KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Problemi u školi

+3
mimi85
nina :)
Simona
7 posters

Strana 3 od 3 Prethodni  1, 2, 3

Ići dole

Problemi u školi - Page 3 Empty Re: Problemi u školi

Počalji od Simona 22/1/2018, 14:11

Sećam se da davnih dana kad smo pisale na Kutku pisale smo o zahtevnoj deci (nevezano za usvajanje). E Viktor je baš to, zahtevno dete, sebe podsećam na to kad budem mrtva umorna Very Happy Sa njim nema lakoće. Tako kazne uopšte na njega nisu delovale. Poznata je njegova izjava kad je bio manji koju sam ja ovde pisala "Ne možete vi mene da kažnjavate koliko ja mogu da budem bezobrazan." I zaista je bilo tako, mi smo najčešće primenjivali onaj time out, kad se dete izoluje u sobi onoliko minuta koliko godina ima. Ali i to a i sve drugo nema mnogo efekta pa smo vremenom skoro prestali da ga kažnjavamo. Kaže i on da se ne seća kad je bio kažnjen. Eventualno nekad dobije novčanu kaznu pošto ima uštedjevinu i džeparac. To ga najviše potrese, ne voli novčane kazne nikako. Ali uglavnom gledamo da razgovaramo, dogovaramo se...  Ponekad od njega čujem neke reči koje čuje od drugara i užasnem se. Strašno je da roditelji tako govore svojoj deci jer pretpostavljam da kad tako govore da su to čula u kući. Ja onda kažem Viktoru da ne može kod nas da se izdire i tako govori, da ide pa da govori takve stvari onima od kojih ih je čuo, ili neka im ukaže da se tako ne govori.... Kod nas uglavnom nema takvog obraćanja.
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Strana 3 od 3 Prethodni  1, 2, 3

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu