KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

+39
tiramisu
Lija
srculence 84
panda :)
bebko
BabyBear
Blanka
Mimi12
PalcicaBg
kornjaca
Hobbes
sanja 73
winni
ivanicasale
Tavita
Bobac
valika77
Jerapetra
BiKsi :)
Šašava
Ancica 87
micam
zsuki75
marina_82
daduska
Anka13
Bobaue
alisa
bobica83
MalaSaJuga
mamadabudem
saska1
Zmajuška
nina :)
Sirijus
kolibri5
Niny
Tebi
makica1984
43 posters

Strana 2 od 40 Prethodni  1, 2, 3 ... 21 ... 40  Sledeći

Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 2 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od makica1984 28/4/2017, 23:47

Drage moje, samo da se javim. Mi smo dobro, guramo polako, usli smo u 18.nedelju i u ponedeljak smo na UZ imali 130g. Sad su mi i preglede proredili, do sad sam zbog one situacije sa drugim embrionom isla na ned.dana,sada idem na 2 na kontrolu. Proveravali su mi nedeljno faktore koagulacije i posto je do sad sve bilo ok nece mi ni to vise raditi. Iskreno se nadam da ce ostatak trudnoce proteci u miru. Za pol jos nije 100% siguran, ali cini mu se da je devojcica. :) Pozdrav od nas, budite mi sve dobro i do kraja da izgurate sa sto manje stresa.
makica1984
makica1984

Broj poruka : 116
Godina : 39
Location : Beograd
Datum upisa : 09.11.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 2 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od ivanicasale 29/4/2017, 09:04

Makice superiska za curicu...
Kad vidim koje muke vi imate jedva cekam da i ja pisem o njima.Mada verujem da tada nece biti tako i da cu kukati ali dobro sada mi sve to deluje bozanstveno
ivanicasale
ivanicasale

Broj poruka : 2280
Godina : 36
Location : Zajecar
Datum upisa : 28.09.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 2 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od BiKsi :) 29/4/2017, 10:25

Bobo, jos malo, spremaju se beke! Dimitriju ce biti lepo, gde god da ode sa drustvom, a bitno da ima bilo sta da obuce! Moj bratanac bio na rekreativnoj, ima ucitelja, vratio se u istoj majici u kojoj je otisao, hahahhahahah,pita ga moj brat, pa jesi li se tusirao, kaze pa nisam stizao na red, hahahahahahah! Ma nista mu ne fali,posle su ga samo detaljnije oribali! lol! lol! lol! Kofer mu bio u istom stanju kako je snajka spakovala. lol! lol! lol!

Makice, dobro je da se sve sada sredilo, znas i sama da ima dosta cura sa takvom pricom ovde. Polako, iz nedelje u nedelju. Bilo bi lepo da bata dobije seku, ja isto o tome mastam! Kad je tebi termin?

Ivanice, ne prizivaj, veruj mi!
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 2 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Tavita 29/4/2017, 11:13

Bravo, Bobice, baš ste lepo izgurali! Znači da bo Kutak već sledeće nedelje mogao da bude bogatiji za dve bebe! Ili možda i više Very Happy I Jerapetri se bliži najlepši susret, a i Kornjača je tu nege... Biće to jedan radostan o bebićetan maj, s puno bebica i novih tridnica!
Makice, dobro je da si izašla iz tog kriznog perioda, sad možeš i da odahneš. I meni je tan period posle 20 nedelje bio lep, tad sam baš uživala u trudnoći. Šteta što se od 26. nedelje pojavila sumnja da grlić neće izdržati.

Ivanice, i tebi i svim trudnicama od srca želim što dosadniju trudnoću.
Tavita
Tavita

Broj poruka : 722
Datum upisa : 13.05.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 2 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Blanka 29/4/2017, 11:19

Bravo Bobice, blizi se najsladji sastanak i susret na svijetu. Predivno!!! Mislimo na tebe i saljemo samo pozitivne vibre da sve prodje kako treba. Sad su to velike beke i spremne za vanski svijet i mazenje sa porodicom. osmeh srce

Makice bravo za djevojcicu. Uzivaj sada zasluzila si.srca

Jerapetra kako si nam ti?. I tebi se primaklo osmeh srce
Blanka
Blanka

Broj poruka : 4318
Godina : 42
Datum upisa : 30.10.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 2 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od makica1984 29/4/2017, 11:34

Hvala vam, drage moje!
Biksi, termin mi je 5.oktobar,ali posto ce biti CR kao i sa prvim ja se nadam da ce biti tamo 20 i nekog septembra. Lepo bi bilo da Jakov dobije seku, on joj je vec i ime dao Very Happy kaze: "devojcica Ana" jos i pre UZ. Ma samo da sve protekne dobro. Ja sa njim u trudnoci ni jedan problem imala nisam, sad sam ocekivala da ce ici jos lakse, ali ne. To je valjda zivot, nikad ne ispadne omako kako se nadas i planiras.
makica1984
makica1984

Broj poruka : 116
Godina : 39
Location : Beograd
Datum upisa : 09.11.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 2 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od BiKsi :) 29/4/2017, 11:37

Makice, on je to sve fino predosetio sa sekom! Nema pravila, znas i sama,neki putevi se moraju preci!
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 2 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Jerapetra 29/4/2017, 11:41

Jao Tavita, da znaš da si u pravu - i meni se bliži, i Kornjači, onda Zumbulčić i Amna moguće da će nam javiti da su se već porodile, i baš će biti maj pun bebica, što je divno osmeh srce A predosećam da ćemo imati i eksploziju novih trudnica, što će takođe biti divno! osmeh srce
Ivanice, kao što Biksi reče, ne prizivaj!  lol!  Neka bude što dosadnija trudnoća, samo ti uživaj u asimptomatskom periodu jer posle će svakako doći bar nešto. Čim prođe prvi UZ, biće ti lakše, znam da je nezgodno dok se on čeka, sve nešto ne možeš da poveruješ da si trudna, pa još nema ni simptoma da te ubede. Ne brini, trudna si i bez njih osmeh srce
E, sad vidim Blanka pisala i pitala me kako sam - hvala, draga, rekla bih ti da sam odlično, samo da mi nije ovog sa rukama. Naravno, udobnosti je nestalo iz mog života kao i iz života svake trudnice koja je pred porođajem lol! - stomak pritiska i bešiku i teško je namestiti se i za spavanje i za sedenje, i stopala mi otiču, ali sve mi je to ništa naspram ovog. Mogu ja to fizički da podnesem, navikla sam se i da me budi, ali psihički me urniše, samo razmišljam šta ću i kako ću kad stignu bebe, neće baš preko noći da se povuče, kako ću oko njih kad sam polu-sposobna i kad je problem da uradim neku banalnu stvar koja zahteva finiju motoriku, tipa da vežem kosu u rep, zatim sve mi ispada iz ruku, onda moram da se sagnem da podignem jer ne može niko da dežura pored mene 24h, a teško mi je naravno i da se sagnem, i sve me to strašno unervozi. Sad baš hoću da zovem doktorku fizijatra koju poznajem i privatno i koja je divna, da ipak odem kod nje da malo pogleda jer to je baš njena oblast. Ne očekujem neko rešenje sad nego da napravimo neki plan šta i kako ako se nastavi i posle porođaja, da ne lutam tad od doktora do doktora, ako ne daj Bože zatreba, već da znam šta mi valja činiti i koju terapiju tad smem a koju ne, zbog dojenja i ostalog. Postoje i neka ortopedska pomagala kao fiksatori, koji se nose noću i mogu da pomognu. U svakom slučaju, svuda nađoh da kad tegobe nisu diskretne već ovako izražene kao kod mene, treba otići specijalisti, pa ću to i da uradim. A u sredu idemo u NS da nam zakažu carski rez, pa vam javljam kad je najverovatniji datum našeg dugo čekanog upoznavanja osmeh srce ljubav

Jerapetra

Broj poruka : 1311
Godina : 40
Datum upisa : 20.03.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 2 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od makica1984 29/4/2017, 11:48

Jerapetra, taj problem sa rukama je imala i moja sestra, ali posle porodjaja. Nije mogla uopste da drzi bebu. Isla je na neke terapije i nosila nocu longete i hvala bogu sad je sve ok. Bolje na vreme da odes kod fizijatra da vidis sta predlaze.
makica1984
makica1984

Broj poruka : 116
Godina : 39
Location : Beograd
Datum upisa : 09.11.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 2 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Jerapetra 29/4/2017, 11:52

To i hoću, Makice, hvala na savetu. Da, čitala sam da se kod nekih žena javi tek nakon porođaja. Kod nekih se opet povuče kad se porode. Ali svakako je manje naivno nego što na prvi pogled deluje.

Jerapetra

Broj poruka : 1311
Godina : 40
Datum upisa : 20.03.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 2 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od BiKsi :) 29/4/2017, 12:00

Jerapetra, odlican plan da odes sada, da posle ne razmisljas,.odlicno si se toga setila. Slusaj, dojenje beba u lezecem polozaju je keva. Nadji u startu neku patronaznu da ti dolazi, ako treba plati je. Meni je ovaj video snimak pomogao mnogo https://www.youtube.com/watch?v=MKCFlXcSWzo

Sve spremi, operi,popeglaj, ako nisi. Namestite krevetice i tako to, da se time ne bavis. Nabavi ono o cemu smo pricale neki dan za grudi, i bebe. Nadji apoteku koja radi stalno, nabavi broj i tako to. Sad gledaj ove filmice oko dojenja. Bebe na pocetku dosta spavaju. Samo je bitno da sike odmah uklaviris, jer one su najdangubnije,a bebe dugo sisaju tako na pocetku. Posle je lakse. Moj najtopliji savet je dojenje u lezecem polozaju. Ne trebaju ti ruke,iza bebe pelenica, ti odmaras kicmu, divota, mene je to preporodilo, a nisam odmah shvatila da to tako moze, niti mi je patronazna pokazala. Doduse,i Arsa je prevremeno rodjen,pa ni snage nije imao, muzla sam se i davala mu na flasicu sigurno tako mesec dana.


BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 2 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od PalcicaBg 29/4/2017, 13:18

Bobice jos samo malo,ne mogu zamisliti kako ti je tesko s tolikim stomakom,ali eto izgura ti junacki.
Ljubim vas!

Makice bravo za devojcicu,uzivaj sada,odmori od tih silnih pregleda,verujem da je bilo jako stresno.

Biksi padoh od smeha za klinca :-)

Okruglice drage mirne i dosadne trudnoce zelim,citam vas stalno,al retko sta zapamtim,mozak mi je na off-u :-)
PalcicaBg
PalcicaBg

Broj poruka : 4146
Location : Beograd
Datum upisa : 24.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 2 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Blanka 29/4/2017, 13:24

Jerapetra bravo za dr fizijatra. Ma sigurna sam da ce ti pomoci. Sigurno ce taj bol upola da se smanji nakon poradjaja i ta utrnulost i sve, ali svakako vidi sta ce doktor da ti kaze. Javi nam se svakako posle NS i srijede da vidimo kad je najljepsi susret. Grlimo te zagrljaj

Bravo Biksi za lezanje i dojenje i ja sam tako, ovo mi je bio najugodniji polozaj za dojenje, i zbog reza i zbog svega a najvise zbog kicme koja posle carskog ubija.

Blanka
Blanka

Broj poruka : 4318
Godina : 42
Datum upisa : 30.10.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 2 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Jerapetra 29/4/2017, 13:45

Biksi, Blanka, hvala ljubav

Jerapetra

Broj poruka : 1311
Godina : 40
Datum upisa : 20.03.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 2 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od BiKsi :) 29/4/2017, 14:37

Ima ovde tema dojenje, gresimo sto tamo ne pisemo, ovde se sve zatrpa. Moram kasnije pokusati da prenesem postove tamo.
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 2 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Mimi12 29/4/2017, 17:27

Bobice, svaka cast! Nije lako izneti dve bebe (ma ni jednu!!!), a jos pored petogodisnjaka....i sa svim mucninama koje si imala....skidam kapu! Samo da se sve zavrsi jos brzo i lako i sto pre kucici da stigne bati podrska.

Petra, super za fizijatra. Jos kad bi mogla sa njom da se dogovoris da ti povremeno dodje kuci posle porodjaja, bilo bi super. Jer tesko ces se ti moci mnogo setkati posle porodjaja sa 2 bebe....Mada sam ubedjena da ce ti se brzo posle porodjaja to srediti. Ja zvanicno nisam bila otekla mnogo u trudnoci, a posle porodjaja mi se slilo sve u noge, uzasno je izgledalo. I par dana se to smanjivalo...Ali tacno vidis da su to ogromne kolicine tecnosti koje su bile u telu. Srecom, to sve ode sa pipi. lol!

Mimi12

Broj poruka : 1758
Datum upisa : 21.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 2 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od BiKsi :) 29/4/2017, 19:28

Cure, prebacih dva posta na temu Dojenje. Iscitajte je celu, ima i jako korisna grupa na fb o dojenju, bas su spremni svi da pomognu!
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 2 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Jerapetra 29/4/2017, 19:34

Zakazala sam kod fizijatra Very Happy  U pravu si skroz, Biksi, za teme.  Hvala za prebacivanje na temu! Ako budem imala šta pametno na temu dojenja da pišem u dogledno vreme, tamo ću pisati, a isto tako i o gajenju blizanaca na adekvatnim temama, ako budem imala nešto što bi drugima moglo biti od koristi, jer zaista se ovde zatrpa. Hvala ti još jednom za link i za savete, zlatna si osmeh srce
E, to me raduje što kažeš za pipi, Mimi lol! Do skoro ja ama nikakvog otoka nisam imala, a sada su mi natečene šake i prsti, ali onako diskretno, ali stopala su mi, baš juče pričam Bobici, kao kod slončeta, posebno uveče, užas. Lice ništa, potpuno normalno izgleda. Ostatak tela isto, normalno izgleda. Kažu da se voda nakuplja u svim tkivima,  i tamo gde je ne vidimo. Ja sam mislila da sam preterala sa unosom vode (vazda sam žedna), ali čitam da ne treba smanjivati unos vode kad postoji skupljanje vode, naprotiv - verovatno je to ta logika da pipi pomaže da se višak bar koliko-toliko izbaci.

Jerapetra

Broj poruka : 1311
Godina : 40
Datum upisa : 20.03.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 2 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od BiKsi :) 29/4/2017, 19:36

Nema na cemu. ljubac
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 2 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od bobica83 29/4/2017, 21:51

I ja mislim sad o dojenju,volela bih bar malo da moje mlekce,naruzala sam se pumpicom a grudi zene moje.nikad manje,izduvane ma nista od nista. Dimitrija.sam dojila do 5mes ali jedva jer posle dva meseca se Dunja razbolela I stres I.stalo ali sam se mucila ali jednostavno nije moglo vise. Boze koliko sam bila tuzna kad je prestao da siki,strasno. Sad videceno kako ce to da ide. Sad po malo curme mleko kad stisnem bradavice aj nadamo se. Posto sam biksi poslala sliku stomaka moze da je ubaci da se lepo prepadnete kad vidite sta je stoooomak da ne kazem stomacina. Ahahahaha a ipak sam I.pored njega isekla sama nokte na nogama,uspeh.
bobica83
bobica83

Broj poruka : 2140
Godina : 40
Location : zemun
Datum upisa : 15.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 2 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od BiKsi :) 29/4/2017, 22:50

Sama isekla nokte, vauuuu, svaka cast! Dojices, nema to veze sa velicinom sika! Nego sa mlecnim kanalima,cim je bilo prvi put, bice i drugi! Sad stavljam sliku, posto imam dozvolu! osmeh srce
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 2 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od ivanicasale 30/4/2017, 08:53

Evo trudnice moje da pribelezim moj napad gladi u 2h nocas...Morala sam pojesti bananu inace ne bi izdrzala do ujutru😀😀😀
ivanicasale
ivanicasale

Broj poruka : 2280
Godina : 36
Location : Zajecar
Datum upisa : 28.09.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 2 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Blanka 30/4/2017, 09:22

Eh Ivanice, ja ocekujem cudo si pojela kad ono samo bananu lol!
Lijepo je ovo drugo stanje zar ne? osmeh srce
Blanka
Blanka

Broj poruka : 4318
Godina : 42
Datum upisa : 30.10.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 2 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od ivanicasale 30/4/2017, 09:41

Uh blanka htela sam pojesti boga ali mislim 2h nocu....ajde dosta i to u sred noc...
Meni je sve ovo jos nestvarno,verovatno jer je jos rano...Jos cekam uz,simptoma nema pa mi onda to sve deluje nestvarno
ivanicasale
ivanicasale

Broj poruka : 2280
Godina : 36
Location : Zajecar
Datum upisa : 28.09.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 2 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od PalcicaBg 30/4/2017, 10:05

Jerapetra i vama se bas primaklo.
Al ce biti bebi bum za koju nedelju ovde :-)

Ivanice ja jos uvek nisam svesna da sam trudna,cak i kad odem na ultrazvuk,gledam onaj monitor i ne verujem da je moje :-)
PalcicaBg
PalcicaBg

Broj poruka : 4146
Location : Beograd
Datum upisa : 24.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 2 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 2 od 40 Prethodni  1, 2, 3 ... 21 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu