KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Korak po korak na putu do bete +

+57
sareni leptir
bobica83
Lyanna
MaloMorgen
Bundevicav
enap
Bubamara
ivanicasale
Padobranka
Eho
jelena.kuburic
Vuchica
Niny
mirjanamirjana1986
winni
AriesGirl
lela1984
Ancica 87
alisa
SoJa
Vanja80
Zmajuška
nina :)
dada88
Amna84
saska1
Pahuljica29
bak
aurora
Mika
Arwen
tatjanica
sanja 73
sunny.tp
libra35
Mimi12
BiKsi :)
zumbulcic
kiki5
Bobaue
PalcicaBg
Sirijus
Blanka
MalaSaJuga
Tebi
Dora1
BabyBear
Jerapetra
tiramisu
srculence 84
Vanilla
mimi85
noja
ahosame
Nataly17
Nevena77
zsuki75
61 posters

Strana 7 od 40 Prethodni  1 ... 6, 7, 8 ... 23 ... 40  Sledeći

Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 7 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Blanka 8/5/2016, 13:39

Bobaue ::Imam jednu nedoumicu ,pa ako mozete da mi pomognete. Prepisano mi je Microginon od 5.dana ciklusa sto sam i pocela da uzimam, ali treba da ga uzimam 2 ciklusa. Hocu li da 2. kutiju uzmem nakon 7 dana pauze kao sto pise u uputstvu ili na neki drugi nacin ?

Ja sam ga uzimala nakon 7 dana pauze.
Blanka
Blanka

Broj poruka : 4318
Godina : 42
Datum upisa : 30.10.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 7 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Bobaue 8/5/2016, 13:41

Hvala Blanka ljubav

Bobaue

Broj poruka : 658
Godina : 45
Datum upisa : 27.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 7 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Blanka 8/5/2016, 15:26

Bobaue ::Hvala Blanka ljubav

Nista, nista osmeh srce
Kasnije kad su mi ustanovili trombofilije nisam vise pila nikad kontraceptive kao pripremu za vto. Nego suprefact i diferelin depo inekciju.
Srecno!!!
Blanka
Blanka

Broj poruka : 4318
Godina : 42
Datum upisa : 30.10.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 7 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Nataly17 8/5/2016, 15:53

jelenko73 ::U zadnjih par nedelja sam se povukla u ilegalu. Osećam da mi nešto nije u redu i da mi negde odlazi snaga. I kada sam stavila prst na čelo, razumno sagledala sve situacije kroz koje sam preletela u zadnjih par meseci, postalo mi je jasno.
Zemlja Srbija – mesto gde sam sebe moraš da vodiš (a u nekim slučajevima i da lečiš). I da veruješ samo u svoju intuiciju.
April mi je bio pun dešavanja – od prekinute stimulacije, do bronhitisa, hematološkog konzilijuma, gastroenterologa (jedva se izborih da ne odem na biopsiju želuca i tankog creva), grudnog hirurga zbog upaljene dlake ispod pazuha, puknutnog kapilara u oku (kažu da sam bila na promaji i ja im verujem).

I do konsultacije sa dr Kopitović u Feroni. Sa puno vere i nade sam otišla na konsultacije ali sa velikom prazninom posle završetka istih. Kaže da ne veruje da mogu da proizvedem jć, ali je moje pravo da probam. A ja verujem u sebe.

Počela sam da pijem konezim q10, DHEA i od petog dana ciklusa i cikloproginovu. I samo da zabeležim na početku – trećeg dana ciklusa vrednosti hormona su sledeće:
FSH 16,01
LH 5,05
estradiol 54,3
progesteron 0,72
testosteron 0,37     DHEA se čeka 14 dana
prolaktin 330,2
TSH 1,24
FT4   17,53
Insulin  12,9
Glukoza  5,00
HbA1c  5,4
HOMA IR index 2,87
Holesterol 7,79

Endokrinolog mi je juče promenio terapiju: povećao siofor na 2x850, povećao eutirox  na 5 dana 50mg i 2 dana po 37,5 mg, uvela roxeru za holesterol , umesto Folnaka uvela mi je Ino Folic i ponovo uvela Ferrum. Zajedno sa Selenom, Vit D, omegom pijem šaku lekova i pitam se KAKO SAM USPELA DA PREŽIVIM 42 GOD BEZ IJEDNOG LEKA   b   b
Ne znam zasto je dr odustala. Ja sa istim nalazom i dalje pratim cikluse i borim se. Pijem virak koji dosta pomaze. Ne odustaj i daj sebi jos jednu sansu a nadji dr koji ce da bar pokusa. Za donaciju nije nikad kasno.
Srecno!!!
Nataly17
Nataly17

Broj poruka : 499
Datum upisa : 21.05.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 7 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od BabyBear 8/5/2016, 16:24

I meni je Kopitovicka rekla da ne pijem kontraceptive za pripremu za vto zbog trombofilije nego da ostanem na cikloproginovi koju sam vec do tada pila
BabyBear
BabyBear

Broj poruka : 4268
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 19.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 7 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od aurora 8/5/2016, 16:50

Grlim Vas devojke Nataly i mali meda 💖 I nemam nameru da odustajem - pa tek sam našla svog čoveka !! Idem 16.og kod dr Crnogorac, pa ćemo videti šta dalje. A i NS neodoljivo deluje leti 😘
aurora
aurora

Broj poruka : 427
Location : Bgd
Datum upisa : 15.04.2016

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 7 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Nataly17 8/5/2016, 17:07

Jelenko, tako je i sa srecom i samo vjeruj !!!!
Nataly17
Nataly17

Broj poruka : 499
Datum upisa : 21.05.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 7 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od bak 8/5/2016, 17:48

Koracaljke osmeh srce

Nadam se da ce ovaj maj biti mnoooogo bolji od aprila
bak
bak

Broj poruka : 6802
Godina : 48
Location : Zemun
Datum upisa : 25.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 7 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Dora1 8/5/2016, 22:13

Blanka ::
Bobaue ::Hvala Blanka ljubav

Nista, nista osmeh srce
Kasnije kad su mi ustanovili trombofilije nisam vise pila nikad kontraceptive kao pripremu za vto. Nego suprefact i diferelin depo inekciju.
Srecno!!!

A zašto se ne piju kontracepcije kao priprema za vto kada se ustanove trombofilije? Meni je dr Alena iz Praga rekla da sledeći put pred vto mesec dana pijem kontracepciju da bi bilo više folikula.
Dora1
Dora1

Broj poruka : 906
Datum upisa : 08.08.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 7 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Nevena77 8/5/2016, 22:30

Zbog potencijalnih krvih ugrusaka koji se mogu stvoriti. Mada nema pravila, ja sam pila microginon, mada imam gen.trombofiliju ali sam uz nju pila i aspirin protect-1x i beviplef-2x dnevo. Posle me je dr prebacila na ciklu.. Sve zavisi od ginekologa...
Nevena77
Nevena77

Broj poruka : 53
Datum upisa : 28.04.2016

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 7 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Blanka 8/5/2016, 22:34

Svi kontraceptivi povećavaju rizik od pojave krvnih ugrušaka. Rizik od stvaranja krvnih ugrušaka je mali, ali ugrušci mogu biti jako ozbiljni kao sto je vec poznato. Kad su mi ustanovljenje mutacije profesorka je odmah ukinula kontraceptive. Vidim danto rade i mnogi drugi doktori sto je po meni ispravno. Zasto rizikovati iako je rizik mali, nema potrebe.
Blanka
Blanka

Broj poruka : 4318
Godina : 42
Datum upisa : 30.10.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 7 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Dora1 8/5/2016, 22:42

Aha. Ja to nisam ni znala. Moraću svakako da porazgovaram o tome sa Sonjom, jer opet planiram tamo da radim vto.
Dora1
Dora1

Broj poruka : 906
Datum upisa : 08.08.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 7 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Blanka 8/5/2016, 22:48

Dora pitaj je, mada mislim da bi ti i hematolog rekao isto da ne pijes kontraceptive. Ima zamjena za sve pa zasto bi rizikovali. Nadam se da si ok? Buran period je iza tebe. Svu srecu ti zelim u sledecem pokusaju.
Blanka
Blanka

Broj poruka : 4318
Godina : 42
Datum upisa : 30.10.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 7 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Tebi 8/5/2016, 23:43

Meni je prof.Kopitovic uvela mikroginon dva meseca posle histeroskopije i plus sam ga pila mesec dana kao priprema za histeroskopiju.
Kada sam pitala prof.Elezovic da li smem da pijem kontraceptive kao pripremu za VTO mesec dana, rekao naravno da smem.Da je to mala kolicina i da se ne pije dugo.
To sta rade sa ugruscima i nasom krvlju mikroginon ili ostali kontraceptivi je nista sta nam uradi stimulacija.
Ja sam 3 meseca pila taj mikroginon i ddimer mi je bio ispod 100 posle ta tri meseca, a posle samo 11 dana stimulacije 1300  Shocked  
Ocigledno zavisi i od duzine koliko se pije, sta se pije, koja mutacija je u pitanju a izgleda i od raspolozenja doktora  lol!
Tebi
Tebi

Broj poruka : 656
Godina : 38
Location : Serbia
Datum upisa : 20.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 7 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od bak 9/5/2016, 00:13

Meni je Milic rekao da ih mogu piti, i napisao, ali svakih sedam dana moram proveravati d dimer. Ako se priblizi gornjoj granici poceti sa heparinom. Zavisi i od vrste mutacije, prethodnih slucajeva tromboze....
Po meni treba izbegavati. Ako ne moze bas da se izbegne kontrolisati d dimer.
I citati uputstva! Uvek postoji poglavlje o osobama sklonim trombozi. SVE zene sa mutacijama su sklone trombozi. Citajte uputstva.

Tebi jel se krvarenje smirilo? Presekla sam se kad sam citala....
bak
bak

Broj poruka : 6802
Godina : 48
Location : Zemun
Datum upisa : 25.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 7 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Tebi 9/5/2016, 01:12

Draga Bak, smirilo se. Kao da se nikad nije ni desilo. Ostao samo strah svaki put kad odem na toalet. Prekosutra idem kod Zivanica pa cemo videti sta on ima da kaze .Nadam se i molim da ce reci samo dobro :)
Tebi
Tebi

Broj poruka : 656
Godina : 38
Location : Serbia
Datum upisa : 20.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 7 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Sirijus 9/5/2016, 07:16

Tebi, da te ljubnem ljubav i bas mi je drago da nema vise krvarenja. Samo tako neka ostane ljubav
Sirijus
Sirijus

Broj poruka : 1889
Godina : 50
Location : Beograd
Datum upisa : 13.09.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 7 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od mimi85 9/5/2016, 08:13

Sto bi Palcica rekla naduven mi je stomak ko da sam progutala rodu hahahhahaha. Juce mi bio nesto sugav dan, sva sam bila kisela... Nit mi se jelo nit pilo. Glava me boli na ove promene vremena a vala menja se non stop. Tako da sam juce odvalila jedan spavanjac(inace ne spavam preko dana) i probudila sam se kad mi je macka legla na facu hahahahaha toliko sam bila izgubljena da nisam mogla da skontam sta mi je na licu hahahahaha.
mimi85
mimi85

Broj poruka : 3352
Godina : 39
Datum upisa : 03.11.2015

https://mimainmiraculousadventure.blogspot.com/

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 7 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od PalcicaBg 9/5/2016, 08:30

Hahahahaha Mimi,mogu da zamislim tu scenu.Svojevremeno dok sam imala macku isto je bila bezobrazna kao tvoja i nije volela kad spavam,kad god zmurim ona bi me sapama dirala po licu ili mi se pela na glavu.Kakvi su to djavoli,majko mila.
Kad radis betu,koji ti je dan?
PalcicaBg
PalcicaBg

Broj poruka : 4146
Location : Beograd
Datum upisa : 24.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 7 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od mimi85 9/5/2016, 08:33

Nemam pojma ni koji mi je dan ni kad cu da radim, ne radi mi se uopste hahahaha. Tamo negde krajem nedelje cu.. Sad nisam raspolozena za betu Very Happy iskreno ne opterecujem se, ne trazim simptome, radim sta mi prija... Cmoooo 
Kad ti planiras betu?
mimi85
mimi85

Broj poruka : 3352
Godina : 39
Datum upisa : 03.11.2015

https://mimainmiraculousadventure.blogspot.com/

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 7 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Sirijus 9/5/2016, 08:48

Mimi, Palčice, vas dve ćete betu tamo negde oko porođaja da radite  b  b  b  b  b  b  b  b  b  b
vv vv vv vv vv wavecrowd wavecrowd wavecrowd wavecrowd wavecrowd konfete konfete konfete konfete konfete navijam za vaše bebce
Sirijus
Sirijus

Broj poruka : 1889
Godina : 50
Location : Beograd
Datum upisa : 13.09.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 7 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Blanka 9/5/2016, 08:51

sirijus ::Mimi, Palčice, vas dve ćete betu tamo negde oko porođaja da radite  b  b  b  b  b  b  b  b  b  b
vv vv vv vv vv wavecrowd wavecrowd wavecrowd wavecrowd wavecrowd konfete konfete konfete konfete konfete  navijam za vaše bebce

lol! lol! lol!
Mozda ne treba ni da je rade a Sirijus? lol!
Prave su one lijene trudnjače osmeh srce
Uživajte žene moje srcasti poljupci
Blanka
Blanka

Broj poruka : 4318
Godina : 42
Datum upisa : 30.10.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 7 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od mimi85 9/5/2016, 08:57

Juce mi svekrov pas njusio tibu( Bela opet bila u gostima) ja kazem ima li sta a ona njusi njusi i onda kine smejali smo se ko blesavi. Mrzi me da me bodu hahaha....
mimi85
mimi85

Broj poruka : 3352
Godina : 39
Datum upisa : 03.11.2015

https://mimainmiraculousadventure.blogspot.com/

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 7 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od PalcicaBg 9/5/2016, 08:58

Mimi ja cu najverovatnije u cetvrtak,praznik je veliki.
Ako ne dobijem do tad,sam sam se prepala,ucinilo mi se nesto smedje na ulosku,a takav mi je i osecaj u stomaku.
PalcicaBg
PalcicaBg

Broj poruka : 4146
Location : Beograd
Datum upisa : 24.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 7 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od sanja 73 9/5/2016, 09:01

navijam i ja za lepe trocifrene beteeee Palčice,Mimice radost radost srca srca radost radost srca srca radost radost srca srca radost radost srca srca radost radost srca srca radost radost srca srca radost radost srca srca
sanja 73
sanja 73

Broj poruka : 1001
Datum upisa : 15.08.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 7 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 7 od 40 Prethodni  1 ... 6, 7, 8 ... 23 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu