KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

+39
tiramisu
Lija
srculence 84
panda :)
bebko
BabyBear
Blanka
Mimi12
PalcicaBg
kornjaca
Hobbes
sanja 73
winni
ivanicasale
Tavita
Bobac
valika77
Jerapetra
BiKsi :)
Šašava
Ancica 87
micam
zsuki75
marina_82
daduska
Anka13
Bobaue
alisa
bobica83
MalaSaJuga
mamadabudem
saska1
Zmajuška
nina :)
Sirijus
kolibri5
Niny
Tebi
makica1984
43 posters

Strana 1 od 40 1, 2, 3 ... 20 ... 40  Sledeći

Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  Empty Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Bobac 26/4/2017, 15:21

Ja sam Palcice pila celu trudnocu kombinaciju magnezijuma i nekog vitamina B, ne mogu da se setim kojeg tacno.
Meni je to bilo prepisano ako se tacno secam zato sto magnezijum cini mi se omeksava i krvne sudove, a ja sam u prvoj trudnocu imala visok pritisak i preeklampsiju pa je postojala opasnost da se sve to ponovi i u drugoj.
Mozda da pitas svog lekara, za svaki slucaj, sto kazes da se ne predoziras.

Sto se tice mucnine, mislim da nema leka dok ne prodje sama od sebe. Kod mene je mucnina bez povracanja trajala relativno kratko i jedina stvar koja mi je pomogla je bio iscedjen limun sa dva tri zrnca soli bez vode ili sa kojom kapi vode. Drzi se! c

Bobac

Broj poruka : 489
Datum upisa : 06.07.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Bobac 26/4/2017, 16:52

http://www.telegraf.rs/zivot-i-stil/1285285-da-ovaj-rus-radi-ovo-vasoj-bebi-verovatno-biste-ga-ubili-ali-on-je-samo-lekar-video

tise, tise affraid

Bobac

Broj poruka : 489
Datum upisa : 06.07.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od valika77 26/4/2017, 18:59

U vezi dojenja,ja idem na jogu za trudnice i rekli su mi pri kraju ćemo imati radionicu u vezi dojenja...što mi je super,a imaćemo još radionica u vezi raznih vrsta porođaja,i valjda će još u školici za trudnice pokazati dojenje.
valika77
valika77

Broj poruka : 198
Godina : 46
Location : Novi Sad
Datum upisa : 19.11.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Tavita 26/4/2017, 22:44

Ženice drage, mame Kutanjke, po stoti put hvala na savetima.
Bobac, ja nisam uspela ni da odgledam video do kraja - definitivno bih ga ubila Very Happy Očekujem da ovde bude novina u vezi s negom deteta, mada se i u Srbiji praksa razlikuje od grada do grada. Nama su u Kragujevcu preporučivali upravo kupanje na 2-3 dana, a znam da u Beogradu ima klinika na kojima savetuju da se beba ne kupa 15 dana, već da se po potrebi briše mokrom pelenom. Mada, to mi ne deluje primenjivo kad su u pitanju letnje bebe. U svakom slučaju, ako se budem dobro osećala, možda se i priključim nekoj ovdašnjoj školi za roditelje, da se makar koliko-toliko pripremim za nove uslove.
Evo jednog interesantnog filma o dojenju:
https://www.youtube.com/watch?v=Fzo9-H1vlvI
Tavita
Tavita

Broj poruka : 722
Datum upisa : 13.05.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Bobac 26/4/2017, 23:51

Tavita, ja sam sto puta vracala ovaj tvoj video na pocetak sa onim slatkim detetom sto kaze - mama ja bi ciku love love love

Bobac

Broj poruka : 489
Datum upisa : 06.07.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od BiKsi :) 27/4/2017, 01:10

Gledala sam ovaj video, ovog Rusa, hit!
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Bobac 27/4/2017, 02:37

Ovaj video sam videla pre par dana i stvarno je zastrasujuci. Ja sam se sledila, mada se tesim da je to ipak lekar koji zna sta radi, a i bebe su mala zilava stvorenjca.

Sto se tice skolice, ako budes mogla, definitivno idi. Nikada nije na odmet cuti razlicita misljenja, a i sigurno ce vam pokazivati i objasnjavati videa o dojenju pa ce ti biti mnogo lakse.
Mislim da ima razlicitih puteva do uspesnog dojenja, ali da je najvaznije biti uporan i dati sve od sebe, pa kako bude na kraju.
Ja sam imala odmah mleko, ali malisa nije znao da se prikaci pa sam ga hranila na casicu. Mleko sam ispumpavala pumpom, ali jedan dan ni kap nije izasla i ja sam se jako uplasila, rekla sestri i ona me izmuzla rucno. Oci su mi ispale koliko je bolelo. Sigurna sam da ona to nije uradila, ja ne bih mogla sebi to da uradim. Posle toga bilo je mleka ali malisi je trebalo jos nekoliko dana da se nauci prikaciti pravilno - treba jako da otvori usta i da ne uzme samo vrh bradavice vec malte ne celu areolu. Mene su ucili da ga golicam bradavicom po kozi izmedju nosa i usta pa kad jako otvori usta da ga onda prinesem na siku. Isto tako da bradavica ne treba da se spusta da ulazi u usta ravno vec da vrh bude usmeren vise prema nosu. Eto to je moje iskustvo, nadam se da nisam te zbunila, ako nadjem koji video poslacu ti ga, ipak slika kaze hiljadu reci.




Bobac

Broj poruka : 489
Datum upisa : 06.07.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od ivanicasale 27/4/2017, 08:18

Trudnice kad su vam krenule mucnine?Ja sam peta nedelja i jos nista ni grudi ni mucnine...Jedino sto stomak jos uvek boli?Koja su vasa iskustva?
ivanicasale
ivanicasale

Broj poruka : 2280
Godina : 36
Location : Zajecar
Datum upisa : 28.09.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od BiKsi :) 27/4/2017, 10:03

Ivanice, ja uopste nisam imala mucnine prosli put. Nema pravila. Bolje sto ih nemas, veruj mi! Ne prizivaj ih!
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Bobac 27/4/2017, 14:21

Draga Ivanice, kod mene je mucnina bez povracanja trajala vrlo kratko, par nedelja i javila se negde oko sedme nedelje ako se dobro secam, mada kao i sve u trudnoci to je individualno. Vrlo, vrlo iscrpljujuce, a moje je bilo nista kako zna da bude.
Verovatno se radujes i iscekujes prve simptome trudnoce, ali sto Biksi kaze - ne prizivaj!

Bobac

Broj poruka : 489
Datum upisa : 06.07.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od PalcicaBg 27/4/2017, 15:18

Ivanice veruj mi da ne bi volela da ih imas.
Meni su krenule od 5,6te nedelje,a grudi su poce5e da bole od 15dpt.Nekog ne bole uopste,ne opterecuj se,bices srecnica prava ako prodjes bez simptoma.
PalcicaBg
PalcicaBg

Broj poruka : 4146
Location : Beograd
Datum upisa : 24.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Mimi12 27/4/2017, 16:37

Slazem se sa zenama, uzivaj Ivanice kad ti se moze. Ja sam povracala do pola cetvrtog. Ne zelim da se secam...

Mimi12

Broj poruka : 1758
Datum upisa : 21.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Tavita 27/4/2017, 18:35

Bobac, hvala, vrlo si jasno sve napisala. U nekom od delova filma koji sam postavila govori se i o pravilnom polažaju pri dojenju. Ovde je problem što se nakon vaginalnog porođaja ostaje svega 2 dana u bolnici (makar u ovoj u kojoj ja vodim trudnoću), a nakon carskog 4-5 dana. Meni se čini da je to premalo, kad mleko obično krene trećeg dana... Ne shvatiš ni šta ti se desilo, a već sama sve moraš, i da neguješ bebu i da se boriš za mleko... Ovde nema ni patronažne službe, već te upućuju da dođeš u savetovalište (što znači da treba putovati oko sat vremena u jednom pravcu) ili da pozoveš telefonom ... A nas dvoje ne samo da ništa ne znamo nego čak nemamo nikoga ko bi nam pomogao... Sinoć, kad sam pročitala na sajtu bolnice kakva su njihova pravila, uhvatila me je panika, otplakala sam dobru turu... Danas je već drugačije - konsolidovala sam se i krenula da tražim rešenja. Ako nađem negde bliže školu za roditelje, sigurno ću se prijaviti.
Ivanice, ne prizivaj mučnine Very Happy Mene su ubile od 7. do 14 nedelje. Nisam povraćala, ali nisam sigurna da je to uvek olakšavajuća okolnost.
Tavita
Tavita

Broj poruka : 722
Datum upisa : 13.05.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od ivanicasale 27/4/2017, 19:17

Ufff pa onda bolje da ih ne prizivam...Hvala drage moje
ivanicasale
ivanicasale

Broj poruka : 2280
Godina : 36
Location : Zajecar
Datum upisa : 28.09.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Mimi12 27/4/2017, 22:22

Tavita, ovde se izlazi 3.dan posle carskog. Bez izbora, ako je sve ok. I odmah si u masini. Ja sam sama sa muzem bila, isto nemam neke pomoci. Nije lako, da te ne lazem. Posebno sto godine cine svoje, nisu vise dvadesete i sve je teze. Mleko krece, sa grudima nisam znala sta cu, rana, beba,...Ali izadje se i iz prvog tog perioda. Lakse je vec kad se navikne i beba na vas i vi na nju i nadjete svi zajedno neki ritam. Nemoj da budes iznenadjena ako beba bude nervozna neko prvo vreme. Za nju je sam porodjaj veliki sok i treba joj vremena da se navikne. Nekoj manje, nekoj vise.
Ne opterecuj se unapred, to ti je moj jedini savet. Bice kako biti mora. Svako je izveo svoju bebu iz tog perioda, pa i ja, a i ti ces i svi drugi. Patronazna mi je bas mnogo pomogla, moram da priznam. Bila mi je prakticno jedina pomoc. Uh, kako sam joj se radovala kad je vidim na vratima. Kupala mi je bebu sve vreme dok je dolazila (5 puta, na 2-3 dana).
Da naglasim samo da vodis racuna da tad hormoni dodatno luduju. Normalno je npr da zelis da ubijes muza. Pazi samo da to i ne uradis  lol! , bilo bi ti zao posle kad prodje ta faza.

Mimi12

Broj poruka : 1758
Datum upisa : 21.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Tavita 27/4/2017, 22:47

Mimi12, hvala, ja sam štreber i o svemu razmišljam unapred. Svesna sam da neće biti lako, ali nije lako ništa u ovoj našoj borbi... A što se tiče hormona i muža, pa ja bih ga i sad ubila lol! A inače smo par koji se odlično slaže i neizmerno voli. Jadan on, ko zna šta ga čeka posle porođaja Very Happy
Tavita
Tavita

Broj poruka : 722
Datum upisa : 13.05.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od BiKsi :) 27/4/2017, 23:30

Mimi12, otplakah ovo za muza, a kako sam se naglas cerekala, pita me mm sta je smesno, ja mu procitam, on samo odmahnu, kao mh, i ode dete da uspava! Ali bas sam se slatko zacerekala, mnogo je tacno! Hahahhaha
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Bobac 28/4/2017, 03:53

Bravo za muza Mimi. Ja nekako jos uvek imam tu zelju Laughing

Tavita ja sam ti i sama streber, pa podrzavam pripremu i fizicku i psihicku za sve sto te ceka. Pokusaj da pripremis maksimalno sto ti treba kod kuce - kupi svu hranu mozda za nedelju dana, ako mozes nesto skuvaj pa ostavi u zamrzivac, ako imate prijatelje, prihvati bilo kakvu pomoc koja ti se nudi. Nama je to sve dobro doslo, jer mi je mnogo vise znacilo da je muzic sa mnom tih prvih dana nego da trckara okolo i kupuje ovo ili ono. Naravno, ako se nesto zaboravi, nije smak sveta.
Sve te male pripreme ce ti omoguciti da se skoncentrises na bebicu i da kad on spava ti isto mozes da odmoris.
Vidi da li bolnica u kojoj se poradjas ima casove roditeljstva. Ako ima, oni mozda organizuju u okviru casova obilazak porodjajnog odelenja, tako da mozes videti porodjajne sobe, kako sve izgleda, kupatila, objasne ti sve u vezi prijema, popunis papirologiju unapred i ostavis u bolnici tako da oni sve imaju u racunaru kad dodjes, da li ces imati priliku da se vidis sa laktacijskom sestrom pre izlaska iz bolnice ... Meni je sve to znacilo da nekako sa slikom u glavi idem u bolnicu, sto manje nepoznatog, to manje stresa.

Sto se tice izlaska iz bolnice, 4-5 dana posle carskog je i vise nego dovoljno. Nakon porodjaja ili carskog samo zelis sto pre da stignes kuci i da pocne zivot koji sve toliko prizeljkujemo.

Potpuno te razumem u mnogo cemu - mi nista nismo znali i nismo imali nikoga od rodbine da nam pomogne - a sabili tolike godine u d??? lol! . Samo polako i ne brini.
Nesto uredi priroda, nesto zdrav razum.

U svakom slucaju, tu smo sve da ti pomognemo koliko god mozemo iz vlastitih iskustava. Ako imas ikakvih pitanja, slobodno pitaj, pomocicu koliko god znam.

Bobac

Broj poruka : 489
Datum upisa : 06.07.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od valika77 28/4/2017, 10:16

Ja onako jako laički.....a zar pumpica za grudi ne može da pomogne u poočetku, ako ne krene mleko da pumpa povuče pa bebi bude posle lakše sama da vuče?

Što se tiče muža ja sam isto pre neki dan poludela na njega u vezi glupe bebi komode,on je shvatio jadničak da mi hormoni rade,samo je sačekao da se smirim i seo pored mene da pomogne da rešimo situaciju smireno Very Happy Razz
Iskreno,nek trpe i mi trpimo 9meseci svakakve stvari....mučnine,nesanicu...itk.
Jeste što kažu to su slatke muke,da ćemo izdržati sve samo da se rodi naše malo čudo,pogotovo mi sa "problemima" ali kad najzad dođemo do toga nije uvek lako..
Nek nas istrpe malo lol! lol! lol!
valika77
valika77

Broj poruka : 198
Godina : 46
Location : Novi Sad
Datum upisa : 19.11.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od MalaSaJuga 28/4/2017, 16:16

Trudnicice drage ma ne mozgajte unapred. Eto ja nisam nsta znala al valjda prevelika ljubav,zelja za bebom sve to lepo sredi i nauci te .imala sam ko da mi pomogne al nisam zezela,jeste bila sam sebicna, samo sam zq sebe zekela Vasucu..hihi. odmah nakon izlaska uz bolnice i nakon cr sam ja sama kupala bebu,peglala,spremala rucak i nije mi bilo tesko. Uzivala a uzivam i sad s tim sto je sad moje dete hiper aktuvno pa bas hoce sve kad ja radim u kuhinji e onda malo ide u cos. Tako vam je drage moje. Mi smo majke,sve to samo po sebi dodje. I to sagrudima. Iskrena da budem htela i ja da odustanem od dojenja jer se vasa u unkubatoru naviko na dudu. Al nisam,nisam spavala nocima,uzmlazavala se pa njemu davala na dudu mlekce moje. Sve dok nije ojacao i prihvatio sisu. Posle porodjaja se sve promeni,hormoni te rade al tu je beba,potrebne smo njima i onda sve dodje na svoje verujte.
Udavih aj ne zamerite i uzivajte u trudnoci
MalaSaJuga
MalaSaJuga

Broj poruka : 2140
Godina : 32
Location : Leskovac
Datum upisa : 04.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od BiKsi :) 28/4/2017, 16:26

Eh da su meni tvoje godine Malas juga, mozda i ja ne bih pomoc trazila, ti si okretna, vidi se! Meni je recimo sada sve teze nego onda sa Arsom, bas kazem Soji jutros, kakva sam ko neka baba, ali stitna me bas drnda na promene vremena i godisnjih doba. A mozda sam i trudna, videcemo!
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Tavita 28/4/2017, 17:29

Bobac, tvoje iskustvo mi posebno znači, jer si se i ti porodila u inostranstvu, što znači daleko od svojih i u delimično drugačijim uslovima. Nabavićemo sve unapred, već do kraja osmog meseca, jer bukvalno ni na kakvu pomoć ovde ne možemo računati. Ali mislim da ćemo se mi lepo organizovati. Škola roditeljstva u bolnici koju sam izabrala za vođenje trudnoće i porođaj nije naročito dobra (na forumima je uopšte ne preporučuju), ali imamo "vezu" u bolnici, pa ću tražiti da me malo prošetaju po porodilištu. Ono što sam videla na prijemnom odeljenju je vrlo ohrabrujuće. A ne smem mnogo ni da se šetam, još uvek je grlić pod strogim nadzorom.
Slažem se s MalomSaJuga - moraju i mužići malo da trpe. lol!
Tavita
Tavita

Broj poruka : 722
Datum upisa : 13.05.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Mimi12 28/4/2017, 17:53

Bobac ::Bravo za muza Mimi. Ja nekako jos uvek imam tu zelju Laughing
Ponekad i ja, ali racunam ako zelja nije konstantna kao posle porodjaja, nije strasno lol! . Malopre je dosao s posla i u tom istom odelu legao na bebinu posteljinu da se mazi s njom. c .

Mimi12

Broj poruka : 1758
Datum upisa : 21.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od BiKsi :) 28/4/2017, 20:13

Muskarci su operisani za roditeljstvo, cast izuzecima!
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od bobica83 28/4/2017, 22:54

Devojcice moje,procitala ali sta nemam pojma,Alchajmer mi postao drug najbolji.
Zvanicno u 35nedelji,polako ali sigurno se priblizava se najsrecniji trenutak kad cu bebe uzeti u ruke. Jedva cekam,stvari se polako spremaju. Torbu sam tek juce spakovala svi me grde a ja znam nece jos. 04.05 idemo I cekamo kad cemo. Danas mi nesto tezak dan,pritisak pao,uhvatio me neki,da izvinete proliv,prosto mi.nije bio dan. Juce smo bili na ctg kaze dr bebe se umirile spremile se. A I osecam ih mnogo manje,stucanje I razvlacenje nemaju valjda ni mesta vise. Meni ce stomak puci,koza me boli,ali dobro jos malo. Dimitrije nestrplji a ja idem u bolnicu a on na rekreativnu sa vrticem oooo to ce biti ludnica...poseno sto moram babu I tetku angazovati za pakovanje jer tata ko zna sta bi spakovao.
Spavanje je miseona imenica sreca pa mi dadose bensedin pa ga popijem pa kako takovspavam.
Eto drage moje polako se priblizavamo cilju. Javljam ja sta se desava. Ljubimo vas sve
bobica83
bobica83

Broj poruka : 2140
Godina : 40
Location : zemun
Datum upisa : 15.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 40 1, 2, 3 ... 20 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu