Korak po korak na putu do bete +

Strana 3 od 40 Prethodni  1, 2, 3, 4 ... 21 ... 40  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Nataly17 taj 16/6/2016, 22:36

Zato sto sam poslusala doktora u Rimu koji je rekao ako ne stignu do blasti nece ni kad mi vrate posle drugog dana pa da uzalud ne cekam i ne nadam se a ja mislim da sam tada pogrijesila sto sam ga poslusala. I moju dr je to zacudilo.
Ili imam cistu ili rezistencioni folikul. Sjutra cu znati.

Nataly17

Broj poruka : 415
Datum upisa : 21.05.2012

Pogledaj profil korisnika

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Mimi12 taj 16/6/2016, 22:45

Izvini Natali, mozda nije pravi momenat da ti to kazem, ali svrati malo na temu usvajanja na ovom forumu. E to sto pisu te sjajne zene je prava, iskrena, pozrtvovana i bezuslovna ljubav prema deci. Nacin na koji ti pises o tome je vise opsesija. Nemoj pogresno da me shvatis, ali cesto se desava zenama koje imaju puno pokusaja da se izgube negde u svemu tome i zaborave na sve druge aspekte zivota. Mozda ne bi bilo lose da potrazis pomoc psihologa, nema potrebe da budes u takvom raspolozenju jer ti sigurno ne pomaze da dodjes do cilja. 
Molim te shvati ovo sto ti pisem najdobronamernije moguce. Razmisljala sam da li ista da komentarisem i da se mesam....ali ne izdrzah. A posebno ne mogu da te podrzavam u takvom stavu i raspolozenju, kad je ocigledno da ti treba pomoc da izadjes iz tog stanja u koje si zapala. Svuda u svetu psiholozi su u timu za VTO. To je sigurno s razlogom.

Mimi12

Broj poruka : 1139
Datum upisa : 21.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od BabyBear taj 16/6/2016, 22:50

Mimi12 ::Izvini Natali, mozda nije pravi momenat da ti to kazem, ali svrati malo na temu usvajanja na ovom forumu. E to sto pisu te sjajne zene je prava, iskrena, pozrtvovana i bezuslovna ljubav prema deci. Nacin na koji ti pises o tome je vise opsesija. Nemoj pogresno da me shvatis, ali cesto se desava zenama koje imaju puno pokusaja da se izgube negde u svemu tome i zaborave na sve druge aspekte zivota. Mozda ne bi bilo lose da potrazis pomoc psihologa, nema potrebe da budes u takvom raspolozenju jer ti sigurno ne pomaze da dodjes do cilja. 
Molim te shvati ovo sto ti pisem najdobronamernije moguce. Razmisljala sam da li ista da komentarisem i da se mesam....ali ne izdrzah. A posebno ne mogu da te podrzavam u takvom stavu i raspolozenju, kad je ocigledno da ti treba pomoc da izadjes iz tog stanja u koje si zapala. Svuda u svetu psiholozi su u timu za VTO. To je sigurno s razlogom.

Potpisujem svaku rec Mimi, iz najbolje namere za tebe Nataly, bez onoga put do pakla poplocan je najboljim namerama, jer do pakla ces stici u tom tvom raspolozenju, a to ti sad ne treba.

- 29.05.2014. - PFC - donacija jc, 1 embrion, beta<1
- 19.08.2014. - PFC - FET+klasicni heching+EG, 2 embriona, beta<1
- 11.09.2014. - Genesis/Kopitovic: Cikloproginova, DHEA, Co Q10, vit D
- 14.11.2014. - Operacija zucne kese
- 03.12.2014. - Genesis/Kopitovic - 1 folikul, nije stigao do aspiracije
- 2015. - Betanija&Ferona/Kopitovic - 2 aspiracije/0 jc+nekoliko puta nezreli folikuli
- FSH 27 (avg), 25,5 (sep), 34 (okt), 43 (nov)
- 29.02.2016. - Histeroskopija (Visegradska/Vidakovicka) - polip+1,5 cm septum
- 13.04.2016. - PFC - FET+LAZT+EG, 2 morule, beta<1
- 12.07.2016. - Histeroskopija (Visegradska/Dokic) - ostatak septuma

Daisypath Anniversary tickers

BabyBear

Broj poruka : 2598
Godina : 47
Datum upisa : 19.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Nataly17 taj 16/6/2016, 23:14

Mimi12 ::Izvini Natali, mozda nije pravi momenat da ti to kazem, ali svrati malo na temu usvajanja na ovom forumu. E to sto pisu te sjajne zene je prava, iskrena, pozrtvovana i bezuslovna ljubav prema deci. Nacin na koji ti pises o tome je vise opsesija. Nemoj pogresno da me shvatis, ali cesto se desava zenama koje imaju puno pokusaja da se izgube negde u svemu tome i zaborave na sve druge aspekte zivota. Mozda ne bi bilo lose da potrazis pomoc psihologa, nema potrebe da budes u takvom raspolozenju jer ti sigurno ne pomaze da dodjes do cilja. 
Uz potpuno razumijevanje dobre namjere, nisam spremna za temu usvajanja. Ne znam zasto mislis da sam opsjednuta i da sam se izgubila u ovoj teskoj borbi a u zelji da dobijem svoju bebu. Zar to nije pohvalno sto ne odustajem i sto se nadam a da ne ispadam opsjednuta i  sumanuta.
Samo sam podijelila svoj trenutni ocaj i osjecanje bespomocnosti. Ali to ne znaci da cu sebi omcu oko vrata staviti. Mogla sam i da ne napisem nista i da se u nekom sledecem javljajnju obratim sa pozitivom.
Napominjem da sam shvatila da je sve iz dobre namjere receno. Istina je da sam se zbog  ove borbe promijenila i poljuljala ali zar to nije ljudski da covjek padne. Zar nije ljudski pokazati svoj ocaj?
Postujem odluke o usvajanju ali ne mislim da sam spremna za to a vjerujem da su te zene velike i plemenite duse.

Nataly17

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od masato taj 16/6/2016, 23:23

Nataly, razmisljah da ti pustim pp sa istom porukom, koju je ostavila mimi. Potpisujem sve sto je rekla. Ja sam pocetkom prosle godine slucajno zalutala na temu usvojenje, tamo su takve emocije, shvatis svu sustinu ove borbe i tad sam shvatila da cu ja sigurno biti majka! Napravila sam plan, ici cu na vto u maju, ako ne uspe, jos jednom oktobra preko drzave i to je to. Nemam nista protiv donacije, ali realno, nemam ni finansija za nju, ali usvajanje... da, bicu majka, tako sam se osecala. Spremila sam pocetne papire za usvajanje, nije bilo svrhe cekati, pocela da pripremam okolinu na tu mogucnost... i to me je oslobodilo pritiska, koji sam najvise ja sama sebi stvarala da moram ostati trudna. Ne, ja moram biti majka... ostadoh trudna prirodno, cudom, ali to je druga prica. Ne stvaraj sebi pritisak, nadji resenje koje vama realno odgovara, ovako nema svrhe da nastavis.
Nadam se da ces razumeti moju pricu na pravi nacin, pisem sa tel. na brzinu.

masato

Broj poruka : 143
Godina : 38
Datum upisa : 10.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Nataly17 taj 16/6/2016, 23:25

Mimi, iako je bila dobra namjera, mislim da si pretjerala sa brzim ocjenama opsesije i neophodnosti strucne pomoci za izlazenje iz ovakvog stanja. Ovo su i hormoni krivi. A posle negativnih beta bilo bi dobro da svaka klinika spremi po jednog psihologa.

Nataly17

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Nataly17 taj 16/6/2016, 23:27

masato ::Nataly, razmisljah da ti pustim pp sa istom porukom, koju je ostavila mimi. Potpisujem sve sto je rekla. Ja sam pocetkom prosle godine slucajno zalutala na temu usvojenje, tamo su takve emocije, shvatis svu sustinu ove borbe i tad sam shvatila da cu ja sigurno biti majka! Napravila sam plan, ici cu na vto u maju, ako ne uspe, jos jednom oktobra preko drzave i to je to. Nemam nista protiv donacije, ali realno, nemam ni finansija za nju, ali usvajanje... da, bicu majka, tako sam se osecala. Spremila sam pocetne papire za usvajanje, nije bilo svrhe cekati, pocela da pripremam okolinu na tu mogucnost... i to me je oslobodilo pritiska, koji sam najvise ja sama sebi stvarala da moram ostati trudna. Ne, ja moram biti majka... ostadoh trudna prirodno, cudom, ali to je druga prica. Ne stvaraj sebi pritisak, nadji resenje koje vama realno odgovara, ovako nema svrhe da nastavis.
Nadam se da ces razumeti moju pricu na pravi nacin, pisem sa tel. na brzinu.
Hvala Masato. Nadam se da ce se i meni to desiti. Ti dajes vjetar u ledja.

Nataly17

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od sareni leptir taj 16/6/2016, 23:28

Nataly,pratim....nedaj se
...i ja sam misljenja da se borba nastavlja sve dok ims nade da postanes majka svom detetu.
Usvajanje ostavi za neki tamo daaaaleki kraj....ustani,obrisi nos i nastavi dalje da trcis za svojim snom.

sareni leptir

Broj poruka : 3885
Godina : 40
Datum upisa : 27.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od BabyBear taj 16/6/2016, 23:29

Ja sam uvek ZA psihologa! Ali nikad ga ne bih angazovala zbog negativne bete, naprotiv! Uvek bih pre angazovala psihologa za moju pripremu za sledeci vto pokusaj i kako da sebi olaksam u glavi i prevazidjem to cekanje na najbolji moguci nacin.

I ne shvatam njih kao "strucnu pomoc" nego kao nekoga ko ume na pravi nacin da me slusa jer malo je onih koji uopste hoce da nas slusaju, a kamoli na pravi nacin.

- 2015. - Betanija&Ferona/Kopitovic - 2 aspiracije/0 jc+nekoliko puta nezreli folikuli

BabyBear

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Nataly17 taj 16/6/2016, 23:32

Moje srce i osjecaj govori da ce biti pa neka ide sve na moju dusu smajli angel srca1

Nataly17

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od BabyBear taj 16/6/2016, 23:34

Naravno da ce biti Nataly! To je vec mnogo drugacije razmisljanje od onog pre 4,5 sata Wink

BabyBear

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Nataly17 taj 16/6/2016, 23:38

Bice tako, sve bolje i bolje a posebno kad prenoci Wink

Nataly17

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Tebi taj 16/6/2016, 23:45

Draga Nataly, apsolutno te shvatam.Svaku rec.Osecala sam se slicno u proslom neuspehu. Svaku negativnu betu prevristala, cupala kosu, udarala sakama muza, a on me grlio i plakao sa mnom. I tako bar 7 dana.I znala sam da cu se povratiti i doci sebi. Gospod mi je dao snagu da obrisem prasinu sa kolena i gazim dalje. Nije to opsednutost, to je bol u dusi, bol koja cepa srca, kada drhtis od bola, kada se tvoj vrisak cuje do neba....
Vidim da verujes u Gospoda, On je bio moje uporiste, moja snaga, moja najveca pomoc....Od srca ti zelim da svu snagu predas Gospodu, da mu poklonis svoje poverenje i uspeces osmeh srce Znam, jer sam ja uspela tek kad sam predala sve u ruke Gospodu.

Tebi

Broj poruka : 637
Godina : 31
Datum upisa : 20.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Nataly17 taj 16/6/2016, 23:48

Tebi ::Draga Nataly, apsolutno te shvatam.Svaku rec.Osecala sam se slicno u proslom neuspehu. Svaku negativnu betu prevristala, cupala kosu, udarala sakama muza, a on me grlio i plakao sa mnom. I tako bar 7 dana.I znala sam da cu se povratiti i doci sebi. Gospod mi je dao snagu da obrisem prasinu sa kolena i gazim dalje. Nije to opsednutost, to je bol u dusi, bol koja cepa srca, kada drhtis od bola, kada se tvoj vrisak cuje do neba....
Vidim da verujes u Gospoda, On je bio moje uporiste, moja snaga, moja najveca pomoc....Od srca ti zelim da svu snagu predas Gospodu, da mu poklonis svoje poverenje i uspeces osmeh srce  Znam, jer sam ja uspela tek kad sam predala sve u ruke Gospodu.
Hvala ti za svaku izgovorenu rijec. Potpuno si me ganula. Predala sam Gospodu moj problem i sve brige pa kako bude. Vjerujem. Dace mi i nagradice me za svaku suzu. Ovo se desava bas iz tog razloga.

Nataly17

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od tatjanica taj 17/6/2016, 07:03

...nataly,od srca ti zelim jedno malo u narucju i verujem u tebe...drago mi je da si bolje u odnosu na prvi post od juce,taj bol i ocaj neka se vise nikad ne vrati...ponosna sam na tvoju veru i neka te Bog nagradi za ovu muku kroz koju prolazis...isto kao i nasa tebi,tek kad sam predala tu kidajucu zelju za detetom Bogu stiglo je olaksanje a uskoro i moja sofka...ljubi te tvoja drugarica i znam i osecam da ces nam uskoro javiti lepe vesti!!! osmeh srce

Poslednji put izmenio tatjanica dana 17/6/2016, 07:21, izmenio ukupno 2 puta

tatjanica

Broj poruka : 1508
Godina : 39
Datum upisa : 28.10.2014

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Mimi12 taj 17/6/2016, 07:13

Izvini Nataly, nisam trebala nista da pisem, jer me nisi razumela na pravi nacin. Nisam te nagovarala na usvajanje, pa ti jos imas materijala i za FET, nego da odes da vidis te emocije koje definitivno menjaju pogled na svet. Bar su moj izmenile, jer sam pre toga mislila da je to samo administrativno tesko. A to je zapravo laksi deo. 
Ja sam ti predlozila psihologa (ne znam sto je tu tako strasno), Tebi ti je predlozila da se okrenes veri.... Svejedno! Nadji put koji je tebi blizak, ali moras da nadjes MIR. Moje misljenje je (na osnovu brojnih iskustava iz okoline i sopstvenog) da bez MIRA u glavi i dusi nema uspeha u bilo kom postupku. Bolje napraviti pauzu ako je neka kriza.
Ali necu se def mesati vise. Izvini.

Poslednji izmenio Mimi12 dana 17/6/2016, 07:24, izmenjeno ukupno 1 puta

Mimi12

Broj poruka : 1139
Datum upisa : 21.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od tatjanica taj 17/6/2016, 07:20

...mimice,sigurna sam da te nataly samo nije razumela jer u ovom momentu ima previse tereta na dusi...definitivno se slazem da je MIR presudan za uspeh!

ps.losa sam u matematici,stavi ticker mimi da mogu da odbrojavam ! love

tatjanica

Broj poruka : 1508
Godina : 39
Datum upisa : 28.10.2014

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od sirijus taj 17/6/2016, 08:01

Nataly draga, posle toliko godina borbe normalno je da coveku padne moral u jednom trenutku i da mu je potrebno samo da se isprazni, resetuje da bi nastavio dalje. I super je sto si ti svoj bol podelila sa nama. Mnogo bolje nego da ga drzis u sebi i da te to sve muci i tisti. I treba tako. Izbaciti sav onaj jed koji te muci da bi mogao mnogo opustenije da krenes dalje. Nema sta da ti kazem da treba da se boris, to ti radis i sama. I jedan momenat i period posustajanja nije stvarno posustajanje vec samo nacin da izbacos iz sebe muku i nastavis svoju borbu i ostvaris svoju zelju da budes majka. Ne moras na donaciju, ne moras usvajanje. To ostavi negde u svojoj glavi kao informaciju da postoje nacini da budes majka, jel majka je ona koja te odgaji koja ti pruzi ljubav i dom i od tebe napravi coveka.
Postavi to sebi tako, bices mama, imas sa cime da budes mama sa svojim celijicama i svojim dragim. Normalno je da se rasplaces i bude ti tesko kada vidis da je neko bez muke trudan. I meni je i verujem mnogima od nas. Nisi nista losija zbog toga a ni nesto zla. Jednstavno je to normalno u ljuckoj psihi. Narocito kada se neko dugo bori za bebu. Ja sam to sebi postavila tako: uvek imam soluciju, krajnja linija donacija, aha dobro znaci mogu da dobijem bebu. Super. Ajmo sad da radimo sa mojim celijicama opusteno i bez stresa, jel uvek ppstoji rezervna varijanta. I onda nekako udjes u to rastereceniji 😊 I ovek sam za to da kada ti je tesko i kada ti se place, isplaci se, izbaci iz sebe sta te muci, isprazni dusu od bola. To ne znaci da si imalo slabiji od drugih. Znaci samo da si dovoljno jak da nastavis dalje.
Raspisah se ja onako kako ja to vidim i kako lezi na dusi. A znam da tebe tu u tvom stomacicu ceka ta jajna celijica. I ceka da njena mamica bude dobro i da srecna dodje u tvoje narucje. 😊 Samo napred draga, nije pobedio samo onaj koji je odustao. Ljubim te😘

1postupak, kratka šema-2 četvoroćeliska -april 2016-Ferona, beta-3,46
2postupak, čist prirodnjak- jedan 10-oćeliski treći dan-jun 2016- beta<1

sirijus

Broj poruka : 1183
Godina : 42
Datum upisa : 13.09.2011

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Vanja80 taj 17/6/2016, 08:39

Tatjanice, draga, drago mi je sto si opet sa nama, grlim te jako i ljubim jos jace! ljubav
Nataly17, normalno je da covek u jednom momentu poklekne i dodje do neke granice kad pukne, izbaci sve negativne misli i energiju iz sebe, mora se dalje, glavu gore, okreni novi list, nema odustajanja.

Vanja80

Broj poruka : 613
Datum upisa : 25.01.2015

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od saska1 taj 17/6/2016, 09:06

Draga Nataly ja te u potpunosti razumijem svaka tvoja nspisana rijec kao da sam ju ja napisala.....Ja se borim 20 god.a jos nisam spremna na donaciju nekako ne mogu to prelomit u svojoj glavi dokle god budem imala i jednu svoju celiju i isto tako cini mi se da je kraj evo prosli mjesec dobili celiju i ja otisla kuci sva srecna da bi mi sutra dan javili da je prazna...Ali ne odustajem evo spremam se za 11 pokusaj pa sta nam dragi Bog da.Pre par dana mi jedna doktorka kaze da je uspjela iz 25 pokusaja mozes mislit svaka joj cast nekako mi je dala vjetar u ledja da ne trebamo odustajat dokle god imamo i jednu celijicu znaci da svaka borba na kraju bude i nagradjena.
Samo vjeruj i guraj napred znam da je tesko i psihicki a bogami i financiski ali eto na kraju se isplati.Srecno da ti bude i da nam uskoro javis lijepe vijesti.

saska1

Broj poruka : 2301
Datum upisa : 04.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od tiramisu taj 17/6/2016, 10:41

Ja se iskreno divim vama sa 5,6..7 vto iza sebe. Definitivno bi mi trebao psiholog tada. Na temu "usvajanje" nikada nisam smela ni da udjem.
Nataly zao mi je sto ste cekali blaste tada,mislim da je to bila greska.
A eto mozda ce nekom znaciti da mi je u ovom postupku samo levi jajnik reagovao i od 3 embriona imam sada blizance u stomaku.
Cekalice smo zapostavili,kako izdrzavate? Kad koja radi betu? Navijam da sve jave dobre vesti!

tiramisu

Broj poruka : 727
Godina : 37
Datum upisa : 01.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od BiKsi :) taj 17/6/2016, 11:10

Uh, uh, uh. Teska je ova borba nasa, pretesko breme koje nam je stavljeno na pleca.

Mimi85, grlim te jako i odlicno znam o cemu pricas. Procitala sam knjigu nase stare Kutanjke Mali Pariz, u jednom dahu prekjuce. I jako mi se svidela jedna recenica izmedju ostalih, njenom muzu je umro otac, a ona mu je rekla, parafraziram: Otisao je da izmoli srecu za nas! Plakala sam kao dete kad sam to citala, odmah se setivsi mog oca, koji je umro pre nego je docekao nasu srecu. Al isto negde duboko mislim da je otisao da izmoli za nasu srecu, da je mozda morao on da ode, da bi nam stigao nas Marsovac. Mozda je ovo moje razmisljanje poteklo kako bi meni licno bilo lakse, pojma nemam, al nekako ja to tako vidim. Verujem, kad prodju ovi prvi meseci tuge, , da ce vam krenuti samo lepe stvari, kao sto su meni, samo pola godine nakon tatine smrti, nekako su krenule lepe stvari da se desavaju meni i ljudima oko mene, Marsovac je bio slag na sve to.

Nataly, previse si tuzna ovih dana pa da shvatis sta ti je mimi12 od srca iskreno napisala.Ja sam ti isto na drugoj temi rekla da napravis pauzu. Dodje vreme kad mora pauza, mora rifres organizma, emocija, glave,svega, mora. Nisu godine presudne, veruj mi. Ja sam pravila pauzu tri pune godine, dok nisam nasla mir sama sa sobom, za koji se sa devojkama, apsolutno slazem. Da bi nesto uspelo, mora mir da se pronadje, da imas neki konacan plan sa sobom i svojim, tj. vasim zivotima. Tema usvajanja je sjajna, i za to se slazem, mene je Simona podstakla, kao i Snedra, Lilimar i druge cure tamo, da na mnoge stvari drugacije gledam, pozitivnije, sa vise sirine. Iako je usvajanje bila moja poslednja opcija na listi zivotnih opcija. Nije stvar da li hoces da usvojis ili ne, nego da procitas razne zivotne price, razne ljubavi, velike sirine ljudske.
Odmori, napravi pauzu, jer nije se dobro dici iz momenta, ako je dosta tuge ostalo u tebi. Ja ti iskreno kazem da sam bila i kod psihologa pred uspesnu vto. Oni ljudi rade svoj posao, i pomazu nam da prebrodimo upravo neuspehe, strahove i svasta sto nas muci. Ako mislis da ti vise prija, moze i vera da ti pomogne.
Ja sam uvek za da treba ovde dda se pozalimo kad nam je tesko, jer se jedino ovde razumemo kako treba.

procitaj price sa foruma cura koje su uspele, meni su uvek davale vetar u ledja.
nabavi knjigu nase clanice Mali Pariz, nije skupa 300 din plus ptt troskovi, sigurno ce ti znaciti da shvatis kako pre da se izboris sa trenutnim stanjem.
http://kutak.weebly.com/

http://kutak.weebly.com/nascarone-pri268e.html

Ovde ima isto finih stvari za procitati, koje ti mozda mogu olaksati trenutno stanje http://kutak.forumotion.com/f49-psiholoski-aspekti-lienosti-kod-steriliteta

Cekalice, svu srecu vam zelim. Slaba sam sa vremenom, inace bih cesce pisala!

Sirijus, padoh od smeha na pocetak tvog posta, kakav si ti lik, na deo kad si napisala da padne moral lol! . Ono, kao da te nesto roknulo od droga, a nije sladoled! lol! lol! lol!

BiKsi :)

Broj poruka : 20381
Godina : 36
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Nataly17 taj 17/6/2016, 13:42

Svima zelim da se zahvalim na toplim rijecima podrske i razumijevanja. Stvarno ste divne, kutnjanke moje. Prija mi da danas citam vase postove. Znam da je Mimi imala dobru namjeru i ne ljutim se mada mi sinoc nije prijalo vjerovatno zato sto sam bila lose raspolozena ali danas je vec drugacije u mojoj glavi i ja joj se zahvaljujem i obecavam da cu posjetiti stranice usvajanja i otvorim srce za tu kolicinu ljubavi.
Biksi, knjiga je vec poslata tako da je sa nestrpljenjem iscekujem.
Upravo sam dosla od dr. Na desnom jajniku je cista, a na lijevom dva antralna folikula. I ona mi predlaze pauzu i nastavak u drugoj polovini avgusta. Malo cu da se odmorim i relaksiram i posvetim drugim stvarima, a prvenstveno da radim na tome da pronadjem mir i spokoj u srcu do tada jer i ja mislim da je to kljuc uspjeha.
Znam da ste uz mene i volim vas .... I ne ponovili se ni meni i nikom od vas ovakvi padovi i bol.

Nataly17

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Amna84 taj 17/6/2016, 14:15

Nataly17 ::
Ierapetra ::Nataly, draga, grlim te jako. Stvarno mi je uvek jako, jako tesko kad procitam ovako nesto. SIgurno da nije kraj, samo je mozda potrebno prestrojavanje. Mogu li da pitam da li donacija dolazi u obzir, da li ste razmatrali tu opciju?
Ovde svaka od nas razume kako se osecas, to ne moram ni da ti kazem. Sada si psihicki pala zbog losih nalaza i zbog dugotrajnosti borbe, naravno da si se umorila i da zelis da se agonija zavrsi, ali nemoj molim te nazivati sebe monstrumom, jer ti to nisi,  ti si osoba koja postoji i van problema neplodnosti i koja ima svoju i te kakvu vrednost i znacaj na ovom svetu. I nemoj molim te to da te nema, naravno da nije bolje da te nema. Grlim da sto pre prodje ovaj bol i da smislite sta i kako dalje. zagrljaj
Uh lose mi je jako i zato ovako pricam jer se tako i osjecam. Dugo sam u ovome i zato mi je crna zavjesa pala. Imam pravo i na to. Nekako borim se da bi isla naprijed ali nikako da se kockice sloze i onda me odvuce nazad. Stigla sam ja i do jajne celije nakon ovakvih nalaza koje sam imala u decembru, imam i zaledjeni embrion. Moj. Jer donaciju ne prihvatam sve dok mogu ja da dodjem do moje jajne celije. Vjerujem i osjecam da ce mi veliki Bog dati moj genetski materijal tako da o donaciji ne razmisljam i ne pristajem.
Hvala puno na rijecima podrske svima vama jer znam da me razumijete i znate o cemu pricam zato i ovdje ovako pisem ove teske rijeci jer ne bi ovako i nikome mogla reci. Ko bi to mogao shvatiti. Niko ko nije u ovome.
Samo tesko mi oada kad ja moram ovoliko da se mucim i kad nema rezultata a ustvari je to najdivnija i najljepsa nagrada u zivotu koja jedino vrijedi.
Sve vas grlim drugarice moje ljubav

Natali kolegice moja mi smo se vec dugo cule i pisale..Ne treba da pristajes na donaciju dok to tvoje srce odbija..Dok god tvoje zelje nisu upucene samo da imas djete ili da imas svog dio muza ..
Samo iskreno moram da ti kazem da pazis i razmislis,donacija ne uspjeva lako..Nemoj da mislis to sto si upravo napisala ne pristajes dok ...mislim to dok..sta dok dok ti se ne zatvore komplet tvoja vrata ,,a da li ce onda i celija uspjeti???
Ne mogu da sudim,jer ne moze donacija dok srce ne presjece ,ja to znam.
Ali probaj da ne pravis bauka od donacije,sto vise o njoj na negativan nacin razmisljas teze ces i prihvatiti i teze ces se danas sutra i miriti sa cinjenicom i nacinom zacetka tog djeteta..Ja bas zbog toga necu da mislim o donaciji kao bauku ,necu da se filujem tim mislima.
Istina,normalno da razmisljas o donaciji da si u nedoumici da imas pitanja,strahova..
Mozda je meni lakse jer ja nemam nadu kao ti,sigurno..ali misli ,vrijeme ide..Misli da imas sansu da usrecis i sebe i svog muza..Koliko se sjecam on jeste protiv donacije..
Ja licno da sam na tvom mjestu,bi bila malo popustljivija,ali svi imamo razlicit prag tolaerancije,mozda ce tvoja zelja doci za godinu -dvije mozda tad budes spremna..Doce i ta faza zivota..a nadati se da ces uspjeti to sto ti zelis..
Kako god,zelim ti od srca da postanes mama i da budes srecna jer ti mi djelujes kao jedna topla i tiha dusa..
Pisacu ti jos nesto u pp ,jer nije za javnost,previse licna prica iz moje porodice..Ali prica u kojoj se mozda pronadjes..

Amna84

Broj poruka : 1006
Datum upisa : 15.02.2015

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Amna84 taj 17/6/2016, 14:23

Mimi12 ::Izvini Nataly, nisam trebala nista da pisem, jer me nisi razumela na pravi nacin. Nisam te nagovarala na usvajanje, pa ti jos imas materijala i za FET, nego da odes da vidis te emocije koje definitivno menjaju pogled na svet. Bar su moj izmenile, jer sam pre toga mislila da je to samo administrativno tesko. A to je zapravo laksi deo. 
Ja sam ti predlozila psihologa (ne znam sto je tu tako strasno), Tebi ti je predlozila da se okrenes veri.... Svejedno! Nadji put koji je tebi blizak, ali moras da nadjes MIR. Moje misljenje je (na osnovu brojnih iskustava iz okoline i sopstvenog) da bez MIRA u glavi i dusi nema uspeha u bilo kom postupku. Bolje napraviti pauzu ako je neka kriza.
Ali necu se def mesati vise. Izvini.

Potpisujem ovo sto ti je rekla Mimi,a drago mi je da si ti danas prespavaal i shvatila pravi smisao svega..
Nesto mi bas u grudima tesko zbog tebe,samo polako najdi svoj put,bio to vjera ili psiholoska pomoc kako god,ali tvoja dusa sad treba lijek! osmeh srce smajli angel

Amna84

Broj poruka : 1006
Datum upisa : 15.02.2015

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content Danas u 06:48

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Strana 3 od 40 Prethodni  1, 2, 3, 4 ... 21 ... 40  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh

Dozvole ovog foruma: