KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

+44
Šašava
Simona
Sirijus
lolipop
makica1984
Smrdica
micam
kiki5
Sofija Veks
ganedina
HappyGirl
Ancica 87
Niny
Vanilla
sanja 73
alisa
tiramisu
marina_82
Bobaue
saska1
winni
Zmajuška
dusica78
bak
daduska
MalaSaJuga
Tavita
mamadabudem
BabyBear
Jerapetra
mimi85
Tebi
bobica83
Mimi12
kornjaca
Lija
Blanka
branka86
kolibri5
zumbulcic
jelena.kuburic
masato
BiKsi :)
nina :)
48 posters

Strana 40 od 40 Prethodni  1 ... 21 ... 38, 39, 40

Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 40 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Mimi12 25/4/2017, 13:08

I ja citala za trudnocu. Posle internet, posebno yt (kupanje, povijanje, drzanje bebe, vezbe..). Trazis odgovore na konkretna pitanja. A koje ces nedoumice imati sa svojom bebom, ne mozes znati unapred.

Mimi12

Broj poruka : 1758
Datum upisa : 21.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 40 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od valika77 25/4/2017, 18:11

Hvala na predlozima....verujem vam da je svaka beba drugačija svaka situacija drugačija.Ali se plašim da ja ne znam ni one najosnovnije stvari,kad sam čitala vaše postove u vezi uvođenja čvrste hrane videla sam da ja ot toga ništa ne znam, šta se kad uvodi.Ili bukvalno ne znam za šta se koriste tetre i švedske pelene.Verujem da će mi školica za trudnice,moja mama,patronažna sestra u svemu tome pomoći ali kao i svi vi volela bi da budem kolko tolko pripremljena za neke stvari.
valika77
valika77

Broj poruka : 198
Godina : 46
Location : Novi Sad
Datum upisa : 19.11.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 40 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od ivanicasale 25/4/2017, 21:50

E drage moje trudnice stigao nalaz tsh poveo je da pada sada je 4.77 iz ferone mi rekli da nastavim sa terapijom od 125 mikrograma i da ga ponovim za neki dan.Sta mislite da ga uradim kad odem na uz za 10 dana?
ivanicasale
ivanicasale

Broj poruka : 2280
Godina : 36
Location : Zajecar
Datum upisa : 28.09.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 40 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Tavita 25/4/2017, 22:20

Valika, sve se to teorijski pređe u školi za trudnice, a kasnije, koliko sam shvatila, pedijatar ti daje savete u vezi sa hranom, u zavisnosti od toga kako beba napreduje. Ja više imam strah od prakse, posebno od toga kako ćemo se snaći da sami okupamo bebu Ovde nemamo mogućnost da nam dođe patronažna sestra... Ali trudim se da ne mislim previše unapred. Sad je važno da izguramo što duže i da bebe budu dobro. A verujem da su iskusne mame u pravu, kasnije će nam se sve samo reći.
Tavita
Tavita

Broj poruka : 722
Datum upisa : 13.05.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 40 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Blanka 25/4/2017, 22:29

Valika, Tavita, moje drage debelice, svaka od nas je imala ista pitanja, kako cemo i sta cemo kad dodjemo kuci sa bebom/bebama. Vjerujte mi na rijec, to ce vam toliko biti jednostavno kad vam neko pokaze jednom, dva puta, kao da ste to radili godinama. Kasnije to predje u rutinu, pa sve to mozets i zmureci da radite. Imate dosta toga na youtoube-u, povijanje beba, kupanje, vjerujte mi da je to prelako. Mene je jedino kod kupanja bilo strah da ne poremetim nesto oko pupka, ali kad sam se uhodala sve je bilo laganica.
Evo ja sam tu i pitajte slobodno sve sto vas zanima ako mogu da pomognem. Mozete i na pp. Ljubim vas i uzivajte, i bez opterecivanja sve to dodje na svoje.
Blanka
Blanka

Broj poruka : 4318
Godina : 42
Datum upisa : 30.10.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 40 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Tavita 25/4/2017, 22:44

Hvala, Blankić, divna si! Pitanja će sigurno biti. I ja se plašim pupka, ali otom-potom. Možda mi i preporuče da nema kupanja prve 2 nedelje. Aktiviraću se malo i potražiti na yuotubu kako to ide. Ljubac za mamu Blanku, skočice i bekića!
Tavita
Tavita

Broj poruka : 722
Datum upisa : 13.05.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 40 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od BabyBear 25/4/2017, 22:53

Ljubim vas sve mamice i debelice osmeh srce
BabyBear
BabyBear

Broj poruka : 4268
Godina : 54
Location : Beograd
Datum upisa : 19.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 40 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od BiKsi :) 25/4/2017, 23:07

I da preskocite neko kupanje, nista nece biti. Jedno vece sam morala Arsi pupak srediti, staviti gazu, i tako to, jer je bio zapiskio. Rekla sam, kad sam to uspela, sve cu. Nekim bebama odmah otpadnu pupcici, do su u porodilistu, nemojte se unapred sekirati.
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 40 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Mimi12 25/4/2017, 23:24

Mi smo ti srecnici. Otpao pupak jos dok je patronazna dolazila da kupa bebu, tako da ga nijednom nisam sredila.
Ne sekirajte se zene unapred. Stvarno nema potrebe. To je vase dete. Niko bolje od vas vec za nekoliko dana od najlepseg susreta nece bolje znati sto i kako bebi treba. Priroda je to.

Mimi12

Broj poruka : 1758
Datum upisa : 21.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 40 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Bobac 26/4/2017, 02:57

Drage moje lepe trudnice, nista ne brinite, sve to dodje na svoje. Samo polako i prihvatite svaku pomoc koja vam se pruza u prvim danima. Olaksajte sebi stvari maksimalno i uzivajte sa malim dusicama. Ne morate biti odmah kao one iskusne patronazne sto vrte bebe kao burek. Bicete pazljive mame, pune ljubavi i to je to.

Tavita, ne znam kako je u Italiji, ali budi spremna na mozda drugacji pristup - recimo da ti savetuju da se bebe kupaju svaka 2-3 dana, pupak se normalno kvasi prilikom kupanja, ne cisti se nicim, samo se posle kpanja dobro osusi, ne previja se, samo se podvrne pelena ili se kupi ona sto ima isecen deo gde dodje pupak...
Meni je to bio pravi kulturoloski sok. Nisam znala puno o nezi beba, ali sam znala za sigurno da oko pupka ima dosta posla, kad ono... I ako ti tako kazu, slobodno prihvati, ja sam nekako smogla snage da sledim uputstva i ne panicim i sve je bilo u redu.
Kako god bilo samo se opustite, sto Mimi rece priroda sve uredi.

Bobac

Broj poruka : 489
Datum upisa : 06.07.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 40 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od mimi85 26/4/2017, 07:34

A sta da radimo kad rode ne spakuju i uputstvo za rukovanje bebom LaughingLaughingLaughingLaughing

Bicete (a vec i jeste) sjajne mame savladacete vi to sve!
mimi85
mimi85

Broj poruka : 3352
Godina : 39
Datum upisa : 03.11.2015

https://mimainmiraculousadventure.blogspot.com/

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 40 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od valika77 26/4/2017, 07:39

ljubav ljubav ljubav ljubav ljubav
valika77
valika77

Broj poruka : 198
Godina : 46
Location : Novi Sad
Datum upisa : 19.11.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 40 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Mimi12 26/4/2017, 08:07

Da se sad vratim na pocetak Valikinog pitnja o cemu treba da se unapred cita i informise...Ako mene pitate, to je dojenje. Mislim da se malo o tome prica i pise, a za prvorotke zna muka velika da bude. Mi se bas nismo najbolje snasle i bilo je tesko. Ja sam vise ocekivala od laktacijskuh sestara (na njih ne zelim ni slovo jedno da potrosim) i prilicno sam olako to shvatila. E za to bih savetovala da se bolje informisete.

Mimi12

Broj poruka : 1758
Datum upisa : 21.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 40 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od BiKsi :) 26/4/2017, 09:10

Slazem se sa mimi12 za dojenje, nista nisam znala, a imala sam velike probleme, nisam znala sta me snaslo. Jer upravo nisam znala da treba i time da se bavim.
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 40 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od PalcicaBg 26/4/2017, 11:40

Kako meni ove vase teme deluju daleko :-)
Ja se jos patim s mucninama i nemam vremena ni o cemu drugom da razmisljam.
Kazite mi jel ste pile magnezijum tokom cele trudnoce?
Strah me da se ne predoziram,haha,pijem ga od pre transfera.
PalcicaBg
PalcicaBg

Broj poruka : 4146
Location : Beograd
Datum upisa : 24.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 40 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od BiKsi :) 26/4/2017, 14:49

Ja se ne secam. Cini mi se da sam pila po potrebi, mislim da mozes da prestanes. Pa ako osetis neku napetost ili grceve u misicima, ti nastavi.

-------

https://kutak.forumotion.com/viewtopic.forum?t=3209
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 40 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 40 od 40 Prethodni  1 ... 21 ... 38, 39, 40

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu