KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

+59
JednaSova
majat
Ninche
SladZana
luckystar74
ivanicasale
Deni
Orline
bak
bebko
Stenli
Sofka
JAmajka
veki1
Simona
bulevarka
Strumfeta78
JocY
MalaSaJuga
zoxa
cicsa80
medolino
Zmajuška
Vuchica
Šašava
jelena*mama2andjela*
dragana76ns
ragaco
Blanka
leptirica1977
saska1
marija123
Crvic
ganedina
SoJa
MAAKKI
nina :)
Niny
fight&faith
lela1984
millena
KoMetaK
lelas
Sofija Veks
Vecka
Pikseta
Smrdica
AriesGirl
annci
pegaz
Ancica 87
PalcicaBg
BiKsi :)
noja
zvoncica36
Erata
Eho
micaubica83
lenjivica
63 posters

Strana 2 od 40 Prethodni  1, 2, 3 ... 21 ... 40  Sledeći

Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 2 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od zvoncica36 26/7/2015, 17:19

d77 ::JAvila mi se rodjaka, danasnja beta je 220. Ovo je bas divna vest sunny
Čestitam. Super raste beta. Treba da spusti tsh. Zbog visokog tsh na početku trudnoće žena može da rodi dete sa Daunovim sindromom. Doktori koji joj savetuju 25mg Eutiroksa neće čuvati to dete već majka koja ga rodi.

zvoncica36

Broj poruka : 2090
Datum upisa : 23.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 2 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Pikseta 26/7/2015, 18:24

Pozdrav,trudnice..Anci,meni su za 12-u nedelju trazili kks,APT,PT,vreme krvarenja i koagulacije,D dimer,ALT,AST,urin.Pg I TSH,nikad do sada mi niko nije trazio,to vidim ovde tek da je dosta vas radilo,pa sam prilicno zbunjena zbunjen
Aries,ni meni do sad nisu trazili gvozdje,to cu raditi prvi put za 10 dana,ali vec par godina mi je gvozdje preko granice,pa ako nekom treba Laughing
Smrdice,mene je bas interesovalo to za serklaz,znaci nije nemoguce kod blizanacke trudnoce da moze i bez toga.Ja cu to saznati uskoro,ali eto mozda mogu da se nadam da cu proci kao ti.
Pikseta
Pikseta

Broj poruka : 106
Location : Novi Sad
Datum upisa : 20.05.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 2 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od micaubica83 26/7/2015, 19:27

Smrdice pa da li je moguce da ti je u 36 nedelji blizanacke trud. cervikometrija bila ista kao u 16 nedelji.Kolika ti je bila cervikometrija,zasto su te porodili pre 37 nedelje?Pikseta ni ja nemam serklaz a blizanacka mi je trudnoca,trenutno idem ka 34 nedelji.Cervikometrija na pocetku trudnoce oko 40,u 30 nedelji 25,i posle mi nisu merili kazu da nema svrhe vise meriti.Sto se tice TSH niko mi nikad to nije radio niti su mi trazili.
micaubica83
micaubica83

Broj poruka : 442
Datum upisa : 07.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 2 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Pikseta 26/7/2015, 20:03

Da,Mico znam da i ti cekas blizance sunny Ja cu za 10 dana,saznati sta i kako dalje kad odem na uz.Dr.Novakov mi je tako rekla,a i naglasila mi je ona licno protiv serklaza,ali sta god bude bilo potrebno i sta god mi kaze,ja sam spremna na sve.A,sto se tice tsh,eto ,nisam jedina onda Wink Kako je tebi Mico,inace,jesi jos u bolnici,kako izdrzavas?I da te pitam,kog su pola tvoje bebice?
Pikseta
Pikseta

Broj poruka : 106
Location : Novi Sad
Datum upisa : 20.05.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 2 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od micaubica83 26/7/2015, 20:52

Ja super izdrzavam,mislim da je ovo najbolje i najcistije odeljenje.Bebe su decak i devojcica,valjda :-D.Videce se oko 20 nedelje da li treba da ti se stavi serklaz.Ja ga nemam ali sam skoro celu trudnocu prelezala,i sad lezim.Sto je najbitnije cuvaj se bakterija jer mnogo skracuju grlic.
micaubica83
micaubica83

Broj poruka : 442
Datum upisa : 07.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 2 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Ancica 87 26/7/2015, 21:34

Moram da se ubacim...Meni stavljen serklaz u 23-24 nedelji otprilike,kad je Novakovka radila drugi expertni i videla da sam pocela da se otvaram...Unutrasnje usce bilo otvoreno 0.5cm,na predlog dr od ranije,ja sam bila za serklaz,iako nisu svi dr bili za to,ona je bila misljenja,kao i dr koji vodi trudnocu,da ako se ne stavi postoji mogucnost gubitka trudnoce...Ja sam resila i pre njenog uz da stavim jer sam verovala sebi i dr i zelela sam da uradim sve da zastitim bebu,posle toliko problema...Mislim da je najvaznije da imate poverenje u dr,i u vas same...Igrom slucaja znam da su Smrdicu poradjali u 36 nedelji zbog vode koja se pojavila pa je otekla,ako sam dobro shvatila....
Mi danas dobili gomilu stvarcica od buduce drugarice....Ne mogu da verujem da je to za moje dete...:)
Srecno devojke svima koje cekate uz...Annci :* Pikseta:* >Ako neku preskocih,izvinjavam se!

Ancica 87

Broj poruka : 1382
Datum upisa : 05.09.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 2 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Pikseta 26/7/2015, 23:10

Mico,isto nas ceka u tom slucaju Very Happy I kod mene je tako, decak i devojcica,iako dr.nije 100% bio tog misljenja,ja jesam lol! Ja ne lezim uopste,osim kad spavam,ali i receno mi je da se ponasam onako kako se osecam. Za sada tako!Super sto ti je tako u bolnici,to je zaista vazno.Bakterije neka se cuvaju mene,ima da ih nema Laughing salim se,hvala na savetu poljubci
Ancice,slazem se da je bitno poverenje u dr.i u sebe, posle 4 lekara koje sam promenila,zenu kad sam videla prvi put,osetila sam se kao da je znam ceo zivot.Hvala Titi koja mi je nju predlozila!
Pikseta
Pikseta

Broj poruka : 106
Location : Novi Sad
Datum upisa : 20.05.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 2 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Smrdica 27/7/2015, 11:19

Mico meni je 35 mm bila duzina od 16 do porodjaja a u 6 ned 39 tako da smo se dobro drzali..a mene su poradjali zato sto je devojka bila karlicno a smatrali su da su krupni oboje sto je i bilo tacno ona 2600 48 cm a bata 2800 51 dug i da je dosta..
Smrdica
Smrdica

Broj poruka : 293
Godina : 40
Location : Novi Sad
Datum upisa : 04.01.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 2 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Smrdica 27/7/2015, 11:20

I nisam mirovala ni sekund super sam se osecala osim mucnina do vece pred carski,ugojila se samo 12 kg..
Smrdica
Smrdica

Broj poruka : 293
Godina : 40
Location : Novi Sad
Datum upisa : 04.01.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 2 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od d77 27/7/2015, 11:37

zvoncica36 ::
d77 ::JAvila mi se rodjaka, danasnja beta je 220. Ovo je bas divna vest sunny
Čestitam. Super raste beta. Treba da spusti tsh. Zbog visokog tsh na početku trudnoće žena može da rodi dete sa Daunovim sindromom. Doktori koji joj savetuju 25mg Eutiroksa neće čuvati to dete već majka koja ga rodi.
Znam, Zvoncice...Nego, danas ponovila betu i ona skocila samo za 6. Crying or Very sad  . Znaci, u petak bila 220, a danas 226.

d77

Broj poruka : 1742
Datum upisa : 01.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 2 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od pegaz 27/7/2015, 17:43

d77 znađ kako ti je sa tom betom, nikad nisi na čisto možda opet skoči za dva dana zato ovi u Pragu npr uopšte ne traže prvu betu pre 16. dpt.

Ja dobila nalaze. TSH pao na 0,68 a ft4 se povisio na 23. Već 4 nedelje pila sam eutirox od 100 mcg naravno po preporuci endokrinologa. Međutim danas sam uzela 50 mcg a tek u ponedeljak trebam na kontrolu (dr na godišnjem)
Povišen CRP na 5,4. u urinu dosta bakterija, trombociti ispod donje granice na 123 ali mislim da je to od onog fraksiparina iako sam vadila krv 10. dan od zadnje injekcije. I onaj MCHC mi na donjoj granici... Nisu mi radili željezo, bilrubin, albumine, alt, asp.. ne znam šta bih još trebala pa da tražim da uradim.

Ako neko zna da li može prednizon da utiče na neke od ovih nalaza?
pegaz
pegaz

Broj poruka : 694
Datum upisa : 27.12.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 2 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Eho 27/7/2015, 17:59

Da, trombociti hoce da padnu od fraxiparina, ali ne znam koliko nakon obustavljanja terapije. Niti sta se radi kad do njihovog pada dodje. Ja sam KS radila tek pred drugi UZ, proslo je 3 nedelje od poslednjeg fraxiparina, i trombociti su bili ok.

A bakterije u urinu su uobicajena pojava kod trudnica, sto zbog hormona koji se luce u trudnoci, sto zbog pritiska materice na mokracne puteve - sto izaziva duze zadrzavanje mokrace i pojavu bakterija. Trebalo bi da uradis i urinokulturu, da pijes sto vise vode i da ides u wc svaki put kad osetis i najmanju potrebu. Verovatno ce ti lekar, na osnovu rezultata urinokulture, dati neki antibiotik za to.
Eho
Eho

Broj poruka : 547
Datum upisa : 20.12.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 2 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od d77 27/7/2015, 18:07

Pegaz, u drugoj lab.je danas proverila i tamo je beta preko 2000...stvarno strasno...
A sto se tice tvojih rezultata, tacno je da od Fraxiparina padaju trombociti, a jedino ne znam kako i na sta deluje prednizon.

d77

Broj poruka : 1742
Datum upisa : 01.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 2 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od AriesGirl 27/7/2015, 18:09

Pegaz, Eho je u pravu. Od Fraxija mogu da padnu trombociti. Ja sam prve tri nedelje primene heparina jednom nedeljno kontrolisala trombocite po preporuci hematologa. Tek nakon mesec dana mi je ubacila kontrolu i KKS, D-dimer, aPTT i PT. Sad sve to radim na 4-6 nedelja.
AriesGirl
AriesGirl

Broj poruka : 1399
Datum upisa : 17.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 2 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od AriesGirl 27/7/2015, 18:14

d77 ::Pegaz, u drugoj lab.je danas proverila i tamo je beta preko 2000...stvarno strasno...
A sto se tice tvojih rezultata, tacno je da od Fraxiparina padaju trombociti, a jedino ne znam kako i na sta deluje prednizon.

Meni su uvek dr govorili da jednu odredjenu analizu radim u labu u kom sam i pocela da bi bilo uporedivo. Ako sam betu radila u labu X, uvek sam je tu i ponavljala. Nemaju svi labovi iste merne jedinice i to hoce da unese zabunu. Ja navijam da su u prvom labu tvojoj rodjaki nesto pogresno izracunali i da je ovo pravi rezultat.
AriesGirl
AriesGirl

Broj poruka : 1399
Datum upisa : 17.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 2 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od PalcicaBg 27/7/2015, 18:17

D77 ne mogu da verujem koja razlika u betama,ja verujem u ovu preko 2000.Nek ponovi kod njih za dva dana.

Trudnice ljubim vas!
PalcicaBg
PalcicaBg

Broj poruka : 4146
Location : Beograd
Datum upisa : 24.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 2 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od micaubica83 27/7/2015, 18:23

Bas sam pisala o tome pre neki dan.Meni su pali trombociti na 90 od povecane doze Fraxiparina.Doktori ovde u bolnici su se bas uspanicili jer ja moram na carski rez,zvali su hematologa i resili to.E sad ne znam do koje granice je dozvoljeno da padaju,vidim da bi ranije da me porode samo zbog tih trombocita,kaze dr prevelik je rizik.Nadam se da vise nece da padaju.Pegaz urinokulturu obavezno uradi
micaubica83
micaubica83

Broj poruka : 442
Datum upisa : 07.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 2 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od d77 27/7/2015, 18:42

Mico, meni je Elezovic rekao da do 50.000 se bez problema obavlja porodjaj-bilo prirodni bilo CR, a ako padnu ispod 50.000 onda daju kortikopreparate i izvode porodjaj.

d77

Broj poruka : 1742
Datum upisa : 01.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 2 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od pegaz 27/7/2015, 18:45

D77 super verujemo i mi u tu betu... macaubica je upravu najbolje je raditi na jednom mestu betu.

Zapisaću sebi šta sve hoću da uradim, u četvrtak idem kod dr pa ću se sa njim dogovoriti...
pegaz
pegaz

Broj poruka : 694
Datum upisa : 27.12.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 2 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od noja 27/7/2015, 21:01

Pegaz izvadi I dimer 
D77 moras sestru nekako ubediti da izvadi tsh ponovo . I malo je trgnuti da nesme da bude tako u grcu a I sama znas kako je tek kad dodje beba .  Mora da se osvesti ovo nije nista tako strasno ...ja sam pila lek za tsh u trudnoci a ranije nikad nisam imala problem .da beba neoboli od stitne...vazna stavka u trudnoci
noja
noja

Broj poruka : 6242
Godina : 45
Location : tamo gde Dunav teče
Datum upisa : 24.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 2 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od AriesGirl 27/7/2015, 21:44

Postajem prava rasejana trudnica. Upravo sam popila drugu tabletu Femibiona 2 danas. Femibion pijem posle rucka, a posle vecere pijem Utrogestan. Greskom sam popila Femibion i posle rucka i posle vecere. Nadam se da se nista lose nece desiti. Sutra se moram dobro skoncentrisati kad pijem koji lek.
AriesGirl
AriesGirl

Broj poruka : 1399
Datum upisa : 17.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 2 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od BiKsi :) 27/7/2015, 22:30

Joj Aries, mislim da se to svakome desi. Ja sam mislila da mi se desava samo u trudnoci, sad vidim da sam cesto pogubljena i kad nisam trudna. lol! Neki dan sam zaboravila da popijem i lek za stitnu i za insulin, ni na kraj pameti mi palo nije. I tako. U trudnoci sam navijala podsetnik za svaki lek, mada mi se jednom desilo da sam popila duplu dozu leka za stitnu. Nece ti nista biti, to su samo vitamini. Eventualno sutra da preskocis, mada i ne moras.

D77, ne mogu da verujem, koji haos za betu od tvoje rodjake. Da poludis, sunca ti. Drzim fige da je sve ok. Reci joj da prekosutra ponovi i tsh, nagovori je nekako.

Pikseta, kad je tvoj termin, da te upisem na trudnickim terminima? Stavicu da nosis bata i seku, pa ako bude drugacije, promenicu, kao i za micuubicu!
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 2 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od BiKsi :) 27/7/2015, 22:37

Sad vidim na terminima da nam dosta datuma fali, nemamo termin za Ganedinu, Bezdan, Micuubicu, Piksetu, Leptiricu, Diki 81..., bacite pogled cure, da dopisemo, posaljite mi podatke.

https://kutak.forumotion.com/t2771p90-termini-za-porooaj#532048
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 2 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od annci 28/7/2015, 09:17

D77, nemam komentara za takva odstupanja u rezultatima!!!
Ali i dalje stojim da bi trebalo da proveri i ostale hormone...jadna zena, kakva trauma...razumem je u potpunosti!

annci
annci

Broj poruka : 1805
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 14.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 2 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od pegaz 28/7/2015, 09:20

Biksi moj termin je dan žena 08. mart likeit

d77 reci sestri da definitivno poseti endokrinologa internistu, biće mirnija a on će joj tačno reći kako da uzima eutirox kad već nama ne veruje. Pazi ginekolozi nisu specijalisti za štitnu tao da joj njihovi saveti nisu baš najrelevantniji za tsh.

Noja a što da radim taj dimer, je l zbog niskih trombocita Rolling Eyes ?
pegaz
pegaz

Broj poruka : 694
Datum upisa : 27.12.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 2 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 2 od 40 Prethodni  1, 2, 3 ... 21 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu