KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Priče o usvajanju

+16
BSNS
PalcicaBg
mimi85
lilymar
trkosoca
Palčica
Marina76
Viktory
Roses81
Danara
HappyGirl
tanjaz
Simona
Ambra
Jagodica-Bobica
nina :)
20 posters

Strana 2 od 7 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sledeći

Ići dole

Priče o usvajanju - Page 2 Empty Re: Priče o usvajanju

Počalji od snedra 20/11/2017, 10:02

Snejpela (mama koja je usvojila decaka), cija je prica ovih dana objavljena na blogu o usvajanju je dala dozvolu da se objavi i u knjizi, s tim sto ce malo da je doradi.

Simona, da li bi mogla da postavis jedan spisak onih cije ce price uci u trecu knjigu da bude preglednije, pa da dodajes one koji u medjuvremenu daju dozvolu? Spisak bi mogao da bude podeljen na 3 dela: Usvojena deca, Usvojeni roditelji, Bioloske majke.

Ako je moguce, volela bih da se moja prica ponovi u knjizi o usvajanju onako kako sam je napisala za Kutak blog. Moj muz ce nadam se napisati svoju pricu koja bi obuhvatila i period do sada.
snedra
snedra

Broj poruka : 1927
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 22.05.2012

Nazad na vrh Ići dole

Priče o usvajanju - Page 2 Empty Re: Priče o usvajanju

Počalji od Simona 20/11/2017, 10:21

Jeeee.... Baš bih volela i tvoj muž da piše Snedra srca

Planirala sam spisak ali sam čekala da se malo popuni.... No sad bih već mogla da ga otvorim. To ću na posebnoj temi, da se ova ne zasipa... A malo i da oni koji dodju na Kutak odmah uoče i krenu ka spisku a onda i ka pisanju priče. Very Happy

Otvaram, a vi se prijavljujte, javljajte da menjam i tsl....
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Priče o usvajanju - Page 2 Empty Re: Priče o usvajanju

Počalji od Simona 20/11/2017, 10:34

Evo tu je spisak... Vidite jesam li koga izostavila i imate li neke sugestije. Izdvojila sam napisane i priče u najavi da bi bilo jasno koje su već kod mene ili kod Happy a kojima se tek nadamo. Takodje sam podelila na tri kategorije.

Nisam zalepila temu da bi pokrivao se ceo deo foruma... Ova je već zalepljena a onaj spisak neka se šetka gore dole da ne možete da ne primetite... mada sad ću da jaim i na najposećeniju temu na usvajanju da ne možete kad dodjete na forum da ne vidite hihiihi
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Priče o usvajanju - Page 2 Empty Re: Priče o usvajanju

Počalji od Simona 20/11/2017, 13:35

Juče sam se setila Jagodice Bobice i koliko je divna njihova priča i koliko bi značila za knjigu. I danas se javlja Jagodica Bobica pre nego što sam i stigla da joj pišem sa željom da napiše svoju priču... Mnogo se radujem. Mislim da će Jagodicina priča baš značiti za sve nas... Uglavnom smo ili usvojene mame ili biološke mame pa nemamo neku drugu sliku i samo možemo da pretpostavimo da je to isto ili vrlo slično. Ali Jagodica Bobica je i jedno i drugo i prava osoba koja može da nekako svojom pričom utiče na one koji se kolebaju, imaju dilema oko usvajanja... Pored toga što je i lično poznajem i znam koliko su divna porodica Jagodica i jako lepo piše i ume da prenese sva ta osećanja na papir tj ekran. Jedva čekam da priča stigne :)
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Priče o usvajanju - Page 2 Empty Re: Priče o usvajanju

Počalji od Jagodica-Bobica 20/11/2017, 14:09

Draga Simona, puno ti hvala na lepim rečima!
Čast je i privilegija biti deo ovog projekta i podeliti našu priču.
Daću sve od sebe da naša razmšljanja prenesem na najbolji mogući način, tako da to bude značajno kako onima koji razmišljaju o usvojenju kao načinu proširenja porodice tako i svoj usvojenoj deci koja pokušavaju da razumeju perspektivu roditelja u procesu usvajanja. Naravno, pored ovih imam i jedan motiv koji je sasvim lične prirode a to je da jednog dana svojoj ćerkici poklonim knjigu i na taj način joj još jednom pokažem i dokažem svu ljubav koju za nju od prvog dana osećamo njen tata, braća i ja- njena mama. srca1
Jagodica-Bobica
Jagodica-Bobica

Broj poruka : 294
Godina : 40
Datum upisa : 25.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

Priče o usvajanju - Page 2 Empty Re: Priče o usvajanju

Počalji od Simona 20/11/2017, 18:02

I kod mene je više motiva ali krajnji je uvek Viktor... I pokazivanje ljubavi kako ti kažeš Jagodice Bobice. Baš kažem Jovanu da on još više nego ja mora da napiše priču jer naš će sin to čitati. On je u priči koja je izašla u knjizi koja se odnosila na vto pa se i mi malo "provukli" pisao uglavnom o našem pobačaju. I dobro tamo nije promašio temu, ali vreme je da piše priču o usvajanju za ovu knjigu Very Happy Drugo je što se trudim i pokušavala sam i ranije putem bloga i slično da stvorim bolji svet za njega... Ako jednu osobu nateram da se zamisli da li smo humanisti ili gajimo tudju decu ili već šta nam sve prikačinju - to je već nešto. A mislim da sam i njemu primerom pokazivala da se ne ide kroz život pognute glave pa samo ćutiš i trpiš predrasude nego se aktivno a opet uljudno i argumentovano boriš protiv njih. I knjiga je jedan vid borbe.
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Priče o usvajanju - Page 2 Empty Re: Priče o usvajanju

Počalji od Simona 20/11/2017, 20:48

Imamo odobrenje od Mikse da njegovu priču sa bloga prenesemo u knjigu. To mi je jako drago baš sam i njemu pisala. Sem priče mog supruga i Miksine nemamo više priča očeva a oni manje pišu i na forumu i tako retko čujemo njihov ugao. Tako da mi je baš drago da će sigurno biti bar dve priče očeva. Nadam se da će Snedrin muž napisati priču o njihovom sinu i putu. Usvojeni očevi su po mom iskustvu posebni očevi, posvećeniji deci nego što je to uobičajeno kod nas... Snedra, AnaK i ja kad se nadjemo site se ispričamo dok muževi zabavljaju decu. Very Happy Tako i treba da bude naravno. Tužno je što u našem društvu to inače nije uobičajena slika. Ali kažem to je dodatni razlog što bih volela da dobijemo još priča očeva. Pitajte i svoje muževe da napišu nešto. Zasad idem da upišem Miksu na spisak.
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Priče o usvajanju - Page 2 Empty Re: Priče o usvajanju

Počalji od BiKsi :) 21/11/2017, 18:28

A Stru? Ona fenomenalno pise! Mada ima ovde dosta mama koje bi mogle doprineti, i starih kutanjki i novih.
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Priče o usvajanju - Page 2 Empty Re: Priče o usvajanju

Počalji od Ambra 21/11/2017, 19:27

Ako ima neka voljna da pricuva moje dete jedno 3-4 dana, ja cu svoju pricu da napisem. Treba mi koncentracija. lol!
Ambra
Ambra

Broj poruka : 1234
Godina : 51
Location : Beograd
Datum upisa : 06.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Priče o usvajanju - Page 2 Empty Re: Priče o usvajanju

Počalji od HappyGirl 21/11/2017, 21:25

Idemo tvoje dete i ja u Diznilend a ti se raspiši do mile volje lol! lol!
HappyGirl
HappyGirl

Broj poruka : 13681
Location : Uvek na oblacima :)
Datum upisa : 05.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

Priče o usvajanju - Page 2 Empty Re: Priče o usvajanju

Počalji od Ambra 21/11/2017, 21:41

Jedna igraonica bi ti zavrsila isti posao. Umesto 500e platis 500 din dnevnu kartu i Bog da te vidi. lol!
Ambra
Ambra

Broj poruka : 1234
Godina : 51
Location : Beograd
Datum upisa : 06.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Priče o usvajanju - Page 2 Empty Re: Priče o usvajanju

Počalji od Simona 22/11/2017, 05:58

Biksi,
Snedra je već pisala Struzzo. Njene priče imamo na blogu tako da ukoliko Struzzo odobri već imamo nove napisane priče koje mogu da šaljem Happy girl :)

Ambra,
rok je do marta sledeće godine. Tako da se nadam da će se naći neko vreme da napišeš priču. Da li želiš da te upišem na spisak u onaj deo gde su priče koje imamo u najavi?
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Priče o usvajanju - Page 2 Empty Re: Priče o usvajanju

Počalji od Ambra 22/11/2017, 08:56

Nemoj da pises jamb u najavi. Nemoj nista da upisujes. Nista ne obecavam... ali dacu sve od sebe da pricu napisem. Very Happy
Ambra
Ambra

Broj poruka : 1234
Godina : 51
Location : Beograd
Datum upisa : 06.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Priče o usvajanju - Page 2 Empty Re: Priče o usvajanju

Počalji od Simona 22/11/2017, 11:53

Ambra,
ok, onda te ne stavljam na spisak ali čekamo priču Very Happy

Ja sam odjutros baš radosna zbog dve nesvakidašnje priče koje će biti u knjizi. Jedna je Trepavičina a druga od Lepotanove bake. Mislim da će obe doneti poseban kvalitet našoj knjizi. U svim drugim slučajevima su usvojena deca kako tako ipak znala za usvajanje, ovo je jedna priča sa otkrivanjem usvajanja tek u kasnijim godinama. Opet i ugao bake je sasvim drugačiji od ugla roditelja a opet i ona je šira porodica.

I vi možete ako znate neke usvojene osobe ili usvojene roditelje ili čak biološke majke koje su dale decu na usvajanje da pitate da napišu priču za ovu knjigu. Na fb sam stavila moj mail a ovde mislim da nisam. Možete da mi se javite svakako i porukom ovde ali kad dajete drugim ljudima onda mail znači pa evo: msimona32@gmail.com
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Priče o usvajanju - Page 2 Empty Re: Priče o usvajanju

Počalji od Simona 13/1/2018, 08:48

Drage/i,
nekima sam pisala, ima puno obećanja i volje da se piše, čemu se radujem... I vi ostale/i koje/i ste planirale i čule se sa Snedrom ili niste ali znate da konkurs postoji i da će knjiga biti objavljena - raspišite se. Ostalo je još dovoljno vremena ali znate da je Happy napomenula da je broj strana ograničen pa onog trenutka kada bude dovoljno priča konkurs bar za ovu knjigu će biti prekinut. Naravno ja se nadam da ovo nije poslednja naša knjiga o usvajanju nego samo prva u nizu ali ako želite da vaša priča bude u njoj pravo je vreme da započnete priču ako niste, dovršite ako je započeta i pošaljete je :)
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Priče o usvajanju - Page 2 Empty Re: Priče o usvajanju

Počalji od Simona 17/1/2018, 08:31

Evo obaveštenja koje sam jutros stavila na fb pa da ga imamo i ovde...

Drage/i,
na konkurs foruma Kutak vezano za knjigu o usvajanju dosad je stiglo petnaest priča. Od toga je deset priča koje su napisali usvojeni roditelji, jedna priča usvojene bake, tri priče odraslih usvojenih i jedna priča biološke majke koja je dala sina na usvajanje.

Priče će se primati do do 31. 03. 2018. Najmanji broj priča koji može da se nađe u knjizi je dvadeset. Ako nam iznenada pristigne veliki broj priča konkurs može trajati i kraće jer je broj strana ograničen. Sve priče su anonimne, napisane su pod nickovima i nema pravih imena.

Ostalo je još vremena da napišete vašu priču. Neke od priča koje će biti u knjizi možete da vidite i na našem blogu. Obratite pažnju na Jovanovu priču 'Koritance'. Možete da napišete i takvu kratku priču, da odaberete jedan simbol koji mislite da prati vaš život. Naročito bih zbog ove neravnoteže u broju priča pozvala odrasle usvojene. Možete da odaberete (ne)ličenje, (ne)pripadanje, nesigurnost, uticaj usvajanja na prijateljstva, ljubav, vaše roditeljstvo... Ili bilo koje osećanje koje mislite da je obeležilo vaš život a voleli biste da je vaša okolina to bolje razumela. Svako iskustvo je posebno a opet svi smo povezani i neka osećanja se često javljaju u istim situacijama.

Kada jednom knjiga bude izdata naše priče će dospevati raznim kanalima i u razno vreme do mnogih ljudi. Pomoći će im ili ćemo se povezati na načine koje sada ne možemo ni da predvidimo.

Stoga vas pozivam da budete deo ovog našeg projekta i da se i vaša priča nađe u knjizi. Vaše priče pošaljite na msimona32@gmail.com

Simona
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Priče o usvajanju - Page 2 Empty Re: Priče o usvajanju

Počalji od Simona 26/1/2018, 08:35

HappyGirl ::Priče o usvajanju - Page 2 <a href=Priče o usvajanju - Page 2 B1011" />
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Priče o usvajanju - Page 2 Empty Re: Priče o usvajanju

Počalji od Simona 29/1/2018, 21:18

Može da se kupi Antologija priča o neplodnosti. U njoj će biti i pet naših priča o usvajanju - Ninina, Lilimarina, Snedrina, Jovanova i moja. Od prodaje te knjige će se štampati ova naša knjiga (kao i druga knjiga o vto postupcima). Možete da se obavestite i eventualno prijavite na sledećem linku https://kutak.forumotion.com/t3268-kako-narueiti-knjigu-antologija-priea-o-neplodnosti-1#593929
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Priče o usvajanju - Page 2 Empty Re: Priče o usvajanju

Počalji od HappyGirl 17/2/2018, 18:42

Evo cure da vas obradujem Very Happy Imamo ako sam dobro izračunala 17 priča do sada. Rok je do 31.3. Znači još malo pa nestalo. Nemojte posle da žalite što niste napisale :) I da, kako stoje stvari do kraja marta ćemo imati i novac spreman za štampu jer se Antologija1 fino prodaje as Naravno pre same štampe moraćemo je tehnički i dizajnerski opremiti Very Happy
HappyGirl
HappyGirl

Broj poruka : 13681
Location : Uvek na oblacima :)
Datum upisa : 05.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

Priče o usvajanju - Page 2 Empty Re: Priče o usvajanju

Počalji od HappyGirl 17/2/2018, 18:46

I da što se tiče roka za predaju priča on se definitivno neće produžavati.
HappyGirl
HappyGirl

Broj poruka : 13681
Location : Uvek na oblacima :)
Datum upisa : 05.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

Priče o usvajanju - Page 2 Empty Re: Priče o usvajanju

Počalji od Simona 17/2/2018, 20:52

Jeste i po mojoj evidenciji sedamnaest. Imam više osoba koje su rekle da će poslati pa ću ih podsetiti... Jedna je Snejpela sa bloga koja je rekla da ako ne stigne da dopuni da ide priča sa bloga, znači tu priču praktično već imamo. Samo ću ja da pišem još jednom Snejpeli i eto... A ako želite, počele ste da pišete, svakako šaljite :) Drago mi je da čujem da imamo finansijsku konstrukciju. To mi se pored prikupljanja dovoljnog broja priča činilo kao glavni problem... Ali eto sada ne deluje više :)
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Priče o usvajanju - Page 2 Empty Re: Priče o usvajanju

Počalji od Simona 18/2/2018, 09:23

Ako mogu da vas zamolim da priče budu napisane sa vaše strane što preciznije možete. Uzmite u obzir da mi svi ovo radimo besplatno, da odlažemo svoje vreme koje posvećujemo deci, ljubimcima, muževima, zabavi kako bismo radile na ovom putu na kome smo zajedno... No kažem vi sa svoje strane činite koliko možete da se i mi radujemo ako smo preuzele ove zadatke a ne da nam postane muka. Dobili smo priču ispisanu velikim slovima. Morate priznati da je to ogroman posao za svakog od nas da pretvara sad u mala slova, da stavlja velika slova na početku rečenice. Takođe trudite se da stavljate slova sa kvačicama kao da i dj pišete kao đ jer sve to mora da se ispravlja.

Takođe jasno je postavljeno da će priče biti iz ugla usvajanja. Dobili smo priču iz ugla hranielja ali taj ugao nije za ovu knjigu pa sam morala da odbjem.
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Priče o usvajanju - Page 2 Empty Re: Priče o usvajanju

Počalji od HappyGirl 19/2/2018, 21:50

Da, ova knjiga ide samo o usvajanju ne i o hraniteljstvu tako da se sve te priče odbijaju ali ko zna možda jednog dana izdamo nešto i na tu tematiku Very Happy
HappyGirl
HappyGirl

Broj poruka : 13681
Location : Uvek na oblacima :)
Datum upisa : 05.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

Priče o usvajanju - Page 2 Empty Re: Priče o usvajanju

Počalji od Simona 20/2/2018, 13:18

Mislim da o hraniteljstvu postoje i knjige, sajtovi, časopisi... Ne znači da ne može biti još svakako i kako kažeš da jednom može biti neka buduća knjiga i od strane Kutka. :)

No o usvajanju ja mislim da nema ovakve knjige. Obično se priče završavaju time da je dete usvojeno i to izgleda kao kraj a to je zapravo početak. Ili su ih pisali stručnjaci koji znaju usvajanje teoretski ali ipak je drugačije kad piše neko ko to živi. Sem toga strana usvojenih se kod nas još bojažljivo čuje ako se uopšte čuje. A naša knjiga će sadržati i više priča koje su napisale usvojene osobe. Za sada ih je tri ali nadam se da ćemo imati bar pet, divno ako bude i više. I priča biološke majke Anime je jedna ali vredna... Ja je nikad nisam pročitala bez emocija. Mogu da zamislim onog koji će je čitati prvi put.

Tako da sam zaista srećna što je Happy girl izdavanje knjige pokrenula, što sam bila deo tog projekta i što sve govori sada da ćemo imati knjigu uskoro.
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Priče o usvajanju - Page 2 Empty Re: Priče o usvajanju

Počalji od Simona 1/3/2018, 06:33

Nešto ste opet zastale u slanju priča... Pa da ponovim moj post koji sam stavila i na fb na profil Usvajanje Srbija pre neki dan...

Za našu knjigu o usvajanju pristiglo je ukupno dvadeset dve priče. Od toga su 14 priča napisale usvojene majke, 2 priče usvojeni očevi, jednu priču usvojena baka, četiri priče odrasli usvojeni i jednu priču biološka majka.

Priče možete slati sve do kraja marta. Pošto je već ovaj broj priča dovoljan neće biti produžavanja roka.

Posebno bih vas pozvala zbog ove nesrazmere da napišete vašu priču ako ste usvojena osoba. Takođe muški ugao je malo zastupljen. Sve četiri priče usvojenih su napisale usvojene devojke. A i usvojeni očevi slabo pišu, zato sam razdvojila priče i roditelja da vidite taj odnos. Ako želite da se vaš glas čuje napišite nam i pošaljite vašu priču.

Ja sam danas dobila 'Antologiju priča o neplodnosti', prvu knjigu koju je forum Kutak izdao gde je pet priča o usvajanju od ukupno četrdeset tri priče. Pored jakog utiska zbog situacija koje su žene prolazile a to su uglavnom Kutanjke koje poznajem bila sam ponosna na svog supruga jer je jedina priča koja se tu našla od svih očeva - njegova priča, priča usvojenog tate.

To me je podstaklo na ovaj post.. Lepo je kad ugledate ono što pišete u knjizi, kad ne znate do koga će sve doći ali njom ste sigurno nešto promenili, neko će bolje razumeti usvajanje, neko će krenuti tim putem...

Mail na koji se šalju priče je msimona32@gmail.com

Simona
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Priče o usvajanju - Page 2 Empty Re: Priče o usvajanju

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 2 od 7 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu