KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

+42
BiKsi :)
micam
ljikaca
NikolaMaja
Zensko pero
mimi85
beauty queen
TrebamNaDijetu
Hobbes
Sirijus
Lenaaa
Strumfeta78
alisa
dzenica
Mimi12
Jerapetra
Amna84
sanja 73
Sofija Veks
sanja369
Hugolina
Vanilla
mamadabudem
lela1984
Iva79
PalcicaBg
Nevena77
aurora
Magnolie
Erata
MaloMorgen
JocY
noja
kiki5
annci
ganedina
tatjanica
Dora1
Tebi
lenjivica
bak
ata
46 posters

Strana 6 od 16 Prethodni  1 ... 5, 6, 7 ... 11 ... 16  Sledeći

Ići dole

Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 6 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od BabyBear 21/3/2016, 01:27

Magnolie ::Pozdrav zene, mollim vas za dvije informacije. Vidim da ste sve upucene :) Ja sam prosle godine radila VTO u PFC sada trebam da platim cuvanje embriona za narednu godinu.
1. Da li postoji ikakav drugi nacin placanja osim preko banke uplatnica i to? mozda preko interneta ili paypala?Ja sam z BiH.

2. Kako ide postupak sa zaledjenim embrionima? Kako ide priprema? KOliko kosta samo taj embriotransver i jel to sve sto se placa? KOliko dana da planiramo? Da li je to sve sto u klinici moram obaviti kada budemo isli na fet?

Molim Vas da mi pomognete oko ovih informacija, ne treba mi jos uvijek , ali da znam kako da planiram. vidim da ste razradila fino sve teme pa sigurno znate i za ovo moje :) Hvala puno i sretno vam u postupku. CMokaaa

Magnolie, na ono sto ti je Mimi rekla o ceni transfera dodas jos i 150 EUR za EmbryoGen i 300 EUR za laserski heching prilikom transfera, ako ih hocete, a preporucuju se.
BabyBear
BabyBear

Broj poruka : 4268
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 19.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 6 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od BabyBear 21/3/2016, 01:32

Amna, nama su takodje prvo rekli da ce muz morati da uradi testove za spolno prenosne bolesti: Hepatitis B i C, HIV i VDRL (sifilis), ali to su nam tamo uradili kad smo dosli i bilo je ukljuceno u cenu od 4.500 evra.

Sto rece Tebi, ne obracunaju oni nekada bas sve. Ja mislim da nas i caste nesto ako vise stvari radimo kod njih Very Happy
BabyBear
BabyBear

Broj poruka : 4268
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 19.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 6 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od Magnolie 21/3/2016, 07:59

Suoer hvala vam mnogo, embryogen sam uzela prvi put i drugi cu abd, a laserski heching nisam :) hvala vam puno divne ste srca srca srca

Magnolie

Broj poruka : 37
Datum upisa : 18.02.2014

Nazad na vrh Ići dole

Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 6 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od mimi85 21/3/2016, 08:39

Ja sam htela da uzmem heching ali sam imala blaste a tada to ne treba. Sledeci put cu sasvim sigurno uzeti i taj embryogen... 
Steta sto u Pragu ne koriste onaj embryoglue, cula sam pre neki dan za jos jedan uspesan postupak (radjen u Djeru u Madjarskoj) zeni je to bila osma VTO (prva u toj klinici u Djeru)
mimi85
mimi85

Broj poruka : 3352
Godina : 39
Datum upisa : 03.11.2015

https://mimainmiraculousadventure.blogspot.com/

Nazad na vrh Ići dole

Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 6 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od BabyBear 21/3/2016, 15:18

EmbryoGlue rade i u Feroni koliko znam. Ja sam prvi put o njemu cula od Kopitovicke
BabyBear
BabyBear

Broj poruka : 4268
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 19.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 6 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od annci 22/3/2016, 07:50

Embryoglue je koristila moja drugarica u proslom postupku, ali na zalost, nije bilo uspesno. Radila je u Pragu, ali ne u PFCu, vec kod bivseg Sonjinog partnera. Tako sam razumela
annci
annci

Broj poruka : 1805
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 14.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 6 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od BabyBear 22/3/2016, 09:21

Bivsi Sonjin partner - dr Mardusic, klinika Pronatal Wink
BabyBear
BabyBear

Broj poruka : 4268
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 19.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 6 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od annci 23/3/2016, 11:04

Bravo, BB! Pametnica moja dobro informisana Very Happy
Ja sam ti totalni izlapitis...kuku meni, dok mi dete krene u skollu bicu totalna skleroza lol!
annci
annci

Broj poruka : 1805
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 14.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 6 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od mimi85 23/3/2016, 11:16

Annci ti si sad mama i najbitnije ti je to tvoje cudo koje gledas, pipkas i stipkas svaki cas! Normalno da ne mozes da se setis nekih nebitnih detalja lol!
mimi85
mimi85

Broj poruka : 3352
Godina : 39
Datum upisa : 03.11.2015

https://mimainmiraculousadventure.blogspot.com/

Nazad na vrh Ići dole

Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 6 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od BabyBear 28/3/2016, 22:01

Da je li bilo koja od vas upoznata da li je bilo slucajeva da se nekoj radi ET u nedelju u PFC (s obzirom da PFC kao ne radi nedeljom), ali mozda zbog nekog hitnog slucaja ili izuzetka?
BabyBear
BabyBear

Broj poruka : 4268
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 19.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 6 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od alisa 28/3/2016, 22:09

BB skoro je neko pisao da ne rade nedeljom.... Po ERA testu je ispalo da transfer treba da se radi u nedelju i odgovorili su joj da zale ali oni ne rade nedeljom
alisa
alisa

Broj poruka : 1753
Godina : 45
Datum upisa : 01.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 6 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od BabyBear 28/3/2016, 22:11

Znam i ko je pisao. A sta ako se i u sledecem ciklusu toj istoj osobi desi da pada ET opet u nedelju? E zato pitam...
Malo mi je neverovatno da nema izuzetaka...
BabyBear
BabyBear

Broj poruka : 4268
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 19.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 6 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od alisa 28/3/2016, 22:13

Pa to se i ona pitala i rekla da su vrlo neprofesionalni upravo zbog toga...
alisa
alisa

Broj poruka : 1753
Godina : 45
Datum upisa : 01.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 6 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od BabyBear 28/3/2016, 22:16

Pa kazem ti, hajde jednom, ali sta ako je vise od jednom?
BabyBear
BabyBear

Broj poruka : 4268
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 19.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 6 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od mimi85 28/3/2016, 22:18

Onda kontracepcijom podesis ciklus
mimi85
mimi85

Broj poruka : 3352
Godina : 39
Datum upisa : 03.11.2015

https://mimainmiraculousadventure.blogspot.com/

Nazad na vrh Ići dole

Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 6 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od alisa 28/3/2016, 22:18

Pa izgleda da ih bas briga.... Razmisljaju valjda da ce kad tad doci ciklus koji se poklapa sa njihovim radnim vremenom Rolling Eyes
Ili ovo sto Mimi kaze....
alisa
alisa

Broj poruka : 1753
Godina : 45
Datum upisa : 01.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 6 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od BabyBear 28/3/2016, 22:21

Mimi, iz Genesisa (tamo gde je radjena ERA) kazu da ne sme to da se radi nego da MORA onako kako je ERA rekla
BabyBear
BabyBear

Broj poruka : 4268
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 19.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 6 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od mimi85 28/3/2016, 22:36

E pa onda ne znam... Nisam se udubljivala u pricu oko ERE
mimi85
mimi85

Broj poruka : 3352
Godina : 39
Datum upisa : 03.11.2015

https://mimainmiraculousadventure.blogspot.com/

Nazad na vrh Ići dole

Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 6 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od Tebi 28/3/2016, 23:01

Nazalost ja opet u istoj situaciji kao prosli mesec. Dobila veceras i po ERA testu transfer bi trebao biti u nedelju.
Najveci mi je problem sto klinike imaju apsolutno razlicite stavove povodom ERA testa.
Prvi put su mi iz Praga predlagali odlaganje primene utrogestana i trajanje primene kao za ERA test uz tvrdnju da to ne utice na dan receptivnosti, no da je jedino bitno da se utrogestan koristi vremenski isto kao za ERA test. Genesis se sa time nije slozio i rekao da ona ERA test ne bi ima svoju svrhu.
Pre nekoliko dana sam poslala email PFC-u sa pitanjem ako opet dobijem u utorak da li to znaci da cu morati opet sve da odlozim za sledeci mesec. Predlozili su primulut nor da odlozim ciklus. Genesis mi je rekao da ne treba da koristim lekove pre ERA testa i da treba sve da bude prirodno.
Na nalazu ERA testa i pise da uslovi ciklusa i vreme moraju biti isti kao kada je radjena biopsija.
E sada sam kao luda.Poslala sam email direktno u Spaniju, gde je ERA radjena, i zamolila da objasnjenje i odgovor.Ako ne odgovore do ujutro, onoda cu ih zvati.
Tebi
Tebi

Broj poruka : 656
Godina : 38
Location : Serbia
Datum upisa : 20.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 6 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od aurora 16/4/2016, 18:05

EVo me i ovde sreca

Poslala sam upit preko maila i dobila povratnu info - javiće Vam se Mirna Turčinović ili Ivana Veljković.
Da li je Mirna koordinatorka koja se vratila sa porodiljskog?
Ne vidim Danicu Vignjević....
aurora
aurora

Broj poruka : 427
Location : Bgd
Datum upisa : 15.04.2016

Nazad na vrh Ići dole

Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 6 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od BabyBear 18/4/2016, 01:46

Jeste, to je ta Jelenko.

Pa mogla si i direktno Danici da pises ako si htela. Uvek mozes direktno na njihove mejlove da im pises, a ne na taj opsti upit. Ako ti se niko ne javi do utorka salji nekoj od njih direktno na mejl Wink
BabyBear
BabyBear

Broj poruka : 4268
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 19.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 6 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od Amna84 25/4/2016, 17:47

Evo jedna info.
Doktorica je od 7. jula do 7. augusta na godisnjem.
Pa da znate.
A ja sad imam problem,mi smo uzeli odomor u tom periodu i ne mozemo da pomjeramo ni naprijed ni nazad :-(
Ne znam sta da radim,MM kaze da idemo pa ko bude od doktora da bude. Sta kazete na to? Istina da bi nam to najbolje pasalo,ali..... Neke od vas su isto isle pa im Sonja taj dan nije bila.I citala sam da su iskustva pozitivna kod doktorice Alene.?
Nisam za da odgadjam.Ne znam sta da radim .
Jedino imam u junu jos jednu slobodnu sedmicu od 22 juna, da li bi se mogla uklopiti ..
Ksenija (koordinatorka)mi je rekla bar 2mj prije da se javi,sto teoretski znaci da bi mogla.Ali mi nekako ubrzano to..
Koliko se dugo uzima terpija za pripremu?
Amna84
Amna84

Broj poruka : 1022
Datum upisa : 15.02.2015

Nazad na vrh Ići dole

Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 6 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od annci 27/4/2016, 10:44

Amna, ako ste prelomili donaciju, nije ti od presudnog znacaja dr. Mi smo hteli Sonju, i stvarno sam na prijemnom razgovoru i pregledu bila kod nje (moj dragi je nije video), ali nam se kasnije na transferu pojavila Alena. Nije mi bas bilo pravo. Sta sam mogla, da kazem necu? A ispostavilo se da je zena stvarno divna i vidi rezultat kod mene Very Happy
annci
annci

Broj poruka : 1805
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 14.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 6 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od Tebi 27/4/2016, 11:15

Evo jedna nova informacija. Ivana od 28.04.vise ne radi u klinici .
Tebi
Tebi

Broj poruka : 656
Godina : 38
Location : Serbia
Datum upisa : 20.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 6 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od BabyBear 27/4/2016, 11:31

Stooooo?
BabyBear
BabyBear

Broj poruka : 4268
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 19.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 6 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 6 od 16 Prethodni  1 ... 5, 6, 7 ... 11 ... 16  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu