KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Promjene na žučnoj kesi

3 posters

Ići dole

Promjene na žučnoj kesi Empty Promjene na žučnoj kesi

Počalji od lolipop 20/11/2016, 22:50

djole42 ::
-Posle trece VTO,operacija zucne kese (komplikovana akutnim pankreatitom,jedva izvukla zivu glavu),dr.koji me je operisao kaze da tako brzo nastajanje kamencica(mesec dana)mogu da prouzrokuju preparati koji sadrze estrogen (pilule za kontracepciju koje sam ja pila 6 meseci pre 3.postupka),slucajnost ili posledica....
lolipop
lolipop

Broj poruka : 4146
Godina : 45
Location : Sarajevo
Datum upisa : 15.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Promjene na žučnoj kesi Empty Re: Promjene na žučnoj kesi

Počalji od lolipop 20/11/2016, 22:55

lolipop :: Največi problem žučna kesa i žučni vodovi, dva teška napada, jedan u trećem mjesecu trudnoće, drugi godinu nakon poroda, jedva se iščupala od pankreatita, u toku priprema za vađenje žučne kese.
Melasma i žučna kesa iz istog razloga-estrogen.
lolipop
lolipop

Broj poruka : 4146
Godina : 45
Location : Sarajevo
Datum upisa : 15.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Promjene na žučnoj kesi Empty Re: Promjene na žučnoj kesi

Počalji od lolipop 20/11/2016, 22:56

Simona ::
lolipop ::...
4. I največi problem žučna kesa i žučni vodovi, dva teška napada, jedan u trećem mjesecu trudnoće, drugi godinu nakon poroda, jedva se iščupala od pankreatita, u toku priprema za vađenje žučne kese.
Melasma i žučna kesa iz istog razloga-estrogen.

...

Evo ja sada ovde saznadoh da to može biti povezano.... I ja imam problem sa žučnom kesom tj kamenjem u istoj, ali nisam to dosad povezivala sa vto. Ali mi jeste bilo čudno da je više nas ovde to pominjalo, no reko slučajnost, ili zbog pojačanog stresa. Otkriveno je nakon što sam već krenula u usvajanje i prestala sa pokušajima vto.
lolipop
lolipop

Broj poruka : 4146
Godina : 45
Location : Sarajevo
Datum upisa : 15.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Promjene na žučnoj kesi Empty Re: Promjene na žučnoj kesi

Počalji od Vuchica 21/11/2016, 09:48

Da se i ja upisem ovde. Svaka informacija može da znači dragim saborkama.

Meni je polip na (u) žučnoj kesi video prof.Ljubić na konsultacijama pred drugu VTO. I poslao me da to proverim. Dva hirurga su mi rekla da se to odmah vadi, jer je polip bio 8mm, a i da može kasnije, u trudnoći, pod dejstvom hormona da pravi probleme.
Operisana sam laparoskopski na I hirurskoj klinici KCS, cim sam se probudila hirurg me je pitao da li sam trenutno na nekoj hormonskoj terapiji, jer je primetio da su mi unutrašnji organi fibrozni.
Na otpusti sam ga pitala posle koliko vremena mogu da idem na VTO (bilo mi je važno da ne propustim pokušaj u Jevremovoj preko Fonda). Rekao je da u principu mogu gotovo odmah, čim se oporavim od operacije, ali da ipak razmislim koliko sam puta spremna da ulazim u sam postupak. Očigledno taj atak na organizam uopšte nije naivan.




Ja neke tegobe nisam ni primećivala ustvari tek nakon operacije sam shvatila da sam ja skoro stalno osećala neko kao bockanje.
Tako da ja ni ne mogu znati kada se polip pojavio.
Pre operacije sam imala jednu VTO i 4 inseminacije u kojima sam uzimala Klomifen, Femaru, Utrogestan standardno...

Vuchica
Vuchica

Broj poruka : 3208
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 09.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Promjene na žučnoj kesi Empty Re: Promjene na žučnoj kesi

Počalji od ninica2 27/11/2016, 13:00

Evo da se i ja upišem :) ... Prošle godine u avgustu napad se ponovio,napad za koji sam mislila da je od gastritisa jer ga imam od kako pijem glukofaž kao i uple creva,za koje dr kaže da ću imati sve dok pijem taj lek(extra :) ) ... Elem u urgentnom na snimanju videsmo i kamenčić u žučnoj kesi od 6mm,mali ali može da se zaglavi! Godinu dana čekam opraciju na poliklinici u NS-u iako je dr.kardiolog napisala hitno zbog hiper...ne znam naziv uglavnom lipidni status katastrofa... Promena plana,otišla u Vojnu Bolnicu kod načelnika,čekanje 3,4 meseca,bila u Oktobru a zovu mesec dana ranije zbog pripreme! Planiram da ih pozovem ovih dana...Zaključak,pre VTO nisam imala z.problema posle druge otkrivam jedan po jedan,i gomilaju se...Slučajnost zbog godina itd ili vto ne znam ali pre bih rekla vto :)
ninica2
ninica2

Broj poruka : 1841
Godina : 44
Location : Novi Sad
Datum upisa : 26.08.2011

Nazad na vrh Ići dole

Promjene na žučnoj kesi Empty Re: Promjene na žučnoj kesi

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu