Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Strana 4 od 40 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 22 ... 40  Sledeći

Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 5 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od noja taj 28/7/2015, 23:27

Kometak ljubimo te I zeljno iscekujemo dasu Very Happy
noja
noja

Broj poruka : 6242
Godina : 41
Datum upisa : 24.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 5 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Pikseta taj 29/7/2015, 00:30

Mico,Aries,hvala na informacijama.Ja se u ovoj trudnoci trudim da sto manje trazim definicije i tumacenje nekih nalaza na svoju ruku.Otprilike vidim ref.vrednosti,skontam da je sve u granicama,sacekam doktore da pogledaju,potvrde i to je to.Da nesto strci sigurno ne bih bila mirna.Pre 4 godine u z.knjizici mi je stajala napomena prevencija tromboze,tada mi je bio visok nivo homocisteina,sada je i to ok.Valjda bi me slali dalje,da postoje neke sumnje i da nesto nije kako treba.Mozda sam naivna,ali jos uvek verujem lekarima kojima platim.
Pikseta
Pikseta

Broj poruka : 106
Datum upisa : 20.05.2015

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od d77 taj 29/7/2015, 07:21

micaubica83 ::Eho ja nisam iz Bg ali dobar glas daleko se cuje.Nego nije stvar u tome,pisem da su meni 3 dr potvrdila isto,zato ipak mislim da su u pravu.Cak imam od starta niske trombocite pa su mi ipak ukljucili da ne bi rizikovali trudnocu.Zasto bi neko rizikovao trudnocu a ima trombofilije.Meni su rekli samo ako se dokaze da imam bilo koju trombofiliju odmah mi uvode Fraxi,tako je i bilo.Pisem svoje iskustvo,mozda nekom pomogne jer imamo primer puno trudnoca koje su izgubljene u 5,6 mesecu zbog trombofilija.E kad izgube trudnocu onda im hematolog prepise Fraxiparin za sledecu trudnocu.Pegaz D dimer je pokazatelj tromboze.Ako je povisen 3x vise to znaci da imas predispozicije za trombozu.Beba a pogotovo viseplodne trudnoce,kako su meni objasnili ne dobijaju dovoljnu kolicinu krvi,tj protok,ne mogu da disu i gotovo je sa trudnocom.Kod nas dr daju uput za trombofilije tek nakon 2 pobacaja sto po meni nije normalno.E kad zena pobaci onda se oni sete da ukljuce Fraxi,a kakva je materica nakon 2 pobacaja i da li zena opet moze da zatrudni to njih uopste ne interesuje.Devojka koja je do cetvrtka bila samnom u sobi je radila 2 vantelesne,obe uspele ali kasnije pobacila.Dali su joj uput nakon toga za trombofilije,ima pai i mthfr i prima fraxi. Bogu hvala 3 vto uspesna u petak rodila zivog i zdravog decaka.To je samo jedan primer koji sam navela.Pisala sam pre neki dan da sam se uplasila da mi ne ukinu fraxi ovde u bolnici zbog pada trombocita ali Miljic nije dao ni da se smanji a kamoli da se ukine.E sad neka svako radi onako kako misli da treba.Pozdrav svima :-)
Mico, u potpunosti se slazem sa tobom...zato me sinoc rodjaka bas iznervira, kad mi rece da ona nece nista na svoju ruku raditi, vec ce slusati savete dr sa klinike. Ona je tokom stimulacije primala Fraxi, pa su joj ga posle ukinuli i presli na Aspirin, a sad a su joj i to ukinuli i to sve ginekolog radi, a ne hematolog. Svaka cast klinici, jer sam i ja zahvaljujuci njima dobila ovu divnu bebe , ali oni po meni sve prepustaju slucaju i ne udubljuju se u problematiku, kada su druge oblasti u pitanju-endokrinologija, hematologija.
Kometice, veliki ljubav od nas dve.

d77

Broj poruka : 1742
Datum upisa : 01.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od annci taj 29/7/2015, 09:19

pegaz ::Meni je dr Mitić hematolog ukinula fraksiparin i to mi je rekla kako mi uopšte nije u potpunosti ispitana trombofilija i da se to PAI I heterozigot može naći u 50% ljudi. Fraksiparin sam ja tržila u Pragu umesto onog aspirina što oni daju i to prema savetu dr Kopitović. Oni u Novom Sadu inače propisuju Fraksiparin do bete po nekom svom protokolu. Dr Mitić mi je rekla da je Fraksiparin odradio svoje i da mi uopšte nije potreban. Pretpostavljam da su mi zbog njega sniženi trombociti iako sam ih radila 10. dan od zadnje injekcije.

Joj Pegaz, kako bih ja bila srecna da mi ukinu taj fraxi. Ceo stomak mi je u malim modrim tackicama, a i na vecini mesta mi se prave ozbilme potkozne kvrge. Onda to mazem hepatombinom i masiram pa prodju. Ali se naprave nove...
Videcu u ponedeljak sa mojim dr sta kaze. Hematolog mi je Elezovic, koji je napisao da kontrola jedino ako d-dimer predje cetvorostuku vredost. Inace tek pred porodjaj.
ponavljam sve analize u petak, pa cu videti
annci
annci

Broj poruka : 1805
Godina : 44
Datum upisa : 14.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od pegaz taj 29/7/2015, 09:26

Joj annci No
Nadam se da iglu spustiš pod uglom od 45 stepeni, i još na mesto gde se bodeš stisneš kožu. Meni je to pomagalo znala sam ubosti da se ne primeti na par mesta je bilo plavih tačkica a tu definitivno nisam uradila kao što sam ti sad napisala. 25 dana sam se bockala. Dr Mitić mi je rekla da se čak nisam na pravom mestu bola, ja sam tu negde oko pupka a ona kaže da treba valjda odmaći desno ili levo od pupka za širinu 4-5 prsta npr pa to dođe više sa strane. A vidi sa svojim dr da li možeš u nogu da ga daješ ili u ruku, znam da se i tu daje.
pegaz
pegaz

Broj poruka : 694
Datum upisa : 27.12.2011

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od annci taj 29/7/2015, 09:44

Vecka, zeno, sta te sve snadje! Nisam ni znala da takve komplikacije mogu da se dese. Divno je sto si tako hrabra i smirena. Drzim fige da dr spase matericu!!! Ako ne, nije ni to smak sveta. Vazno je da i budes dobro, to je najbitnije! I da se sto pre vratis svojim decacima. Ja te ljubim jako najjace
poljubac

Kometice, pa gde si ti draga moja?! Malo se zabrinusmo, a ti samo u guzvi sa gostima i uredjenjem doma. Samo 10 dana!!! Divno! Ma samo ti kupuj! Sve te krpice ionako prerastu za po desetak dana. Na pocetku je to jedno ili dva nosenja. Ja sam bratanici i sestricini kupovala prosle godine kao sumanuta! I sve su stigle da obuku samo za po jedno slikanje lol! lol! lol! Jasno je da ako rodim devojcicu, necu znati sta cu sa garderobom, a ako rodim decaka, onda ti salji taj visak lol!

Pegaz, ja sam do sada sebi dala preko 60 fraxija. Def dajem na dobro mesto. Meni su rekli 3-4 prsta od pupka, ali ne smes ni mnogo dalje, jer se na udaljenosti jedne sake nalaze vec veliki krvni sudovi. Moji se cak i vide. Jedino ako ugao nije bas 45 stepeni nego vise. Trudicu se da o tome vodim racuna.

Iime moje, pokusaj i sa kantarionom. Znam pouzdano da on pomaze.

Trudnjace
ljubav ljubav ljubav
annci
annci

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od zvoncica36 taj 29/7/2015, 10:32

Vecka ::Hvala devojke :*
Da Zvoncice, u pravu si, ovo se stvarno ne desava. Dok se meni nije desilo nisam cula da se posle porodjaja moze ovako nesto desiti. Pitala sam dr, da li je tokoliza, utrogestan ili sta krivac sto mi se grlic tako brzo zatvara i ne moze da iscuri sta treba vec se skuplja i doslo je dovde. Kaze: ne. Moj organizam tako reaguje, prosto se desi. Ni 2cr nisu krivci za to, niko. Prost primer kada sam u trudnoci bila otvorena 3 prsta u porodilistu, cim su zaustavili kobtrakcije grlic se zatvorio za samo 1 dan, tako 3 puta u toku trudnoce. To je dokaz da moj organizam tako reaguje, primala sam oxitocin nakon porodjaja i cim sam prestala i dodla kuci krvarenje se smanjilo i prestalo.
Kaze dr toliko se retko desava da nisu ocekicali.

Zvoncice ti si se spremala za vto a bila si trudna? Mislila sam da si isla na vto :)
Htela sam da idem na 7 vto(sve stimulisane 6), ali sam zatrudnela prirodno. Bila je poodmakla trudnoća kada sam saznala. Imala sam menstruacije.

zvoncica36

Broj poruka : 2090
Datum upisa : 23.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od AriesGirl taj 29/7/2015, 10:47

annci ::
pegaz ::Meni je dr Mitić hematolog ukinula fraksiparin i to mi je rekla kako mi uopšte nije u potpunosti ispitana trombofilija i da se to PAI I heterozigot može naći u 50% ljudi. Fraksiparin sam ja tržila u Pragu umesto onog aspirina što oni daju i to prema savetu dr Kopitović. Oni u Novom Sadu inače propisuju Fraksiparin do bete po nekom svom protokolu. Dr Mitić mi je rekla da je Fraksiparin odradio svoje i da mi uopšte nije potreban. Pretpostavljam da su mi zbog njega sniženi trombociti iako sam ih radila 10. dan od zadnje injekcije.

Joj Pegaz, kako bih ja bila srecna da mi ukinu taj fraxi. Ceo stomak mi je u malim modrim tackicama, a i na vecini mesta mi se prave ozbilme potkozne kvrge. Onda to mazem hepatombinom i masiram pa prodju. Ali se naprave nove...
Videcu u ponedeljak sa mojim dr sta kaze. Hematolog mi je Elezovic, koji je napisao da kontrola jedino ako d-dimer predje cetvorostuku vredost. Inace tek pred porodjaj.
ponavljam sve analize u petak, pa cu videti

Pisala sam o ovome vec nekoliko puta, ali cu napisati jos jednom kako mi je prof. Mitic rekla da se daju injekcije heparina. Stavite ruke na bok i taj deo koji pokrivaju sake je mesto po kom se bockate. Cak moze i vise prema ledjima. Obrisete vatom, uhvatite nabor koze, zabodete iglu iskljucivo pod uglom od 90 stepeni, aspirirate (povucete rucicu sprica ka gore, ako u spricu ugledate krv, ponovo se bocnete na drugo mesto, jer ako ima krvi, pogodile ste krvni sud, a to ne valja), ubrizgate sadrzaj (sve vreme drzite kozu stisnutu), izvadite iglu, pustite kozu i samo blago prebrisete jednim potezom mesto uboda. Bez stiskanja i trljanja. Prof. Mitic nikako nije za varijantu davanja injekcije u ruke i noge. Kaze da se losije apsorbuje.

Poslednji izmenio AriesGirl dana 29/7/2015, 10:50, izmenjeno ukupno 1 puta
AriesGirl
AriesGirl

Broj poruka : 1399
Datum upisa : 17.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od zvoncica36 taj 29/7/2015, 10:50

Kako bude napredovala trudnoća mislim da ćete morati u ruke i noge. Opasno je kod poodmakle trudnoće u stomak jer bebica počne da se pomera i koža stomaka bude zategnuta.

zvoncica36

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od AriesGirl taj 29/7/2015, 10:56

zvoncica36 ::Kako bude napredovala trudnoća mislim da ćete morati u ruke i noge. Opasno je kod poodmakle trudnoće u stomak jer bebica počne da se pomera i koža stomaka bude zategnuta.

Pitacu prof. na sledecoj kontroli. Ako sam je dobro razumela, kako stomak bude rastao, bockacu se u bok, ali vise prema ledjima. Sad sam 20+1, jos uvek mogu u stomak, ali ne znam kako ce dalje izgledati. Pitacu, pa cu napisati sta mi je rekla.
AriesGirl
AriesGirl

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od zvoncica36 taj 29/7/2015, 11:11

U NF posle porođaja svima daju fraxi u ruku isključivo. Meni je Elezović rekao noga,ruka,....

zvoncica36

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od AriesGirl taj 29/7/2015, 11:27

Imam utisak da se hematolozi oko mnogih stvari medjusobno ne slazu i da svako od njih ima neku svoju teoriju.

A sto se tice sestara u bolnicama, one koliko sam ukapirala, uvek injekcije daju u ruku. Cak i pre trudnoce. Meni su posle aspiracije dali Fraxi u ruku. Cini mi se da je i u Betaniji tako.
AriesGirl
AriesGirl

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od lela1984 taj 29/7/2015, 12:11

Fraxiparin i fragmin se primaju iskljucivo u stomak i to 2 prsta od pupka -levo, desno, gore, dole i u butine.

lela1984

Broj poruka : 3630
Datum upisa : 01.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od BiKsi :) taj 29/7/2015, 12:43

Lela, ne znam odakle ti to da se fraxiparin i fragmin primaju iskljucivo u stomak, ko ti je to rekao? To prvi put cujem. A cexlane?

2) Spebo V 2010.FET, 2 blaste-beta 463-biohemijska,
3) Spebo V 2013.ICSI, 3 cetvorocelijska-beta 168,8, 7.6.2013. videli srce 14.12.2013. Kinder suprise!
4) Spebo, IV 2016.ICSI,1 osmocelijski i 1 blasta-beta 4,
5) Spebo, V 2017. FET, 2 blaste-beta 2,
6) Spebo, VI 2018. FET, 3 blaste-beta 214 🐥, 29.10.2018. videli ❤ 6.6.2019. stigla Rodjena
Lilypie Kids Birthday tickersLilypie First Birthday tickers
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22546
Godina : 39
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od lela1984 taj 29/7/2015, 12:48

Pise u uputstvima, citala sam. I mene zanimalo da li sme u ruke, ali, corak. Stomak kao glavno i butine kao alternativno mesto, pise. I slike kako se daje na oba mesta, mada to znam. Za clexane ne znam. Citajte uputstva uvek obavezno.

lela1984

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od fight&faith taj 29/7/2015, 12:48

Fraksi, fragmin i clexane su niskomolekularni heparin mogu se primati u stomak, nadlakticu i butine, tamo gde možeda se uhvati salce. Tako je meni rekao prof. Elezović.

fight&faith

Broj poruka : 1851

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od lela1984 taj 29/7/2015, 12:52

Pa, ja citala, bas me zanimalo da li sme u nadlakticu, jer u butine jako boli, bockala sam, a na stomaku vise nemam mesta, maltene.

lela1984

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od annci taj 29/7/2015, 13:22

EEE, ni mi ovde ne mozemo da se slozimo oko fraxija. Ocigledno svaki dr svoju politiku vodi.
Ja znam za stomak i ruku (Kopitovicka, Elezovic i Arsicka, kao i sestre u Ordinaciji Ilic). Prvi put cujem za ovu varijantu boka + ledja. Realno, tu imamo najvise salca, ali mi niko to do sada nije rekao. Cak, kao sto napisah, nikako na udaljenju jedne sake od pupka, zbog velikih krvnih sudova.
U ruku, svakako ne mogu sama, morace dragi da asistira. Ali je izgleda sporan i ugao davanja. Ispade od 45 do 90...

Ma samo da je on u organizmu..
annci
annci

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od lelas taj 29/7/2015, 13:27

Bockam nadlakticu.butine otpadaju jer boli.stomak nema mesta.kometak je postavljala ilustracije , kad je meni trebalo,negde oko 1.maja .cisto informativno da kazem i da mi je d dimer pao otkad bockam ruke.meni vazno da je pao i vise ne raste.mozda ce nekom znaciti.ne pametujem pa me nemojte tako svatiti.ne zelim da ulazim u diskusiju.u zadnje vreme bude vrelo i na pojedinim stranicama.
lelas
lelas

Broj poruka : 1644
Datum upisa : 18.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od annci taj 29/7/2015, 13:32

Ma lelas opusteno! Naravno da bude vrelo lol! lol! lol! lol! Pa ovde su sve samo trudnice, zene pod stimulacijom, ili posle stimulacije, porodilje....znaci koncetracija hormona je + beskonacno lol! lol! lol!
Al nema veze...ja nikada nisam bila svadjalica. Korisno mi da razmenim ovde informacije i pomogne mi da donesem SVOJU odluku.
Tako da ti samo pametuj osmeh srce
annci
annci

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od noja taj 29/7/2015, 13:39

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 5 29pem2d

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 5 2n0slk3
noja
noja

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od lela1984 taj 29/7/2015, 13:52

I meni je pao d-dimer, ali nema veze, bitno da nije visok.

lela1984

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od noja taj 29/7/2015, 13:54

fight&faith kako si mi ti draga , sta radis ?
noja
noja

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Erata taj 29/7/2015, 14:09

Ja sam davala sebi kao na ovoj ilustraciji - stomak, pa posle butine i nadlaktice i ponekad ledja.
Erata
Erata

Broj poruka : 2458
Datum upisa : 21.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od zvoncica36 taj 29/7/2015, 14:44

Moja koleginica je čak primala fraxi u ramena naravno sa strane leđa. Tu joj je muž davao. Kaže da može kožica da se uhvati i nije bolno mesto. Njoj je isto Elezović rekao gde god može da se uhvati i podigne koža može da se bocka. Najvažnije je da primite injekciju, a mesto više manje sve je to vaš organizam.

zvoncica36

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Strana 4 od 40 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 22 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu