KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

+48
daduska
Zmajuška
bobica83
jelena.kuburic
Vanja80
Vanilla
winni
alex11
dr mali pariz
zvoncica36
JednaSova
noja
lenjivica
Deni
heart84
mirjanamirjana1986
mamadabudem
annci
ivanicasale
leptirica1977
MalaSaJuga
micaubica83
Amna84
Eho
tatjanica
bak
alisa
PalcicaBg
nina :)
masato
caci
Smrdica
Šašava
Sirijus
BiKsi :)
Bobaue
BabyBear
Lija
Ancica 87
Mimi12
Tebi
saska1
Sofija Veks
kiki5
Blanka
tiramisu
Jerapetra
mimi85
52 posters

Strana 37 od 40 Prethodni  1 ... 20 ... 36, 37, 38, 39, 40  Sledeći

Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 37 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Mimi12 6/9/2016, 13:51

Sve znam i slazem se. Pokusaj da uradis "delete" tih situacija, kojih sam i ja imala bezbroj. Bitan nam je samo ovaj rezultat koji imamo, i na njega se usredsredi. Pitaj za savet svoju dr kad odes. Sto drugo mozes da uradis?

Mimi12

Broj poruka : 1758
Datum upisa : 21.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 37 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Amna84 6/9/2016, 15:24

srce srce srce srce srce srce srce

Culaaaa samm

Amna84
Amna84

Broj poruka : 1022
Datum upisa : 15.02.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 37 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Amna84 6/9/2016, 15:31

Nisam mogla doci sebi,od dragosti samo sam malo plakala a onda se smijala i drhtala ...

Doktorica kaze da po njenom prednison uzimam jos sutra i prekosutra po pola tablete.Ne msijem naglo prestati...I da onda prestanem jer i ona se slaze sa tim da nema potrebe vise..
Aspirin do 12sedmice..
A sto se tice testova ona ih nebi radila ,jer sam ja pod tolikim hormonima da sve i jedan test bi lazan!nebi verte nikako pasale i bile tacne.. A da bi ona radila ultrazvuk i mjerenja nosne kosti i nuhalnog nabora to je dovoljno..
kasnije od 20 sedmice bi vidjela da li treba nesto.

I da ono za mene bitno ja sam 7+6!!! :-) igra igra igra igra igra igra igra igra igra radost radost radost radost radost radost radost radost radost radost radost radost
Amna84
Amna84

Broj poruka : 1022
Datum upisa : 15.02.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 37 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od daduska 6/9/2016, 15:57

Divno,Amna! Sada uzivaj u svojoj  trudnica
daduska
daduska

Broj poruka : 163
Godina : 41
Location : Gradiska
Datum upisa : 14.06.2016

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 37 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od mimi85 6/9/2016, 16:05

Bravo Amna a sad uzivaj u najlepsem periodu nek bude skolski! I sad najzad mozes otvoriti to bolovanje.....
mimi85
mimi85

Broj poruka : 3352
Godina : 39
Datum upisa : 03.11.2015

https://mimainmiraculousadventure.blogspot.com/

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 37 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Vanilla 6/9/2016, 16:47

Amna, odlično! love love love
Vanilla
Vanilla

Broj poruka : 298
Datum upisa : 23.03.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 37 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od winni 6/9/2016, 17:19

bravo amna srca srca
winni
winni

Broj poruka : 436
Datum upisa : 02.11.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 37 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od BiKsi :) 6/9/2016, 18:03

mimi85 ::Draga Biksi u crnoj hronici nas nema, znaci preziveo muzic moj PMS a raspolozenje se i popravilo...tako da je do sledeceg meseca siguran... Koliko-toliko hihihihi
lol! lol! lol! lol! Dobro je! lol! lol! lol! lol!

Vanja80 ::Biksi, hvala na informaciji. Videcemo sta ce sutra reci, za ctg dr je rekla da je savrsen, koliko sam skontala kontrakcija nema, ravna je crta. Trninicka je odmah rekla da bi ona vec pocetkom septembra odradila carski, nesto je promrljala da je posteljica odradila svoje da je to verovatno zbog fraxija, a ko ce ih znati, videcemo.

Kako je Vanja,jesi li bila na kontroli danas? Moja zaova se sa drugim detetom porodila dan posto je usla u deveti, tacnije radili joj CR, jer je isto imala problem brzeg sazrevanja posteljice, i beba nije dobijala sta je sve trebala. Malac je imao tada 3 kg. Prvo dete je rodila u 34/35 nedelja, klinka je imala 1900 g, isti problem posteljice imala. Bitno da si ti primala kortiko i usla u deveti, sad je svaki dan bonus vise!

Amna84 ::Nadam se da je neko tu...treba mi prilicno hitan odgovor..
Otpuni list na njemackom i na nasem jeziku nije isti
Na nasem jeziku pise prednisol i Aspirin prestati uzimati nakon 12 sedmice
na Njemackom pise prednisol i Aspirin od srcane radnje prestati???
Ovi iz Praga ce me izluditi!!!
Kako je kod vas?
U 14h Imam kontrolu ´sto bi znacilo da sam trebala prestati ili najkasnije danas moram prestati sa ovim ,moram da pitam doktora sta on kaze na ova odstupanja ???
Opet meni zeznu ili estrofem ili ovo !!!

Amnaaaa, divno za srce, nek ti je lagano i skolski punih devet meseci! Vidis da je sve ok, dzaba si se ono prvobitno stresirala, onaj sajt je odlican za racunanje trudnoce. Javi kada ti pada termin da te upisem na omiljeni mi spisak trudnica, koji najvise volim kad dopunjavam!
Sto se tice aspirina, dr ti je fino rekla, a i pronisona,s obzirom da nemas mutacije niti neka antitela povisena,nema vise razloga da ga pijes. Bas tako, on se postepeno ukida u roku od nekoliko dana,smanjuje se lagano doza. Ja sam ga pila do kraja trudnoce,pa ne brini. Aspirin poboljsava cirkulaciju, nece da steti, ne brini, dan dva,ili sedmica vise, nije problem.
Uzivaj sada!
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 37 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Amna84 6/9/2016, 18:51

Ja sam bas sretna ,rekli smo roditeljima i tu se zavrsava za sad naredni mjesec dana ...

Ja sam ipak razocarana sa ovim neslaganjia u otpusnom listu..

I jos uvjek je crv sumnje da li da ga uzimam jos do 12 da tjelo ne odbaci ..ali gledacu da poslusam doktoricu...
Biksi,doktorica je malo pobrkala nesto ili mi je izostavila dane ili me nije htjela plasiti ..
Ali sipalo je bas po onome kalkulatoru ..
18.04. termin beba beba beba beba
Hvala trudnica trudnica trudnica trudnica trudnica
Hvala vam,,da Bog da da svi osjte ovu srecu od srca vam svima zelim
Amna84
Amna84

Broj poruka : 1022
Datum upisa : 15.02.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 37 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Mimi12 6/9/2016, 19:36

Amnaaaaa, eto sad si i ti sigurna u ono sto smo mi bile jos onomad trudnica .
I ako je sve ok po doktorki, sad samo uzivaj!

Mimi12

Broj poruka : 1758
Datum upisa : 21.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 37 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Amna84 6/9/2016, 19:54

Mimi12 ::Amnaaaaa, eto sad si i ti sigurna u ono sto smo mi bile jos onomad!



f  b
Amna84
Amna84

Broj poruka : 1022
Datum upisa : 15.02.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 37 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Vanja80 6/9/2016, 20:52

Bravo Amna, neka bude lagano i skolski!!! radost radost
Bila sam danas u betaniji, stanje plodove vode nepromenjeno, AFI 70, nista vise nisu ni merili, u petak idem opet, i to treci put sve sa spakovanom torbom.

Vanja80

Broj poruka : 894
Datum upisa : 25.01.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 37 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Vanilla 6/9/2016, 21:16

Vanjice, želim ti da bebica ostane još u stomaku, ali i ako bude morala ranije da sve prođe dobro! osmeh srce
Ko nam je onda sledeća porodilja? Jel moguće da je Mimi, ili imamo nekog ranije? A kad nam krene Mimi, tu je Tebi, pa ja pa Tiramisu.. kuku kako vreme leti affraid
Vanilla
Vanilla

Broj poruka : 298
Datum upisa : 23.03.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 37 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od tiramisu 6/9/2016, 21:48

Amna divno! Kako se osecas? Mislim psihicki,fizicki je jos rano da se nesto desava. Jel se privikavas na cinjenicu da si trudna.Meni je dugo trebalo.
Mene su poceli da pustaju preko reda u maxiju,ispadne mi nesto na ulici,dodaju mi neznanci..mnogo mi sve to cudnolepo ☺ znaci vidi se☺
I da,osecam bebe,mrmolji mi u stomaku cesto od ove nedelje. I bilo je krajnje vreme,za 4 dana ulazim u 6 mesec.
tiramisu
tiramisu

Broj poruka : 922
Godina : 44
Location : Beograd
Datum upisa : 01.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 37 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od tiramisu 6/9/2016, 21:53

Amna ne rekoh ti,do 12 nedelje su devojke uzimale ponizon. Zasto se ne vidis sa hematologom? I ne sme od jednom da se prekine sa njim nego smanjujes dozu na nedeljnom nivou. Tako mi je hematolog rekao posle spontanog.
tiramisu
tiramisu

Broj poruka : 922
Godina : 44
Location : Beograd
Datum upisa : 01.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 37 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Amna84 6/9/2016, 21:59

Ja sam toliko dobro da mi je vec smjesno lagati kod doktorice za bolovanje.
Ustanem odmorna, naspavana,lice zategnuto,obrazi pucaju a kazem bole me ledja :-) lol!
Ja se sve radujem ali nisam ja svjesna :-)
Malo osjecam stomak ali ok ,dr. rece normalno je mrsava sam a i prirodno je to natezanje..

Nego ja sam ipak pisala u Prag !!
Macku o rep onaj njen e mail gdje kaze da je prednison nebitan ljek!!
Ja kad sam dosla kuci i malo mucnula glavom ,shvatim da ni moja doktorica ne zna da su meni u KW klinik radili sve pretrage.Zato je olako i ukinula prednison.

NK clije aktivne ali nisu umnozene, ANA  povisena, Faktor VII  povisen , IgE ekstra povisen,PAI ...Jako povisen plasminogen,ASMA antikorper (kod nas se kaze firbiogen ili ASMA ak??? )    ne znam ima li to sve veze za tim ljekom,nije nista strasno ali malo uvecano ..

Ja sam zakljucila da mi taj ljek ne moze skoditi do 12 sedmice i ja cu ga uzimati !!
Napisala sam joj da konsultuje doktoricu pa da mi javi a ne ona da mi pise !
To mi Mimi savjetovala lol!
Amna84
Amna84

Broj poruka : 1022
Datum upisa : 15.02.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 37 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od MalaSaJuga 6/9/2016, 22:21

Pozdrav drage trudnice...
Bravvo Amna,sad laganica osmeh srce
MalaSaJuga
MalaSaJuga

Broj poruka : 2140
Godina : 32
Location : Leskovac
Datum upisa : 04.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 37 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Tebi 6/9/2016, 22:32

Amna draga opusti se i uzivaj.Ja sam isla kod reproduktivnog imunologa koji mi je rekao da te male doze od 5mg pronizona nemaju veze sa NK celijama, da one bukvalno varaju mozak da drzi progesteron na nivou, a da NK celije iz krvi ne znace nista, samo su validne one dobijene bipsijom iz materice.
Ja sam se skinula sa pronizona od 5mg u danu, cim sam zakoracila u 13.nedelju i za to sam imala odobrenje lekara jer je doza minimalna.
Tebi
Tebi

Broj poruka : 656
Godina : 38
Location : Serbia
Datum upisa : 20.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 37 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Mimi12 6/9/2016, 23:00

Vanilla ::Vanjice, želim ti da bebica ostane još u stomaku, ali i ako bude morala ranije da sve prođe dobro!  osmeh srce
Ko nam je onda sledeća porodilja? Jel moguće da je Mimi, ili imamo nekog ranije? A kad nam krene Mimi, tu je Tebi, pa ja pa Tiramisu.. kuku kako vreme leti affraid

Dobro Vanilla, ti bas hoces da ja nocas ne spavam???? affraid affraid affraid
Nadam se da neko ima pre mene. Ja imam jos 2,5 meseca. Ne bih pre Rolling Eyes .

A stvarno ni meni ne pada na pamet ko je izmedju Vanje i mene....bar od zena koje se redovno javljaju...
Valjda se javi neko b

Mimi12

Broj poruka : 1758
Datum upisa : 21.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 37 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Tebi 6/9/2016, 23:05

Mimi kad je tebi termin? Ja citala u terminima i pise 03.januar , a znam da je to nemoguce jer tad je Vanila Wink
Tebi
Tebi

Broj poruka : 656
Godina : 38
Location : Serbia
Datum upisa : 20.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 37 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Mimi12 6/9/2016, 23:08

Tebi ::Mimi kad je tebi termin? Ja citala u terminima i pise 03.januar , a znam da je to nemoguce jer tad je Vanila Wink
26.11.16. Samo sto ce to biti sigurno ranije...
Uh, zar vec pricamo o tome???? affraid

Mimi12

Broj poruka : 1758
Datum upisa : 21.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 37 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Tebi 6/9/2016, 23:12

Joj pa sve je to blize i blize...Leti vreme. I meni se cini da si ti prva, pa onda ja,Vanilla pa Tiramisu...Nisam primetila da ima jos neko sa Kutka osim nas...
I nama rece doktor da ce verovatno raditi carski, pa ce biti vec sredinom decembra...
Tebi
Tebi

Broj poruka : 656
Godina : 38
Location : Serbia
Datum upisa : 20.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 37 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od alisa 6/9/2016, 23:45

Amna cestitam!!!! Uzivaj sad!!!! osmeh srce
alisa
alisa

Broj poruka : 1753
Godina : 45
Datum upisa : 01.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 37 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Vanilla 6/9/2016, 23:57

Kuku šta sam napravila  lol!
I meni se sve činilo daleko dok se nisam danas upisala u školicu za trudnice koja počinje za mesec dana affraid affraid  affraid
Vanilla
Vanilla

Broj poruka : 298
Datum upisa : 23.03.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 37 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Mimi12 7/9/2016, 08:33

Ma salim se. Neka samo i nase bebe dodju sve zive i zdrave! Sve drugo cemo lako. I da se sledece godine savetujemo na drugim temama, prva temperatura, prvi zubici i sl. Dok cekamo Amninu bebu beba .

Mimi12

Broj poruka : 1758
Datum upisa : 21.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 37 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 37 od 40 Prethodni  1 ... 20 ... 36, 37, 38, 39, 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu