KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Korak po korak na putu do bete +

+49
HappyGirl
ivanicasale
winni
d77
saska1
Bobaue
Padobranka
Lija
andjeo77
ragaco
Mimi12
SoJa
ahosame
Tebi
masato
bak
bosiljka
AriesGirl
sareni leptir
noja
libra35
annci
Zmajuška
Lina73
BiKsi :)
kiki5
tatjanica
zumbulcic
mirjanamirjana1986
Vanja80
lilly13
jelena.kuburic
Pikseta
SannyP
dzefri
zsuki75
sanja 73
Eho
nina :)
BabyBear
alisa
Dora1
Jerapetra
Blanka
PalcicaBg
srculence 84
Sirijus
dada88
mimi85
53 posters

Strana 39 od 40 Prethodni  1 ... 21 ... 38, 39, 40  Sledeći

Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 39 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od BabyBear 14/4/2016, 22:23

Ivanice nemoj da brines za te bolove, sve je to bas kako treba jer ti si zeno trudna! :-****

Winni, nemoj bez terapije od min 3 meseca da razmisljas da ides u sledeci FET. To ti je moj dibronameran savet zasnovan na licnom iskustvu.

Ahosame, Palcice, navijam jako, najjace :-*

Sanjice, ljubim te trudnice moja mila :-*

Dobrodoslicu zelim novim zenama, a i onima koje nas citaju, a jos nisu zvanicno dosle, a i onima starima koje nas citaju i ne pisu nista (njima poseban poljubac) Wink
BabyBear
BabyBear

Broj poruka : 4268
Godina : 54
Location : Beograd
Datum upisa : 19.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 39 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od SoJa 14/4/2016, 22:25

ivanicasale ::E ja inace sutra idem do Speba da primim pregnil i onda idem svojoj kucici...

Ivanice, 12. dan ti je ok za betu, navijam za trocifrenu, a biće sigurno posle tvojih simptoma! Rekle su ti iskusne cure, a ti veruj, budi pozitivna!
A što se tiče Pregnyla, jel to Nebojša počeo da ga prepisuje, znam da do sad nije, ili mi je promaklo?
Srećno beta beta beta beta roda roda roda roda

SoJa

Broj poruka : 2029
Godina : 46
Datum upisa : 02.08.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 39 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od saska1 14/4/2016, 22:29

Ivanice navijam za veliku betu jos malo i eto je 😃i ja sam htjela pitat dali primas pregnil ili progesteron?
saska1
saska1

Broj poruka : 2530
Datum upisa : 04.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 39 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od srculence 84 14/4/2016, 22:31

Devojke navijam za sve vas cekalice trudnice i ove druge koje koje ce uskoro biti trudnice ljubav ljubav
srculence 84
srculence 84

Broj poruka : 1175
Godina : 39
Datum upisa : 09.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 39 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Pahuljica29 14/4/2016, 23:11

Winni,takodje moj savjet je da bez terapije od minimalno 3 mjeseca ne ides u postupak.Ja sam se tu zeznula,rezultati su pokazali inzulinemiju,dr.mi ukljucio siofor ali sve na brzinu (bila sam u kratkom postupku) tako da nije stiglo nista da se regulise.Sad pijem redovno siofor ujutro i navecer pa cemo vidjeti hoce li biti efekta :)

Pahuljica29

Broj poruka : 5
Datum upisa : 13.04.2016

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 39 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od ivanicasale 14/4/2016, 23:16

Lepo ste videle poceli su da prepisuju pregnil na sedam dana od 1500.
Meni je rekao to ti je bila dobitna kombinacija prosli put idemo i sada.
Imam puno terapije:pregnil 1500 na 7-mi dan
Fraxiparin 0,4 na 24h
Utric 3x200mg
Beviplex 2x2
Estrofem 3x2
Pronizon 5mg
Inofolic 2x1
I to je to nadam se da nisam nista ispustila,ali pokrivena sam svetski
ivanicasale
ivanicasale

Broj poruka : 2280
Godina : 36
Location : Zajecar
Datum upisa : 28.09.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 39 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od ivanicasale 14/4/2016, 23:20

I gluformin pijem od 500mg 2x1
ivanicasale
ivanicasale

Broj poruka : 2280
Godina : 36
Location : Zajecar
Datum upisa : 28.09.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 39 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Mimi12 15/4/2016, 00:22

Nego jedno pitanje,posto je ipak ovo VTO ..znaci svjesni smo u strartu da je blizanacka trudnoca moguca..
Ima li neko (a da me ne osudjujete) da je razmisljao da bas i ne zeli blizance?  
Kako o tome razmisljati ,kojom logikom i mislima se voditi,kako reci doktoru itd?[/quote]

Amna,
Mi nismo imali nista protiv da ostanu oba ploda i da dobijemo blizance, iako sam ja potajno zelela da bude samo jedna beba zbog straha iz cisto zdravstvenih razloga: da zbog mojih godina uspem da iznesem trudnocu! Ali se generalno nesto nismo time opterecivali i prepustili smo se da bude "kako Boga odluci". Nismo se tu ni mesali u odluke doktora koliko embriona treba da prenesu,... racunamo da oni to bolje znaju od nas. U ovoj fazi u kojoj se mi kao par nalazimo samo zelis da ti Bog da zdravo dete, a ako su dva  - hvala mu duplo!
A ako iz bilo kog razloga ne zelis da budu blizanci, mislim da je to tvoje pravo i da nije nikakav problem da to saopstis doktorima. Bitno je samo da im kazes na samom pocetku, posto oni kad zamrzavaju materijal pakuju embrione na "slamcice" i na jednoj su obicno 2-3, zavisno od kvaliteta. U slucaju da ne zelis blizance, onda bi verovatno bio samo jedan. Jer glupo je da odmrzavaju, pa zamrzavaju embrione bez potrebe, neki to ne prezive.
Jedino sto za slucaj da se vraca jedan embrion, generalno su manje sanse za trudnocu. Statisticki gledano, ali ne mora nista da znaci.


Poslednji izmenio Mimi12 dana 15/4/2016, 00:39, izmenjeno ukupno 1 puta

Mimi12

Broj poruka : 1758
Datum upisa : 21.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 39 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Mimi12 15/4/2016, 00:38

Ivanice, imala sam i ja sva ta boluckanja... A u tom periodu je normalno da se samo oslukujes, analiziras. Pa kad je prestao stomak da me boli, onda se pitas "a zasto sad ne boli"? Sve u rok sluzbe Laughing .
Nema sigurnog odgovora do bete, znas i sama. Samo da ispunis te dane najbolje sto mozes kako bi brze prolazili. Ja sam proslog puta radila 11 dpt, ovog cak 10 dpt. Embrioni su bili cetvorodnevni. Naravno da je bolje i sigurnije da sto kasnije ro uradis, ako mozes da izdrzis. Ja nisam mogla Wink

Mimi12

Broj poruka : 1758
Datum upisa : 21.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 39 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od BabyBear 15/4/2016, 01:41

Vidis kako u Spebu kazu da se rano radi beta...
BabyBear
BabyBear

Broj poruka : 4268
Godina : 54
Location : Beograd
Datum upisa : 19.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 39 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od BiKsi :) 15/4/2016, 09:30

U Spebu napisu za 14 dana beta hcg! Svima! Koliko znam! Al nas uvek neizdrz drmne. Ivanice, mozes i 10. dana jer su ti vratili betu, 12. dan ce sigurno pokazati vecu vrednost! Drzim fige!

Amna, ja bih svakako uzela terapiju za stitnu i za insulin. Ja ti pricam iz sopstvenog iskustva, jedna vto i jedan fet su mi propali zbog toga! Koliko god da se nisi skapirala sa Vujovickom, mislim da je tu sto posto upravu! A svakako je bolje da sto duze budes pokrivena lekom! MOje je bilo da kazem, tvoje da poslusas ili ne! Izbor je tvoj.

Sto se tice vracanja embriona, cim vrate vise od jednog mogucnost za blizanackom postoji, logicno. Ja sam se plasila blizanacke trudnoce u mom slucaju, jer imam operisanu kicmu, jer mi je ortoped koji me je operisao rekao, ne bi bas bilo pozeljno da poneses blizance, i zbog konstitucije i zbog kicme. Sto ne znaci da mozda ne bih iznela blizanacku, al eto, vise sam se nekako molila da bude jedno po jedno, ako je sudjeno!

Bak, ti si uvek mimo svit! lol! lol! lol!

Treba znati da insulin ni u jednom minutu ne sme preci 100, posebno ako ste na terapiji! A i akko niste!
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 39 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od winni 15/4/2016, 10:00

d.jutro.... ja sam odlucila da od sutra krenem sa gluforminom....od 500..ili da par dana koristim po 250 p da predjem na 500.. u toku sledece nedelje idem kod Kopitovocke na konsultacije u vezi histero pa ce mi ona eventualno pretpostavljam korigovati terapiju hvala vam svima poslusacu vas osmeh srce i jutros ja ustala sava malaksala i sve se onako lagano tresem ocigledno mi je promena ishrane u proteklih 5 dana smanjila secer... posle 17 nisam nista jela....ujutru pojedem parce crnog tosta sa light jogurtom ..rucam neku supicu i parce tosta sa zelenom salatom i oko 17 opet parce tosta sa jogurtom izmedju po 1 jabuku i to je sve,....
i nesto zanimljivo nevezano za ovu temu tablete mumio moj macak obozava ostale mi par kom. i rastopile se i on poludeo da ih dohvati pojeo je pola od jedne onako gorko Rolling Eyes Rolling Eyes
winni
winni

Broj poruka : 436
Datum upisa : 02.11.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 39 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od BiKsi :) 15/4/2016, 10:03

Winni, nije dobro da ne veceras, obavezno tri obroka, samo manja, i eventualno dve uzine. Kad macku dignes imunitet, pa kad krene da luduje po kraju! lol!
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 39 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od zsuki75 15/4/2016, 10:14

palčice meni ništa nisu tražili za aspiraciju u Betaniji. BUKVALNO.

zsuki75

Broj poruka : 873
Godina : 48
Location : NS
Datum upisa : 05.05.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 39 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od winni 15/4/2016, 10:19

biksi kad ja nemogu bar on lol!
winni
winni

Broj poruka : 436
Datum upisa : 02.11.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 39 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od BiKsi :) 15/4/2016, 10:26

Winni lol! !

Palcice, meni su u Le trazili nalaz interniste, kks i koagulaciju. Internista trazi i ekg, logicno, al to sam pred pregled zavrsila. Vidim da nije isto, al mislim da ipak treba obaviti taj pregled, ipak se ulazi u anesteziju. Sem ako oni tamo te ne posalju kod interniste!
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 39 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Blanka 15/4/2016, 10:47

Winni, kad počnes da pijes lijek moraces da jedes, to sto sada jedes je kao neka stroga dijeta. Ne mozes se od toga najesti. Ti ljekovi se uvode postepeno, a ako ides kod Kopitovicke uskoro sacekaj da cujes njeno misljenje, nemoj sama na svoju ruku nista piti, bar ja ne bih nikad. I jedi, kad ti kaze trudnica moras je poslusati osmeh srce
Blanka
Blanka

Broj poruka : 4318
Godina : 42
Datum upisa : 30.10.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 39 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od BabyBear 15/4/2016, 11:06

Winni, potpisujem Blanku 100%.
Prvo, nemoj molim te piti lekove na svoju ruku nikako, a posebno ta doza od 250 nista ne znaci. Videces sta ce ti Kopitovicka reci ali mislim da ce i ona reci da ides kod endokrinologa. Ako nemas kod tebe dobrog endokrinologa, pitaj nju za njihovog.
A drugo, ne valja do 17h da imas sva 3 obroka i dve uzine koje si ti natrpala i da posle toga do spavanja ne jedes toliko dugo nista. Poslednji obrok bi trebalo da ti bude 3-4 sata pre spavanja. Cisto sumnjam da ides na spavanje u 20-21h. Ne smes sa tolikim secerom da ostavis pankreas bez icega. I nemoj i za veceru da jedes tost. Dovoljno ti je za dva obroka. Jedi neku salatu, neko pilece ili curece meso, nesto malo raznovrsnije unesi u ishranu.

Hajde polako, drzim fige :-*
BabyBear
BabyBear

Broj poruka : 4268
Godina : 54
Location : Beograd
Datum upisa : 19.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 39 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Mimi12 15/4/2016, 11:11

Winni, ja se iskreno ne bih sama lecila Glukofazom. Svi smo mi razliciti, drugacije su nam kombinacije glukoze i insulina,... Endokrinologija je ozbiljna nauka. Neko lekove pije posle vecere, ja konkretno posle dorucka i rucka. I ozbiljan doktor zna zasto tako prepisuje.
Izvini, mozda cu biti gruba malo, ali mislim da nedovoljno ozbiljno shvatas celu ovu terapiju i svoje nalaze i koliko zapravo mozes da ostetis svoje zdravlje neadekvatnim lecenjem. Ne znam na koji drugo nacin mogu da te osvestim i da potrazis dobrog endokrinologa.
Ne cekaj Kopitovicku, jer sam sigurna da ti se ona u to nece mesati, zena je ginekolog. Eventualno moze da ti preporuci endokrinologa.
Glukofaz nisu bombonice, deluju na rad pankreasa. Stvarno su ozbiljan lek.
Izvini, mozda sam preterala, tvoj zivot tvoja stvar, ali prosto moram da reagujem iz najbolje namere jer shvatam da ne razumes dovoljno koliko nijedan od ovih nasih lekova ne smemo da uzimamo na svoju ruku.

Mimi12

Broj poruka : 1758
Datum upisa : 21.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 39 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Mimi12 15/4/2016, 11:12

Evo, istovremeno sam napisala kad i BB....
Samo sto je ona malo meksa osmeh srce

Mimi12

Broj poruka : 1758
Datum upisa : 21.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 39 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od BabyBear 15/4/2016, 11:20

Skroz se slazem sa Mimi. Probudi se Winni pliiiiiiiz.
Ja razumem da kod tebe moze postojati samo jedañ endokrinolog i ne mogu da verujem da ti je rekao da nisi za terapiju, ali ne mogu da verujem da ovo sve tako olako shvatas. Za ovo ne mozes biti sam svoj doktor
BabyBear
BabyBear

Broj poruka : 4268
Godina : 54
Location : Beograd
Datum upisa : 19.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 39 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od PalcicaBg 15/4/2016, 11:20

Ja zakazala kod dr opste prakse,trazicu kks i kod interniste,pa ako traze traze,ako ne bicu mirnija.
U Va i Feroni su trazili kks,koagulaciju,briseve,za internistu ne mogu da se setim.

Wini ne smes tako rigorozno da menjas ishranu,moras da unosis i meso i dobre masnoce,ne mozes ziveti na salati i jogurtu.A cak za light jogurt kazu da je gori od obicnog.
Potrazi na netu Jelenu Todorovic,ima ordinaciju u Bulevaru K.Aleksandra.Sjajan je endokrinolog za nase probleme,svasta nesto ispita i da ti jelovnik prema tvom stanju.
PalcicaBg
PalcicaBg

Broj poruka : 4146
Location : Beograd
Datum upisa : 24.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 39 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Mimi12 15/4/2016, 11:24

I jos nesto Winni i necu nijednu vise na ovu temu obecavam:
Ishrana za osobe sa IR je u sustini hrono ishrana. Ne dijeta, vec raspored obroka i osnovna pravila koriscenja namirnica uz tabelu sto nizih glikemijskih indeksa. U svakom slucaju, nikakvo izgladnjivanje ne dolazi u obzir.

Mimi12

Broj poruka : 1758
Datum upisa : 21.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 39 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od mirjanamirjana1986 15/4/2016, 11:49

mimi12 meni su bili vratili 2 embriona..ne sumnjam da bih bila najsrecnija i da su oba opstala ali nekako mi je iskreno pao kamen sa srca kad sam cula da je jedna beba. Razlog tome je sto sam se nacitala svacega po netu dok sam cekala betu...pogotovo za blizanacke trudnoce pa sam se preplasila da ja to ne bih mogla i da bi ne daj boze nesro moglo krenuti kako ne treba..elem mi smo 2 u 1..a u pon.cemo znati i sta smo :)..u redu je imati kojekakve strahove..a i koliko sam skontala nisu ni doktori za viseplodne trudnoce..nama su rekli super..a kad budete hteli jos dodjite po jos :)

mirjanamirjana1986

Broj poruka : 293
Godina : 37
Datum upisa : 10.11.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 39 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od zsuki75 15/4/2016, 11:54

Palčice odradi ti te analize zbog sebe, da ih imaš. Meni proslednja dva puta NIŠTA nisu tražili pred anesteziju, još sam plus pitala kad sam primila stop, i kaže dr ma nema potrebe da se cimate...misssim. i tako...

zsuki75

Broj poruka : 873
Godina : 48
Location : NS
Datum upisa : 05.05.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 39 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 39 od 40 Prethodni  1 ... 21 ... 38, 39, 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu