KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Korak po korak na putu do bete +

+73
Bobac
zsuki75
Gagagaga
Rada74
danica87
srculence 84
leptirica1977
Hande
Pikseta
sretnazvijezda
nina :)
Vuchica
ganedina
Sofija Veks
jelena*mama2andjela*
noja
ninica2
anasrce
lela1984
masato
HappyGirl
Bekanicaa
kornjaca
enap
libra35
valika77
Ancica 87
Buba82
PalcicaBg
bebana81
Principessa
BabyBear
Angie83
Blanka
Padobranka
Bundevicav
marina_82
alisa
Zmajuška
saska1
zumbulcic
bak
Elenaa
sanja 73
Hugolina
mimi85
bobica83
Tavita
ivanicasale
Jerapetra
tiramisu
Sirijus
mamadabudem
daki_mm
marijaivlada
Dora1
BiKsi :)
jelena.kuburic
Mika
Bobaue
daduska
sanja369
sunny.tp
dusica78
Tebi
mmakica
topalovic
kolibri5
Smrdica
fight&faith
Bubamarica79
Jaka
branka86
77 posters

Strana 27 od 40 Prethodni  1 ... 15 ... 26, 27, 28 ... 33 ... 40  Sledeći

Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 27 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Sirijus 4/2/2017, 08:03

Ooo Bekanice, bas mi je zao zagrljaj veliki grl za tebe. Drago mi je sto imas planove za dalje srca
Ja mislim da su prirodnjaci skroz dobra stvar. Nema hormona kao u stimulaciji. Ja sam imala prirodnjak i samo sam primila stop.
Sirijus
Sirijus

Broj poruka : 1889
Godina : 50
Location : Beograd
Datum upisa : 13.09.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 27 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od sunny.tp 4/2/2017, 09:19

Bekanice, jako mi je zao!!! Što kaže Sirijus, odmah planirati dalje je dobro, bar je meni to pomagalo. Normalno je da ciklus bude čudan ili da sporo dolazi zbog utrogestana i ostalih hormona.
Što se tiče prirodnjaka, ja sam skroz za njih. Imaš tu nekoliko opcija- potpuno prirodni, gde ćeš dobiti jednu jajnu ćeliju, kolekciju iz nekoliko meseci pa da ti vrate više embriona ili polu-prirodnjak sa klomifenom i par bockalica gde se dobija 3-4 ćelije max (mozda meko dobije i više, ali sumnjam). Ja sam išla na kolekciju i u okviru nje sam imala taj jedan poluprirodnjak i super sam odreagovala (3 ćelije), a ne opterećuje mnogo organizam. Malo sad odmori, pa u nove pobede srca1
sunny.tp
sunny.tp

Broj poruka : 381
Datum upisa : 16.07.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 27 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od BabyBear 4/2/2017, 11:07

Bekanice, zao mi je sto nisi uspela sad, ali vidim da nisi mnogo klonula I da vec imas plan, sto je najbitnije. Na leto sa prirodnjakom ides dalje u pobedu I samo misli pozitivno. Grlim jako
BabyBear
BabyBear

Broj poruka : 4268
Godina : 54
Location : Beograd
Datum upisa : 19.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 27 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Zmajuška 4/2/2017, 13:19

Bekanice, baš mi je žao, ali važan je pozitivan stav, prirodnjaci su super i devojke su ti već napisale svoja mišljenja. Samo napred!!!
Zmajuška
Zmajuška

Broj poruka : 1167
Location : Ni na nebu ni na zemlji
Datum upisa : 14.12.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 27 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od BiKsi :) 4/2/2017, 17:19

sunny.tp ::Jel neko imao cistu zutog tela? Bila sam na uz i dr mi je rekla da je imam. Taj jajnik mi je i malo uvećan, verovatno zbog nje. Prvi put da saznam da imam tu vrstu ciste, pa da li znate hoce li pući sa menstruacijom jer nisam ispitala dr sve?

Bilo je cura koje su imale tu cistu zutog tela, obicno ode uz ciklus, a ako ne ode, mora da se punktira. Navijamo da kod tebe ode.

Bekanicaa ::Nista drugarice ovaj put , beta 0,1.   Krivo mi jeste, ali se bas puno nissm ni potresla, valjda sam nekako i ocekivala ovako. Sve u svemu, posto mi je ovo bila treca vto, stimulisana, u tri razlicite klinike. Odlucila sam da se hormoni malo smire,  jer jos uvek evo vec cetvrti dan imam rozikasto, pravog ciklusa nema. Sem ako se to roze racuna kao ciklus. U svakom slucaju,  planiram od sada samo vto iz prirodno ciklusa, a naredni na leto. Sta vi mislite o ivf iz prirodnog ciklusa?
Bekanicee, pih miša mu, a baš sam verovala. Prirodnjaci su skroz ok, nema ataka na telo, samo je takodje potrebno strpljenje da se pogodi pravi mesec! Kako god i šta god da odlučiš za dalje, držim fige da što pre uspeš!
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 27 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od bebana81 4/2/2017, 17:47

Zao mi je Bekanice, ne daj se. Idemo daljeeee😘😘😘
bebana81
bebana81

Broj poruka : 285
Godina : 43
Location : Novi Sad
Datum upisa : 25.06.2016

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 27 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Sirijus 4/2/2017, 20:19

Podsecam vas da je utorak ded lajn za uplatu i narucivanje solja. Uplata ide na racun kutka. A koju ste solju odabrali i podatke za slanje saljete na pp Alisi osmeh srce
Sirijus
Sirijus

Broj poruka : 1889
Godina : 50
Location : Beograd
Datum upisa : 13.09.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 27 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od ivanicasale 5/2/2017, 16:51

Marina 82 hvala ti draga.Daj boze da tvoje vucenje bude dobitno Very Happy Very Happy Very Happy
Bekanice bas mi je zao draga,glavu gore...
ivanicasale
ivanicasale

Broj poruka : 2280
Godina : 36
Location : Zajecar
Datum upisa : 28.09.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 27 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Sirijus 5/2/2017, 22:57

Koracaljke, veceras u dnevniku objavise da je starosna granica povecana na 42 godine lol!
Sirijus
Sirijus

Broj poruka : 1889
Godina : 50
Location : Beograd
Datum upisa : 13.09.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 27 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od HappyGirl 5/2/2017, 23:58

HappyGirl
HappyGirl

Broj poruka : 13681
Location : Uvek na oblacima :)
Datum upisa : 05.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 27 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od ivanicasale 6/2/2017, 13:19

Bravo to ce mnogo znaciti zenicama koje su blizu 40-te.
Samo naped drzavo.Ja sam citala da je u toku i cetvrti pokusaj o trosku drzave,naravno jos ima da se radi po tom pitanju ali dali su predlog.Pa videcemo
ivanicasale
ivanicasale

Broj poruka : 2280
Godina : 36
Location : Zajecar
Datum upisa : 28.09.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 27 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od ivanicasale 7/2/2017, 16:57

Drage moje imam jedno pitanje za moju drugaricu.E ovako druga vto u spebu,beta 1430 e sazd ona je pocela da ima na vesu nbraonkasto jos od 10 og dana od eta.Ima neke mutacije pa prima fraxiparin 0,4 ujutru i progesteron depo na treci dan ali i dalje joj je braonkasto,nekad vise nekad manje.Juce je bila u bolnicu jer je jos uvek ide i videli su da je jedna beba.A markovic nije tu.E sad je pitanje od cega moze da joj bude to braonkasto?Jer moze da bude od fraxija?Ona ide kof=d hematologa u nisu ali u Kc pa treba mnogo da ceka na zakazivanje.
Sta vi mislite da treba da radi?
ivanicasale
ivanicasale

Broj poruka : 2280
Godina : 36
Location : Zajecar
Datum upisa : 28.09.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 27 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od mamadabudem 7/2/2017, 18:18

Samo neka miruje i odmara. Znaci ustaje samo kad ide u wc.
mamadabudem
mamadabudem

Broj poruka : 2253
Location : Beograd
Datum upisa : 12.02.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 27 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od masato 7/2/2017, 19:24

Ivanice, ne mora da ceka u kc, kao trudnica ima prednost, ne mora da zakazuje, mada mislim da to nije povezano sa mutacijom. Braonkasto su imale mnoge cure i izgurale trudnoce do kraja. Kao sto rekose, neka vise odmara.
masato
masato

Broj poruka : 157
Godina : 45
Location : Nis
Datum upisa : 10.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 27 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od BiKsi :) 7/2/2017, 19:52

Ivanice, cisti se materica. Nek miruje i pojaca utrogestan. Moguce da su bila dva embriona po visini bete, pa jedan odustao,ili ce se tek pojaviti. Drzim fige da sve bude super u nastavku.
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 27 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od sunny.tp 8/2/2017, 11:45

Da najavim samo našu četvrtu vto, pa da bude četvrta sreća Laughing
Preko fonda idemo u Genesis ponovo. Bili kod njih, predali papire. Dr Crnigorac nije na tim prvim konsultacijama, nego me druga dr pogledala. Kao i na komisiji što su mi rekli i ona kaže da mi jajnici izgledaju bolje nego što kaže amh (a još sam dala i bolji nalaz od 0,5), imam 9 antralaca i kao to je super. Pošto sam sve analize odradila, rekla mi je da uradim i nk ćelije, kaže može i iz krvi (dosta sam čitala o tome, prvo nije dokazano da su nk ćelije štetne, drugo mnogi kažu da bi trebalo njihov broj da se vidi u materici, a ne iz krvi i treće neki doktori tvrde da velika doza kortikosteroida može da dovede do spontanog ili oštećenja ploda). Hvala bogu, nk ćelije su mi u granicama, pa mi valjda neće davati veću dozu kortikosteroida.
Pošto sam ok reagovala na klomifen i par bockica fsh, dr će mi dati sličnu šemu i sada, pa sam srećna što ne prolazim kroz punu stimulaciju jer mislim da mi ne prija.
Eto to je to, ovih mesec dana do stimulacije ću da odmaram i malo treniram jer mi se ne sviđa moj insulin. Mislim da sam sve analize odradila, osim asa, al to mi sad ni ne treba. Ako imate neki predlog ili sugestiju, recite pa da popravljam šta mogu Very Happy
sunny.tp
sunny.tp

Broj poruka : 381
Datum upisa : 16.07.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 27 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Gagagaga 8/2/2017, 11:55

Dobar dan svim devojkama /zenama sa foruma.
Potpuno nova na forumu,moj prvi forum u zivotu.Pre par dana sam saznala da sam jos jedna tj da smo jos jedni od onih koji ce pomocu VTO stici do cilja.Uradila hormone Fsh 11,amh 0.6 ,Uz sve ok!
Pretpostavljam da ovo nije pravo mesto za moje pitanje,al (obzirom da se ne razumem u forume )cini mi se da su trudilice na ovoj temi najaktivnije tj poruke su najsvezije,pa zato pitam ovde,a vi me uputite gde treba.
Ogromna konfuzija,ne znam ni da li ce ova poruka proci posto ni to nisam sigurna kako se radi.Dakle,pitanje je vezano za Novi Sad!
Dakle,odem kod ginekologa u DZ,on mi da:
1.uput za higijenski za HIV,HBV,HCV,Sifilis,Toxopl,Rubelu(na hig dignem rezultate)
2.uzme mi briseve za Papu,VS,cervikalni bris,chlamidija,mikopl,ureaplazma i da mi uput da ih nosim na higijenski(na hig dignem rezultate)
3.gin u Dz mi uradi UZ,KOLPOSKOP
4.GIN U DZ mi da uput za komisiju u Genesisu(posto bih tu na VTO)
Onda uzmem sve ove rezultate +Uz +Hormone +Histeroskopiju(imala polip pa imam rezultate)+ rezultate mog momka(za koje cu posle opet pitati gde i sta)+uradim onu laborat sto se radi neposredno pred komisiju(krvna grupa,Rh,kks...) i sve to nosim u socijalno na komisiju.

Moje pitanje je da li sam ovo do sad dobro razumela u smislu ko mi sta ispisuje i gde to radim i da li je to sve????
Koliko se ceka izmedju prvostepene komisije koja je koliko ja razumrm u socijalmom i drugostepene(koja je u Genesisu ako mi odobre da budem kod njih).Da li me neko obavesti i ko kad treba da idem na tu drugostepenu???
Izvinite za opsirnost,puno pitanja i mozda pogresnu adresu ali tako je valjda svima na pocetku

Gagagaga

Broj poruka : 35
Datum upisa : 08.02.2017

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 27 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Sirijus 8/2/2017, 13:08

Dobro došla Gagagaga, neka od devojaka koja ide preko države će ti već odgovoriti kako ide :) imaš i vodič na portalu, doduše rađen je za BG ali je to slično. vodič-klikni ovde
Sirijus
Sirijus

Broj poruka : 1889
Godina : 50
Location : Beograd
Datum upisa : 13.09.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 27 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Gagagaga 8/2/2017, 14:07

Sirijus i sviiii ostali ,mnogo mi je drago sto mi se neko obratio i sto uopste funkcionise ovaj forum!Videla sam spisak ali bi mi bilo od pomoci samo da mi neko iz NS proveri da li sam dobro shvatila sta od gin u dz treba da trazim i gde se to tacno radi posto njega zakazujes tek zs mesec dana(bar ovog mog) i ako tad ne dobijes sve sto ti treba onda opet zakazivanje tek za mesec dana.
Hvala devojke,da sto uspesnije obavimo ovo sto je do nas i da rezultati budu sto bolji.

Gagagaga

Broj poruka : 35
Datum upisa : 08.02.2017

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 27 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od bebana81 8/2/2017, 15:36

Dobro dosla Gagagaga 😉 Ja sam iz NS i do sada si sve dobro odradila. Uput za prvostepenu komisiju u socijalno daje ti ginekolog iz DZ. Tamo nazoves telefonom da zakazes. Idete i ti i partner,popunjavate obrazsce i zaokruzite Genezis. Sa tim uputom i papirom koji ces dobiti od njih nosis u betaniju na drugostepenu komisiju. Pismo se ceka oko mesec dama koje stize u izabranu kliniku i onda te oni kontaktiraju. Ako nisam na neko pitanje odgovorila ti pitaj posto sam sad u gradskom dok ti pisem 😁
bebana81
bebana81

Broj poruka : 285
Godina : 43
Location : Novi Sad
Datum upisa : 25.06.2016

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 27 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Gagagaga 8/2/2017, 16:04

Bebana,Bebana mnogo ti hvala!Nisam jos nista sem hormona i UZ uradila(na osnovu toga mi je gin rekao da sam za VTO i dao mi spisak sta treba)al se pripremam za ovaj rudarski posao pa samo da proverim od koga sta da trazim od uputa i gde posle sa tim da idem.Jasno mi je medicinski sve sta treba, a administraciju si mi ti pojasnila.Hvala mnogo!

Gagagaga

Broj poruka : 35
Datum upisa : 08.02.2017

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 27 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od bebana81 8/2/2017, 16:11

Nema ne cemu. Sta god ti bude trebalo slobodno pitaj. Za koji san cu otvoriti svoj prvi VTO dnevnik pa ces i tu moci svasta procitati jer ja sam vec u procesu i krenula sam na terapiju.
bebana81
bebana81

Broj poruka : 285
Godina : 43
Location : Novi Sad
Datum upisa : 25.06.2016

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 27 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od alisa 8/2/2017, 17:49

Gago dobro dosla i sto pre te ispratili sa ovih strana... ne znam kako je u NS ali u BG osim uz-a nista se drugo ne radi u DZ.... u DZ se samo uzimaju uputi... najbolje bi ti bilo da odstampas onu tabelu iz prirucnika ako si citala ( Sirijus ti je ostavila link) i da sa tako odstampanom listom potrebnih analiza odes kod svog ginekologa da ti da upute ... mislim da ce ti trebati i uput da odradis hsg pa ako su ti prohodni jajovodi i ako vam je ok spermogram moracete da idete i na 3 insiminacuje pre komisije za vto.... drugostepena komisija ti nije u Genesisu nego u Betaniji... moj iskren savet ti je da bez obzira gde planiras da ides na vto uzmes od svog ginekologa oz DZ-a i uput za odeljenje steriliteta u Betanijo i da preuzme da te vodi neki dr odande dok ne skupis sve potrebne analize...
P.S. probaj da pitas u svom dz-u da ne zakazujes kod ginekologa jer ti trebaju samo uputi ne i pregled...
Za partnera ti pisu u vodicu sve analize koje su potrebne i upute za to uzima kod svog lekara opste prakse...
I ks,urin i slicno ti ne treba za drugostepenu komisiju vec tek pred sam postupak...
Obrati paznju samo na rok koliko koja analiza vazi....
Vecina ovih podataka se nalazi u vodicu... jedina razlika izmedju ns i bg u pogledu analiza je samo u mestu gde se sta radi
alisa
alisa

Broj poruka : 1753
Godina : 45
Datum upisa : 01.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 27 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Gagagaga 8/2/2017, 18:57

Alisa hvala i tebi mnogo na svim savetima!Svaki savet vredi dana i dana obilazenja saltera.Od svih ovih papira zena prosto nema vremena da se nervira ako joj rezultati nisu bas nesto!Imam histeroskopiju uradjenu valjda mi onda ne treba HSG.
Bebana ,tebi kao i svima nama zelim da uspe iz prve i samo mirno ako je moguce(ovde ide smajli al ne znam da ga ukucam).Kod kog dr. kreces?
Skroz sam nova i nisam gledala nicija iskustva do sad,al svima zelim sto pre srecu najvecu.
Ima li iko da zna da li partner i ja moramo imati istu adresu u licnoj karti(zajedno smo vise od 10 god al nismo u braku,oboje iz NS al nije ista adresa).Ako jos i licnu(a onda i zdravstvenu i pasos)budem menjala upoznacu sve saltere grada NSada.Jos i tu da gubim vreme.

Gagagaga

Broj poruka : 35
Datum upisa : 08.02.2017

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 27 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od bebana81 8/2/2017, 19:26

Ja sam kod Bjelice. Lakse ce ti biti kada izaberes dr koji ce te voditi i u betaniji i u genezisu. Ja kad sam bila na komisiji nije bilo mesta u genezisu pa sam pisala feronu. Adresa nema veze sto nije ista ali ce vam trebati potvrda o vanbracnoj zajednici ( tako sam bar cula od zena sto su u vanbracnoj zajwdnici) . Meni je inace ovo druga VTO.
bebana81
bebana81

Broj poruka : 285
Godina : 43
Location : Novi Sad
Datum upisa : 25.06.2016

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 27 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 27 od 40 Prethodni  1 ... 15 ... 26, 27, 28 ... 33 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu