Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Strana 39 od 40 Prethodni  1 ... 21 ... 38, 39, 40  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Eho taj 7/10/2015, 13:24

pegaz ::Kako vreme odmiče lakše je podneti čekanje kontrole.
ff

O, da, isto se osecam. Very Happy
Super za dobre rezultate!

Aries, ja pojma nemam, ali se nadam da ce to moci. Pa ako vec bude morao CR, i ja bih izabrala spinalnu. Very Happy

Tatjanice, tvoje iskustvo zvuci divno. Very Happy

Eho

Broj poruka : 547
Datum upisa : 20.12.2014

Pogledaj profil korisnika

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od AriesGirl taj 7/10/2015, 14:03

tatjanica ::...ma,za tebe onda nema zime!!! ...a kazhi,shta ti tvoj doktor preporuchuje shto se cr tiche?

Nisam jos pricala sa mojom dr koja mi vodi trudnocu oko anestezije tokom CR. Svakako planiram da je pitam za misljenje na sledecoj kontroli. Pitacu i hematologa sta misli, mada mislim da je presudno misljenje anesteziologa. Ne opterecujem se jos uvek jako sa tim, mada me vec polako hvata neka trema od porodjaja. Mislim da je to sve normalno.

AriesGirl

Broj poruka : 1118
Datum upisa : 17.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od tatjanica taj 7/10/2015, 14:12

...aries,pa naravnooo da je normalno,31. ti je nedeljaaa!!! ...pozitivna trema sad pochinjeeee...joooj,kako che to sve brzo prochiiii....i bebac je u tvom naruchju!  beba
...eho,kako prolaze ovi trudnichki dani?  trudnica  ...koja si sad nedelja?

evo neshto za nashe trudnice! Wink
...http://devetmeseci.net/29-stvari-koje-bi-samo-trudnica-razumela/

tatjanica

Broj poruka : 1508
Godina : 39
Datum upisa : 28.10.2014

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od annci taj 8/10/2015, 08:21

Eee, Tatjanice, rasplaka me...onako uz jutarnju kafu...
Mi juce bili na UZ, pa sam se malkice zabrinula...nesto bas ne da da se lepo ko covek opustim...Moj dr je zaista izvanredan, i UZ traje bar 20 min, svo ono uzimanje raznoraznih mera. Prenela bih vam, ali nemam pojma sta bilo sta od toga znaci. On gleda i meri, diktira sestri, ona upisuje, a nama samo prenosi "ovo je odlicno, ovo je super". Razumela sam samo da je 460 g (sto odgovara 22 nedelje) i da mi je grlic odican i 40. A onda...uvek postoji ono ali..

Manji problem je sto imam visak plodove vode, tako da mi je rekao da hitno proverim OGTT, kaze da moze od secera (nista ne znaci sto mi je jutarnji vec jako dugo oko 4). Ja se dogovarala sa Trbojevicem da radim u 24, ali odradicu nedelju ranije, sta fali. Taman cu proveriti i TSH i FT4 pa i kod njega na kontrolu.

E, veci problem je sto mu se mozdane komore ne razvijaju simetricno. Jedna je 8 mm, sto je ok, a druga 10mm sto je gornja granicna vrednost. Dr kaze da se to cesto desava kod decaka ali da moramo da se pratimo redovno. Tako da je sledeci UZ za tri nedelje. Uopste mi nije svejedno...Tako da POMAGAJTEEE!!! Sigurno je neka od vas imala isti slucaj i sve se ok zavrsilo...samo kada bih mogla da izbacim iz glave...

A onda, moj mali borac me je po ko zna koji put, apsolutno odusevio: naravno da ponovo nemamo ni jednu lepu slicicu, jer stalno krije lice, ali kada smo dosli kuci, i ja se malo smirila, malo poplakah, ali se ususkah kod svog dragog, ubedjujuci sebe da ce sve biti ok, i da ce i ovu borbu Djole dobiti, kad...ne da je poceo da se rita i javlja...prvi put tako jako da se oseca pod rukom..tako da je moj sin sinoc, uz pratnju mojih suza, konacno upoznao svoga tatu  srca1  srca1  srca1 Kao da je osetio da sam klonula, i daje svoju podrsku...Iskreno, ja nisam ocekivala da ce pokreti biti tako jaki jos bar dve nedelje....ali moj sin nista ne radi skolski, on je sav svoj

annci

Broj poruka : 1806
Godina : 41
Datum upisa : 14.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od marija123 taj 8/10/2015, 08:52

Anci, i moja sestra je imala visak plodove vode i dr joj je rekao da smanji voce, posto ga je ona jela u ogromnim kolicinama i posle joj se to regulisalo. Za mozak verujem da je to faza u razvoju mozga i da ce vec na sledecoj kontroli biti sve u redu. Javice se sigurno neka koja ima iskustva s tim

marija123

Broj poruka : 299
Datum upisa : 18.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od annci taj 8/10/2015, 09:06

Hvala, Marija. I ja jedem voce, ne bas u nekim nenormalnim kolicinama, ali pojedem izmedju 300 i 500 g dnevno (sto je nista u odnosu na to koliko ga jedem ovako). Jedem maline, kupine, borovnice, jabuke, nektarine...izbegavam banane, grozdje, kruske, ono sto sam procenila da je slatko..al mogu i to da izbacim ako treba

Nego, gvozjde mi je 10, a feritin 27, tako da sam na Heferolu 2x1. Toliko mi je pojacao opstipaciju, da placem svako jutro. Smanjila sam ga na 1x1, i ubacila gomilu zdravih stvari (mesim sama zdrave hrono hlebove-spelta, razano, laneno, heljdino...puno semenkica) i to prilicno pomaze, ali dajte ako imate iskustva jos neki predlog. Cisto ishranom sta jos mogu da uradim osim konjetine i spanaca (bljak je, ali sam to vec ubacila). Hematolog nije zadovoljan krvnom slikom, ali ginekolog kaze da je to prilicno uobicajeno za trudnice i da ne brinem, zato i hocu da probam ovu bezbolniju varijantu

annci

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Eho taj 8/10/2015, 09:13

Annci, ne znam mnogo o tome, samo da posaljem zagrljaj i da kazem da sam sigurna da ce se to sve regulisati do kraja trudnoce. Ljubac za Djoleta i tebe.

Eho

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Deni taj 8/10/2015, 09:24

tatjanica ::...http://devetmeseci.net/29-stvari-koje-bi-samo-trudnica-razumela/

Ismejah se od ranog jutra, fantastican prikaz Very Happy

Deni

Broj poruka : 1728
Godina : 38
Datum upisa : 08.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od d77 taj 8/10/2015, 09:30

Ancci, sve je to u redu...grlim te jakooo zagrljaj

d77

Broj poruka : 1730
Datum upisa : 01.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od marija123 taj 8/10/2015, 09:37

Anci ja za gvozdje pijem Feroglobin, i probava mi je odlicna. Mozda ima veze i sto dosta jedem semenke bundeve jer mi bas pomazu za gorusicu. Za gvozdje valja i cvekla, sad planiram da s njom kreneml

marija123

Broj poruka : 299

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od AriesGirl taj 8/10/2015, 13:14

Annci, sto se tice mozdanih komora, u to se ne razumem, ali verujem da ce na sledecoj kontroli sve biti kako treba.

Visak plodove vode hoce da nastane zbog secera, videces kad odradis OGTT da li ce ti trebati dijeta. Dosta devojaka je bilo na njoj, nista strasno. Meni je moja dr rekla da jedem jednu cinijicu voca dnevno, a u skolici za trudnice su nas ucili bukvalno kolicinu koja nam stane u saku. Sa vocem ne valja preterivati, jer i u njemu ima secera. Narocito nije dobro ono koje ima visok glikemijski index.

Poslednji izmenio AriesGirl dana 8/10/2015, 13:31, izmenjeno ukupno 1 puta

AriesGirl

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od AriesGirl taj 8/10/2015, 13:18

Sad sam videla da si pitala sta da jedes da bi podigla gvozdje. Pored onog sto si navela, dobro je i junece meso. Takodje i kupine i borovnice, ali su one vec prosle. Meni je gvozdje u redu, ali su mi niza crvena krvna zrnca, pa koristim Ferum tablete jednu dnevno. Posto je nestasica Feruma, preci cu na Referum (isti sastav, drugo ime i proizvodjac).

AriesGirl

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od annci taj 8/10/2015, 13:28

Hvala, Aries. Onda ja ipak preterujem sa vocem. Smanjicu, definitivno

annci

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od AriesGirl taj 8/10/2015, 13:30

Mi smo prosle nedelje potpisali ugovor za cuvanje maticnih celija kod Bio Save-a (kod njih smo radili i Prena test). Mm nije bio za to, njemu je to sve, kako kaze, "prodavanje magle", ali ja sam definitivno resila da to uradim i konacno smo potpisali ugovor. Ja na to gledam kao na nesto sto platis, osiguras se na neki nacin i molis Boga da ti nikad u zivotu ne treba.

Ljubac za sve.

AriesGirl

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od AriesGirl taj 8/10/2015, 13:34

annci ::Hvala, Aries. Onda ja ipak preterujem sa vocem. Smanjicu, definitivno

Nema na cemu. Pola kg voca je mnogo, smanji u svakom slucaju. A tablice sa glikemijskim indexom hrane imas na netu, pa vidi koje voce ima nizak GI (kruske su O.K., ja ih jedem).

AriesGirl

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od annci taj 8/10/2015, 13:35

Aries, i mi cemo kod BioSave cuvati maticne celije. I mi iskoristismo njihov popust za Prenatest. A sto se tice opravdanosti...ma medicina toliko napreduje, da mi je prosto steta ne ostaviti jos jednu mogucnost lecenja. Tek se otkrivaju nove metode, ko zna kakve ce se mogucnosti tek otvoriti za 30 godina....daj Boze da mu nikada ne zatreba, ali neka ima.

Drugarice, hvala na svim savetima! Vecin vec koristim, ali nije lose jos jednom cuti gomilu korisnih iskustava
cveće cveće cveće

annci

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od AriesGirl taj 8/10/2015, 18:05

annci ::Aries, i mi cemo kod BioSave cuvati maticne celije. I mi iskoristismo njihov popust za Prenatest. A sto se tice opravdanosti...ma medicina toliko napreduje, da mi je prosto steta ne ostaviti jos jednu mogucnost lecenja. Tek se otkrivaju nove metode, ko zna kakve ce se mogucnosti tek otvoriti za 30 godina....daj Boze da mu nikada ne zatreba, ali neka ima.

U pravu si, medicina napreduje iz dana u dan i potpuno se slazem da ih treba ostaviti za ne daj Boze ako je covek u mogucnosti.
U krajnjoj liniji, ja se salim da cu ih iskoristiti za popunjavanje bora kad budem stara, jer se koriste i u estetskoj grani medicine Wink Wink Wink

AriesGirl

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od tatjanica taj 8/10/2015, 20:42

...kad smo bora,moje dve oko usta nestaleee...dal' od debljine dal' se prolepshah u trudnochi,videchemo! Wink

...anci,verujem da che na sledechoj kontroli sve biti dobro,drzhim fige!

tatjanica

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Eho taj 8/10/2015, 20:44

Da, voce sadrzi vocni secer pa, ma koliko bilo korisno zbog vitamina i vlakana, ne treba preterivati. Ja nemam problema sa secerom, slatko ni ne volim (slatkise, kolace i slicno), ali svako jutro popijem jednu casu cedjenog soka od svezeg voca i kasnije tokom dana pojedem jos samo jednu vocku (nekad i samo pola, bude mi dosta) ili malu kolicinu nekog bobicastog voca (ili popijem jos jedan sok umesto te vocke). Ne kazem da je ovo moje ispravna doza, nego se prosto trudim da voce ne konzumiram vise od toga jer veca kolicina secera svakako nije dobra u trudnoci (a unosimo ga, u manjim kolicinama, i kroz drugu hranu, hteli ne hteli).

Ako je bitno da se povede racuna o unosu secera, onda je i pojedino povrce bolje jesti presno nego kuvano ili przeno jer nakon termicke obrade oslobadja secer (po sargarepi se najbolje vidi kako postaje slatka kad se skuva ili isprzi). To sam citala na nekim nutricionistickim sajtovima svojevremeno.

Eho

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od noja taj 8/10/2015, 21:39

Annci jedi sad samo jabuke . Nemoj ni jedno drugo voce .. ko ti je dr koja vodi trudnocu ? ?mozda beba nije lepo stajala pa se neki parametri pomerili . Ja uvek od toga polazim . Iskreno bi potrazila jos nekog dr ...da se smiris i ti i beba

noja

Broj poruka : 6178
Godina : 38
Datum upisa : 24.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od annci taj 9/10/2015, 08:55

AriesGirl ::
U krajnjoj liniji, ja se salim da cu ih iskoristiti za popunjavanje bora kad budem stara, jer se koriste i u estetskoj grani medicine Wink Wink Wink

Hihihi...ista prica! Ne mogu da verujem, isto sam i ja zezala mog dragog. Vrlo povoljno mozemo da peglamo bore lol! lol! lol!

Noja, mene vodi prof Mikovic. Stvarno ne mogu da mu zamerim da je nemaran ili "brzoplet". UZ kod njega uvek traje bar 20 min. Svaku meru proverava po vise puta. To je i razlog sto nemamo ni jednu lepu Djoletovu sliku, ali zato njegovih butinica, vratica, stomacica, glavice, mozga, rukica...toga imamo napretek. Cinjenica je da je moj sin vrlo stidljiv i vrloo nemiran, tako da ga stalno juri po stomaku. Cak je posle klasicnog, odradio i vaginalni UZ da bi bolje prisao sa vrha glavice. I lepo se vidi ta nesimetrija. Ali ja sam odlucila da budem jaka i pozitivna. Izborice se moj junak i sa ovim! Sa ovako pametnim roditeljima lol! , nije ni za ocekivati da mu mozak bude mali. Samo da se ujednaci, i na konju smo. Dosta zena mi je poslalo pp da podeli svoje iskustvo, i stvarno su me utesile, beskrajno im hvala na tome. Izgleda da je to mnogu uobicajnije nego sto sam ja mislila, i u 90% slucajeva, srecno se zavrsi. Ostaje da strpljivo cekamo i molimo se molitva molitva molitva

annci

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Ancica 87 taj 9/10/2015, 19:52

Annci,Djole ce biti momak sa savrsenim mozgom,nemoj da se brines
Mojoj tetki su davali svakakve dijagnoze,a ima decaka da ih sve redom zeza... Ljubimo vas...
Trudnice uzivajte!

Ancica 87

Broj poruka : 1254
Datum upisa : 05.09.2014

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od tatjanica taj 9/10/2015, 20:31

....ancice kako nam je momak? .....mi u sredu imamo prvi pregled u razvojnom savetovalishtu za prevremeno rodjene bebice,drzhite nam fige!!! ...ljubimo trudnice i stomachiche!!!

Poslednji izmenio tatjanica dana 9/10/2015, 20:45, izmenjeno ukupno 1 puta

tatjanica

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od lenjivica taj 9/10/2015, 20:36

Samo da vas pozdravim devojke, Atila je veliki i dobar decak, jednu noc nas pusti da spavamo celu noc, pa sledece dve zurka lol!
Annci, sigurna sam da ce biti sve ok i da ce tvoj sin biti genijalac!
Sve ostale okruglice, da vam trudnoca bude skolska i bezbrizna, i spavajte, citajte, gledajte filmove, jer posle necete imati vremena ni do wc-a Very Happy

lenjivica

Broj poruka : 615
Godina : 40
Datum upisa : 06.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od millena taj 9/10/2015, 23:42

uf,ovde se svasta izdesavalo,ja procitah samo poslednjih par strana da bar nesto pohvatam
Ancice,lenjivice cestitam za rodjenje bebica,verovatno ima jos puno novosti,ali zbog pomanjkanja vremena nisam toliko u toku
mi smo sada dobro,na prosloj kontroli sa 2 meseca i 12 dana imali smo 6 kg(uduplali tezinu) i 61 cm,beba mi malo drzi glavu na levoj strani,ne znam da li je to zabrinjavajuce,videcu na iducoj kontroli.Ja sam opet zavrsila ukocena,morala je mama da dodje kod mene jer sam jedan dan ostala u krevetu sa pokretnim samo gornjim delom tela,zena se istraumirala,u sred noci sam ju sokirala,krenula u 5 ujutro iz Srbije,putovala 10-ak sati,hvala dragom Bogu da imam majku.Uglavnom,rtg snimak pokazao ostecenja trticne kosti,uzas,primala sam injekcije,sad bar hodam.
Mi napredujemo polako,ali sigurno,a polako se spremamo za koji dan kuci,ne znam kako cu sa bebom od 3 meseca,ali nisam bila kuci zbog trudnoce i svega godinu dana...uzeleh se Srbije
Veliki pozzdrav svima trudnjacama,mamicama,cekalicama

millena

Broj poruka : 210

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content Danas u 02:09

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Strana 39 od 40 Prethodni  1 ... 21 ... 38, 39, 40  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh