KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

+44
Šašava
Simona
Sirijus
lolipop
makica1984
Smrdica
micam
kiki5
Sofija Veks
ganedina
HappyGirl
Ancica 87
Niny
Vanilla
sanja 73
alisa
tiramisu
marina_82
Bobaue
saska1
winni
Zmajuška
dusica78
bak
daduska
MalaSaJuga
Tavita
mamadabudem
BabyBear
Jerapetra
mimi85
Tebi
bobica83
Mimi12
kornjaca
Lija
Blanka
branka86
kolibri5
zumbulcic
jelena.kuburic
masato
BiKsi :)
nina :)
48 posters

Strana 21 od 40 Prethodni  1 ... 12 ... 20, 21, 22 ... 30 ... 40  Sledeći

Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 21 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od tiramisu 11/2/2017, 20:26

Sta? Donji ti je 80/90??
Za proteine,vazno je da ih ne ispustas,znaci u urinu nesmes da ih imas.
tiramisu
tiramisu

Broj poruka : 922
Godina : 44
Location : Beograd
Datum upisa : 01.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 21 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od bobica83 11/2/2017, 21:24

Tiramisu za proteine u urinu znam i njih se bojim iskreno jer znam sta znace. A kazem za puls. Ja sam zbog hipotireoze imala problem sa pulsom koji ke u spavanju isao do 37. Sad pre trudnoce je oko 60 do 65 radila sam i uz srca i ekg a sad mi je preko 80 i valjda mi ne odgovara. A pritisak drzim tu od 110-120 gornji i donji do 75. 
Jos sutra pa kod profe u ponedeljak,zvali me i da provere da li dolazim,mislim se j bih i sad ako moze. Dugo ovo cetiri nedelje .
bobica83
bobica83

Broj poruka : 2140
Godina : 40
Location : zemun
Datum upisa : 15.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 21 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od tiramisu 11/2/2017, 22:47

Ahaa,puls,ne znam za njega valjda je to normalan a meni je isao i do 125. Sve se to menja sa trudnocom,pogotovu nama sa blizancima. Veliko opterecenje za organizam. A da je dugo 4 nedelje,jeste u pocetku. Posle ces se opustiti malo,u pravim si rukama i sve ces mu vise verovati kako vreme odmice.

tiramisu
tiramisu

Broj poruka : 922
Godina : 44
Location : Beograd
Datum upisa : 01.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 21 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od BiKsi :) 12/2/2017, 13:31

marina_82 ::Drage moje uleteh na brzinu samo da podelim novost sa vama... 08.02. nam se rodio Stefan. Krupan je pa sam se malo namucila...ali kada sam ga ugledala bila sam na vrhu sveta! Divan je..lepo siki i ne mogu ga se nagledati! Ljubimo vas i grlimo beban i ja love ljubav srca

Cestitke Marina, nek vam je malac zivi i zdrav stotinu godina!

Ierapetra, ta nesvesnost o trudnoci, prenese se cesto i kad se rodi dete. Ja sam Arsi u vise navrata kad je bio beba rekla dodji tetki ili dodji ujni. Jednom mi bila prisutna svekrva, pocepala se od smeha! Srecom pa su me svi razumeli, to je i normalno, s obzirom da sam tolike godine bila ujna i tetka. lol!
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 21 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od sanja 73 12/2/2017, 15:02

Čestitam Marina uživajte!!!
sanja 73
sanja 73

Broj poruka : 1001
Datum upisa : 15.08.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 21 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Blanka 12/2/2017, 17:48

Marina sve cestitke srca srca
Uzivajte !!!!
Blanka
Blanka

Broj poruka : 4318
Godina : 42
Datum upisa : 30.10.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 21 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od dusica78 12/2/2017, 21:52

Marina, divno! Čestitam!
dusica78
dusica78

Broj poruka : 276
Godina : 45
Datum upisa : 27.09.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 21 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od daduska 12/2/2017, 22:24

Marina, cestitke! Neka vam je ziv i zdrav! 😘
daduska
daduska

Broj poruka : 163
Godina : 41
Location : Gradiska
Datum upisa : 14.06.2016

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 21 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od bobica83 13/2/2017, 14:24

Evo mi se vratili sa kontrole malo se nacekali ali dobro ne bunim se uopste. E ovako.
Devojka je svo vreme bila bezobrazna okrenula je guzicu tako ja profa pokusao da je okrene da joj vidi lice medjutim nema sanse kaze profa namuci me ovo tvoje zensko dete. Devojka ima 650gr i lezi popreko dole a bata se lepo iskezio profi i lepo namestio za merenje i ima 700gr. Profa kaze da je to sasvim ok i idu nedelju napred. 
Grlic cvrst,zatvoren i 40mm dug sto kaze da je vise nego odlicno. Uzeo mi i jos jedan bris sa grlica a jedva je uspeo da atavi spekulum tako da su mi suze isle od bolova jedva sam izdrzala. Rezultati su svi ok tako da kontrola za tri nedelje ali sa uputom za bolnicu. Kaze hoce me proceslja sve. Kaze ne duze od tri dana. Da mi uradi i OGTT i sve sto trrba. O k sve sto treba. Kaze da smanjim utrogestan na 1x200mg i da ostavim progesteron na peti dan a meni frka. Ali dobro on valjda zna. Posteljice su dobro. Tako da kaze ide sve kako treba. E sad malo se opustimo...
bobica83
bobica83

Broj poruka : 2140
Godina : 40
Location : zemun
Datum upisa : 15.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 21 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od kolibri5 13/2/2017, 15:43

Marina divno cestitam!!!
Bobice pa to je sve super. Mozes da odahnes i da uzivas.
Ja sam u nekoj dilemi. Presla bih na Mamavit a dosad sam pila Femibion. A hematolog mi je ukljucio Folan od 5mg i podigao Fraksiparin na 0.4.
Razmisljam samo da li smem da pijem Folan sa Mamavitom ili bilo kojim drugim trudnickim vitaminima. Uz sve to pijem i Tothemu. Joj ko ce sve to da pohvata..

kolibri5

Broj poruka : 61
Datum upisa : 31.01.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 21 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Jerapetra 13/2/2017, 16:56

Bobice, celokupan izveštaj je super!osmeh srce Znači, devojka tako, tera po svom  queen
Kolibri, i meni je hematolog izričita da moram da uzimam Folan od 5mg, iako pijem Ogestan (sličan Femibionu i Mamavitu i ostalim tim trudničkim kompleksima). Ja je svaki put pitam, čak sam joj i nosila kutiju Ogestana da bih bila sigurna da smo se razumele tj. da pokažem koliko u njemu već ima folne kiseline - 400, kao i u svim ostalim - i svaki put dobijem odgovor da to za mene nije dovoljno, kao za 'obične trudnice' Very Happy Ovo ne znam šta bi trebalo da znači - da sam neobična trudnica Very Happy lol! Ginekolozi i hematolozi se tu često razilaze sa mišljenjima. Čini mi se da je i Tebi kod Elezovića imala isti odgovor i da je pila i folnu i neki od ovih kompleksa. Ja sam inače MTHFR i PAI1 heterozigot. I ja pijem i Totemu i još sto čuda, Fraxi od 0.3 i trenutno i Utrogestan koristim oralno zbog serklaža, do kontrole, pa ću se vratiti na vaginalnu upotrebu, pa je tu sad bio i antibiotik nakon serklaža. Tako da mi se čini da ko šta radi, ceo dan gutam neke lekove i preparate, tako da te razumem u potpunosti. Srećom mi ništa ne smeta fizički, dobro sve podnosim, i uvek sam imala sreće da sve dobro podnosim, ni hormone u stimulaciji osećala nisam, ne boli me želudac ili tako nešto, pa se trudim da se ne žalim. Ali psihički me iskreno smorilo.
Biksi, znači tako, nema kraja lol! Nisam znala. A inače sam i ja tetka i ujna poslednjih 15-ak godina, i to hvala Bogu gomili dečice sunny osmeh srce

Jerapetra

Broj poruka : 1311
Godina : 40
Datum upisa : 20.03.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 21 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od mimi85 13/2/2017, 17:09

Da ti ja pojasnim sto si jedna neobicna trudnica Very Happy upravo je caka u trombofilijama tj u mthfr.... jer ta mutacija sprecava da folati odrade svoj posao kako treba (da tako plasticno objasnim bez ulazenja u detalje kojima nemas potrebe da se opterecujes)... I onda oni prepisu mnogo vecu dozu od onoga sto bi realno organizmu bilo potrebno da bi on iskoristio sto vise moze iz svega toga...i imao taman koliko mu treba. U Pragu daju folnu od 10mg a znamo svi da je organizmu potrebno 400mikrograma dnevno.
mimi85
mimi85

Broj poruka : 3352
Godina : 39
Datum upisa : 03.11.2015

https://mimainmiraculousadventure.blogspot.com/

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 21 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Jerapetra 13/2/2017, 18:07

E, hvala ti, Mimi, tačno, jednom sam i čitala o tome što ti govoriš, onda kad sam saznala da imam ove mutacije pa sam htela samo da vidim šta one znače, sad se sećam, pisalo je upravo to što ti pišeš za mthfr i potrebne količine folne tj. iskoristljivost iste. Hvala, hemičarko naša! sunny osmeh srce

Jerapetra

Broj poruka : 1311
Godina : 40
Datum upisa : 20.03.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 21 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od mimi85 13/2/2017, 18:28

osmeh srce
mimi85
mimi85

Broj poruka : 3352
Godina : 39
Datum upisa : 03.11.2015

https://mimainmiraculousadventure.blogspot.com/

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 21 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Lija 13/2/2017, 18:42

Tiramisu, 750g bebe prosecno napreduju prvi mesec, to je skroz ok. Ali ja bih je ipak odvela privatno kod doktora ako tako mnogo place. Mi idemo privatno i to je skroz drugacije nego drzavno, toliko joj se posvete, budemo po 45 minuta kod dr. Ok nam je i drzavna doktorica ali nije primetila vise stvari koje je privatno dr primetila. Jesi probala da joj pustis beli sum kada tako place i da je umotas u neko tanko cebe? Nama je to bas puno pomagalo, zamotas joj i ruke da ne moze da mlati (pogledaj na google-u 'how to swaddle a baby'). Samo pazis da mora da ima mesta da savija nogice zbog kukova. Onda pored toga svega mozes i da je uzmes u ruke i da je ljuljas pomalo gore dole. Ako hoce dudu i to joj das. Valjda ce vam nesto od ovoga pomoci.

Marina, cestitam! Secam se da smo zajedno radile vto pre malo vise od godinu dana, a vidi nas sada, ljuljamo nasa mala cuda srca

Pozdrav za sve trudnice i mame od nas dve!
Lija
Lija

Broj poruka : 267
Datum upisa : 04.10.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 21 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Mimi12 13/2/2017, 19:13

Ierapetra ::E, hvala ti, Mimi, tačno, jednom sam i čitala o tome što ti govoriš, onda kad sam saznala da imam ove mutacije pa sam htela samo da vidim šta one znače, sad se sećam, pisalo je upravo to što ti pišeš za mthfr i potrebne količine folne tj. iskoristljivost iste. Hvala, hemičarko naša! sunny osmeh srce

Evo prenecu ti sto je meni Elezovic rekao: od oralno uzetih suplemenata za gvozdje, folnu,...iskoristi se samo 10%. Zato mi sa MTHFR mutacijom moramo da uzimamo te kolicine. Meni je on cak u poslednjem trimestru prepisao 15mg, do tada 10. U trudnickim vitaminima je zanemarljiva kolicina folne da bismo je mi mogli koristiti. Obicno je 800 mikrograma.
I da te "obradujem": pije se jos mesec dana posle porodjajaa Very Happy .


Poslednji izmenio Mimi12 dana 13/2/2017, 19:14, izmenjeno ukupno 1 puta

Mimi12

Broj poruka : 1758
Datum upisa : 21.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 21 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od kolibri5 13/2/2017, 19:13

A ja imam PAI 1 heterozigot. Jedino je blizanacka trudnoca. Da, u pravu ste da hematolozi to drugacije gledaju.

kolibri5

Broj poruka : 61
Datum upisa : 31.01.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 21 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od mimi85 13/2/2017, 21:15

eto vidis...zato folne krkaj i bez brige :-)
mimi85
mimi85

Broj poruka : 3352
Godina : 39
Datum upisa : 03.11.2015

https://mimainmiraculousadventure.blogspot.com/

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 21 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Šašava 14/2/2017, 20:50

Zenice samo da vam se javim :)
Vidim, bebe pristizu, to je bas lepo :)))

Mi se pripremamo za prvi rodjendan!
Prolete vreme!
Šašava
Šašava

Broj poruka : 956
Godina : 42
Datum upisa : 30.04.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 21 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od tiramisu 15/2/2017, 12:48

Lijo,hvala na savetima. Bata je napredovao 1,2kg pa mi je bilo strasno sto ona ima 750gr vise. I dalje moze da stane u stomak hehe
Sa vise strana sam cula za Senjacki caj protiv grceva i juce ga napokon nasla pa cemo videti.
Bili smo privatno kod Zutica,najvise jer me je plasio njen pupak koji je iskocio. Dobila je pupcanu kilu ali kaze dr.nije to nista strasno,jedino estetski.
tiramisu
tiramisu

Broj poruka : 922
Godina : 44
Location : Beograd
Datum upisa : 01.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 21 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od kornjaca 15/2/2017, 17:36

Da Vas pitam nešto :-)) sa desne strane stomaka kao da stavite dlan sa strane od prepone pa na gore me zigne ali samo pri pokretu naročito kad se okrećem u krevetu da li to nije za uzbunu nisu to oni menstrualni bolovi a nisu ni praćeni grčenjem!
kornjaca
kornjaca

Broj poruka : 284
Godina : 46
Datum upisa : 21.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 21 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Blanka 16/2/2017, 17:44

Tiramisu, grcevi su potpuno normalna pojava, ona slabije jede zbog grceva ali to nije nimalo lose. Moja Kasija je imala puna 4.mjeseca grceve i zbog grceva joj se stvorila pupcana kila koja se tek ovaj mjesec povukla. Doktori kazu da se povuce najkasnije do prvog rodjendana. To je toliko cesta pojava i bezazlena da nema razloga da brines uopste. Pupkic ce jon biti tip top za koji mjesec, sve se go povuce kad se formiraju trbusni misici.
Bebelice, potpisujem Mimi za folnu. Pila sam je i ja u vecim kolicinama bas zbog tih mutacija, ali po savjetu hematologa, dok ginekolozi i ne obracaju paznju na to.
Ljubim vas sve, i sve imam manje vremena, najlakse je bilo kad su bile bas male, ali samo kad su mi zive i zdrave sve su to slatke mukice. Ljubimo vas skocice i ja :-*****
Blanka
Blanka

Broj poruka : 4318
Godina : 42
Datum upisa : 30.10.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 21 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Jerapetra 17/2/2017, 13:03

Blankić, pozdrav veliki za tebe i skočice i za sve naše trudnice i mame osmeh srce
Mi bili na kontroli kod dr Milatovića juče, kaže da je prezadovoljan, serklaž drži super, grlić sada 28mm  sunny, bebe jednu nedelju naprednije, što takođe smatra da je dobro i sad za dalje kaže cilj nam je samo da što duže održimo ovakvo stanje. Umereno mirovanje preporučeno. Reče da je preksinoć porodio jednu trudnicu sa blizancima u 37-oj nedelji, takođe je imala serklaž. Sledeća kontrola tek za 4 nedelje, kaže  da me malo odmori od ginekologa, ali tada ćemo pored krvi i urina i OGTT test da radimo. Terapijica i dalje pozamašna, ali Utrogestan je smanjio na jedan dnevno. Zato mi je doktorka hematolog povećala Fraksi sa 0.3 na 0.4 Very Happy D-dimer bio 313 (ref. vrednosti do 230) i kaže ona meni, da je ovo spontana i jednoplodna trudnoća, ja ne bih povećavala, raste relativno  uobičajeno, ali ovako moram. Meni ne smeta, bockam se u svakom slučaju po rukama tj. mm me bocka, eno ga, usavršio se skroz  Very Happy

Jerapetra

Broj poruka : 1311
Godina : 40
Datum upisa : 20.03.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 21 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od tiramisu 17/2/2017, 17:26

Samo na brzinu da kazem.
Blankic hvala za pupak,rekose mi da ne mora da se povuce pa me je zabrinulo

Inace moj hematolog nije za previse folne,dokazano da izaziva autizam.
tiramisu
tiramisu

Broj poruka : 922
Godina : 44
Location : Beograd
Datum upisa : 01.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 21 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Jerapetra 17/2/2017, 17:36

Tiramisu, za previse folne mislim da nije nijedan hematolog. Samo za dovoljno, a koliko je za koga dovoljno, to je pitanje.

Jerapetra

Broj poruka : 1311
Godina : 40
Datum upisa : 20.03.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 21 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 21 od 40 Prethodni  1 ... 12 ... 20, 21, 22 ... 30 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu