Korak po korak na putu do bete +

Strana 4 od 40 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 22 ... 40  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Erata taj 24/8/2015, 21:35

Lela dobro to ide...kako to strasno zvuci kada navijas da beta padne i da dobijes...ali mislim da ces proci bez kiretaze i to je sada najvaznije. Naravno da je u pitanju trudnoca i naravno da je tebi tvoja muka najveca, najbolnija i samo tvoja. Traziti od zene da bude racionalna i smirena, da koristi prave termine i razmislja kao naucnik u ovoj situaciji u kakvoj si ti, na ovom mestu kakav je kutak je previse, surovo...Secam se kada sam ja imala tu losu trzdnocu, koju podrsku sam ovde dobila, koliko mi se zena javilo i na pp, clanica koje ne pisu, ali su mi pisale da me utese i ohrabre. Zato me ovo sto sam citala sada rastuzilo. Jer makar na ovom mestu jedna drugu mozemo razumeti i podrzati kada je najteze. Kada udaraju gromovi. A na mirnom moru lako je ploviti. Lela bices ti mama u to sam sigurna. Borac si, hrabra si i sreca ce ti se uskoro osmehnuti. Devojke svima vam zelim puno srece.

Erata

Broj poruka : 2468
Datum upisa : 21.06.2012

Pogledaj profil korisnika

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od lela1984 taj 24/8/2015, 21:43

Hvala,Erata.Ma,neće kiretaza,daće mi nešto za izazivanje ciklusa,rekla mi.
Nema potrebe za kiretazom.Da,sad baš navijam da beta skroz padne,a hoće do ujutru,pa dobila ili ne,to ćemo lakše rešiti.

lela1984

Broj poruka : 3596
Datum upisa : 01.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od zvoncica36 taj 24/8/2015, 21:48

Lela nadam se da će beta sutra biti 0.

zvoncica36

Broj poruka : 2091
Datum upisa : 23.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od zvoncica36 taj 24/8/2015, 21:52

Mimi12 ::Cao Biksi, rado bih se ja upisala u termine, al ne ide po planu. Danas sam se bas ubedacila. Na UZ se vidi mesak, ali kasni citavu nedelju u razvoju. Nema cak ni ono "zumance" da se vidi. Jasno mi je da nije ok....
S obzirom da mi je visoka beta bila, ne mogu da racunam ni na kasniju implantaciju.
Kontrola sled.ned.
Nadam se da ce Tiramusu doci s lepsim vestima.

Nisam imala mira pa sam pak uradila betu. U utorak je bila 4.500, sad je 10.000. Raste, ali mi se cini isto sporije nego sto treba...
Ko ti je radio UZ? Moguće da je lošiji aparat pa da nije moglo da se vidi lepo. Da li betu radiš uvek u istoj lab.otprilike u isto vreme? Sve je to bitno. Ja se nadam srculencu da će se čuti. Navijam da sve bude kako treba.

zvoncica36

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Blanka taj 24/8/2015, 21:57

Zenice pitance za vas. Sjutra vadim grdilo briseva, pa sam mislila da izvadim i prolaktin, dr Kopitovic napisala u izvjestaju nakon primanja diferelina depo ponoviti prolaktin. Ja to tek sad vidim u izvjestaju ne znam kako mi je to promaklo, ne mogu da vjerujem, bas sam ljuta na sebe. Inace ja sam vec 2 god. na bromokriptinu i uvijek sam prolaktin vadila 2 dc kao i ostale hormone. A sad treba nakon primanja diferelina depo a sjutra ce biti 7 dan cuklusa i 7 dan primanja diferel.depo. Sta mislite jesam li ga baaaas zakasnila, ili ne zbog ovog diferelina? Ili za prolaktin nije bitan dan ciklusa?

Blanka

Broj poruka : 2698
Godina : 35
Datum upisa : 30.10.2014

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od lela1984 taj 24/8/2015, 22:02

Nije bitan dan ciklusa za prl,Blanka.
I ja se nadam da ce sutra beta biti nula,zvanice,trebalo bi.

lela1984

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od zvoncica36 taj 24/8/2015, 22:02

Blankić valjda nije kasno. Važno je da pre vađenja budeš budna nekih 2sata minimum i kad stigneš da miruješ minimum 15 min. da sediš u lab. Ajde da nas obraduješ bar jednim drugarom.

zvoncica36

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Mimi12 taj 24/8/2015, 22:04

.

Poslednji izmenio Mimi12 dana 5/9/2015, 17:43, izmenjeno ukupno 1 puta

Mimi12

Broj poruka : 1139
Datum upisa : 21.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Blanka taj 24/8/2015, 22:09

Leki drzim palceve zagrljaj

Hvala za info o Prl zenske. Mislila sam da nije bitan dan, ali volim potvrdu Kutanjskog konzilijuma good job

Zvoncice, ja se nadam, ovi se moji s posla pozdravljaju sa mnom svaki dan, otpisali su me na 2 god. vec Very Happy lol!

Blanka

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od sirijus taj 24/8/2015, 22:22

Prolaktin, hormon stresa vadi se dva sata posle budjenja. Ako vadis u konzilijumu recice ti da dodjes ranije da odsedis kod njih da se kao smiri organizam pa tek onda vadjenje.
Lelo, drzim palceve da krene vestica regularno i da sve bude ok pa da napravis sledeci put ne jedno vec dvoje lol!

1postupak, kratka šema-2 četvoroćeliska -april 2016-Ferona, beta-3,46
2postupak, čist prirodnjak- jedan 10-oćeliski treći dan-jun 2016- beta<1

sirijus

Broj poruka : 1183
Godina : 42
Datum upisa : 13.09.2011

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od lela1984 taj 24/8/2015, 22:27

Mimi,nikad ne reci nikad očigledno.Trenutno mi je to najbezbolnija varijanta.I ja sam jako prvo navijala za rast,a sad živi nećemo biti dok ne padne skroz.
By the way,stomak me rastura,valjda ce krenuti taj prokleti ciklus.
A nadam se da ce tvoj mesak da poraste,nikad se ne zna.

lela1984

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od lela1984 taj 24/8/2015, 22:29

Hvala,sirijus,ime moje,ja cu biti zadovoljna i s jednim.

lela1984

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od BiKsi :) taj 24/8/2015, 23:15

Vrednost HCG-a (mIU/ml) očekivano vreme «dupliranja» u satima

< 1200 48-72
1200-6000 72-96
>6000 >96.

Mimi, evo kako se najcesce duplira beta. Znas i sama da nema pravila.  Kod Annci je slicno bilo. Da li su ti racunali starost trudnoce po poslednjoj menstruaciji, ili po datumu aspiracije, jako je bitno? Ne mora da znaci da su sve ladje potonule, ipak beta ima lepu vrednost. Mozda su se bila zakacila dva, pa jedan odustao. Sad cu da nadjem onaj kalkulator da vidis koliko si trudna po danu aspiracije, pa da vidimo sta se ne slaze.

Erata, sto se tice lele1984, ja jako zelim da se ona, kao i sve cure koje jos nisu, ostvari kao majka, i veliki je borac, to je jasno, i drugima pomaze i to je meni jasno, ne sporim nista, nek i nastavi da bude takva, ali sto se tice ove price sada, ja jednostavno ne mogu da poverujem u tu trudnocu. Surovo sam iskrena, al takva sam. Ja sam posle feta imala betu od 465, na prvom uz nista, nisam uopste krvarila,  nakon tog uz, i prestanka terapije, beta mi je bila 3. Nakon koji dan sam i prokrvarila. Nista obilnije nego inace, jer mi je endometrijum bio debljine kao i leli sada, a pomenula je debljinu od 12mm. Pocinjem da se tripujem da sam imala pobacaj a da nisam znala, ma daj. Jedna stvar je nesto jako zeleti, a ovde smo se i skupile sve iz tog razloga, al brale mili, videti mesak na betu od 300 za mene je cudo, i to ce i ostati. Razapnite me, al tako mislim. Koliko znam iz lelinog pisanja, ona je konstantno imala neko krvarenje, oskudno, ali imala, i sad ga ima. Beta je lepo pala, verujem da ce sutra biti nula. Ja joj od srca zelim da se sto pre oporavi od ovog pokusaja, odmori od svega, skupi pare i ode u novi, uspesan pokusaj. Takodje mi se ne svidja njeno pljuvanje po doktorima koji po njoj nemaju pojma. Sta ce pomisliti devojke koje su bas kod tih doktora trenutno u postupku, a citaju sada ovu temu? Pa svakome od nas neki dr legne, neki ne, ali svuda pisati bezite dalje od njih, a to je pisala i za Spebo i za Visegradsku, da tamo nemaju pojma, izuzela je prof Stojkovica, koliko se secam. U Visegradskoj su hteli da je zadrze, ona je na svoju ruku resila drugacije, sta je njihova greska? I na sve to, lela ih popljuje. Brat bratu i da uzmemo da je sad u rastrojstvu oko celog postupka, sto verovatno i jeste, opet nije fer tako pljuvati redom.

Eto, streljajte me, al tako mislim. Ranije sam se pitala zasto cure koje uspeju odu odavde, zasto ne pomognu i ostalim devojkama, al sad sam sve bliza tom odgovoru i sve ih vise razumem.

BiKsi :)

Broj poruka : 20381
Godina : 36
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od jadranka taj 24/8/2015, 23:42

A ne, biksi! Ne smes sad da odes! Cekaj da ja zatrudnim pa posle kako hoces Very Happy i tvoje, kao i iskustvo svih zena sa uspesnom vto su dragoceni! Verujem da je u glavi zene sa uspehom potpuno drugacije od one koja pokusava i nada se, ali realno, ne zna da li ce i nakon 100-tog pokisaja uspeti, ali se nada. De ne ljutite se vise jedne na druge, sve ste u pravu: Vi objektivne i vi subjektivne podjednako. Hladna glava uspesnih i objektivnih je razlog zasto dolazimo ovde, jer znaju/znate vise od nas ostalih. Ima i ranjivijih tipova po prirodi, sentimentalnih i njihova podrska je nekome vaznija od realnosti.

jadranka

Broj poruka : 91
Datum upisa : 22.01.2015

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od BiKsi :) taj 24/8/2015, 23:52

Jadranka, nasmeja me posteno. U mojoj glavi je takoreci isto bilo gledanje na stvari i pre i posle uspeha. Pisala sam na raznim temama i pre i posle uspeha, mozete videti po datumima, i ostala sam pri svojim stavovima. I onda sam bila realna i nisam sebe zavaravala. Narocito sto sam imala slicnu situaciju kao lela nakon feta. Mada, ako je nekome tako lakse da prevazidje bol, a vi izvolte. Ja smatram da bi leli sad bio preko potreban odmor, pre narednog pokusaja, iako ona tvrdi drugacije. Mora se iskanalisati sve sto se prezivi, a ona nije malo toga prezivela. Ti lelo razmisli o mojim recima, i o odmoru, jer telu je potrebno, a i dusi, veruj mi na rec. Mora se dati malo oduska sebi. Ja pricam iz najbolje namere i kao neko ko se istinski raduje svakom uspehu na ovim stranama, a da sam ostra, jesam, al uvek sam takva bila. Prastajte.

Mimi, link za tebe.
http://www.ivfconnections.com/forums/content.php/749-IVF-Due-Date-Calculator-by-Date-of-Transfer-Retrieval-Ovulation-or-Insemination

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od jadranka taj 25/8/2015, 00:05

Aman, zeno, ti mene nista ne razumes. Ljudi se razlikuju, neko voli sakom u glavu a neko voli bajke. Ja sokiram ljude surovoscu o sopstvenoj situaciji i nerviraju me prazne price (ko da iko moze da zna sta ce biti). Ali svakoga treba pustiti da radi kako MOZE, neki ljudi NE MOGU da podnesu realnost i ne treba im otezavati jer se nista ne postize a boli, mnogo, odvec sam cesto bila svedok tome.

jadranka

Broj poruka : 91
Datum upisa : 22.01.2015

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od BiKsi :) taj 25/8/2015, 00:49

Ja tebe sve razumem lol! lol! , nego ti bi ostrija i od mene! Razz Razz Razz Pustam svakoga da radi kako moze, samo dajem predloge, ne moraju ni da budu procitani, a kamoli usvojeni.

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Mimi12 taj 25/8/2015, 01:07

.

Poslednji izmenio Mimi12 dana 3/9/2015, 20:05, izmenjeno ukupno 1 puta

Mimi12

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Mimi12 taj 25/8/2015, 01:16

.

Poslednji izmenio Mimi12 dana 3/9/2015, 20:06, izmenjeno ukupno 1 puta

Mimi12

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od sirijus taj 25/8/2015, 07:39

Mimi, ima da cekas i da se nadas. Citam vas uz prvu jutarnju pa ako frljnem koje slovo oprosti Shocked Pazi meni je drugarica zatrudnela prirodno. Od simptoma nista nije imala sem sto nije dobila. Beta lepa raste ali joj navodno ne vidi srcanu radnju i da joj uput za kiretazu ako ne vidi na sledecem uz da ode. Ova samo sto nije odlepila a srecni tata (ta kerefeka se zove Ognjen i ima 15 dana) samo sto nije otisao da udavi docu. Dakle ona ama nista od simptoma. Popriceka ona izvadi ponovo betu (vadi je uvek u istom labu) raste. Dakle to sto se ne vidi sad ne znaci da sledeci put kad odes nece da se vidi, kao i kod nje. A to sto te ne drmaju simptomi ne znaci da nisi trudna vec da imas srece lol! lol! Ah da da ne zaboravim njoh se beta duplirala za 48h ali nesto manje od duplo. Tako da cu ja racunati kad dodje vreme da joj je duplanje na 72h i mirna backa Laughing Eto ja ti prepricah ukratko iskustvo kom sam prisustvovala i ucestvovala u njemu.
Zelim ti na sledecem uz da cujes otkucaje malog majusnog srculenceta osmeh srce

sirijus

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Blanka taj 25/8/2015, 08:09

Drage moje, ja jutros uranila za briseve kad hoce djavo, ne mogu da ih izvadim jer imam neko krvuckanje, opet oskudno ali ga ima đavo neka ga nosi. Odakle sad to?. Imala sam i ranije posle ove zadnje Vto ali dr rece da ce diferelin sve to da sredi. Da li je neka imala to krvarenje nakon primanja diferelina depo? Inače još malo pa odoh da vadim Prl, vidjeću njegovu vrijednost. Ma bezveze, baš se iznervirah, a treba da vadim Prl.

Blanka

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od sirijus taj 25/8/2015, 08:13

Za krvuckanje neznam. A da ti ostavis taj prolaktin za sutra pa da ga uradis smireno? Da se ne uslogiras ako bude veliki Wink

sirijus

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Blanka taj 25/8/2015, 08:29

Ne znam Sirijus, razmisljam. Mislila sam da izvadim pa da joj javim i vrijednost prl pa da znam šta dalje činiti. Sačekaću još malo.

Blanka

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od luckystar74 taj 25/8/2015, 08:30

Blanka ::Drage moje, ja jutros uranila za briseve kad hoce djavo, ne mogu da ih izvadim jer imam neko krvuckanje, opet oskudno ali ga ima đavo neka ga nosi. Odakle sad to?. Imala sam i ranije posle ove zadnje Vto ali dr rece da ce diferelin sve to da sredi. Da li je neka imala to krvarenje nakon primanja diferelina depo?  Inače još malo pa odoh da vadim Prl, vidjeću njegovu vrijednost. Ma bezveze, baš se iznervirah, a treba da vadim Prl.

Ja sam radila briseve iako sam krvaruckala
a na klinici su mi pod krvarenjem radili oba puta su bili sterilni...

luckystar74

Broj poruka : 501
Datum upisa : 20.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od tiramisu taj 25/8/2015, 08:41

Mimi to je mali lenjivac,nista drugo. Meni je dr na odmoru,sutra idem drzavno po fragmin pa cu je moliti da mi uradi UZ.

tiramisu

Broj poruka : 727
Godina : 37
Datum upisa : 01.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content Danas u 02:07

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Strana 4 od 40 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 22 ... 40  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh