KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Podmlađivanje jajnika Metoda Ovarijalne in Vitro Aktivacije

+7
HappyGirl
Zmajuška
sunny.tp
Nataly17
sanja369
BiKsi :)
Sirijus
11 posters

Strana 2 od 2 Prethodni  1, 2

Ići dole

podmladjivanje jajnika - Podmlađivanje jajnika Metoda Ovarijalne in Vitro Aktivacije  - Page 2 Empty Re: Podmlađivanje jajnika Metoda Ovarijalne in Vitro Aktivacije

Počalji od Soned 18/12/2016, 23:30

Zdravo svima, ja sam zainteresovana za podmladjivanje jajnika faktorima rasta, metoda sa krvnom plazmom, mislim da je oko 2000 EUR. Kako vidim po postovima, niko nije pisao da je uradio podmladjivanje, vec se vecina interesuju.
Htela bih da pitam, dali je neko do vas bio na konsultacije u vezi ove metode i dali zna kojim se zenama preporucuje? Ja imam 43 godine i slabu ovarijalnu rezervu, ne znam dali je ova metoda uopste za starije zene ili je za mladje kojima su jajnici prerano otkazali?

Soned

Broj poruka : 6
Datum upisa : 05.12.2016

Nazad na vrh Ići dole

podmladjivanje jajnika - Podmlađivanje jajnika Metoda Ovarijalne in Vitro Aktivacije  - Page 2 Empty Re: Podmlađivanje jajnika Metoda Ovarijalne in Vitro Aktivacije

Počalji od Principessa 19/12/2016, 00:40

Cao Soned,
Ja sam bila pre dva dana kod Ljubica na pregledu u vezi vto, pa sam ga pitala i za to podmladjivanje. On to nece da radi (bar meni, a verovatno ni bilo kome drugom) dok ne proveri da li u spontanom ciklusu moze da uspe bez toga. I ja imam 43 god., i slabu ovarijalnu rezervu, vrlo slicnu situaciju tvojoj, pa opet nije hteo to da mi radi pre nego sto pokusa iz prirodnog ciklusa da prikupi par jajnih celija, oplodi ih (iz vise uzastopnih meseci), i pokusa da ih vrati.
Ne znam da li ce to i koliko u mom slucalu uopste uspeti, ali to mi je rekao.
Ja nisam ni probala da ga pitam odmah za to podmladjivanje, jer vidim da i on sam to predlaze tek posto sve drugo pokusa. Ne znam, nisam pametna da li je to gubljenje vremena, ali eto to mi je rekao...
Principessa
Principessa

Broj poruka : 1104
Godina : 51
Datum upisa : 23.10.2015

Nazad na vrh Ići dole

podmladjivanje jajnika - Podmlađivanje jajnika Metoda Ovarijalne in Vitro Aktivacije  - Page 2 Empty Re: Podmlađivanje jajnika Metoda Ovarijalne in Vitro Aktivacije

Počalji od Soned 19/12/2016, 13:34

Zdravo Principessa, hvala na odgovoru.
Ja sam pisala bolnici i sad cekam odgovor, ako uopste odgovore. Iz Makedonije sam i ne bih mogla da idem na konsultacije, preglede i sl., pa sam zato pisala, telefonom su mi rekli da ce mejl proslediti kome treba..pa ajde da vidimo.
Ovo sto je predlozio tebi bi znacilo da nekoliko meseci imas aspiracija jedne jajne celije u prirodnom ciklusu, zatim zamrzavanje i kada prikupi dovoljno jajnih celija da uradi transfer? Mozda zeli da dobije kvalitetne jajne celije bez stimulacije, posto su meni govorili da se stimulacijom dobijaju vise, ali nekvalitetnije jajne celije kod poor responders...mozda mu je to zamisao.
Ja pri velikoj stimulaciji imam najvise 4 jajne celije i imala sam do sada 3 trudnoce, ali sve tri su se zavrsile sa missed. Pretpostavka je da su jajne celije loseg kvaliteta, pa sam se nadala da ovom metodom dobijemo vise i kvalitetnije jajne celije....ali mozda i meni predloze isto. Pisacu ti ako dobijem odgovor.

Soned

Broj poruka : 6
Datum upisa : 05.12.2016

Nazad na vrh Ići dole

podmladjivanje jajnika - Podmlađivanje jajnika Metoda Ovarijalne in Vitro Aktivacije  - Page 2 Empty Re: Podmlađivanje jajnika Metoda Ovarijalne in Vitro Aktivacije

Počalji od Principessa 19/12/2016, 14:05

Zdravo Soned,
Ja ti preporucujem da juris neku vezu u bg-u ako imas da dodjes do njega, jer ovako redovnim putem ces morati verovatno i nekoliko meseci da ga cekas.
Da, to je njegova ideja, samo ne znam hoce li upaliti jer sam npr ovog meseca imala jako nizak estradiol, pa nisu ni hteli da mi punktiraju folikul iako je narastao dovoljno...ne znam ni sama, bas sam se smorila...
Principessa
Principessa

Broj poruka : 1104
Godina : 51
Datum upisa : 23.10.2015

Nazad na vrh Ići dole

podmladjivanje jajnika - Podmlađivanje jajnika Metoda Ovarijalne in Vitro Aktivacije  - Page 2 Empty Re: Podmlađivanje jajnika Metoda Ovarijalne in Vitro Aktivacije

Počalji od Soned 20/12/2016, 10:52

Ne verujem da neko od ljudi koje poznajem u Beogradu moze da mi bude veza, tako da cu sacekati.
U medjuvremenu sam pisala jednoj klinici u Atini i oni rade istu metodu. Ne znam dali neka klinika u Bugarskoj radi isto, ne mogu da nadjem na net.
I meni je nekad estradiol nizak, ispod granice, ne znam dali mozes da pijes estrofem na primer?

Soned

Broj poruka : 6
Datum upisa : 05.12.2016

Nazad na vrh Ići dole

podmladjivanje jajnika - Podmlađivanje jajnika Metoda Ovarijalne in Vitro Aktivacije  - Page 2 Empty Re: Podmlađivanje jajnika Metoda Ovarijalne in Vitro Aktivacije

Počalji od Principessa 20/12/2016, 12:20

Dobila sam terapiju od endokrinologa, kombinacija estrogen-progesteron, nadam se da ce se stvari poboljsati, nego sam tek pocela pre 10 dana, pa jos nije dovoljno da pokaze rezultate verovatno...
Hvala na pomoci, ne znam sta bih ti rekla, Jevremovu dobiti za zakazivanje je ravno paklu, sve se zene zale u vezi toga...
Srecno i ako nesto saznas ili probas u vezi tog podmladjivanja jajnika- javi obavezno molim te, ima nas jos koje smo vrlo zainteresovane za to! 😊
Principessa
Principessa

Broj poruka : 1104
Godina : 51
Datum upisa : 23.10.2015

Nazad na vrh Ići dole

podmladjivanje jajnika - Podmlađivanje jajnika Metoda Ovarijalne in Vitro Aktivacije  - Page 2 Empty Re: Podmlađivanje jajnika Metoda Ovarijalne in Vitro Aktivacije

Počalji od mamadabudem 20/12/2016, 12:22

Jesi dobila cikloproginovu da piješ?
mamadabudem
mamadabudem

Broj poruka : 2253
Location : Beograd
Datum upisa : 12.02.2014

Nazad na vrh Ići dole

podmladjivanje jajnika - Podmlađivanje jajnika Metoda Ovarijalne in Vitro Aktivacije  - Page 2 Empty Re: Podmlađivanje jajnika Metoda Ovarijalne in Vitro Aktivacije

Počalji od Principessa 20/12/2016, 13:35

Nisam, dobila sam Estreva gel (dermalni estrogen) prvih 10 dana od 3. dana ciklusa, a onda jos 11 dana sa njim zajedno dodajem i Utrogestan 200 uvece pre spavanja (vaginalete).
Principessa
Principessa

Broj poruka : 1104
Godina : 51
Datum upisa : 23.10.2015

Nazad na vrh Ići dole

podmladjivanje jajnika - Podmlađivanje jajnika Metoda Ovarijalne in Vitro Aktivacije  - Page 2 Empty Re: Podmlađivanje jajnika Metoda Ovarijalne in Vitro Aktivacije

Počalji od Soned 20/12/2016, 14:09

Ako imam bilo kakve informacije, pisacu tu odmah.
U vezi Jevremove, razumem da se ceka kod iskusnog i dobrog lekara, posto je puno zainteresovanih, to je i kod nas slucaj, ali nije mi se desilo da cekam mesecima, vec recimo 3,4 nedelje maksimum, za prvi pregled. Ovde citam da su neke zene cekale i po nekoliko meseci da im zakazu kod tog dr Ljubica, to je previse!
Principessa, zelim ti srecu sa terapijom i u narednom ciklusu da imas dobar folikul i zrelu jajnu celiju!

Soned

Broj poruka : 6
Datum upisa : 05.12.2016

Nazad na vrh Ići dole

podmladjivanje jajnika - Podmlađivanje jajnika Metoda Ovarijalne in Vitro Aktivacije  - Page 2 Empty Re: Podmlađivanje jajnika Metoda Ovarijalne in Vitro Aktivacije

Počalji od Principessa 20/12/2016, 16:44

Hvala ti Soned puno! I ja tebi zelim da uspes sa ovim podmladjivanjem i da ostvaris posle toga trudnocu, pa da te i mi ostali iskopiramo :)))
Principessa
Principessa

Broj poruka : 1104
Godina : 51
Datum upisa : 23.10.2015

Nazad na vrh Ići dole

podmladjivanje jajnika - Podmlađivanje jajnika Metoda Ovarijalne in Vitro Aktivacije  - Page 2 Empty Re: Podmlađivanje jajnika Metoda Ovarijalne in Vitro Aktivacije

Počalji od alisa 24/5/2018, 20:53

Аутотрансплантацијом јајника до жељеног потомства
Српски стручњак др Милан Миленковић учествовао у овој експерименталној интервенцији која је урађена у Хрватској, захваљујући чему је ових дана једна пацијенткиња добила бебу

Mеђународни тим лекара, међу којима је био и наш доктор Милан Миленковић, који тренутно ради у Универзитетској болници „Каролинска у Стокхолму, урадио је у Загребу јединствену интервенцију под називом аутотрансплантација јајника, захваљујући чему је ових дана једна пацијенткиња добила бебу. Реч је о тридесетшестогодишњој жени, која је изгубила функцију јајника па су стручњаци разматрали на који начин могу да јој помогну како би могла да остане у другом стању. Одлучено је да јој у хрватској клиници „Подобник” ураде лапароскопску операцију и изваде један јајник, затим део јајника „активирају” док се жена налази у анестезији и обаве ретрансплантацију, односно врате га у организам. Остатак ткива јајника који није враћен лекари су замрзли за случај да жени можда евентуално касније затреба трансплантација. Пацијенткиња је отпуштена из болнице дан после операције, а неколико месеци касније је урађена вештачка оплодња која је резултирала нормалном трудноћом и порођајем.

Цео поступак је урадила екипа др Мира Алебића из болнице „Подобник” у сарадњи са нашим др Миланом Миленковићем и ембриологом др Моном Сеики из клинике Стокхолм ИВФ из Шведске, који имају дугогодишње искуство у замрзавању и трансплантацији јајника.

Др Миленковић за „Политику” каже да је ова метода урађена у Загребу код три пацијенткиње, од којих је једна из Београда, али је за сада једна жена остварила потомство.

– С обзиром на то да је ово још увек експериментална метода, болница „Подобник” је финансирала цео поступак тако да је пацијенткињама овај третман био потпуно бесплатан. Од ове методе би могле да имају користи и жене које су због лечења малигних и неких реуматских болести ушле у превремену менопаузу. Велики изазов за лекаре је како препознати девојке које имају ризик за превремену менопаузу и саветовати им да замрзну јајне ћелије док јајници још функционишу. До сада је идентификовано неколико гена чијом мутацијом долази до поремећаја функције јајника и изазов лекара је којим девојкама треба понудити тестирање – додаје др Миленковић, чији је савет младим девојкама које знају да су им мајке ушле у менопаузу пре 40. године да се јаве специјалисти репродуктивне медицине ради контроле функције и „резерве” јајника.

Овај метод је важан јер статистика показује да око један одсто жена уђе у менопаузу пре 40. године. Уколико те жене нису родиле дете пре престанка функције јајника, имају опцију да прихвате донацију јајне ћелије као једину клинички етаблирану методу. Али, неке жене тако нешто не желе да прихвате. Зато су лекари широм света разматрали друге могућности за добијање потомства. Будући да и жене које су у менопаузи имају одређени број јајних ћелија, али које се не активирају, то јест не развијају се у зрелу јајну ћелију, дошло се до идеје да се те јајне ћелије на неки начин „покрену” у лабораторији.

Техника се састоји у томе да се један јајник или његов део извади, активира механички или одређеним хемијским супстанцама и онда врати у организам жене, како би могла да остане у другом стању
Прве публикације у стручним часописима појавиле су се крајем деведесетих година прошлог века и највише захваљујући истраживачима из института „Каролинска” у Стокхолму, универзитета Станфорд из САД и Универзитета у Гетеборгу, када се развила такозвана ИВА (ин витро активација) метода. Техника се састоји у томе да се један јајник или део јајника извади, активира механички или одређеним хемијским супстанцама, које се иначе налазе у организму, и онда врати, ретрансплантира у организам жене. Један део активираног ткива може да се замрзне не би ли се поступак поновио касније, уколико први не успе или жена жели да добије још деце. Трудноћа је могућа и природним путем, али се углавном ради вештачка оплодња, не би ли се поступак убрзао и искористио период када јајник функционише. Поступак је резултирао рађањем првог детета у свету у Јапану 2013. године. Метода се сматра експерименталном и углавном се ради као део научних студија, а једна таква студија је у току у универзитетској болници „Каролинска” у Стокхолму.

http://www.politika.rs/scc/clanak/404103/Autotransplantacijom-jajnika-do-zeljenog-potomstva
alisa
alisa

Broj poruka : 1753
Godina : 45
Datum upisa : 01.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

podmladjivanje jajnika - Podmlađivanje jajnika Metoda Ovarijalne in Vitro Aktivacije  - Page 2 Empty Re: Podmlađivanje jajnika Metoda Ovarijalne in Vitro Aktivacije

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 2 od 2 Prethodni  1, 2

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu