KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

+38
lola1980
BiKsi :)
micam
HappyGirl
Hipatija
mimi85
alisa
Bobaue
Nella
Sanjosh88
ixxa77
snedra
Dragan 1
Cekica
mamadabudem
Danara
Simona
tanjaz
ninica2
Sirijus
BabyBear
trkosoca
Gabriela
Zmajuška
sanja 73
marina_82
Alex78
nina :)
lilymar
Ambra
JAmajka
miksa
bak
Viktory
Tangerine
Struzzo
majat
Jagodica-Bobica
42 posters

Strana 40 od 40 Prethodni  1 ... 21 ... 38, 39, 40

Ići dole

Usvajanje - USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 40 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od trkosoca 27/3/2019, 17:20

i Rose 81 dobrodošla i da što pre postanete oditelji. Vec sam pisala kod nas se sve brzo desilo jer je dete imalo 4 g. U roku od 4 dana smo obavili i razgovor i znali da su nas izabrali. Za bebe je navala i tu se duže čeka a za stariju decu sve ide veoma brzo. I sa ove tačke gledanja sto puta sam zahvalna što nismo usvojili bebu vec baš našeg sina.
trkosoca
trkosoca

Broj poruka : 180
Godina : 43
Datum upisa : 13.10.2016

Nazad na vrh Ići dole

Usvajanje - USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 40 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od Roses81 27/3/2019, 20:56

Hvala najlepse Trkosoca Very Happy Mislim da nismo bili preterano zahtevni.I mi smo se slozili da ne mora da bude beba. Videcemo kako ce ici, nadamo se brzo Very Happy
Roses81
Roses81

Broj poruka : 47
Location : Vojvodina
Datum upisa : 25.03.2019

Nazad na vrh Ići dole

Usvajanje - USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 40 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od Sanjosh88 29/3/2019, 09:50

Dobrodosla Roses81 😊 zelim ti da se sto pre ostvaris kao majka 😁 ja ne mogu da verujem, sad sam zvala centar da pitam zasto ne zovu i oni su izabrali drugi par?! Bez da su nas zvali na razgovor?!jel to normalno?
Sanjosh88
Sanjosh88

Broj poruka : 49
Godina : 35
Datum upisa : 31.07.2018

Nazad na vrh Ići dole

Usvajanje - USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 40 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od Roses81 29/3/2019, 13:55

Hvala najlepse Sanjos88 Very Happy Takodje i ja tebi isto zelim 🤗 Zao mi je sto vas nisu obavestili i pozvali na razgovor, prosto nije profesionalno i ljudski. Ne znam cemu to...Valjda je ovo nesto sto mora da se prodje, na zalost. Iskreno vam zelim da ubrzo dobijete pravi poziv i da sve ovo ostane iza vas:aa20: srca1
Roses81
Roses81

Broj poruka : 47
Location : Vojvodina
Datum upisa : 25.03.2019

Nazad na vrh Ići dole

Usvajanje - USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 40 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od Palčica 29/3/2019, 14:56

Sanjosh88, baš mi je žao, nama se to nije dešavalo, ali jeste da odemo na razgovor a oni nam postave ukupno tri pitanja. Videlo se iz aviona da su nas pozvali radi reda, ja ih pitam zar nećete da nas pitate još nešto, a ta socijalna radnica mi kaže piše sve u izveštaju. Kao da će neko da vam da dete na osnovu izveštaja. Znam da je teško, ali kada budete dobili dete, zaboravićete na sve ove usputne muke.
Pozdrav.
Palčica
Palčica

Broj poruka : 25
Godina : 42
Datum upisa : 13.11.2015

Nazad na vrh Ići dole

Usvajanje - USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 40 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od Lilly@ 29/3/2019, 16:05

Drage devojke,
Nova sam ovde ali u priči o roditeljstvu nisam, imam 4 trudnoće izgubljene, i dok smo razmišljali o novoj VTO ja rešila da usvojimo devojčicu. O mom centru neću da vas davim ovog puta ali rećiću da je bilo traljavo,neprofesionalno i odužilo se na 10 meseci. Krajem januara smo ušli u registar i sad čekamo poziv. Odlučili smo se za devojčicu od 3-5 god ali pristali bi smo i do predškolskog uzrasta.
Sve sam pročitala šta ste pisale, ali pišite mi koliko ste čekale od registra do prvog poziva...
Sve vas puno pozdravljam
Lilly@
Lilly@

Broj poruka : 28
Datum upisa : 25.03.2019

Nazad na vrh Ići dole

Usvajanje - USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 40 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od ixxa77 29/3/2019, 19:31

jao Sanjosh88 zao mi je ...ali trebaju valjda da jave i ako niste izabrani pa ne moze da drze u neznanju...ali stpljenje i samo strpljenje....zelim svima sreću i uspeh videcete oosle kada ih uzmete u zagrljaj kako se sve peripetije zaborave na tren...samo napred 😘😘😘😘
ixxa77
ixxa77

Broj poruka : 62
Location : Cuprija
Datum upisa : 04.04.2018

Nazad na vrh Ići dole

Usvajanje - USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 40 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od BiKsi :) 31/3/2019, 21:49

Novim curama zelim dobrodoslicu, i da sto pre budete izabrane za mame.

Koliko pratim forum, mislim da je sve individualno, neko je cekao jako kratko, nego godinu, neko tri godine do sudbonosnog poziva. Nema pravila, ja vam zelim da sto krace cekate.
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Usvajanje - USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 40 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od Roses81 31/3/2019, 22:07

Hvala na dobrodošlici i lepim željama Very Happy
Roses81
Roses81

Broj poruka : 47
Location : Vojvodina
Datum upisa : 25.03.2019

Nazad na vrh Ići dole

Usvajanje - USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 40 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od snedra 1/4/2019, 10:01

Sanjosh, žao mi je... Liči mi da je to sve bilo unapred dogovoreno u tom CSR... ali da ne mračim...

Samo napred, nemoj da gubiš samopouzdanje, negde baš tebe i tvog supruga čeka vaša srećica... Very Happy



Lilly, dobro došla!!! Very Happy Very Happy Very Happy

Navijamo za devojčicu... Videćeš, zvaće vas i za dečake, iako ste izrazili želju da bude devojčica...

U proseku se do prvog poziva čeka oko 6 meseci od upisa u Registar, ali ima mnogo onih koji su dobili prvi poziv i u kraćem roku... Srećno!!! sunny sunny sunny
snedra
snedra

Broj poruka : 1927
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 22.05.2012

Nazad na vrh Ići dole

Usvajanje - USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 40 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od Lilly@ 1/4/2019, 10:39

Ranije, nisam imala ni predstavu ni pojma da je ova prosedura tako.... iscrpljujuća, ako mogu tako da je nazovem. U registru smo puna dva meseca 😀😀😀 tako da se od leta nadam pozivima. Žao mi je što ćemo još jedno letovanje provesti bez Nje ali Bože zdravlja nadoknadićemo. Puno 😘😘😘
Lilly@
Lilly@

Broj poruka : 28
Datum upisa : 25.03.2019

Nazad na vrh Ići dole

Usvajanje - USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 40 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od BiKsi :) 1/4/2019, 11:03

Sanjos, tek videh poruku da su izabrali drugi par. Bas bezveze sto niste ni dobili sansu...
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Usvajanje - USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 40 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od Danara 2/4/2019, 21:55

Sanjosh88, dešavalo se i kod nas da prvo traže naš dosije pa tek onda prave neki izbor parova koje će da pozovu. ne znam da li imaju obavezu da zovu sve predložene parove sa spiska koji im dostavi ministarstvo. ima svega i svačega od nameštenih usvajanja do sasvim regularnih postupaka. Svima koji su u procesu usvajanja savetujem da se što manje nerviraju i da ne padaju u očajanje, jer ne možemo da utičemo na njihov postupak, mi smo doživeli neprijatnost gde smo kao ušli u uži izbor od tri para, pa su došli da vide u kakvim uslovima živimo. to nemaju pravo da rade, jer to prekoračuje mesnu nadležnost, odnosno smeju samo da obilaze parove na svojoj teritoriji. suština je bila da se vidi da li smo spremni da damo neke pare. nije nam ništa traženo ali smo se malo raspitali o njihovom direktoru i svašta čuli. rečeno je da će nas obavestiti u roku od 7 dana, međutim tek posle mesec dana stigao je odgovor u jednoj rečenici našem centru za socijalni rad da nismo izabrani za usvojitelje.
Danara
Danara

Broj poruka : 199
Datum upisa : 30.09.2016

Nazad na vrh Ići dole

Usvajanje - USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 40 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od trkosoca 3/4/2019, 10:21

Ja sam pre početka usvajanja čula svakakve priče da se daju pare , da već imaju par izabran a vas pozovi proforme radi. Ali mis mo baš imali sreće. Na trećem razgovoru smo izabrani s tim što je prvi bio malo dalje a ova dva na 15 minuta od našeg grada. i mi smo jedni od retkih parova koji i posle 2 godine od usvajanja imaju fantastičan odnos sa hraniteljima. Vidjamo se 2-3 puta godišnje i uživamo svi zajedno. nađ sin zna da su oni hranitelji da mu nikad nisu bili roditelji. pričali smo i o biološkoj majci ali on ne konta baš najbolje. Zna da ga je ona rodila al on misli da moše sad da ode da je nadje bude malo sa njiom i vrati se. Kad poraste ako bude želeo potražićemo je jer mu ja sve najbolje o njoj govorim....
trkosoca
trkosoca

Broj poruka : 180
Godina : 43
Datum upisa : 13.10.2016

Nazad na vrh Ići dole

Usvajanje - USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 40 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od Sanjosh88 3/4/2019, 18:00

Hvala svima na podrsci od ❤ Nekako me vise nervira ta nepravda, mislim mozda sam naiva da sve to treba da ide regularno i da je dete prioritet... Doslo mi da se svadjam, da ih sluzbenim putem upitam kako znaju da je izabran par najbolja odluka za to dete, ako mi nismo ni pozvani na razgovor?! A pri tome su nas zvali da pitaju jesmo li zainteresovani... doslo mi javnost da obavestim, ali kako to obicno biva, da bi ispunio licne ambicije,obicno precutis.. razocarana sam u ljude, eto...
Sanjosh88
Sanjosh88

Broj poruka : 49
Godina : 35
Datum upisa : 31.07.2018

Nazad na vrh Ići dole

Usvajanje - USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 40 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od Danara 3/4/2019, 22:29

Glavu gore Sanjosh88, isto sam se i ja osećala tada kad su se tako poneli prema nama. Bilo nam je strašno i dok smo čekali odgovor za našu devojčicu, a čekali smo od sredine septembra do kraja oktobra. Čak sam pomislila da će i nju usvojiti neki drugi par, iako nije bilo zainteresovanih parova sa prvog spiska. A sada, evo spava u krevetu iza mojih leđa, kao da sam je ja rodila, razlike nema. Zna da je rodila neka druga žena i sve jedno joj je ( još uvek je mala - 4,5 godine).
Doći će i taj dan, čeka vas negde vaše dete :)


-------

https://kutak.forumotion.com/viewtopic.php?t=3322
Danara
Danara

Broj poruka : 199
Datum upisa : 30.09.2016

Nazad na vrh Ići dole

Usvajanje - USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 40 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 40 od 40 Prethodni  1 ... 21 ... 38, 39, 40

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu