KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

+42
kornjaca
BabyBear
jelena.kuburic
tiramisu
Tavita
branka86
MalaSaJuga
mamadabudem
nina :)
Jerapetra
BiKsi :)
Blanka
daduska
saska1
kolibri5
masato
alisa
kiki5
marina_82
winni
Tebi
Zmajuška
Lija
Vanilla
Mimi12
lolipop
fight&faith
zsuki75
Ancica 87
PalcicaBg
Lena_83
Lola021
HappyGirl
Šašava
Bobaue
alex11
Sirijus
bak
bebko
Vanja80
mirjanamirjana1986
Amna84
46 posters

Strana 39 od 40 Prethodni  1 ... 21 ... 38, 39, 40  Sledeći

Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 39 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Tavita 29/11/2016, 17:56

Kornjačo, hrabra ženo zagrljaj
Tavita
Tavita

Broj poruka : 722
Datum upisa : 13.05.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 39 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od bobica83 29/11/2016, 21:04

E drage moje zene ja sam resila da od sutrq vise nista ne jedem. Dzabe bacam pare za hranu i onako sve ode u kanalizaciju. Ovo vise nije normalno ali sve sto pojedem posle pola sata ode napolje,toliko me muci da dok se ne ispovracam ne mogu disati. Tako da od sutra jedem jabuke,zelene i pijem vodu i dosta je. Dokle ce ovo da traje ja vise nemam pojma. Da se razumemo nisam mrsavica ima me po prilicno tako da nista mi faliti nece. Od pustanja iz fronta do juce imaj jos 3kg manje za tri nedelje. Kad sam rekla Mikovicu kaze on nece mi nista biti bebe uzimaju sta njima treba....tako da od sutra sam vegan ahahahahahaha
bobica83
bobica83

Broj poruka : 2140
Godina : 40
Location : zemun
Datum upisa : 15.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 39 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od mimi85 29/11/2016, 21:29

Ajoooj draga bas te muce te mucnine.... Valjda ce uskoro popustiti
mimi85
mimi85

Broj poruka : 3352
Godina : 39
Datum upisa : 03.11.2015

https://mimainmiraculousadventure.blogspot.com/

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 39 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Tavita 29/11/2016, 22:33

Uh, Bobice, gledaj samo da unosiš dovoljno tečnosti, da ne bi dehidrirala. I ja imam mučnine, nekad mi se čini da bi mi bilo lakše da mogu povratiti. Pomaže mi citrusno voće, posebno limunada. Drži se osmeh srce
Tavita
Tavita

Broj poruka : 722
Datum upisa : 13.05.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 39 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od tiramisu 29/11/2016, 23:49

Bobi,pazi da ne dehidriras samo. Ovako te male pijavice uzimaju sta im treba a tebi sta ostane.
Cula sam da "duple" imaju uzasne mucnine. Ja ih hvala bogu imala samo 3 dana. Jel dolazis sutra?
Kornjaco,kako je?

Od Amne bre ni traga ni glasa...
tiramisu
tiramisu

Broj poruka : 922
Godina : 44
Location : Beograd
Datum upisa : 01.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 39 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od BiKsi :) 30/11/2016, 00:48

Kornjaco,sad odmaraj, bravo sto je sve proslo brzinski odlicno!

Moja drugarica nosi jedno, pa umre od mucnina, sinoc je dosla iz fronta kuci, kaze usput se ubila od povracanja. Isto nije neka kmeza, bas naprotiv, ali kaze ovo je ubi. Nadam se da ce vam te mucnine uskoro prestati.

Za zatvor, jedna kasika maslinovog ulja nataste, svako jutro.

BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 39 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od bobica83 30/11/2016, 09:14

Tiramisu dolazim danas oko 12h da pokupim rezultate i pojurim profu.
Ma vodu pijem to nije problem,hrana je problem. Ali ne prodje ni pola sata,srce se tako uzlupa da tacno znam sta sledi. Voda i prija posebno hladna tako da je to spas. Jedem jabuke i dosta,mucena creva kad zakrce mislim da se deca jadna uplase hahahahahaha a ja jos zalijem sa vodom ma miline.
bobica83
bobica83

Broj poruka : 2140
Godina : 40
Location : zemun
Datum upisa : 15.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 39 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od tiramisu 30/11/2016, 10:53

Javi se da popijemo kafu u hodniku ako ne zuris. Nemoj piti hladnu vodu,to nikako.
tiramisu
tiramisu

Broj poruka : 922
Godina : 44
Location : Beograd
Datum upisa : 01.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 39 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Blanka 30/11/2016, 11:02

Jao bobice da prodje sto prije. Mazi tibu.

Tiramisu kako si?. Kako pritisak?

Kornjaco bravo za hrabrost, sad se opusti i uzivaj.
Blanka
Blanka

Broj poruka : 4318
Godina : 42
Datum upisa : 30.10.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 39 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od kornjaca 30/11/2016, 12:15

Tiramisu draga dobro sam kako si ti? Hvala devojke na podrsci !!!!!! Ja imam sad konstantan osecaj gladi kao da mi je zeludac prazan mozda zato sto jedem po malo neznam bas bas cudan osecaj kao da mi neko grebe  po zeludcu i onako cudan bol prazan mozda od mucnina mozda se trebam najesti a sada i onako zbog stolice jedem samo voce i neke zitarice !! Sto se tice embrioredukcije ja sam se pomirila sa tim tako je moralo sta je tu je tesko je ali mora se i tacka!! Sad samo boga molim da rezultati amino kada budemo radili budu najbolji
kornjaca
kornjaca

Broj poruka : 284
Godina : 46
Datum upisa : 21.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 39 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od tiramisu 30/11/2016, 14:32

Blanka,pritisak je odlican uz lekove. Trebala bih opet na esbah24. Uglavnom preeklapsija je pod kontrolom,kaze dr. Pokusacemo jos 2 nedelje pa da me poradja. Mada nista nije sigurno,naravno. Sad se nadam da ce me pustiti kuci malo,pa da se vratim. Nedostaje mi wc solja i tv 😯
Kornjacice,to jeste uzasno kroz sta prolazis ali prosto mora i kraj. Sta sada mozes da ocekujes,krvarenje ili ce se absorbovati.
tiramisu
tiramisu

Broj poruka : 922
Godina : 44
Location : Beograd
Datum upisa : 01.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 39 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Jerapetra 30/11/2016, 14:42

Kornjačo, imam i ja isti osećaj, iako nemam mučnine. Već nakon 2 sata nakon obroka to grebanje kao da nisam jela 2 dana, pojačano lučenje pljuvačke, prosto simptomi gladi. A pojedem onako normalan, umeren obrok, ni malo ni mnogo, ali nešto što bi me pre trudnoće držalo lagano 4 sata. Sad nije dovoljno. Meni je i drugarica koja je bila trudna prošle godine rekla da je i njoj bilo tako, pa ja mislim da to valjda beba vuče dosta i da je to normalno. Mislim da ti je ipak korisnije više manjih obroka, nego da se najedeš odjednom, ali samo nagađam, opet kažem, nemam mučnine, pa nisam pametna.

Jerapetra

Broj poruka : 1311
Godina : 40
Datum upisa : 20.03.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 39 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od kornjaca 30/11/2016, 14:50

Koliko sam ja razumela to bi se trebalo apsorbovati ili nesto kao mumificirati
kornjaca
kornjaca

Broj poruka : 284
Godina : 46
Datum upisa : 21.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 39 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Blanka 30/11/2016, 17:11

Bravo Tiramisu. Sada samo pazi na ishranu, ne smijes nista slano to su ti sigurno rekli. Izguraces ti to, bez brige bitno je da ljekovi djeluju, meni metildopa uopste nije djelovala, kao ni neke tabletice pod jezik sto sam stavljala.
Blanka
Blanka

Broj poruka : 4318
Godina : 42
Datum upisa : 30.10.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 39 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od kornjaca 1/12/2016, 17:59

Da li neko ima iskustva sa gastritisom u trudnoci ja zgaravicu nemam ali imam konstantan bol u zeludcu jela ili ne a kad popijem vodi kao otrov da sam popila uzas uzas
kornjaca
kornjaca

Broj poruka : 284
Godina : 46
Datum upisa : 21.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 39 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Tavita 1/12/2016, 20:10

Kornjačo, možda ti je to sve uzrokovano stresom koji si preživela... Ne znam šta da ti kažem...
Tavita
Tavita

Broj poruka : 722
Datum upisa : 13.05.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 39 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od bobica83 1/12/2016, 21:29

Kornjaco a jesi razgovarala sa dr sto se tice toga? Mikovic ti bese dao ranisan da popijes?  Ja povracam i dalje narvno imam mucni e konstantne ali hvala bogu nemam bol.
Nego devojke ja sam se zapusila,nos ne mogu disem kijaaaam kao blesava. Kapi ne smem ni jedne jel tako? Nocu se prosto davim jer ne znam na usta da disem ja sam i ranije imala problem bez kapi nisam mogla tako da me sad panika hvata kako cu noc preziveti,prosu nisam spavala. Imate li neki savet?
bobica83
bobica83

Broj poruka : 2140
Godina : 40
Location : zemun
Datum upisa : 15.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 39 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od jelena.kuburic 1/12/2016, 21:38

drage moje ja isla na 4d u feronu potvrdjeno da nosim devojcicu i decaka usli u 24 nedelju i fala bogu sve je ok Helena ima 540 gr a Danilo 570 ljubimo vas

jelena.kuburic

Broj poruka : 603
Godina : 44
Datum upisa : 03.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 39 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Vanilla 1/12/2016, 21:40

Bobice, isti problem i kod mene, ali ja koristim operil sprej za decu pre spavanja jer nema šanse bez toga da zaspim. Trudim se da to bude što ređe. Dr mi je rekao da za sve kapi piše da nisu za upotrebu u trudnoći ali da mogu da ih koristim. Probaj da se inhaliraš sa kamilicom. Meni ni to nije pomagalo.
Jelena, pa to je divno! Baš lepo napreduju 😊
Vanilla
Vanilla

Broj poruka : 298
Datum upisa : 23.03.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 39 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Tavita 1/12/2016, 22:36

Jelena, divno! Da te uvek raduju Helena i Danilo! ljubav
Bobice, neko je ovde pisao da se mogu koristiti neke kapi, ne sećm se koje - prelistaj temu.
Tavita
Tavita

Broj poruka : 722
Datum upisa : 13.05.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 39 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Tebi 1/12/2016, 23:55

Ja sam za nos koristila i jos koristim hipertonic marisol, to mi je rekao ORL. Inace celu trudnocu mi je zacepljen nos. Znam da moze u teskim slucajevima i Nasonex, al to nikako sama, bez lekara.On je lokalni kortikosteroid, koji ne ide u krv. Mada sam ja dala sve od sebe da ga izbegnem.
Da se i ja upisem u metildopa korisnike affraid Moj pritisak koji je inace uvek pa i u trudnoci bio 90/50 , danas je otisao na 140/90 i dobila sam strasnu glavobolju, mucnine, vrtoglavicu i treskavicu pa su mi rekli kad predje 140 gornji, a donji 80 jedan metildopa od 250mg i bensedin od 2mg jer je za mene vec taj pritisak sok za organizam.
Samo jos pritisak nisam imala lol!
Tebi
Tebi

Broj poruka : 656
Godina : 38
Location : Serbia
Datum upisa : 20.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 39 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Jerapetra 1/12/2016, 23:57

Jelena, bravo za Helenu i Danila! osmeh srce
Evo i nas sa izveštajem sa  UZ nakon  što 4,5 nedelje nismo bili na UZ - hvala Bogu, obe bebe su dobro! osmeh srce Jako lepo se videlo sve, nosići, nogice, prsti, a dosta su i pozirali, posebno prva beba koja je lepo legla i sve se videlo. Nuhalni je dobar, 1.4 i 1.3mm, a i ostale strukture, protok kroz ductus venosus i ostalo, piše uredno je sve. Sutra će biti rezultati dabl testa, ali mnogo mi znači što je UZ dobar. Lepo su napredovali i skoro da su sasvim jednaki, CRL 68 i 69mm. Doktor reče da za jednu bebu već može da kaže da je dečak, a misli i za drugu da je takođe dečak. Ja sam nešto ubeđena da je druga beba devojčica, a uostalom nebitno, važno mi je da su dobro i da budu zdravi. Grlić 37mm, prijatno sam iznenađena.
Pala i kupovina prvih trudničkih pantalona, onih sa pojasom, da se pohvalim i ovde. Super su Very Happy

Jerapetra

Broj poruka : 1311
Godina : 40
Datum upisa : 20.03.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 39 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Blanka 1/12/2016, 23:59

Jelena, predivno,a i imena su predivna. Bas mi zao sto ovdje rijetko pises. Iskustva bas znace,meni su jako znacila kad sam bila trudna. A sada imamo i buduce mame twinsa pa bi im vjerujem.tvoje iskustvo bas znacilo, a one su na pocetku. Ljubaaaac :-******
Kapi za nos u trudnoci mogu samo one na bazi morske soli,mislim najbezbjednije su. A posto idu virusi i prehlade krkajte sto vise vitamina, i bjezte od male djece oni su najveci prenosioci virusa i prehlada. Sjecam se moje dr dok sam bila trudna sve mi je govorila da se klonim male djece pogotovo one koje idu u vrtic,pa eto da znate. Ako mozete da izbjegnete bolje bi bilo.
Ljubac za sve bebele :-****
Blanka
Blanka

Broj poruka : 4318
Godina : 42
Datum upisa : 30.10.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 39 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Blanka 2/12/2016, 00:04

Bravo Lerapetra predivan izvjestaj. Samo neka su zivi i zdravi i da sto duze izgurate,a pol kao sto kazes manje bitan. Mazi trbu i uzivaj trudnice sreca beba beba
Blanka
Blanka

Broj poruka : 4318
Godina : 42
Datum upisa : 30.10.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 39 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Jerapetra 2/12/2016, 00:05

Hvala puno, Blanka! ljubav

Jerapetra

Broj poruka : 1311
Godina : 40
Datum upisa : 20.03.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 39 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 39 od 40 Prethodni  1 ... 21 ... 38, 39, 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu