KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Korak po korak na putu do bete +

+73
Bobac
zsuki75
Gagagaga
Rada74
danica87
srculence 84
leptirica1977
Hande
Pikseta
sretnazvijezda
nina :)
Vuchica
ganedina
Sofija Veks
jelena*mama2andjela*
noja
ninica2
anasrce
lela1984
masato
HappyGirl
Bekanicaa
kornjaca
enap
libra35
valika77
Ancica 87
Buba82
PalcicaBg
bebana81
Principessa
BabyBear
Angie83
Blanka
Padobranka
Bundevicav
marina_82
alisa
Zmajuška
saska1
zumbulcic
bak
Elenaa
sanja 73
Hugolina
mimi85
bobica83
Tavita
ivanicasale
Jerapetra
tiramisu
Sirijus
mamadabudem
daki_mm
marijaivlada
Dora1
BiKsi :)
jelena.kuburic
Mika
Bobaue
daduska
sanja369
sunny.tp
dusica78
Tebi
mmakica
topalovic
kolibri5
Smrdica
fight&faith
Bubamarica79
Jaka
branka86
77 posters

Strana 25 od 40 Prethodni  1 ... 14 ... 24, 25, 26 ... 32 ... 40  Sledeći

Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 25 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od bebana81 19/1/2017, 13:52

Hwala Zmajuska. Nekako dok sam cekala ovu drugu VTO sam bila totalno ravnodusna, trudeci se da udjem sto hladnije glave da se ne bih opet razocarala. Ali kad su me nazvali juce, sve mi neko uzbudjenje u stomaku 😊
bebana81
bebana81

Broj poruka : 285
Godina : 43
Location : Novi Sad
Datum upisa : 25.06.2016

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 25 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od sanja369 19/1/2017, 20:30

Valikaaaaa!!! Divna vest! Divna prica! Drzum fige!

sanja369

Broj poruka : 93
Datum upisa : 15.11.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 25 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Sofija Veks 20/1/2017, 01:24

Devojke, dugo me nije bilo na koracima, ne stizem sve da ispratim, ali uvek navijam za veeelikeee beturine od sveg srca!!

Elem, sada videh zanimljiv tekst o novoj metodi vantelesne, mozda bude zanimljiva parovima koji se spremaju za donaciju, koja ide u prilog roditeljima, mada britanci se odmah oglasili da je metoda jos uvek nedovoljno razvijena (uradjena je u Ukrajini).

Evo prenosim tekst:

Prva beba u svetu, začeta pronuklearnim transferom, novim načinom vantelesne oplodnje u kome umesto standardna dva, učestvuju tri donatora, rođena je u Ukrajini 5. januara.

Devojčica koju je dobio prethodno neplodan par, ipak ne nosi DNK materijal tri osobe, prenosi Bi-Bi-Si (BBC)."

Tim sa klinike Nađa u Kijevu oplodio je majčino jajašce oplodio očevom spremom, da bi zatim kombinovane gene prebacio u jajnu ćeliju uzetu od trećeg donatora, pa tako dete ima genetski materijal svojih roditelja, uz malu količinu DNK druge žene.

Sofija Veks
Sofija Veks

Broj poruka : 2743
Location : Beograd
Datum upisa : 05.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 25 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Bekanicaa 20/1/2017, 17:44

Drugarice moje, pozdravcici od mene. Na aspirsciji dobijeno 10 jajnih celija. Endometrion bio 9,5mm, estradiol 1950. Aspiracija protekla u najboljem redu. Dana treceg dana vracne mi 3 embriona , ocenjena kvalitetom 5. a jedan embrion kultivisu do blaste, pa ce je zamrznuti. Sve u svemu, decica su kod mene.
Bekanicaa
Bekanicaa

Broj poruka : 494
Datum upisa : 20.08.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 25 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od PalcicaBg 20/1/2017, 18:16

Bravo Bekanice,uzivaj sa svojom decicom,da dani do bete prolete :-)
PalcicaBg
PalcicaBg

Broj poruka : 4146
Location : Beograd
Datum upisa : 24.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 25 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od dusica78 20/1/2017, 19:25

Bekanice uživaj sa mrvicama. Nek ti čekanje prodje što lakše.
Navijam igracice igracice igracice
dusica78
dusica78

Broj poruka : 276
Godina : 45
Datum upisa : 27.09.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 25 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Sirijus 20/1/2017, 19:29

Bekanice, igra igra igra igra igra igra igra igra love navijam za decicu. Neka ostanu ususkana kod mame.
Sirijus
Sirijus

Broj poruka : 1889
Godina : 50
Location : Beograd
Datum upisa : 13.09.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 25 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od sanja 73 20/1/2017, 19:42

Bekanice sad se opusti maksimalno i uživaj bebice su kod tebe srca srca srca srca
sanja 73
sanja 73

Broj poruka : 1001
Datum upisa : 15.08.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 25 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Bekanicaa 21/1/2017, 07:31

Hvala vam na najdraze na podrzci. Eto prodje jedan dan, leskarila ceo dan, i grejala moje bebice. Ljubimo vas sve u saljemo puno puno toplih pozdrava.
Bekanicaa
Bekanicaa

Broj poruka : 494
Datum upisa : 20.08.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 25 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Bekanicaa 21/1/2017, 07:47

Htedoh da napisem koju rec o klinici Spebo medikal u Leskovcu. Najbolja zdravstvena institucija koja postoji. Verovace samo one koje su bile ili cule. Drage moje, oni su toliko ujedinjeni, uigrani i posveceni, da sam se ja u jednom trenutku pitala, da li je ovo moguce? I kopkalo mene, da saznam sta je po sredi, za takvu ljubav prema poslu koju obavljaju. I kroz salu na transveru, zaista prepuna pozitivnog utiska, kazem ja sestrama i doktoru, da mi kazu u cemu je caka, da li je velika plata mozda razlog? A oni kroz smeh kazu, ne nije nego sudbina ih sve povezala, pa se potom rodila ljubav ka poslu, i tako oni postali tako uigran tim. Nasmejali se, i vidim bili srecni, sto ih hvalim. Stojkovic me oborio sa nogu, jako je uvidjajan priseban, blag. Zaista mislim da mu mnogi nisu ni do kolena,. Kada bi se bar vecina ophodila prema nama kao ceo tim u Spebu, nama bi bilo lakse. Sve u svemu, ne potoji ama bas ni jedna zamerka, neverovatno. Eto, ako vas nesto vise ili drudo zanima, rado cu vam pisati. Ljubac
Bekanicaa
Bekanicaa

Broj poruka : 494
Datum upisa : 20.08.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 25 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Zmajuška 21/1/2017, 15:56

Bekanice, važan je pozitivan stav i dobra atmosfera i biće to jedna lepa beta!
navijacica navijacica navijacica navijacica navijacica navijacica navijacica navijacica navijacica navijacica
Zmajuška
Zmajuška

Broj poruka : 1167
Location : Ni na nebu ni na zemlji
Datum upisa : 14.12.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 25 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Jerapetra 21/1/2017, 16:49

Bekanice, divno, svaka čast svima na klinici, a tebi da prolete dani do ogromne bete! igracice igracice igracice igracice igracice igracice igracice igracice roda roda roda roda roda roda roda

Jerapetra

Broj poruka : 1311
Godina : 40
Datum upisa : 20.03.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 25 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od BiKsi :) 22/1/2017, 23:36

Bekanice, evo me na vreme da poskocim! Navijaaaam!

Valika, potpuni, sjajan obrt! Navijam za nadalje bez problema da bude! Mozda bila dva embriona. Pa otuda i pad bete i sada to slabo krvarenje.

Enap, ja sam kod dr Dragane bila u drzavnoj ali platila pregled, neka smejurija od para bila a imas prednost! Te predlazem da uradis isto, samo vidi kojim danima radi u ambulanti.

Cure, srecno na svakom koraku.
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 25 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od micam 23/1/2017, 21:41

Javljam se prvi put a pratim forum odavno.Nisam imala hrabrosti za pisanje.Spremam se za PFC i 12 vantelesnu po redu.I suprug i ja 44 godine,u braku od 21,dijagnoza idiopatski sterilitet(neznamo uzrok),ja AMH<0,3.Imala sam 2 biohemijske i ostale beta<5.Nikada nisam bila trudna.
Htela bih da cujem vase misljenje da li je bolje raditi ICSI ili PCSI oplodnju(muz normospermija) da bi povecali sansu.U dilemi smo a treba da se odlucimo sto pre.
micam
micam

Broj poruka : 1357
Godina : 51
Datum upisa : 12.11.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 25 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Zmajuška 25/1/2017, 12:51

Micam, pisala sam ti na temi insulinska rezistencija. Ne znam šta si sve radila od dodatnih analiza, ali vidim da ti rezultati ogtt testa nisu dobri, što može biti jedan od uzroka neuspešnih vto. Mislim da bi bilo dobro da pre ove vto uradiš sve dodatne analize, imaš ovde na forumu posebnu temu pod tim imenom. Mislim da kod normospermije uopšte nije važno koja je od ove dve metode je u pitanju.
Zmajuška
Zmajuška

Broj poruka : 1167
Location : Ni na nebu ni na zemlji
Datum upisa : 14.12.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 25 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od BiKsi :) 26/1/2017, 20:39

micam ::Javljam se prvi put a pratim forum odavno.Nisam imala hrabrosti za pisanje.Spremam se za PFC i 12 vantelesnu po redu.I suprug i ja 44 godine,u braku od 21,dijagnoza idiopatski sterilitet(neznamo uzrok),ja AMH<0,3.Imala sam 2 biohemijske i ostale beta<5.Nikada nisam bila trudna.
Htela bih da cujem vase misljenje da li je bolje raditi ICSI ili PCSI oplodnju(muz normospermija) da bi povecali sansu.U dilemi smo a treba da se odlucimo sto pre.

Micam, s obzirom na tolike vto, ja bih trazila i PICSI, i hecing i embrioglu, sve sto daju dodatno. Koliko ste imali embriona, jesi li radila dodatne analize?

Bekanice, kako proticu dani do bete?
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 25 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od micam 26/1/2017, 21:56

Biksi posto sam ja sa smanjenom rezervom uvek smo isli sa blagom terapijom ili na skroz prirodne cikluse i uvek je bilo 1-3 embrina zavisi od postupka.Od toga 2 biohemijske i ostale bez uspeha.Ostale analize smo uradili i sve ok.Sada sam uradila OGTT i imam insulinsku rezistenciju(dobila terapiju i ishranu prilagodila).Naisla sam na podatak da PICSI povecava uspeh kod parova gde nije dolazilo do implantacije pa sam pitala za vase misljenje,racunam iskusne ste znate da pomognete.
Pisite sta jos smatrate da bi pomoglo vreme mi curi i sanse su sve manje.
micam
micam

Broj poruka : 1357
Godina : 51
Datum upisa : 12.11.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 25 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od alisa 27/1/2017, 11:07

alisa
alisa

Broj poruka : 1753
Godina : 45
Datum upisa : 01.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 25 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od mamadabudem 27/1/2017, 12:23

Odlična vam je to ideja! Videla, a bome i uplatila Wink sunny
mamadabudem
mamadabudem

Broj poruka : 2253
Location : Beograd
Datum upisa : 12.02.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 25 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od ivanicasale 27/1/2017, 20:01

E drage moje ja vam nisam pisala,pa evo da vam javim lepe vesti.Zvali su nas iz Ferone idemo 15.02 na konsultacije kod prof.Kopitovic.Stiglo nam je i pozivno pismo tako da smo spremni za nas V pokusaj.Jos malo...

Inace solja je divna zamisao...

Ljubim vas cekalice
ivanicasale
ivanicasale

Broj poruka : 2280
Godina : 36
Location : Zajecar
Datum upisa : 28.09.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 25 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Jerapetra 27/1/2017, 22:44

Divne vesti, Ivanice! igracice igracice igracice igracice igracice igracice igracice

Jerapetra

Broj poruka : 1311
Godina : 40
Datum upisa : 20.03.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 25 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od lolipop 27/1/2017, 23:02

micam ::Biksi posto sam ja sa smanjenom rezervom uvek smo isli sa blagom terapijom ili na skroz prirodne cikluse i uvek je bilo 1-3 embrina zavisi od postupka.Od toga 2 biohemijske i ostale bez uspeha.Ostale analize smo uradili i sve ok.Sada sam uradila OGTT i imam insulinsku rezistenciju(dobila terapiju i ishranu prilagodila).Naisla sam na podatak da PICSI povecava uspeh kod parova gde nije dolazilo do implantacije pa sam pitala za vase misljenje,racunam iskusne ste znate da pomognete.
Pisite sta jos smatrate da bi pomoglo vreme mi curi i sanse su sve manje.

Micam, prvo dobro nam došla. Kad nadjem jednu takvu veteranku srce mi se stegne. Izvini ne bih da zvučim surovo, pa ću pokušati da ti nekako odgovorim na blaži način. Ne znam jesi li ikada prije radila OGTT test, ili ti taj zadnji nije bio u redu? Tačno je da PICSI povećava uspjeh, i hečing povećava, pa možeš da insistiraš na tome. Nego šta mene više interesuje (mada gotovo sam sigurna da nakon tolikih postupaka to i nije moguće) jesi li ti odradila sve moguće analize koje je trebalo. Mislim da je mnogo bitnije pripremiti teren prije samog postupka. Šta si sve od analiza radila ako nije problem da napišeš?
lolipop
lolipop

Broj poruka : 4146
Godina : 45
Location : Sarajevo
Datum upisa : 15.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 25 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od BiKsi :) 27/1/2017, 23:46

Ivanice, bravo, srecno na dan drzavnosti!

Verovatno ste videle na FB, PIKSETA ima pozitivnu betu! Ja nisam mogla da izdrzim da ne prenesem ovde! Ja sam se odusevila! Pu pu pu, usrale je koke, da ovaj put sve bude savrseno punih devet meseci! A i posle!
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 25 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od mimi85 28/1/2017, 09:55

Imamo mi jos jednu pozitivnu betu na Kutku, samo cekam da se sama javi i kaze vam vvvvvvbbbbddd


Ova sezona nam je u fazonu...govorim tiho i nosim psa sa sobom tj cutim i radim a onda BOOOOOM SURPRISEEEEE
mimi85
mimi85

Broj poruka : 3352
Godina : 39
Datum upisa : 03.11.2015

https://mimainmiraculousadventure.blogspot.com/

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 25 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od MalaSaJuga 28/1/2017, 14:50

Drage moje da vas pozdravim. citam vas, ali ovde retko pisem. Ivanice nek je sa srecom pa da ovaj pokusaj donese puno srece i napuni mamino srce i ruke bar jednom bebicom.
E sad ja. Ovako stoje stvari lol!
Odem na uz dojki, cisto kontrolisem, dojke ok, kad dr pregleda stitnu, kaze da je promenila izgled i poslao da uradim hormone. Evo i rezultata
T3 1.5   /1.3-3.1/
T4 94 /62-164/
TSH 1.95 /0.27-4.20/
ANTI TPO At 32 /manje od 34/
Sta vi mislite o ovome. iskreno da vam kazem pre vto mi je ovo bilo ok i nisam o stitnoj mnogo istrazivala, pa bih zamolila da mi kazete vase misljenje. hvala vam puno
ljubim i zelim svima vama puno srece u koracima.
MalaSaJuga
MalaSaJuga

Broj poruka : 2140
Godina : 33
Location : Leskovac
Datum upisa : 04.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 25 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 25 od 40 Prethodni  1 ... 14 ... 24, 25, 26 ... 32 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu