KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Korak po korak na putu do bete +

+49
HappyGirl
ivanicasale
winni
d77
saska1
Bobaue
Padobranka
Lija
andjeo77
ragaco
Mimi12
SoJa
ahosame
Tebi
masato
bak
bosiljka
AriesGirl
sareni leptir
noja
libra35
annci
Zmajuška
Lina73
BiKsi :)
kiki5
tatjanica
zumbulcic
mirjanamirjana1986
Vanja80
lilly13
jelena.kuburic
Pikseta
SannyP
dzefri
zsuki75
sanja 73
Eho
nina :)
BabyBear
alisa
Dora1
Jerapetra
Blanka
PalcicaBg
srculence 84
Sirijus
dada88
mimi85
53 posters

Strana 37 od 40 Prethodni  1 ... 20 ... 36, 37, 38, 39, 40  Sledeći

Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 37 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od ivadare79 14/4/2016, 12:27

srculence 84 ::Hvala ivadare recicu joj. osmeh srce
Treba strogo da miruje na levi bok neka leži i javi nam rezultat Wink
ivadare79
ivadare79

Broj poruka : 20
Godina : 45
Datum upisa : 06.09.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 37 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od srculence 84 14/4/2016, 12:28

Vazi hvala ti. Javljam ti
srculence 84
srculence 84

Broj poruka : 1175
Godina : 39
Datum upisa : 09.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 37 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od ivadare79 14/4/2016, 12:53

srculence 84 ::Vazi hvala ti. Javljam ti
Srculence sad nešto razmisljam čudo nije u startu dobila terapiju, jer smo mi od samog transfera pile utrogestan i primale progesteron. Nek ona pozove svog lekara i posavetuje sa njim.
ivadare79
ivadare79

Broj poruka : 20
Godina : 45
Datum upisa : 06.09.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 37 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Pahuljica29 14/4/2016, 13:13

Pozdrav! Prvo sam istivala pa odlucih da se i ja registrujem u ovaj vas kutak i da svim cekalicama bete zazelim mnogoo srece! Very Happy

Pahuljica29

Broj poruka : 5
Datum upisa : 13.04.2016

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 37 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Blanka 14/4/2016, 13:22

Srculence, nece joj biti nista da uzme utrogestan, njega ne moze biti viska, jer se sve sto organizam smatra da je visak lijepo ispiski. Neka saceka rezultat nocas i zavisnosti od bete neka se konsultuje sa dr.
Blanka
Blanka

Broj poruka : 4318
Godina : 42
Datum upisa : 30.10.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 37 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Vanja80 14/4/2016, 13:32

Biksi, ti kao da si slikala moj stomak lol!
Ja sam od skora pocela sa bockanjem malo iznad kuka, cini mi se da tu ima manje podliva i modrica, margarin malo pomaze, mada imam par kvrzica ispod koze nikako da prodju.
Srculence, slazem se sa Blankom, ne moze da skodi utrogestan, moze samo da pomogne.
Ivanice, dobri su to znaci, i mene je presecalo u donjem delu stomaku!
Pahuljice, dobro nam dosla! Very Happy U kojoj si ti fazi?

Vanja80

Broj poruka : 894
Datum upisa : 25.01.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 37 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od srculence 84 14/4/2016, 13:54

Hvala vam devojke osmeh srce nisu joj dali nista ni progesteron ni pregnil a za utrice nisu joj rekli kako da uzima nego od proslog puta zna kako ide. A i imala je blagi sok kada su joj rekli da ima dve jc.a posle na transferu su joj rekli da ima 10jc.a devojci pored nje imala 2folikula i rekli joj da ima 4jc.a isto se zvale. Pa se ta druga devojka uplasila da joj nisu zamenili jc. Uzas blagi
srculence 84
srculence 84

Broj poruka : 1175
Godina : 39
Datum upisa : 09.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 37 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Pahuljica29 14/4/2016, 14:13

Hvala Vanja80 samo sam se registovala da bih vas bodrila.Trenutno nisam u postupku! U decembru sam bila na VTO i nazalost nisam uspjela,ali uskoro aBd se pripremam za drugi put (prvi put nismo imali nista za zamrznuti Sad ) zato svim slilama navijam da svaka zena sto prije okonca ovu agoniju i postane majka <3

Pahuljica29

Broj poruka : 5
Datum upisa : 13.04.2016

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 37 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Blanka 14/4/2016, 14:31

Pahuljice dobro dosla! Ovdje mozes mnogo toga korisno da naucis i pripremis se za sledeci postupak. Kutak je pravo bogatstvo,a mi smo tu za sva pitanja i dileme koje imaš. Very Happy

Sanjice kako si mi danas? Kako se osjecas buduca mamice?
Blanka
Blanka

Broj poruka : 4318
Godina : 42
Datum upisa : 30.10.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 37 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od ivanicasale 14/4/2016, 14:34

Blanka,biksi,mimi,srculence i ostale cure hvala na velikoj podrsci. Evo malopre sam bila napolje sa muzem i bas mu kazem da se osecam "trudno" mislim zelim to jako i zato se tako i osecam. Posedeli malo,prosetali terasom i sad leskarimo.

Srculence ja bi na mestu tvoje drugarice pojacala utrogestan na 4 tab dnevno. Tj na 6 sata da uzima i cekamo izvestaj.
ivanicasale
ivanicasale

Broj poruka : 2280
Godina : 36
Location : Zajecar
Datum upisa : 28.09.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 37 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od srculence 84 14/4/2016, 14:36

Hvala ivanicasale prenecu joj. Cekamo veceras izvestaj i nadamo se uspehu. A tebi zelim brz premestaj na trudnicke strane trudnica srce
srculence 84
srculence 84

Broj poruka : 1175
Godina : 39
Datum upisa : 09.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 37 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od ivanicasale 14/4/2016, 14:37

Pahuljice dobro nam dosla videces koliko je kutak odlican forum i mnogo pomaze.
Zelim ti puno srece u novom postupku,a mi smo tu da te bodrimo i navijamo za tebe
ivanicasale
ivanicasale

Broj poruka : 2280
Godina : 36
Location : Zajecar
Datum upisa : 28.09.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 37 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od winni 14/4/2016, 14:40

...ja bila kod mog endokrinologa i kaze da rezultati nisu strasni..hmmm... i da nece da mi daje siofor niti nesto drugo samo da ishranu regulisem (ja jesam odmah)i da za mesec dana uradim ponovo ogtt ali u 0 120 i 180 min...i tsh.. inace pijem eurotirox...kaze ginekolozi malo preteruju sa tim lekovima treba samo dati pankreasu vremena da se oporavi... i da slobodno sledeceg meseca idem na histero.... sta mislite Shocked Shocked
winni
winni

Broj poruka : 436
Datum upisa : 02.11.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 37 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Blanka 14/4/2016, 14:58

Winni,kako su se tebi kretali rezultati oggt testa. Ako ti nije tesko napisi i zbog ostalih koracaljki. Vidis, neko je odmah za terapiju neko ne. A sto se tice histeroskopije obavezno,ona samo moze da ti pomogne draga. Srecno! osmeh srce
Blanka
Blanka

Broj poruka : 4318
Godina : 42
Datum upisa : 30.10.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 37 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od winni 14/4/2016, 15:25

blanka hvala. ja sam bas ocekivala da cu dobiti terapiju neku ali eto..evo rezultata mada ima na prethod. strana...glukoza u 0 min-8,7 ( <5,5) u 30 min-7,5...60 min 7...90 min-6,6 ..insulin 21,33(2,6-24,9) 30min-43,44...60min-39,9...90min-41,66
winni
winni

Broj poruka : 436
Datum upisa : 02.11.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 37 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od BiKsi :) 14/4/2016, 15:42

Pahuljice dobrodosla i da ti sledeci postupak bude dobitni. Znas li gde je tema dodatne analize, odradi sve ako nisi, pred sledeci postupak. Hvala za bodrenje!

Winni, tvoji rezultati insulina nisu strasni, alglukoza mi se nimalo ne svidja. Sve ukupno, rezultati ti nisu dobri, promeni endokrinologa. AKo izracunamo tvoj homa indeks, koji pokazuje da li imas insulinsku rezistenciju ili ne, on je 8,24. A to je itekako izrazena insuliska rezistencija. Sve preko 2.5 ne valja, cisto da znas. Ti svakako moras da korigujes ishranu i da se bavis fizickom aktivnoscu. Sa ovakvim rezultatima ja bih odlozila postupak najmanje pola godine. Potrazi jos jedno misljenje endokrinologa. Srecno.



BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 37 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Blanka 14/4/2016, 16:02

Winni draga, ostalo mi je u sjecanju da ti glukoza nije bas najsjajnija zato sam i rekla da ponovo napises. Sto kaze Biksi da promjenis endokrinologa i cujes jos necije misljenje. Takodje,ne bi bilo lose da sama kupis aparat i da mjeris glukozu ujutro na taste i 2h posle rucka. To je za pocetak sasvim ok da provjeravas rezultate i vidis stanje secera u krvi nakon ishrane koju sada primjenjujes. Ja nisam nikad imala IR, pila sam Siofor zbig PCOS. Vodila sam racuna tada o ishrani, ali ne bas detaljno kao sto sam posle doktoricinog šoka na neke rezultate secera nakon 2h od rucka kad su isli do 7 ( jer sam jela krompir salatu) Tada nisam znala za onu tablicu sto sam ti slala, od tada ga ne primirisem.Mada je moja dr bas rigorozna bila,nekad i previse.  Voljela bih da podjes jos negdje da budes mirnija.

Biksi kako racunas taj index kraljice? To nisam znala Very Happy
Blanka
Blanka

Broj poruka : 4318
Godina : 42
Datum upisa : 30.10.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 37 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od ahosame 14/4/2016, 16:05

Pozdrav cure, jedno pitanjce... Da li je neka od vas proveravala progesteron 2. dana ciklusa, pred pocetak stimulacije?
Juce sam bila u Feroni, i rece dr Kopitovic da proverim, pa ako bude preko 1.5, da primim 2 orgalutrana pre nego sto pocnem sa stimulacijom... Sad ne znam kakve veze ima orgalutran sa progesteronom, uvek sam ga primala pred kraj stimulacije da ne dodje do prevremene ovulacije... Koliko znam on sprecava skok LH, nisam do sad cula da se daje za snizavanje progesterona...
Jel imala neka od vas slicna iskustva?

Inace, danas zavrsih sa ciklom, sad cekam da krene ciklus za neki dan, pa da krenem da se bockam...  molitva
juce na UZ po 1 antralni na svakom jajniku, endo 11mm, kaze dr s obzirom na moju celu pricu, nije lose u najavi...
ajd boze pomozi... molitva
ahosame
ahosame

Broj poruka : 389
Godina : 45
Location : Kragujevac
Datum upisa : 03.08.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 37 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od BiKsi :) 14/4/2016, 17:01

Blanka, homa indeks se racuna tako sto se glukoza nataste pomnozi sa insulinom nataste, tj u nultim minutima i podeli sa 22,5.

Ahosame, zar on ne sprecava ovulaciju da se ne desi pre vremena, pa valjda i otuda da ga sad primis, mozda ti je nekad ranije progesteron bio visi u toj pocetnoj fazi, pa da ga umiri, ili jednostavno sto pijes ciklu pa njome izazivas ciklus, ili se nalupah sad. Ja sam ga radila uvek sa svim ostalim hormonima 2. ili 3. dana ciklusa. Trebala si je pitati zbog cega, sad treba glavu da lupamo! lol!
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 37 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od BiKsi :) 14/4/2016, 17:01

U Leskovcu ga proveravaju pred stop. Cetrotide imaju taj isti efekat, ako se ne varam.
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 37 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od ahosame 14/4/2016, 17:58

Biksi ne stigoh da pitam, bila je u zurbi... Da, rekla mi je da ce ga (progesteron) isto proveravati pred pregnil... razumem da hoce da ga proveri na pocetku ciklusa, pitah samo da li je mozda isto nekoj devojci na isti nacin spustan taj poviseni progesteron na startu ciklusa orgalutranom... ne razumem tu vezu, kako orgalutran koji ima efekat da snizava LH, utice i na snizavanje progesterona... to samo pitah, ako neko vec ima slicna iskustva, ali izgooglacu vec sta i kako...
ahosame
ahosame

Broj poruka : 389
Godina : 45
Location : Kragujevac
Datum upisa : 03.08.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 37 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od bak 14/4/2016, 18:07

Bixi a meni je pocetna glukoza oko 5 a isulin mi je bio 2. Kako onda ja da racunam?

Ahosame, nemam pojma, samo znam da je meni par puta progesteron bio visok 2. dana i da smo zbog toga malo odlagali pocetak stimulacije, kazu ne valja. Mada su to bili dugi postupci pa je bilo prostora.... Da nemas neku cistu, ili zaostalo zuto telo, ili....pa da se dr boji da nece luciti progesteron kad mu vreme nije?
Kakav cete postupak?
bak
bak

Broj poruka : 6802
Godina : 48
Location : Zemun
Datum upisa : 25.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 37 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od noja 14/4/2016, 18:17

Wini rezultati za Vto nisu dobri ... da se nespremas za vto mozes ishranom , ovako moras da ukljucis i lek imace vise efekta. Moras naci nekog ko se bavi sterilitetim
Ashome proveri sve sto mozes odma i tsh i prolaktin izvadi to je kod nas pravilo cesce pa terapijom da se regulise sve , koliku ti je bio drugi dan po tome je verovatno odredila da trebas pogotovo akomje lh bio visi .

noja
noja

Broj poruka : 6242
Godina : 45
Location : tamo gde Dunav teče
Datum upisa : 24.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 37 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od winni 14/4/2016, 18:36

hvala vam puno i ja sam mislila da se posavetujem i sa Kopitovickom kada odem na konsultacije za histero inace ne radimo vto vec imamo 2 eskima pa radimo fet e sada nisam sigurna ali i tu valjda ima uticaja...a planirala sam ovih dana i ja da proverim glukozu rade kod nas po apotekama besplatno...... a endokrino;og je samo ivaj nazalost.. ali kada odem u feronu nadam se da ce mi reci....
winni
winni

Broj poruka : 436
Datum upisa : 02.11.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 37 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od ahosame 14/4/2016, 18:42

bak ::Bixi a meni je pocetna glukoza oko 5 a isulin mi je bio 2. Kako onda ja da racunam?

Ahosame, nemam pojma, samo znam da je meni par puta progesteron bio visok 2. dana i da smo zbog toga malo odlagali pocetak stimulacije, kazu ne valja. Mada su to bili dugi postupci pa je bilo prostora.... Da nemas neku cistu, ili zaostalo zuto telo, ili....pa da se dr boji da nece luciti progesteron kad mu vreme nije?
Kakav cete postupak?

bak nemam nista, juce me je gledala, 24dc, nema cisti na jajnicima, nema niceg neobicnog, samo po jedan antralni folikul na svakom, sve izgleda uredno i kako treba po njenim recima, ukljucujuci i endo, osim sto je smanjen broj antralnih, ali u mom slucaju hvala bogu da i to ima... rekla je samo predostroznosti radi, za slucaj da skoci progesteron na pocetku, da se reaguje sa ovim injekcijama, a ako bude sve u redu idemo po planu... proslog meseca kad sam radila hormone 3dc progesteron mi je bio ok... zasto je sad posumnjala da bi to moglo da se desi, nemam pojma, uglavnom, uradicu kako je rekla, pa cemo videti... nego mi samo bilo neobicno, pa zato pitam...

planirala je potpomognuti polustimulisani postupak, od 3dc femara /2 tablete/ i 2 menopura /150IU/
8dc kontrolni UZ, pa u zavisnosti od odgovora, procenice kako dalje...
ahosame
ahosame

Broj poruka : 389
Godina : 45
Location : Kragujevac
Datum upisa : 03.08.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 37 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 37 od 40 Prethodni  1 ... 20 ... 36, 37, 38, 39, 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu