KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

BLANKA - Maminim skočicama stiže pojačanje

+41
Bobac
Mimi12
MalaSaJuga
ivanicasale
PalcicaBg
Šašava
Strumfeta78
Hobbes
Eve
Tavita
Sirijus
micam
sanja 73
Zmajuška
BiKsi :)
Sofija Veks
Jerapetra
valika77
Lija
mimi85
mamadabudem
Vuchica
Ancica 87
zsuki75
Niny
Simona
saska1
Anka13
Vanja80
aurora
fight&faith
lolipop
nina :)
SladZana
marina_82
noja
ganedina
kiki5
Deni
dusica78
alisa
45 posters

Strana 36 od 40 Prethodni  1 ... 19 ... 35, 36, 37, 38, 39, 40  Sledeći

Ići dole

BLANKA - Maminim skočicama stiže pojačanje  - Page 36 Empty Re: BLANKA - Maminim skočicama stiže pojačanje

Počalji od BabyBear 7/9/2017, 00:10

Joj Blankic mogu misliti kako se mucis. Mene sad vec ponekad muce butne kosti pa ne mogu od toga nikako da se namestim I spavam u petom mesecu, ni na levpm, ni na desnom boku, ni na ledjima, a kamoli tebi u osmom. Ali sad sam dozivela fenomen koji nisam ranije dozivela, a to je da kad lezim na jednom boku bole me obe butne kosti!!! Kako???

Sto se mokrenja tice, u toku noci mi je isto tako. Prvo, kad god da zaspim budim se tacno za 1,5 sat, mozes sat navijati po meni. To mi je prvo mokrenje I kolicina je nekad manja, nekad veca. Posle toga na sat, pola sata, pa cak I na 15 min. Cini mi se nekad ce mi puci besika, nekad ne mogu da zaspim od tog silnog pritiska, kad ono 3 kapi. Mislim se samo kako li ce biti kasnije. Eto, toliko o mom spavanju, sto faktora utice na to...a da, o sindromu nemirnih nogu da I ne pricam. A ti jos imas I K&K da te bude nocu ako ikako zaspis Sad

Jupiiiiiii za vezu za CR Very Happy I love you I ljubim celu tvoju vojsku malenu osmeh srce

Nego, morate mi reci sta na pocetku treba da se kupi za bebu, sta je ono sto prvo treba I koliko. Mozda ipak nije rano Very Happy
BabyBear
BabyBear

Broj poruka : 4268
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 19.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

BLANKA - Maminim skočicama stiže pojačanje  - Page 36 Empty Re: BLANKA - Maminim skočicama stiže pojačanje

Počalji od Blanka 7/9/2017, 01:45

Baby moja, evo meni je ovo druga trudnoca kao sto svi znate ali majke mi ja ovdje ne vidim nikakvo blazeno stanje, nista lijepo se ne desava, stalno te nesto muci, boli, narocito ako je iz vto price onda tek muke zive i oprezan si kao niko, nikad mira! Po strani sve radosti koje osjecas zbog malenog bica koje ce doci na svijet ali ta ljubav tek nastaje rodjenjem, i to je svakim danom sve jaca i veca. Ovako samo neke boljke i brige, tako da po meni trudnoca je jedno crpno i mucno stanje, a treci trimestar je paklen. Nek mi oproste sve zene koje su uzivale u trudnoci ali poznavajuci ih/vas dosta mislim da ih je mali , mali, mali broj. Eto rekoh ja sta mislim pa nek me na lomacu stavljaju.
Sto se tice spiska, davno sam ga postavljala na Kutku, a i slala nekim Kutanjkama. E sad to je bio spisak za twinse, nekom je to bilo prrvise a mrni je to bilo taman, znam da je mnogima pomogao. Ako ga nadjem nedje po porukama postavicu ga ovdje taman da se sjetim i ja sta sam sve imala i sta ce mi sve opet trebati za guzonju.
Ljubaaaaac
Blanka
Blanka

Broj poruka : 4318
Godina : 42
Datum upisa : 30.10.2014

Nazad na vrh Ići dole

BLANKA - Maminim skočicama stiže pojačanje  - Page 36 Empty Re: BLANKA - Maminim skočicama stiže pojačanje

Počalji od Blanka 7/9/2017, 02:00

Evo nadjoh spisak. Ima tu svasta nesto. I pisano je licno jednoj prijateljici posle prosledjivano raznim clanicama Kutka pa zanemarite slovno greske jer sam bas brzo to kucala, s brda s dola sto bi mi rekli. . Moglo bi se tu jos ponesto dodati sigurno. Spisak se odnosi za bolnicu , za mamu i sve ono potrebno za bebe, sto sam ja uzimala ne znaci da sam u pravu.

Za tebe:
Puno mrezastih ulozaka
Papuce one neke gumene da bi se mogla tusirati
2-3 spavacice na preklop sa dugmicima zbog dojenja ( kod nas uporodilistu imali spavacice pa nije trebalo)
Puno gacica za jednokratnu upotrebu, neku vecu velicinu da te ne steze
Dva grusnjaka za dojenje
Tuferi za dojenje
Obavezno kremu Purelan za bradavice ( zuta krema tj zuto pakovanje)
Ponesi nekolike tetra pelene kad ti donose bebe da imas na sta da ih legnes pored tebe da ne leze na tvoju posteljinu
Traku za kosu
Ako budu imali noktice mozes da im poneses i one rukavice da se ne grebu po licu
Kozmetika
Licna higijena
Pumpicu za grudi obavezno
Jednu flasicu da u nju izdajas mlijeko sa poklopcem jer na sobnoj temperaturi mozes drzati mlijeko 2-3 sata
Vlazne maramice
Odnesi i sudocrem kremu sjajna je za ojede i osipe od pelena neka se nadje
Voda,voda,vodA ( kad pocnes da dojis bices mnoooogo zedna)
Plazma :-)
( to je sve meni trebalo) inace kod nas je baby frendly program bebe su pored majki stalno ne znam kako ce to biti kod tebe. Meni nisu trebale tetra i svedske pelene, pavloviceva jer to oni imaju a trebaju ti pelene jedinica da odneses uporodiliste.
Mislim,ako nesto i zaboravis mogu ti donijeti svakako.

A kuci svasta nesto

Puno pelena svedske i tetra. Ja sam imala 50 kom jednih i drugih ibilo mi je taman. Narocito tetra pelene,njih ces za sve zivo da koristis.
Imaj flasice 2 za svaki slucaj,ali nastoj da dojis molim te, i ne nasjedaj na price o Ad mlijeku
Uzmi Avent staklene nemoj od 120 ml brzo ce ih prerasti nego one vece od 220 ml ili 240 ml, svakako ce ti trebati kasnije za vodu,caj itd. cucle jedinica ili dvojka
Sterilizator
Cucle,dude ako zelis da im to davas
Peskira za kupanje vise
Kozmetika za bebu , ja koristim Mustelu ,jeste skuplja ali je najbolja i dugo traje
Kupi odmah cajeve protiv grceva ( kim i komoraca hipp)
Sudocrem
Original pavloviceva
Hidrogen, povidon jod, sterline gazice za pupak
Nosko - OBAVEZNO kao i fisioloski rastvor za ciscenje nosa, to je jako vazno bebama cistiti
Mekani cesalj za kosicu
Trebace ti i onaj tobogan za kupanje sa peskiricem
Banjica
Bokal za polivanje
Posteljine sa ogradicom dvije maksimum
Carsafa vise
Obavezno podloga ispod carsafa kad se upiske da ne ode na dusek
Duseci antialergijski
Benkica sto vise
Zeke sto vise
Ja sam kupovala i one pantalonice kao zeke dolje
Balavice par komada,ako ne budes dojila sto vise
Par komada carapica
Bodici dugih rukava ja sam toga imala dosta
Dva para kapica
Uostalom te robice uzmi samo malo vece, ne bas one najmanje velicine jer vjeruj mi rastu prdavci brzo.
Ja sam masu robe dobila od zaove i kume koja ima blizance pa ti sad bas kolicine ne mogu reci. Uglavnom uzimaj vece slobodno.
E da, deterdzente za pranje imas razne. Ja koristim Chicco od njihovog rodjenja. Omeksivac nikakav. Sve perem na 90.plus dodatno ispiram i danas. Ako imas neke osjetljivije komade robjce onda na manje ali obavezno dodatno ispiraj uvijek. Babica mi je rekla a i dr da se do godine dana ne mijenja deterdzent. Znaci koji pocnes taj i koristis i naravno bebine stvari peres posebno. Peglala sam do 40.dana posle ne. To vidi sama.
Eto to je to.
Laku noc i nadam.se da sam ti pomogla. Izvini na slovnim greskama, koma sam.
Pozz
avatar
Blanka
Blanka
Blanka

Broj poruka : 4318
Godina : 42
Datum upisa : 30.10.2014

Nazad na vrh Ići dole

BLANKA - Maminim skočicama stiže pojačanje  - Page 36 Empty Re: BLANKA - Maminim skočicama stiže pojačanje

Počalji od BabyBear 7/9/2017, 02:34

Ovo za kuci, jesu li ti to kolicine za blizance?
BabyBear
BabyBear

Broj poruka : 4268
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 19.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

BLANKA - Maminim skočicama stiže pojačanje  - Page 36 Empty Re: BLANKA - Maminim skočicama stiže pojačanje

Počalji od Blanka 7/9/2017, 03:38

BabyBear ::Ovo za kuci, jesu li ti to kolicine za blizance?

Ne, samo pelene, zatim treba ti.jedan dusek itd. Ostalo je sve sto inace treba za bebu od opreme za.kupanje pa sve do robice gdje broj kom nisam namjerno pisala jer mi smo.toga imala.bas puno.
Blanka
Blanka

Broj poruka : 4318
Godina : 42
Datum upisa : 30.10.2014

Nazad na vrh Ići dole

BLANKA - Maminim skočicama stiže pojačanje  - Page 36 Empty Re: BLANKA - Maminim skočicama stiže pojačanje

Počalji od PalcicaBg 7/9/2017, 06:05

Meni je ovaj sedmi mesec medeni sto se trudnoce tice,da nije alergije slatko bih se naspavala.U sestom su me bas bolele butine,svasta nesto kad treba da se okrenem u krevetu.Probala i belugu,s njom jos gore,jer kako se okrecem na svakih 15.min treba jos i nju da premestam,a nije mala.Onda sam muzicu dala jos jedan frotir za pokrivanje,svako svoj,a ja moj stavim medju kolena,malo zaglavim ispod stomaka ili iza ledja i bas pomaze.

Sto se spiska tice to je to uglavnom,mada sam ja kupila jos brdo stvari pored ovih,vodila sam se aksinim spiskom,imas Baby na njihovom sajtu vodic za prvu kupovinu,sve lepo napisano,naravno izbacices sta smatras da ne treba.Meni je recimo nepotreban grejac flasica,sterilizator,susac flasica...

PalcicaBg
PalcicaBg

Broj poruka : 4146
Location : Beograd
Datum upisa : 24.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

BLANKA - Maminim skočicama stiže pojačanje  - Page 36 Empty Re: BLANKA - Maminim skočicama stiže pojačanje

Počalji od Blanka 7/9/2017, 09:05

PalcicaBg ::
Sto se spiska tice to je to uglavnom,mada sam ja kupila jos brdo stvari pored ovih,vodila sam se aksinim spiskom,imas Baby na njihovom sajtu vodic za prvu kupovinu,sve lepo napisano,naravno izbacices sta smatras da ne treba.Meni je recimo nepotreban grejac flasica,sterilizator,susac flasica...

Palcice draga, ja da nisam imala sterilizator nacisto bih skrenula. Zamisli dvije bebe i 10 flasica dnevno. To je najprakticnija stvar na svijetu za majke koje ne doje. Grejac sam takodje dobila,bespotreban je slazem.se. Beluga mi nije prijala za spavanje, a ni za dojenje se nisam mogla s njom namjestiti. Ono stobih dodala je daska za povijanje, spas za kicmu, ko nema policu moze samo dasku da kupi i stavi na krevetac. Mozda jos par stvari ali to se nabavlja u hodu. I da, sterilizator j dalje koristim za sve flasice, dude i pribor za rucavanje koji naravno moze u sterilizator. Pozzz
Blanka
Blanka

Broj poruka : 4318
Godina : 42
Datum upisa : 30.10.2014

Nazad na vrh Ići dole

BLANKA - Maminim skočicama stiže pojačanje  - Page 36 Empty Re: BLANKA - Maminim skočicama stiže pojačanje

Počalji od Bobac 7/9/2017, 17:52

Cao drustvo, svasta kod vas se izdesavalo. Blanka drago mi je da je virus brzo prosao i da si se oporavila.
Sto se tice ovih trudnickih boljki to izgleda niko ne moze da izbegne. Cuvajte se sve i prilagodite zivot maksimalno sadasnjem stanju.

Vratiste me u najdivnije dane sa ovim spiskovima.
Ja nisam neki ljubitelj kupovine, ali kada se kupuju decije stvari to je nesto najlepse na svetu. Prvi put kad sam usla u radnju, cinilo mi se da bih sve kupila i za devojcice i za decake i za male i za velike. Naravno, neke stvari sam jedva ili nikako koristila.

Citam Blankin spisak i prisecam se naseg. Ovde je to mnogo liberalnije, da tako kazem.
Npr. nista vam ne treba za pupak - bebu kupate, normalno potapate u vodu, obrisete stapicem za usi i to je to. Za krevetac ne treba nista, samo plahtica sa gumom i nepromociva podloge. U krevetac se ne stavlja nista, nema dekica, jastucica, prekrivaca, ogradica...neki roditelji naravno stavljaju, ali se preporucuje prazan krevetac do godinu dana (da nedaj Boze ne dodje do SIDA).
Nas i dan danas spava bez dekice i jastuka.
Bocice se ili iskuvavaju do 6 meseca ili peru u masini za sudove...

Meni je jako pomogla pumpica za grudi, jastuk za dojenje, peskiri za kupanje sa kapicom na jednom cosku, daska za menjanje pelena i kadica sa umetkom za kupanje, digitalni termometar, madrac koji ima svoju zastitnu oblogu, koja moze da se skine i opere. Gotovo sve od ovoga je i danas u upotrebi.
Gledajte da kupite krevetac koji ima dve-tri visine za podesavanje da se sto manje savijate i opterecujete ledja.
Isto tako, nisam bas bila vesta da bebu povijem cvrsto, nekako posle kratko vremena sve se olabavi i on se izmigolji, tako da su mi spas bile dekice za povijanje (izgledaju kao kese) koje su imale cicak traku.
Ja nisam nista peglala, doduse koristim jednokratne pelene.

U svakom slucaju, polako sa kupovinom, moze se nesto dokupiti usput, i sve, ali bas sve prilagodite sebi da vam bude udobnije i lakse.

Sad pisem ovo i razmisljam koliko sam stvari pozaboravljala, a tek je prosla godina. Udarila starost. lol!

E da, na kraju da vas pitam - sta su zekice.

Ljubim vas drage moje mamice i trudnice!
d

Bobac

Broj poruka : 489
Datum upisa : 06.07.2014

Nazad na vrh Ići dole

BLANKA - Maminim skočicama stiže pojačanje  - Page 36 Empty Re: BLANKA - Maminim skočicama stiže pojačanje

Počalji od Blanka 8/9/2017, 13:29

Bobac u pravu si za krevetac, to je veoma bitno!
Ma imamo mi jos svasta a nista nismo koristili. Prenosive krevece nismo nikad koristili imamo dva, ogradicu koja im nije bila nikad zanimljiva, onda ona cebenca za igru ni to im nije bilo nesto posebno zanimljivo. Jedino sto obozavaju a sto je spas su ljulje koje i danas koristimo. To je spas za svaku majku. Pustis muziku, vibraciju, zaspu za tren posle ih prebacis u krevetac, ma ljepota. Spas za ruke a i sigurno je kad ih tu stavis ne mislis uopste pa mozes nesto i po kuci da zavrsis ili kafu s mirom popijes. Ja sam moje navikla od pocetka u njih. Onda puzle po podu su najbolja stvar kad pocnu da sjede pa puze, ma ima tu jos milion stvari. Ono kako rastu svasta nesto ti treba, ali ima i raznih gluposti i mamipara sto bi rekli pa ne treba pretjerivati.
E da pitala si sta je zeka evo slike kako to izgleda. Ima raznih ali najbolje je kopcanje po sredini.
BLANKA - Maminim skočicama stiže pojačanje  - Page 36 02356910

Kod nas kisa pada, bas je zahladnjelo , neka je. Sinoc sam mnogo bolje spavala. Hvala Bogu. Prepone me bole i dalje, bas jako da ne mogu puno da hodam.
Ostalo sve standardica.
Pozdrav do sledeceg glaskanja!!!
Blanka
Blanka

Broj poruka : 4318
Godina : 42
Datum upisa : 30.10.2014

Nazad na vrh Ići dole

BLANKA - Maminim skočicama stiže pojačanje  - Page 36 Empty Re: BLANKA - Maminim skočicama stiže pojačanje

Počalji od PalcicaBg 8/9/2017, 13:53

Bobac a sta je SIDA?

Blanka sta mislis o muzickom projektoru? :-) Videh malopre lep chicco.Imamo vrtesku za krevetac,ali mi je nesto ogromna i presarena,to smo dobili.
A hranilica?

Ja sam mislila da uzmem prenosivi krevetac kad idemo kod mojih ili boze zdravlja na more.
PalcicaBg
PalcicaBg

Broj poruka : 4146
Location : Beograd
Datum upisa : 24.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

BLANKA - Maminim skočicama stiže pojačanje  - Page 36 Empty Re: BLANKA - Maminim skočicama stiže pojačanje

Počalji od BabyBear 8/9/2017, 13:56

Palcice, vidim da ste se vi vec kompletno opremili. A sta je sa onim da kao ne valja ranije kupovati tj unositi u kucu, pre nego sto se porodis? Very Happy
BabyBear
BabyBear

Broj poruka : 4268
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 19.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

BLANKA - Maminim skočicama stiže pojačanje  - Page 36 Empty Re: BLANKA - Maminim skočicama stiže pojačanje

Počalji od PalcicaBg 8/9/2017, 14:14

Baby jesmo,sve sam kupila i za bebu i za sebe.
Ormar je krcat :-) I dalje narucujem,ubice me muz,haha.
Ja ne verujem u te bapske price,mi smo kolica kupili jos dok sam bila 4,5.mesec.Eto moja majka prva samo cokce kad kupim nesto,kao rano je,bla,bla.Sreca pa me svekrva podrzava,malo,malo pa mi da platim sta sam narucila,a i ona ne moze da odoli kad ode u trzni centar,samo za bebe gleda i obavezno nesto kupi.
Al prvo posalje na viber da vidi dal mi se svidja,haha
PalcicaBg
PalcicaBg

Broj poruka : 4146
Location : Beograd
Datum upisa : 24.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

BLANKA - Maminim skočicama stiže pojačanje  - Page 36 Empty Re: BLANKA - Maminim skočicama stiže pojačanje

Počalji od MalaSaJuga 8/9/2017, 14:45

Pozic za blankicu,cudance i dve lepotice...
Zene moje evo ja vec sada, kao iskusna mama, da dodamnesto o stvarima i opremi za bebe. Kupovali smo i trpali a pola od toga je nefunkcionalno. Stvarcice isto. Ali valjda zelja posle toliko vremena j veca. Na pocetku basbrzo prerastu stvarcice. Kupujte ono sto se lako oblacina kopcanje po sredini ,sa strane,samo da nije preko glave. Najpotrebniji su bodici, moze i zeke ali vodite racuna da dole nemaju carapice jer brzo postanu male, bez carapice se duze nose Wink.benkice sam kupovala al su meni bzv jer sve to izmrda,zato je bodic zakon. Sto se tice kupanja,ja sam imala kupka ali nisam koristila,kupala sam tako vasicu. Dasku za presvlacenje,ne koriscena jer na pocetku je malo stavis na krevet bebu,sednes pored i za cas presvuces. Posle kad krene da se podize imrda gde ces je staviti u to.vec je juris da joj promenis pelene. Ljulje,sto kaze blankic su zakon. Ja sam imala i majcino krilo i najvise je iskorisceno. Pokretni krevetac je sluzio samoza igranje i nista vise....kolica da su sto laksa,da imaju polozaje i da imaju funkciju okretanja rucki,jer ovako je muka kad dete vozis,place a ne vidis ga...sve mi gledamo ona nabudzena a zaista samo imaju izgled a ne i funkciju....
Eto nadam se da sam vam pomogla a isto tako se nadam da se blanki ne ljuti sto joj piskaram u dnevnik.
Ljubim vas
MalaSaJuga
MalaSaJuga

Broj poruka : 2140
Godina : 33
Location : Leskovac
Datum upisa : 04.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

BLANKA - Maminim skočicama stiže pojačanje  - Page 36 Empty Re: BLANKA - Maminim skočicama stiže pojačanje

Počalji od BabyBear 8/9/2017, 14:55

PalcicaBg ::Baby jesmo,sve sam kupila i za bebu i za sebe.
Ormar je krcat :-) I dalje narucujem,ubice me muz,haha.
Ja ne verujem u te bapske price,mi smo kolica kupili jos dok sam bila 4,5.mesec.Eto moja majka prva samo cokce kad kupim nesto,kao rano je,bla,bla.Sreca pa me svekrva podrzava,malo,malo pa mi da platim sta sam narucila,a i ona ne moze da odoli kad ode u trzni centar,samo za bebe gleda i obavezno nesto kupi.
Al prvo posalje na viber da vidi dal mi se svidja,haha
A sta si kupovala za sebe?
BabyBear
BabyBear

Broj poruka : 4268
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 19.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

BLANKA - Maminim skočicama stiže pojačanje  - Page 36 Empty Re: BLANKA - Maminim skočicama stiže pojačanje

Počalji od PalcicaBg 8/9/2017, 15:12

Sve sto mi treba za porodiliste,spavacice,uloske,kremu za bradavice,jastuk za dojenje,caj za dojilje,nemam pojma sta jos,svasta nesto
PalcicaBg
PalcicaBg

Broj poruka : 4146
Location : Beograd
Datum upisa : 24.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

BLANKA - Maminim skočicama stiže pojačanje  - Page 36 Empty Re: BLANKA - Maminim skočicama stiže pojačanje

Počalji od Blanka 8/9/2017, 15:22

Mala s juga prvo da kazem da mi ne smeta apsolutno pisite slobidno zenice sta god zelite. Tu smo da olaksamo mukice slatkice jrdna drugoj. Slazem se sa tobom sve, sad mi iskusne mame to mozemo da potvrdimo. Dakle, apsolvirali smo nista preko glave, sve na kopcanjr da je lakse, bodici i zeke zakon! Hahaha
Baby duso draga, ja takodje ne vjerujem u te price,treba ranije sve pripremiti. Kasnije kad bebac stigne nema se vremena. Beba moze i iznenaditi pa onda sve na vrat na nos. Ja sam za skocice sve pripremila, a i sada cu za cudance. Samo sto ne stizem da se bacim u robicu, to je druga stvar.
Palcice draga, mislim da je to bacanje para,taj projektor. Htanilice su super. Ja njih dvije hranim u hranilice. U pocetku su se bunile a sada su navikle, zanimljivo im. I sad znaju gdje je mjesto za jelo kad se jede. Uzmes neku lako sklopljivu bez milion elemenata. Mi imamo neke Bertoni i odlicne su i kad se sklope ne zauzimaju puno prostora. Mala je pomenula kolica. Vjerujte mi to je nesto na sta treba bas obratiti paznju. Najbolje pogledati iskustva sa foruma ili pitati licno nekog ko ih koristi. Nemojte se zeznuti kao mi sto smo kupili prva kolica za njih dvije koja su bila preteska, ogromna, 3u 1 , ni kroz jedna vrata nisu mogla proci a nisu mogle ni u lift. Kasnije smo ih prodali i uzeli druga koja su lagana, kad se sklope malo zauzimaju prostora, svuda prolaze, ulaze u svaki gepek. Sigurna i kvalitetna su bas. Ljulje su zakon vjeruj mi. Ja to svima toplo preporucujem. Mene su one spas. Mi imamo malu i vecu. Evo Katja mi spava u vecu trenutno a ima 15.mjesci. Koristimo ih od prvog dana. I ako neko zeli nesto da vam kupi vrijedno svake pare vi trazite ljulje i po mogucstvu one malo vece jer nije neka razlika u cijeni da bi ih mogle koristiti i kasnije.
Blanka
Blanka

Broj poruka : 4318
Godina : 42
Datum upisa : 30.10.2014

Nazad na vrh Ići dole

BLANKA - Maminim skočicama stiže pojačanje  - Page 36 Empty Re: BLANKA - Maminim skočicama stiže pojačanje

Počalji od PalcicaBg 8/9/2017, 16:20

Da,tako sam i mislila za projektor.Ne znam na koju ljulju mislis.Ja imam njihalicu ,ona sto moze u vise polozaja pa klatis sam,nije na struju.
A prekjuce u aksi videla one elektricne,kako su dobre,bas su bile ukljucene.Ali oko 30 hiljada su.
PalcicaBg
PalcicaBg

Broj poruka : 4146
Location : Beograd
Datum upisa : 24.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

BLANKA - Maminim skočicama stiže pojačanje  - Page 36 Empty Re: BLANKA - Maminim skočicama stiže pojačanje

Počalji od Bobac 8/9/2017, 17:36

Znam sta su zeke - jeeeeee!
To smo mi koristili non stop kad je bio mali, a sada imamo pidzamice na taj fazon. Samo kako je porastao dugmici meni nisu prakticni nego kupujem one na rajfeslus. Vidim da se pidzamice na taj fazon mogu kupiti do uzrasta od 5 godina. Super stvar.

I mi smo imali ljulju, zvanu spas. Nadam se da mislimo na isto - sedalce sto vibrira, nasa je na baterije i svira razne muzikice, plus ima zvukove vetra, kise, sustanja lisca, igrackice iznad glave. Jako dobra i za bebu i za mamu (nista bolje kada hocu da se okupam a sama sam kod kuce, sto je skoro ceo dan, donesem je u kupatilo, stavim ga u stolicu, zavezem i on je uglavnom srecan).

Mi isto nismo koristili taj krevetic za dnevno spavanje. On nije hteo tu ni da spava ni da se igra. Jos uvek stoji u dnevnoj, drzim u njemu pelene, kreme, vlazne maramice, neke igracke. Jedina je dobra stvar sto ima na njemu dasku za presvlacenje pa to koristim jos uvek.

I ja Baby sve kupila pre porodjaja, verovatno sam pocela negde od sestog meseca, ne secam se vise. Naterala sam mog dragog da okreci i sredi sobicu, sve namestili, a dete jos tamo nije spavalo ni jedan jedini dan, jos uvek je kod nas u spavacoj, ali u svom krevetcu.
Meni je puno znacilo da sam mirna, da je sve spremno, da tih nekoliko slobodnih dana sto je dragi imao provedemo zajedno i u miru.

Sad jedino vidim da ne treba kupovati sve zivo nego ono sto ce ti trebati u prvih mozda 3-4 nedelje.

Bas lepo sto ste pokrenule ovu temu. Sve izgleda lepo i sareno u prodavnicama, ali kad pocnes da koristis tek onda vidis dobre i lose strane tako da ovakva razmena iskustva puno znaci.

Bobac

Broj poruka : 489
Datum upisa : 06.07.2014

Nazad na vrh Ići dole

BLANKA - Maminim skočicama stiže pojačanje  - Page 36 Empty Re: BLANKA - Maminim skočicama stiže pojačanje

Počalji od Bobac 8/9/2017, 17:48

Draga Palcice, ja te zbunih jer sam pogresno napisala. Pravilno je SIDS.

Evo nekih linkova da procitas, da ja ne prepricavam:
http://www.yumama.com/beba/4-8-meseci/10166-uzroci-i-prevencija-sindroma-iznenadne-smrti.html

kod nas se o tome dosta prica i posvecuje paznje tokom casova roditeljstva. Ovaj link ispod je za brosuru sa sajta za javno zdravlje Kanade:

http://www.phac-aspc.gc.ca/hp-ps/dca-dea/stages-etapes/childhood-enfance_0-2/sids/pdf/sleep-sommeil-eng.pdf

Mislim da su u kanadi smanje broj takvih slucajeva drasticno. U svakom slucaju, dobro je biti informisan.

Ljubim

Bobac

Broj poruka : 489
Datum upisa : 06.07.2014

Nazad na vrh Ići dole

BLANKA - Maminim skočicama stiže pojačanje  - Page 36 Empty Re: BLANKA - Maminim skočicama stiže pojačanje

Počalji od PalcicaBg 8/9/2017, 18:13

Bobac nije mi ovo nikad palo na pamet,citam sad i dalje ne razumem kakve veze imaju jastucici i ogradica.
A cime ti pokrivas bebu,posto kazes da nemas nista u krevecu,nikakvu dekicu
PalcicaBg
PalcicaBg

Broj poruka : 4146
Location : Beograd
Datum upisa : 24.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

BLANKA - Maminim skočicama stiže pojačanje  - Page 36 Empty Re: BLANKA - Maminim skočicama stiže pojačanje

Počalji od Bobac 8/9/2017, 19:13

Palcice oni savetuju da se uradi sve da se smanji mogucnost da beba prestane da dise u snu i u to ukljucuju jastuke, dekice, ogradice. Mi nista od toga jos ne koristimo, mada mnogi roditelji koriste. Naravno sve je to stvar licnog izbora, ovo su samo preporuke.

Mi naseg obucemo u pidzamicu, tog zeku, sa nogicama, kada je leto, tanjeg zeku, kada je zima onda mu ispod obucemo bodic i neke vece, labavije carapice plus deblji zeka. Preko toga mu mozes obuci kao vrecicu za spavanje, ali vrecica je takva da ne moze ni da se uvuce, a ni izvuce iz nje. Tu vrecu smo koristili proslu zimu, videcemo sta cemo za ovu. Verovatno cemo ga pokrivati dekicom.
Inace temperatura u kuci je vise manje konstantna 22-24 stepena i leti i zimi, tako da mu je ok. Lepo spava, ne znoji se, budi se nocu jednom ili ni jednom, bio je jednom prehladjen, tako da ne vidim da mu ovaj rezim skodi na bilo koji nacin.

Mislim da je ovo sve stvar razlike u medicinskim sistemima i na kraju krajeva kulturama. Recimo ovde je preporucena temperatura u sobi gde spava beba do godinu dana od 16-20 stepeni affraid Nama je to bilo bas hladno i za nas, a ne za bebu.
Kazem opet, dobro je biti informisan pa odabrati ono sto ti mislis da je dobro za tvoje dete.




Bobac

Broj poruka : 489
Datum upisa : 06.07.2014

Nazad na vrh Ići dole

BLANKA - Maminim skočicama stiže pojačanje  - Page 36 Empty Re: BLANKA - Maminim skočicama stiže pojačanje

Počalji od BabyBear 8/9/2017, 20:06

Zene, a sta je "ljulja"? Mislim, znam otprilike, ali koji je pravi naziv za to? Ne mogu otici u radnju I pitati imate li "ljulje" Very Happy Very Happy Very Happy
BabyBear
BabyBear

Broj poruka : 4268
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 19.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

BLANKA - Maminim skočicama stiže pojačanje  - Page 36 Empty Re: BLANKA - Maminim skočicama stiže pojačanje

Počalji od PalcicaBg 8/9/2017, 20:09

Aha,razumem,hvala na detaljnom objasnjenju.
Ne znam,sve je valjda stvar navike i zavisi od podneblja gde zivimo.Kod vas tamo sigurno ne ubija promaja i slicno,haha.
Ja ni leti ne volim da legnem nepokrivena,ako nista drugo bar preko ledja i stomaka da prebacim,tako me mama ucila :-D a tako ni ja svoju bebu necu smeti da ostavim da lezi nepokrivena,pa makar je samo pelenicom pokrila :-)
Sto se temp.tice nisam za to da u sobi za spavanje bude pretoplo,meni prvoj smeta,uvek lepse spavam kad je hladnije,ali opet 16 stepeni mi je bas preterano :-)


Blanka izvini sto smo ti uzurpirali dnevnik.
PalcicaBg
PalcicaBg

Broj poruka : 4146
Location : Beograd
Datum upisa : 24.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

BLANKA - Maminim skočicama stiže pojačanje  - Page 36 Empty Re: BLANKA - Maminim skočicama stiže pojačanje

Počalji od PalcicaBg 8/9/2017, 20:10

Haha Baby i ja sam pitala.Pretpostavljam da je to ona njihalica na struju
PalcicaBg
PalcicaBg

Broj poruka : 4146
Location : Beograd
Datum upisa : 24.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

BLANKA - Maminim skočicama stiže pojačanje  - Page 36 Empty Re: BLANKA - Maminim skočicama stiže pojačanje

Počalji od BabyBear 8/9/2017, 20:14

Vidis da nije kod svih na struju Very Happy
Ne znam ni jel joj pravo ime njihalica. Mene zanima sta da trazim kad udjem u radnju ili sta da kazem ako me neko od mojih pita sta da nam kupi...
BabyBear
BabyBear

Broj poruka : 4268
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 19.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

BLANKA - Maminim skočicama stiže pojačanje  - Page 36 Empty Re: BLANKA - Maminim skočicama stiže pojačanje

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 36 od 40 Prethodni  1 ... 19 ... 35, 36, 37, 38, 39, 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu