KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Korak po korak na putu do bete +

+47
noja
mirjanamirjana1986
dr mali pariz
mmakica
spring
Vanilla
annci
bak
Bobaue
Nevena77
Ancica 87
lela1984
dusica78
Sofija Veks
Zmajuška
sanja 73
aurora
ivanicasale
PalcicaBg
mamadabudem
zsuki75
zumbulcic
winni
Lola021
bobica83
srculence 84
Amna84
BiKsi :)
Tebi
masato
tiramisu
saska1
Nataly17
tatjanica
Blanka
mimi85
Padobranka
kiki5
nina :)
Sirijus
Vanja80
sareni leptir
Mimi12
BabyBear
Jerapetra
alisa
TrebamNaDijetu
51 posters

Strana 20 od 40 Prethodni  1 ... 11 ... 19, 20, 21 ... 30 ... 40  Sledeći

Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 20 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od BabyBear 2/7/2016, 01:13

Amna, mislim da ti nije niko odgovorio kako ces da znas koji ti lekovi trebaju... Posle transfera doci ce ti sestra Sladjana i dace ti Lekarski izvestaj na kome ce ti pisati detaljno sta je sve potrebno da koristis od terapije od tog dana i do kog dana koji lek pijes. Videces sta ti je sve na spisku i onda ces znati da li to imas ili nemas. Videces do kog dana treba da pijes i onda ces izracunati koliko ti kutija lekova treba i reci ces koje recepte da ti pise. Vrlo jednostavno Very Happy
Naravno, vidi sta ti je gde jevtinije, da li kod tebe ili u Pragu. Nama je npr. Estrofem duplo jevtiniji u Pragu nego u Srbiji, tako da sam tamo trazila recept za 7 ili 9 kutija, ne secam se, a sve ostalo sam ponela svoje jer mi je sve ostalo ili bilo na recept ili bilo jevtinije u Srbiji nego tamo.
U trznom centru Harfa, koji se nalazi blizu PFC, ima apoteka u kojoj svi koji donesu recept iz PFC imaju 10% popusta, tako da i to znaci.

Drugo, sto se Magnezijuma tice, njega je pozeljno piti ranije u toku pripreme, kao i razne ostale stvari, a onda par nedelja pre transfera prestanes sa tim i ostanes samo npr. na Femibionu ili Elevitu ili ne znam sta ko pije. Tako je npr. meni doktorka rekla, odmorite malo organizam i ostavite samo Femibion, i naravno folnu kiselinu, koja ti je i najbitnija. Naravno, pre transfera se krece i sa fraxiparinom, ako ti je potreban. Znam da je npr. i Tebi prestala sa svim suplementima i dal bese poslednji mesec pred transfer pila samo Femibion...neka me ispravi ako gresim.
BabyBear
BabyBear

Broj poruka : 4268
Godina : 54
Location : Beograd
Datum upisa : 19.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 20 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od mamadabudem 2/7/2016, 07:44

Ludilo u glavi ne popušta lol!  lol!  lol!
Ne znam da li da i ja pišnem malo na test večeras ? Rolling Eyes

Tačkice, Winni radost radost radost radost radost radost radost radost radost
mamadabudem
mamadabudem

Broj poruka : 2253
Location : Beograd
Datum upisa : 12.02.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 20 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od mimi85 2/7/2016, 07:56

MDB ma pisni :-)
mimi85
mimi85

Broj poruka : 3352
Godina : 39
Datum upisa : 03.11.2015

https://mimainmiraculousadventure.blogspot.com/

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 20 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od mamadabudem 2/7/2016, 07:58

A kolika otprilike beta treba da bude da bi je test registrovao?
Koja osetljivost testa treba? Hm..
mamadabudem
mamadabudem

Broj poruka : 2253
Location : Beograd
Datum upisa : 12.02.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 20 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od mimi85 2/7/2016, 08:02

Pa uzmi neki najosetljiviji... Da ocitava makar vrednost b HCG od 10
mimi85
mimi85

Broj poruka : 3352
Godina : 39
Datum upisa : 03.11.2015

https://mimainmiraculousadventure.blogspot.com/

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 20 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od mamadabudem 2/7/2016, 08:03

Aha, znala sam da postoji osetljivost 10,20, ali nisam imala pojima da je to vrednost iznad 10 i 20 bHCG. Aaaaa...svašta novo saznam ja ovde :) Hvala Mimi osmeh srce
mamadabudem
mamadabudem

Broj poruka : 2253
Location : Beograd
Datum upisa : 12.02.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 20 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od mimi85 2/7/2016, 08:06

osmeh srce Navijam!!!
mimi85
mimi85

Broj poruka : 3352
Godina : 39
Datum upisa : 03.11.2015

https://mimainmiraculousadventure.blogspot.com/

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 20 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od mamadabudem 2/7/2016, 08:08

poljubac

mamadabudem
mamadabudem

Broj poruka : 2253
Location : Beograd
Datum upisa : 12.02.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 20 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Mimi12 2/7/2016, 08:29

MDB drzimo fige za "dupliranu betu" za koji dan Very Happy .

Mimi12

Broj poruka : 1758
Datum upisa : 21.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 20 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Amna84 2/7/2016, 11:10

BabyBear ::Amna, mislim da ti nije niko odgovorio kako ces da znas koji ti lekovi trebaju... Posle transfera doci ce ti sestra Sladjana i dace ti Lekarski izvestaj na kome ce ti pisati detaljno sta je sve potrebno da koristis od terapije od tog dana i do kog dana koji lek pijes. Videces sta ti je sve na spisku i onda ces znati da li to imas ili nemas. Videces do kog dana treba da pijes i onda ces izracunati koliko ti kutija lekova treba i reci ces koje recepte da ti pise. Vrlo jednostavno Very Happy
Naravno, vidi sta ti je gde jevtinije, da li kod tebe ili u Pragu. Nama je npr. Estrofem duplo jevtiniji u Pragu nego u Srbiji, tako da sam tamo trazila recept za 7 ili 9 kutija, ne secam se, a sve ostalo sam ponela svoje jer mi je sve ostalo ili bilo na recept ili bilo jevtinije u Srbiji nego tamo.
U trznom centru Harfa, koji se nalazi blizu PFC, ima apoteka u kojoj svi koji donesu recept iz PFC imaju 10% popusta, tako da i to znaci.

Drugo, sto se Magnezijuma tice, njega je pozeljno piti ranije u toku pripreme, kao i razne ostale stvari, a onda par nedelja pre transfera prestanes sa tim i ostanes samo npr. na Femibionu ili Elevitu ili ne znam sta ko pije. Tako je npr. meni doktorka rekla, odmorite malo organizam i ostavite samo Femibion, i naravno folnu kiselinu, koja ti je i najbitnija. Naravno, pre transfera se krece i sa fraxiparinom, ako ti je potreban. Znam da je npr. i Tebi prestala sa svim suplementima i dal bese poslednji mesec pred transfer pila samo Femibion...neka me ispravi ako gresim.

Hvala BB ,bas si u pravu niko nije odgovorio :-) lol! Jos cekam i na ovaj odgovr od kad ginekolozi i zvanicno racunaju trudnocu,tiramisu misli da je od gestaciskog meska ..Do tad morm na bolovanje,poslije toga otkaz lol!

Koliko je cijena Estrofema u Pragu? Ja sam ovdje platila 5,70 e po kutiji.
U Srbiji se ne sjecam cijene po komadu,ali sam za ciklu i est. platila oko 70 e .( terapija za 3mj )
Nisam dobila fraxiparin ali ako je to slicno jesam Thrombo Ass 100 mg
Utrogestan 30 kom i folna 20 kom od 5 mg su isto 5,7..
Bas cu da uporedim cijene u Ceskoj ,ako neko vec zna neka pise.
Bitno je da cu dobiti spisak.
Hvala ti sto me pratis ...Pocinje me trema hvatati kad sad krenem sa svim ovim medikamentima
Amna84
Amna84

Broj poruka : 1022
Datum upisa : 15.02.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 20 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Amna84 2/7/2016, 11:11

Femibion dugo nisam uzimala,znaci da odma idem po njega i sa tim krenem isto..Joj skrojz sam to zaboravila!Hvala
Ali zar nije to vec previse folne ??
Po semi sam dobila 10 mg i to sam posebno kupila i jos u femibionu ..Ti si bas oko toga pisala i racunala ako se dobro sjecam ?
Amna84
Amna84

Broj poruka : 1022
Datum upisa : 15.02.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 20 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od mimi85 2/7/2016, 11:23

Folna ti nece smetati, slobodno uzmi i femibion. A estrofem je u ceskoj 4,5eura kutija
mimi85
mimi85

Broj poruka : 3352
Godina : 39
Datum upisa : 03.11.2015

https://mimainmiraculousadventure.blogspot.com/

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 20 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od winni 2/7/2016, 11:34

nasaa beta 9pt je 96,1 Very Happy Very Happy ali mi je progesteron pao na 11,5nmol/l i ja sam odmah iz labaratorije svratila i primila 1 progsteron sta da radim ...nsmem da se opustim zbog njega
winni
winni

Broj poruka : 436
Datum upisa : 02.11.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 20 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Mimi12 2/7/2016, 11:42

Winniiii! Cestitam!
Mislim da ne smes svakog dana pg depo da primas ako uzimas i Utrogestan. Cak i kad je krvarenje, daje se na dva dana. Konsultuj se sa dr. Meni je moja bila zabranila da ga uopste vadim vise, jer sam ludela od nelogicnih rezultata.
I sad molim te malo odahni, izadji na pice u neku hladovinu,
uzivaj u danasnjem danu. Sve preko 50 se smatra da je super rezultat.


Poslednji izmenio Mimi12 dana 2/7/2016, 11:44, izmenjeno ukupno 1 puta

Mimi12

Broj poruka : 1758
Datum upisa : 21.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 20 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od mimi85 2/7/2016, 11:42

winniiiii!!!! lezi i ne mrdaj! I pokusaj da ne mislis, mazi tibu!!!!
mimi85
mimi85

Broj poruka : 3352
Godina : 39
Datum upisa : 03.11.2015

https://mimainmiraculousadventure.blogspot.com/

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 20 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Mimi12 2/7/2016, 12:00

Amna, ja nisam pila vitamine ni tada u pripremi, a ni prva tri meseca trudnoce. Moja dr koja mi vodi trudnocu je protiv toga, ako je ishrana kako treba i ako uzimam folnu (folnu obavezno!!!). Nisu mi ih ni u PFC preporucivali. Mg sam uzimala samoinicijativno, posto sam procitala ovde da smanjuje kontrakcije materice, sto mi se ucinilo vazno. Prestala sam sa pozitivnom betom, jer je zavrsio svoj posao. Pocecu ga opet uzimati kad pocnu grcevi u nogama, nadam se da nece uskoro.
Tako da je na tebi da se odlucis oko tih dodatnih "pomagala" i od tvog stava sto ti mislis da ti treba, a sto ne. Iskustva su razlicita, stavovi doktora takodje. Ja bih sve pitala, procitala, i stvorila neki svoj stav sto cu uzeti, a sto ne. To ne znaci da je ispravan, ali sam ja mirna sama sa sobom.
Ja sam u domu zdravlja trudnocu prijavila tek kad smo registrovali srcanu radnju kod bebe. Ali ne znam sto bi se desilo da sam posla ranije....tako da ti nisam od neke pomoci. Mada mislim da je Tiramisu u pravu da od meska moze da se racuna, to mi je logicno. Pozitivna beta sigurno nije dovoljna...

Mimi12

Broj poruka : 1758
Datum upisa : 21.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 20 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od alisa 2/7/2016, 12:01

Cestitam Wini!!! Stize nama jos jedna praska sunkica d
MDB ja bi na tvom mestu sutra ponovo otisla da vadim betu! Mislim da radi onaj konzilijum iznad Slavije a sigurno radio i belmedic isto kod Slavije, on radi 24h... navijamo i evo Winni te vuce za nos b b b
alisa
alisa

Broj poruka : 1753
Godina : 45
Datum upisa : 01.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 20 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od tiramisu 2/7/2016, 12:05

Winni rekoh ti ja. Cestitam,uzivaj sada.
Mdb nemoj puno vode piti i kad prodje 4 sata od zadnjeg piskenja ti tada pisni na test. Da se skupi bhcg a mozes bilo koji test,bolje onaj od 20 jer ti je beta bila oko 30h.znaci mora da pokaze.
Amna ja isto imam problem na poslu i zeznula sam ih. Uzela odmor od transfera i kad je beta bila poz.odmah otvorila bolovanje.Inace u julu mi je isticao ugovor ali sam ja vec ihaha na bolovanju. Jel imas pravo na odmor,smisli nesto da hitno moras kod babe u Svedsku ☺
tiramisu
tiramisu

Broj poruka : 922
Godina : 44
Location : Beograd
Datum upisa : 01.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 20 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Mimi12 2/7/2016, 12:11

alisa ::Cestitam Wini!!! Stize nama jos jedna praska sunkica d
MDB ja bi na tvom mestu sutra ponovo otisla da vadim betu! Mislim da radi onaj konzilijum iznad Slavije a sigurno radio i belmedic isto kod Slavije, on radi 24h... navijamo i evo Winni te vuce za nos b b b

Mislim da je Winni solunska sunny .

Mimi12

Broj poruka : 1758
Datum upisa : 21.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 20 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od dusica78 2/7/2016, 12:14

Winni čestitam! srca1
Mazi stomak, tepaj mrvičici! Sjajnim vestima si počela vikend!
b b b
dusica78
dusica78

Broj poruka : 276
Godina : 45
Datum upisa : 27.09.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 20 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Amna84 2/7/2016, 12:21

WINI ,curo !!! osmeh srce Nemas pojma kako mi je drago !!! Cestitam ti od srca !
Sinoc ja citam o tim testovima i bas mislim ti si trudna jer oni ocitaju betu od 25 a tebi su jako rano ocitali!!
Neko ti napisa da ides van na kafu ja bi jos dodala skockaj se, osmjeh na lice i bjezi od pc trudnica --Uhh sva se najezi od dragosti beba beba beba beba beba beba

Mimi hvala za odgovore..
Tiramisu nasmija se na sav glas :-) lol! lol!
Uzela sam odmor ,ali ce mi trebati jos jedna sedmica bolovanja..
Amna84
Amna84

Broj poruka : 1022
Datum upisa : 15.02.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 20 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Jerapetra 2/7/2016, 12:33

Winni, CESTITAM! Divna beta za 9pt! osmeh srce

Jerapetra

Broj poruka : 1311
Godina : 40
Datum upisa : 20.03.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 20 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od winni 2/7/2016, 13:15

hvala vam puno drage moje
...jeste Solunska.... samo me brine ovaj pg sto je pao umesto da ode gore pa se plasim da ne ode...
mdb roda roda roda ako smem da kazem da sam trudna nekako nisam svesna toga jos .vucemo te najjjjjjjace da beda sutra bude ivisa od nase
winni
winni

Broj poruka : 436
Datum upisa : 02.11.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 20 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od winni 2/7/2016, 13:16

Tackice jel pao neki testic... vucemo i tebe... kada radis betu
Very Happy
winni
winni

Broj poruka : 436
Datum upisa : 02.11.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 20 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od tiramisu 2/7/2016, 13:42

Winni pojacaj utrogestan vaginalno i pg depo. Trebalo bi da krene da se dize. Po meni je to mali pg.mada mislim da je Tebi imala 9 ,prokrvarila ali je sve bilo ok.
Mdb hajde da vidimo i tvoju bledu crticu na testicu pa sutra ujutru da se radujemo.
Amna prolongiraj odmor,kazi vratila se bolesna,treba ti jos ned.dana.a za babu☺ ja imam babu u svedskoj pa sam to rekla gazdarici.
tiramisu
tiramisu

Broj poruka : 922
Godina : 44
Location : Beograd
Datum upisa : 01.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 20 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 20 od 40 Prethodni  1 ... 11 ... 19, 20, 21 ... 30 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu