KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

BLANKA - Maminim skočicama stiže pojačanje

+41
Bobac
Mimi12
MalaSaJuga
ivanicasale
PalcicaBg
Šašava
Strumfeta78
Hobbes
Eve
Tavita
Sirijus
micam
sanja 73
Zmajuška
BiKsi :)
Sofija Veks
Jerapetra
valika77
Lija
mimi85
mamadabudem
Vuchica
Ancica 87
zsuki75
Niny
Simona
saska1
Anka13
Vanja80
aurora
fight&faith
lolipop
nina :)
SladZana
marina_82
noja
ganedina
kiki5
Deni
dusica78
alisa
45 posters

Strana 2 od 40 Prethodni  1, 2, 3 ... 21 ... 40  Sledeći

Ići dole

Blanka - BLANKA - Maminim skočicama stiže pojačanje  - Page 2 Empty Re: BLANKA - Maminim skočicama stiže pojačanje

Počalji od PalcicaBg 12/3/2017, 11:23

Srecno otvaranje dnevnika,bas mi je drago sto si otvorila,u poslednje vreme ih bas slabo ima.
Da ti se pritisak sto pre stabilizuje i da maximalno uzivas u trudnoci.
Znaci simptomi nista kad ih ne osluskujes.A dok cekamo betu imamo sve moguce i nemoguce :-)
Ljubim vas puno i ovaj put vam zelim jednog batu da seke ima ko da stiti i brani :-)
PalcicaBg
PalcicaBg

Broj poruka : 4146
Location : Beograd
Datum upisa : 24.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Blanka - BLANKA - Maminim skočicama stiže pojačanje  - Page 2 Empty Re: BLANKA - Maminim skočicama stiže pojačanje

Počalji od Sirijus 12/3/2017, 13:22

Da se i ja zapljunem u tvoj dnevnik osmeh srce
Neka ti je laka i lepa trudnoca. Znas da me bas bas obradovala tvoja trudnoca.
Sirijus
Sirijus

Broj poruka : 1889
Godina : 50
Location : Beograd
Datum upisa : 13.09.2011

Nazad na vrh Ići dole

Blanka - BLANKA - Maminim skočicama stiže pojačanje  - Page 2 Empty Re: BLANKA - Maminim skočicama stiže pojačanje

Počalji od Blanka 12/3/2017, 13:35

Hvala zenice moje. osmeh srce
Danas dan bas smoran. Ubi me utrogestan. Pritisak mi ok. Majka mi tu pa se kuvaju specijaliteti. Katja spava, Kasija budna. A ja , ja bih samo spavala sto ce i biti nakon rucka. Noge me bole, kicma takodje. Sjetih se da nisam popila magnezijum. Danas mi doslo da sam kratka, NErečita 😁Odoh, pisem kasnije. Laughing
Blanka
Blanka

Broj poruka : 4318
Godina : 42
Datum upisa : 30.10.2014

Nazad na vrh Ići dole

Blanka - BLANKA - Maminim skočicama stiže pojačanje  - Page 2 Empty Re: BLANKA - Maminim skočicama stiže pojačanje

Počalji od Mimi12 12/3/2017, 14:19

Prvo mamin ruckic, pa na spavanjac Wink .
Odmaraj. Vidis da ti prija i da je pritisak u padu.

Mimi12

Broj poruka : 1758
Datum upisa : 21.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Blanka - BLANKA - Maminim skočicama stiže pojačanje  - Page 2 Empty Re: BLANKA - Maminim skočicama stiže pojačanje

Počalji od MalaSaJuga 12/3/2017, 14:31

O Blankic evo i mene da cestitam otvaranje trudnickog dnevnika...zelim ti da sve bude skolski, ne sumnjam da nece ti si i sa skocicama bila trudnica za primer...istrajna i stio se tice hrane.
Draga moja ja se odusevih kad sam cula za trudnocu, ma super zenska, hvala tom keksuu lol!
A sad da poturim nos pa vuci me jakoooo.
ljubim vas vas 2u1 i skocice...
MalaSaJuga
MalaSaJuga

Broj poruka : 2140
Godina : 33
Location : Leskovac
Datum upisa : 04.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Blanka - BLANKA - Maminim skočicama stiže pojačanje  - Page 2 Empty Re: BLANKA - Maminim skočicama stiže pojačanje

Počalji od BiKsi :) 12/3/2017, 16:52

Kako me slatko nasmeja za provalu sa drugaricom i tvojim komentarom!

Nego,nadji na yt meditaciju pravilno disanje, verujem da ti moze pomoci da se malo smiris i ne mislis na pritisak. A pritisak verujem da ce biti ok.
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Blanka - BLANKA - Maminim skočicama stiže pojačanje  - Page 2 Empty Re: BLANKA - Maminim skočicama stiže pojačanje

Počalji od Lija 12/3/2017, 18:33

Da pozelim i ja srecno otvaranje dnevnika! Bas se radujem da pratim dogodovstine :) sto ne stavljas utrogestan vaginalno? Mislila sam da tako manje osamuti, mada ne znam, ja sam retko pila i nikad mi nije smetao.
Lija
Lija

Broj poruka : 267
Datum upisa : 04.10.2015

Nazad na vrh Ići dole

Blanka - BLANKA - Maminim skočicama stiže pojačanje  - Page 2 Empty Re: BLANKA - Maminim skočicama stiže pojačanje

Počalji od Blanka 12/3/2017, 22:18

Zenice divne ste. love
Sanjice slobodno stani u red imam ja snage da vucem i jace noseve a ne vase male prćaste. osmeh srce
Lijo, preko dana ne mogu da.ga stavljam jer sam dosta aktivna oko skocica smeta mi kad iscuri. A i prosli put sam.imala alergijsku reakciju zbog vaginalnog stavljanja.
Biksi carice, hvala za taj info, vidis to mi ne bi palo na pamet nikada. A sto se tice odvale zezaju me citav dan za to 😀

Čitav dan nista posebno za pribilježit' sto se tice trudnickih simptoma, ustvari nema ih uopste samo neka ovako potraje. Večeras nam bilo neko drustvance upravo ih ispratih. Skocice spavaju pa odoh i ja uskoro pod jorgan planinu.
Laku noc srcasti poljupci
Blanka
Blanka

Broj poruka : 4318
Godina : 42
Datum upisa : 30.10.2014

Nazad na vrh Ići dole

Blanka - BLANKA - Maminim skočicama stiže pojačanje  - Page 2 Empty Re: BLANKA - Maminim skočicama stiže pojačanje

Počalji od Zmajuška 13/3/2017, 12:04

Blankić, srećno otvaranje TD i da ga zatvoriš sa jednim malim kuronjicom Wink -
Baš je lepo što ćemo imati priliku da pratimo jednu trudnoću od početka do kraja.

smajli angel
Zmajuška
Zmajuška

Broj poruka : 1167
Location : Ni na nebu ni na zemlji
Datum upisa : 14.12.2014

Nazad na vrh Ići dole

Blanka - BLANKA - Maminim skočicama stiže pojačanje  - Page 2 Empty Re: BLANKA - Maminim skočicama stiže pojačanje

Počalji od Blanka 14/3/2017, 08:46

Zmajuska hvala, vucem te za nos ljubav

Jutro! Danas smo se uspavali, kao. Noc je bila burna. Moje skocice malo muce zubici pa smo se budili bas cesto. Sinoc prvi put pritisak bio ok. Ali svaku noc prije ove bio visok, pa cemo danas vidjeti sta dalje. Ispisala sam sve vrijednosti pritiska na papir, pa cu danas kad ugrabim prepisati i ovdje da mi ostane trag.
Danas je taj dan kad treba da se vidi sve na uz, moj termin je u pola 11 zato idem polako da se spremam, popijem terapiju , nesto glocnem i prosetam do doma zdravlja.
Javljam se saborke moje.
Blanka
Blanka

Broj poruka : 4318
Godina : 42
Datum upisa : 30.10.2014

Nazad na vrh Ići dole

Blanka - BLANKA - Maminim skočicama stiže pojačanje  - Page 2 Empty Re: BLANKA - Maminim skočicama stiže pojačanje

Počalji od Mimi12 14/3/2017, 09:24

Pozdravi novu skocicu ljubav

Mimi12

Broj poruka : 1758
Datum upisa : 21.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Blanka - BLANKA - Maminim skočicama stiže pojačanje  - Page 2 Empty Re: BLANKA - Maminim skočicama stiže pojačanje

Počalji od PalcicaBg 14/3/2017, 15:37

Blanka cekamo izvestaj i lepe vesti!
PalcicaBg
PalcicaBg

Broj poruka : 4146
Location : Beograd
Datum upisa : 24.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Blanka - BLANKA - Maminim skočicama stiže pojačanje  - Page 2 Empty Re: BLANKA - Maminim skočicama stiže pojačanje

Počalji od Blanka 14/3/2017, 16:23

Evo me, tj evo nas Laughing

Smesak,mesak je postao bebac jer njegovo srce tuče jako, pa smo danas svi srecni osmeh srce
Sve je u redu, i sve je na svom mjestu. Moramo da se pohvalimo ovom tackicom koja nas je sve iznenadila i bacila u trans

Blanka - BLANKA - Maminim skočicama stiže pojačanje  - Page 2 Image-10

Drage moje, moj pritisak je sada pod kontrolom. Dala mi je metildopu 3x1. Nije bas zadovoljna sto je na pocetku poceo da luduje, ali se nada da ce sve biti kako treba. Meni se to ne svidja ni malo, ali mogu samo da se nadam.i da vjerujem da cemo ga srediti sada. Ja sam primjer klasicne gestacijske hipertenzije , samo sto me ovaj put iznenadila ranije.
Evo slicice i moga mjerenja pa neka ostane trag i za to
Blanka - BLANKA - Maminim skočicama stiže pojačanje  - Page 2 Image-11

Ja sam od proslog pregleda smrsala 3 kg, cim sam promjenila nacin ishrane odmah se to na mene odrazilo. Mogu vam reci da se bolje osjecam po tom pitanju.

Ono sto je bitno da pribiljezim u dnevniku je i neka alergija koja mi se pojavila i na pocetku prosle trudnoce. Elem, kako sam ja prije par godina bila alergicna na "nesto" jos ne znam na sta, ta alergija se povukla sama od sebe. Prosli put na pocetku trudnoce se pojavila, i evo je opet. Doktorica kaze da je trudnoca okidac da ako imamo u organizmu alergiju na nesto to drugo stanje je aktivira opet. Bukvalno sve isto kao prosli put, trajalo mi do treceg mjeseca i nestala. Svuda sam tada isla i rekli mi da se ne brinem da ce proci, tako da se ni sada ne brinem, jer ce proci.

Eto, to je to od mene ukratko, a sada moram da se posvetim skocicama.
Ljubimo vas osmeh srce
Blanka
Blanka

Broj poruka : 4318
Godina : 42
Datum upisa : 30.10.2014

Nazad na vrh Ići dole

Blanka - BLANKA - Maminim skočicama stiže pojačanje  - Page 2 Empty Re: BLANKA - Maminim skočicama stiže pojačanje

Počalji od BiKsi :) 14/3/2017, 17:29

Bravo Blankic, divan izvestaj, ja ipak verujem da ces se ti ubrzo skinuti sa lekova za pritisak, jer ce i hrana da ga obori verujem. Sto se tice zubica,da bi one spavale nocu, a i ti sada, slobodno im daj paracetamol, procitaj uputstvo, mislim da sada smeju oko 2 ml, da se i one ne muce. Meni bak to rekla, jetrva joj patronazna, kako sam se odmorila i kako mi se dete odmorilo bilo, a to mi nikad palo na pamet ne bi. Konsultuj i vaseg pedijatra, al mislim da im nece skoditi paracetamol uopste,da ce im prijati bas. Bravo i za izgubljene kile. Ja znam da si ti carica i da se svega pridrzavas i svaka cast na tome,samo tako nastavi!

Ljubac za napupelu mamitu i njene skocice!
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Blanka - BLANKA - Maminim skočicama stiže pojačanje  - Page 2 Empty Re: BLANKA - Maminim skočicama stiže pojačanje

Počalji od Jerapetra 14/3/2017, 17:52

Divan izveštaj, Blankić! Bravo za skočka! I bravo za disciplinu u ishrani i svemu. Verujem da će pritisak da ide dole sve više i da ti neće trebati terapija još dugo.

Jerapetra

Broj poruka : 1311
Godina : 40
Datum upisa : 20.03.2015

Nazad na vrh Ići dole

Blanka - BLANKA - Maminim skočicama stiže pojačanje  - Page 2 Empty Re: BLANKA - Maminim skočicama stiže pojačanje

Počalji od Tavita 14/3/2017, 19:34

Samo napred, Blanka sunny Hipertenzija svakako nije prijatna, ali tvoj stav u vezi s njom je potpuno ispravan - radiš sve što je do tebe. Ostalo će Bog udesiti. Ljupci za skočice i tačkicu-skočicu usne usne usne
Tavita
Tavita

Broj poruka : 722
Datum upisa : 13.05.2015

Nazad na vrh Ići dole

Blanka - BLANKA - Maminim skočicama stiže pojačanje  - Page 2 Empty Re: BLANKA - Maminim skočicama stiže pojačanje

Počalji od Mimi12 14/3/2017, 19:39

Leeep izvestaj. Ponekad mi nedostaju ti ultrazvuci "da vidimo sto beba radi". Malo glupo, s obzirom da je beba pored mene, ali je tako Shocked. Kao sto mi je nedostajao stomak posle porodjaja. Luda zena!
A ti sad molim te uzivaaaj u svemu tome.
Ne brinem za tvoj pritisak, verujem da ce te ostaviti na miru bar do pred kraj trudnice. Sad ipak imas jednu, a ne dve bebe.

Mimi12

Broj poruka : 1758
Datum upisa : 21.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Blanka - BLANKA - Maminim skočicama stiže pojačanje  - Page 2 Empty Re: BLANKA - Maminim skočicama stiže pojačanje

Počalji od BabyBear 14/3/2017, 23:29

Blankic, srecno otvaranje dnevnika!

Kao sto znam kako se ja zovem, tako znam I dan ce sve proci kako treba i znam da ce hipertenzija nestati za par dana cim se organizam malo navikne opet na zdraviju ishranu, jer, ponavljam se, ne poznajem disciplinovaniju I organizovaniju osobu od tebe.

Vidim da o mesku smesku pricas u muskom rodu I pravo da ti kazem da se I meni javlja da ce K&K dobiti batu, koji ce se verovatno takodje zvati na K Very Happy

Volim te puno, to znas.
Ljubi mi puno cetri plava oka, a srecnog tatu (zato sto ima takvu divnu zenu I decu) puuuuuuuno pozdravi od teta BB Very Happy
BabyBear
BabyBear

Broj poruka : 4268
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 19.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Blanka - BLANKA - Maminim skočicama stiže pojačanje  - Page 2 Empty Re: BLANKA - Maminim skočicama stiže pojačanje

Počalji od mimi85 15/3/2017, 08:26

Blankic, po meni ovi rezultati ne pokazuju hipertenziju. Svakako je u prethodnom periodu svetsko udrzuenje kardiologa izglasalo da se zbog promenjenih uslova, nacina zivota itd usvoji da se sada smatra normalnim pritiskom do 140/80 (jer u suprotnom veci deo planete ima hipertenziju) mislim da je to malo i od uzbudjenja, a sad ces ti to ishranom sve da dovedes u red. Ljubim te trudnice nasa!
mimi85
mimi85

Broj poruka : 3352
Godina : 39
Datum upisa : 03.11.2015

https://mimainmiraculousadventure.blogspot.com/

Nazad na vrh Ići dole

Blanka - BLANKA - Maminim skočicama stiže pojačanje  - Page 2 Empty Re: BLANKA - Maminim skočicama stiže pojačanje

Počalji od Blanka 15/3/2017, 12:54

Cao moja snago moja podrsko!!!
Nemam nista znacajno da vam."priopćim" sem da vam kazem da vas mnogo volem.
Pritisak sam ubila metil dopom, sad je on meni malo nizi. Krece se 104,106 sa 70, 60. To je za mene nisko bas pa ne znam jel treba bas tako da bude nisko. A i nema mi logike da na ovako nizak pritisak pijem 3 puta lijek. Danas idem kod kardiologa na svoju ruku, pa da vidim sta ce mi reci. Mislim da je ova doza 3x1 bas velika za mene. Bas sam smlacena zestoko. Pregled mi je popodne pa se javljam veceras.
Blanka
Blanka

Broj poruka : 4318
Godina : 42
Datum upisa : 30.10.2014

Nazad na vrh Ići dole

Blanka - BLANKA - Maminim skočicama stiže pojačanje  - Page 2 Empty Re: BLANKA - Maminim skočicama stiže pojačanje

Počalji od dusica78 15/3/2017, 13:58

Blanka i ja bih se složila sa Mimi. Ovi tvoji rezultati su svi u granicama normale. To što malo variraju u toku dana, verovatno je uobičajeno, ali nas ostale ne teraju da merimo pritisak.
Super što ideš na pregled danas, lekar će otkloniti bar neke dileme, sigurna sam.
Pozdrav za tebe, skočice i mrvicu!
dusica78
dusica78

Broj poruka : 276
Godina : 45
Datum upisa : 27.09.2015

Nazad na vrh Ići dole

Blanka - BLANKA - Maminim skočicama stiže pojačanje  - Page 2 Empty Re: BLANKA - Maminim skočicama stiže pojačanje

Počalji od Jerapetra 15/3/2017, 14:19

Super sto ides i kod kardiologa, Blanka, stvarno deluje kao da ti je doza prejaka, ovako laicki. Iskreno, kad si pricala o visokom pritisku, ja sam ocekivala vrednosti oko 160 gornjeg, pa kad si slikala rezultate svojih merenja, vidim skoro da i nije presao 140, donji oko 80, pa sam se iznenadila, ali racunala sam da sigurno moraju da budu vrlo oprezni i zbog prethodne trudnoce i generalno. ALi stvarno, sto rece Mimi, ako strogo trazimo 120/80, onda pola planete ima hipertenziju... malo sam u rebusu....Bas super sto on svakako pada i sto ides kod doktora danas, cekamo te veceras ljubav

Jerapetra

Broj poruka : 1311
Godina : 40
Datum upisa : 20.03.2015

Nazad na vrh Ići dole

Blanka - BLANKA - Maminim skočicama stiže pojačanje  - Page 2 Empty Re: BLANKA - Maminim skočicama stiže pojačanje

Počalji od Bobac 15/3/2017, 14:38

Draga Blanka I familijo Kutak,
Zene se obicno predstave na koracima, a ja parvo pa kod Blanke u dnevnik, kao da se znamo sto godina…nadam se da ne zameras 😊
Ja sam jedna od tihih i stidljivih obozavateljki Kutka. Prvi put pisem, posle tri godine koliko vas citam svaki dan i radujem se i delim sve emocije ove divne grupe zena.
Pre svega, cestitam i zelim ti mirnu trudnocu u kojoj ces biti opustena i uzivati u svakom danu.
Kao neko ko je imao suludo visok pritisak u prvoj trudnoci, razumem tvoju zabrinutosta, ali isto tako zelim da te ohrabrim sa nekoliko cinjenica sa kojim je mene moja doktorica hrabrila pred drugu trudnocu – i bila 100% u pravu.
Na tvojoj strani su neke medicinske cinjenice da ce sad sve proci bez problema. najbolje od svega je da po onome sto si merila do sada, ti nemas visok pritisak.
Osim toga, visok pritisak je cesci kod viseplodnih trudnoca, sto sad kod tebe nije slucaj i najcesce se javlja u prvoj trudnoci, dok u narednim je redji ako je trudnoca sa istim partnerom.
Sa zdravom ishranom ces pomoci sebi da ne dobijes previse kg, sto je opet dobro. Isto tako, tvoje telo sada luci hormone koji pomazu da se tvoj krvotok spoji sa krvotokom placente. Da bi se ovo sto bolje obavilo, ti horoni omeksavaju krvne sudove, a samim tim i malo snizavaju pritisak, koji je najnizi oko 20-24 nedelje i od tada lagano raste.
Moja doktorica je meni jos preporucila svaki dan I brzu setnjicu od 10min da se krv I srce pokrenu, ali i ono sto ti je Biksi vec rekla – meditaciju ili slusanje neke muzike/zvuka koji te opusta.
Izvini sto se raspisah. Htela sam samo da te zagrlim I kazem ti da sve moze I hoce proci bez i najmanjih problema.
Ako te nesto posebno zanima, tu sam.
Pratim I uzivam sa vama I dalje!

Bobac

Broj poruka : 489
Datum upisa : 06.07.2014

Nazad na vrh Ići dole

Blanka - BLANKA - Maminim skočicama stiže pojačanje  - Page 2 Empty Re: BLANKA - Maminim skočicama stiže pojačanje

Počalji od MalaSaJuga 15/3/2017, 15:56

Blankic divna slicica, ma prelepa. samo ti odrzavaj taj pritisak i bice sve kako treba. ljubi skocice od nas... osmeh srce
MalaSaJuga
MalaSaJuga

Broj poruka : 2140
Godina : 33
Location : Leskovac
Datum upisa : 04.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Blanka - BLANKA - Maminim skočicama stiže pojačanje  - Page 2 Empty Re: BLANKA - Maminim skočicama stiže pojačanje

Počalji od BiKsi :) 15/3/2017, 17:07

Bobac, dobrodosla! Hvala za odlican post!

Blankic, cekamo te, a znam da ce ti smanjiti dozu, jer je zaista velika za tebe.
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Blanka - BLANKA - Maminim skočicama stiže pojačanje  - Page 2 Empty Re: BLANKA - Maminim skočicama stiže pojačanje

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 2 od 40 Prethodni  1, 2, 3 ... 21 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu