KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

+38
lola1980
BiKsi :)
micam
HappyGirl
Hipatija
mimi85
alisa
Bobaue
Nella
Sanjosh88
ixxa77
snedra
Dragan 1
Cekica
mamadabudem
Danara
Simona
tanjaz
ninica2
Sirijus
BabyBear
trkosoca
Gabriela
Zmajuška
sanja 73
marina_82
Alex78
nina :)
lilymar
Ambra
JAmajka
miksa
bak
Viktory
Tangerine
Struzzo
majat
Jagodica-Bobica
42 posters

Strana 1 od 40 1, 2, 3 ... 20 ... 40  Sledeći

Ići dole

Usvajanje - USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti Empty USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od Danara 20/10/2016, 15:28

Mi smo jedan centar ( da ne navodim koji) cekali tri nedelje da nam jave koji su par od tri para ( uzi izbor, cak su i bili da vide gde zivimo) izabrali da usvoje dete.
Danara
Danara

Broj poruka : 199
Datum upisa : 30.09.2016

Nazad na vrh Ići dole

Usvajanje - USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od Simona 20/10/2016, 15:47

Mi smo imali sreće da prvi poziv bude i pravi pa možda neko ko je išao na više razgovora ima bolju sliku šta činiti. Ali smo dosta čekali i podobnost a i tada dva meseca nakon što smo proglašeni roditeljima dok konačno odosmo kod deteta. Ali mi smo zvali, tj češće ja, nekad i muž. Onako ljubazno a i iskreno, kažemo da želimo da budemo roditelji, da nam je svaki dan dug, da razumemo njih da imaju mnogo slučajeva, ali da eto razumeju oni nas što zovemo Very Happy Nekad bih izredjala još ponešto nekad jedan deo toga, sve zavisi ko bi se javio i koliko bi bio rad ili rada da priča... Ali kažem ja sam uvek za zvanje, ne odmah i svaki dan, ali ako prodje sedam ili deset dana... Pa logično je da čekate, da želite da čujete vesti kakve god... i tako... Mislim da ništa ne možete da pokvarite tim zvanjem, bar kod nas nisu loše reagovali ali kažem ja sam uvek išla na taj krajnje ljubazan pristup.
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Usvajanje - USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od Viktory 20/10/2016, 16:26

Strasni su ovi. Zvala sam i ova zena koja je kao glavna(ali mislim da nije) je na odmoru. Javila se neka druga i kao bicete obavesteni kad bude trebalo,onako drsko. 😢
Viktory
Viktory

Broj poruka : 84
Datum upisa : 15.06.2016

Nazad na vrh Ići dole

Usvajanje - USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od Simona 20/10/2016, 16:39

Samo strpljivo Viktory. Nama se desilo da je otišla na odmor soc. radnica kad smo postali roditelji a onda isto još ne sećam se šta sve ne... I tako su prošla dva meseca. Njima je isto da li je naš mališan imao tri godine i sedam meseci ili tri godine i devet meseci meni ni danas nije isto i nikad neće biti... Ali oni oguglaju na razne ljudske sudbine, to im je svakodnevni posao i oni su biološki roditelji nisu hodali u ovim cipelama kad je dan kao večnost. No uvek nastojim da posmatram sa one svetlije strane, da im u mislima zahvalim što su nas odabrali za roditelje našeg sina a ne da sikćem zbog ta dva meseca... Šta ćemo, to je naša sudbina...

Hajde, ima i za vas šanse, možda su samo opet odmori u pitanju... Navijam igracice igracice igracice
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Usvajanje - USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od Ambra 20/10/2016, 22:20

Viktory tu drskost sam i ja osetila na svojoj kozi cekajuci odgovor skoro mesec dana. Znali smo posle prvog drskog odgovora "da sedimo i cekamo da nam jave" da nismo izabrani ali sam ih iz inata zvala dokle god mi nisu jasno i glasno rekli da mi nismo izabrani. Naviknes se posle na to. Slala sam ih u sebi u k., u 3 lepe, dodjavola samo zbog bezosecajnosti i pristupa. Njima je dete praktika i dosije, nama sve ostalo.
Ambra
Ambra

Broj poruka : 1234
Godina : 51
Location : Beograd
Datum upisa : 06.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Usvajanje - USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od Danara 21/10/2016, 13:36

Drage moje dame i gospodo, cini mi se da nema vajde od ovog cekanja. Ja ne znam sta treba reci kad ni za dete za koje niko sa predlozenog spiska nije bio zaitereresovan osim nas,te su pored toga nasli odabirom kroz bazu jos parova iz baze i imam osecaj da ce to dete na kraju dati drugom paru. Pored tolike zelje za tim detetom bice - nista koliko mi se cini.
Uzasno sa razocarsna tokom dogadaja.


Poslednji izmenio Danara dana 21/10/2016, 13:42, izmenjeno ukupno 1 puta
Danara
Danara

Broj poruka : 199
Datum upisa : 30.09.2016

Nazad na vrh Ići dole

Usvajanje - USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od Danara 21/10/2016, 13:38

Da dodam to je bio treci razgovor u tri rszlicita centra
Danara
Danara

Broj poruka : 199
Datum upisa : 30.09.2016

Nazad na vrh Ići dole

Usvajanje - USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od Simona 21/10/2016, 14:28

Danara,
ne daj se pesimizmu... Kažem ja nisam baš najbolja osoba da pričam a i drugi su uglavnom ovde relativno brzo došli do dece. No ima nekoliko ljudi koji su se i ovde javljali a da su prošli niz razgovora i odbijeni ili odustali, čekali više godina, i onda jedan trenutak promeni sve... Dobro, mora nekad i da se pesimistiše... ali navijam da te dogadjaji iznenade i demantuju uskoro. Ima i jedna tema koju sam ja otvarala koliko smo dugo čekali na decu, sad ću baš da je podignem da glasa neko ko nije... Mislim nije to neka relevantna analiza ali ipak može ljudima koji čekaju da nešto znači...

Nismo nikad pravili listu... Mnogi ljudi se ne javljaju više, možda bi ih lista vratila na Kutak... Mislila sam da se popišemo mi što imamo decu, sve one nickove koji su pisali ovde... Recimo Simona, sin Viktor, Snedra sin Lepotan i sve tako... Ja ih otprilike imam sve u glavi i vidim da je to puno dece i roditelja... Možda bi to bilo motivišuće za buduće roditelje, možda bi bilo kažem motivacija i da se ljudi koji odavno nisu pisali jave... Šta mislite?
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Usvajanje - USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od snedra 21/10/2016, 14:33

Draga Danara,

Nadam se da ce ipak izabrati vas jer ste bili tako siroki da prihvatite dete za koje niko sa spiska nije bio zainteresovan. Mozda su iz baze pozvali jos nekoliko parova da bi sve bilo po nekoj internoj proceduri tj. da na razgovor dodje bar 3 para. Ko zna...

Secam se dok smo bili u procesu cekanja da sam svakog petka sama sebi govorila: Prodje jos jedna nedelja a mi jos nismo postali roditelji i jos uvek se nismo sreli sa nasim detetom...

Zelim ti da uskoro postanete roditelji i da svo ovo cekanje za vas bude samo proslost!
sunny
snedra
snedra

Broj poruka : 1927
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 22.05.2012

Nazad na vrh Ići dole

Usvajanje - USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od snedra 21/10/2016, 14:34

Simona, mislim da je to dobra ideja, da malo razveselimo ove strane!
snedra
snedra

Broj poruka : 1927
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 22.05.2012

Nazad na vrh Ići dole

Usvajanje - USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od Simona 21/10/2016, 14:51

E pa divno... Čim nadjem neko vreme kojeg nemam Very Happy pravim. U medjuvremenu, ako želite ili ne želite da budete na listi vi se javite.... a i kad je postavim možete da se javite da hoćete da vas stavim na listu ili da vas skinem sa nje.... Stavila bih i one koji čekaju pa da ih prebacujemo gore...
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Usvajanje - USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od Ambra 21/10/2016, 15:03

Danara, da ti kazem nesto... svi smo mi padali i ustajali, svakom od nas je vreme prolazilo u iscekivanju pravog poziva. I dodju ti pozivi, ponadamo se, sazidamo u glavi kule od karata (samo sto ne dodjosmo do upisa na fakultet sanjajuci) i onda ti tamo neki centar srusi sve kule i snove. To je sastavni deo price svakog od nas. Negde te ta odbijanja i ocvrsnu, steknes neko iskustvo sa tim centrima i tim ljudima koji tamo rade i na kraju na sve to gledas pozitivno. Ono sto je u ovoj prici sigurno je da cete pre ili kasnije da dobijete i docekate dete. Znaci 100%. Samo malo strpljenja i konjskih zivaca. Nase cekanje je trajalo tacno godinu dana a onda je stigao poziv jednog dalekog centra i sve se zavrsilo za 20 dana. I tacno je bilo onako kako kaze nas narod: kad se najmanje nadas to se desi. Dok smo se okrenuli imali smo dete u kuci. Nismo znali ni sta nas je snaslo. Nista nemoj da brines, ne trosi zivce na centre, uzivaj u svojoj svakodnevnici jer kad ti dete utrci u kucu zaboravices ko si bila pre toga Laughing Laughing Laughing
Ambra
Ambra

Broj poruka : 1234
Godina : 51
Location : Beograd
Datum upisa : 06.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Usvajanje - USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od BiKsi :) 21/10/2016, 15:05

Ej Simona, i meni se svidja ideja, kao na trudnickim dnevnicima sto imamo termine porodjaja, i onda upisujemo i kad se ko porodio, tako moze i ovde nesto slicno da se napravi, spisak cekaca da postanu roditelji, a onda i posebno spisak onih koji su postali roditelji.
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Usvajanje - USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od BiKsi :) 21/10/2016, 15:06

Ambra :: Nista nemoj da brines, ne trosi zivce na centre, uzivaj u svojoj svakodnevnici jer kad ti dete utrci u kucu zaboravices ko si bila pre toga Laughing Laughing Laughing
lol! lol! lol! Jes, potupno tacno! Onda nakon par godina pocinjes da se vracas sebi! lol! lol! lol!
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Usvajanje - USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od Ambra 21/10/2016, 18:41

A o sex-u samo sanjas i rado ga se secas.... pogotovo ako dobijes dete koje spava izmedju vas dvoje lol! lol!
Ambra
Ambra

Broj poruka : 1234
Godina : 51
Location : Beograd
Datum upisa : 06.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Usvajanje - USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od BiKsi :) 21/10/2016, 18:43

Zato maksimalno treba iskoristiti period dok ne stignu, izvrsiti akumulaciju svega! lol! lol! lol!

Dok se vi malo ne uigrate, posle se neke stvari ocas posla urade! lol!
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Usvajanje - USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od Danara 21/10/2016, 18:44

e ovo vam je dobro :) . naravno svi smo svesni da to tako mora da bude. Drage moje, hvala Vam što pokušavate da nas razveselite
Danara
Danara

Broj poruka : 199
Datum upisa : 30.09.2016

Nazad na vrh Ići dole

Usvajanje - USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od Ambra 21/10/2016, 18:55

Akumulaciju zivaca.... lol!
A kad dnevno cujes 4500x kuca, masa, meda, maca... na kraju dana imas nervni slom zagarantovan lol!
Jos kad ti 50" inca gadja flasicom za vodu, pocnes da brojis do milion da je ne zadavis ko pevca lol!
Ambra
Ambra

Broj poruka : 1234
Godina : 51
Location : Beograd
Datum upisa : 06.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Usvajanje - USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od BiKsi :) 21/10/2016, 18:57

Danara, al to je zaista tako, posle te toliko zaokupe, i normalno ih stavis na prvo mesto, pa o sebi ako stignes mislis. Menii se desavalo da se ne ocesljam, ne izdepiliram, ne pocupam obrve, odem u starom odelu negde, a po kuci sam prvu godinu uglavnom u pidzami bila. Ponekad je tusiranje delovalo kao ekstra provod. U wc sad kad odem, eto ga za mnom, ja ga izbacim napolje, a on pruzi meni ruku i kaze, da ti pomognem mama i pocne da stenje. Hahahahah. Otkad sam ga rodila, jela sam za stolom da ne ustanem samo ako on spava. Pijenje kafe, u jadno doba skonala, kad ga uspavam, da prvo kafu popijem, a ne prvo sve da zavrsim i kad skuvam kafu, eto njega. I slicno...
Izverziras se usput da sve brze radis, njega sad uposlim da zajedno sirimo ves, skupljamo i slicno. Inace hoce paznju samo za sebe, kao i sva deca. Uglavnom se bude fizicki iscrpljeno, posebno ako se bude nocu i slicno, ali zato odmaraju nam psihu, bar meni moje, jer je shashav totalno, i pun provala. Ponekad bih mu usta zasnirala, da ima neki sniric, ponekad pojela, ljubim ga stalno i volim bezgranicno. Ali se isto tako dobro secam kako je bilo dok on nije stigao. Islo se gde i kad hoces, vracalo takodje, dolazili nam drugari, ostajali do kad god, isli u bioskop, pozoriste, na cesca kraca putovanja, kafane. A sada, prvo da obezbedis babu za cuvanje, pa da se iskrades iz kuce, pa ne smes da se bas napijes, jer sutra se o njemu moras starati, sve se vrti oko njega i njegovog rasporeda. Sto ja kazem mojoj kumi danas, koja se porodila pre deset dana, i vec varnici izmedju nje i muza od umora i nespavanja, tako su mali, a tako zajebani od starta! lol! Ovaj nas oseti kad negde treba da idemo, pa nikako da zaspi ili kao place bez nas, iako ga u 90% dogadjanja vucemo sa sobom! lol!

Ovaj moj dole potpis sam stavila jos pre nego sto sam ga dobila, to je izjava mog brata, slazem se od pre sa njom, a sad jos vise! lol!

Tako da, svako vreme ima svoje breme, ali i svoje prednosti. Zato sad maksimalno uzivajte jedno u drugom i sa prijateljima, a kad stigne macence, onda cete u njemu. Kad malo poodraste, onda cete opet u vama. Kad stignu unucad, onda opet o njima! lol!
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Usvajanje - USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od BiKsi :) 21/10/2016, 18:59

Ambra ::Akumulaciju zivaca.... lol!
A kad dnevno cujes 4500x kuca, masa, meda, maca... na kraju dana imas nervni slom zagarantovan lol!
Jos kad ti 50" inca gadja flasicom za vodu, pocnes da brojis do milion da je ne zadavis ko pevca lol!

Odosmo off, al bas me nasmeja i podseti na malog od zaove, kako im je raskokao tv nekim caletovim alatom, probusio ekran, a tv kao pola zida. lol! lol! lol!

Mi jos imamo onaj tv sa guzom, namestaj koji nije skup, i sve ce tako biti dok on ne poraste. Ne mogu da razmisljam da mi unisti nesto skupo, majke mi, a ponekad to vrlo nesvesno urade.
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Usvajanje - USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od Simona 21/10/2016, 20:54

Gde je Biksi tu je vesela atmosfera Laughing

Žao mi je što vas vraćam na statistiku ali napravih temu roditelja i dece, pogledajte, komentarišite ako sam šta pogrešila ili imate neke druge predloge. Prema Biksinom predlogu biće dve teme, napraviću još jednu za čekalice ali hajde mi malo pomozite oko toga... Da li da stavljamo Kutanjke i ponekog Kutanjca samo od onda kada dobiju podobnost? Ili mislite i pre? Moja ideja je od tog trenutka a ostali mogu da komentarišu na temi pa kad dobiju podobnost upisaće se... E sad takodje možda ne znam sve čekalice i čekače ili sam zaboravila pa evo kako ja mislim a vi dodajte ako ima ko ili se javite ako ste u medjuvremenu postali roditelji... Alex78, Gogili, Viktory, Dragan, Maakki, Danara, Jagodica Bobica, Lilly, Era... Ima li još ko?
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Usvajanje - USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od Ambra 21/10/2016, 21:43

Ma gde ona zna sta je lcd od 50", u tom momentu se naljutila zato sto joj recimo nismo dali da maltezeru pere zube sa njenom cetkicom. :)
Jos doduse nije provalila da je maltezer odlicna "kanta za djubre" i da moze da pojede sve sto ona nece. Kad to krene moracemo psu da dajemo ranisan da svari sve zivo. :)
Trenutno se valja po podu dok je nutkam krompirom i ribom. I samo otvori fioku (usta) i ceka da postavim ruku da pljune jer nece vise.
(sat vremena kasnije)
U 2 nedelje oprala sam kosu 2x... uglavnom je masna jer me mazi i cistim i prljavim rukama, kad mi je muz juce video dlake sokirao se, kaze da ti kupim zilete... a ona dosla kod nas sa poremecenim ciklusom spavanja koji ja regulisem vec 2 nedelje... sinoc kad je zaspala u 21h, nas dvoje seli na trosed da se gledamo... em u neverici em 2 nedelje ludila, zaspe u 22-23h a nas dvoje samo popadamo pored nje... onda nas lepo nocu bije, muz je vec u iskusenju da kupi yayobran a moja kicma od sutiranja ima da nastrada...
Pidzama mi je najbolji drug a izlazak iz kuce poluagonija.... dok je obucem i spakujem preznojim se 3x... Ja koja sam dnevno znala da odem na 100 mesta sad idem samo do moje radnje i igraonice...doduse voli i kafice :)
U moja kola nije htela da sedne da se vozi, samo u muzeva... sad se vec na kratkim relacijama vozimo bez problema...
Plakanje na playback je na dnevnom redu, prozvali smo je queen drama, cim nesto ne moze odma je dramaturgija, lepo te gleda ispod oka i kad vidi da je gledas place na suvo a kad ignorises prestane...
Kad legne da spava mora pas da dodje da legne pored nje inace nema spavanja, dok se ne uveri da je ona tu i ne pomazi bar 5x nece da se smiri. Sledece godine cu da joj nabavim jos jednog, ovaj sto imam je vec mator, taman da zajedno tresu visak energije :)
Izlasci? Sta to bese? Nikad u svom zivotu nisam ustajala u 7, ceo dan bila sa nekim detetom i odlazila na spavanje u 23. Moj dan je pocinjao u 8, ispijala se kafa sat i po, odlazilo na posao i druzilo sa ljudima. Sad je kuca, kuca i samo kuca. Ovo ruzno vreme mi tek ne ide u prilog.
Bez izlazaka van kuce tek podivlja pa onda se ubezobrazi toliko da je i cosak upoznala. Tu stoji po kazni.
I tako je postojao zivot pre nje i dosao zivot posle nje. Laughing Laughing
Ni u snu nismo sanjali da cemo dobiti razmazenog dvogodisnjaka....verovali smo da ce nam dati starije dete zbog godina ali eto, zivot se malo poigrao sa nama Very Happy Very Happy
Ambra
Ambra

Broj poruka : 1234
Godina : 51
Location : Beograd
Datum upisa : 06.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Usvajanje - USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od Simona 22/10/2016, 09:55

Ambra,
predivno to sve zvuči :) Znam da vam nije lako, pa nikad nije na ovaj ili na onaj način... ali uživajte u svakom trenutku. Naš sin je bio godinu i nešto stariji od vaše ćerke kad je došao ali je malo regresirao pa smo isto imali utisak da je još i manji... Bio je zvrk po ceo dan, nije se smirivao, ja danas imam običaj da mu pričam kako je po dvadeset puta i više išao uz i niz stepenice a to je samo jedna od aktivnosti. Ja se sećam da sam sedam dana pošto je došao imala upalu svih mogućih mišića i da smo se šalili ovde na Kutku da bolje da su nas slali na fizičke pripreme nego na one psihološke. Sad imam običaj da mu pričam o tome i Viktor se šali, sad će kaže da počne da trči uz i niz stepenice. A za to regresiranje, mislim da je voleo da ga malo oblačimo i hranimo što hraniteljici nije padalo napamet da radi... Mi smo to shvatali kao njegovu želju da proživi nešto što nije raniije, da je morao mnogo pre da se osamostali nego da je bio kod roditelja... Tako da je on i danas maza i zna da se bebira a kamoli tada. Možda nemaju svi roditelji takav pristup, nisam ni sigurna koliko je dobar, recimo moja majka stalno zamera što nam je dete razmaženo. Ali meni je sa časova psihologije sa faksa uglavnom ostalo ono što je profesor govorio "ne plašite se da razmazite svoje dete". I mislim da od viška ljubavi neće nikako da bude nešto štetno... A za nespavanje, bolje da ne pišem... Ja sam se najviše radovala tome kad je u školici roditeljstva pričano kako ćemo dobiti uobročeno dete, pa ide na vreme na spavanje... kad ono, ništa od toga... Godinama smo ratovali oko odlaska na spavanje jer ja smatram vrlo važnim da se ide na spavanje na vreme a Viktor smatra vrlo važnim da se ne ide... i pisala sam tek od polaska u školu smo se nekako dogovorili... Mada evo kako dogovori funkcionišu, sinoć kasno legao i evo ga, tek se probudio pa uskače u moj krevet i sve vreme mi priča nešto i pušta neke spotove na svom tabletu te moram da završim iako sam htela još da pišem Very Happy

Zapravo sam ušla ovde da vam javim lepu vest koju saznadoh na temi o spisku roditelja, pa možete da vidite i tamo, Alex78 postala mama, čestitam i ovde! vv bb d
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Usvajanje - USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od Ambra 22/10/2016, 11:38

Ona je sa nama otisla korak unapred. Ne zato sto je hranitelji nisu ucili ili nisu imali vremena za nju vec valjda to tako treba, da napreduje iz dana u dan. Izuzetno je bistra i brzo uci ali je nevidjeno tvrdoglava i nestrpljiva pa ako joj nesto ne damo sad i odmah onda krece drama. Iskorenicu ja to sa vremenom a dosta toga vec jesam. Ja ne volim razmazenu decu pa ni ona to zadovoljstvo nece imati. Sve se to polako da ispraviti. U njenom carstvu sve moze, u mom ne moze :)
Ambra
Ambra

Broj poruka : 1234
Godina : 51
Location : Beograd
Datum upisa : 06.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Usvajanje - USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od Danara 22/10/2016, 12:07

Ma polako, doci ce sve na svoje mesto. Bicete vi divna porodica. Uh kad bi mene zadesila jedna takva cica mica osmeh srce . A tek kad postane tinejdzerka bice veselo, gledam svoje prijatelje i njihovu decu - svako dete je heroj ili heroina na svoj nacin
Danara
Danara

Broj poruka : 199
Datum upisa : 30.09.2016

Nazad na vrh Ići dole

Usvajanje - USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 40 1, 2, 3 ... 20 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu