KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

+39
tiramisu
Lija
srculence 84
panda :)
bebko
BabyBear
Blanka
Mimi12
PalcicaBg
kornjaca
Hobbes
sanja 73
winni
ivanicasale
Tavita
Bobac
valika77
Jerapetra
BiKsi :)
Šašava
Ancica 87
micam
zsuki75
marina_82
daduska
Anka13
Bobaue
alisa
bobica83
MalaSaJuga
mamadabudem
saska1
Zmajuška
nina :)
Sirijus
kolibri5
Niny
Tebi
makica1984
43 posters

Strana 22 od 40 Prethodni  1 ... 12 ... 21, 22, 23 ... 31 ... 40  Sledeći

Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 22 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od PalcicaBg 6/6/2017, 17:37

Do 470 pise do 27.nedelje,to pise u dnu dole.Nemam pojma,ne mogu da nadjem ref.vrednosti po trimestrima
PalcicaBg
PalcicaBg

Broj poruka : 4146
Location : Beograd
Datum upisa : 24.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 22 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Jerapetra 6/6/2017, 17:49

Find lab
D-dimer (plasma)

  Units Nonpregnant Adult First Trimester Second Trimester                Third Trimester
痢/mL <  0.5               0.05 - 0.95                  0.32 - 1.29             0.13 -1.7
痢/L
ng/mL < 500                50 - 950                        320 - 1290                 130 - 1700
nmol/L     < 2.7                        0.3 - 5.2                        1.8 - 7.1                0.7 - 9.3
Imam ovu tabelu, ali nece lepo da se kopira, ali po ovome za drugi trimestar od 320 do 1290, ako su ref. vrednosti do 500, dobro u tvom labu je do 470, ali je blizu, jedinica je ng/mL jel tako? Sad ce se javiti jos neko.

Jerapetra

Broj poruka : 1311
Godina : 40
Datum upisa : 20.03.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 22 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od PalcicaBg 6/6/2017, 17:53

Hvala Petra.Da,jedinice st ng/ml
PalcicaBg
PalcicaBg

Broj poruka : 4146
Location : Beograd
Datum upisa : 24.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 22 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Blanka 6/6/2017, 18:28

Jerapetra preslatki su dusice male. Ljubim ih puno puno. Bice to sve oki doki bitno je na vrijeme poceti sa vjezbicama i sve se to sredi.

Tiramisu, pa sta da ti kazem,pomaze mi muz koji je uz mene 24h , tj on radi jedan dan punih 24h posle toga ne radi 3.dana. Majka mi dodje kad je on na poslu a to je svaki 3.dan. Nekad kad je bolesna ne moze da dodje onda nas tri ostajemo same. Desava se i da smo cesto same, nije to nista strasno. To su inace bebe koje od pocetka imaju svoj red, i zaista su dobre. Znamo kad se jede, kad spava i kad se ide u setnju. Kod nas od pocetka nema nosanja beba, nismo ih navikavali na nosanja baba i djedova iako smo imali strasnih problema da se naviknu na ruke.
One imaju one ljuljaske, to mi je spas, tu znaju da jedu, spavaju, da se igraju, gledaju tv. Od pola godine su stalno na podu, zagradjene i obezbjedjene da se ne mogu negdje udariti. Ne znam sta vih ti rekla, onako je kako se organizujes, kako postavis stvari od samog pocetka. Ima dana kad je pretesko, kad su nevoljne, razdrazljive, bolesne, ali uz dobru organizaciju sve se stigne. I naravno da treba pomoc, ja svaku vrstu pomoci rado prihvatam. Ali da mi muz nije kao sto je ( sad ga bas hvalim, ali je stvarno pravi muz) ne znam kako bih bez njega ista ppstigla. On bukvalno sve zivo radi oko njih, sve i nista mu nije tesko. Eto, to je otprilike to :-)

Pricate o d dimeru,evo moje tablice sa referentnim vrijednostima.

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 22 Screen10


Poslednji izmenio Blanka dana 6/6/2017, 22:05, izmenjeno ukupno 1 puta
Blanka
Blanka

Broj poruka : 4318
Godina : 42
Datum upisa : 30.10.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 22 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od PalcicaBg 6/6/2017, 19:16

Blanka gde si videla sarenog leptira? :-)
Jos vracam nazad postove,trazim.
Hvala za ovu tabelu,znaci nije strasno.
PalcicaBg
PalcicaBg

Broj poruka : 4146
Location : Beograd
Datum upisa : 24.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 22 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od ivanicasale 6/6/2017, 20:44

Palcice i ja trazim isto ali ne nqlazim post od sarenog leptira.

Petra divni su pu,pu
ivanicasale
ivanicasale

Broj poruka : 2280
Godina : 36
Location : Zajecar
Datum upisa : 28.09.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 22 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od nina :) 6/6/2017, 21:28

ivanicasale ::Palcice i ja trazim isto ali ne nqlazim post od sarenog leptira.

Petra divni su pu,pu

pogresila je bjanka u pitanju je tiramisu
nina :)
nina :)

Broj poruka : 5182
Godina : 48
Datum upisa : 06.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 22 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od valika77 6/6/2017, 21:42

Jerapetra preslatki su ti guzice
ljubav
valika77
valika77

Broj poruka : 198
Godina : 46
Location : Novi Sad
Datum upisa : 19.11.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 22 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Blanka 6/6/2017, 21:53

Hahahahaha mislila sam na Tiramisu. Pitaj Boga dje ja to vidjeh hahahahah. Trudna zena pa to ti je hahaha lol! lol! Ispravljen post lol!
Blanka
Blanka

Broj poruka : 4318
Godina : 42
Datum upisa : 30.10.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 22 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Šašava 7/6/2017, 00:12

Jao, Petra, spadose carapice kolika sam velika :)
Ma premedeni su, uzivaj!
Moja beba nije bila nesto velika 83150 na izlasku iz bolnice), i vala sam kontala da je lepo kad ne dobijes nekog debeljucu, da mozes da uzivas toj mrvicnoj velicini :)
A naravno, kada je sve u redu, samo moze da se uziva.
Malo cete se pomuciti sa vezbicama i cekanjima, ali bice i bata superiska :)
Šašava
Šašava

Broj poruka : 956
Godina : 42
Datum upisa : 30.04.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 22 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Mimi12 7/6/2017, 00:15

Ja isto nista ne stizem po stanu. Nas dve smo ceo dan zajedno, od nosenja, igranja do spavanja. Prvo sam se strasno nervirala, jer nisam navikla da zivim u haosu, a onda sam prestala. I bas me briga. Moja logika je da je bolje da provedem vreme sa njom nego da nesto radim, a njoj npr da pustim tv. Ona me "pusti" da sredim kuhinju, to joj valjda zanimljivo da gleda, i to je to. Moj muz.....vikendom pomaze, ali to je sve.....onako. Vise volim da nju pricuva, pa da ja zavrsim sto mogu za to vreme.
Tako da, Tiramisu, opusti se i uzivaj bebama.
Ja sam citala jos u trudnoci temu koju je Anuska davno pokrenula sa pitanjem kako mame sve (ne) postizu. Ona je toliko iskrena bila, da kadgod mi je tesko bilo, citala sam njene postove. Ali tema je izgubila smisao kad su pocele da se ukljucuju zene sa savetima da je vazna samo dobra organizacija, a onda u tekstu: jedna im zena ide po dete u vrtic, druga dolazi da cisti stan, a "mama kuva ponekad". Pa tako bi svako znao "da se dobro organizuje", skroz promasena tema. No dobro. I ja odlutah. Htedoh samo reci da nije vazniji opeglani ves od nasih beba.

Petra, preslatki su tolikoooo, Boze! Uzivaj u njima. Batali i ti te podove lol! .

Tavita, super sto si tu. Bambi nigde ne zuri, iskulirace on jos koju nedelju. Jos malo i bicete zajedno.

Mimi12

Broj poruka : 1758
Datum upisa : 21.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 22 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Šašava 7/6/2017, 00:20

Polako, Tiramisu, ima da projedu i da uzivas kad smazu svasta :)
Nemoj da se upucavas, bice vremena Razz

Citam i gledam sta propustih sa tim leptirom,
kad ono obrisano :)

Ja nisam neka posebno uredna, tj ne patim da mi kuca bude u savrsenom redu,
ali opet se cesto nerviram kad bas neki haos nastane Very Happy
Onda malo iscimam muza da se aktivira :)))
Ne smem nervozu zbog gluposti da prenosim na dete :)
Šašava
Šašava

Broj poruka : 956
Godina : 42
Datum upisa : 30.04.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 22 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od mimi85 7/6/2017, 08:50

Cure drage, nemojte se toliko opterecivati vesom, kucom itd. Olaksajte sebi maksimalno i budite dobre mame- mame koje provode kvalitetno vreme sa svojom decom. Niko ne pamti da je ves uvek bio opeglan, ili podove koji se cakle, pamte samo ljubav roditeljskog doma ❤
mimi85
mimi85

Broj poruka : 3352
Godina : 39
Datum upisa : 03.11.2015

https://mimainmiraculousadventure.blogspot.com/

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 22 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Tavita 7/6/2017, 09:17

Petra, preslatke su tvoje mrvke! Super što vam fizijatar dolazi od početka, ima da i "kilavo muško" postane prava muškarčina. Ne znam da li sam propustila nešto, ali često pomislim na tvoj problem s rukama. Kako si sada?

Mnogo mi je lakše kad pročitam vaša iskustva s muževima u kućnim poslovima. Moj je vrlo uredan, ali spooooor, ne mogu da ga gledam kako gnjavi. Postoje, naravno, "sitnice" koje samo žensko oko vidi, tipa paučina,, umazana viseća i sl. Very Happy A tek što je operisan od nabavke bebi opreme! Juče stigao krevetac, koji, naravno, ne može da se uklopi u naš mali prostor (sto puta sam rekla da za taj model nemamo mesta!), tako da danas mora da ga vrati i da uzme neku chicco kolevku, a to podrazumeva i zamenu posteljine. Strepim kako će sve to ispasti Wink

Bambi i ja smo dobro, povremeno imam moje standardne bolove nisko u sromaku. Danas će mi ponovo raditi uz, verovatno i cervikometriju. Nekad me uhvati strah, ali uglavnom se dobro držim.
Tavita
Tavita

Broj poruka : 722
Datum upisa : 13.05.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 22 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od PalcicaBg 7/6/2017, 11:07

Tavita cekamo izvestaj s ultrazvuka.
Nadam se da ce tata ovaj put ubosti pravu meru za krevetac i posteljinu. :-)
Zato se ja jezim od toga kad kazu ne kupuj nista unapred,kupice se sve za ta 2,3 dana dok si u bolnici.Mogu misliti sta bi se i kako kupilo.
PalcicaBg
PalcicaBg

Broj poruka : 4146
Location : Beograd
Datum upisa : 24.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 22 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Jerapetra 7/6/2017, 12:48

Tavita, bravo za tebe i Bambija, ti nam javi i šta kažu danas, verujem da je sve super. Nasmejah se za mere, tako je mm pre par godina kupio ogledalo sa ormarićem za kupatilo preveliko, nije hteo da me sluša, pa vraćao Very Happy E, da, nisam ni napisala za ruke i trnjenje - jutro nakon porođaja probudim se i pogledam  svoja stopala, noge, zglobove na rukama i prepoznam ih kao svoje, dakle bez otoka, bez zadržane vode, sve otišlo, i tako je prestalo i trnjenje u rukama i bolovi, kao da iih nikad bllo nije, i sve mogu da radim oko beba, hvala Bogu. Tako da su dr bili u pravu što se toga tiče. E, a izlepila mi fizijatrica ruke dan pred porođaj onim kinezitrakama, ima i ona moja fotka što sam okačila na temi Stomačići bukvalno nekoliko sati pred porođaj, tako ispade, tamo se vide te trake. Ja sutradan hitno u poridilište a babice tj. sestre koje su zadužene za vađenje krvi i stavljanje braunile se prenerazile kad su me videle sa tim flasterima, mislile da su neke posekotine Very Happy Ne brinite, rekoh, evo skidam u dva poteza, kao trake za depilaciju. One nikad čule da je neko imao problema sa karpalnim tunelom u trudnoći, kažem da, shvatila sam, retko koja trudnica ima. Prva cimerka je imala isti problem u trudnoći i kad me nije izljubila čuvši da sam delila njene simptome, kaže žena nisu joj ukućani verovali da je to toliki problem.

Jerapetra

Broj poruka : 1311
Godina : 40
Datum upisa : 20.03.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 22 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Šašava 7/6/2017, 14:05

Mozda smo mi zene malo i takve, volimo da imamo sve pod kontrolom. Sta ce biti kupljeno za bebu, koliko, koji dezen, koji materijal, kakav dizajn... a i za kucu isto, najbolje je kad same uradimo Very Happy
Šašava
Šašava

Broj poruka : 956
Godina : 42
Datum upisa : 30.04.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 22 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Tavita 8/6/2017, 16:01

Drago mi je, Petra, da se sve rešilo na najbolji način i da si ruke odmah mogla upotrebiti da prigrliš bebiće.
Meni se grlić vratio na staro stanje, ključ je u ležanju. Juče dr reče da je moj grlić "podmukao"Very Happy - skraćuje se i produžava u roku od dva dana. Danas sam imala razgovor sa načelnicom Patologije i dogivorile smo se da mi indukuju porođaj već sa punih 36, jet ni oni ne žele da rizikuju, iako su i protoci i rast bebe normalni. Baš sam uzbuđena - bambi bi mogao da stigne za desetak dana! Do tada, naravno, ostajem u bolnici.
Tavita
Tavita

Broj poruka : 722
Datum upisa : 13.05.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 22 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od ivanicasale 8/6/2017, 17:43

Tavita a sad glupo pitanje od mene sa tom indukcijom se izaziva porodjaj prirodnim putem jer tako?
ivanicasale
ivanicasale

Broj poruka : 2280
Godina : 36
Location : Zajecar
Datum upisa : 28.09.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 22 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Jerapetra 8/6/2017, 20:15

Tavita, sa 36 nedelja je to momak i po sunny Vidim da te baš detaljno prate i planiraju, tako da verujem da je to najbolje rešenje. Da, i ja sam uzbuđena zbog Bambija kad pomeneš to sitno brojanje, a mogu da zamislim tek ti. osmeh srce

Jerapetra

Broj poruka : 1311
Godina : 40
Datum upisa : 20.03.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 22 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Šašava 8/6/2017, 20:45

Ivanice, indukcija sluzi da pokrene porodjaj,
kako ce se on zavristi sam Bog zna.
Ako krene porodjaj super.
Meni nije krenuo,
tako da su me poslali na CR.
Šašava
Šašava

Broj poruka : 956
Godina : 42
Datum upisa : 30.04.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 22 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Tavita 8/6/2017, 21:48

Joj, jeste, Petra, malo me i trema hvala, ali trudim se da budem pribrana. Prate baš detaljno sve, doktorke su vrlo odgovorne.
Dr misli da ću zbog ovakvog grlića reagovati na indukciju, mada mi je predočila i mogućnost da se porođaj završi carskim rezom. Meni je sasvim svejedno, važno mi je samo da bambi bude dobro. Čak i da bude koji dan u inkubatoru - ništa strašno. Još uvek razmatraju da li da mi daju injekciju za sazrevanje pluća.
Tavita
Tavita

Broj poruka : 722
Datum upisa : 13.05.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 22 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Jerapetra 8/6/2017, 22:27

Odlična si, Tavita, pozitivan stav imaš, sve to mnogo znači tvom Bambiju. Naravno, trema, strahovi, to uvek postoji, ali bitno kako se ti sa tim nosiš. Upravo tako, ništa strašno i da bebac bude koji dan u inkubatoru, a vrlo moguće da neće biti ni potrebe. Ja na primer nisam ništa primila za sazrevanje pluća, ali tvoje doktorke će to najbolje da procene, i kod mene je dr Steva to gledao, odlučio da ne treba i bio u pravu. Poljubac za vas dvoje osmeh srce

Jerapetra

Broj poruka : 1311
Godina : 40
Datum upisa : 20.03.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 22 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od tiramisu 9/6/2017, 09:53

Zelim da kazem svoje misljenje,bez ljutnje.
Svaki dan bebama znaci u nasem stomaku,sto duze izdrzis,manje ces imati problema kasnije. Gledala sam bebe u inkubatoru. Neke su imale opekotine oko ociju. Bilo mi je zao tih mrvica. Uvek su mi u glavi Matići kako su nepaznjom sestre u inkubatoru izgubili vid.
Svakako doktori znaju sta im je ciniti ali ako se dvoume,ja bih sacekala jos malo.
tiramisu
tiramisu

Broj poruka : 922
Godina : 44
Location : Beograd
Datum upisa : 01.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 22 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Jerapetra 9/6/2017, 12:39

Tiramisu, u potpunosti se slazem sa tobom, kao majka prevremeno rodjenih beba i pacijentkinja koja je i sama a i ciji su lekari ulozili izuzetan napor da do prevremenog porodjaja ne dodje (pa je ipak doslo). Moje bebe nisu bile u inkubatoru, pa mi je opet zao sto nisu mogle biti kod mene do 37. nedelje jer iako su hvala Bogu zdravi, nezreli su, malecni i za neke stvari su se bas namucili. Do godinu dana ce biti praceni mnogo detaljnije od beba rodjenih u terminu. Vec samo to je jedan stresic, mnogo manje opusteno nego sto bismo svi voleli. O gledanju tudjih beba i tudje patnje u porodilistu sam vec toliko pisala, da nema svrhe da ponavljam. Takodje, jos nisam naisla na ginekologa koji je u fazonu da poradja ranije osim ako izrazito nije nuzno. Mislim da se time rukovode i Tavitine doktorke. Svi oni najvise vole trudnocu koja je iznesena do termina, to je sigurno. Ali ako nesto mora, pa i taj inkubator, na primer, ne treba ga, koliko god je to moguce, dozivljavati traumaticno vec realisticno, posebno ako je rec o boravku dan-dva, a mislim da Tavitina beba nece biti ni dana u njemu. Ja sam na to mislila, a mislim da je i Tavita, ali volim samo u svoje ime da govorim tj. pisem. Niko nije u fazonu sta fali, nek se rode ranije, inkubator ce to srediti.  Zao mi je beba koje pominjes koje su izgubile vid. Ostecenje vida zbog boravka u inkubatoru je ranije, na primer osamdesetih, bilo nazalost jako cesto, imam prijatelje koji su tako prosli, a danas je srecom jako retko jer je neonatologija veoma, veoma napredovala. Naravno, strucnost onoga ko rukuje opremom je uvek nesto sto se podrazumeva.

Jerapetra

Broj poruka : 1311
Godina : 40
Datum upisa : 20.03.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 22 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 22 od 40 Prethodni  1 ... 12 ... 21, 22, 23 ... 31 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu