KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Korak po korak na putu do bete +

+47
noja
mirjanamirjana1986
dr mali pariz
mmakica
spring
Vanilla
annci
bak
Bobaue
Nevena77
Ancica 87
lela1984
dusica78
Sofija Veks
Zmajuška
sanja 73
aurora
ivanicasale
PalcicaBg
mamadabudem
zsuki75
zumbulcic
winni
Lola021
bobica83
srculence 84
Amna84
BiKsi :)
Tebi
masato
tiramisu
saska1
Nataly17
tatjanica
Blanka
mimi85
Padobranka
kiki5
nina :)
Sirijus
Vanja80
sareni leptir
Mimi12
BabyBear
Jerapetra
alisa
TrebamNaDijetu
51 posters

Strana 37 od 40 Prethodni  1 ... 20 ... 36, 37, 38, 39, 40  Sledeći

Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 37 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od aurora 13/7/2016, 15:26

Imam TRI folikula 😚😚 Vadila sam estradiol, verovatno veceras stop, u petak aspiracija. Sunny, 28.06. san imala aspiraciju i tada su mi ociscene sve ciste. Prema uz danas, nemam cisti vec lepi folikuli - dva od 16mm i jedan od 10mm. Prema visokom estradiolu verovatno ima jc 😚😚
aurora
aurora

Broj poruka : 427
Location : Bgd
Datum upisa : 15.04.2016

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 37 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Blanka 13/7/2016, 16:02

Jelenko, bravo za folikule, bice tu lijepih j.celijica igracice igracice igracice
Blanka
Blanka

Broj poruka : 4318
Godina : 42
Datum upisa : 30.10.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 37 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Mimi12 13/7/2016, 16:25

Jelenko, svaka cast! vv

Mimi12

Broj poruka : 1758
Datum upisa : 21.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 37 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od sunny.tp 13/7/2016, 16:30

Jelenko divno!!!! Bice celija, nego sta!! A sto imamo toliko folikula? Ja sve mislila da je zbog prethodne vto. Inace, estradiol mi je bio 500 i nesto prethodni ciklus gde sam imala j.c.
Pisem cene cim dodjem kuci!
sunny.tp
sunny.tp

Broj poruka : 381
Datum upisa : 16.07.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 37 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od aurora 13/7/2016, 16:44

Nemam pojma draga sunny al vreme je da pocnemo da ih pravimo !! Dosta je bilo buškanja na prazno !
Blankic , mimice 😚😚 drzite mi fige ovaj put - ozbiljno se nadam 😁😁
aurora
aurora

Broj poruka : 427
Location : Bgd
Datum upisa : 15.04.2016

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 37 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od sunny.tp 13/7/2016, 16:59

Cenovnik u Genesisu (prebacicu i na odgovarajuću temu)

Aspiracija sa janom ć. 48 700
Aspiracija bez j.ć. 31 000
Zamrzavanje (po embrionu) 24 000
Poslednji ciklus gde spadaju aspiracija+odmrzavanje+transfer 168 000

Era test I 104 000
Era test II 71 000

Znači kolekcija sa dva zaleđena i jednim svežim ispadne 312 000, odnosno oko 2500 evra.
sunny.tp
sunny.tp

Broj poruka : 381
Datum upisa : 16.07.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 37 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od spring 13/7/2016, 17:00

jelenko bravo,bice tu celija, sunny sunny
spring
spring

Broj poruka : 101
Datum upisa : 15.03.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 37 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od mimi85 13/7/2016, 17:03

Amna84 ::Hvala vam na savjetima za ljekove..BB prebacila sam na svaki 8h estrofem,aspirin dodala poslije jela i jos nekeke prerasporedila kako ste rekli...
Bb kod tebe kao i uvjek dobro i veselo sve proslo, ocekujemo najbolje rezultate,a sigurna sam da jesu jer oni to odma kazu ako je lose,bar kod mene je tako bilo.
Kucica je sada  spremna i ceka  :-)

Winni ja se slazem sa mimi12 ,sigurno nije to od toga ne vjerujem da si sta vukla i naprezala se..
Cekaj u miru veceras pregled i odma nam  javljaj. :-) A do tad evo ti jedan fin filmic pogledaj
http://www.filmovizija.studio/movie/me-before-you-2016-video_c11f4cfc9.html ,skrati virjeme. :-)
Mimi 84, kreni onako kako su ti rekle cure,izaberi kliniku ili kao sto su cure radile spisak napisi i doktoru po uputnice..Ti bas nisi nista radila od pretraga,malo cudno  jeste ali nije kasno..Kod tebe je mozda neka sitnica koja se lako i brzo otklone ali eto nisi :-) Posto su ti hormoni ok,mozda su jajovodi,sto je lako rijesivo,ili imunologija sto se opet tabletom rijesi ili sta znam sve ne  :-) ;-)
Ne mogu sve daupratim ostale,zao mi je ali citam ako budem sta vam znala pisem :-)
Neko je trazio kliniku ne znam je li daduska,ako je ona evo preporuka za Talmma klinika Banja Luka. Döle ima doktorica Milena B. mladja zena ,njoj je mentorica bila Svjetlana Vujovic .

Da pitam cure koje su vec bile u Pragu,otprilike koliko kutija  urtica vam treba poslije transvera ?KKoliko ste vi kupile i je li opet ovaj od 100g.
Hocu da pokupim recept od moje doktorice ovdje kad budem isla na mjerenje endometrijuma..Da ne cekam Prag a i tamo cu kako ste mi rekle trazici jos prog.depo tj zamjenu neku ..

I kad ste im javile za prvi dan ciklusa,je li vam se ko javljao poslije  obavjestavao sta ili??
Meni se samo zahvalili na informacij Shocked



Amna, tri-cetiri kutije utrica po sto mg
mimi85
mimi85

Broj poruka : 3352
Godina : 39
Datum upisa : 03.11.2015

https://mimainmiraculousadventure.blogspot.com/

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 37 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od BabyBear 13/7/2016, 17:08

Jelenko, neka ovaj put bude dobitni. Jako navijam osmeh srce

Mimi84, HSG mozes da uradis na uput u bilo kojoj drzavnoj ginekoloskoj klinici. Ja sam ga npr radila u Zemunskoj bolnici. Radili su mi bez anestezije i urlala sam od bolova. Posle mi je dr Radunovic rekao pa bas me cudi da vas je to bolelo. To ne boli lol! Jebo lud zbunjenog...

Muza nemoj da mucis da jadnik mora da ceka 5 dana. To je previse za tu analizu. Ceka se samo 3 dana. I kao sto ti napred napisa neko, cetvrtog dana ujutru neka ide da da uzorak u lab Wink

Inace, bukvalno sve sto se radi od dodatnih analiza moze da se uradi na uput, ali bas bas sve osim AMH. Evo ja sam zivi primer. Samo moras dooooobro da se naoruzas strpljenjem i vremenom jer ce ti trebati mnogo i jednog iz drugog. U duze ces cekati rezultate ili da zakazes nesto (ponekad i vise meseci) ali to je cena ne placanja analiza.

Amna, ne znam da li su ti poslali pripremu kakva ce ti biti. U svakom slucaju, to je sve sto treba da ti kazu, sta bi ti vise da ti pricaju? Very Happy
Kad im budes javila da si dobila ciklus onda ce ti reci datum kad treba da dodjes u PFC i to je to. Ako ti nisu poslali pripremu, poslace ti tada, ali vrv vec jesu. Jedino je bitno kada ces dobiti ciklus, ali mislim da oni racunaju prvi dan ciklusa ako dobijes taj dan do 14h, a ako dobijes posle 14h onda se sutra dan racuna kao prvi dan.

Sto se utrogestana tice svejedno ti je da li je od 100 ili 200 mg. Njega ces stavljati i 4 dana pre ET. Ti ti vrv nisu napisali u pripremi, ali to ti kazu kad im javis da si dobila ciklus.
Ne znam jel ga dobijas na recept ili ces ga kupovati. Ako ces ga kupovati u Pragu oni ce ti dati recept za koliko god hoces kutija. Jedna kutija ima kuglica za 5 dana pa ti izracunaj koliko ti treba, 4 dana pre ET + dan ET + 16 dana posle do cekanja bete + sve vreme posle pozitivne bete = sama odluci koliko gde kupujes, AKO kupujes Wink
BabyBear
BabyBear

Broj poruka : 4268
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 19.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 37 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od alisa 13/7/2016, 17:19

sunny.tp ::Cenovnik u Genesisu (prebacicu i na odgovarajuću temu)

Aspiracija sa janom ć.  48 700
Aspiracija bez j.ć.        31 000
Zamrzavanje (po embrionu)  24 000
Poslednji ciklus gde spadaju aspiracija+odmrzavanje+transfer   168 000

Era test I  104 000
Era test II  71 000

Znači kolekcija sa dva zaleđena i jednim svežim ispadne 312 000, odnosno oko 2500 evra.
Uh pa nije bas malo... meni Libra rece da je nju izaslo oko 200 000....

Bravo Jelenko, sad navijamo jako za celijicu igracice

Jel zna neko koliko je prirodnjak u Feroni?
alisa
alisa

Broj poruka : 1753
Godina : 45
Datum upisa : 01.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 37 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od alisa 13/7/2016, 17:21

Sunny zaboravih jos da te pitam sta ti je ovo era I i era II ? Mislim znam sta je era test al me sad zbuni sa ovim I i II ... sto bi ga neko radio dva puta?
alisa
alisa

Broj poruka : 1753
Godina : 45
Datum upisa : 01.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 37 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od BabyBear 13/7/2016, 17:32

Radi se 2 puta ako ti prvi put ne uspe. Radila je Tebi 2 puta. Prvi put moze da ne uspe, da ti pokaze da ti materica nije receptivna na npr 15i dan. Onda ti rade ponovo ERU na 14i dan i onda je jevtinije.

Tebi ce vam vise objasniti o ERI jer je ona to apsolvirala, ako vas zanima naravno, mada mislim da je vec dosta pisala o tome. Ona je cak komunicirala i sa Spancima, sa kojima Genesis i saradjuje, jer njima salje uzorke na analizu
BabyBear
BabyBear

Broj poruka : 4268
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 19.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 37 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od mamadabudem 13/7/2016, 17:34

Juhu, Jelenko :) lepi si to folikuli :) koji ti je dc? Navijamooooo :) :)
mamadabudem
mamadabudem

Broj poruka : 2253
Location : Beograd
Datum upisa : 12.02.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 37 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od sunny.tp 13/7/2016, 17:42

Nije malo :). I ja sam se nadala da će toliko biti, ali ona je isla preko fonda pa su joj izasli u susret. Ovo su zvanicne cene, ali sam cula da nekad ne naplate zaledjavanje ili malo smanje cenu. E sad kako do toga dodje, ne znam, jer ja dr vidim samo na aspiraciji, a posle sestre naplaćuju. Zato sam ja mislila deo preko fonda da odradim, ako budu jos privatnici u opticaju.

Može i tri ere da bude Shocked . Kad se ona radi, ne dobijes odgovor koji dan je receptivan (kao sto sam ja mislila), nego samo da li je taj receptivan ili neki raniji/kasnije - znaci odgovor da-ne. Pa ako je ne, onda moras da uradis jos jednom da vidis da li je taj sledeci dobar, pa ako se opet desi da bude ne - bankrot Laughing

Inace, posle aspiracije mi je ciklus ranije dosao (lutealna bila 10 dana), da li je to zbog toga sto oni aspiriraju sve, pa nema zutog tela koje bi lucilo progesteron i zato bude krtka lutealna faza? Zato vrv ide i velika doza utrogestana kad je vto u pitanju?

Mislil da ni u Feroni nije mnogo jeftinije, ali treba proveriti.

I da, Crnogorac mi kaze da ova vto u Feroni nije bila biohemijska (beta je bila 59), nego pregnil. Mozda je to odgovor sto ima toliko biohemijskih u Feroni (iako oni kazu da pregnil ne utice toliko)
sunny.tp
sunny.tp

Broj poruka : 381
Datum upisa : 16.07.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 37 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Amna84 13/7/2016, 17:53

Hvala za racun,sad cu da sracunam hahaha lol! koliko mi otprilike treba ..A ja bi to da uzmem ovdje na recept u Austriji vidjela sam da su jeftinij nego u Pragu da kupujem.

BB mozda sam se pogresno izrazila,ja sam dobila semu do dana transfera .
Dobila sam i menstrucaiju i krenula sa tabletama po semi.
Informativno sam pitala za urtice,da bi mogla uzet recept kad budem isla sad na mjerenje endometrijuma..
A ne znam sta bi da mi pisu,ali nekako mi se samo zahvalise sto sam im javila prvi dan ciklusa..Ocekivala sam da jave jesu nasli donatorku,da li je i ona krenula sa protokolom..al izgled da se to podrazumjeva.. lol!
Amna84
Amna84

Broj poruka : 1022
Datum upisa : 15.02.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 37 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od ivanicasale 13/7/2016, 17:55

spring ::jelenko bravo,bice tu celija, sunny sunny


Sad videh Spring da si radela u Feroni i da je uspelo,neznam kako sam ispustila tvoju betu.Cestitam od srca i zelim ti skolsku trudnocu.Ko ti je radeo vto?Jer si radela AHA ili nesto slicno?Molim te napisi jer mi mislimo kod njih da idemo.

Jelenko bravo bice tu bebica,navijam radost radost radost radost

Ja uzela AMH i rezultat je 5,87

Imamo jos materijala za rad Very Happy Very Happy Very Happy

Pozdrav cure
ivanicasale
ivanicasale

Broj poruka : 2280
Godina : 36
Location : Zajecar
Datum upisa : 28.09.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 37 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od mirjanamirjana1986 13/7/2016, 17:56

Bravo jelenko navijamoooo

mirjanamirjana1986

Broj poruka : 293
Godina : 37
Datum upisa : 10.11.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 37 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od ivanicasale 13/7/2016, 18:01

BabyBear ::Jelenko, neka ovaj put bude dobitni. Jako navijam osmeh srce

Mimi84, HSG mozes da uradis na uput u bilo kojoj drzavnoj ginekoloskoj klinici. Ja sam ga npr radila u Zemunskoj bolnici. Radili su mi bez anestezije i urlala sam od bolova. Posle mi je dr Radunovic rekao pa bas me cudi da vas je to bolelo. To ne boli lol! Jebo lud zbunjenog...

Muza nemoj da mucis da jadnik mora da ceka 5 dana. To je previse za tu analizu. Ceka se samo 3 dana. I kao sto ti napred napisa neko, cetvrtog dana ujutru neka ide da da uzorak u lab Wink

Inace, bukvalno sve sto se radi od dodatnih analiza moze da se uradi na uput, ali bas bas sve osim AMH. Evo ja sam zivi primer. Samo moras dooooobro da se naoruzas strpljenjem i vremenom jer ce ti trebati mnogo i jednog iz drugog. U duze ces cekati rezultate ili da zakazes nesto (ponekad i vise meseci) ali to je cena ne placanja analiza.

Amna, ne znam da li su ti poslali pripremu kakva ce ti biti. U svakom slucaju, to je sve sto treba da ti kazu, sta bi ti vise da ti pricaju? Very Happy
Kad im budes javila da si dobila ciklus onda ce ti reci datum kad treba da dodjes u PFC i to je to. Ako ti nisu poslali pripremu, poslace ti tada, ali vrv vec jesu. Jedino je bitno kada ces dobiti ciklus, ali mislim da oni racunaju prvi dan ciklusa ako dobijes taj dan do 14h, a ako dobijes posle 14h onda se sutra dan racuna kao prvi dan.

Sto se utrogestana tice svejedno ti je da li je od 100 ili 200 mg. Njega ces stavljati i 4 dana pre ET. Ti ti vrv nisu napisali u pripremi, ali to ti kazu kad im javis da si dobila ciklus.
Ne znam jel ga dobijas na recept ili ces ga kupovati. Ako ces ga kupovati u Pragu oni ce ti dati recept za koliko god hoces kutija. Jedna kutija ima kuglica za 5 dana pa ti izracunaj koliko ti treba, 4 dana pre ET + dan ET + 16 dana posle do cekanja bete + sve vreme posle pozitivne bete = sama odluci koliko gde kupujes, AKO kupujes Wink


Prepisujem sve BB i ja sam radela na zivo HSG cak dva puta,fobiju sam dobila od toga cak sam drugi put trazila anesteziju a moj dragi dr mi je rekao pa Ivana moras da osetis gde te boli Shocked Shocked Shocked Shocked
Volela bi njih da vidim na onom stolu bez anestezije

I ja sam sve na uput uradela osim AMH,jedino sto je kod nas malo drugacije ne zakazujemo pa kad krenes ako sve ide kako treba manje od mesec ti treba za sakupljanje rezultate.Ja sam pri kraju,mm nasli bakteriju u brisu uretre pa sad pije lekove i sledece nedelje ponavlja.
Mi uvek 3 dana apstinencija i cetvrti daje uzorke.
Srecno
ivanicasale
ivanicasale

Broj poruka : 2280
Godina : 36
Location : Zajecar
Datum upisa : 28.09.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 37 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od ivanicasale 13/7/2016, 18:04

Amna84 ::Hvala za racun,sad cu da sracunam hahaha lol! koliko mi otprilike treba ..A ja bi to da uzmem ovdje na recept u Austriji vidjela sam da su jeftinij nego u Pragu da kupujem.

BB mozda sam se  pogresno izrazila,ja sam dobila semu do dana transfera .
Dobila sam i menstrucaiju i krenula sa tabletama po semi.
Informativno sam pitala za urtice,da bi mogla uzet recept kad budem isla sad na mjerenje endometrijuma..
A ne znam sta bi da mi pisu,ali nekako mi se samo zahvalise sto sam im javila prvi dan ciklusa..Ocekivala sam da jave jesu nasli donatorku,da li je i ona krenula sa protokolom..al izgled da se to podrazumjeva.. lol!


Meni su davali recepte bez problema u domu zdravlja samo odnesem izvestaj i pisu,ja sam uvek uzimala od 200mg
ivanicasale
ivanicasale

Broj poruka : 2280
Godina : 36
Location : Zajecar
Datum upisa : 28.09.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 37 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od spring 13/7/2016, 18:11

ivanicasale hvala od srca!Da radili smo kod njih ja sam izabrala dr Kopitovic i nisam pogresila,vracena su nam tri embriona,jedan je bio morula i radjen je hatching,naravno treci dan su vraceni,ako te zanima jos nesto pitaj slobodno,meni je sve jako brzo proslo bila sam na kratkoj semi imamo i dve smrzlice,sad cekamo uz,samo me prpa ako budu 3 Very Happy
spring
spring

Broj poruka : 101
Datum upisa : 15.03.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 37 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od ivanicasale 13/7/2016, 18:19

Joj pa to je super.Meni je ona radela vto u Genezisu i u Feroni cu kod nje.Samo ja idem preko fonda naravno da prodjem komisiju.Sta mislis da li da odem kod nje na konsultacije kad prodjem komisiju jer bi da mi ona opet radi vto?Meni je tad kod nje bila biohemijska i radjen je hecin.
Koliko te kostala vto?
Sta mislite da li hecing ulazi u vto o trosku fonda ili ga posebno placamo?
ivanicasale
ivanicasale

Broj poruka : 2280
Godina : 36
Location : Zajecar
Datum upisa : 28.09.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 37 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od ivanicasale 13/7/2016, 18:24

Koliko kosta Embriogen u Feroni?
ivanicasale
ivanicasale

Broj poruka : 2280
Godina : 36
Location : Zajecar
Datum upisa : 28.09.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 37 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od spring 13/7/2016, 18:31

Mi smo o svom trosku radili sve ukupno me izaslo 300.000.a u tu cenu je uracunat hatching,zamrzavanje,isci i jos dosta stavki.Naravno da neces platiti hatching ako ides o trosku drzave to se podrazumeva u postupku ako je potrebno naravno.
spring
spring

Broj poruka : 101
Datum upisa : 15.03.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 37 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od spring 13/7/2016, 18:33

To ti je sve uracunato u cenu i embriogen i embrioglue
spring
spring

Broj poruka : 101
Datum upisa : 15.03.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 37 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od mimi84 13/7/2016, 18:53

Dobro jutro(sad ustala )!Hvala na odgovorima ,znam da boli na zivo ,vec su me upozorile zene koje su to radile.Ako mi ne budu dozvolili sa anestezijom da radim,ponecu ja i dacu je sama sebi(to bar mogu da biram na poslu)!Salim se,samo mi nije jasno zasto idu logikom da sve mora da nas boli ,sve mora kroz pakao da prodjemo?Iskreno ne bojim se boli,ali ne bih da trpim ako ne mora... Rolling Eyes
mimi84
mimi84

Broj poruka : 30
Godina : 39
Location : Beograd
Datum upisa : 06.07.2016

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 37 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 37 od 40 Prethodni  1 ... 20 ... 36, 37, 38, 39, 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu