KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Problemi u školi

+3
mimi85
nina :)
Simona
7 posters

Strana 1 od 3 1, 2, 3  Sledeći

Ići dole

Problemi u školi Empty Problemi u školi

Počalji od Simona 9/12/2016, 10:28

Ovo je tema za sve naše male i velike školske probleme a da se (in)direktno mogu povezati sa usvajanjem. Možete pisati o svemu, bilo da je to problem sa decom, učiteljicama ili drugom decom i roditeljima. Možda pisanjem možemo pomoći jedni drugima. Bar mene je pisanje Kutanjki o iskustvima u vrtiću i u školi a i ono što sam slušala uživo od usvojenih mama uputilo kako da mi činimo vezano za (ne)govorenje o usvajanju u vrtiću i u školi. Mislim da smo donosili mudre odluke svakako smo promišljali i sami sa raznih aspekata ali nam je iskustvo drugih pomoglo. Stoga mislim da može da bude tako i po svim drugim pitanjima.

Tema je otvorena u ovom trenutku najviše zbog Nine koja ima velikih problema u školi. Pisala je ranije o tome i na blogu, znači nisu to skorašnji problemi samo je sada došlo do kulminacije i čini mi se da je situacija prilično teška. Ja ću preneti sada Ninine postove i naše komentare iz mog dnevnika koji ne vidite svi pa ako imate još neki savet za Ninu ili samo podršku bilo bi lepo da joj uputite.
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Problemi u školi Empty Re: Problemi u školi

Počalji od Simona 9/12/2016, 10:42

nina :) ::...miki mi danas reko da se posvadjo sa jednim malim a dolazi drugi i kaze evo ga ovaj cigan sto je bezobrazan u skoli da se on najutio jako zbog toga i prvi put pozalio ,jer ima crni te i ovaj ga pomeso sa ciganima ,da nemislite da imam nesto protiv roma nego kazem kako su njemu rekli i onda prica da to nije prvi put da ga zovu ciganin u skoli a sta bi tek bilo da znaju sva deca da je usvojen
nina :) ::pricala sam sa uciteljicom zadnih 3 g i uvek je odgovor da njega niko ne provocira i nedira uvezi usvajanja nego da je on jako nemiran i bezobrazan a on mi se zalio par puta i kad god sam rekla ona kaze da laze da tako nije bilo nego je on provociro tu decu,a veruj da ga niko ne pokriva od drugova nego odma svi protiv njegaa i od ostale dece uvek ispadne on da laze,par puta sam rekal da vise neznam kome da verujem jer on deluje uvereno a i ostala deca kad pricaju da oni govore istinu a da miki laze
a znam da on voli da provocira jako i da vrati ako ga neko dira ako nevrati odma vratice i za mesec dana kad se to dete najmanje bude nadalo da se on seca sta je bilo i tako ce reci psihologu ili pedagogu u skoli da je to bilo ranije i da sad mora da vrati
Simona ::Nina,
... Ja nekako verujem da Miki nije kriv. Možda je bolje što zna da uzvrati. Evo i kod Viktora su našli za žrtvu dečaka koji je tamnije puti, nije romske nacionalnosti, ali male nasilnike takva različitost u boji kože je dovoljna da napadnu dete. Kod njega je problem i što je nizak i što je blag. Sad su i njega upisali na borilačku veštinu. Problem je što i nasilnici treniraju borilačke veštine samo ih očito ne koriste onako kako bi trebalo. Kad sam pitala Viktora što se ne udruže i zaštite druga kaže da ne mogu da zaštite kad su ti nasilnici jači.... Naravno, kad bi se oni svi udružili bili bi jači od te grupe ali to je psihologija a deca su mala... Kaže da roditelji od dečaka dolaze i da nasilnici idu na razgovore sa direktorkom ali ne vidim neke koristi od toga.... Ja sam ti i na blogu rekla da ako ne bi bilo pomoći premestila bih dete u drugu školu ali čini mi se da si ti rekla da nema druge škole u okolini... Opet kažem dobro je da se Miki brani, pa makar mu smanjili i ocenu iz vladanja, ovo je najgore kad dete samo beži onda će večito biti samo žrtva. Naravno škola bi trebalo da ima mehanizme da zaštiti decu od nasilja ali izgleda da toga nema. Ja maločas opet ponavljam Viktoru ako ga neko dira da nam obavezno prijavi i mi ćemo naći načina da ga zaštitimo... Pita me on: "A kako?" Potvrdjujem i njemu da škola nema načina da se izbori sa nasiljem što vidi on i sam ali da ipak on prijavi pa ćemo videti kako...
nina :) ::ovo je grupa od njih 4-5 decaka iz razreda i kakao kazem oni su ziva deca idu zajedno od zabavista znaci 4 godina su zajedno vole da se carkaju i provociraju jedan drugog cak svi skoro idu u istom pravcu kuci pa i tu znaju da se pokace kad su raspolozeni a naravno sutra odma mora neko da prenese uciteljici sta je bilo tokom povratka kuci,miki mi se pozalio danas da mu fali deo zuba ida je reko uciteljici odnosno da je pito da li mu slucajno fali jer nemoze da vidi i ona ladno rekla nisam ti ja doktor otici kod nje pa ce ti reci,a verujem da je neko od ove dece bio ona bi odma pogledala,sad nemogu da povatam da li je slomio zub pre sto su se pokacili u ucionici ili za vreme tuce a kakao mm kaze naravno da je miki udario druga da bi odma sve videla,cak kaze da ga je pesnicom lupio po vilici a glavom u nos i zalio mi se da ga boli nos ali stavio oblogu i proslo je,nisam tela da ga vodim kod dr jer bi odma milicija izasla na uvidjaj a mogla sam jer je tako mama od tog malog bila odvela njega kad su se uvatili za vrat njih dvojica i ladno mi milicija bila kuci jer je hitna morala prijaviti sad sam trebala ja to uraditi ali nisam djubre ,cak mi mm reko sto nisam i nek dodje slobodno milicija a ja nevolim deca 3 razred jos zivimo blizu15-20 kuca nas deli.kazem oni ce za 3-4 g biti jako dobri drugari za ceo zivot a to treba docekati jer uciteljicas nevoli da se oni dzapaku i za svaku sitnicu odma kod psihologa,sad sam se cula sa jednom drugom uciteljicom i kaze da je to postalo normalno u nasoj skoli da odeljenje imaju asistente u cuvanju dece za vreme odmora.sto se njoj nesvidja i kod nje jos tog nema a to je samo zbog mama koje su uvlakuse i koje lizu uciteljici dupe da izvinete na izrazu pa ona zato tako reaguje a i pravi se jako pametna jer ima veliki radni staz u skoli ima 50 g a izgleda ko 40 cak izgledja i mladje jer drzi do sebe
a sto se tice da ga prebacimo u drugu skolu nema gde jer kod nas ima samo jedna osnovna jedino u drugo mesto da putuje i naravno neko sa nji a da gubim bezveze 5-6 sati nije mi do tog stvarno plus put za oboje a ko zna mozda i tamo bude isti,cak je uciteljica izvalila prosli put da jedva ceka da uzme sledecu generaciju jer uvek joj dodju u zadnje vreme nestasna deca a ona se nada konacno miru po njoj bi trebalo samo devojcice da budu u razredu da nema nikakvih problema,da sam ja izjavila da i ja jedva cekam 5 i da vidim kakao ce biti kod drugih mozda se tad i smire jer sam cula da decaci 5-6 razred se promenu skroza oni koji su bili nemirni postanu mirni ko bubice a ko su bili mirni uzasni budu ,a znam njih par stvarno koji su se promenuli u 6-7 razredu.moji kumovi nisu nista od 2 kuma deca jedan do 6 nije se cuo gde ga ostavis tu sedi a sad djavo i stalno su u skoli kumovi a ovaj drugi bio uzasno nemiran sad se smirio kuma malo odahnula a tako i bratov mali on je sad 6 prosle godine poceo da se menja da bude uzasan a dotle miran ,kaze snajka cuti valjda ce biti bolji nego moj laki koji je bio dobar a sad uzasan,a kad se njih dvojica sretnu necujemo ih vise a dosad samo cujes mam,ujna,tetka kakao kad koji vice i koga zovu,a nas dve uzivamo konacno po ceo dan devojcice u jednoj sobi ,decaci udrugoj a nas dve u kuhinji i polako oko rucka,zato i volim da idem da se iskljucim sto vise dan dan ali napunim baterije
Simona ::...

Nadam se da uspešno prolazite danas. Držim palčeve. Inače, znam da vam je situacija teška još od pre, pisala si i na blogu zato bih da još neko navrati ovde, možda da neku ideju... Ja sam mislim samo već predlagala da možda češće ode muž. Recimo mi idemo malo Jovan, malo ja, ali imam utisak da je učiteljicama on simpatičniji pa češće pustim njega nego što bih da nije tako. Mada je učiteljica rekla juče kaže mi prvo Viktor da je mu je mama jako vaspitana. Ja kažem to je malo čudan oblik, obično se za decu kaže da su vaspitana... Da nije rekla da mu je mama jako kulturna? E to je rekla... Mislim i vi da idete i kad ima problema i kad nema, ne sad da im ne izlazite iz škole i dosadjujete Very Happy Nego jednom mesečno npr. Jovan nekad ode i spontano. Recimo pre neki dan se Viktor setio tek uveče da mu treba lepak za likovno. Nismo imali lepak u kući pa mu je Jovan sutradan odneo lepak u boravak a tom prilikom je sreo učiteljicu boravka i malo popričao sa njom. Ili ja kad ih sretnem kad dodjem po Viktora uvek popričam, neka je par rečenica ali neka informacija kako se on ponaša u školi, na čemu da poradimo... Danas se inače traži da roditelji budu prisutniji u školi a naročito onda mi čija deca potencijalno mogu imati neke probleme...

Pokušajte da razgovarate i sa roditeljima dečaka. Mada kad su oni krenuli sa policijom i ja bih ih zvala poput tvog muža. No uvek je bolje razrešavati stvari lepim ako može. Medjutim teško će to ići sa roditeljima jer ta deca koja su nasilna to nose iz kuća. Evo kod nas ta nasilna grupa, sve su to deca očeva koji su jako strogi, zahtevni, deca non stop na treninzima i jezicima kad nisu u školi, deca bez detinjstva i posle iskaljuju bes na drugarima u školi. Ti sa roditeljima takvim ne možeš ni da pričaš mada im se ponekad može dokazati, ako nisu kritični prema svom detetu imaju kamere koje sve beleže po školi. Tako je jedan od njih tvrdio da njegov sin namerno ne bi otvorio torbu detetu da mu se sve isprosipa. Druga majka ne bude lenja nego traži od obezbedjenja da premota kamere i može to i da se uveća, lepo se vidi kako mali prilazi drugaru sa ledja, otvara torbu i stvari ispadaju... Imate li vi po školi kamere? Ako je taj incident najnoviji bio u školskom dvorištu bar kod nas je ono skroz pokriveno kamerama, možeš da tražiš da se vidi šta se dogadjalo. Videće se ko kome prilazi i ko koga napada.

Sećam se da si imala dobre odnose sa psihologom i direktorom... Pokušavaj opet i njih da uključiš...

Nadam se da će još neko znati nešto da ti savetuje i da je danas dobro prošlo.

nina :) ::bila i nakraju uciteljica digla nos na mene imam osecaj da me vise nece zvati nego ce aktivirati soc radnike,sto sam je ponizila pred svima bilo nas 4 mame i njih 4 dece,od pocetka su sve skakale na mene za mikija kako podrzavam naselje a ne da se smiri i svasta nesto .a ona pita mikija dali je tacno da je osamario valnju jedan dan inace sinpatija nam on kaze da nije ,jedan iz topa jese a ova dvojica kazu da nije miki udario i na to kaze uciteljica sad kome verujes mikiju ili meni a ja neznam stvarno ona skocila sad si me uvredila pred decom i da sam skroz izgubila autoritet pred mikijem jer sam njega podrzala a ne nju.kazem deca kazu da nije ona nemoj njima verovati kad oni nisu videli i u tom momentu ovo dvoje kazu pa mi nismo videli da je udario ,ona eto vidis oni nisu videli zato neznaju i ona salje tog sto je reko da jeste po tu malu a uciteljica odlazi po direktoricu i njih dve stoje napolju i cekaju je ,da je mala usla u biblioteku gde smo mi bili ostali i samo uciteljica rekla kazi vanja sta je bilo ona kaze udario mne je nedavno a da uciteljica nije ni pitala ko je udario jer je u petak taj mali sto je iso po nju povredio jako i da je to po uciteljici bilo slucajno,ja samprvo pomislila da na to maqla misli a kasnije kaze miki me osamario imam osecaj da je mali a i uciteljica u prolazu rekla sta ce je pitati da podrzi uciteljicu,
koliko je bila besna da je odma prekinula roditeljski i rekla eto od sad nemamo vise sta da pricamo kad meni neverujes nego cu zvati sledeci put socialno
samo mi nije bilo jasno otkud meni toliko snage da im se svima suprostavim ali sam roknula jedan brozepan od 3 mg pre nego sto sam krenula
Simona ::Joj Nina nemam reči za tu Mikijevu učiteljicu Sad Pretiti socijalnim radnicima, o svašta... Imam utisak da ona uopšte nije sposobna za taj posao koji obavlja. Svaka ti čast na snazi da se boriš u takvim okolnostima... Pa majka izvuče snagu i gde je ima i gde je nema srca Što god bude značiće to i Mikiju... neka je ceo svet protiv njega ali važno je da je majka tu.

No sad vidi sa suprugom šta vam je dalje činiti. Kažem meni se čini da bi mogao malo on da se angažuje, da on preuzme da odlazi u školu, naročito nakon današnjeg dana. Ako nema šanse da promenite školu ima li šanse da Miki predje u drugo odeljenje u istoj školi?

I meni se dešavalo da izazovem nerazumevanje učiteljice, ne u toj meri jer nije toliko sujetna ali zato što sam rekla da Viktor nije razumeo da kontrolni treba da se radi do kraja časa. Pobesnela je jer je ona rekla deci, objasnila... No mala su to deca a Viktor niti sluša, on neke svoje misli prati, eto čime se on bavi, usvajanjem, smislom života umesto da sluša šta se priča na časovima. Sad sam mu izmislila da mora da udje u svet brojeva ili svet slova zavisi iz čega je kontrolni i da nema izlaska do kraja časa Very Happy Valjda ću tako postići da se skoncentriše... Uglavnom ne mogu ja sve to da objašnjavam učiteljici pa se povukoh a posle sam jedno vreme stalno slala Jovana.

Mogu da zamislim kakav ti je šok, odmori se, valjda će se naći neko rešenje... Bila si jako hrabra i jaka, mada nisam ni sumnjala srca
nina :) ::...
sto se tice mm on isto ode do skole cak on predlaze da ga premestimo u drugu skolu da putuje svaki dan 10 km
sad deda kad je otiso po njega jer je bio dogovor da mora neko doci po njih cetvoro ,rekla sam nek ga izvede na glavni izlaz i deda kaze ladno ga pustila da se dedi nije ni javila a oni se znaju godinama,deda osto u soku zbog tog njenog ponasanja koliko je ljuta,kazem zabole me uvo i ja sam ljuta videcemo ko ce sutra ici i kako ce ona da reaguje
snedra ::Nina i Simona, nije vam lako, svakoj je teško na svoj način. Žao mi je kada čitam da prolazite kroz težak period u svojim životima!

Verujem da imate snage i da ćete istrajati svaka u svojoj borbi... Važno je da deca vide da se borite za njih, svaka na svoj način i to će oni dubinski umeti da cene.

Veliki zagrljaj! d
Simona ::Hvala Snedra na podršci i ovde i privatno osmeh srce osmeh srce

Nije lako na ovom našem putu... No bar kod nas se teški i laki periodi, dani smenjuju... Nama je prvi razred bio kao pesma. Koliko ljudi imaju problema sa tako velikom promenom, naravno i nama je bila ali sve ok... Zato drugi... iskijasmo sve što nam je bilo lepo lol!

No volela bih da mi je neko ranije govorio da će sve to proći kad se zakopamo u nekom periodu... A sad znam da sve prolazi i onda sama sebi kad su teški dani kažem - i to će proći.

Nini je teže jer ne da nema podršku učiteljice nego joj je ona najveći problem. Naravno nije jedina, pisali su i drugi ljudi a znam i uživo kad su mi pričali kad i vaspitačice i učiteljice budu samo smetnja. Ja čitajući to ničemu se nisam dobrom nadala, najviše sam i zbog toga oklevala sa saopštenjem o usvajanju. A opet mi smo tu imali veliku sreću i u vrtiću i u školi. Zaista je bez obzira na teškoće mnogo lakše kad se dobije podrška a mi smo je imali i u vrtiću i u školi... No šta da se radi, kako ko prodje, šteta je samo da je to tako ostavljeno na sreću pa na kakve vaspitačice i učiteljice naletimo. Naravno možda neko ima ideju šta bi Nina mogla da uradi, kome da se obrati... zato bih volela da otvori i posebnu temu da više Kutanjki uoči njen problem sa učiteljicom. Inače Nina ja se opet slažem sa tm, stvarno je strašno za dete da ide u tim uslovima, kad je vama odraslima tako zamisli kako je njegovoj dečijoj duši Sad Znam koliko Viktoru znači podrška učiteljica i ti kad pišeš ja se skoro rasplačem kad pomislim kako može biti Mikiju koji to nema nego se još učiteljica ponaša tako neprijateljski prema njemu i vama. Ako ikako može da se premesti u tu drugu školu, bar da porazgovarate sa njima, možda ima nekih još učiteljica poput naših koje bi Mikija prihvatile otvorenog srca.

Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Problemi u školi Empty Re: Problemi u školi

Počalji od nina :) 9/12/2016, 15:31

hvala simona na otvaranju nove teme
nadam se da nam nece trebati vise ali koliko poznajem uciteljicu trebace i to jos najmanje godinu ipo dana dok je ne napustimo
za sad je sve uredu al ismo zato dedi nabili jednu veliku obavezu da mora da gleda na sat kad ide po unuka,obojica vole da se druze i pomagaju jedno drugom u svemu ovo im dodje kao vid jos jednog druzenja
najveci stos miki je prekljuce iso koj jednog druga iz razreda da se igraju i sreo ga ovaj sto imaju stalno problema i pito dece kad kad jew reko doso kod njih da idu zajedno da igraju fudbal na terenu nekom,miki branio i kaze zapuco ga loptom jako i to namerno ubedjujem ga da nije namerno jer kad si golman uvek dobijes loptu u neki deo tela kaze zalice se uciteljici sto sam odma rekla da nece biti dobar drug ako se zali,sad sam se setila da ga nisam pitala dal ije reko uciteljici danas jer juce nisu isli u skolu zbog nekog seminara
ona ih je naucila da moraj uda se tuzikaju za svaku sitnicu sto urade i van skole sto sam ja jako protiv toga a primetila sam da ostale mame podrzavaju to i da govore da je to vrsnjacko nasije i da moram procitati aleksin zakon da vidim da se i to racuna naseljem sto meni nema logike jer je ipak to slucajno bilo da ga udari loptom
nina :)
nina :)

Broj poruka : 5182
Godina : 48
Datum upisa : 06.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

Problemi u školi Empty Re: Problemi u školi

Počalji od Simona 30/3/2017, 08:00

Nina,
sanjala sam noćas tebe i tvoju dečicu pa se setih ove teme... Kako ste? Kako preživljavate drugo polugodište?
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Problemi u školi Empty Re: Problemi u školi

Počalji od nina :) 30/3/2017, 17:17

simona veruj da vise nemam zivaca za skolu i oko nje
sto se tice problema imamo i dalje ali za sad manje jer su mikija prebacili kod druge uciteljice pocetkom marta i sad cekamo da pocne uskrsnji raspus pa ce otici kod trece uciteljice.oce da vide kako se ponasa u drugom okruzenju a opet je on taj koji voli da pravi priredbu da casu.
pre neki dan me zvali da kazu da su poludeli,reko uciteljici da sam mu dala 500 d da kupi 3 sveske (a ja dala 50 da kupi jeednu )pola sata su ispitivali decu u razredu cak i psihyolog bila da vide ko je uzeo i kad su sve zivo ispregledeavala i oni rekli sad ce zvati tatu ,miki ladno reko zezam vas imam samo 50 d bilo mi dosadno.pdiholog kaze da mu je rekla da si moj sad bi te nalupala posteno koliko se zena potresla trazeci pare,vo9li da je u centru paznje velikom
u tom drugom razredu su imali 2 decfaka koji se stalno koskalju sad im miki dobro doso da se medjusobno gnjave a sva trojica idu zajendno kuci,i momci kako kad su nastrojeni da se dvojica udruze protiv treceg i uvek neki nadrja.kad ih sretnem i pitam momci sta je bilo danas oni u glas taj i taj je to radio,
nina :)
nina :)

Broj poruka : 5182
Godina : 48
Datum upisa : 06.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

Problemi u školi Empty Re: Problemi u školi

Počalji od Simona 31/3/2017, 12:29

Nina,
verujem jer nemam ni ja lol! Ko će sačekati da dodju do kraja osnovne, pa onda i srednja... Trudim se da ne mislim o tome nego preživljavam dan po dan.

I kod nas je u školi kao na divljem zapadu tako da svaki dan čujem neke dogodovštine. Nemoj da misliš da je Miki jedini, bar kod Viktora ima puno nestašnih dečaka. Naravno ukažite Mikiju da je premešten iz razreda u razred. Super je da ste to uspeli ali sad on treba da pokaže da je on bio u pravu, da je prva učiteljica bila nepravedna. Usmeravajte ga da se istakne u učenju a ne u nestašlucima (znam i sama koliko je to teško ali ponavljajte dok vas ne čuje Very Happy ).

Ne brini toliko (ko ti kaže, ja stalno brinem lol! ) a nadam se da će se kod vas sve nastaviti tim ipak boljim pravcem.

Poljubi dečicu srca srca
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Problemi u školi Empty Re: Problemi u školi

Počalji od Simona 7/4/2017, 07:39

Nina,
kako rekoh i na temi o mom blogu tvoj post mi je doneo najzad motivaciju da prevedem ovaj tekst. Ne znam da li će tebi i drugima imati efekat kao meni ali se nadam da hoće. Uglavnom neka ostane link i ovde jer je tema škola, učenje a specijalno bauk zvani matematika kao i ponašanje https://usvojeniusvojenausvojeno.wordpress.com/2017/04/07/usvajanje-i-matematika/
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Problemi u školi Empty Re: Problemi u školi

Počalji od Simona 8/6/2017, 08:23

Nina,
kako se sve odvijalo dalje?

Sanjala sam te noćas. Kao govoriš mi da će ti ćerka biti odlična a sin vrlo dobar. Pričamo o školskim nedaćama... Pa da upitam i na javi...

Valjda sam opterećena školom Very Happy Ali brojimo sitno do raspusta radost igra
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Problemi u školi Empty Re: Problemi u školi

Počalji od nina :) 8/6/2017, 12:56

simona neznam sta sve da pisem.od zadnjeg komentara smo promenili jos 2 uciteljice jednu posle uskrsa a drugo oko 15.5 tako da je moj sin za jedno polugodiste promenuo 4 uciteljice sto je mnogo mnogo je.kod prve dve smo imali problema odnosno kod prve zadnjih 3 godine ,kod druge se kacio ,,,samo ``` sa njima dvojicom decaka i uvek je direktorica ,psiholog i pedagog intervenisali.a kod trece i cetvrte fala bogu nisu cak mi direktorica posle 2 nedelje kod trece uciteljice srela i kaze da ga neko,, pokriva``u tom odeljenju kad niko jos nije bio da se zali.a sticajem okolnosti sat vremena pre tog sam otisla na individualni cas kod uciteljice da vidim sta se desava u skoli jer mi neobicno,ona zena rekla da je sve uredu i ako slucajno nesto oce da pokusa svadju,diskusiju sa njom ili bilo sta samo kaze deco sta smo rekli ignorisanje takvog ponasanja i on se smiri ali to je sa svom decom ne samo sa njim i to je super upalilo.ona se iznenadila kako cita i kako nadje brzo dokle su stigli sa citanjem a da neprati opste na casu nego crta svasta.po njoj je jako talentovan i snalazljiv jako.sto to i ostali govore.cak sam tad trazila od direktorice da ga ostavi tu do kraja godine ali rekla je da nemoze jer takva je procedura da mora da prodje svaki razred u generaciji pa da odluce kod koga ce ici u 4 razred
kod ove nove cetvrte cujemo se samo mobilnim zbog sitnica kad on kaze da mi pusti poruku naprimer koliko casova imaju danas da bi znali kad doci po njega,trazila sam da je upoznam ona nije tela jer ostalo je samo malo do kraja godine ,sto sam ja odma rekla da se nebolji da cu traziti da mu popravi ocene jer nisam od tih roditelja koji insistiraju da deca budu vukovci.zna mm jer su generacija pa mozda zato nece da ja odem do skole
sto se tice kad sam cula kod te trece kad je kreno poludela sam jer sam imala uzasan ocecaj prema njoj jer me prva uciteljica sa njom zgadila skolu jer za svaku sitnicu kad govori sta je uradio samo govori duska rekla miki to i to uradi,duska ga videla da je udario tog i tog,znaci za 3 g mi se i ona ogadila jer sam cak rekla zar ona uvek mora biti mirodjija koja ce se zaliti na mikija sem prave uciteljice,i kad sam otisla na taj razgovor kupila me je sa prvim recenicama i svatila sam da je ona potpuno drukcija osoba nego sto mi je ocrnila uciteljica
sad cekamo jos par dana da se konacno zavrsi treci razred i da malo danem dusom sa skolom i da nemam strah oce li mi neko zakucati na vrata i reci miki to i to uradio
pre neki dan sam slucajno naletela na pedagoga i kazem joj snezo otkad te nisam videla sto mi neobicno jer smo se nekad svaki dan cule a i najmanje jednom nedeljno vidjale u skoli.kazem drago mi je sto sam te videla a ne u skoli jer je ona stvarno jedna jako fina zena
nina :)
nina :)

Broj poruka : 5182
Godina : 48
Datum upisa : 06.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

Problemi u školi Empty Re: Problemi u školi

Počalji od nina :) 8/6/2017, 13:10

sto se tice ocena pogresila si jako koliko za sad znam da ce marija proci 4.12 tako0 mi rekla sto se i ona jako razocarala ali videcemo jos a za mikija stvarno neznam rekla sam mm da budemo srecni ako prodje i dobrim jer po ocenama nema sanse a i sto su ga toliko tumbali u razredu,a on se pravi vazan u skoli i nece nista da uradi kako treba.vezbamo kuci zadatke iz matematike od 10 jedan ili dva pogresi a u skoli dobije keca ko kuca sto mi opste nema logike,ili nepazi sta radi ili nam kontra sve radi.u drugom polugodistu neznam da li ima koju pozitivnu ocenu jer su sve jedinice .kad sam pricala sa uciteljicama kazu vide da on zna i nije jasno sto tako radi
daj boze da se tvoj san ostvari odma cu te castiti simona
neznam kako vi u bg imate do kraja godine raspored kod nas su se deca skoro raspustila 4 razredi od danas nenose knjige ali idu izlet,sportski dan,sladolet
treci i drugi razredi idu danas redovno odnosno od ponedeljka svi imaju po 3 casa ali ali drugi od sutra krece izlet,ponedeljak sportski dan a u utorak uciteljica vodi na sladoled stim da deca placaju koliko kugli roditelji im dalju,a treci razred sutra isto imaju nastavu a sutra ce cuti da li nose torbu u ponedeljak a u utorak isto idu na sladoled da ih uciteljica casti

sad sam se setila sta nisam napisala malopre
miki sad kad je imo zavrsne testove iz svih predmeta je nosio uciteljici prvoj znaci koja ga vodila zadnje 3 g da ga oceni i sa tim odeljenjem se sliko i naravno covek nastavio tradiciju da se slika sa uciteljicom sam.ja sam tela sa ovom zadnjom ali nisu dali.i rekli su da ce mu ona potpisati dzacku knjizicu jer je njoj trebo predati.sad neznam da li tako direktorica isistira ili je to zadnja uciteljica namerno uradila da bi skinula odgovornost sa nje.po meni bi volela ta treca da bude uciteljica u 4 razredu ali videcemo
a i slucajno sam od jedne mame cula da je prosle godine jedan mali isto tako iso iz razreda u razred dok nije zavrsio drugi,a kod mikija nije bio jer je njegov najgori razred i znali su da bi se tu tukli.on je kod uciteljice gde je miki bio druge i tu je bio problem sa njima dvojicom,a verujte mi to mi niko iz skole nije reko nego ta mama sto sad miki ide sa njenim sinom.jer se znamo iz zabavista i njoj to izletelo a to je kao javna tajna
nina :)
nina :)

Broj poruka : 5182
Godina : 48
Datum upisa : 06.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

Problemi u školi Empty Re: Problemi u školi

Počalji od nina :) 8/6/2017, 13:11

sad vidim koliki su oba posta bice vas sigurno dosadno kad budete citali a slobodno pitajte sta vas jos interesuje mozda sam zaboravila reci
nina :)
nina :)

Broj poruka : 5182
Godina : 48
Datum upisa : 06.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

Problemi u školi Empty Re: Problemi u školi

Počalji od mimi85 8/6/2017, 16:10

Nina znas da radim u skoli. Ja prvi put u zivotu cujem da se dete seljaka od uciteljice do uciteljice u toku jedne skolske godine! Nama se desavalo da premestimo dete iz jednog odeljenja u drugo (ali posle golemog problema koji napravi) i mogu ti reci da to nije nikakvo resenje problema(kod starijih ucenika), samo se napravi jos gore. Ajd kad su mali, da se premesti kod druge uciteljice koja mu vise "lezi" mozda i ima smisla ali ne da promeni CETIRI!!!! Van svake pameti. Sta je pa mogao i da nauci tako... Tako da su mi ocene razumljive. Svaka uciteljica ima drugaciji pristup i sistem rada, a zamisli kad on "uleti" iz jednog odeljenja u drugo...em revolt sto je razdvojen od drugara, em nesto sasvim novo i drugacije.
Reci nemam...
mimi85
mimi85

Broj poruka : 3352
Godina : 39
Datum upisa : 03.11.2015

https://mimainmiraculousadventure.blogspot.com/

Nazad na vrh Ići dole

Problemi u školi Empty Re: Problemi u školi

Počalji od nina :) 8/6/2017, 19:49

mimi znam da radis u skoli .neynam da li si citala ranije postovo sto sam pisala u vezi mikijeve uciteljice,kulminiralo je sve kad sam pred 4 mame rekla da neznam komne da verujem njoj ili deci.otad smo imali veliki pakao sa njom.a dotle je ona mene terala od prvog razreda da vodim mikija kod psihologa privatno ne vezano za skolu zato sto je usvojen i po njoj on je jako nedisciplinovan.a nastavnica koja je medju najstrozijim u skoli kaze da je miki dobar i disciplinovan i sve samo je dete koje trazi paznju a ne da se izbegava i kad on digne ruku da odgovara ona nece da prozove,da mu je nabila veliki revont sto ga za sve okrivljuje bio kriv ili ne.da mi je cak par puta rekla da li sam ja 100 posto sigurna da on nije rom jer ona koliko ima iskustva 100 posto je sigurna i nevoli ih jer svu decu koja su bili romi u razredu polako ih se resila za ove 3 godine,sve poslala u specijalnu a cak ima dece kojaq su iz bogatih familija i oni su ladno napustili odeljenje jer nisu teli da budu kod nje.po meni prosvetni radnik nebi tako trebo da se ponasa i da odvaja decu po nacionalnosti.sto se tice nje same ona vazi za vrhunskog pedagoga i najstrozijeg u 3 razredu od njih 5 sto ima ali ima jako siskriminaciju prema deci .i primetila sam jos mame koje se ulizuju i svaki cas su kod nje u skoli i poklanjaju joj neke sitnice ta deca kolikio god da swu nemirni ona tvrdi suprotno.kad prica veruj mi da se uvek rasplacem na roditeljskom sto dirne svakog u srce ali mislim pricom nevezano za tvoje dete nego iz zivota ili kad prica nesto nevezano
ali nama je vise dosadilo da za svaku sutnicu moram u skolu dok ne otkriju da li je miki stvarno kriv ili ne.a i direktorica i pedagog su vec odlepili i rekli da vise nece da dolaze deca da se zale za sitnice nego je to njen poso da resi ako nemoze tek onda kod njih da salje jer kaze lakse joj tako jer ona nije policajac,pedagog,psiholog nego profesor i vise nece da bude mirotvorac izmedju dece nego psiholog i pedagog nek rade svoj poso a ona nece njihov,i deca uklavirila da ako nesto slazu ili namerno neko dete gurnu da ce im cas propasti prvo svadjajuci se sa njom i ona kad poludi poslace ih kod negog od njih troje ,tako da nemoraju da uce na casu.to su oni skuzili jos u prvom razredu a ovi dozvolili do polovine treceg da ih zeza i presekli su to,jer jewdino njen razred svaki dan ih posecuje po par puta a od nekih uciteljica i po mesecima dete neode
nina :)
nina :)

Broj poruka : 5182
Godina : 48
Datum upisa : 06.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

Problemi u školi Empty Re: Problemi u školi

Počalji od nina :) 8/6/2017, 19:51

zato sam ja insistirala da on predje kod druge da vidimo da li on stvarno toliko bezobrazan i nevalja na casu kako ona tvrdi jer 2 psihologa nevezano za skolu kazu da je to sukob izmedju uciteljice i ucenika.stim da su to telefonima rekli direktorici a kad je trebalo da posalju pismene izvestaje nisu napisali tako nego da po njima sa detetom je sve uredu i sve izvrsava radnje i zadatke koje su za njegove uzrasti
nina :)
nina :)

Broj poruka : 5182
Godina : 48
Datum upisa : 06.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

Problemi u školi Empty Re: Problemi u školi

Počalji od mimi85 8/6/2017, 22:05

Nina meni se to nista ne dopada, iskreno. Takva osoba ne moze biti dobar pedagog ako etiketira decu. Kakve veze ima sto je on usvojen i koje je boje koze. Gade mi se takvi ljudi. Stoji da smo mi u prosveti u velikom problemu jer su nam uglavnom ruke vezane kada je vaspitna problematika u pitanju jer nemamo bog zna kakva resenja. Moj savet je da vi kao roditelji trazite premestaj kod druge uciteljice u cetvrtom razredu ali da dete ostane sve vreme kod te nove uciteljice pa da vidite sta i kako ce se desavati.
Ovo nikako nije dobro po dete, ni po skolu ni po vas.
mimi85
mimi85

Broj poruka : 3352
Godina : 39
Datum upisa : 03.11.2015

https://mimainmiraculousadventure.blogspot.com/

Nazad na vrh Ići dole

Problemi u školi Empty Re: Problemi u školi

Počalji od nina :) 8/6/2017, 22:46

mi smo i trazili premestaj i kao procedura je da mora kod njih par da vide gde ce se vise uklopiti.za vreme raspusta ce se dogovoriti kod koje ce uciteljice ici u 4 razred jer nedamo da ide kod ove vise.ona misli sto je crnog tena da je rom kazem joj znas mog devera da je crn gori od nekih roma pa nije rom.a u okruzenju mom imam dosta slucajeva gde su crni uzaasno da svi pomisle da su romi
cak smop dever i ja bili u par navrata u situaciji da nas pitaju da li je to njegov sin sto jako lici na njega i kad kazemo ne nego nas i pokazem ko mi je muz oni se iznenade a stim da ti ljudi neznaju da su deca usvojena jer jako oboje podsecaju na mog devera i svekra po liku.posle se mi svi smejemo na to ali ne govorimo i dalje da su usvojeni,nego se zezamo eto bacili se na strica a i nemirni ko stric sto je i dan danas vragolan sa 41 g a nije se jos ozenio.miki je 100 puta reko mama ja sam isti kika i ponasam se ko on kad je bio mali.
svekrva mi pricala kad je bio 2-3 razred frajer stane dole ispred stepenica i gleda devojcicama ispod suknje kad u momentu naisla uciteljica jedna a on nije gledo ko je jer je bila tako sitne gradje i mala ko da je dete od 12-13 g odma je sutra zvali u skolu na razgovor,zezam se sa svekrvom da negovori to pred mikijem jer ce i on isto raditi
nina :)
nina :)

Broj poruka : 5182
Godina : 48
Datum upisa : 06.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

Problemi u školi Empty Re: Problemi u školi

Počalji od mimi85 9/6/2017, 07:58

Nemoguce je da je takva procedura.
mimi85
mimi85

Broj poruka : 3352
Godina : 39
Datum upisa : 03.11.2015

https://mimainmiraculousadventure.blogspot.com/

Nazad na vrh Ići dole

Problemi u školi Empty Re: Problemi u školi

Počalji od Simona 9/6/2017, 08:14

nina :) ::....da mi je cak par puta rekla da li sam ja 100 posto sigurna da on nije rom jer ona koliko ima iskustva 100 posto je sigurna i nevoli ih jer svu decu koja su bili romi u razredu polako ih se resila za ove 3 godine,sve poslala u specijalnu ...

affraid affraid affraid

Nina,
ovo što pišeš je potpuno strašno i žao mi je što ste Miki i vi morali da prodjete kroz sve to.

Spodoba koja ovo gore govori ne bi smela nikad da radi u školstvu i sigurno postoji način da se ona prijavi. Možda ima neka osoba koja je pravnik pa da ovde savetuje, kome se ovo prijavljuje ako škola ne reaguje... Možda zaštitniku gradjana ili tako nekom?

Nisam te shvatila da li će Miki sledeće godine ponovo biti kod ove ne mogu ni da je nazovem učiteljicom... Ako neće vi ste završili sa njom, ali se nadam da će svejedno neko da se nadje da spreči da takva osoba uči decu jer ona nema ništa dobro da ih nauči.

Baš ste se namučili, posle svega što je vaš sin prošao mora i sa školskim sistemom da ratuje na ovaj način. Jako surovo od tih odraslih, od cele te škole. Ono što je za njega važno a to sam mislim već pisala da ste vi uz njega, da zna da sada ima roditelje, da imate problema spolja ali da ste u tome zajedno. Dobar je uspeh šta ste sve prošli.
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Problemi u školi Empty Re: Problemi u školi

Počalji od nina :) 9/6/2017, 15:53

mimi nepitaj me nista za proceduru jer stvarno neznam ,jedino sto znam da mi je dete od marta 4 uciteljice promenuo
danas je doso iz skole i kaze da je bila direktorica i da mu rekla da ce u setembru opet ici u svoj stari razred sto je iso od prvog razreda,rekla sam nema sanse necu dati ja nego cu traziti kod zadnje dve gde oce da ga ostave a po meni kod predzadnje mi bilo najboje i najbolju komunikaciju sam imala sa njom.ali otom potom samo da se zavrsi sve ovo i da se malo odmorim u vezi skole,ima vremena kad deca dobiju knjizice mozda do pocetka jula se nakanim na jedan dan da odem do skole da posetim direktoricu i da se dogovorim sa njom sta dalje da necekamo setembar ,jer znam da su u julu kolektivno na godisnjem do pocetka avgusta
nina :)
nina :)

Broj poruka : 5182
Godina : 48
Datum upisa : 06.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

Problemi u školi Empty Re: Problemi u školi

Počalji od nina :) 9/6/2017, 16:06

simona uciteljica ima veliki ugled u skoli jer ima veliki staz u njoj jos joj koliko znam ostalo 2 generacije da izvede bez ove nase i ide u penziju,a i svi je cene jako sto su joj roditelji bili nastavnici a plus otac bio direktor skole,sto ja nisam nigde cula da nastavnik u penziji i bivsi direktor ide i dalje sa decom na eskurzije,izlete po mestu ili bilo gde ih ona vodi on je zameni ide umesto nje ako je u mestu a ako su dalje eskurzije idu zajedno on joj pratnja i pomoc,jer stvarno deca ga se jako bolje a usput i postulju jako.
zezam se a nemojte prosvetari da se naljutite na moj komentar kazem po tome bi svaki prosvetni radnik trebao sa sobom da vodi nekog od roditelja kad idu sa decom na eskurzije da oni mogu da uzivalju a roditelj njihov da cuva decu da se ne izgube
tako da simona necu nikom da prijavim da nebudem crna ovca dosta sam je trpela neka sledeca generacija ako se zakaci sa nekim prijavito njeno ponasanje.
neznam da li sam pricala kad smo prvi dan u skoli u prvom razredu otisli i ja lepo sacekala da joj kazem da imamo problem jos iz zabavasta sa jednim decakom da zna jer smo se tako dogovorile mama njegova ija da kazemo ,ona mi rekla odma da odem da to prijavim psihologu da ocu da ih razdvojimo a tako je rekla i njegovoj mami,a nas dve nismo znale zasto je trazila odma tog malog da izmeste iz razreda tek sad kad vracam film zadnjih godinu dana sam dosla do zakljucka da je samo sto je on rom.naravno ni jednog nisu premestili iz razreda tad nego njegova mama mi rekla on je otiso pocetkom prvog polugodista 3 razreda a miki sad u drugom
zato nisam marijinoj uciteljici nikad rekla da je ona usvojena sto sam prvog dana rekla za mikije jer sam mislila da treba od mene da cuje isto to informaciju sto ona inace zna od ranije sto joj je svekrva par kuca od mene a sigurno je cula i po mestu jer se prica.a marijina je isto znala jer je mm nju vodio kod nje u kucu kad je ona imala oko godinu ipo dana sto je svekar njen trazio da je dovede da je upozna jer deda cuo a dobar je sa mm i reko kad su se sreli da je dovede ,covek je bio odusevljen sa njom a i uciteljica isto kad je videla i eto slucajnosti zavrsila je kod nje u razredu
nina :)
nina :)

Broj poruka : 5182
Godina : 48
Datum upisa : 06.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

Problemi u školi Empty Re: Problemi u školi

Počalji od mimi85 9/6/2017, 16:31

Nina. Najgore sto mozete uraditi je da cutite i pustite. Sad mi se jos manje dopada cela situacija. Sta jd nekom bio otac,baba, cukundeda je nevazno za osobu koja predaje deci. Takodje je nedopustivo da na ekskurziju idu lica koja nemaju sta da traze na ekskurziji(pogotovo ako to placaju deca).  deca su deca, bilo ona romi, beli,zuti, crni nevazno je to. To sto neko ima jos 9godina do penzije ne znaci da dobro obavlja svoj posao, a ugled koji potice od "slave" predaka za menr nije nikakav pokazatelj. Ovo sve nije kako treba. Prosvetna inspekcija bi tu imala vazdan posla vidim ja
mimi85
mimi85

Broj poruka : 3352
Godina : 39
Datum upisa : 03.11.2015

https://mimainmiraculousadventure.blogspot.com/

Nazad na vrh Ići dole

Problemi u školi Empty Re: Problemi u školi

Počalji od nina :) 9/6/2017, 17:15

zato sam rekla da se ne uvrede prosvetari jer mi se to nesvidja od prvog razreda a svi roditelji cute i necu ja da budem ta koja ce prijaviti jer i ovako ga kinje u skoli a tek posle poziva ispekcije.znam da ce da nadjidjaju da je on toliko bezobrazan i da je nesnosljivo dete i svi ce jagu na mikija da svale a ona ce biti pobednik.rekla sam da jos ovu godinu izdrzim i da kazem dovidjenja uciteljicama za njega a nadam se da nece biti tolike razlike u visim razredima od strane nastavnika,mislim sto prave diskriminaciju nacije.ja moje ucim da smo svi isti na svetu bili crni,beli zuti i da se sa svakim trebaju lepo slagati jer svi smo mi ljudi
nekad mi bude zao mikija sto kaze da samo sa strica lici po bolji koze ali on ima takav pigment da zimi bude skoro svetle puti a cim grane sunce odma dobije tamniju bolju,cak mm je toliko sad pocrneo jer radi na gradjevini kad skine majicu da ga zezamo kolika razlika izmedju vratamruku prema celom telu
imamo komsilju pola portugalac polu italijan miki ga obozava jer jako njih edvojica lice i u faci a tenu i govori on je meni ko brat,a taj decko igra fudbal u drbiji i zivi blizu nas sad ima i grk malo stariji i sa njim se super slaze i voli uvek da ih gleda kad vezbalju napolju zbog njih je kreno i on da trenira fudbal.pogotovo kad smo rekli vidis kako su oni iz kanade dosli da zive kod naseg komsilje i isli u srednju skolu u nasem mestu a usput se profesionalno bave fudbalom,tako ces iti ko oni da odes u stranu zemlju da treniras ako budes dobar i da ucis tamo,pogotovo to mu reko komsljija koji zivi u kanadi i ima svoju akademiju tamo a bolje fudbalere dovodi u srbiju da budu kod brata i oca njegovog da tu stanuju sad ih ima cetvoro a miki stalno sa njima a oni momci od 17-20 g.odo ja usiroko i o kulenu banu pisem nevazno za skolu
znam da ima vas dosta koji ste mi priljateji na fb i vidite stalno slike moje dece i vidite da li su srecni ili tuzni sa nama
nina :)
nina :)

Broj poruka : 5182
Godina : 48
Datum upisa : 06.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

Problemi u školi Empty Re: Problemi u školi

Počalji od Simona 9/6/2017, 21:14

Nina,
tvoja dečica su prelepa i vi kao porodica... Ja uživam u vašim slikama. srca I znam koliko ste dug put prošli dok niste postali porodica i zato mi je dodatno žao kad vidim koliko vam ljudi otežavaju. I to tamo gde bi zapravo trebalo da vam pomognu.

Sjajno se ti boriš sa svim tim. I po meni ostavi drugima da prijavljuju a ti samo ne daj da Miki više ide kod te osobe po bilo koju cenu. Ono što sam ti već pričala, nemoj samo ti, nego da se uključi i muž, možda zajedno da idete, možda pojedinačno naizmenično... To je i naš "recept" pa zato kažem. Borite se da dete dodje kod te učiteljice gde je imao najviše razumevanja.

Mi smo rekli za usvajanje na početku drugog razreda. Da li reći ili ne reći i kada to je pitanje koje ima mnogo potpitanja i opet na kraju zavisi od naših situacija i procena. Nastavnici bi trebalo da nam budu podrška ali eto u tvom slučaju koliko vam otežavaju. Kod nas eto mi se trudimo da uspostavimo neki dobar kontakt sa učiteljicom, da objašnjavamo, da saslušamo i mi nju i ona nas. Ima dosta problema mada naspram ovog što vi proživljavate to deluje kao da nemamo problema. Neki su isti kao vaši. Npr ovo što si pisala za Mikija da nauči kod kuće i onda dodje na kontrolni i pokaže mnogo manje nego što zna isto je sa Viktorom. To može da ima veze sa usvajanjem, pročitaj onaj tekst koji sam prevodila. U nekom istraživanju radjenom u SAD vezano za kontrolne iz matematike deca koja su usvojena su pokazivala znatno niže rezultate nego ona deca koja nisu usvojena. Ne znam zašto baš matematika ali eto... Mene je to tešilo kad smo imali istu situaciju sa Viktorom, ono spremi ako ne za pet ono za četiri, eventualno tri... ode na kontrolni i dobije jedinicu. I to ne jednom nego dva puta affraid Ali mi smo imali više sreće sa učiteljicama pa su se i one slagale da ima manjak samopouzdanja, da on zna više, da i one to vide ali da na kontrolnima ne pokazuje. Tako je dobijao šanse da popravi a eno ga još odgovara, do poslednjeg dana škole Very Happy Nije ni kod naš idealno, recimo da učiteljice ne veruju da dete može da ima neki sjajan uspeh i onda on kao nesiguran ne pruža onoliko koliko ja znam da može. Tamo gde veruju u njega kao nastavnica engleskog ima sve petice. Ali dobro, ne možemo stvoriti idealan svet za njih i nas. Ali bar da se trudimo što više možemo u datim okolnostima.
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Problemi u školi Empty Re: Problemi u školi

Počalji od nina :) 1/9/2017, 10:29

jos nam ostala ova godina kod uciteljice sto jedva cekamo da se zavrsi i da se pozdravimo sa privilegijama sto uciteljice stvaraju deci
mi opet krecemo kod iste uciteljice od prvog razreda jer mora se a stim da cemo pratiti kakva ce situacija biti prvih mesec dana i ako bude opet problema prebacujemo ga kod konkretne valjda uciteljice druge,stim da su mi rekli da ce probati da mu uvedu neki program gde ce manje trebati da uci stim da za to netreba nikakva saglasnost od dr da nije zdrav nego da je lenj sa ucenjem da ga malo postaknu na ucenje da ce imati vise lakih zadataka iz matematike nego ostali da bi izvuko jacu ocenu od 2 kako je on reko svima da nemora da se uci da bi imao 2 sa ovim oce da ga postaknu na bolje ocene a ne kako je popustio skroz u drugom polugodistu i presto skroz da uci,odnosno on zna sve ali nece da uradi kako treba u skoli da dobije vecu ocenu nego namerno oce slabije ocene,vec sad vidim probleme a nije ni otiso jos po raspored ide tek u pola 2
vec kukam kad ce 14 jun svi pitaju sto a ja kad ce kraj skolske godine a ne pocetak skole
nina :)
nina :)

Broj poruka : 5182
Godina : 48
Datum upisa : 06.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

Problemi u školi Empty Re: Problemi u školi

Počalji od mimi85 1/9/2017, 10:44

Nina to sto vam nude je IOP1, odnosno individualizovani obrazovni program 1 takozvana podrska pri ucenju. Nisam sigurna da je to tvom detetu potrebno, jer se to svodi na to da ce manje uciti, a sta ce onda u petom razredu da bude? Nazalost dogodi se , da deca shvate da ne moraju da uce i da ce imati dva (jer po IOP-u nije dozvoljeno da imaju 1, da ih obaramo na popravni, godinu itd.)

a mozda im je cilj upravo ovo:

http://www.novosti.rs/vesti/naslovna/drustvo/aktuelno.290.html:590886-Varaju-i-skole-i-roditelji

ovde sam ti izvukla iz pravilnika da procitas malo sta je to IOP. Po meni tvom detetu treba druga uciteljica a ne IOP.

Individualni obrazovni plan
Član 77
Za dete i učenika kome je usled socijalne uskraćenosti, smetnji u razvoju,
invaliditeta i drugih razloga potrebna dodatna podrška u obrazovanju i
vaspitanju, ustanova obezbeđuje otklanjanje fizičkih i komunikacijskih prepreka
i donosi individualni obrazovni plan.
Individualni obrazovni plan (u daljem tekstu: IOP) je poseban dokument kojim se
planira dodatna podrška u obrazovanju i vaspitanju za određeno dete i učenika,
u skladu sa njegovim sposobnostima i mogućnostima.
Cilj IOP-a je optimalni razvoj deteta i učenika, uključivanje u vršnjački kolektiv
i ostvarivanje opštih i posebnih ishoda obrazovanja i vaspitanja, odnosno
zadovoljavanja obrazovno-vaspitnih potreba deteta i učenika.
IOP se izrađuje na osnovu prethodno realizovanih i evidentiranih mera
individualizacije i izrađenog pedagoškog profila deteta i učenika.
IOP se izrađuje prema obrazovno-vaspitnim potrebama deteta i učenika i može
da bude zasnovan na:
1) prilagođavanju načina rada, kao i uslova u kojima se izvodi obrazovno-vaspitni
rad (IOP1);
2) prilagođavanju i izmeni sadržaja obrazovno-vaspitnog rada, ishoda i
standarda postignuća (IOP2);
3) obogaćivanju i proširivanju sadržaja obrazovno-vaspitnog rada za dete i
učenika sa izuzetnim sposobnostima (IOP3).
Donošenju IOP-a 2, prethodi donošenje, primena i vrednovanje IOP-a 1, kao i
pribavljanje mišljenja interresorne komisije za procenu potreba za dodatnom
obrazovnom, zdravstvenom i socijalnom podrškom detetu i učeniku.
Izuzetno, za učenika koji obrazovanje stiče ostvarivanjem IOP-a 2, osim
nastavnog programa, može da se izmeni i nastavni plan, na osnovu mišljenja
interresorne komisije za procenu potreba za dodatnom obrazovnom,
zdravstvenom i socijalnom podrškom detetu i učeniku.
IOP donosi pedagoški kolegijum ustanove na predlog stručnog tima za inkluzivno
obrazovanje, odnosno tima za pružanje dodatne podrške detetu i učeniku (u
daljem tekstu: Tim).
mimi85
mimi85

Broj poruka : 3352
Godina : 39
Datum upisa : 03.11.2015

https://mimainmiraculousadventure.blogspot.com/

Nazad na vrh Ići dole

Problemi u školi Empty Re: Problemi u školi

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 3 1, 2, 3  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu