KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

+48
daduska
Zmajuška
bobica83
jelena.kuburic
Vanja80
Vanilla
winni
alex11
dr mali pariz
zvoncica36
JednaSova
noja
lenjivica
Deni
heart84
mirjanamirjana1986
mamadabudem
annci
ivanicasale
leptirica1977
MalaSaJuga
micaubica83
Amna84
Eho
tatjanica
bak
alisa
PalcicaBg
nina :)
masato
caci
Smrdica
Šašava
Sirijus
BiKsi :)
Bobaue
BabyBear
Lija
Ancica 87
Mimi12
Tebi
saska1
Sofija Veks
kiki5
Blanka
tiramisu
Jerapetra
mimi85
52 posters

Strana 20 od 40 Prethodni  1 ... 11 ... 19, 20, 21 ... 30 ... 40  Sledeći

Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 20 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Šašava 27/7/2016, 19:31

Alex, svako dobro,
samo polako!
Šašava
Šašava

Broj poruka : 956
Godina : 42
Datum upisa : 30.04.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 20 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Mimi12 27/7/2016, 19:34

Šašava ::Mimi, da nije samo pritisak ploda na matericu...?

Ja danas isla kod moje dr koja me porodila,
zbog jajnika koji me s vremena na vreme jako boli.
Uvecan je bas, oko 50x20 mm je.
Dala mi eritromicin i makmiror tablete,
mogu da nastavim sa dojenjem.
Da dodjem na kontrolu za dve nedelje.
Nadam se da nije nista osim upale...

Pa verovatno ti je upala. Nadam se da ce brzo proci.

Mimi12

Broj poruka : 1758
Datum upisa : 21.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 20 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Šašava 27/7/2016, 19:36

Tebi, sta bi sa tim miomom, skinuli ga pri porodjaju...
i ja imam neki miom od 19 mm...
kazu nije za brigu.
Šašava
Šašava

Broj poruka : 956
Godina : 42
Datum upisa : 30.04.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 20 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Šašava 27/7/2016, 19:39

Hvala, Mimi.
Zarazno se smejes tamo iz kafica :)
Šašava
Šašava

Broj poruka : 956
Godina : 42
Datum upisa : 30.04.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 20 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Tebi 27/7/2016, 19:53

Drugarica je imala miom i jos ga ima.Nisu joj ga skinuli, isto su joj rekli da ne brine samo da ga prati.
Tebi
Tebi

Broj poruka : 656
Godina : 38
Location : Serbia
Datum upisa : 20.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 20 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Mimi12 27/7/2016, 22:21

Sasava, imam i ja jedan od 10mm. Ali je na nekom nebitnom mestu i apsolutno svi dr (a ne znam im broja u zadnjih par god kod kojih sam iz raznih razloga isla na UZ) su rekli da nije bitan. Istina, on i ne raste.
Koliko sam razumela, znacajni su mesto i velicina, tj. da li se menja.

Mimi12

Broj poruka : 1758
Datum upisa : 21.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 20 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Šašava 27/7/2016, 22:45

Hvala vam :)
Šašava
Šašava

Broj poruka : 956
Godina : 42
Datum upisa : 30.04.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 20 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Vanja80 28/7/2016, 07:33

Alex, drzi se, jos samo malo! osmeh srce
Lijo, bravo za bebca, velika devojcica!
Mimi, i ja povremeno osetim neke cudne ajde da kazem bolove u donjem delu stomaka i u preponama, kontam da to tako treba, verovatno se sve siri, rasteze, pomera, samo polako, odmori malo.
Tiramisu, i kod mene na svakom izvestaju i na svakom uputu pise ta dijagnoza, bez brige. Uspori malo tempo, ponasaj se kako odgovara tvom telu i kako se ti osecas dobro.

Mi smo bili na kontroli pre neki dan, bebana ima 1.430 gr, sve je ok, sto bih ja rekla, sve na broju i svom mestu. Bebana je bas aktivna, i danju i nocu, stomak se samo trese. sunny
Kaze doktorica, slobodno mogu da igram na svadbama na stolu i da idem da planinarim, duzina grlica 32mm, a mi se taman vratili sa odmora, malo smo planinarili i uzivali u Soko Banji i na Ozrenu. Very Happy

Vanja80

Broj poruka : 894
Datum upisa : 25.01.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 20 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Mimi12 28/7/2016, 08:38

Bravo Vanja!
Znaci aktivna beba. Odmah joj uplati casove fitnesa,, po rodjenju.

Mimi12

Broj poruka : 1758
Datum upisa : 21.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 20 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od kiki5 28/7/2016, 13:37

Hvala vam od srca,drage moje...
Mi smo kuci,upoznajemo se i privikavamo..Krenuo je period nespavanja,a mislim da su nam i grcici vec krenuli..
Kupili smo biogaju,imali neko iskustva sa ovim kapima?
Malo me brine i to sto beba,cini mi se,malo spava,preko noci je uglavnom budna,a preko dana spava ukupno 5-6 sati i to je to..Ako neko ima slicna iskustva,molim da mi napise kako se bori...
Pozzz za sve!

kiki5

Broj poruka : 350
Datum upisa : 21.09.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 20 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Tebi 28/7/2016, 19:37

Evo i nas dvoje sa malim izvestajem :)
Prosle nedelje dobijem grceve i proliv i brze bolje se spakujem kod ginekologa u Belmedicu jer mi oni najbrze izadju u susret.Doktorka mlada, pazljiva, detaljna.Vidi kontakcije na UZ i poveca mi utrogestan opet na 3x200mg. Kaze grlic zatvoren, 2cm, razmeksan.Kaza da je to ok.
Danas smo bili u Frontu kod dr.Cerovica po preporuci.Doca je super, detaljan,mada malo vremena imas.Beba naprednija za 9 dana.Nesto je rekao krvni sudovi i jos nesto ok, ali cemo pratiti kao za sada je rano o tome.U povratku kuci mi dodju nalazi ddimer-a, a on 910 Shocked Kad se ne slogirah.Prof.Elezovic rekao da cemo menjati terapiju kad bude duplo veci od granicne vrednosti od 500.Sad je tu megde.Nazovem da zakazem kod njega, kazu na godisnjem, a ja panicar se uspanicila.Zakazu mi u nedelju kod dr.Antica...Puca mi glava od brige.Za dve nedelje idem kod prof.Novakov, brojim dane do toga da me ona smiri....
Tebi
Tebi

Broj poruka : 656
Godina : 38
Location : Serbia
Datum upisa : 20.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 20 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Blanka 28/7/2016, 21:34

kiki5 ::Hvala vam od srca,drage moje...
Mi smo kuci,upoznajemo se i privikavamo..Krenuo je period nespavanja,a mislim da su nam i grcici vec krenuli..
Kupili smo biogaju,imali neko iskustva sa ovim kapima?
Malo me brine i to sto beba,cini mi se,malo spava,preko noci je uglavnom budna,a preko dana spava ukupno 5-6 sati i to je to..Ako neko ima slicna iskustva,molim da mi napise kako se bori...
Pozzz za sve!

Kiki dušo, mi još uvijek mučimo muku sa grčićima, ma toje užas jedan. Mi smo sve živo probali, sve moguće kapi kod nas, kupovali pojaseve, razne čajeve kim, komorača, homeopatke kapi. Danas mi je drugarica iz Švajcarske donijela Flatulex kapi jer se na njih hvale svi pa ćemo da probamo, još samo da vidim koliko puta se na dan smiju davati. Dr mi je rekla da sve zavisi od bebe do bebe, nekom nešto pomogne nekom ništa, ja se nadam da smo u prvu grupu. Mi imamo grčiće od kad smo došli iz porodilišta, a danas su napunile 2 mjeseca, kažu da mogu da traju do 4.mjeseca ja samo Boga molim da ne traje toliko. Inače baš pazim šta jedem, zato što malo i dojim, pa da im to ne stvara još veće gasove.
I nemoj da brineš što ne spava, grčići joj smetaju. Moje vrlo malo spavaju preko dana, kad sve skupiš možda 2 sata ukupno.
Kako se hranite? Jel je budiš na 3 sata?
Blanka
Blanka

Broj poruka : 4318
Godina : 42
Datum upisa : 30.10.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 20 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Mimi12 28/7/2016, 21:35

Tebi ::
Danas smo bili u Frontu kod dr.Cerovica po preporuci.Doca je super, detaljan,mada malo vremena imas.Beba naprednija za 9 dana.Nesto je rekao krvni sudovi i jos nesto ok, ali cemo pratiti kao za sada je rano o tome.U povratku kuci mi dodju nalazi ddimer-a, a on 910 Shocked Kad se ne slogirah.Prof.Elezovic rekao da cemo menjati terapiju kad bude duplo veci od granicne vrednosti od 500.Sad je tu megde.Nazovem da zakazem kod njega, kazu na godisnjem, a ja panicar se uspanicila.Zakazu mi u nedelju kod dr.Antica...Puca mi glava od brige.Za dve nedelje idem kod prof.Novakov, brojim dane do toga da me ona smiri....

Tebi, ja sam Elezovica razumela da menja terapiju kad se predje duplo od granice za "netrudne" ljude, a to je 250, odnosno posle 500. Ili nismo radile u istim laboratorijama, pa se razlikuju ref.vrednosti. Mislim da mi je tako rekao. Tako da dobro sto si zakazala kod nekog drugog. Meni je po ulasku u 4. mesec odjednom skocio do te granice 500, a bio 150 pre toga. Posle se vratio na 300 i sad je tu negde. Citala sam da se iz nekog razloga to desava ulaskom u drugi trimestar i da se posle smiri. Kod mene je tako i bilo, a verovatno ce i kod tebe.
Znam da ne mozes da ne brines uopste, ali trudi se da bar nije previse. Stalno je nesto aktuelno. Cela trudnoca u nekoj brizi prodje. Prodje jedna, dodje druga briga. Bitno da je beba dobro i reklo bi se po tezini da joj ama bas nista ne fali Wink . Rucka ona lepo i ima svega sto joj treba.

Mimi12

Broj poruka : 1758
Datum upisa : 21.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 20 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Tebi 28/7/2016, 22:01

Mimi meni na izvestaju pise njegovom kada bude duplo veci od granice. Ja radim u Konzilijumu i referentna je do 500.
Tebi
Tebi

Broj poruka : 656
Godina : 38
Location : Serbia
Datum upisa : 20.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 20 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Mimi12 28/7/2016, 22:03

I da ti kazem sto meni dr stalno govori: "Nemoj da brines bebu. Ona oseca kad se ti brines, pa se brine i ona, a pritom ona i ne zna zasto."
Ja sam stalno oko neceg zabrinuta, i kritike na mene deluju ceo jedan dan, ali ako mogu tebi pomoci da bar malo manje brines do kontrole za dve ned, bicu srecna. cveće . Zato nemoj da brines bebu! Wink .

Mimi12

Broj poruka : 1758
Datum upisa : 21.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 20 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Mimi12 28/7/2016, 22:06

Tebi ::Mimi meni na izvestaju pise njegovom kada bude duplo veci od granice. Ja radim u Konzilijumu i referentna je do 500.

Ja u Biomedici i tamo je 250. To je sve onda isto. Meni nije menjao terapiju, jer mi se vratio do kontrole d-dimer, a i onaj anti-heparin mi je u redu i pokazuje da trenutna terapija deluje. Tako daaaa relax! Sve je u redu, samo si malo trudnica .

Mimi12

Broj poruka : 1758
Datum upisa : 21.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 20 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Tebi 28/7/2016, 23:29

Taman se opustim i nesto se desi.Kaze mi drugarica cesto - bice ti zao posle kad prodje trudnoca, a proci ce brzo....
Kaze moja zaova ona je bila 3 puta za celu trudnocu na UZ, a ja sam bila vec 7 puta lol!
Cesto pominjem ono tvoje Mimi od pre neki dan sto si napisala- ako mi mogao neki direktan prenos iz stomaka da budem mirna :)
Tebi
Tebi

Broj poruka : 656
Godina : 38
Location : Serbia
Datum upisa : 20.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 20 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Vanja80 29/7/2016, 07:25

Tebi, samo polako, nemoj previse da se nerviras, Mimi je u pravu, beba sve oseca, probaj da se malo opustis i iskontrolises, beba super napreduje i to je najbitnije.
Meni je d-dimer negde u 22-23 nedelji skocio na 1.06, na kontroli pre toga bio je 0.68. Tad mi je dr Mitic ( hematolog u Feroni ) povecala dozu fraxija sa 0.3 na 0.6. Objasnila mi je da ne postoji neka zvanicna studija i istrazivanje koliki treba da je d-dimer u trudnoci, procitala sam i ja za referentne vr. u prvom trimestru do 500, drugom do 1000, trecem do 1500, ali to su neke okvirne vrednosti, nisu striktne. Secam se da su zenice pisale da im je rano divljao i preko 1500 pa su uspesno iznele trudnocu.

Vanja80

Broj poruka : 894
Datum upisa : 25.01.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 20 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Vanja80 29/7/2016, 07:27

Mimi12 ::Bravo Vanja!
Znaci aktivna beba. Odmah joj uplati casove fitnesa,, po rodjenju.

lol! lol! lol! Mimi, dobra ti ideja! osmeh srce

Vanja80

Broj poruka : 894
Datum upisa : 25.01.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 20 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Mimi12 29/7/2016, 09:23

Tebi ::Taman se opustim i nesto se desi.Kaze mi drugarica cesto - bice ti zao posle kad prodje trudnoca, a proci ce brzo....
Kaze moja zaova ona je bila 3 puta za celu trudnocu na UZ, a ja sam bila vec 7 puta lol!  
Cesto pominjem ono tvoje Mimi od pre neki dan sto si napisala- ako mi mogao neki direktan prenos iz stomaka da budem mirna :)

E, ali moram da dodam da kad osetis bebu, maaaalooo postaje opustenije. Racunas da kad se ona vrti, da je sve ok. A i ta interakcija sa bebom pre toga ne moze da postoji. Vidis je na ultrazvuku, a ni sama ne verujes da je u pitanju tvoj stomak (bar ja nisam bila svesna). Ovako je vec drugacije. Svesna si da i ona postoji. Ja muzu svaki put kazem kad se pomeri: "Evo, sef nam se javio.", posto racunam da ce nas dvoje da obrlati lako cim se rodi Laughing .

Mimi12

Broj poruka : 1758
Datum upisa : 21.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 20 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Mimi12 30/7/2016, 14:18

Samo da vam javim da je sve u redu, i urin i grlic. Nema kontrakcija, sve zatvoreno. Nemam vise nikakve tegobe, ipak sam se izgleda malo bila preforsirala, a i beba ima cudan polozaj u stomaku pa izgleda dobijam po neki udarac i u taj deo. boks .
Samo kad je sve ok, pa neka udara Laughing .

Mimi12

Broj poruka : 1758
Datum upisa : 21.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 20 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Blanka 30/7/2016, 15:01

Mimi12 ::Samo da vam javim da je sve u redu, i urin i grlic. Nema kontrakcija, sve zatvoreno. Nemam vise nikakve tegobe, ipak sam se izgleda malo bila preforsirala, a i beba ima cudan polozaj u stomaku pa izgleda dobijam po neki udarac i u taj deo. boks .
Samo kad je sve ok, pa neka udara Laughing .

Jeeeeee likeit sreca
Odmaraj draga i uzivaj, a bekac je neki vragolanko u najavi srca
Blanka
Blanka

Broj poruka : 4318
Godina : 42
Datum upisa : 30.10.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 20 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od MalaSaJuga 30/7/2016, 16:54

Blankic moj deckonja je grceve imao bas dugo 3,5m.namucili se bas, nista nam nije pomagalo. stalno je sisao, to ga valjda umiri pa tako zaspi. muz ,moja mama i ja smo spavali na 2 h i ljuljali ga.. tacnije ja sam bas malo spavala jer sam ga dojila. ali procice, a posle zubici, e to je tek kuku,lele, evo jos se mucimo Mad
MalaSaJuga
MalaSaJuga

Broj poruka : 2140
Godina : 32
Location : Leskovac
Datum upisa : 04.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 20 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Blanka 30/7/2016, 17:39

markosanja.radosavljevic ::Blankic moj deckonja je grceve imao bas dugo 3,5m.namucili se bas, nista nam nije pomagalo. stalno je sisao, to ga valjda umiri pa tako zaspi. muz ,moja mama i ja smo spavali na 2 h i ljuljali ga.. tacnije ja sam bas malo spavala jer sam ga dojila. ali procice, a posle zubici,  e to je tek kuku,lele, evo jos se mucimo Mad

Sanjice, to mi svi kažu. Evo Bogu hvala ove kapi koje smo dobili iz Švajcarske čini mi se da djeleuju,nego da ne ureknem. Nadam se da neće trajati do 4.mjeseca jer mogu do tad da traju. Za zubiće smo se pripremli, uzeli ogrlice od ćilibara, kupili neke gelove, moramo biti spremni. Uh, kad krene i to puta dva lol!
Nema odmora i nema spavanja, dobro je mene trudnoća pripremila za besane noći. Sjećate se svi mene Blanke vilenjaka lol! lol! lol!
Nego sve su to slatke muke, proći će kao i sve što prođe.

Ljubimo vas ljubav
Blanka
Blanka

Broj poruka : 4318
Godina : 42
Datum upisa : 30.10.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 20 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Blanka 30/7/2016, 17:40

Alex, kako si?
Blanka
Blanka

Broj poruka : 4318
Godina : 42
Datum upisa : 30.10.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 20 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 20 od 40 Prethodni  1 ... 11 ... 19, 20, 21 ... 30 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu