KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

+48
daduska
Zmajuška
bobica83
jelena.kuburic
Vanja80
Vanilla
winni
alex11
dr mali pariz
zvoncica36
JednaSova
noja
lenjivica
Deni
heart84
mirjanamirjana1986
mamadabudem
annci
ivanicasale
leptirica1977
MalaSaJuga
micaubica83
Amna84
Eho
tatjanica
bak
alisa
PalcicaBg
nina :)
masato
caci
Smrdica
Šašava
Sirijus
BiKsi :)
Bobaue
BabyBear
Lija
Ancica 87
Mimi12
Tebi
saska1
Sofija Veks
kiki5
Blanka
tiramisu
Jerapetra
mimi85
52 posters

Strana 3 od 40 Prethodni  1, 2, 3, 4 ... 21 ... 40  Sledeći

Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 3 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Vanilla 11/6/2016, 20:31

Ne znam Mimi šta da kažem. Dosta toga je izmišljeno sa namerom da se uzme lova. Verujem da i dr koji nisu na spisku, a imaju iskustvo, znaju da urade ekspertski uzv. Sa druge strane mnoge trudnice su mirnije kad urade to kod nekog ko ima licencu, što je skroz razumljivo.
Meni danas većinu dana prvi put posle dužeg vremena nije bilo muka i mogla sam da funkcionišem, međutim mene je i to uplašilo, mislila sam šta sad nije u redu??  Sad evo opet mučnine, nikako mi se ne može ugoditi lol!
Vanilla
Vanilla

Broj poruka : 298
Datum upisa : 23.03.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 3 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Mimi12 11/6/2016, 20:44

Pa tako prestaju...prorede se, pa sve imas vise "svetlih" dana... Stvarno je mnogo lakse kad se izadje iz tog perioda. Videces vec.

Mimi12

Broj poruka : 1758
Datum upisa : 21.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 3 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Lija 11/6/2016, 21:14

Mimi, ja mogu da potvrdim sve sto je Tebi rekla za prof Novakov, radila sam kod nje oba ekspertna ultrazvuka, a znam i zene koje su kod nje vodile/vode trudnocu i svi imaju samo reci hvale. Od doktora koji su na spisku da imaju licencu znam jos da je dobar dr Parovic, on je radio u porodilistu u Pancevu a sad radi privatno, ako ti je to blize. Za BG stvarno ne znam, mozda se javi jos neka od zena.
Lija
Lija

Broj poruka : 267
Datum upisa : 04.10.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 3 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Smrdica 11/6/2016, 21:54

I od mene glas za dr Novakov mislim da joj nema premca..
Smrdica
Smrdica

Broj poruka : 293
Godina : 40
Location : Novi Sad
Datum upisa : 04.01.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 3 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Šašava 12/6/2016, 07:44

Stvarno je nesto izgleda pala aktivnost.

Imam pitanje, da li ima neki lek protiv bolova koji sme da pije dojilja...?
Spremami se menstruacija, i jaaako me boli desni jajnik, maltene kao porodjajni bolovi su.

Ja sam iz BG, ali nisam ni isla na taj EUZ, bila sam u Frontu kod dr Ristica na pregledu oko 20.-e nedelje trudnoce, i to shvatila kao to :) Mislim d aje moja kumica isla kod ovog Ilica (sa spiska), moram proveriti. Uglavnom znam da zene idu privatno, da snime 4D, i da je to taj EUZ. I znam da postoje neka dva poznata doktora za to.
Šašava
Šašava

Broj poruka : 956
Godina : 42
Datum upisa : 30.04.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 3 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Mimi12 12/6/2016, 12:04

[size=53]Ja ne znam Sasava, ali drugar internet kaze:[/size]

[size=53]"Nakon porođaja, u periodu dojenja, žene bi trebalo da izbegavaju upotrebu lekova jer se oni mogu negativno odraziti na razvoj bebe. Ukoliko je primena ipak neophodna, dojenje treba izbegavati u periodu maksimalne koncentracije leka u mleku (jedan do dva sata nakon oralne doze). A lekove koji se koriste u jednoj dozi - treba uzeti pre najdužeg peirioda bebinog spavanja."[/size]


[size=53]I od lekova koji su nabrojani stoji da moze ibuprofen i paracetamol.[/size]

Mimi12

Broj poruka : 1758
Datum upisa : 21.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 3 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Šašava 12/6/2016, 23:04

Hvala, Mimi!

Znam da nije preporucljivo,
kuliram ja,
ali ako bas bude nepodnosljivo, da znam Wink
Šašava
Šašava

Broj poruka : 956
Godina : 42
Datum upisa : 30.04.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 3 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Ancica 87 13/6/2016, 10:08

Sasava ja popijem panadol,pomogne mi...

Ancica 87

Broj poruka : 1382
Datum upisa : 05.09.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 3 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Šašava 13/6/2016, 17:07

Hvala, Ancice! Jos se borim protiv lekova!
Sinoc sam isto imala bolove. Pozajmih termofor od bebe, i to me je umirilo Wink
Šašava
Šašava

Broj poruka : 956
Godina : 42
Datum upisa : 30.04.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 3 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od tiramisu 13/6/2016, 19:28

Zene,jel opasan secer u trudnoci? Uradila krvnu sliku i glukozu,sad stigao rez 6,4 mi je glukoza. Bas sam se zacudila,zar nije rano za trudnicki secer,ipak sam tek 9-ta nedelja.
tiramisu
tiramisu

Broj poruka : 922
Godina : 44
Location : Beograd
Datum upisa : 01.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 3 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od caci 13/6/2016, 21:04

Zene pomagajte....Sad
Urinarnu infekciju od juce, dala danas za urinu kulturo rezultati tek u sredu a do srede No
Pijem cajeve, ali i to nesmem puno jer sadarze tanin a taj nije bas preporucljiv u trudnocu. Vodu isto pijem..terame svaki minut na wc i po par kapi a boli i pece strasno !!!!!
caci
caci

Broj poruka : 4530
Godina : 42
Location : Tetovo,Macedonija
Datum upisa : 22.01.2009

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 3 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od masato 13/6/2016, 22:29

Uzmi caj pancicev, kod bakterija u mokraci za decu i trudnice, broj 85, ekstra je.
masato
masato

Broj poruka : 157
Godina : 45
Location : Nis
Datum upisa : 10.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 3 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Tebi 13/6/2016, 23:38

Tiramisu povisena ti je glukoza, ali nista strasno.Nadam se da nisi nesto jela pre vadjenja krvi. Ali i ako si 24h pre jela nesto jako slatko ili puno ugljenih hidrata moze tako malo da skoci.Ako ti nije trosak mozes kupiti aparat pa meriti sama sebi.
Tebi
Tebi

Broj poruka : 656
Godina : 38
Location : Serbia
Datum upisa : 20.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 3 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Mimi12 14/6/2016, 06:42

Tiramisu, ti nemas IR i nisi pila Glukofaz/Siofor?
I ako nemas moras u trudnoci povesti racuna o ishrani, bez secera i umereno sa ugljenim hidratima. Trudnicki dijabetes se dobija znatno kasnije, ne brini sad o tome.
Pre ce biti da si nesto vecerala sto ti je podiglo secer. Samo vodi racuna o veceri pre vadjenja krvi. Dovoljno je da pojedes vise hleba i da ti nalaz glukoze bude malo povisen.

Mimi12

Broj poruka : 1758
Datum upisa : 21.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 3 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od tiramisu 14/6/2016, 10:54

Nemam problem sa IR ni sa glukozom,do sada sam puno puta vadila i nikad nisam pazila pa mi je uvek bio oko 4. Za svaki slucaj sam zakazala kod prof.Sumarac. Ovo me je uplasilo:
"Povećane vrednosti estrogena i progesterona u prvom trimestru graviditeta povećavaju sintezu i sekrecije insulina i senzitivnost tkiva na insulin.
Ukupni rezultat su niže vrednosti glikemije našte i postprandijalno.
Fiziološki značaj ove promene metabolizma je zaštita embriona i fetusa od visokoh vrednosti glikemije"
tiramisu
tiramisu

Broj poruka : 922
Godina : 44
Location : Beograd
Datum upisa : 01.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 3 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Mimi12 14/6/2016, 12:22

Pa idi kod dr, bices mirnija.

Mimi12

Broj poruka : 1758
Datum upisa : 21.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 3 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od tiramisu 14/6/2016, 22:06

Sad dosla od prof.Sumarac. poslala me na test opterecenja glukozom 50gr. Kaze da ne opterecuje bebe sa vecom dozom.
Kako ono bese,jela sam oko 19h jel dosta da ne jedem do 09h ujutru pa da idem na test?
tiramisu
tiramisu

Broj poruka : 922
Godina : 44
Location : Beograd
Datum upisa : 01.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 3 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Tebi 14/6/2016, 22:26

Mislim da je dosta.Ja nisam jela 12 sati pre vadjenja krvi.
Tebi
Tebi

Broj poruka : 656
Godina : 38
Location : Serbia
Datum upisa : 20.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 3 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od tiramisu 14/6/2016, 22:48

Ok.hvala Tebi
tiramisu
tiramisu

Broj poruka : 922
Godina : 44
Location : Beograd
Datum upisa : 01.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 3 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od BabyBear 15/6/2016, 11:57

Tiramisu, mislim da se nista od 18h ne jede, ali mozda je to kod vas trudnica drugacije, ne znam.
A test mozes vec u 8 da krenes da radis, mislim da ide tako rano
BabyBear
BabyBear

Broj poruka : 4268
Godina : 54
Location : Beograd
Datum upisa : 19.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 3 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Mimi12 15/6/2016, 12:14

Mislim da sat-dva ne igra ulogu, kao ni vreme kad se vadi. Bitno je da vecera bude lagana i da je vadjenje krvi odmah posle budjenja. Ne da ustanes npr u 6, pa odes u 9 na vadjenje. I mnogo je bitno da ne hodas mnogo, da odes kolima, taxijem do laba. Kao i da izmedju vadjenja krvi tamo mirujes. U nekim laboratorijama to sve naglase, ali u nekim ne.

Mimi12

Broj poruka : 1758
Datum upisa : 21.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 3 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Mimi12 15/6/2016, 12:15

Mada pretpistavljam Tiramisu da si ti to vec jutros obavila Wink.

Mimi12

Broj poruka : 1758
Datum upisa : 21.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 3 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od tiramisu 15/6/2016, 13:50

Odradila sam. 0min 4,5 a 60min 8,4.
Tsh 0,009 ref.za 1 trimestar (0,2-3,50)
Koliko vidim nije dobro,ako sam dobro razumela u 60min je gornja granica 7,8
A stitnu nemam ocigledno ☺☺
tiramisu
tiramisu

Broj poruka : 922
Godina : 44
Location : Beograd
Datum upisa : 01.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 3 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Tebi 15/6/2016, 14:10

Nije da nemas stitnu, nego ti stitna luci previse tiroidnog hormona.Ne znam kako to utice na trudnocu, javi rezultate prof.Sumarac i najbolje ce ti ona reci.
I ja sutra treba da radim secer, al je meni doktorka napisala pre i posle jela da radim.
Tebi
Tebi

Broj poruka : 656
Godina : 38
Location : Serbia
Datum upisa : 20.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 3 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Mimi12 15/6/2016, 15:05

Bilo je ovde slucajeva kad je padao TSH u trudnoci. Znam da je Annci imala isti slucaj. Jos neko, ali ne mogu da se setim ko. Isto su iznosi bili prakticno 0. Ali nisu joj davali nikakvu terapiju koliko se secam. Bolje da je nizak nego visok.
Nisi radila insulin, samo glukozu?

Mimi12

Broj poruka : 1758
Datum upisa : 21.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 3 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 3 od 40 Prethodni  1, 2, 3, 4 ... 21 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu