Korak po korak na putu do bete +

Strana 6 od 40 Prethodni  1 ... 5, 6, 7 ... 23 ... 40  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od tavita taj 20/7/2016, 11:52

Mimi84, mislim da je spermogrm sasvim dobar - broj je sasvim u redu, pokretljivost takođe, kao i normalni oblici. Ne morate ići kod urologa - i tvoj ginekolog će znati da protumači vrednosti i da ti kaže šta treba preduzeti dalje.

tavita

Broj poruka : 183
Datum upisa : 13.05.2015

Pogledaj profil korisnika

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Lola021 taj 20/7/2016, 11:53

Amna84, javi šta ti je rekao DR, i samo bez nervoze.
Sigurno će se to sve rešiti pre PFC..

Jelenko73, držim ti palčeve za jć! ljubav

Uzgred, da dodam još jedan "biser" spisku idiotskih stvari koje nam kažu:
Poznanica za koju znam da je godinama pokušavala da dobije decu (sad ima dvoje) me je takođe nedavno na nekom porodičnom okupljanju spopala pitanjima šta čekam, što ne rađam, bla-bla...ja iskulirala, em puno ljudi bilo, em ko je ona da ja njoj išta pričam...
Kasnije pitam zajedničku prijateljicu koji je đavo bio ovoj, kao: pa, valjda ona sama zna da nije to tek tako lako... i saznam sledeće: njen dragi mužić nije hteo godinama da ide da se testira, jer bože moj, sigurno to nije do njega. Ispostavilo se na kraju da je upravo on imao problem (ne znam šta tačno, al rešeno operativno). Tek tada sam poželela da je tresnem posred tintare! v

Palo mi sad na pamet i da skupim sve ove naše "bisere", pa da okačim negde, čisto kad nove članice dođu, da im bude lakše...možda se neka i nasmeje idiotlucima Very Happy

Lola021

Broj poruka : 112
Godina : 36
Datum upisa : 15.06.2016

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od mimi85 taj 20/7/2016, 12:08

http://kutak.forumotion.com/t442-saveti-dobronamerni-i-oni-drugi Imamo mi draga temu i za to...malko zapostavljenu ali eto da je malo osvezimo

mimi85

Broj poruka : 2223
Godina : 31
Datum upisa : 03.11.2015

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od mimi84 taj 20/7/2016, 12:23

Znam BB... Embarassed Ovo su samo dva osnovna pregleda koja sam odradila za pocetak.A HSG nisam radila ,za njega cu uskoro da trazim uput.Znam da samolecenje i analize preko neta ne funkcionisu,ali kazem ti pravim prve korake jos uvek jer moj ginekolog iz DZ samo sleze ramenima i kaze da se previse opterecujem.Prvu trudnocu sam cekala dve godine(sa ciljanim odnosima,pracenjem ovulacije...),a posle spontanog je evo godinu dana i njoj je to normalno.

mimi84

Broj poruka : 30
Godina : 32
Datum upisa : 06.07.2016

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od mamadabudem :) taj 20/7/2016, 12:23

Hej evo peticija, neka potpiše ko želi :)
http://www.peticije24.com/vantelesna_oplodnja_o_troku_drave_i_sa_45_godina

mamadabudem :)

Broj poruka : 1729
Datum upisa : 12.02.2014

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od alisa taj 20/7/2016, 13:11

Mimi84 idi samo svojoj dr u dz trazi uput za Visegradsku za odeljenje asistirane fertilizacije... ti doktori ce ti sve reci sta i kako dalje... ja sam tamo kod Lidije Tulic, Vidakovicka je nacelnica al je kod nje ogromna guzva, i za Dosev sam cula da je super

alisa

Broj poruka : 995
Godina : 38
Datum upisa : 01.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Mimi12 taj 20/7/2016, 15:36

mimi84 ::Znam BB... Embarassed Ovo su samo dva osnovna pregleda koja sam odradila za pocetak.A HSG nisam radila ,za njega cu uskoro da trazim uput.Znam da samolecenje i analize preko neta ne funkcionisu,ali kazem ti pravim prve korake jos uvek jer moj ginekolog iz DZ samo sleze ramenima i kaze da se previse opterecujem.Prvu trudnocu sam cekala dve godine(sa ciljanim odnosima,pracenjem ovulacije...),a posle spontanog je evo godinu dana i njoj je to normalno.

Mimi, ja mislim da se tvoj dr u DZ vodi vise tvojim godinama i da za vas ima vremena, zato je opustena. Ali vreme brzo prolazi u ovoj borbi, jer stalno treba cekati te plodne dane, te ciklus...
Ja bih ti savetovala polako da krenes da skupljas  jedan po jedan nalaz, ali bez nekog velikog opterecivanja. Jer godine ti jesu "mlade", ali treba raditi na problemu, s tim da ne treba da preuzme primat u vasem zivotu. A tako se mozda usput desi i neka prirodna trudnoca. Ako se mnogo opteretis, tesko vise do prirodne trudnoce da ce doci. Zato napravi neki lagani plan, mozda jedna analiza mesecno, pa polako. U medjuvremenu se volite  zagrljaj , i ne mislite stalno na to.

Mimi12

Broj poruka : 1137
Datum upisa : 21.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Amna84 taj 20/7/2016, 20:18

Endometrijum 11. d.c. 10,2 mm u 3 sloja.
Vaginalni bris ok bez infekcije.

Doktorica je urgirala da me prime i poslala me na hitni prijem u urolosku ambulantu
Jutros ne samo da sam imala kapi krvi ,vec komplet krvavi urin! Poludila sam na poslu i sve ostavila!!!

Odradjen ultrazvuk kod urologa ,bubrezi ok. U ponedeljak ostali testovi .
Urin ,blaga infekcija.Kazu nista opasno,
Rekla sam da idem sljedecu srjedu na IVF,onda mi je samo dao Selexid do ponedeljka. On je blazi antibiotik.
Urolog ne predlaze IVF. Upozorio me na sve,ne zeli da bude odgovoran. Rekao je ako bas hocu da idem ponovice u ponedeljak urin i obaviti razgovor sa mojim ginekologom. U dogovoru sa njim ce odluciti ..

Popodne sam bila kod nje,ona se samo nasmijala i rekla da ne brinem,vec se cula sa njim i da cu antibiotike do tada vec ispiti i da ona garantuje da nece upala biti tu u ponedeljak. Za vaginalni sekret kaze da izgleda dobro.Sveje ok ,nema infekcije...
Rekla je i da mi se to desilo do stresa i da ako mislim da trudnoca uspije moram imati mir,jer tjelo odbacuje trudnocu da ga dodatno ne iscrpi.
Vjerujem joj jer je ona reproduktivni ginekolog i do 2014. godine je radila kod Dr. Loimera u KWK,a moj tadasnji doktor me prebacio njoj ,jer sam za njega bila bezizlazan slucaj..Odma me otkacio. Rekao je po zakonu on se u to ne razumije i ne smije dalje .

Prag sam kontaktirala vec 3 ili 4 puta ,i sve mejlove dobila u roku 10min..Bukvalno smo se dopisivale.
Isto su mi rekli i iz Praga.
Nekak sam mirnija,jer ja sam to i sama znala da je kod mene tako ,nije mi prvi put..

Sto se tice ,privatni ambulanti,nema ovdje covjek potrebu da ide po ambulantama privatno i onako taj nalaz nekome mora odnjeti da bi dobio tumacenje i recept..

Ja sam danas toliko bila psihicki iscrpljena i slomljena..Da sam jedva uspjela da se isplacem ,toliko me je gusilo i stislo u grlu da nisam mogla proplakati od tjeskobe neke koja me stisla..
Ne znam ni sama ,jesu opet hormoni koji me pucaju kad nisam pod terapijim ili me samo sustiglo,da se isplacem posteno..

Amna84

Broj poruka : 1006
Datum upisa : 15.02.2015

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Amna84 taj 20/7/2016, 20:25

Ko nije imao ovakve nagle promjene i nije to dozivio da se sa 27 godina probudis u znoju okupan,a mislis da si se samo previse ususkao dok si spavao ..Ne moze da shvati koliko ovo jako utice na psihu..
Da se gubis i ne mozes da skoncentrises ,da places godinama i da si depresivan a kontas da je uzrok drugi problem..Da na sex ne pomisljas ne trazi ti se..
Da kod sexsa pozelis umrijeti jer te sjece ,pece ,dere..Da nakon ko zna kojeg sexa krvaris kao da je prvi a mislis da si uzak pa mora tako!! OOOo ..Ma stidim se svoje glopsoti! A ni sad ne znam puno ali dobro je...
Ovo posebno za Mimi84 i sve mlade cure..Batalite to doktorovo mlade ste  ,ne panicite..Nego uzmite stavr u svoje ruke .
Meni su nakon 5 godina na to odogovorili,nisu mogli vjerovat i posmnjat da je to bas ,jer sam premlada..Ma u PM svi!!
Sreca sutra je zadnji radni dan,pa cu bar da odahnem,a krenucu i sa kapima za smirenje dr Bach ..
Ne znam vise ,molim Boga da se samo sve zavrsi.

Amna84

Broj poruka : 1006
Datum upisa : 15.02.2015

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od winni taj 20/7/2016, 21:52

Jelenko da ovaj bude sve o.k igra igra igra igra igra igra igra igra igra
Amna draga nas dvoje te grlimo jako jako zagrljaj zagrljaj izdrzi ispaci se kad te bas stisne do pre neku nedelju isto tako i ja dodje mi da exsplodiram od svega hej 13 god.. pa se pitam ima li tome kraja ..i znas sta draga ima i to uskoro i kod tebe sa najlepslim zavrsetkom beba beba
isto kazem i ja nema cekanja i ja sam zahvaljujuci mom lokalnom gin. izgubila 3-4 god...kad se samo setim tih komentara imas vremena ...haha ..vreme tako iscuri da covek i neprimeti a onda napokon nabavili komp i otkrijem ovaj predivni forum koji mi je slobodno mogu reci druga porodica i zahvaljujuci i clanicama kojih nema vise ovde ali su ostavile divne informacije za sve nas i one koje su jos uvek ovde... konacno krenula sa analizama a ima ih puuuno i treba ih sve ama bas sve odraditi jer se nikad nezna gde je problem....i samo pozitivno i nikad neodustajati jer svaku od nas cekaju nase bebe mi vam svima saljemo puno konfete konfete konfete konfete konfete konfete konfete konfete konfete konfete konfete konfete konfete konfete konfete konfete :k015:i srcasti poljupci srcasti poljupci srcasti poljupci srcasti poljupci srcasti poljupci

winni

Broj poruka : 412
Datum upisa : 02.11.2011

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Mimi12 taj 20/7/2016, 22:08

Amna, bice to sve reseno do transfera, jer prvo ide punkcija pa transfer za nekoliko dana. Dobro da si odmah reagovala. Mene vise brine tvoj "nemir", nego infekcija. Uzmi te Bahove kapi, molim te.

Mimi12

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Ierapetra taj 20/7/2016, 22:15

Amna zagrljaj zagrljaj  Infekcija ce se srediti, kao sto su ti i rekli, a ti pokusaj da poslusas svoju dr. Znam koliko je to lako reci, a tesko uciniti, ali zaista i tvoje telo i dusa moraju imati mir, inace dzaba sve. Jako mi je drago da si od prekosutra na odmoru, uzmi kapi, odmaraj, meditiraj, samo se umiri, molim te. Stvarno si prosla mnogo toga teskog i to bas, bas prerano, i sve si pregurala. Samo pogled na tvoj potpis i divim ti se na borbenosti. Nadomak si cilja, nemoj sad da nam padas psihicki (opet naglasavam, svesna sam koliko je to tesko). Jos samo malo i ti si na svom cilju. Mi navijamo. ljubav ljubav

Ierapetra

Broj poruka : 716
Godina : 33
Datum upisa : 20.03.2015

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Mimi12 taj 20/7/2016, 22:20

Amna, mozda i da se sklonis s Kutka dok to sve ne obavis, kako bi se skoncentrisala samo na vas dvoje i cilj koji imate.
Mnoogooo zelim da ti ovo uspe iz prvog puta, ali moras da se smiris i nije momenat da se sad vracas u proslost i svega prisecas. Sad samo gledas napred, radujes se svemu sto te ceka i jedva cekas da ti embriolog pokaze celijice cvetic(e) koje ce ti preneti, a sutra ce to biti mali vragolan ili vragolanka koji ce te zezati.
Sve je to dobro! I samo napred! ljubav

Mimi12

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Lola021 taj 21/7/2016, 00:52

U ovom trenutku ima 584 potpisa na peticiji za povecanje starosne granice za VTO na 45 godina
Prepoznala sam batem 30ak imena svojih prijatelja i poznanika s kojima sam podelila taj link uz molbu da sire dalje i potpisu.
Obozavam Twitter i FB i internet uopšte!  osmeh srce
Kutak obozavam najvise Very Happy

Lola021

Broj poruka : 112
Godina : 36
Datum upisa : 15.06.2016

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od mamadabudem :) taj 21/7/2016, 08:11

Joj, Amna c molitva zagrljaj biće to na kraju sve u redu. Sve te razumem, A ti se opusti koliko možeš i samo napred.

Lola, jutros preko 630 potpisa :) Lepo to ide, ali svesni smo da ne možemo sigurno neće biti granica 45, ali eto trgujemo...

mamadabudem :)

Broj poruka : 1729
Datum upisa : 12.02.2014

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Iskra taj 21/7/2016, 09:27

Drage koračaljke, znam da nisam pisala još od februara, ali sam povremeno čitala šta se kod vas ovde dešava i navijala za vas svim srcem. Da vas podsetim, mi smo radili prvu vto stimulaciju u januaru i tom prilikom dobili 4 blaste (pustili smo ih do 6.dana). Tom prilikom smo ih sve zamrzli, zbog upale jajovoda koju je pokrenuo rad stimulisanih jajnika, pa nije moglo doći do transfera. Osim neprohodnih jajovoda, dodatni problem je taj što je materica smanjena prilikom stare operacije, te se nije preporučivalo da vraćamo više od jedne smrzlice, jer će se teško izneti i jedna beba, a kamoli 2. Ukoliko se još neka nađe u takvoj situaciji, samo da znate da Ferona hoće da odobri značajan popust u ovakvom slučaju. Znate već da je fet tamo 100 000, ali kada se vraća više smrzlica. Uglavnom, jednu smo vratili u februaru, beta manja od 1. U aprilu slična situacija. Međutim, sada u julu smo se ohrabrili i ubacili 2 odjednom, videvši da to ne ide baš tako lako :) FET je bio 8. jula i već 3x smo vadili betu, svaki drugi dan, a rezultati su sledeći: 93, 194, 414 (juče rađena).
Dakle pravilno se duplira, međutim, poslednjih 4-5 dana se javilo krvarenje sa grčevima, pa se još uvek ne radujemo kako bi trebalo. Sinoć u Feroni na UZ se ništa nije moglo videti, jer je tek 3. dan od kašnjenja ciklusa. Kažu da se mešak može videti tek sa betom od 1500 pa naviše. Gledamo se ponovo za 10 tak dana....
Ne znam šta nas čeka, da li će sve proći OK, ali hoću svima da vam kažem da ne gubite nadu i da ste svakim pokušajem sve bliže cilju.
Nikada ne odustajte...

Iskra

Broj poruka : 30
Godina : 33
Datum upisa : 17.11.2015

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od sirijus taj 21/7/2016, 09:33

I tako, taman kada planiraš da odmoriš i iskuliraš doktore i središ se 2-3 meseca neko padne od smeha ovako  b  b  b  b  b  b  b  b  b  b  b  b  b  b  b  b  b
I onda te pošalje kod doca. Dakle posle Vto iz prirodnjaka dobijem ciklus 3.7. trajao 5 dana ali ne lezi vraže +7 dana na tih 5 bilo krvi i braon na papiru pa i malo braon na ulošku. Taman prestalo i ja srećna i čitavih par dana bez uloška kad eto šale, 19.7 malo braon na papiru i neki kako komadić, pa 20.7. tj juče i krv na papiru i veslo krenuo ciklus. Tako da jutros otiđoh da malo pustim krv pa sam izvadila FSH i LH i hormone štitne. Te se nadam da ovo sa ciklusima neće ovako da nastavi i da je ovo samo zbog VTO. I sad tako moji planovi padoše u vodu a ja odo da jurim doce.

1postupak, kratka šema-2 četvoroćeliska -april 2016-Ferona, beta-3,46
2postupak, čist prirodnjak- jedan 10-oćeliski treći dan-jun 2016- beta<1

sirijus

Broj poruka : 1179
Godina : 42
Datum upisa : 13.09.2011

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od sirijus taj 21/7/2016, 09:36

Iskra, čestitam na beti dušo, miruj i odmaraj. Lepe su to betice a ti ćeš uživati u bebici. Baš sam se obradovala osmeh srce

sirijus

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od spring taj 21/7/2016, 09:42

Evo da se javim,juce smo bili na uz,to nam je bio drugi uz.Imamo dve bebe,veliki smo ceo 1cm,obadve lepo napreduju srcana radnja se cuje,postoji i treci mesak ali nema bebe u njemu,definitivno dve bebe beba beba ,valjda ono sto zamisljas to ti se i desi,znate da sam zelela blizance,pise u mojim postovima,eto ostvarilo se,sve je u Bozijim rukama on ce to urediti sve da bude kako treba.Ja sam opustena i dobro se osecam.Zelim vam svima svu srecu ovog sveta i uspesne pokusaje u ovoj nasoj borbi da svi dodjemo do naseg cilja i da vidimo ta mala stvorenja,a bice tako sigurna sam,nosim vas u mislima i stalno sam tu pratim vas i prozivljavam sa vama.Juce citam u novinama rodila se mala Jana u Sabackoj bolnici mama je rodila u 51 godini,Divno,kakva sreca,kakva radost.....Sve cemo mi uspeti ja sam sigurna u to,ljubim vas i volim! srca1

spring

Broj poruka : 101
Datum upisa : 15.03.2015

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od spring taj 21/7/2016, 09:52

Iskra ne moze da se vidi jako je rano,ali beba je tu ne sekiraj se,mnoge koracaljke su imale krvarenje,pa je sve bilo u redu,bice i kod tebe sve uredu,ja sam imala samo jednu braon tackicu i grceve od prvog dana transfera i stalno sam mislila to se bebe gnezde zato imam grceve i bila sam upravu,samo lezi i odmaraj i bez nervoze,jel primas progesteron depo?

spring

Broj poruka : 101
Datum upisa : 15.03.2015

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od sirijus taj 21/7/2016, 10:23

Jaaaaao Spring dva srculenceta osmeh srce čestitam!!!
Kako je lepo kada na našem forumu pršte dobre vesti.

sirijus

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od mimi85 taj 21/7/2016, 10:49

Iskra, spring cestitam vam od srca! Zelim vam dosadne trudnoce bez trzavica!!!!

mimi85

Broj poruka : 2223
Godina : 31
Datum upisa : 03.11.2015

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od tiramisu taj 21/7/2016, 11:01

Spring,divne vesti. Jooj sada imam podrsku ☺
Amna,samo cu ti reci da sada nije vreme za takve misli,molim te saberi se.

Sad jedno pitanje,ne znam gde da ga postavim. Nikada nisam imala problem sa stitnom. Vec mesec dana kada vadim TSH 0,005 prof.Sumarac misli da je to od pronizona. Sada uzimam 5mg posle dorucka i isto je. Glupaca sinoc sam imala kontrolu kod prof.Miljica i ne pitah ga. Ima li neko iskustva na tom polju?

tiramisu

Broj poruka : 725
Godina : 37
Datum upisa : 01.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od bak taj 21/7/2016, 11:43

Spring divne vesti!

Tiramisu, Annci je imala nemerljiv tsh, tako skoro ko tvoj lol! lol! Sredio se sam kolko se secam, kazu nije strasno, desava se. Ako se neko bolje od mene seca, pomagajte. Ili posi Annci

Sirijus, sve je to od vto. Tako mi mladice reagujemo lol! Sredice se. A i ne smese previse da se opustas, bilo bi ti dosadno lol!

Ako usvoje ovo za 41 god ja upadam Wink Ako pozure lol!

Zenske osmeh srce

bak

Broj poruka : 6807
Godina : 40
Datum upisa : 25.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od sirijus taj 21/7/2016, 12:05

b  b  b ako je ovo ciklus a pošto je krenulo verujem da jeste ja uradila par hormona jutros. E pa žene kako vam se čini FS i LH? [img][/img]

Bak, mogli bi stvarno malo da požure pa da kod tebe upišemo zvanično 1+1=3 osmeh srce

sirijus

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content Danas u 11:28

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole