KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

BB-Dva ovna pošla po svoje ovčice (slika je iz mladjih dana)

+47
SladZana
Eho
ahosame
aurora
twinsi
zumbulcic
ivanicasale
libra35
SoJa
lenjivica
Amna84
Vecka
Smrdica
Niny
Vuchica
HappyGirl
MalaSaJuga
Bobaue
srculence 84
AriesGirl
saska1
PalcicaBg
Ancica 87
OKacica
zsuki75
nina :)
Zmajuška
kiki5
Jerapetra
bak
Dora1
Lina73
tatjanica
jelena.kuburic
sanja 73
Sirijus
Vanja80
mimi85
alisa
micaubica83
Pikseta
Mimi12
noja
Blanka
Tebi
BiKsi :)
BabyBear
51 posters

Strana 42 od 44 Prethodni  1 ... 22 ... 41, 42, 43, 44  Sledeći

Ići dole

BB-Dva ovna pošla po svoje ovčice (slika je iz mladjih dana) - Page 42 Empty Re: BB-Dva ovna pošla po svoje ovčice (slika je iz mladjih dana)

Počalji od BabyBear 3/5/2016, 10:48

Alisa, videla sam sve i procitala, hvala ti.

Samo moram jos jednom da napomenem da san ja u menopauzi, da nemam cikluse, tj imam ih ali ih izazivam cikloprovinovom (cini mi se da sam negde na tim stranicama procutala da ona spusta PG, ili me ispravi ako gresim jer sam svasta citala), znaci da nemam ni folikule i nema ni aspiracije ni jc, nego sam isla na donaciju jc. Sto kaze Mimi, da ne bude zabune Very Happy
BabyBear
BabyBear

Broj poruka : 4268
Godina : 54
Location : Beograd
Datum upisa : 19.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

BB-Dva ovna pošla po svoje ovčice (slika je iz mladjih dana) - Page 42 Empty Re: BB-Dva ovna pošla po svoje ovčice (slika je iz mladjih dana)

Počalji od alisa 3/5/2016, 11:39

Znam BB da si isla na donaciju samo sam htela da kazem da sto se tice proizvodnje pg zbog ovulacije i zutog tela da ste tu u slicnoj situaciji jer niko ko ide na vto nema zuto telo da podstakne proizvodnju pg... a da cikla spusta nivo pg-a sam napisala da se meni to cini jer sam i ja na cikli vec 6 godina i uzasno mi je nizak pg 3 dc , manje od 0.10 i niko od doktora se nije obazirao na to... s tim sto svaki put kad sam isla na uz imala sam po neki folikul koji se lepo razvijao a ovog meseca izgleda imam i jedan koji nije pukao i pretvorio se u cistu Rolling Eyes
alisa
alisa

Broj poruka : 1753
Godina : 45
Datum upisa : 01.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

BB-Dva ovna pošla po svoje ovčice (slika je iz mladjih dana) - Page 42 Empty Re: BB-Dva ovna pošla po svoje ovčice (slika je iz mladjih dana)

Počalji od ivanicasale 3/5/2016, 12:17

Baby bas mi je zao,glavu gore zagrljaj
ivanicasale
ivanicasale

Broj poruka : 2280
Godina : 36
Location : Zajecar
Datum upisa : 28.09.2013

Nazad na vrh Ići dole

BB-Dva ovna pošla po svoje ovčice (slika je iz mladjih dana) - Page 42 Empty Re: BB-Dva ovna pošla po svoje ovčice (slika je iz mladjih dana)

Počalji od Mimi12 3/5/2016, 14:02

Ne spusta cikloproginova progesteron, nema smisla, i sama ga sadrzi (braon tablete). Ona samo dodaje polne hormone koji nedostaju zenama u perimenopauzi i menopauzi kako bi teorijski imale ciklus sto je vazno zbog balansa samog organizma i ostalih hormona. Ono sto joj u novije vreme zameraju je to sto je to sinteticki pg, a pojavljuju se noviji proizvodi pa ne znam je li u pitanju samo marketing. Ja sam joj verna vec 3 god, resila mi je mnoge probleme i iskreno ne zanima me poreklo tog pg u njoj.
Tako da je moj savet da ne verujete svemu sto se pise po forumima. Ljudi nisu nekad svesni odgovornosti za napisanu rec. Sve sto pisemo citaju hiljade drugih devojaka i zena i moze neka da se uhvati za pogresnu informaciju i da je prihvati kao tacnu. Nikada nisam napisala nesto sto mi nije rekao doktor ili sto nisam procitala iz pouzdanog izvora. A ako je neproverena informacija, napisem da je neproverena.
Predlazem svima da je najbolje da o hormonima pricate sa svojim endokrinologom.

Mimi12

Broj poruka : 1758
Datum upisa : 21.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

BB-Dva ovna pošla po svoje ovčice (slika je iz mladjih dana) - Page 42 Empty Re: BB-Dva ovna pošla po svoje ovčice (slika je iz mladjih dana)

Počalji od BabyBear 3/5/2016, 14:18

Slazem se potpuno sa Mimi. I ja sam na cikli vec sigurno 1 godinu i meni jako prija.
Sad kad budem dobila ciklus posle ovog FETa, odmah cu krenuti ponovo sa ciklom. Mimi, jel bese cikla ide od 5. dc?

A sto se endokrinologa tice, ja hocu moju da promenim jer nisam zadovoljna njom.
BabyBear
BabyBear

Broj poruka : 4268
Godina : 54
Location : Beograd
Datum upisa : 19.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

BB-Dva ovna pošla po svoje ovčice (slika je iz mladjih dana) - Page 42 Empty Re: BB-Dva ovna pošla po svoje ovčice (slika je iz mladjih dana)

Počalji od Mimi12 3/5/2016, 14:43

U uputstvu pise od 5. cini mi se, ali je meni dr endok. rekla  od 3. i tako je pijem od pocetka.
I iskreno da ti kazem, ako nekad zaboravim da je kupim na vreme ili sl., pa pocnem 4., vidim razliku. Jer valjda taj estrogen je toliko nizak, da mu treba pomoc ranije. E sad ne znam je li ona tako rekla za "moj slucaj" ili tako kaze svima, pa ti najbolje pij kako si navikla.

Mimi12

Broj poruka : 1758
Datum upisa : 21.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

BB-Dva ovna pošla po svoje ovčice (slika je iz mladjih dana) - Page 42 Empty Re: BB-Dva ovna pošla po svoje ovčice (slika je iz mladjih dana)

Počalji od alisa 3/5/2016, 18:11

I meni je Vujovicka rekla od 3dc .... prvi put od 3dc onda 21 dan pijem pa 7 dana pauze i 8 pocinjem ponovo bez obzira koji mi je dc.... sad se pitam da mozda ne gresum tu.... mozda svaki mesec treba da pocnem od 3dc... ja sam obicno dobijala 2- 3 dana posle zadnje tablete tako da sledeca kutija posle 7 dana pauze mi je pocinjala na 5 dc..... sad mi se nesto poremetilo.... prosli mesec mi je kasnila 7 dana pa sam novu kutiju pocela 1dc... i ovaj mi je zakasnila... i nesto su mi se generalno hormoni pokarabasali....
Sto se tice pg-a u cikli o tome je pisala i Amna... njoj je endokrinolog rekao da se taj sinteticki pg u cikli ne resorbuje dobro pa joj je prepisao samo Proginovu i neki Gensedin koji je valjda kao prirodni pg.... Znam da su braon tabletice progesteron ali ako on radi posao zasto je onda nama pg nizak? Otuda zakljucak da taj pg iz cikle i nije najsjajnije resenje
alisa
alisa

Broj poruka : 1753
Godina : 45
Datum upisa : 01.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

BB-Dva ovna pošla po svoje ovčice (slika je iz mladjih dana) - Page 42 Empty Re: BB-Dva ovna pošla po svoje ovčice (slika je iz mladjih dana)

Počalji od Mimi12 3/5/2016, 18:37

Pa nizak je jer on ne ostaje u organizmu kad se uzima u tabletama. Zato se pije svakog dana, to je doza koja deluje dnevno. To se zove supstitutivna terapija. CP ne popravlja prirodne hormone, nego ih zamenjuje. Ne moze nijedan lek da zameni prirodu, na zalost. Da izvadis krv dok pijes braon tablete, bio bi bolji rezultat (lazan).
Ja sam isto kod Vujovicke, ali se ne secam da mi je rekla za tu pauzu od 7 dana. Bacila si me u razmisljanje sad.... Ja je uvek pijem od 03. dana. Moguce je i da sam ja nesto propustila..... Mada su meni sa njom tacni ciklusi.
I ako je pogresno, sad dzabe, prosle 3-4 godine Razz

Mimi12

Broj poruka : 1758
Datum upisa : 21.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

BB-Dva ovna pošla po svoje ovčice (slika je iz mladjih dana) - Page 42 Empty Re: BB-Dva ovna pošla po svoje ovčice (slika je iz mladjih dana)

Počalji od BabyBear 3/5/2016, 18:46

Alisa, opet ti kazem, meni je nizak zbog menopauze najverovatnije, ali ja sam 10 god starija od tebe i verovatno nismo uporedive. Ne moze se generalizovati. Svaka zena je slucaj za sebe i sto odgovara jednoj ne mora da znaci da ce odgovarati drugoj.
Drugo, ne moze za sve da se nadje razlog zasto nesto ne valja i nacin da se otkloni nesto sto se poremetilo. Da je to tako jednostavno, sve mi bi znale sta da radimo i bile trudne uveliko. Pratim ja vas redovno vec neko vreme na Suplementima i mislim da ste od silnog trazenja razloga i pokusavanja da sredite stanje hormona iz meseca u mesec, napravili mozda neki karambol u organizmu, jer koliko vidim svaki mesec menjate nesto, cajeve, itd. Ne moze to bas za 1 mesec da se regulise, pa kad se ne regulise, hajde sledeci mesec da uzmem mesto drugo. Ne znam mnogo o tome, ali znam da je 1 mesec malo da se nesto dovede u red. Mislim da tim cestim menjanjem samo moze da se unese neki poremecaj u organizam. Daj Boze da gresim...

Sto se tice cikloproginove, dobro je pijes. Prvi put samo ide od 3. ili 5. ili kog vec dc se krene, a ako pijes redovno onda ide 7 dana pauze pa 8. pocnes ponovo i tako u krug. Nema veze kad ti dodje u medjuvremenu ciklus, tako da ne gresis. I Annci mi je jednom davno tako rekla jer je i ona na cikli dugo bila.

A sto se doktora tice, to je tek posebna prica. Svaki od njih ima neku svoju skolu i svoj nacin lecenja. Evo ja ih promenih nekoliko i svako drugacije Very Happy
BabyBear
BabyBear

Broj poruka : 4268
Godina : 54
Location : Beograd
Datum upisa : 19.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

BB-Dva ovna pošla po svoje ovčice (slika je iz mladjih dana) - Page 42 Empty Re: BB-Dva ovna pošla po svoje ovčice (slika je iz mladjih dana)

Počalji od Mimi12 3/5/2016, 18:47

Sad cu malo da zloupotrebim BB dnevnik, ali me interesuje sto tebe Alisa toliko brine pg? Koliko sam razumela, jurite celiju iz prirodnog ciklusa. Bitan ti je estradiol. Pusti progesteron. Svakako ces dobiti terapiju sa utrogestanom posle.

Mimi12

Broj poruka : 1758
Datum upisa : 21.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

BB-Dva ovna pošla po svoje ovčice (slika je iz mladjih dana) - Page 42 Empty Re: BB-Dva ovna pošla po svoje ovčice (slika je iz mladjih dana)

Počalji od BabyBear 3/5/2016, 18:50

Mimi, sad si trudna i sad te bas briga. Sta god da si radila, dobro si radila za sebe likeit

Inace se pije 21+7. Meni to i dodje otprilike na 3. dc. Pijem 21, pa mi dodje posle 4 ili 5 dana, kako kad, pa onda 8. dan krenem ponovo, tako da mi to i jeste npr. neki 3. dc. Tako je i tebi bilo slicno kad bi izracunala. Svakako rezultat je tu Wink
BabyBear
BabyBear

Broj poruka : 4268
Godina : 54
Location : Beograd
Datum upisa : 19.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

BB-Dva ovna pošla po svoje ovčice (slika je iz mladjih dana) - Page 42 Empty Re: BB-Dva ovna pošla po svoje ovčice (slika je iz mladjih dana)

Počalji od Mimi12 3/5/2016, 18:51

Znaci ja ciklu ceo zivot pijem pogresno affraid
Bas cu da pitam dr sledeceg puta kad odem.

Mimi12

Broj poruka : 1758
Datum upisa : 21.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

BB-Dva ovna pošla po svoje ovčice (slika je iz mladjih dana) - Page 42 Empty Re: BB-Dva ovna pošla po svoje ovčice (slika je iz mladjih dana)

Počalji od BabyBear 3/5/2016, 18:51

Slobodno Mimi. Moj dnevnik je i tvoj dnevnik Very Happy
BabyBear
BabyBear

Broj poruka : 4268
Godina : 54
Location : Beograd
Datum upisa : 19.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

BB-Dva ovna pošla po svoje ovčice (slika je iz mladjih dana) - Page 42 Empty Re: BB-Dva ovna pošla po svoje ovčice (slika je iz mladjih dana)

Počalji od BabyBear 3/5/2016, 18:52

Pa nije pogresno. Izracunaj se. Koliko dana posle poslednje tabletice CP dobijes ciklus?
BabyBear
BabyBear

Broj poruka : 4268
Godina : 54
Location : Beograd
Datum upisa : 19.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

BB-Dva ovna pošla po svoje ovčice (slika je iz mladjih dana) - Page 42 Empty Re: BB-Dva ovna pošla po svoje ovčice (slika je iz mladjih dana)

Počalji od Mimi12 3/5/2016, 19:03

Pa za 3-4 dana. Ok, u pravu si, njje strasno. Najgore je kad uzmes nesto zdravo za gotovo i to vise ne proveravas.
Ja sam na tom pocetku svasta pila uz nju, i Estrofem i neke inekcije sam primala, sve po rasporedu koji dan ciklusa. Tako da nije cudo sto sam to ocigledno precula.

Hahha, a najsmesnije mi je sto sam ja najveci ljubitelj cikle i uvek je branim! Samo ne znam kako se pije  b


Poslednji izmenio Mimi12 dana 3/5/2016, 19:06, izmenjeno ukupno 1 puta

Mimi12

Broj poruka : 1758
Datum upisa : 21.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

BB-Dva ovna pošla po svoje ovčice (slika je iz mladjih dana) - Page 42 Empty Re: BB-Dva ovna pošla po svoje ovčice (slika je iz mladjih dana)

Počalji od alisa 3/5/2016, 19:04

Pa meni se bas ne uklapa ta pauza sa 3dc... jer do pre 2 meseca sam sa ciklom zavrsavala cetvrtkom i dobijala vec u subotu, nedelju a novu kutiju pocinjala tek u sledeci petak 8-mi dan pauze a 5-ti dan ciklusa ...
Ne jurim ja pg neko sam svojevremeno razmisljala o njemu pa kad je Bb pitala samo sam joj rekla sta sam nasla...
I ne menjam ja bas suplemente iz meseca u mesec... prvo sam pila cajeve 3 meseca pa napravila pauzu od mesec dana kada sam ubacila i druge suplemente koje evo sad vec drugi mesec pijem... virak sam pocela sad ponovo posle mesec dana pauze.... kazu da se cajevi piju 3 meseca pa mesec dana pauza.... jedino sto sam pocela i izbacila posle mesec dana je nocurak... znam da sta god da se pije pije se min 3 meseca a i ovo sto pijem su vecinom vitamini, bas sam pazila da ne pijem nista sto remeti hormone....
alisa
alisa

Broj poruka : 1753
Godina : 45
Datum upisa : 01.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

BB-Dva ovna pošla po svoje ovčice (slika je iz mladjih dana) - Page 42 Empty Re: BB-Dva ovna pošla po svoje ovčice (slika je iz mladjih dana)

Počalji od Mimi12 3/5/2016, 19:17

Alisa, ja ti lose stojim s tim suplementima, a nesto ni ne verujem posebno u njih.
Jedina stvar koja mi je pomagala, u koju verujem, dok jos ima sanse za trudnocu iz prirodnog ciklusa je - akupunktura. Samo je skupa na dug rok (a jedino tako ima uspeha) a i zahtevno je jer je to ceo koncept zivota. Ako imas mogucnosti i prilike, pokusaj. Samo onda treba da se prestane sa ciklom i svim dodacima koji nisu u skladu sa svim tim.

Mimi12

Broj poruka : 1758
Datum upisa : 21.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

BB-Dva ovna pošla po svoje ovčice (slika je iz mladjih dana) - Page 42 Empty Re: BB-Dva ovna pošla po svoje ovčice (slika je iz mladjih dana)

Počalji od BabyBear 3/5/2016, 19:19

Mimi, jesi li ti isla na akupunkturu sad pre uspesne vto?
BabyBear
BabyBear

Broj poruka : 4268
Godina : 54
Location : Beograd
Datum upisa : 19.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

BB-Dva ovna pošla po svoje ovčice (slika je iz mladjih dana) - Page 42 Empty Re: BB-Dva ovna pošla po svoje ovčice (slika je iz mladjih dana)

Počalji od Mimi12 3/5/2016, 21:34

Nisam vec neko vreme. Isla sam dok sam jos pokusavala da izvucem nesto iz ovih mojih jajnika. I zamalo uspelo, bez bilo kakvog leka. Ali sam imala onda nekih priv.problema, morala sam da prekinem, jer to zahteva stvarno mnogo vremena i para i punu posvecenost, a ja to tad vise nisam mogla.

Mimi12

Broj poruka : 1758
Datum upisa : 21.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

BB-Dva ovna pošla po svoje ovčice (slika je iz mladjih dana) - Page 42 Empty Re: BB-Dva ovna pošla po svoje ovčice (slika je iz mladjih dana)

Počalji od BabyBear 3/5/2016, 21:36

Meni to nema koristi, jel?
BabyBear
BabyBear

Broj poruka : 4268
Godina : 54
Location : Beograd
Datum upisa : 19.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

BB-Dva ovna pošla po svoje ovčice (slika je iz mladjih dana) - Page 42 Empty Re: BB-Dva ovna pošla po svoje ovčice (slika je iz mladjih dana)

Počalji od Mimi12 3/5/2016, 21:49

Pa bilo ko da se bavi ovim bi ti rekao sigurno da da, a ja ne znam sto bih ti rekla. Zao mi je sad da trosis pare kad ti trebaju za ono sto ti trebaju.

Mimi12

Broj poruka : 1758
Datum upisa : 21.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

BB-Dva ovna pošla po svoje ovčice (slika je iz mladjih dana) - Page 42 Empty Re: BB-Dva ovna pošla po svoje ovčice (slika je iz mladjih dana)

Počalji od BabyBear 3/5/2016, 22:07

Pa mislila sam na to jel to utice na moje jc, hormone itd. kad imam svoje, ili i za mene koja nemam?
BabyBear
BabyBear

Broj poruka : 4268
Godina : 54
Location : Beograd
Datum upisa : 19.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

BB-Dva ovna pošla po svoje ovčice (slika je iz mladjih dana) - Page 42 Empty Re: BB-Dva ovna pošla po svoje ovčice (slika je iz mladjih dana)

Počalji od Mimi12 3/5/2016, 22:52

Poslala sam ti pp

Mimi12

Broj poruka : 1758
Datum upisa : 21.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

BB-Dva ovna pošla po svoje ovčice (slika je iz mladjih dana) - Page 42 Empty Re: BB-Dva ovna pošla po svoje ovčice (slika je iz mladjih dana)

Počalji od Dora1 4/5/2016, 22:24

Bb, kako si mi? Grlim!! srca srca
Dora1
Dora1

Broj poruka : 906
Datum upisa : 08.08.2014

Nazad na vrh Ići dole

BB-Dva ovna pošla po svoje ovčice (slika je iz mladjih dana) - Page 42 Empty Re: BB-Dva ovna pošla po svoje ovčice (slika je iz mladjih dana)

Počalji od SoJa 4/5/2016, 22:31

BB, samo da te zagrlim jaaaaakoooo! zagrljaj
Meni je sve ukazivalo da ćeš uspeti, ali, eto, nema pravila. Verujem da ćeš rešiti problem sa Pg-om. Držim fige jako da uspeš u ovoj borbi. cvet

SoJa

Broj poruka : 2029
Godina : 46
Datum upisa : 02.08.2013

Nazad na vrh Ići dole

BB-Dva ovna pošla po svoje ovčice (slika je iz mladjih dana) - Page 42 Empty Re: BB-Dva ovna pošla po svoje ovčice (slika je iz mladjih dana)

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 42 od 44 Prethodni  1 ... 22 ... 41, 42, 43, 44  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu