KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

+38
lola1980
BiKsi :)
micam
HappyGirl
Hipatija
mimi85
alisa
Bobaue
Nella
Sanjosh88
ixxa77
snedra
Dragan 1
Cekica
mamadabudem
Danara
Simona
tanjaz
ninica2
Sirijus
BabyBear
trkosoca
Gabriela
Zmajuška
sanja 73
marina_82
Alex78
nina :)
lilymar
Ambra
JAmajka
miksa
bak
Viktory
Tangerine
Struzzo
majat
Jagodica-Bobica
42 posters

Strana 32 od 40 Prethodni  1 ... 17 ... 31, 32, 33 ... 36 ... 40  Sledeći

Ići dole

USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 32 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od snedra 13/7/2018, 10:19

Drage dame,

kako ste, šta ima novo?

Poljupci za sve!

Very Happy:D:D
snedra
snedra

Broj poruka : 1927
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 22.05.2012

Nazad na vrh Ići dole

USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 32 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od Bobaue 19/7/2018, 21:37

Samo da javim , dobili smo podobnost , danas me zvali iz czsr. Neočekivano brzo, baš sam se iznenadila .

Bobaue

Broj poruka : 658
Godina : 45
Datum upisa : 27.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 32 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od snedra 19/7/2018, 21:57

Bravo Bobaue, neka je sa srećom! srca srca srca srca

Navijamo za vas da što pre postanete roditelji! Very Happy Very Happy Very Happy
snedra
snedra

Broj poruka : 1927
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 22.05.2012

Nazad na vrh Ići dole

USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 32 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od micam 20/7/2018, 21:31

Cestitam Bobaue da brzo budete roditelji i da ostvarite svoje zelje.Navijam jako
micam
micam

Broj poruka : 1357
Godina : 51
Datum upisa : 12.11.2015

Nazad na vrh Ići dole

USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 32 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od Bobaue 20/7/2018, 21:38

Hvala vam puno ! ljubav Mene sada uhvatila neka trema i strah . Znam da je pitanje kada će nas pozvati za neko dete i da to može baš da se oduži ali sve do sada mi je to bilo na dugačkom štapu i trudila sam se samo da se završe te tehničke stvari , a trenutno mi je osnovno osećanje , strah. Nadam se da je to sve normalno , mada mi je i takva priroda. Što moj bratanac dok je bio u fazi dinosaurusa kaže " ti si Bobo jedan smorosaurus ". lol! Laughing

Bobaue

Broj poruka : 658
Godina : 45
Datum upisa : 27.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 32 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od BiKsi :) 21/7/2018, 00:44

Bobo, nek je sa srecom., padoh od smeha na ovu provalu od tvog bratica, hahahaha! da uskoro usledi pravi poziv
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 32 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od Danara 23/7/2018, 22:39

Bravo Nella, kod nas je u početku bilo otpora sa detetove stane. Imala je dve godine pune i tražila je hraniteljicu. Mislim da se prvih nedelja osećala kao da smo je oteli iz njenog malog sveta. Trebalo je par meseci da nas prihvati kao roditelje. Ali zato sada 4 godine ubeđuje me kako je ona bila beba u mom stomaku i kako me udarala nogicama. Kad je ponovim priču kako je došla kod nas kako je rodila neka druga žena, pa onda je jedna zena čuvala kao sto ih vaspitacice čuvaju u vrtiću ona se pravi luda . Kaze ne ja sam bila u tvom stomaku. To je želja za pripadanjem da bude ista kao drugarice i drugari. Onda joj kažem ako hoćeš tako da pričaš meni ne smeta bitno je da zna istinu koju će prihvatiti htela ne htela. A u vrtiću je pravi haos grupica boli glava divlja deca ali se zato vole, druže, ljube, drže za ruke, mnogo mi se sviđa što su takvi. Moja mala ima tamniji ten ali je kao Bombona ( ja je zezam princeza Jasmin) i svi je obožavaju iako je bandoglava pričalica sto na sat. Očekivala sam da će neko od roditelja ili dece da pruži otpor tome ali ne , stvarno bravo za društvo u mom gradu, bar smo mentalno emotivno napredovali ako već finansijski propadamo
Danara
Danara

Broj poruka : 199
Datum upisa : 30.09.2016

Nazad na vrh Ići dole

USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 32 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od Sanjosh88 1/8/2018, 08:47

Zdravo svima,

nova sam na forumu, ali iščitala sam većinu postova. Drago mi je da ćemo se družiti. Moj verenik i ja smo juče prvi put otisli u CZSR da pokupimo spisak dokumentacije koja nam treba za potencijalne usvojitelje. Ne žurimo, ali dogovorili smo se da krenemo zajedno u proveduru. Ja imam 30, on 31. godinu. Nadamo se uspehu i ja evo čitam ovde iskustva kako bi se malo usmerili 😊
Sanjosh88
Sanjosh88

Broj poruka : 49
Godina : 36
Datum upisa : 31.07.2018

Nazad na vrh Ići dole

USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 32 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od snedra 2/8/2018, 08:46

Draga Sanjosh88,

Dobro došla na forum Kutak i na teme o usvajanju! Very Happy Very Happy Very Happy

Lepo je da ste tako mladi odlučili da uđete u ovaj često zahtevan i komplikovan proces. Želim vam da imate mnogo strpljenja na tom putu. Mislim da s obzirom na vaše mlade godine, velika je verovatnoća da ćete dobiti bebu do godinu dana. Npr. moja koleginica koja je imala slično godina kao vi ili možda par godina više je dobila devojčicu od 6 meseci.

Mnogo sreće i uspeha vam želim! Very Happy

Piši kako napredujete.

Very Happy
snedra
snedra

Broj poruka : 1927
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 22.05.2012

Nazad na vrh Ići dole

USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 32 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od Sanjosh88 2/8/2018, 16:19

Hvala Snedra,

prijatna dobrodošlica, hvala Vam na tome. Znam da ću imati puno pitanja, ali za sada ću da se fokusiram na papire i iščitavanje foruma. Da, mladi smo, ali to je to što želimo i što nam je sudbina odredila i mi smo srećni. Rekli smo sebi da ne žurimo, idemo smireno i sa verom da će sve biti dobro. Zakazali smo i svadbu za septembar sledeće godine tako da će nam biti baaaaaš veselo 🤴👰
Pišem vam šta se dešava i sa uzbuđenjem čitam i vaše komentare. Svima vam želim puno sreće, i onima koji tek treba i koji su se već ostvarili kao roditelji.  😄
Sanjosh88
Sanjosh88

Broj poruka : 49
Godina : 36
Datum upisa : 31.07.2018

Nazad na vrh Ići dole

USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 32 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od Danara 3/8/2018, 22:00

Sanjosh88 ::Zdravo svima,

nova sam na forumu, ali iščitala sam većinu postova. Drago mi je da ćemo se družiti. Moj verenik i ja smo juče prvi put otisli u CZSR da pokupimo spisak dokumentacije koja nam treba za potencijalne usvojitelje. Ne žurimo, ali dogovorili smo se da krenemo zajedno u proveduru. Ja imam 30, on 31. godinu. Nadamo se uspehu i ja evo čitam ovde iskustva kako bi se malo usmerili 😊

zdravo, dobro došla! mladi ste oboje, tako da ćete verovatno veoma brzo dobiti prinovu!
Danara
Danara

Broj poruka : 199
Datum upisa : 30.09.2016

Nazad na vrh Ići dole

USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 32 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od Sanjosh88 6/8/2018, 22:20

Zdravo 😊

Hvala još jednom. Zaista mislite da zbog godina imamo veće šanse da ranije usvojimo i dobijemo bebu? Ja sam nekako uvek imala osećaj da tu nema pravila. Još smo razmišljali o dvoje dece. Ja jedino imam neku tremu od onog kada budem morala da se izjasnim o tome kakvo dete želimo... tipa zdravstveno stanje, nacionalnost, godište.. s jedne strane sam svesna da postoje predrasude, a s druge strane moram biti iskrena sama sa sobom. Ne znam da li će ograničavajuća okolnost biti to što još uvek nismo venčani i što smo podstanari mada oboje smo zaposleni i imamo prosečne plate. Živimo skromno, ali nam ništa ne fali (osim bebca). Puno vam hvala na podršci. osmeh srce
Sanjosh88
Sanjosh88

Broj poruka : 49
Godina : 36
Datum upisa : 31.07.2018

Nazad na vrh Ići dole

USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 32 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od Danara 6/8/2018, 22:27

Nas su savetovali da se venčamo, tako da smo to i odradili čisto forme radi. Meni se nekako činilo da mlađi parovi brže dođu do deteta, mada nema pravila. Mi smo imali baš puno poziva, imaš moju priču već napisani na Kutku , ako misliš da će ti biti od koristi pročitaj. Napisana je onako kako smo mi to doživeli
Danara
Danara

Broj poruka : 199
Datum upisa : 30.09.2016

Nazad na vrh Ići dole

USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 32 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od BiKsi :) 7/8/2018, 08:24

Sahjos88, dobrodosla i uskoro nas obradovala lepim vestima! I meni se cini da mladji parovi pre dobiju decu!
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 32 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od Nella 15/8/2018, 15:16

Sanjosh88 dobrodosla! da brzo postanes mama! i ja mislim da maladji paro dobiju brze dete

Nella

Broj poruka : 56
Datum upisa : 27.06.2015

Nazad na vrh Ići dole

USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 32 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od Nella 15/8/2018, 15:20

Taman imam vremena da dam svoj komentar na neke izjave da se se dete dobije preko veze. Prvo mislim da to nije moguce tek tako, drugo mi smo primer da je islo brzo iako je sve islo svojim tokom i naravno bez bilo kakve veze i trece ne mogu da zamislim da dete trazis preko veze!! pa nije to posao ili ne znam sta, to je zivo bice, pogotovu sada kada to ide iz jedinstvenog Registra, mozda sam ja naivna ali mislim da sve zavisi od parametara koji su ubaceni o nama kao usvojitiljima u Registar. Na osnovu njih i osobina deteta se traze potencijalni usvojitelji.

Nella

Broj poruka : 56
Datum upisa : 27.06.2015

Nazad na vrh Ići dole

USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 32 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od Nella 15/8/2018, 15:23

Danara hvala puno!! mi smo dobro, slusamo nase cure i uzivamo u njima! zivot sada ima drugu dimenziju a sto znas i sama! prosto nemam dovoljno reci da opisem tu srecu u nasoj kuci. zelim svima da se ostvare kao roditelji i dozive sve ovo! pozdrav svim majkama i buducim majkama na forumu family

Nella

Broj poruka : 56
Datum upisa : 27.06.2015

Nazad na vrh Ići dole

USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 32 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od Nella 15/8/2018, 15:25

Nella ::Sanjosh88 dobrodosla! da brzo postanes mama! i ja mislim da mladji parovi dobiju pre dete u odnosu na ostale parove i lakse dobiju maldje dete ukoliko to zele
Nama nije bio toliko prioritet da dete bude beba, cak sam ja bas prizeljkivala ovaj uzrast oko 2 godine, jos dok nisam znala da ce to tako biti

Nella

Broj poruka : 56
Datum upisa : 27.06.2015

Nazad na vrh Ići dole

USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 32 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od trkosoca 16/8/2018, 10:25

Pozz svim novim članovima i da što pre postanete roditelji.
Nas sin je kod nas već 16 meseci i jos se nije prilagodio 100 posto. Pisala sam o tome ranije , starije dete pa sve ide teže.Ali mi je drago da je prestao da vice da se ponaša kao da je došao sa planine i da trči po stanu kao sumanut. U julu smo bili na moru i nikakvih problema nismo imali. Put od 20 sati je izdržao bez problema, mučnine nije imao, jedino je sve vreme pevao. Spava pa kad se probudi peva. Prvi put je išao na more pa iz vode nismo mogli da ga izvadimo. poneli smo bili brdo lekova za svaki slucaj ali je bio zdrav kao dren. I svi su govorili da jako lici na mog muža, pa ga pitali dal je završio drugi ili treći razred. A kad im kaže da ima 5 g svi u čudu pošto je sve veći i veći.
trkosoca
trkosoca

Broj poruka : 180
Godina : 44
Datum upisa : 13.10.2016

Nazad na vrh Ići dole

USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 32 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od Sanjosh88 16/8/2018, 15:12

Drage forumašice,

hvala svima na dobrodošlici. Mi smo još u fazi skupljanja papira jer smo pametnjakovići to ostavili za posle godišnjeg. I sad tako. Kad stignemo nešto uradimo. Inače radim takav posao da mogu praktično da ga radim.i od kuće ali eto zbog kolegijalnosti i naravno radne atmosfere putujem na posao. Sve u svemu mislim da ćemo uspeti da predamo početkom septembra papire sve. Samo da putam jel škola roditeljstva dugo traje? Da znam da li mogu uklopiti preostale dane GO sa tim? 🤔 Srećom ja pravim raspored 😁
Sanjosh88
Sanjosh88

Broj poruka : 49
Godina : 36
Datum upisa : 31.07.2018

Nazad na vrh Ići dole

USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 32 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od trkosoca 16/8/2018, 21:17

sanjosh draga,
Kod nas je skolica trajala 6 casova po sat ipo dva. Nedeljno smo imali 2 casa . Moze to i krace ali nas su cimali jer smo izjavili da zelimo belo dete pa makar nikad ne usvojili i nismo ni po koju cenu odustajali od toga. Znam, da su stare članice savetovale da to ne govorimo nikako ali bilo je jace od nas. Vise cimaju muskarca na tim casovima nego zenu jer su nepoverljivi prema njima i iz iskustva znaju da se oni teže odluče za usvajanje. Moj savet ti je da se ne nervirate kao ja ako vas odbiju na prvom razgovoru. A ako na trećem ili četvrtom budete odbijeni proširite listu i uspećete. Srećno!!!!!
trkosoca
trkosoca

Broj poruka : 180
Godina : 44
Datum upisa : 13.10.2016

Nazad na vrh Ići dole

USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 32 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od ixxa77 19/8/2018, 07:55

dragi moji ...nisam se izgubila ...ali sam bila u haosu ...dobili smo nasu devojčicu ❤️❤️❤️❤️ suprug i ja smo ispunili nas zivot ....dobili smo je i upoznali i ako sve bude kako treba u četvrtak je dovodimo kući....a u subotu joj slavimo rodjendan😀 nape blago puni dve godine ....sada znam kako je biti potpuno srećan...hvala vam na informacijama ..hvala na podršci...tu sam ako nekome treba savet ili odgovori ljubim vas
ixxa77
ixxa77

Broj poruka : 62
Location : Cuprija
Datum upisa : 04.04.2018

Nazad na vrh Ići dole

USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 32 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od Sanjosh88 19/8/2018, 10:32

Čestitke od sveg srca!Kako me raduju ove pozitivne priče! Uživajte u sreći sa svojom devojčicom i pišite i dalje 😍😍😍
Sanjosh88
Sanjosh88

Broj poruka : 49
Godina : 36
Datum upisa : 31.07.2018

Nazad na vrh Ići dole

USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 32 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od snedra 20/8/2018, 07:44

Draga Ixxa77,

Od srca ti čestitam i želim da i prilagođavanje bude uspešno, kao i dolazak kući i proslava rođendana! vv vv vv

Nek je živa i zdrava na mnoga leta i vi sa njom! Da se volite, mazite i pazite i da budete ponosni jedni na druge.

Piši nam kad stigneš, a posebno je dragoceno da podeliš sa budućim mamama tvoje iskustvo iz perioda prilagođavanja.

Pa da jednom napišeš i priču za blog i za neku buduću knjigu o usvajanju...

Mnogo poljubaca!

ff konfete konfete konfete
snedra
snedra

Broj poruka : 1927
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 22.05.2012

Nazad na vrh Ići dole

USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 32 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od snedra 20/8/2018, 07:55

Ambra ::Postaces, postaces, nista se ne sekiraj... jednog dana kad ti dodje dete ima da se secas tog perioda cekanja kao najlepseg jer posle toga neces znati gde je levo i nikad vise neces imati vremena da nesto cekas.  b

Evo draga Ixxa,

čitam šta ti je Ambra napisala u aprilu kada si nam se pridružila na forumu Kutak na stranama o usvajanju... Ovde su sve žene velika podrška i na neki način "proročice sreće", hahaha. Kutak je čarobaan! osmeh srce osmeh srce osmeh srce

Diiivneee vesti si nam donela baš juče na velliki praznik Preobraženje, kada i nekoliko dece koja su usvojena od strane naših članica imaju svoj rođendan... smajli angel

I mi smo slično kao i vi bili dugo u braku do trena kada smo dobili naše čedo, skoro 19 godina, ali sve je vredelo... sunny

Eto, čitam tvoje prve postove i vidim da je od vašeg upisa u registar do izbora za melenu kod vas prošlo manje od 6 meseci... To su baš pozitivni pomaci i dobre vesti i za buduće usvojitelje!!!

Vidim da si planirala i more, je li se ostvarilo ili ste u sred leta dobili poziv i odlučili da ostanete?

Koliko pitanja... piši kad stigneš... zagrljaj
snedra
snedra

Broj poruka : 1927
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 22.05.2012

Nazad na vrh Ići dole

USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 32 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 32 od 40 Prethodni  1 ... 17 ... 31, 32, 33 ... 36 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu