KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

+44
Šašava
Simona
Sirijus
lolipop
makica1984
Smrdica
micam
kiki5
Sofija Veks
ganedina
HappyGirl
Ancica 87
Niny
Vanilla
sanja 73
alisa
tiramisu
marina_82
Bobaue
saska1
winni
Zmajuška
dusica78
bak
daduska
MalaSaJuga
Tavita
mamadabudem
BabyBear
Jerapetra
mimi85
Tebi
bobica83
Mimi12
kornjaca
Lija
Blanka
branka86
kolibri5
zumbulcic
jelena.kuburic
masato
BiKsi :)
nina :)
48 posters

Strana 3 od 40 Prethodni  1, 2, 3, 4 ... 21 ... 40  Sledeći

Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 3 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Tebi 6/12/2016, 14:21

Tako je i meni bilo bobice kad sam usla u 13.nedelju i plus sam kijala, tako da me stomak boleo. Posle je poceo i nos da popusta, ali celu trudnocu je zacepljen barem malo. Ja sam uspela sebe da ubedim da kapi necu staviti i uspela sam.Ne znam koliko sam marisola i fizioloskih potrosila... Negde sam citala da se zacepljava i pod uticajem hormona,sluzokoza se zadepljava i vise je prokrvljena pa zbog toga...
Tebi
Tebi

Broj poruka : 656
Godina : 38
Location : Serbia
Datum upisa : 20.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 3 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Tavita 6/12/2016, 14:27

Bobice, bol može da bude i od debelog creva, pogotovu ako imaš neurednu probavu. Ja se s tim baš mučim...
Tavita
Tavita

Broj poruka : 722
Datum upisa : 13.05.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 3 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od bobica83 6/12/2016, 15:32

E dobro ste vi mene podsetile,luda i zaboravna. Predhodni carski rez plus operacija slepog creva koje je puklo kad sam bila dete pa onda nije ni cudno. Hvala vam sad mi sve jasno.
Tebi kao da citam sebe,zarekla sam se da kapi necu staviti i izdrzavam ali se moram obezbediti sa marisol joj koju bocicu. Da mi samo vlazi sluzokozu nosa a kijam da je to nenormalno u frontu kad sam lezala cikerke mi se smejale.
Meni se hvala bogu stolica sredila,ako ne svaki svaki drugi dan da ali nije tvrda,sreca.
bobica83
bobica83

Broj poruka : 2140
Godina : 40
Location : zemun
Datum upisa : 15.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 3 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od zumbulcic 6/12/2016, 15:49

Cao cure, ja evo sad usla Gotovi su mi nalazi krvne slike, urna i stitne pa onako je situacija, hemoglobin mi je nizak 116 a ref 119-157, hematokrit 0,35 a ref 0,365-0,470, sto se tice urina ima nekih bakterija a po pitanju stitne, tsh mi je za 20 dana spao sa 3,0 na 2,12 a pila sam letroxs cijelu tbl. Ostalo je sve u granicama normale, pa sta vi mislite?

zumbulcic

Broj poruka : 429
Datum upisa : 15.03.2016

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 3 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od bobica83 6/12/2016, 16:04

Zumbulcicu hemoglobin bi mogao da bude veci imas jos dosta da guras a cim je hemoglobin nizak odmah je i hematokrit takodje. Jesi vadila gvozdje? Ima onaj sok cvekla,jabuka,sargarepa i jos nesto pa da malo pijes. Tsh neka je nizak sad je super. Malo bakterija u urinu nije nista strasno bitno da nema proteina i secera a malo baktetija nije nista.
bobica83
bobica83

Broj poruka : 2140
Godina : 40
Location : zemun
Datum upisa : 15.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 3 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od daduska 6/12/2016, 16:08

Niže vrijednosti hemoglobina vezuju za anemiju. Ali nalazi ti nisu loši. Pravi sebi sokiće od cvekle, mrkve i jabuka. To će ti sigurno pomoći. Tsh je skroz ok! Ja sam ga provjerila na početku i više nisam ni provjeravala, pa se nadam da je dobar.
daduska
daduska

Broj poruka : 163
Godina : 41
Location : Gradiska
Datum upisa : 14.06.2016

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 3 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od daduska 6/12/2016, 16:09

bobice, kod nas inače moraš da tražiš na svoju ruku da uradiš nalaz gvožđa.....
daduska
daduska

Broj poruka : 163
Godina : 41
Location : Gradiska
Datum upisa : 14.06.2016

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 3 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od zumbulcic 6/12/2016, 16:13

bobice ne znam koja je oznaka gvozda? Ima 10 stavki (leukociti,eritrociti,hemoglobin,hematokrit,MCV,MCH,MCHC,RDW,MPV i trombociti) sve je u normali osim ova dva.
Ja otisla s brigom oko tsh i na kraju dobi ovo v
Ne znam da li ima veze ali mene vec nekoliko dana muce zglobovi, pa jedva da cucnem....bas me bole i osjetim ubrzano lupanje srca. Jedva cekam da odem dr

zumbulcic

Broj poruka : 429
Datum upisa : 15.03.2016

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 3 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od zumbulcic 6/12/2016, 16:15

daduska kod mene na pocetku tsh bio 1,6 i ja odem bezeveze u 11-oj sedmici i provjerim kad on skocio na 3,...bas se ne mozes pouzadat u ove dr

zumbulcic

Broj poruka : 429
Datum upisa : 15.03.2016

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 3 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od daduska 6/12/2016, 16:15

Gvožđe se posebno radi . Ne spada u kompletnu krvnu sliku....
Ozaka je Fe.....
daduska
daduska

Broj poruka : 163
Godina : 41
Location : Gradiska
Datum upisa : 14.06.2016

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 3 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od zumbulcic 6/12/2016, 16:17

daduska ::Gvožđe se posebno radi . Ne spada u kompletnu krvnu sliku....
Ozaka je Fe.....
v  b ni na kraj pameti da je oznaka iz periodnog sistema elemenata lol!

zumbulcic

Broj poruka : 429
Datum upisa : 15.03.2016

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 3 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od daduska 6/12/2016, 16:19

I ja sam tako oko 12 nt bila na kontroli i Tsh je bio 2,9. Dr je rekla da je ok i da nastavljamo sa istom terapijom Letrox 50.
daduska
daduska

Broj poruka : 163
Godina : 41
Location : Gradiska
Datum upisa : 14.06.2016

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 3 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od daduska 6/12/2016, 16:24

Very Happy Very Happy Very Happy  Ovo nam je prva trudnoća, pa se polako informišemo Wink zato ćemo biti spremni za narednu/e..... :)
daduska
daduska

Broj poruka : 163
Godina : 41
Location : Gradiska
Datum upisa : 14.06.2016

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 3 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od bobica83 6/12/2016, 16:33

Da gvozdje spada u biohemiske analize i retko kad je skracenica i uvek se vadi iz vene. A TSH varira ali meni je u prvoj trudnoci TSH jedino bio dobar,pogodili dozu i celu trudnocu bio super a posle haos.
Nista to toliko nije stradno. Meni je hemoflobin oko 130 gvozdje 29 ali mi Mikovic dao da pijem folnu od 5mg ujutro i uvece i 500mg vit.C uz fornu. I nista vise od vitamina. Jos uvek drzimo gvozdje visoko zbog dve bebe jer kaze pojesce me kako dodje kraj trudnoce
bobica83
bobica83

Broj poruka : 2140
Godina : 40
Location : zemun
Datum upisa : 15.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 3 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Jerapetra 6/12/2016, 17:55

Zumbulcicu, meni su nalazi hemoglobina i hematokrita skoro isti kao kod tebe - hg 117, a hematokrit 0.361, radjeno pre 10 dana, pa da ti prenesem ono sto su meni rekli, a to je da nije zabrinjavajuce, da je ok za trudnicu bez obzira sto je ispod ref. vrednosti i da za sada ne treba nista. To su mi rekli i dr kod kog idem privatno u NS i dr u domu zdravlja, a ja sam bila malo zabrinuta sto je tako rano pocelo padati i ocekivala sam da ce mi odmah dati da proverim gvozdje (ni kod nas ga ne rade sem ako posebno ne zatrazi lekar) i uvesti neki preparat da pijem. Medjutim, ni jedno ni drugo se nisu nimalo potresli, pa sam se bas umirila, racunam da je nemoguce da je dvoje nemarnih i da je onda to sve za sada ok. Hocu reci, bar je to lako, napisati da se uvede gvozdje. Rekli samo da pojacam malo ishranu, pa ce nesto kasnije, kad jos poodmakne trudnoca proveravati gvozdje i uvesti ga po potrebi. A kod mene sigurno hoce biti potrebe, sa dve bebe, bas ovo sto kaze Bobica.
I tako se ja sad bas trudim oko toga sta jedem, mada sam svesna toga da se samo hranom ne moze mnogo uciniti, to mi je poznato, ali za sada samo ovako. Padace, ali barem da usporim pad. I obavezno limunadu popijem svaki dan. Ne zaboravi na taj vitamin C jer valjda organizam ne moze da iskoristi gvozdje iz hrane bez vit. C.

Jerapetra

Broj poruka : 1311
Godina : 40
Datum upisa : 20.03.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 3 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Vanilla 6/12/2016, 20:37

I ja sam radila analize, hemoglobin 119 a gvozdje 28 (ref.vrednost do 30)
Vanilla
Vanilla

Broj poruka : 298
Datum upisa : 23.03.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 3 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Blanka 7/12/2016, 00:15

Drage moje, vi koje imate jos da gurate morate da popravljate gvozdje, tj hgb suplementima. Nece se ono tako lako podici samo od ishrane. Rezerve koje imate se trose brzo, a tek ce. Meni je moja dr govorila na moje pitanje da li moram sve to da pijem , rekla moras ne samo zbog tebe nego zbog beba, jer bebe 3.mjeseca nakon rodjenja zive bukvalno od fetalnog hemoglobina tj onog hemoglobina koji su naslijedili od majke, pa se i bebama nakon 3.mjeseca provjerava kks. Moje skocice su na rodjenju imale savrsen hgb za blizance preko 190.i jedna i druga, da bi im nakon 3.mjeseca pao na 112. Sada smo pili sirupe i on je skocio preko 120 i to je za sada ok. Necu ni da pomislim sta bi bilo da smo na rodjenju imali hgb kao nakon 3.mjeseca od rodjenja. Zato udrite vi po suplementima, doktorima je uvijek jedna ista recenica u glavi" to je normalno u trudnoci" . Normalno jeste na kraju ali na pocetku bas i nije.
Moram da odreagujem jer sam ja muku mucila sa istim, ishrana mi nije bas dala rezultate i samo sam ga podigla suplementima. Zato samo naprijed, jer ne moze da skodi!!!
Blanka
Blanka

Broj poruka : 4318
Godina : 42
Datum upisa : 30.10.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 3 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od daduska 7/12/2016, 00:37

Blanka, šta tačno preporučuješ? Posavjetovala bi se sa dr kojoj idem u četvrtak ( i koja je za sada jedina razumna, i sve je saslušala i dala savjet; od israne kod zatvora, gorušice i ovih blagih bolova), a za sada sam dobila, od rdugih dr, samo odgovor da je to u redu u trudnoći. Ali zato imamo divne žene sa kutka! Šta bi mi bez vas?! ljubav
daduska
daduska

Broj poruka : 163
Godina : 41
Location : Gradiska
Datum upisa : 14.06.2016

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 3 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Mimi12 7/12/2016, 09:50

Zene drage, pustite gvozdje, hemoglobin...radite i gledajte samo feritin. To su prave rezerve gvozdja. Ako njega nemate u dovoljnoj meri, za cas ce se te naoko super vrednosti gvozdja i hemoglobina istopiti. Pred vama su jos i porodjaj, krvarenje posle toga, ...glupo je pasti u krevet zbog neceg sto se dalo na vreme resiti suplementima. Ginekolozi na to ne obracaju dovoljno paznje.

Mimi12

Broj poruka : 1758
Datum upisa : 21.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 3 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Mimi12 7/12/2016, 09:52

A sad molim mame da mi daju savet sto da radim jer sam bas bas prehladjena. Da pijem nesto? Strah me je da prenesem prehladu bebi. Mozda je i neki virus....ne mogu da znam.

Mimi12

Broj poruka : 1758
Datum upisa : 21.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 3 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Blanka 7/12/2016, 10:16

Mimi12 ::A sad molim mame da mi daju savet sto da radim jer sam bas bas prehladjena. Da pijem nesto? Strah me je da prenesem prehladu bebi. Mozda je i neki virus....ne mogu da znam.

Mimi12 samo paracetamol ako dojis. Puno tecnosti, čaja. Mislim da citrusi nisu bas preporucljivi zbog grceva. Ali paracetamol mislim da je skroz ok, ja sam ga pila. Ako imas negdje propolisa on ti je super i za grlo.
Blanka
Blanka

Broj poruka : 4318
Godina : 42
Datum upisa : 30.10.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 3 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Blanka 7/12/2016, 10:23

daduska ::Blanka, šta tačno preporučuješ? Posavjetovala bi se sa dr kojoj idem u četvrtak ( i koja je za sada jedina razumna, i sve je saslušala i dala savjet; od israne kod zatvora, gorušice i ovih blagih bolova), a za sada sam dobila, od rdugih dr, samo odgovor da je to u redu u trudnoći. Ali zato imamo divne žene sa kutka! Šta bi mi bez vas?! ljubav

Daduska draga, ja sam zbog 2.bebe sledece,sto ne znaci da ti trebas istu kolicinu svakako se konsultuj sa tom razumnom doktoricom. E da,meni hgb nije nikad bio drasticno nizak, najniza vrijednost mi je bila oko 107.mislim.
Dakle, 2 folacina od 5.mg
ujutro tothema ampula sa limunadom i pomorandzom, popodne heferol tableta, uvece tothema ampula sa limunadom, i folacin od solgara koji je u kombinaciji sa c i b vitaminom. Pored toga Elevit ( koji ima najvise gvozdja)
A ishrana uh,svaki dan cvekla i crveno bobicasto voce,punomesa,povrca i voca,zelenisa, sve sto sadrzi gvozdje, ma sve bukvalno. Samo nisam jela konjsko meso a htjela sam i to da ukljucim pa je onda skocio hgb. I bitno je kad se piju suplementi da se 2 sata prije i posle konzumiranja ne piju i ne jedu mlijecni proizvodi zbog apsorbcije. To je to otprilike.

Pozzz
Blanka
Blanka

Broj poruka : 4318
Godina : 42
Datum upisa : 30.10.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 3 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Jerapetra 7/12/2016, 11:36

Blankic moj, znala sam ja da ces se ti ukljuciti sa nekim savetom! ljubav Smejem se sad jer zamisljam situaciju: kad za nekoliko dana odem kod dr u DZ da mi produzi terapiju, pa kad joj izdeklemujem sve sto sam ovde cula od tebe, Mimi i ostalih trudnica/mama, ima da padne sa stolice!  lol! Salu na stranu, trazicu joj da mi napise sta i koliko, sto ti rece, nece da skodi, moze samo pomoci. Htece ona to, samo moram malo da je poguram, taj je tip Wink Secam se ja kad si ti pisala sve to za gvozdje i hgb dok si bila trudna, i sad relativno skoro za kks kod skocica, pa tako i znam za jadac, posebno kod blizanaca. Valjda doktori sve dok nije nesto sto direktno tj. u datom trenutku ugrozava bebu/mamu vole da budu malo vise opusteni. Ne znaju oni da Kutak sve prati detaljnije od njih Very Happy

Jerapetra

Broj poruka : 1311
Godina : 40
Datum upisa : 20.03.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 3 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od daduska 7/12/2016, 15:12

Blanka,hvala ti do neba! Za Ovo Nisam ni znala ..... Uh, sta si ti sve morala da koristis......
Do sada sam pila Femibion 2,a Sada (Kako mi je ostalo od marta) pijem Prenatal i Omegu3,Letrox i folacin. To sve popijem ujutru oko 6-7. Sto se tice ishrane, jedem sve navedeno osim mesa (iako sam bila pravi "mesozder" ,Sada mi izaziva gadjenje), osim supica od pileceg (domaceg)  i juneceg mesa, i to mora biti u minijaturnim kockicama...  Sokovnik je odavno u funkciji, A od povrca obozavam zelenu salatu i spinat, kao i grasak mahune,tikvice...... Ma jedem ja skoro sve,samo da se malo bolje pozabavim svojom ishranom! 
Evo danas sam bila kod hematologa, i po njoj su nalazi uredni...... I bas sam nalasila hemoglobin i RBC, ali kaze da je to u redu! 
Realno, ja sam vise za to "bolje sprijeciti nego lijeciti" Ali kada ovi nasi doktori nista ne govore sta i na koji nacin da ispravljamo, do nije alarmantno! 
Spisak napravljen sa pitanjima i prijedlozima za dodatne analize. 
Znam da je za zeljezo dobra mjesacina meda i kakaa! Sestra mi ima policitemiju (bolesti krvi ) ..... Visak trombocita, povisene vrijednosti hematokrita i ostaloh parametara, Ali nisko zeljezo i feratin..... Nista ne smije da koristi za zeljezo jer sve dize njoj vec viske vrijednosti ostalih parametara..... Uzas! Cesto  ide na venepinkciju, jer Samo na taj nacin moze drzati sve pod kontrolom...... A zeljezo stalno nisko..... I isto ovako prolazi sa doktorima 'ako ne bude bolje -venepunkcija" i tako u krug. 
Nadam se da ce ova dr imati sluha za ove stvari! Sutra vam se svakako javljam sa novim izvjestajem! 
osmeh srce
daduska
daduska

Broj poruka : 163
Godina : 41
Location : Gradiska
Datum upisa : 14.06.2016

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 3 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od kornjaca 7/12/2016, 16:20

Jedno pitanje devojke, meni su ivanovici zbog intolerancije na insulin ali nemam problem sa secerom da li da pijem glukofaz ali su me otkacili kadsam pitala do kad endokrinolog mi je rekao da pijem do 16 nedelje! Do kad ste vi pile ?
kornjaca
kornjaca

Broj poruka : 284
Godina : 46
Datum upisa : 21.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 3 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 3 od 40 Prethodni  1, 2, 3, 4 ... 21 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu