KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

+47
medolino
tiramisu
Deni
libra35
Blanka
lenjivica
Vanilla
Niny
fight&faith
jadranka
Vuchica
Zmajuška
Jerapetra
saska1
Tebi
alex11
SladZana
masato
mirjanamirjana1986
sanja 73
Bobaue
PalcicaBg
Eho
Ancica 87
MalaSaJuga
alisa
Smrdica
Sirijus
tatjanica
Lija
Šašava
Vanja80
noja
micaubica83
BabyBear
Sofija Veks
sandrolina
caci
nina :)
mimi85
BiKsi :)
bak
kiki5
annci
AriesGirl
Vecka
Mimi12
51 posters

Strana 23 od 40 Prethodni  1 ... 13 ... 22, 23, 24 ... 31 ... 40  Sledeći

Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 23 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Blanka 6/5/2016, 14:42

Naravno da ne, pa ko to moze. Ja recimo gledam da bude raznovrsno. Evo ovako izgleda otprilike jedan moj dan.
Kasno ustanem, doruckujem bjelanca ( kajganu od 5,6,7 bjelanaca kako kad) sira ( tvrdi edamer ili kozji jer ga bas volim) proteinski hleb, volim salate sve vrste pa izmem masline, krastavac, paradajz. Ponekad doruckujem tunjevinu ( ali nju smijes samo jednom nedeljno zbog žive kazu ne valja) , riblje stapice, obozavam ledo stapice od povrca ima ih kao burgeri i kao stapici , osnovna namirnica je spanac, to mi nekako bas prija za dorucak...
Prije rucka pojedem vocku, obicno jabuku zelenu, grickam bademe i sjemenke to je stalno na stolu pa grickam.
Rucak meso obavezno ( izbjegavam svinjsko jer ga ne volim nesto) svako drugo jedem samo ne jedem ono masno bijelo, salatu obavezno, supicu, i puno povrca jedem, ali bas puno, obicno bareno ili kuvano.
Popodne smiskam voce crveno ( ribizle, jagide kupine i sl) sa cveklom i to bogami bude jedan obilati obrok. Uvece zitarice , jedem ovsene sa balans jogurtom 0% masti i tu smiksam posnu plazmu,neke integralne zitarice, laneno sjeme, i sve sto imam od ostalih zitarica, ali primat su mi ovsene.
To je otprilike jedan moj dan, s tim sto nekad pojedem bananu izmedju ( sad mogu jer mi je oggt odlican) a citruse svakako cijedim kao vocne sokove jer pijem tothemu za gvozdje pa sipam u cijedjenu pomorandzu, limun, grejp.
A kad se zazelim slatkog ( jer proste secere i bijelo brasno ne jedem) uzmem kocku dvije crne cokolade sa 70% kakaa ili vise.
To bi otprilike bio jedan moj dan.
Uh, raspisah se sreca
Blanka
Blanka

Broj poruka : 4318
Godina : 42
Datum upisa : 30.10.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 23 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od masato 6/5/2016, 15:46

Blanka, super ti je jelovnik, al mani te jogurte sa 0 % masti, oni su puni skroba, ne treba ti to zbog secera. A ovsene mislim da se teze vare, pa su bolje prepodne. :-)
masato
masato

Broj poruka : 157
Godina : 45
Location : Nis
Datum upisa : 10.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 23 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Blanka 6/5/2016, 16:04

masato ::Blanka, super ti je jelovnik, al mani te jogurte sa 0 % masti, oni su puni skroba, ne treba ti to zbog secera. A ovsene mislim da se teze vare, pa su bolje prepodne. :-)

Draga Masato, meni je endokrinolog rekla da mogu balans 0% meni nekako prija zbog varenja , a ovsene mekinje imaju manji glikemijski index pa sam ih nekako navikla od prije kad sam bas bas vodila racuna o seceru. Sad se i opustim nekad pa dodam i ostale zitarice, jer mi je secer ok. Pojedem ja i ujutro zitarice nego pravim pauze zbog suplemenata gvozdja jer zitarice jedem sa jogurtom a bas se i ne propurucuju mlijecni proizvodi zbog apsorbcije gvozdja ( kazu 3h treba da prodje od popijene tablete) pa eto nekako to kombinujem. A jogurt i mlijeko moram unositi zbog kalcijuma.
Inace da dodam, da nikad nisam bila zdravija, ranije mi je burek bio majka, a sad sa promjenom ishrane se stvarno osjecam super i definitivno sa zdravom ishranom nastavljam i kasnije.
Blanka
Blanka

Broj poruka : 4318
Godina : 42
Datum upisa : 30.10.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 23 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od masato 6/5/2016, 16:37

Meni je bas endokrinolog skrenula paznju na jogurte sa 0% masti, zato ti rekoh. Ja sam u trudnoci pila obican balans, ali je meni resenje za sve kiselo mleko. Otkad sam pocela da se hranim po principima hrono ishrane, resih secer, ostadoh trudna, ma neverovatno koliko ishrana znaci. Ljubim te tvoje skocice loptice.
masato
masato

Broj poruka : 157
Godina : 45
Location : Nis
Datum upisa : 10.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 23 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Blanka 6/5/2016, 17:45

Eto koliko doktora toliko misljenja,ona je meni pominjala da u tom 0% ima najmanje neke oligofruktoze, uglj.hidrata i sl. Ma ko će im ga znati. Bitno je da smo mi došle do cilja. Ljubi i ti to malo čudo. ljubav zagrljaj
Blanka
Blanka

Broj poruka : 4318
Godina : 42
Datum upisa : 30.10.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 23 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od BiKsi :) 6/5/2016, 17:47

Masato, i meni hrono definitivno najvise odgovara.
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 23 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Mimi12 6/5/2016, 22:33

Super ste zene moje! Blanka ti mozes otvoriti i privatnu praksu posle trudnoce Wink .
Ja sam pocela pomalo da jedem belog hleba otkad je pocelo da mi bude bas mnogo muka. Jedino mi je on prijao. Nisam ponosna na to, ali kome je bilo mnogo muka-razumece kako je to kad od neceg osetis olaksanje bar malo. Inace nisam ljubitelj testa, beli hleb ne jedem godinama.
Rezultat: za manje od 2,5 nedelje sam dobila 1 kg i glukoza je otisla sa 4,1 na 5,0. S obzirom da slatko ne uzimam ni zalogaj, to je samo od to malo belog hleba. Doktorka me je isto izgrdila. Tako da se nadam da ce se uskoro smanjiti ove mucnine i da cu ovo regulisati.
I hvala puno! Ja sam se uplasila kad sam procitala sto se sve dnevno preporucuje trudnicama da pojedu. Ja inace imam problem sa varenjem i ne mogu vise od dve stvari u jednom obroku da jedem. Tako da mi nije jasno kako bih to sve smestila u nekih 14-15 sati koliko sam budna.
Pisite ako imate jos kakvih ideja i predloga.

Mimi12

Broj poruka : 1758
Datum upisa : 21.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 23 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Blanka 6/5/2016, 22:45

Ne rekoh ti, ja nekad jedem 3.obroka nekad 4, nekad 5 sve zavisi od dana do dana, kad sam bas gladna jedem i u 2 h uvece jer ionako slabo spavam. Na silu nista. I bolje da imas manje obroke a cesce. Radis onako kako se osjećaš. A jesi probala Tonus hleb? Ja ga odavno jedem, kad nema ovog proteinskog jedem Tonus. I puno, puno vode pij, ja sam inace prije trudnoce bas slabo unosila tecnost, vodu narocito,a sad imam bocu ispred sebe i onda sipam pa znam da na dan popijem 2 l sto je za mene uspjeh, jer nekad sam mogla litar vode da pijem nedelju dana. Nadam se da ce ti te mucnine brzo prestati pa da konacno uzivas u trudnoci i raznim djakonijama. ljubav
Blanka
Blanka

Broj poruka : 4318
Godina : 42
Datum upisa : 30.10.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 23 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Mimi12 6/5/2016, 22:52

Jedem Tonus inace. Ali sad mi se eto trazi bas beli hleb. Onaj kao od plastike.
Voda...hm...da...Pijem, jer sam se uplasila sto sam imala proslog puta mnogo bakterija u urinu (srecom nisu bile patogene). Do tad sam pila vodu....ali nisam vodila racuna koliko. Sad gledam. I urin mi je ok. Sigurno bih trebala jos koju casu, ali i ovo je vise nego sto sam ikad pila.

Mimi12

Broj poruka : 1758
Datum upisa : 21.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 23 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od micaubica83 6/5/2016, 22:52

Aj i ja da napisem posto sam celu trudnocu bila na takvoj ishrani zbog secera.Beli hleb nikako,masno,slatko,mesne preradjevine ne,osim sunke.Hleb mi je Mesila mama bez kvasca od 3 vrste brasna dok nisam otisla u bolnicu gde nas je posecivala nutricionista i dala listu ishrane sta smemo da konzimiramo.Ujutru malo sunke,jogurt smess koliko hoces ali sa o,5 mlecne m. Kuvana jaja,od sira samo mladi sir ostali su zabranjeni,od ribe oslic,od mesa piletina i teletina,boranija,grasak,kupus sva jela smes ali nemasna i nezacinjena.Dok sam bila kos kuce malo sam i solila a u bolnici bukvalno sve neslano.mozes ponekad i mleko a os voca mi je bilo sve zabranjeno sem zelenih jabuka koje inace mrzim.
micaubica83
micaubica83

Broj poruka : 442
Datum upisa : 07.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 23 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od micaubica83 6/5/2016, 22:58

Alex meni je od 3 meseca grlic bio 1,5 pa sve do kraja trudnoce,to je rucno merenje.Bila sam ubedjena da ce mi raditi serklaz ali moj dr kada me je gledao vaginalnom sondom je rekao ne,izdrzace tvoj grlic bez serklaza i tako je i bilo.A duzina tvog grlica je super tako da nemas razloga za brigu.Jedino cime su me dr udavili da lezim celu trudnocu na levom boku da bi beba imala dobar protok i iskljucivo vaginalno da stavljam uttogestan.Do kraja sam iznela blizanacku trudnocu sa tolikim grlicem
micaubica83
micaubica83

Broj poruka : 442
Datum upisa : 07.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 23 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Mimi12 6/5/2016, 23:06

Hvala Mico! Jedino sam ja citala da ne sme bas svez sir, vec ovi punomasni zbog bakterija.
Ja jos jedem sve posoljeno i normalno zacinjeno (bez preterivanja), pa cu pokusati to smanjiti sledeceg meseca kad bude trebalo da pocnem sa ukidanjem glukofaza. Kolikogod da nisam neki veliki ljubitelj zacina, tesko bi mi bilo bas sasvim npr neslano. Ali ako se bude moralo i to...prezivecemo. Sve zarad cilja!

Mimi12

Broj poruka : 1758
Datum upisa : 21.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 23 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Blanka 7/5/2016, 00:35

Da, neko jede mladi sir, ali se ne preporucuje u trudnoci nista sto nije obradjeno, zbog listerije koja je opasna u trudnoci, vec samo sirevi obradjeni od pasterizovanog mlijeka, tvrdi sirevi.. Mada ima trudnica koje ih jedu i nista, kao i sve suhomesnate domace proizvode. Jednom mi je svekrva moje drugarice rekla za sir " jedi čoče nista ti nece biti kako smo mi jele svasta vi sad sve nesto izvoljevate" Evo moj sin nista mu ne fali, samo je malo šklempav hahahaha. Umrla sam od smijeha, ali zaista je tako. Nego smo mi iz price vto previse oprezne, i ja bih crkla kad bih pojela neato sto se ne preporucuje jer bih se stalno pitala jesam li sto naskodila bebama, takva sam.
Blanka
Blanka

Broj poruka : 4318
Godina : 42
Datum upisa : 30.10.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 23 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Mimi12 7/5/2016, 09:04

Hahaha, pa da znas da je mozda svekrva tvoje drugarice i u pravu. Ali kad vec imas neku informaciju sto bi smela a sto ne, kako je ukloniti iz glave posle?
Zapravo to preterivanje sa hranom i u narodu sto se zvalo "jesti za dvoje" je bilo dobro za bebu. Beba bi uzela sto joj treba i sigurno joj nista nije nedostajalo. Ali je lose za majku, od raznih vrsta bolesti do viska kilograma koji su mnogim zenama ostajali zauvek.

Mimi12

Broj poruka : 1758
Datum upisa : 21.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 23 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od MalaSaJuga 8/5/2016, 22:30

Pozdrav debelice osmeh srce srca srca srca
MAZITE STOMACICE, brzo dodje porodjaj, bebe izadju a stomak nestane. tako mi nedostaje, prosle godine sam bila velika i debela. pozelela sam opet, nego cekam ovu nasu tatjanicu da se odluci kad ce mo opet zajedno da budemo trudne...hihi yes queen queen
MalaSaJuga
MalaSaJuga

Broj poruka : 2140
Godina : 32
Location : Leskovac
Datum upisa : 04.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 23 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Mimi12 8/5/2016, 23:31

Sanja, mozes i sa nama da trudnujes, ne moras da cekas Tatjanu osmeh srce .

Mimi12

Broj poruka : 1758
Datum upisa : 21.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 23 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od tatjanica 9/5/2016, 13:04

...sanjciiiii,pa ja sam izgleda trudnaaaaa....eto,ti si predosetilaaaa...totalno sam zbunjena,kasni mi tri dana,test pozitivan,beta 917 ....nisam josh nikom rekla,vi ste prve....uffff,sedim tu u agenciji i blenem u ovaj test ko blesava..... Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 23 2eq8byo


Poslednji izmenio tatjanica dana 9/5/2016, 13:08, izmenjeno ukupno 1 puta
tatjanica
tatjanica

Broj poruka : 1508
Godina : 46
Location : kotor/subotica
Datum upisa : 28.10.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 23 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od mimi85 9/5/2016, 13:06

Tatjaniceeeeeee!!!!!!! Bravoooooooo!!!!!!!!!!yeslikeitgood jobiznenađenjevvvvv Nemas pojma kako si me obradovala!d
mimi85
mimi85

Broj poruka : 3352
Godina : 39
Datum upisa : 03.11.2015

https://mimainmiraculousadventure.blogspot.com/

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 23 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od tatjanica 9/5/2016, 13:09

...mimice,sad chesh ti mene da obradujesh! sunny queen love
tatjanica
tatjanica

Broj poruka : 1508
Godina : 46
Location : kotor/subotica
Datum upisa : 28.10.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 23 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od noja 9/5/2016, 13:15

Tatjanice CESTITAMO queen sunny sunny sunny sunny
noja
noja

Broj poruka : 6242
Godina : 45
Location : tamo gde Dunav teče
Datum upisa : 24.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 23 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od tatjanica 9/5/2016, 13:37

...hvala nojaaaa,ljubim teeee...ovo je bash veliko iznenadjenje za mene....inache,danas sam dobila i lepe vesti za mamu,bila je u kamenici,nece trebati na hemo ili zrachenje,predlazhu operaciju!...isplakah se jutros u crkvi i sad mogu gde hochu! ..eto,grlim vas sve i sa sve ovim testom u ruci odoh kuchi da javim dragom!!!
tatjanica
tatjanica

Broj poruka : 1508
Godina : 46
Location : kotor/subotica
Datum upisa : 28.10.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 23 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od kiki5 9/5/2016, 14:27

Tatjanice draga,evo i ovde da ti cestitam od sveg srca i bas,ali bas bas mi je drago sto nam se pridruzujes na ovim stranama.
Bas si nas sve tako prijatno iznenadila..Sofka ce da dobije pojacanje,jeeeeeee
srca1 srca1 trudnica d d d c

kiki5

Broj poruka : 350
Datum upisa : 21.09.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 23 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Ancica 87 9/5/2016, 15:07

Reko da zvirnem sta rade trudnjasce,kad ono suprise,suprise........ Very Happy srca1 family as bebe trudnica Sta radi pomorac kad dodje u ravnicu.... hihihihih draga moja Tatjanice,cestitam ti od srca,divno.... Bravo i za mamu...Sanjci trk za njom... :)... Ne zamerajte druge zene sto dalje nista napisati necu...:* svima!

Ancica 87

Broj poruka : 1382
Datum upisa : 05.09.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 23 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Niny 9/5/2016, 15:11

Tatjanice, pa to su divne vesti :) bas si me obradovala. Drago mi je i za tvoju mamu. Mogu misliti kako ce muzic da se obraduje kad cuje
Niny
Niny

Broj poruka : 3309
Godina : 46
Location : Bgd
Datum upisa : 16.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 23 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Blanka 9/5/2016, 15:16

Tatjaniceeeee, good job bravo srca
I odje da se obradujem kao na koracima. Dobro nam dosla na trudnicke strane mnogo sam HAPPY zbog tebe. Jeeeeeee. Eto Sofki drustvo love
Blanka
Blanka

Broj poruka : 4318
Godina : 42
Datum upisa : 30.10.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 23 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 23 od 40 Prethodni  1 ... 13 ... 22, 23, 24 ... 31 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu