KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Koliko ste čekali na usvajanje vašeg deteta?

+8
Ambra
pudza
Danara
Simona
trkosoca
miksa
ciklama
nina :)
12 posters

Ići dole

Koliko ste čekali na usvajanje vašeg deteta?

Koliko ste čekali na usvajanje vašeg deteta? Vote_lcap48%Koliko ste čekali na usvajanje vašeg deteta? Vote_rcap 48% 
[ 10 ]
Koliko ste čekali na usvajanje vašeg deteta? Vote_lcap33%Koliko ste čekali na usvajanje vašeg deteta? Vote_rcap 33% 
[ 7 ]
Koliko ste čekali na usvajanje vašeg deteta? Vote_lcap10%Koliko ste čekali na usvajanje vašeg deteta? Vote_rcap 10% 
[ 2 ]
Koliko ste čekali na usvajanje vašeg deteta? Vote_lcap9%Koliko ste čekali na usvajanje vašeg deteta? Vote_rcap 9% 
[ 2 ]
 
Ukupno Glasova : 21
 
 

Koliko ste čekali na usvajanje vašeg deteta? Empty Koliko ste čekali na usvajanje vašeg deteta?

Počalji od Simona 17/6/2016, 09:04

Ovo je često pitanje u školama roditeljstva... Možda će stoga ljudima biti zanimljivo da vide rezultate glasanja...
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Koliko ste čekali na usvajanje vašeg deteta? Empty Re: Koliko ste čekali na usvajanje vašeg deteta?

Počalji od Simona 17/6/2016, 09:17

I ja sama sam se zbunila sopstvenom anketom Very Happy Dakle od momenta kad smo mi predali papire do dobijanja našeg mališana prošlo je 16 meseci, ali od dobijanja podobnosti do poziva prošlo je pet ipo meseci... Tako sam ja nas svrstala u ovu prvu kategoriju - do godinu dana a ako bi se sve računalo bilo bi od godinu do dve... No za potrebe ove ankete računa se vreme od dobijanja podobnosti do poziva za vaše dete.
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Koliko ste čekali na usvajanje vašeg deteta? Empty Re: Koliko ste čekali na usvajanje vašeg deteta?

Počalji od nina :) 17/6/2016, 09:44

od predavanja papira do dobijanja deteta proslo je 7.5 meseci a od dobijanja podobnosti do dobijanja deteta proslo je nepunih 6 meseci.stim da smo imali u tih 6 meseci 5 razgovora I peti je bio presudni
nina :)
nina :)

Broj poruka : 5182
Godina : 48
Datum upisa : 06.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

Koliko ste čekali na usvajanje vašeg deteta? Empty Re: Koliko ste čekali na usvajanje vašeg deteta?

Počalji od Simona 17/6/2016, 12:29

I ova anketa se odnosi na prvo dete koje ste usvojili ako ste usvojili više dece. U onoj anketi gde su godine dece sam stavila da glasanje može da bude za više dece. A ovde nisam jer pretpostavljam da ljude uglavnom interesuje usvajanje jednog/prvog deteta. Ako su vaša deca biološki brat i sestra ili braća ili sestre to je zavisilo od tih nekih posebnih okolnosti (npr kad su deca postala podobna za usvajanje a vi kao neko ko je usvojio već jednog biološkog brata/sestru imali ste prednost, nije to bio onaj postupak da se zovu svi, izabiraju itd). Ili ako nisu opet mislim da usvajanje drugog/trećeg deteta zavisi više od nekih ličnih okolnosti i da bi činilo anketu možda manje tačnom ili korisnom onima koji tek kreću u usvajanje...
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Koliko ste čekali na usvajanje vašeg deteta? Empty Re: Koliko ste čekali na usvajanje vašeg deteta?

Počalji od ciklama 18/6/2016, 07:44

Od prvog kontakta sa socijalnim radnicima do dobijanja podobnosti i ulaska u cantralni registar preoslo je 4 meseca, a od tada do kada smo dobili dete 2.5 godine.

Srecno buducim roditeljima!

ciklama

Broj poruka : 1143
Datum upisa : 24.06.2009

Nazad na vrh Ići dole

Koliko ste čekali na usvajanje vašeg deteta? Empty Re: Koliko ste čekali na usvajanje vašeg deteta?

Počalji od miksa 19/6/2016, 18:52

Mi smo našeg sina čekali bezmalo četri dugih godina,od predaje dokumentacije pa do konačnog usvajanja.....sada smo srećni i ispunjeni ljubavlju kojom nas zasipa naš sin...
miksa
miksa

Broj poruka : 59
Godina : 50
Location : negde dole juzno
Datum upisa : 12.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Koliko ste čekali na usvajanje vašeg deteta? Empty Re: Koliko ste čekali na usvajanje vašeg deteta?

Počalji od Simona 21/10/2016, 14:37

Rekoh na drugoj temi da ću da podignem ovu temu... Ako niste glasali sad možete da glasate. Setila sam se jer je Danara zapala u pesimizam što je možda normalno kad se čeka i ide na razgovore i ne dobija se dete. Ali možda ova tema da deca stižu u nekom baš ne tako dugom vremenu koliko nam se čini kad čekamo - može da motiviše :)

Uglavnom za sada vodi godinu do tri godine - pet osoba, pa onda do godinu dana tri osobe, jedna osoba je usvojila dete posle više od tri godine, a kod jedne je prošlo tri godine i još čeka. Sad videh da sam gore precizirala da se anketa odnosi na prvo dete koje ste usvojili jer na forumu je bilo više osoba koje su usvojile po dvoje dece i Jamajka sa troje. Ali one koji tek usvajaju pretpostavljam da najviše zanima prvo dete, posle će da se ohrabre za drugo i treće dete Very Happy
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Koliko ste čekali na usvajanje vašeg deteta? Empty Re: Koliko ste čekali na usvajanje vašeg deteta?

Počalji od Ambra 21/10/2016, 21:51

,


Poslednji izmenio Ambra dana 29/11/2021, 11:26, izmenjeno ukupno 1 puta
Ambra
Ambra

Broj poruka : 1234
Godina : 51
Location : Beograd
Datum upisa : 06.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Koliko ste čekali na usvajanje vašeg deteta? Empty Re: Koliko ste čekali na usvajanje vašeg deteta?

Počalji od Simona 21/10/2016, 21:54

Ambra,
onda možeš da glasaš za prvu opciju... Druga je od godinu i jedan dan Laughing
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Koliko ste čekali na usvajanje vašeg deteta? Empty Re: Koliko ste čekali na usvajanje vašeg deteta?

Počalji od Ambra 21/10/2016, 21:55

Vec jesam.
Ambra
Ambra

Broj poruka : 1234
Godina : 51
Location : Beograd
Datum upisa : 06.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Koliko ste čekali na usvajanje vašeg deteta? Empty Re: Koliko ste čekali na usvajanje vašeg deteta?

Počalji od Danara 14/6/2017, 22:59

mi smo čekali manje od godinu dana, za to vreme imali smo jedno 5-6 poziva od toga na tri razgovora smo išli, poslednji poziv bio je kad smo već bili izabrani za usvojitelje te nismo zbog toga ni išli na taj razgovor
Danara
Danara

Broj poruka : 199
Datum upisa : 30.09.2016

Nazad na vrh Ići dole

Koliko ste čekali na usvajanje vašeg deteta? Empty Re: Koliko ste čekali na usvajanje vašeg deteta?

Počalji od trkosoca 14/7/2017, 11:05

Mi smo cekali sest meseci. Isli smo na tri razgovora i eto treca sreca.
trkosoca
trkosoca

Broj poruka : 180
Godina : 43
Datum upisa : 13.10.2016

Nazad na vrh Ići dole

Koliko ste čekali na usvajanje vašeg deteta? Empty Re: Koliko ste čekali na usvajanje vašeg deteta?

Počalji od Simona 30/7/2017, 06:33

Godinu do tri godine - sedam osoba
Do godinu dana - šest
Preko tri godine - jedna
Više od tri i čeka - jedna

Ova anketa potvrdjuje ono što mi vidimo i sa Kutka da se usvaja relativno brzo iako ja to nisam nikako mislila pre usvajanja. Plašili su me da je skoro nemoguće usvojiti a znala sam jedan par koji nikad nije usvojio dete iako su divni ljudi. Kad ih sretnem sa Viktorom uvek se nekako štrecnem, nekako mi žao što ja eto idem sa detetom, zadovoljna, srećna a oni nisu uspeli. Naravno, ko zna kakvi su bili njihovi zahtevi i zbog čega je bilo tako. Ali ovo je optimistično za buduće roditelje ukoliko i njih plaše takvim pričama. Nadam se da je i ova osoba koja je glasala da čeka u medjuvremenu usvojila.
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Koliko ste čekali na usvajanje vašeg deteta? Empty Re: Koliko ste čekali na usvajanje vašeg deteta?

Počalji od Simona 19/2/2018, 08:17

Godinu do tri godine - sedam osoba
Do godinu dana - šest
Preko tri godine - dve
Više od tri i čeka - dve

Ima i novih usvajanja pa glasajte ako dosad niste :)
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Koliko ste čekali na usvajanje vašeg deteta? Empty Re: Koliko ste čekali na usvajanje vašeg deteta?

Počalji od Danara 19/2/2018, 20:10

Što smo zahtevniji teze se dolazi do deteta. Ne možemo očekivati dete iz kataloga, jer je takve dece malo, a puno ljudi koji ih žele. Moj savet, budite otvorwnijeg srca, ne mora biti beba. Trkosoca je usvojila sina od 4 godine i ekstra je prošla.
Danara
Danara

Broj poruka : 199
Datum upisa : 30.09.2016

Nazad na vrh Ići dole

Koliko ste čekali na usvajanje vašeg deteta? Empty Re: Koliko ste čekali na usvajanje vašeg deteta?

Počalji od ixxa77 5/4/2018, 08:21

Zdravo svima
Simona mi je predlozila ovu temu jer smo se upoznale na drugoj Very Happy ...ja sam jedna od onih koja od skoro čeka da postane majka ....mi nismo hteli da preciziramo godište deteta,pol,sibilinske veze,ali nam je radnica rekla da mozda bolje da napisemo do tri godine ,s obzirom da i zakonski ne prelazimo razliku izmedju usvojenika i usvojitelja tj nije velika...
Da li sam napravila gresku ...mozda smo trebali da ostanemo pri tome da nam godiste nije bitno...
da li postoji mogucnost da se promeni sad to
ixxa77
ixxa77

Broj poruka : 62
Location : Cuprija
Datum upisa : 04.04.2018

Nazad na vrh Ići dole

Koliko ste čekali na usvajanje vašeg deteta? Empty Re: Koliko ste čekali na usvajanje vašeg deteta?

Počalji od pudza 5/4/2018, 08:49

Postoji mogućnost da promeniš kriterijume koji si stavila u startu. Treba da odete u svoj Centar za socijalni rad i kažete šta želite da promenite od onoga kako ste se prvobitno izjasnili. Centar to treba da dostavi u Ministarstvo.
Mi smo menjali, jer smo shvatili da  nam je jedino bitno da dete bude zdravo i mati da nije psihički bolesana. I poziva nije bilo.  Nazvala sam Ministarstvo i shvatila da naše izmenjeno mišljenje Centar nije dostavio. Onda smo otišli ponovo u Centar i tek tada su odradili ono što je od njih traženo, a mi smo ubrzo usvojili 13-mesečnu devojčicu.
Bilo je dogovoreno da nema ograničenja što se tiče godina, a iz Centra mislim da su u Ministartvu dostavili 11 godina. To je u suštini realniji zahtev što se tiče godina.
pudza
pudza

Broj poruka : 158
Datum upisa : 26.01.2011

Nazad na vrh Ići dole

Koliko ste čekali na usvajanje vašeg deteta? Empty Re: Koliko ste čekali na usvajanje vašeg deteta?

Počalji od Ambra 5/4/2018, 09:17

Mozes ovako kako je pudza napisala a mozes da ostavis sada kako jeste, sacekas neko vreme da vidis kako teku stvari pa ako ne ide menjas kriterijume. Ipak ste podobnost dobili pre mesec dana, budi malo strpljiva da vidis kako se stvari odvijaju. Very Happy
Ambra
Ambra

Broj poruka : 1234
Godina : 51
Location : Beograd
Datum upisa : 06.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Koliko ste čekali na usvajanje vašeg deteta? Empty Re: Koliko ste čekali na usvajanje vašeg deteta?

Počalji od ixxa77 5/4/2018, 09:41

hvala Vam ...jao Boze kako mi je drago sto imam gde da se raspitam
ixxa77
ixxa77

Broj poruka : 62
Location : Cuprija
Datum upisa : 04.04.2018

Nazad na vrh Ići dole

Koliko ste čekali na usvajanje vašeg deteta? Empty Re: Koliko ste čekali na usvajanje vašeg deteta?

Počalji od ixxa77 5/4/2018, 09:44

hvala vam super ste srca
ixxa77
ixxa77

Broj poruka : 62
Location : Cuprija
Datum upisa : 04.04.2018

Nazad na vrh Ići dole

Koliko ste čekali na usvajanje vašeg deteta? Empty Re: Koliko ste čekali na usvajanje vašeg deteta?

Počalji od Nella 16/4/2018, 23:37

glasala sam ali sada cu i odogovoriti.. od momenta dobijanja podobnosti do dolaska kuci pet meseci. ajde da i obrazlozim....stavili smo da pol nije bitan, uzrast do 6 godina i da moze, kako oni to zovu strucno, siblinzi odnosno brat i sestra ili sestra i sestra. Ne znam, razmisljala sam puno o tome, imali smo pozive i za vecu ali i dva poziva za da kazem malo dete, oko godinu dana, i godinu i po, s tim sto sam ja samo ovo zelela i nisam otisla ni na jedan drugi razgovor dok nije stigao ishod ovog, ispostavilo se jedinog i pravog, mislim da se u tim postavljenim kriterijumima malo vidi i sirina buducih roditelja, mozda lupam ali tako mislim.

Nella

Broj poruka : 56
Datum upisa : 27.06.2015

Nazad na vrh Ići dole

Koliko ste čekali na usvajanje vašeg deteta? Empty Re: Koliko ste čekali na usvajanje vašeg deteta?

Počalji od ixxa77 17/4/2018, 08:01

Nella i ja sam stavila sve to nije bitan pol sibilinske odnose jedino sto smo mi hteli uzrast do 5 godina ali iz centra su nam rekli da stavimo do 3 godine ....dal zato sto imamo mogucnost zbog godina e sad napisali smo i da bude zdravo ...ako je to problem jedino ...mislim da sm i postavljala pitanje da li mogu da promenim uslove , pa su mi odgovorili da mogu
ixxa77
ixxa77

Broj poruka : 62
Location : Cuprija
Datum upisa : 04.04.2018

Nazad na vrh Ići dole

Koliko ste čekali na usvajanje vašeg deteta? Empty Re: Koliko ste čekali na usvajanje vašeg deteta?

Počalji od Roses81 2/11/2019, 21:57

Od dobijanja podobnosti do pravog poziva 7 meseci je proslo.
Roses81
Roses81

Broj poruka : 47
Location : Vojvodina
Datum upisa : 25.03.2019

Nazad na vrh Ići dole

Koliko ste čekali na usvajanje vašeg deteta? Empty Re: Koliko ste čekali na usvajanje vašeg deteta?

Počalji od Sanjosh88 2/11/2019, 22:48

Od dobijanja podobnosti do momenta kada su nas izabrali je proslo 4 meseca 😊
Sanjosh88
Sanjosh88

Broj poruka : 49
Godina : 35
Datum upisa : 31.07.2018

Nazad na vrh Ići dole

Koliko ste čekali na usvajanje vašeg deteta? Empty Re: Koliko ste čekali na usvajanje vašeg deteta?

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu