KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

+47
medolino
tiramisu
Deni
libra35
Blanka
lenjivica
Vanilla
Niny
fight&faith
jadranka
Vuchica
Zmajuška
Jerapetra
saska1
Tebi
alex11
SladZana
masato
mirjanamirjana1986
sanja 73
Bobaue
PalcicaBg
Eho
Ancica 87
MalaSaJuga
alisa
Smrdica
Sirijus
tatjanica
Lija
Šašava
Vanja80
noja
micaubica83
BabyBear
Sofija Veks
sandrolina
caci
nina :)
mimi85
BiKsi :)
bak
kiki5
annci
AriesGirl
Vecka
Mimi12
51 posters

Strana 4 od 40 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 22 ... 40  Sledeći

Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 4 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Blanka 6/4/2016, 17:30

Vecka je naš hrabriša pravi. To je majka za ponos. Šta je ona sve pregurala za svoje bebirone malo koja žena je. Ljubim vas love
Blanka
Blanka

Broj poruka : 4318
Godina : 42
Datum upisa : 30.10.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 4 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od kiki5 6/4/2016, 22:22

Mimi za Blanku si skroz u pravu,ona tako sve lepo obajsni i opise da svima bude lakse.Ma odmah se primeti da je jako detaljna i precizna.Svaka cast Blanki..
Mimi ja sam progesteron depo primala do 15-te nedelje,s tim sto sam do 10-te primala na dva dana,a posle na tri dana.

kiki5

Broj poruka : 350
Datum upisa : 21.09.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 4 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Vecka 6/4/2016, 23:00

Joj sad cu da pocrvenim ♡♥
Mimi, svima vam zelim dva ♥♥ u potpisu, i svim koracaljkama isto zelim, samo uz mnogo bezbolniji put! Sve su ovde zene hrabre, kad vidim vase potpise, dovoljno je.
Da Mimi bukvalno sam slucajno naisla na moju dr u lutanju nakon nemarnog dr i jako sam zadovoljna zato sto je ona prvo covek pa i strucnjak. Da znas da sam uvek zelela cetvoro dece kao sto je i nas cetvoro  dece u porodici, ali prerano je da o tome uopste i mislim sad, i ne znam da li ce ikada doci vreme da ponovo mislim o novoj trudnoci Very Happy
Moram da se pohvalim da smo poceli da praktikujemo bespelenastvo po par sati dnevno kada mogu da mu se potpuno posvetim dok je stariji momak u vrticu. Skoro sest meseci imamo eliminacionu komunikaciju i ponosim se da smo uspeli da napravimo takvu cudnu vezu, nadam se da cemo se do godinu dana skroz otarasiti pelena i da ce nase platnene pelene biti poklonhene nekoj novoj pametnoj guzi :)
I ja volim da citam Blankine postove jer su puni neznosti, ali i temeljni i analiticni, tako napisani da svoje znanje kog ima podosta ne prenosi uzvisena iznad drugih, vec nesebicno sve deli. ♥

Vecka

Broj poruka : 1318
Location : Beograd
Datum upisa : 18.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 4 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Blanka 6/4/2016, 23:32

Vecka, Kiki srcasti poljupci srcasti poljupci
Blanka
Blanka

Broj poruka : 4318
Godina : 42
Datum upisa : 30.10.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 4 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Vanja80 7/4/2016, 07:46

Zene, potpisujem sve sto ste rekle za Blanku, uvek je spremna da posavetuje i pomogne! poljubci
Caci, da se sto pre resis tih tegoba, pa da se malo primiris i uzivas u trudnoci! osmeh srce

Vanja80

Broj poruka : 894
Datum upisa : 25.01.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 4 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od kiki5 7/4/2016, 09:28

Dobto jutro drage zenice...Ja se probudila rano jutros,isla sam da vadim krv za hormoncice stitne zlezde i za gvozdje..Pisacu kada budu gotovi rezulatati,
P.s.Vanja,bas ti je lep ticker  sreca

kiki5

Broj poruka : 350
Datum upisa : 21.09.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 4 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Blanka 7/4/2016, 11:14

Vanjuska osmeh srce
Kiki bice dobri rezultati, javljaj svakako. Mi smo malo uranili jutros, budni od 10h. Hahahaha
Bože, šta ja sve sanjam... Vjerovatno i vi imate neke čudne i nebulozne snove... Nego ajde, sad se smanjilo u pocetku je bilo svega i svacega. Danas blagovjesti,pa neka vas obraduju neke lijepe i radosne vijesti danas. Ljubac srcasti poljupci
Blanka
Blanka

Broj poruka : 4318
Godina : 42
Datum upisa : 30.10.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 4 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Vanja80 7/4/2016, 12:05

Kiki, pratim te, mada mi dosta bezis! osmeh srce

Vanja80

Broj poruka : 894
Datum upisa : 25.01.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 4 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Lija 7/4/2016, 13:01

Zene jel se desavalo nekoj od vas da u petom mesecu oseca pritisak unutra, kao na grlic materice? Juce sam mozda malo preterala sa aktivnostima, posle sat vremena setnje samo sam odjednom imala taj neki cudan pritisak i osecaj tezine negde skroz dole. Kao da mi je beba svom tezinom pritisnula na grlic materice, ali nista nije bolelo, samo pritisak. Odmah smo seli na taksi i dosli kuci i cim sam legla prestalo je i evo danas ne osetim apsolutno nista, sve normalno. Pre neki dan sam bila kod dr i bilo je sve ok, danas smo 18+5 nedelja.
Lija
Lija

Broj poruka : 267
Datum upisa : 04.10.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 4 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Blanka 7/4/2016, 13:32

Lijo, desava se naravno kad pretjeramo sa aktivnostima. To je znak da bebcu i ne prija bas. Dobro je sto je stalo odmah nakon odmaranja. Pokusaj cesce da odmaras i da aktivnosti smanjis. Svakako , stomak raste, materica se rasteze, ligamenti. Sve sto osjecas je normalno, ali pokusaj da smanjis aktivnosti zbog kojih dolazi do pritiska i svakako to prijavi doktoru na sledecem pregledu.
Uzmi magnezijum direkt dobar je.
Blanka
Blanka

Broj poruka : 4318
Godina : 42
Datum upisa : 30.10.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 4 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od kiki5 7/4/2016, 14:00

Lijo,sto kaze Blanka sigurno je to od pojacanih aktivnosti.Gledaj da se sto vise primiris,ako si u mogucnosti,verovatno to bebcu vise odgovara.Znas li pol bebe?Postavi ticker da te pratimo...
Blanka i ja svaku noc sanjam svakakve snove, pa mi smesno sta mi sve pada na pamet i sta sanjam. Mi trudnice bas imamo zivopisne snove.Jednu noc sam sanjala da sam tako plakala,da sam se probudila i pomislila da je to stvarno..  b

kiki5

Broj poruka : 350
Datum upisa : 21.09.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 4 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od caci 7/4/2016, 14:01

Lija mi smo isto trudne sreca
I ja ponekad osetim isto to, Blanka ti je lepo objasnila nemam nista sta da dodam. yes
Meni je danas malkice bolje juce sam pravila ispiranja neka 3 puta, a i danas nastavljam.
Nego da pitam....osetila sam bebicu jos pre nekih 2 nedelja i od tada vrlo je cesto osecam, naravno vise kad se odmaram i lezim . E sad ovih par dana nesto je slabije osecam moze li to da bude od Magneziuma sa B kompleksom koji sam pocela da koristim od ponedeljka ?????
E a sto se snova tice....ponekad me stid samu sebe kad se seitim sta sve sanjam lol!
caci
caci

Broj poruka : 4530
Godina : 42
Location : Tetovo,Macedonija
Datum upisa : 22.01.2009

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 4 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Lija 7/4/2016, 14:45

Pretpostavila sam da je od previse aktivnosti, malo smo se zaneli i mislili da mogu da setam ko ranije. U svakom slicaju, necemo vise u tako duge setnje. Uglavnom se trudim da lezim iako je sve ok, ali brinem se malo i da se ne ulenjim previse, ne valja ni to. Doktor mi je rekao da smem i da vezbam, ali ipak se plasim pa nikako da pocnem.

Imacemo devojcicu! bebe Pre neki dan su nam potvrdili na pregledu. Stavicu ticker ovih dana, vreme je stvarno. Skoro smo na pola puta, a mene i dalje uhvati povremeno neki uzasan strah, sve se plasim da nesto ne ureknem iako nikad nisam bila sujeverna. Sigurna sam da tu nisam jedina...

Caci, vidi stvarno, nisam ni primetila tvoj ticker :)
Lija
Lija

Broj poruka : 267
Datum upisa : 04.10.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 4 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od BabyBear 7/4/2016, 14:49

Bravo Lijo za devojcicu. Bice to jedna mamina i tatina maza smajli angel
BabyBear
BabyBear

Broj poruka : 4268
Godina : 54
Location : Beograd
Datum upisa : 19.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 4 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Blanka 7/4/2016, 14:50

Caci super sto je bolje stanje sa donjim trapom, ekstra. Nastavi,samo ne pretjeruj da ne poremetis ph vrijednost,mozda ti je 3 puta previse. Danas smanji bolje je. A sto se tice bebca, oni kao i mi imaju svoje faze, nekad su manje nekad vise aktivni. Kad se odmaras i lezis na ledja i duboko dises osjetices ga prije nego kad se kreces, sve je to normalno. To sam sve citala u knjizi " Sta da očekujete dok cekate bebu" knjiga je sjajna,mnogo toga naucis.

Lijo bravo za djevojcicu jeeee osmeh srce
Blanka
Blanka

Broj poruka : 4318
Godina : 42
Datum upisa : 30.10.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 4 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od tatjanica 7/4/2016, 20:50

...samo da ljubnem nase trudnice,mamice i decicu!!!
tatjanica
tatjanica

Broj poruka : 1508
Godina : 46
Location : kotor/subotica
Datum upisa : 28.10.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 4 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od BiKsi :) 7/4/2016, 23:50

Lijo,  uspori,  mada je moguce da se to beba javlja!  Jesi li pocela da je osecas,  mozda je to to? 

Caci,  obavezno nabavi pojas za trudnice i sto vise horizontala,  dok ti se posteljica ne podigne. Ja sam Arsu tako redje osecala kad se obrne,  mozda se i tvoja beba okrenula. 

Ljubac trudnaje!
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 4 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Mimi12 8/4/2016, 07:37

Devojke, ja sam se izgleda razbolela. Imam 37 C od juce, glava mi je teska, ne mogu s jastuka da je dignem. Osecam se uzasno malaksalo. I to mora da sam odlaskom u dz zaradila. Isla sam zbog doznaka i da pocnem da dobijam fraxi kod njih. Isla tri puta i - evo me u krevetu.
Ja sam druga polovina sedme nedelje, znam da je za tu starost trudnoce ovo mnogo opasno. Je li bila bolesna neka od vas tada?

Mimi12

Broj poruka : 1758
Datum upisa : 21.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 4 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od BabyBear 8/4/2016, 09:48

Joj Mimi, cuvaj se molim te osmeh srce
BabyBear
BabyBear

Broj poruka : 4268
Godina : 54
Location : Beograd
Datum upisa : 19.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 4 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od kiki5 8/4/2016, 10:02

Lijo bravo za malenu devojcicu  osmeh srce bebe
Sto se tice tog straha potpuno te razumem,tako sam se i ja osecala u jednom periodu.Sve ce biti lakse kad osetis ( ako vec nisi) pokrete bebe,e onda ces uzivati u potpunosti.

Mimi zelim ti da sto pre ozdravis,najbolje da konsultujes lekara,ako budes trebala nesto da pijes.

kiki5

Broj poruka : 350
Datum upisa : 21.09.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 4 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Lija 8/4/2016, 10:06

Biksi, kiki, mislim da sam je osetila, pre neki dan je bas skakutala celo vece i onda posle nekoliko dana nisam osetila nista. Sve cekam da se ponavlja pa da kazem - e to je to! A ona malo hoce, malo nece :) sinoc sam osetila isto to, pa racunam da samo ne mogu jos da uhvatim redovno pokrete.
Hvala vam puno svima!

Mimi, ja nisam bila, ali znam zenu koja je bila bolesna tako rano u trudnoci i sve je bilo skroz ok. Mislim ona se namucila sa zacepljenim nosem, ali bebi nista nije smetalo. Pij sto vise tecnosti i jedi ako mozes voca, spavaj i koristi marisol kapi za nos i izborice se organizam. Probaj caj od nane i pilecu supu, to je svakako dobro za prehladu a meni je i vise prijalo od vode dok mi je bilo muka. A ako krene da se penje temperatura i malo svakako pisi doktoru da vidis sta ti je ciniti.
Lija
Lija

Broj poruka : 267
Datum upisa : 04.10.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 4 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Mimi12 8/4/2016, 10:22

Hvala svima!
Dr Sonja nam je svima jos u Pragu rekla nista ne piti do 38,5, tek posle paracetamol. Nije mi velika temp samo sam sva polomljena. Ne bih se uzrujavala pre i posle da me je ovo strefilo, nego sto sam u nedelji u kojoj sam. I jos nisam isla celu nedelju na posao bas da se ne bih razbolela!

Mimi12

Broj poruka : 1758
Datum upisa : 21.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 4 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od tatjanica 8/4/2016, 10:26

,,,mimi,bas mi je zao sto si se razbolela,ti domovi zdravlja su pravo leglo zaraze....ja sam sama sebi davala fraxi,samo da ih zaobidjem....ne znam da li imas tu mogucnost?....doduse,ja sam ga kupovala,ali raspitaj se da li imas postedu kao trudnica! :*
tatjanica
tatjanica

Broj poruka : 1508
Godina : 46
Location : kotor/subotica
Datum upisa : 28.10.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 4 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od BiKsi :) 8/4/2016, 10:46

Mimi,  moguce da se tako osecas zog trudnoce,  ne mora da znaci da si se prehladila.  Temp od 37 je skoro uvek prisutna u trudnoci,  zbog povisenog progesterona.  To sam ovde naucila pd jedne nase clanice.
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 4 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Mimi12 8/4/2016, 10:53

Volela bih Biksi da si u pravu, ali ne mogu glavu s jastuka da dignem.
A meni fraksiparin ne daju u DZ. A sta mi i vredi kad ne mogu sama da ga primam. Daje mi ga MM kad moze, kad nije tu idem i placam negde. Ovo sa odlaskom u DZ mi se cinilo cak kao dobra stvar, ali sad nisam vise sigurna i ne znam sta da radim. Svakako tek na UZ za 10 dana cu saznati da li je sve u redu s bebom.

Mimi12

Broj poruka : 1758
Datum upisa : 21.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 4 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 4 od 40 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 22 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu