Korak po korak na putu do bete +

Strana 5 od 40 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 22 ... 40  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Mimi12 taj 25/8/2015, 08:43

Hvala Sirijus, cekam....nemam ni drugog izbora.
A meni kafa? Mad

Blanka, stvarno moze prolaktin da ti skoci od nerviranja. Treba da budes u "zen stanju" kad ga vadis. Zato se i ceka dva sata posle budjenja, jet se i budjenje smatra stresom za organizam.
Ja sam u poslednjem periodu imala neke velike stresove na poslu. Ako ti kazem da je isao do 480, sad je npr 150, a sve u par meseci.
Ajd' srecno!

Mimi12

Broj poruka : 1136
Datum upisa : 21.02.2013

Pogledaj profil korisnika

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Mimi12 taj 25/8/2015, 08:47

Ej Tiramisu, bas sam se pitala gde si nestala!?

Poslednji izmenio Mimi12 dana 3/9/2015, 20:07, izmenjeno ukupno 1 puta

Mimi12

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od tiramisu taj 25/8/2015, 09:17

Ni ja nemam simptome osim grudi.nekad mislim da cu poleteti,zaboravim da sam trudna.pusim i pijem kafu ujutru sve normalno. Plasim se UZ ko bog djavola ali sta je tu je..

tiramisu

Broj poruka : 725
Godina : 37
Datum upisa : 01.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od pegaz taj 25/8/2015, 09:24

Mimi12 ::Cao Biksi, rado bih se ja upisala u termine, al ne ide po planu. Danas sam se bas ubedacila. Na UZ se vidi mesak, ali kasni citavu nedelju u razvoju. Nema cak ni ono "zumance" da se vidi. Jasno mi je da nije ok....
S obzirom da mi je visoka beta bila, ne mogu da racunam ni na kasniju implantaciju.
Kontrola sled.ned.
Nadam se da ce Tiramusu doci s lepsim vestima.

Nisam imala mira pa sam pak uradila betu. U utorak je bila 4.500, sad je 10.000. Raste, ali mi se cini isto sporije nego sto treba...

Mimi, Biksi ti je lepo napisala kako se beta dupla kada je preko 1000. Nemoj da odustaješ tako brzo ipak su to velike vrednosti bete i nemoj slučajno da prekidaš sa terapijom. Ne mogu da se setim, koji ti je dan od transfera? Ja nisam od onih koji će ti davati lažnu nadu samo da bi se ti osećala dobro ili tako nešto, ali realno tvoja beta nije za zanemariti. Verovatno iz FET-a to bude malo drugačije evo ti još jedan kalkulator http://www.fertilityfriends.co.uk/index.php?ac=ivf
Čitala si kakva je situacija bila kod annci.
Što se tiče simptoma veruj mi ja sam tek u 9. nedelji počela osećati mučnine koje još nisu prestale, do tada ništa. Mešak se video, srce počelo kucati a ja ništa nisam osećala ma čak ni one bolove u stomaku kao da se materica širi. Tako da mislim da ne trebaš previše obraćati pažnju na simptome jer je rano za njih.
Ja se stvarno nadam da će to sve biti dobro...

pegaz

Broj poruka : 694
Datum upisa : 27.12.2011

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od pegaz taj 25/8/2015, 09:30

tiramisu ::Ni ja nemam simptome osim grudi.nekad mislim da cu poleteti,zaboravim da sam trudna.pusim i pijem kafu ujutru sve normalno. Plasim se UZ ko bog djavola ali sta je tu je..

Tiramisu draga BATALI CIGARE. Što će ti to? Ja čak izbegavam da budem u zadimljenim prostorijama. Inače nisam pušač nemoj mi zameriti ako ne razumem taj porok ali mislim da se isplati da sada prestaneš sa njima.

Kao što rekoh Mimi ni ja nisam imala nikakve simptome niti sam ih osluškivala. A poznat mi je taj strah od UZV, ma strah me i sada u 12. nedelji. Ja prekosutra trebam na uzv i već me hvata neka nervoza.

pegaz

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od tiramisu taj 25/8/2015, 09:31

Sad vidim da je tebi mesak bio 3mm pa se culo srce.a meni 7,5 sa 4,5 i nista srce... joj ne ide mi se na uz sutra 😢
pa smanjila sam cigare,po dva dana mi traje kutija a pusim blage,slim

tiramisu

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Mimi12 taj 25/8/2015, 09:58

Tiramisu, nije to velicina meska kod Pegaz (3 mm), ne brini. To je velicina ploda.

Mimi12

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od pegaz taj 25/8/2015, 10:21

tiramisu ::Sad vidim da je tebi mesak bio 3mm pa se culo srce.a meni 7,5 sa 4,5 i nista srce... joj ne ide mi se na uz sutra 😢
pa smanjila sam cigare,po dva dana mi traje kutija a pusim blage,slim

Tiramisu CRL je veličina ploda, tada kada mi je plod bio 3 mm gestacijski mešak je bio 14 mm a žumančana kesa 4,2 mm. Inače onaj dan kada se samo video mešak dr mi ga nije ni merio.
Opusti se naravano da ćeš sutra otići na UZV. Pa ja u tom periodu nisam ni očekivala da će srce kucati i to je individualno. Videćeš kako ćeš se iznenaditi sutra.

pegaz

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od karakaca taj 25/8/2015, 10:26

Biksi draga moja svaka ti je zlatna, jedina koja nas savetuje, kritikuje, uvek bila iskrena ali ja se sa tvojim i tudjim savetima nisam ljutila jer sam ih prihvatala kad nesto nije dobro a ne da lazem sebe.
Puno je neuspeha i iza mene ali ne gubim nadu, vasa podrska i mm mi je dovoljna da nikad ne odustanem, ali sve znamo da nase telo i organizam mora da se oporavi i da nam treba vremena do sledeceg pokusaja
Lela odmori pa u nove pobede uspeces jer si borac i ne odustajes
Mimi srecno draga videces ti svog malisana mozda nije bila implatacija 3-5 dana vec 9 dana opusti se trudna si.
Devojke pozdrav pratim vas i navijam za sve

Poslednji izmenio karakaca dana 25/8/2015, 11:34, izmenjeno ukupno 1 puta

karakaca

Broj poruka : 779
Godina : 34
Datum upisa : 04.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od tiramisu taj 25/8/2015, 10:46

Hvala pegaz na info. Sto se tice steriliteta znam dosta toga a za ovo sam duduk 😊nego jel se dabl svejedno placa,da se ne mlatim sa drzavnim bolnicama pod pretpostavkom da mi je sve ok i da ce mi trebati

tiramisu

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od zvoncica36 taj 25/8/2015, 10:54

Mimi12 ::
tiramisu ::Mimi to je mali lenjivac,nista drugo. Meni je dr na odmoru,sutra idem drzavno po fragmin pa cu je moliti da mi uradi UZ.

Ej Tiramisu, bas sam se pitala gde si nestala!?
Daj Boze da ste sve u pravu. MM je malo "na guranje" dok krene, al posle ide Very Happy , pa se sve nesto nadam da je na njega. Iskreno se nadam da ne cita ovaj forum Shocked .
Ljubim vas sve!
Mm ako čita šta sam pisala o njemu ima da potvrdi sve. Svi oni su na ''guranje'' tako da verujem da nosiš dečaka. Evo moj mali kada se umori legne na sred trotoara da se odmori. Kada me pitala dr na kontroli da li čuje rekla sam samo što njemu odgovara i to je istina. Videćeš da je sve ok. Meni je Sonja kada sam radila vto napisala implantacija 7-9 dan od et.

zvoncica36

Broj poruka : 2091
Datum upisa : 23.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od pegaz taj 25/8/2015, 10:57

I ja sam takva bila ali naučićeš i o trudnoći jer si sada trudnica... Ja ti nisam iz BG pa ne znam za dabl, znam da ga ja moram platiti i to me sleduje sledeće sedmice...

pegaz

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Eho taj 25/8/2015, 10:59

Mimi, i ja jos jednom da ponovim da ama bas nikakve klasicne trudnicke simptome nisam imala. Mucninu i povracanje ni dana. Sad sam vec u 15. nedelji. I ne samo to, nego jedan od simptoma koji mi se pojavio, ali dosta kasnije, bio je taj sto ne mogu da spavam, odnosno budim se na svaka 2-3 sata. A znas i sama da bi trudnicama trebalo konstantno da se spava. Jos sam sve vreme bila na utrogestanu, ali spavanje duze od 2-3 sata u kontinuitetu mi je i dalje u kategoriji "rado ga se secam".

Sto se tice srcane radnje, meni je profesorka prilikom zakazivanja prvog UZ-a rekla da je verovatno necemo cuti, ali da hoce da vidi ima li meska i da li je na pravom mestu. To sto smo tom prilikom i srcanu radnju ipak culi, bila je slucajnost, moglo je da se desi da je cekamo do nekog sledeceg UZ.

Ja cvrsto verujem da ce kod tebe to sve biti ok, beta je bas velika, treba samo jos malo strpljenja. A imas i primer nase Annci, koja je takodje morala da saceka sledeci UZ i eto sve je u najboljem redu.  ljubav

Pegaz, drzim fige za ekspertski, posle njega bi stvarno trebalo da ti bude malo lakse kad je u pitanju nervoza i iscekivanje, barem je meni bilo. A negde istovremeno vec stvarno vise nista ne mozes da obuces pa postanes svesna da si zaista trudna. lol! Osim sto sam ja prosle nedelje naivno posla u najobicnijim farmericama u sajc po gradu da umalo ostadoh bez gaca koliko sam morala da ih spustim (Sirijus mi je svedok) lol! , te sam brze bolje otisla da kupim prigodne pantalone na odeljenju za trudnice.  b

Eho

Broj poruka : 547
Datum upisa : 20.12.2014

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od zvoncica36 taj 25/8/2015, 11:00

tiramisu ::Hvala pegaz na info. Sto se tice steriliteta znam dosta toga a za ovo sam duduk 😊nego jel se dabl svejedno placa,da se ne mlatim sa drzavnim bolnicama pod pretpostavkom da mi je sve ok i da ce mi trebati
Ja sam iz Bg ali sam dabl radila u NS pa sam plaćala. Mislim da je dabl besplatan. Pozovi tel.DZ gde ideš i proveri da bi imala pravu informaciju.

zvoncica36

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od zvoncica36 taj 25/8/2015, 11:03

Eho baš si me nasmejala, a mogu misliti kako je bilo Sirijus. Baš se zabavljate.

zvoncica36

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od pegaz taj 25/8/2015, 11:07

Zvoncice i meni je pisalo implantacijja 7-9 dan od transfera i čak moguće krvarenje.

Eho poljubac  debela lol!
Evo i ja već ne mogu ništa da obučem Very Happy

pegaz

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Vanja80 taj 25/8/2015, 11:14

Eho pa ti si queen
nemam reči  b
Mimi, Tiramisu, drzim fige da sve bude u redu! ljubav

Vanja80

Broj poruka : 613
Datum upisa : 25.01.2015

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od tiramisu taj 25/8/2015, 11:42

Devojke koje su pile pronizon,do kada su pile u trudnoci. Kod miljica imam tek 14sept.

tiramisu

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Mimi12 taj 25/8/2015, 12:04

Mislim da mozes bez problema da pijes do kontrole. Male su to doze.

Poslednji izmenio Mimi12 dana 3/9/2015, 20:03, izmenjeno ukupno 1 puta

Mimi12

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od tiramisu taj 25/8/2015, 12:15

Ok.pijem 10mg.jos mesec dana pre stimulacije pocela sa njim.sad mi pade na pamet da to mozda smeta plodu sada. Ne znam ni dal da ponavljam kardiolipinska i beta2gliko.dal ce mi to traziti tada.napisao je samo kks,dimer i ne znam sta jos bese.

tiramisu

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Mimi12 taj 25/8/2015, 13:33

.

Poslednji izmenio Mimi12 dana 3/9/2015, 20:02, izmenjeno ukupno 1 puta

Mimi12

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od lela1984 taj 25/8/2015, 14:04

E,sad ovako.Nemam šta kome da se pravdam,ovaj forum služi za razmenu iskustava,i dobrih,a i onih loših.
Biksi,svako ima pravo na svoje mišljenje.O spebu sam rekla šta mislim i ostajem pri tome.I dalje izuzimam prof. Stojkovica,njegovu suprugu Petru i med.sestre,ali o dr.Markoviću imam svoje mišljenje i ostajem pri njemu.
A Višegradsku tek neću da komentarisem,oni su mi na komisiji za državni program rekli da imam tumor,a bila cista koja pukla s ciklusom,onda su me skinuli u toku procedure za VTO,kad sam davno ležala kod njih zbog upale jajnika nisu videli granicu na granicu materice tad,a radili mi kolposkopiju.I sad ništa nisu ustanovili,pa kakvo onda treba da imam mišljenje o njima?!

lela1984

Broj poruka : 3596
Datum upisa : 01.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od lela1984 taj 25/8/2015, 14:32

A moja beta danas 6,3,krvarenje i dalje oskudno,uz bolove.
Iz Ferone mi rekli da beta sad pravilno pada i da cu pravi ciklus dobiti kad sidje na nulu.
Ako ne dobijem u roku od nedelju dana max.,da im se javim.
Bila i u dz i dobila uput za komisiju za bolovanje,da se sutra javim na komisiju.
Loša trudnoća i spontani pobacaj koji je morao da se izazove,jer se mesak nepravilno razvio i nije imao srčane radnju.
Pa,ne znam samo kog šalju na komisiju za biohemijsku.Imala sam ih ranije i uredno mi zaključivati bolovanje.

lela1984

Broj poruka : 3596
Datum upisa : 01.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od zvoncica36 taj 25/8/2015, 15:10

tiramisu ::Devojke koje su pile pronizon,do kada su pile u trudnoci. Kod miljica imam tek 14sept.
Do 12-e nedelje,ali mora postepeno da se prestaje sa njim. Moraš da smanjuješ dozu.

zvoncica36

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od zvoncica36 taj 25/8/2015, 15:11

Lela nadam se da će pasti beta.

zvoncica36