KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Korak po korak na putu do bete +

+73
Bobac
zsuki75
Gagagaga
Rada74
danica87
srculence 84
leptirica1977
Hande
Pikseta
sretnazvijezda
nina :)
Vuchica
ganedina
Sofija Veks
jelena*mama2andjela*
noja
ninica2
anasrce
lela1984
masato
HappyGirl
Bekanicaa
kornjaca
enap
libra35
valika77
Ancica 87
Buba82
PalcicaBg
bebana81
Principessa
BabyBear
Angie83
Blanka
Padobranka
Bundevicav
marina_82
alisa
Zmajuška
saska1
zumbulcic
bak
Elenaa
sanja 73
Hugolina
mimi85
bobica83
Tavita
ivanicasale
Jerapetra
tiramisu
Sirijus
mamadabudem
daki_mm
marijaivlada
Dora1
BiKsi :)
jelena.kuburic
Mika
Bobaue
daduska
sanja369
sunny.tp
dusica78
Tebi
mmakica
topalovic
kolibri5
Smrdica
fight&faith
Bubamarica79
Jaka
branka86
77 posters

Strana 3 od 40 Prethodni  1, 2, 3, 4 ... 21 ... 40  Sledeći

Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 3 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od nina :) 4/11/2016, 08:11

zmajuska nam kako ti je jer sam i ja sve to prosla i nakraju odlucili za usvajanje sto veruj nisam ni mislila da cemo tu uspeti pored svega,jer kazemo da smo oboje bakzuzi u zivotu ali eto makar smo tu bitku izborili i uspeli makar tako da postanemo roditelji,mozda ce se tvoj muz za koju godinu ipak odluciti za usvajanje ako skonta da je to jedino resenje za vas sto bi ipak volela da bude uskoro jedan suprims i da iznenadis sve sa prirodnom trudnocom ili da se odlucite za koju godinu za jos jednu vto iz prirodnog ciklusa.znas da ces uvek imati podrsku nas zena odavde jer te sve razumemo jer sve prolazimo istu pricu u zivotu i sve se borimo zajedno
nina :)
nina :)

Broj poruka : 5182
Godina : 48
Datum upisa : 06.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 3 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od sanja 73 4/11/2016, 09:36

Zmajuška zagrljaj
sanja 73
sanja 73

Broj poruka : 1001
Datum upisa : 15.08.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 3 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od mamadabudem 4/11/2016, 09:48

Zmajuška zagrljaj Naravno, svako treba da postavi granicu dokle se ide. Ja ti želim da ti se desi ono u šta ne veruješ - čudo! Baš to. Ponekad, u celoj ovoj frci i trci zaboravimo koliko je bitno naše zdravlje. Srećni ljudi su zdravi ljudi!
mamadabudem
mamadabudem

Broj poruka : 2253
Location : Beograd
Datum upisa : 12.02.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 3 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Sirijus 4/11/2016, 10:19

Zmajuška dušo zagrljaj cure su ti gore sve rekle.
Sirijus
Sirijus

Broj poruka : 1889
Godina : 50
Location : Beograd
Datum upisa : 13.09.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 3 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Zmajuška 4/11/2016, 10:39

Hvala na rečima podrške! Rasplakale ste me!
d
Zmajuška
Zmajuška

Broj poruka : 1167
Location : Ni na nebu ni na zemlji
Datum upisa : 14.12.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 3 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od bak 4/11/2016, 10:52

Zmajuska, sve sto bih ti ja rekla, zene su vec rekle. Zivi, uzivaj sa muzem, putujte, priustite sve sebi sto niste mogli, stedeci za sve znamo kako skupe postupke. Pa ko zna, mozda opet za neku godinu smognete snage? A mozda i ne, ali to nije kraj zivota niti smak sveta.

Koracaljke osmeh srce
bak
bak

Broj poruka : 6802
Godina : 48
Location : Zemun
Datum upisa : 25.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 3 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od mimi85 4/11/2016, 10:59

d za sve drugarice sa Kutka
mimi85
mimi85

Broj poruka : 3352
Godina : 39
Datum upisa : 03.11.2015

https://mimainmiraculousadventure.blogspot.com/

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 3 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od mimi85 4/11/2016, 11:01

zmaju moj imas pp
mimi85
mimi85

Broj poruka : 3352
Godina : 39
Datum upisa : 03.11.2015

https://mimainmiraculousadventure.blogspot.com/

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 3 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od PalcicaBg 4/11/2016, 11:30

Zmajuska draga,ne znam sta da kazem.Ostadoh nema od tvog posta.Dajte sebi vremena,koliko god vam treba,pa ti si mlada,imaces vremena i dva da rodis.Verujem da za svaku od nas postoji sreca,samo je treba naci,na ovaj ili onaj nacin.
Mozda ce i tvoj dragi vremenom promeniti misljenje sto se tice donacije,samo nista na silu.
Grlim jako i ljubim!
PalcicaBg
PalcicaBg

Broj poruka : 4146
Location : Beograd
Datum upisa : 24.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 3 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Ancica 87 4/11/2016, 17:49

Samo da pozdravimo nase koracaljke koje nazalost nismo dugo obisli,i pozelimo sto vise radovanja!
Zmajuska ff

Ancica 87

Broj poruka : 1382
Datum upisa : 05.09.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 3 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od fight&faith 4/11/2016, 17:59

Koracaljke samo da vas pozdravimo i pozelimo uspesne korake. Zmajuska zivot je cudo. Verujem da cete i vi docekati svoju srecu.👪

fight&faith

Broj poruka : 1852
Location : Beograd
Datum upisa : 17.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 3 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Jerapetra 4/11/2016, 18:36

Zmajuška, grlim najjače zagrljaj Mogla bih samo da ponovim sve što je napisano ...posebno ovo što je Tavita napisala. Potresla sam se veoma zbog svega što si napisala... Skidam kapu tvojoj hrabrosti, izdržljivosti i plemenitosti, a naravno da te ovde niko neće i ne može osuđivati, naprotiv. Svaka odluka vezana za borbu za potomstvo je za poštovanje tim pre što je do svake, kakva god bila, tako teško doći.  Lično se nadam da će ova država konačno dati šansu SVIM parovima, da svi, kakav god problem bio, mogu da idu o trošku Fonda....I, što napisa gore Fight & Faith, život je čudo, Zmajuška. ponekad on ima keca u rukavu baš za one koje dugo nije mazio.

Jerapetra

Broj poruka : 1311
Godina : 40
Datum upisa : 20.03.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 3 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Elenaa 4/11/2016, 20:17

Drage devojke zelim prvo sve da vas pozdravim.Nova sam ovde ali imam staza ohoo sto se tice vto.Zmajuska draga citala sam tvoj post tri puta i plakala molim te da ne odustajes eh da ja imam 34 gde bi mi bio kraj.Spremam se opet na vto i pravo da vam kazem neznam gde da idem moramo na donaciju s. mislim se izmedju Embriolaba i Pfc Prag ,a i novac je pri kraju.Molim vas napisite mi vase misljenje i iskustva.

Elenaa

Broj poruka : 87
Datum upisa : 03.11.2016

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 3 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od HappyGirl 4/11/2016, 20:30

Zmajuska, razumem te. Kada sam objavila da nećemo više ići dalje bilo je različitih komentara ali to je razumljivo. Želim samo da ti kažem da te stiskam najjače na svetu i da život uvek ima smisla. Neću kopirati moja razmišljanja sva na tu temu sem ovog ovde i linka ka mojoj priči.


Drage moje drugarice,
Vreme teče i dovoljno ga je proteklo da mogu da procenim da li je moja odluka da podržim mm bila ispravna. Kada ovo pišem  to radim sa radošću i mirom jer znam da sam uradila pravu stvar. Sigurna sam da je to bio i jeste naš zajednički put, put koji smo zajedno  izabrali i za koji znamo da je u našem slučaju bio jedini ispravan put. Kada to znaš, osećaš, onda je neopisivo lako živeti i neplodnost više nije problem...
Bog nam daje život, snagu i kao što stoji u tvom potpisu mala, Bog ce nam dati sve u svoje vreme ; onako i onoliko, kako i koliko nam je nuzno , za nashe spasenje. Nama više od toga nije potrebno,  da dobijemo ono što nam je namenio u pravo vreme... Šta god da je to raširenih ruku ćemo prihvatiti.


Hvala za razumevanje i poštovanju koje imate za našu odluku. Žao mi je što vas rasplačem ali izgleda nije moglo drugačije...

  Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 3 692299
HappyGirl ::Eh...šta reći...tuga...tuga...tuga...
Apsolutno saosećam sa njima... i iskreno se nadam da će uspeti da se vrate u život.

Ne zamerite ali moram nešto da dodam.

U jednom tekstu vaclava stoji:
"Izgubili smo prijatelje,rodbinu,zdravlje,novac.
I što me najviše brine na ovom putu smo nekako izgubili i sebe.
Postajemo dva stara bolesna, ogorčena, nervozna prdeža koje sve nervira i sve im smeta."

Ono što svaki par koji krene u borbu za potomstvo treba da zna i treba da shvati su upravo ove njihove reči, tj. da to može i nama da se desi.
Ovo je užasna borba u kojoj se dešava da ljudi nemaju osećaj realnosti da možda borba neće uroditi plodom. Često sam čitala rečenicu, nije uspeo onaj koji nije pokušao, a to ruku na srce nije istina. Oko mene ima mnoštvo parova koji su decenijama pokušavala i sada sami, ojađeni i poraženi, slomljenih srca ,osećajući se kao prokleti pokušavaju da žive život koji više ni ne znaju da žive jer su kao što vaclav kaže na tom putu izgubili i sebe i druge, sve ono što im je nekada davalo smisao i sreću bez obzira što nisu imali svoje čedo.
Sreća ima i onih koji su na vreme uspeli da kažu dosta i sačuvaju život ili makar ponešto od njega ...

Ovo nije obična i beznačajna borba, niti priča ...Ulozi su veliki, ogromni a nagrada i više nego vredna tog uloga, ali nagradu ne dobijaju svi...Ako u nju kreneš bez realnosti i neodmerivši šta sve ona može da te košta, greška je. Treba znati proceniti i reći kada je dosta.

Ovo je samo moje mišljenje...

Moja priča link ka njoj  https://kutakblog.wordpress.com/2014/01/15/happygirl/
HappyGirl
HappyGirl

Broj poruka : 13681
Location : Uvek na oblacima :)
Datum upisa : 05.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 3 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Jaka 4/11/2016, 20:47

Elena, dobro došla. Ja ti se javljam samo da te pozdravim. A na pitanje neznam odgovor.  Bila sam u Pragu, al ne na donaciji. Tako da neznam gde bi...osmeh srce

Jaka

Broj poruka : 43
Datum upisa : 15.10.2016

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 3 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Elenaa 4/11/2016, 21:30

Jaka hvala,
Kakvi su ti utisci iz Praga,bi li opet tamo isla,jesi bila kod Sonje na konsul. i da li si uzimala neku od onih metoda sto nude u cenovniku ,koliko su te izasli lekovi za stimulaciju?Jeli ti ovo prva vto?Izvini zbog ovoliko pitanja ali imacu jasniju sliku gde da idem.

Elenaa

Broj poruka : 87
Datum upisa : 03.11.2016

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 3 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Jaka 4/11/2016, 22:37

Elena,zadovoljan sam što se tiče PFC i išla bi ponovo kod njih. Ustvari moram ići jer me čekaju moji smrzlići. Na konsultacije nisam išla, poslala sam mejl Danici kordinatorki. Ovo mi je 5 VTO prva u Pragu. Radili su ICSI metodu, PICSI , (EG+LAT gratis). Stimulacija me koštala 1500€. Pitaj sve što te interesuje.  Wink

Jaka

Broj poruka : 43
Datum upisa : 15.10.2016

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 3 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Elenaa 4/11/2016, 22:52

Jaka hvala puno
Ja sam im poslala nalaze sve nema odgovora vec 15 ak dana.Pa sam poslala imeil i Embriolab.Koliko si ti cekala na odgovor?Cime ste putovali do tamo koliko si imala celija ?Sta je ovo LAT ?Sta ste za smestaj jeste sami nasli ili preko klinike?Bogami Jaka ja imam punih 40 daj boze da mi i Prag pomogne hehe 😀

Elenaa

Broj poruka : 87
Datum upisa : 03.11.2016

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 3 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Jaka 4/11/2016, 23:59

Elena, koliko znam Danica nije bila na klinici prošle nedelje. Ko zna da li se vratila.Evo čekam i ja odgovor sedam dana. Pošalji joj ponovo. Inače nisam dugo čekala na odgovor. Putovali smo avionom. Smeštaj preko klinike, mislim da je povoljnije nego preko bokinga. Sve je organizovano, prevoz od aerodroma do hotela i smještaj. Nama je to odgovaralo pošto ne znamo jezik, pa neznam ni kako bi se snašli. Ovako sve opušteno. Imala sam 11 jc, 7 oplodili, 3 stalo u razvoju, 2 vratili, 2 zamrzli.  LAT je LAZT pojela sam jedno slovo pa je ispalo Bog zna koja metoda hehe. Što se tiče godina , pa i ja gazim 40 tu. Nemoj razmišljati o godinama , samo gazi napred ka  cilju beba. Ako te još šta interesuje samo pitaj.

Jaka

Broj poruka : 43
Datum upisa : 15.10.2016

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 3 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Smrdica 5/11/2016, 08:37

Devojcice one koje su skoro bile u Feroni i Genezisu na konsultacijama mozete li mi reci koja je cena i sta bese treba od papira?I devojke iz Bosne ima li neka da je radila u Srbiji a da je fond refundirao?Hvala unapred ljubimo


Poslednji izmenio Smrdica dana 5/11/2016, 09:38, izmenjeno ukupno 1 puta
Smrdica
Smrdica

Broj poruka : 293
Godina : 40
Location : Novi Sad
Datum upisa : 04.01.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 3 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Jaka 5/11/2016, 09:31

Tavita, jel danas radiš betu?

Jaka

Broj poruka : 43
Datum upisa : 15.10.2016

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 3 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Tavita 5/11/2016, 09:48

Poranila sam jutros, uskoro ce biti rezultati... Srce bije kao ludo...
Tavita
Tavita

Broj poruka : 722
Datum upisa : 13.05.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 3 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Jaka 5/11/2016, 10:00

Tavita, osvetlaj obraz kutku i javi pozitivnu betu. A ja ti držim fige i navijam jako! igracice igracice igracice  b b b b b b b

Jaka

Broj poruka : 43
Datum upisa : 15.10.2016

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 3 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od daduska 5/11/2016, 10:16

Tavita, navijam za tvoju betu  igracice

Smrdice, moguce  je refundirati troskove uspjesne VTO. Jedina "caka" ja da moraju imati napismeno od jedino ustanove koja se bavi sterilitetom kod nas, Medico's- Bluka, da je potrebno lijecenje van nase drzave ......
daduska
daduska

Broj poruka : 163
Godina : 41
Location : Gradiska
Datum upisa : 14.06.2016

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 3 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od marina_82 5/11/2016, 10:37

Tavita bas sam nestrpljiva i navijam iz sve snage! d d d vv vv bb bb
marina_82
marina_82

Broj poruka : 596
Godina : 41
Datum upisa : 09.10.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 3 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 3 od 40 Prethodni  1, 2, 3, 4 ... 21 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu