da ce biti sve u redu, kao i kod tolikih trudnica koje su imale hematom.
Srculence, zagrljaj i samo napred.
Ivanice, kad su blizanci u pitanju, radi se samo dabl, ne rade se tripl i quadriple jer su nepouzdani. Cak mnogi lekari i dabl smatraju nepouzdanim kod blizanacke trudnoce. Ja sam po preporuci dr Milatovica radila dabl i UZ i to je bilo sve. Tako da ne brini, ni ne treba da vadis krv prilikom drugog ekspertnog.

Jerapetra

Broj poruka : 1311
Godina : 40
Datum upisa : 20.03.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 37 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od mamadabudem 22/7/2017, 07:07

Bb, dobro je da je sada sve okej. sunny sunny sunny Kako si sada, je l stalo to krvarenje?
mamadabudem
mamadabudem

Broj poruka : 2253
Location : Beograd
Datum upisa : 12.02.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 37 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od OKacica 22/7/2017, 07:12

BB drzi se!!! Ne znam sta je ali mnogo zenica ima taj hematom... Najgore je proslo, vazno je da je bebica u redu. Super pa imas gde da budes i ko ce da vodi racuna o tebi. 💕
OKacica
OKacica

Broj poruka : 1352
Location : Beograd
Datum upisa : 13.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 37 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od OKacica 22/7/2017, 07:15

Ivanicasale, ja nisam radila nista od tog dabl, tripl... Samo Nifty i ultrazvuk, a posle u 22.nedelji i ekspertski uz. Sve zavisi kakav je stav doktora, jarapetra je lepo objasnila.
OKacica
OKacica

Broj poruka : 1352
Location : Beograd
Datum upisa : 13.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 37 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od BabyBear 22/7/2017, 08:59

Dobro sam zene moje drage. Krvarenja ima jos malo, a bolovi su prestali, sto mi je jako bitno zbog bebe, jer su to bile kontrakcije. Noc je dobro prosla. Ustajala sam u wc, ali sve ok. A vrucinaaaaaaaaaa

Inace, donela sam kod mame I moj jastuk I naddusek bez koga vise nigde ne idem Very Happy Very Happy Very Happy
BabyBear
BabyBear

Broj poruka : 4268
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 19.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 37 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od PalcicaBg 22/7/2017, 11:09

Uf Baby mogu misliti kako si se istresirala.Hvala Bogu da je sve ok,glupi hematom ce se izcediti.
Odmaraj,sta drugo da ti kazem,cim beba jos malo poraste ima da ga izgura skroz.Ljubim!
PalcicaBg
PalcicaBg

Broj poruka : 4146
Location : Beograd
Datum upisa : 24.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 37 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od ivanicasale 22/7/2017, 12:54

Hvala zenske,divne ste.
Baby samo miruj sada.Bitno da se dobro zavrsilo.
Ljubimo vas
ivanicasale
ivanicasale

Broj poruka : 2280
Godina : 36
Location : Zajecar
Datum upisa : 28.09.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 37 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Bobac 22/7/2017, 21:09

joooj BB, bas strasno, jako mi je zao sto si se morala stresirati. Hvala Bogu, bolovi su prestali, a uskoro ce i hematom da se scedi pa da prestane to curkanje.

Uzivaj kod mame, neka ti ugadjaju svi i miruj maksimalno.

Cuvaj se! zagrljaj

Bobac

Broj poruka : 489
Datum upisa : 06.07.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 37 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Šašava 22/7/2017, 21:27

Dobro je Baby, malo da te mama mazi jos :)))
Šašava
Šašava

Broj poruka : 956
Godina : 42
Datum upisa : 30.04.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 37 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od BabyBear 22/7/2017, 21:31

Joj zene koji je smor ovo lezanje, pogotovu po vrucini Sad
A tek je pocelo Sad
Curkanje skoro da je prestalo, bolova nema ceo dan...hvala dragom Bogu!
BabyBear
BabyBear

Broj poruka : 4268
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 19.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 37 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 37 od 40 Prethodni  1 ... 20 ... 36, 37, 38, 39, 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu