KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Priče o usvajanju

+16
BSNS
PalcicaBg
mimi85
lilymar
trkosoca
Palčica
Marina76
Viktory
Roses81
Danara
HappyGirl
tanjaz
Simona
Ambra
Jagodica-Bobica
nina :)
20 posters

Strana 1 od 7 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sledeći

Ići dole

Priče o usvajanju Empty Priče o usvajanju

Počalji od HappyGirl 26/4/2016, 21:44

Drage cure, ne znam koliko ste upoznati da skupljamo novac za izdavanje prve knjige koju je napisala naša članica Mali Pariz o njenom iskustvu VTO. Kada se to završi u planu je skupljanje novca i štampanje druge knjige tj. naših iskustava a nakon nje i treće koja bi isključivo bila vezana za usvajanje. Ukoliko ste zainteresovane za izdavanje takve knjige i imate ideju i mišljenje kako zamišljate tu knjigu pišite, pa da imamo trilogiju :)


Poslednji izmenio HappyGirl dana 19/11/2017, 10:19, izmenjeno ukupno 1 puta
HappyGirl
HappyGirl

Broj poruka : 13681
Location : Uvek na oblacima :)
Datum upisa : 05.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

Priče o usvajanju Empty Re: Priče o usvajanju

Počalji od snedra 26/4/2016, 21:48

Bravo Happy, svaka čast na ideji za trilogiju!

Da svi zajedno razmislimo, ali npr. naše priče objavljene na Kutku i blogu o usvajanju mogu biti osnova za knjigu o usvajanju.
Very Happy

snedra
snedra

Broj poruka : 1927
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 22.05.2012

Nazad na vrh Ići dole

Priče o usvajanju Empty Re: Priče o usvajanju

Počalji od HappyGirl 26/4/2016, 21:51

Naravno da mogu! Imamo vremena da razmislimo i osmislimo pa da guramo dalje :)
HappyGirl
HappyGirl

Broj poruka : 13681
Location : Uvek na oblacima :)
Datum upisa : 05.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

Priče o usvajanju Empty Re: Priče o usvajanju

Počalji od Simona 26/4/2016, 22:03

Odlična ideja Happy. srca

Ja sam je već čula i privatno pa sam ti rekla isto kao Snedra. Za lične sam priče, usvojenih roditelja a i odrasle dece. Ja bih stavila i priče bioloških majki, mi imamo jednu za sada na blogu ali ako dobijemo još neku utoliko bolje. Naravno da koristimo materijal sa bloga morala bi i Daca da se složi a i autori i autorke koji/e su pisali/e te tekstove...

Možda bi samo neki uvod trebalo napisati, to ako bude trebalo imam ja napisanog materijala na blogu ihaha pa lako mogu da kombinujem. Još neko naravno ako želi. Mislim da bi se u svakom slučaju trebalo težiti da se ode dalje od uobičajenog shvatanja usvajanja ali već sa pričama usvojene odrasle dece mi bismo iz tog uobičajenog sigurno izašli.

Ono što mene plaši je da ipak imamo malo priča, lepo bi bilo da akcija zaživi i da ih napišu i drugi iz usvojene zajednice koji dosad nisu pisali niti priču za Kutak niti za blog. Ne moraju to da budu ne znam kako duge priče, važno je da imamo neku raznolikost većeg broja ljudi (ili bar ja to tako razmišljam).

E sad jedan važan uslov koji bi bar meni postojao a to je da može da se piše pod nickovima... bar kod mene da pišem pod pravim imenom nema šanse, ne zbog mene, mene kad bih gledala samo sebe baš briga ali zbog Viktora.
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Priče o usvajanju Empty Re: Priče o usvajanju

Počalji od nina :) 26/4/2016, 22:10

slayem se i ja simona samo po nikovima zbog dece .a sad vec punoletna deca nek sami odluce dali ce pod punim imenom I prezimenom ili isto po niku to je na njuima da odluce a I za bioloske roditelje.eto imamo maju sa vecim delom price .nadam se da ce I njena mama da napise iz njenog ugla sta misli I kako se osecala zadnjih 37 g dok nije upoznala cerku
nina :)
nina :)

Broj poruka : 5182
Godina : 48
Datum upisa : 06.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

Priče o usvajanju Empty Re: Priče o usvajanju

Počalji od HappyGirl 28/4/2016, 08:11

Cure sve može, amo da se dogovorimo, organizujemo i polako krenemo. Ja nisam tu do sledeće srede tako da pišemo se nakon toga :)
HappyGirl
HappyGirl

Broj poruka : 13681
Location : Uvek na oblacima :)
Datum upisa : 05.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

Priče o usvajanju Empty Re: Priče o usvajanju

Počalji od BiKsi :) 28/4/2016, 19:06

Divna ideja Happy. Nek to bude i neka vrsta vodica kroz usvajanje, podstrek svima koji se bore i koji su na tom putu! Treba otvarati oci ljudima, tako da kazem, mislim da je previse predrasuda vezano za usvajanje. Posebno sam to primetila sada kad je Maja imala pricu objavljenu u novinama, kao i Milica Nikolic. Neverovatno je koliko su ljudi uskogrudi, treba im rasiriti vidike! A ovde ima dosta cura koje lepo pisu, nadam se da bi jos usvojenih mama i dece napisalo svoje price!
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Priče o usvajanju Empty Re: Priče o usvajanju

Počalji od Simona 28/4/2016, 19:51

Ono je bilo strašno. Mi smo na blogu imali takodje najniže napade koje nam nije padalo napamet da objavljujemo. Ali svode se na predrasude kakve postoje u člancima po novinama, napade na Milicu, Dacu, ostalu "nezahvalnu" decu i mene koja ih podržavam. Po mom mišljenju ne radi se o nikakvoj osobi/osobama pogodjenim usvajanjem nego osobama sa najnižim strastima koji su našli nas da se iživljavaju ili bar pokušavaju. Ne možemo sve promeniti ali svaki pokušaj, podizanje svesti koliko toliko - znači.
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Priče o usvajanju Empty Re: Priče o usvajanju

Počalji od BiKsi :) 28/4/2016, 20:06

Propratila sam malo komentare, ima dosta ogranicenog sveta. Slazem se, svaki pokusaj podizanja svesti znaci!
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Priče o usvajanju Empty Re: Priče o usvajanju

Počalji od HappyGirl 19/6/2016, 09:28

Kao što ste pretpostavljam videle, prva od tri knjige je izdata :) Od sutra krećemo drugu knjigu da pripremamo, sređujemo, dorađujemo, ubacujemo nove priče... I čim se ona izda krećemo sa trećom :) Zato polako spremajte priče, tekstove, smišljajte koncept... igracice
HappyGirl
HappyGirl

Broj poruka : 13681
Location : Uvek na oblacima :)
Datum upisa : 05.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

Priče o usvajanju Empty Re: Priče o usvajanju

Počalji od Simona 23/8/2016, 16:24

Ako niste videle na drugom delu foruma priprema se knjiga o vto ali mogu da pišu i oni koji su odustali. Tako da ja nameravam da pišem, a pošto je većina nas prošla prvo kroz vto postupke pa tek onda usvajanje možda će želeti još neka od vas. Evo linka

https://kutak.forumotion.com/t3121-antologija-vto-priea#564474

Nina i ja izrazismo skepsu na toj temi vezano za ovu našu knjigu o usvajanju. Happy girl je optimistična pa se iskreno nadam da je ona u pravu i da će biti izdata i ova naša knjiga :)
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Priče o usvajanju Empty Priče o usvajanju

Počalji od HappyGirl 19/11/2017, 10:14

Drage naše i poštovane članice,

Kao što znate u planu smo imali jedan projekat koji je sadržavao izdavanje tri knjige (Razotkrivanja jedne duše, Antologiju priča o neplodnosti i Priče o usvajanju). Prva knjiga je izdata, druga samo što ne izađe iz štampe i došao je red da izdamo i treću čiji biste vi bili neimari.

Za izdavanje knjige je sve spremno. Imamo tehničko osoblje koje čeka da knjigu oblikuje, knjiga će biti finansirana novcem od prodaje Antologije1... Samo nam trebaju vaše priče Very Happy

Knjiga Priče o usvajanju treba da postoji kao podrška i podstrek svima koji su bili u svetu neplodnosti, VT postupaka, ali i kao spomenar onima koji su to poglavlje završili i postali roditelji putem usvajanja.
Napominjemo da u knjigu ulaze sva iskustva usvajanja i ona koja se odnose na odraslu usvojenu decu.

U svet našeg zajedničkog književnog dela pozivamo sve korisnice i korisnike našeg Foruma da se oglase svojom, ali okončanom pričom.

Dakle, jedini uslov je da priča bude završena. Da ste prošli kroz ceo proces usvajanja i da ste roditelj.
Čitaoci treba da shvate da je usvajanje moguća opcija i da se može biti roditelj i bez biološke dece. Vi ste tu da obrazložite.

Drage moje, presavijte papir, naoštrite misli, opustite ruku i pretočite emociju.

Krajnji rok za predaju priče je 31.3.2018. ili ranije tj. kada se prikupi od dvadeset do dvadeset pet priča.

Vaše priče šaljite Simoni a ona će meni.

Sa srećom, vaš Kutak


Poslednji put izmenio HappyGirl dana 19/11/2017, 10:38, izmenio ukupno 3 puta
HappyGirl
HappyGirl

Broj poruka : 13681
Location : Uvek na oblacima :)
Datum upisa : 05.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

Priče o usvajanju Empty Re: Priče o usvajanju

Počalji od HappyGirl 19/11/2017, 10:20

Evo cure, spojila sam obe teme pa da se infoormišemo samo na jednoj :) Sa srećom! Very Happy
HappyGirl
HappyGirl

Broj poruka : 13681
Location : Uvek na oblacima :)
Datum upisa : 05.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

Priče o usvajanju Empty Re: Priče o usvajanju

Počalji od Simona 19/11/2017, 11:36

Divno srca

Prenela sam obaveštenje od Happy girl na fb stranicu mog ličnog bloga Usvojeni, usvojena, usvojeno i na fb profil Usvajanje Srbija.

Moj mail je msimona32@gmail.com
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Priče o usvajanju Empty Re: Priče o usvajanju

Počalji od HappyGirl 19/11/2017, 17:58

Krenuli smo, neka nam je sa srećom, i da stignemo na cilj :)
HappyGirl
HappyGirl

Broj poruka : 13681
Location : Uvek na oblacima :)
Datum upisa : 05.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

Priče o usvajanju Empty Re: Priče o usvajanju

Počalji od snedra 19/11/2017, 19:16

Divno, Happy!

Very Happy Very Happy Very Happy

Evo pocela sam da kontaktiram clanice koje su svoje price objavile na blogu o usvajanju i vec imama par dozvola tako da javljam Simoni!

snedra
snedra

Broj poruka : 1927
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 22.05.2012

Nazad na vrh Ići dole

Priče o usvajanju Empty Re: Priče o usvajanju

Počalji od Simona 19/11/2017, 20:02

Jeste, podelile smo, pa kontaktiramo i Snedra i ja....

Naravno ako znate da želite da objavimo vašu priču sa bloga ili ako planirate da napišete možete da nam javite... Kad prikupimo odgovore i budemo imali neku sliku napraviću spisak. Happy reče da je najmanje dvadeset priča pa se nadam da ćemo sakupiti toliko a i više :)

Bez obzira što ima vremena javljajte što pre možete jer je bolje da to ide brže i da šaljemo priču po priču nego onako u poslednjem trenutku da pošaljemo sve i opteretimo lektora i izdavača. U svakom slučaju ove priče sa bloga već imamo i čim stignu vaše saglasnosti ja ih šaljem Happy.
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Priče o usvajanju Empty Re: Priče o usvajanju

Počalji od Simona 19/11/2017, 20:34

Evo poslala sam prvu priču Happy girl. To je priča Maki79. Sećate se to je naša kutanjka koja je svoju ćerku dobila putem vto a inače je usvojena i dugo godina je tragala za svojom biološkom porodicom. Na kraju je uspela i ostvarila sa njima odnos o kakvom svi otprilike maštamo.

Nekako mi je priča od Maki baš simbolična i povezuje i Kutak i blog, vto i usvajanje... teška priča sa srećnim krajem. Drago mi je što mi se Maki prva javila nakon mojih poruka i nekako mi je ta prva poslata priča baš onako neki srećan znak za našu knjigu :)
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Priče o usvajanju Empty Re: Priče o usvajanju

Počalji od snedra 19/11/2017, 21:47

Evo, dobili smo dozvolu i od Sonje, odrasle usvojene osobe!

Napredujemo... Very Happy
snedra
snedra

Broj poruka : 1927
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 22.05.2012

Nazad na vrh Ići dole

Priče o usvajanju Empty Re: Priče o usvajanju

Počalji od Simona 19/11/2017, 23:09

Jeeee usvojene devojke su hrabro krenule radost radost

Nadam se da će i usvojeni roditelji slediti svetao primer...

Sutra ujutru šaljem Happy i Sonjinu priču ili dve koliko ih ima na blogu... Happy reče da požurimo i ne čekamo zadnje dane ali baš da je ne zatrpam prvi dan sa pričama Very Happy
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Priče o usvajanju Empty Re: Priče o usvajanju

Počalji od nina :) 19/11/2017, 23:27

koliko znam da je moja prica u ovoj knjigi sto cekamo da izadje a ako nije tu dacu dozvolu da i nju objavite slobodno
nina :)
nina :)

Broj poruka : 5182
Godina : 48
Datum upisa : 06.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

Priče o usvajanju Empty Re: Priče o usvajanju

Počalji od Simona 20/11/2017, 05:58

Hvala Nina srca

Ići će ponovo te priče koje su objavljene u prvoj knjizi. Koliko se sećam tvoja, Lilymarina, Snedrina, Jovanova i moja. Je li bila još neka? Ja se nosim mišlju da napišem još jednu kao nastavak te priče... Valjda će biti mesta da se objave dve priče ili ako odziv bude ogroman neka udje u ovu knjigu druga, ionako je ona prva u prvoj knjizi...

I Anima mi je poslala da se slaže da objavimo njenu priču, ako se sećate ona je biološka majka koja je dala sina na usvajanje. Tako da eto zasad imamo pet roditeljskih, dve dečije plus ta jedna, ukupno osam, nije loše za jedan dan Very Happy Do duše ovih pet imamo već od ranije Wink

Prijavite se ako nameravate da pišete priče :) Da znamo na koliko priča možemo da računamo...
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Priče o usvajanju Empty Re: Priče o usvajanju

Počalji od BiKsi :) 20/11/2017, 09:08

Simona, tvoja, Jovanova, Snedrina. Lilymarina i Ninina prica su u Antologiji.
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Priče o usvajanju Empty Re: Priče o usvajanju

Počalji od BiKsi :) 20/11/2017, 09:08

Srecno cure u pisanju!
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Priče o usvajanju Empty Re: Priče o usvajanju

Počalji od Simona 20/11/2017, 09:29

Hvala Biksi :)

Happy reče da tih pet mogu da se ponove i u ovoj knjizi... ali naravno treba nam još. Nadam se da će se mame i poneki tata raspisati. Imamo već Miksinu priču na blogu pa i njemu nameravam da pišem da vidim može li da udje u knjigu tako da ako dozvoli imamo dve priče od tata... Imamo i dve nove sveže priče na blogu od usvojene mame i usvojene devojke pa je to Snedra preuzela da pita da li bi dale dozvolu i za knjigu... Sakupiće se nadam se... No svaka priča je dragocena i posebna. Sigurno imate neke svoje zapise ili dnevnike ili postove ovde pa bar jedna priča može da nastane o vašem putu i detetu/deci.
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Priče o usvajanju Empty Re: Priče o usvajanju

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 7 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu