KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

+59
JednaSova
majat
Ninche
SladZana
luckystar74
ivanicasale
Deni
Orline
bak
bebko
Stenli
Sofka
JAmajka
veki1
Simona
bulevarka
Strumfeta78
JocY
MalaSaJuga
zoxa
cicsa80
medolino
Zmajuška
Vuchica
Šašava
jelena*mama2andjela*
dragana76ns
ragaco
Blanka
leptirica1977
saska1
marija123
Crvic
ganedina
SoJa
MAAKKI
nina :)
Niny
fight&faith
lela1984
millena
KoMetaK
lelas
Sofija Veks
Vecka
Pikseta
Smrdica
AriesGirl
annci
pegaz
Ancica 87
PalcicaBg
BiKsi :)
noja
zvoncica36
Erata
Eho
micaubica83
lenjivica
63 posters

Strana 7 od 40 Prethodni  1 ... 6, 7, 8 ... 23 ... 40  Sledeći

Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 7 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od AriesGirl 31/7/2015, 11:17

F&f, cestitam ti od srca! Neka je Nina ziva, zdrava i srecna 100 godina!

Ganedina, jos samo malo i stize bebce!

Trudnicama, mamicama i decici saljem veliki poljubac!
AriesGirl
AriesGirl

Broj poruka : 1399
Datum upisa : 17.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 7 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od annci 31/7/2015, 13:24

Noja, mi u ponedeljak kod Mikovica. Bas sam uzbudjena. Po onom Biksijevom sajtu, ja danas ulazim u 12 nedelju, ali nisam bas dobro podesila sticker. Uostalom, nadam se da ce nam dr u ponedeljak odrediti koliko sam stvarno trudna lol!

Inace, danas dala i krv i urin. Cekam rezultate da budem spremna za ponedeljak
annci
annci

Broj poruka : 1805
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 14.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 7 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od fight&faith 31/7/2015, 13:42

Genadina i Aries hvala puno na čestitkama. Aries i ja tebi čestitam trudnoću želim da ti bude školski dosadna. :-)
Genadina tebi sam čestitala davno trudnoću, a uskoro ću bebicu, usitnilo opasno. <3 :-)Slušaj doktore i ako treba malo budi i u bolnici. Ja sam bila i nije mi žao, osećala sam se sigurnije. Patologija jeste grozna zbog raznih slučajeva, ali sestre su uglavnom OK.
Annci sve preporuke za profesora Mikovića. Ja sam kod njega privatno vodila čitavu trudnoću, a on me je i porodio na CR. Profesor malo govori, ali je veoma stručan. Mnogo mi je značilo, jer je do 34 nedelje beba bila naprednija, ali kad je konstovao asimetričan zastoj u rastu odmah me je strpao u bolnicu kako bi sve ispitao. Tada smo privatno odradili i kasnu AC za svaki slučaj, jer sam ja pre toga odbijala. Intervenciju nisam osetila, a sve je hvala Bogu bilo OK. :-) Držim fige. <3

fight&faith

Broj poruka : 1852
Location : Beograd
Datum upisa : 17.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 7 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Crvic 31/7/2015, 13:46

Mislim da je najbolje da se javim ovde, na stranama na kojima nisam smela da budem dok sam bila trudna. Najpre hvala svima na čestitkama i lepim željama. Vučica moja divna saborka iz bolnice je javila da sam se porodila a Biksi uhvatila muštuluk : ).. Hvala obema!
Idem redom, ostala sam trudna u FETu. Od jednog jedinog čarobnog embriona, borca pravog. Volela bih da ovo vide devojke koje imaju nizak amh, visok fsh, loš odgovor na stimulaciju, endometriozu, Hasimoto. Mislim da je moj AMH rekord Kutka, 0,02. Bio je toliki dve godine pre trudnoce, posle toga ga nikad nisam radila kao ni fsh nakon sto je dostigao 21. U fetu sam imala sam kompletnu terapiju, prvo mikroginon, pa suprefakt, pa estrofem, utrogestan, progesteron, fragmin, pronizon, eutirox.. Tokom čitave trudnoće sam strepela, plašila se i podelila da sam trudna samo sa onima sa kojima sam morala. Ludo, ali nisam umela drugačije. Posle svega, a stvarno je bilo svega, nisam mogla drugačije, nisam smela.
Tri nedelje pred termin počeo mi je nepodnošljiv svrab po celom telu. Danima. Uradila sam krvnu sliku posle koje su me odmah poslali u bolnicu a bolnici zadržali, rekli da od toliko lekova jetra ne funkcioniše kako treba i da porođaj mora da se izazove (dijagnoza Holestaza, sumnja na HELLP). Nakon 6 dana u bolnici, data mi je indukcija (vaginaleta). Porodila sam se vaginalno i pored svega, iskustvo je veliko i nezaboravno. U bolnici smo ostali malo duže dok moje vrednosti nisu krenule ka normali i hematolog dao dozvolu da idem. Na kontrolnom pregledu videli su ogromni koagulum u materici i izvadili ga. Konačno smo stigli kući i pomislila sam kako je svemu kraj. Onda sam osetila da nisam svoja. Za dva dana dobila sam groznicu, ogromnu temperatruru i gubitak svesti. Zadržali su me u bolnici. Temperatura 40, koagulumi, materica se ne vraća kako treba, lab. vrednosti pokazuju tešku infekciju. Devet dana razdvojenosti od moje devojčice je bol koji se ne može opisati. Sve vreme sam bila na antibioticima, oksitocinu i gomili drugih lekova a cevcice su mi skidali samo da praznim grudi. Prvih dana temperatura je sve przila, nisam ni piskila. Beba je bila kod kuće sa tatom, propustila sam i otpadanje pupčića i svašta. Uradili su mi reviziju, iako su mi je radili i na porođaju. Prođe i to, mada sam u bolnickoj sobi stalno razmišljala o nazivu knjige: godina prođe, dan nikad. Tako je verovatno samo u zatvoru i bolnici. Često sam čitala ovde kako se sve teškoće koje smo prošle zaborave kad osetiš svoju bebu u naručju. Ništa nisam zaboravila, a posebno rečenicu jedne medicinske sestre koja mi je rekla: „nije uspeo onaj ko je odustao“.
Posle svega volela bih da kažem par stvari koje sam naučila
• Čuvajte svoju trudnoću - svako za sebe najbolje zna šta to znači i zašto je važno
• Ako ste u mogućnosti imajte neku aktivnost – išla sam na jogu i pomogla mi je da se osećam odlično i da na porođaj odem sa osmehom i lakoćom
• Ako mozete da se porađate vaginalno pripremite se za porođaj – mnogo je dobar osećaj da u porođaju učestvujete, da znate šta se događa, da prepoznajete znake koje vam telo šalje, da znate da dišete, da znate da se napinjete, da svesni i spremni dočekate svoje čedo. I ako vas ne zanima, olakšajte izlazak na ovaj svet svojoj bebi.
• Razmislite dobro da li ste za bebi frendli (kako god izopačen bio kod nas) ili ne. Jako važna odluka koju sam pogrešno donela, doduše zbog doktora sam izabrala bolnicu u kojoj ga nazalost nema
• Pripremite se za dojenje ako želite da dojite –to nisam uradila, samo sam se fokusirala na porođaj a mislila sam da je dojenje digneš majcu i dojiš. Kakva zabluda, bar kod mene, koja mi je kasnije uzrokovala mnogo mnogo muka
• Budite na Kutku jer ovo je riznica dobrih ljudi, znanja i ljubavi
Trudnice mile, veliki ste put prošle do sada, čuvajte svoje sebe i svoje bebe i uživajte u svakom danu.
Koračaljke, samo napred, punog srca, bistre glave, da što pre dodje vaš dan, vreme za vas zapisano i određeno kada će radost ući u život i samo rasti.
Iskren i veliki pozdrav
Crvic
Crvic

Broj poruka : 267
Datum upisa : 26.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 7 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od fight&faith 31/7/2015, 13:59

Crvić, još jednom čestitam. I ja sam bila isti, a možda i gori slučaj i što se tiče amh, fsh, odgovora na stimulaciju i neprijavljivanja trudnoće. Baš sam se pitala da li je na kraju upalila ona smrzlica ili si išla na novi postupak. Ljubimo tebe i Veru, ja i moja Nina. :-) :-* <3

fight&faith

Broj poruka : 1852
Location : Beograd
Datum upisa : 17.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 7 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Crvic 31/7/2015, 14:44

Hvala ti fight&faith! Sad citam tvoja javljanja, koliko podudarnosti.

Po izuzetnoj ličnosti ste Nini dali ime, neka je Bog čuva. Tebi BRAVO i za borbu i za veru.
Crvic
Crvic

Broj poruka : 267
Datum upisa : 26.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 7 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Crvic 31/7/2015, 14:49

Annci, sta je sve kod vas bilo, ne verujem! Čestitam na trudnoći i radujem se da rodiš jednog malog zmaja a onda od svega sto je bilo napises jedan best seler : )

Kometa, uživaj punim plućima u trudnoći i iščekivanju velikog dana! Joj kakva radost.

Lelas, svaka čast, lagano do kraja!
Crvic
Crvic

Broj poruka : 267
Datum upisa : 26.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 7 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od annci 31/7/2015, 15:05

Jao, Crvicu, kako divan i poucan post. Cestitam ti od srca, jos jednom!!!
Ne mogu ni da zamislim, kako ti je bilo. Posle tolike borbe da konacno upoznas svoju bebicu, i moras da se odvojis od nje na deset dana affraid Svaka cast i tvom muzu za ta period. Ipak mi imamo 9 meseci da se priiknemo na ta mala, nerodjena bica. Njima dodju kao vanzemaljci Very Happy . Gledam po svom bratu i zetu, koji su friski ocevi. Drago mi je sto se sve dobro zavrsilo i sto konacno mozete da uzivate svi zajedno!
Hvala sto dajes nadu svojim primerom svim kutanjkama.
Imam jedno pitanje vezano za Yogu. Ja sam godinama trenirala u okviru Yoga centra Srbije. Oni nisu imali progam za trudnice. Gde si ti isla? Za sada sam i dalje na programu mirovanja, ali se nadam da ce u ponedeljak reci da je sve ok, i da mogu polako da se vracam u normalu.
A roman lol! lol! lol! stvarno je trebalo sve staviti na papir. Samo da se sve dobro zavrrsi...

Inace, stigose mi prvi rezultati, i mahoom je sve ok, osim TSH koji je 0,019 mU/L (ref vr 0,27 do 4,2). Majku mu...sta li je to? Uvek mi je na donjoj granici ali ovoliko? Imate li neki predlog, ili da se strpim do ponedeljka?
annci
annci

Broj poruka : 1805
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 14.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 7 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Crvic 31/7/2015, 16:02

Hvala Annci : ) Mislim da je odlična joga za trudnice kod Mirjane Gnjatic (http://www.shivashakti.rs) ali mi je bilo daleko pa sam išla kod Maje, na fb je Majayogafriends. Vrlo je blago vežbanje, bila sam bezbrižna da ništa pogrešno neću uraditi.
Pri kraju trudnoce sam išla kod babice Divne, tu su kombinovane vežbice i priprema za porođaj.

TSH je jako važan u ranoj trudnoći ali imam iskustva samo kad je visok, ne znam ništa o tome kad je nizak.
Crvic
Crvic

Broj poruka : 267
Datum upisa : 26.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 7 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od annci 31/7/2015, 16:39

Hvala na korisnim savetima, crvicu. Bas cu malo da proucim sajt.
Obicno svi kubure sa visokim TSH. Javice se valjda neka zenica sa slicnim problemom
annci
annci

Broj poruka : 1805
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 14.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 7 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od lela1984 31/7/2015, 17:02

Evo, ja se javljam, annci i ovde.I moj tsh je jako nizak. Napisala sam ti na koracima da ne treba da brines. Ako je fT4 u redu, kao sto je moj,na pr., nizak tsh uopste ne smeta u trudnoci.

lela1984

Broj poruka : 3646
Datum upisa : 01.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 7 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od noja 31/7/2015, 17:07

Crvicu cestitamo draga .
Lep post I dirljiv sunny
Ja uvek spominjem dojenje mi smo u skolici mnogo pricali na tu temu . Ja preporucujem skolicu plus ... pored joge . Nije na odmet I svasta cujes ...
Annci nebrini cuces od dr sve za tsh mislim da nijw strasno a jel pijes nesto za tsh
noja
noja

Broj poruka : 6242
Godina : 45
Location : tamo gde Dunav teče
Datum upisa : 24.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 7 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od d77 31/7/2015, 17:10

Crvicu, cestitke i od mene i ljubi malenu... ljubav

d77

Broj poruka : 1742
Datum upisa : 01.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 7 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Niny 31/7/2015, 17:14

Crvic cestitam draga rodjenje princeze :) mnogo je slatka. Mogu misliti koliko ti je bilo tesko razdvajanje od nje i sve istalo sto te zadesilo, ali bitno je da je proslo i da sada mozete da uzivate skupa :)
Ganedina jos malo do upoznavanja sa vasim decakom :)
F&f tvoja je odluka da li ces i kome reci za trudnocu i ja to podrzavam. Onaj ko ce ti na tome zameriti ni ne treba ti. Ljubi princezu  sa prelepim imenom
Niny
Niny

Broj poruka : 3309
Godina : 46
Location : Bgd
Datum upisa : 16.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 7 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Niny 31/7/2015, 17:18

Zaboravih da napisem da smo mi na moru vec 2 nedelje, divno nam je, Koko uziva, obozava da pliva i da se igra u pesku, puzi, podize se, brblja :) bas je porastao, nije vise bebica, vec pravi deckic.
Niny
Niny

Broj poruka : 3309
Godina : 46
Location : Bgd
Datum upisa : 16.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 7 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od fight&faith 31/7/2015, 17:50

Hvala Niny na čestitkama. hoću poljubiću je ... i ti izgnjavi malo Konstantina umesto mene. Very Happy Okupajte se jednom za nas dve likeit

fight&faith

Broj poruka : 1852
Location : Beograd
Datum upisa : 17.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 7 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od AriesGirl 31/7/2015, 18:12

fight&faith ::Genadina i Aries hvala puno na čestitkama. Aries i ja tebi čestitam trudnoću želim da ti bude školski dosadna. :-)

Hvala puno :)

AriesGirl
AriesGirl

Broj poruka : 1399
Datum upisa : 17.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 7 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od AriesGirl 31/7/2015, 18:14

Crvic, kakva prica... Neka ti je beba ziva i zdrava, cestitam!
AriesGirl
AriesGirl

Broj poruka : 1399
Datum upisa : 17.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 7 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od lelas 31/7/2015, 19:00

joj crvic,sta ti se sve izdesavalo draga ,vazno da je sve iza tebe i da princeza sve rane zalecila.ljubam vas obe!princezi zelim dug i srecan zivot pun radosti i veselja.mnogo mi je drago da si se javila.
F&f ,divna je curica.ljubi je ,neka puca!
lelas
lelas

Broj poruka : 1644
Datum upisa : 18.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 7 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od annci 31/7/2015, 19:01

noja ::Crvicu cestitamo draga .
Lep post I dirljiv sunny
Ja uvek spominjem dojenje mi smo u skolici mnogo pricali na tu temu . Ja preporucujem skolicu plus ... pored joge . Nije na odmet I svasta cujes ...
Annci nebrini cuces od dr sve za tsh mislim da nijw strasno a jel pijes nesto za tsh


Ne pijem nista, Noja. Uvek je bio blizu donje granice, a to ne smeta zacecu. Bila sam u fazonu "blago meni", ali to su bile vrednosti oko 0,4, nikada ovakko nisko. Videcemo vec, provericu ft4 sutra
annci
annci

Broj poruka : 1805
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 14.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 7 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od fight&faith 31/7/2015, 21:15

Hoću, hvala Lelas. :-) <3
Annci, proveri ali verujem da je sve OK. :-)

fight&faith

Broj poruka : 1852
Location : Beograd
Datum upisa : 17.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 7 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od marija123 1/8/2015, 07:37

Cestitam od srca svim novim mamicama! Veliki pozdrav za sve mame i trudnice i njihove bebice! Koracaljke da se sto pre pridruze trudnicama :)
marija123
marija123

Broj poruka : 299
Godina : 48
Datum upisa : 18.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 7 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od saska1 1/8/2015, 09:13

F&f čestitam !!!!Kakvo divno iznenađenje me dočeka neka je Nina živa i zdrava sto godina !!!! Uživajte u roditeljstvu.Kada stigneš napiši nam malo detaljnije sve ....

Crvić i tebi sve čestitke za rođenje princeze!!!

Meta,Ganedina još malo i stiže upoznavanje i najsrećniji događaj u životu koji ste toliko dugo čekale .Srećno vam bilo!!!!
saska1
saska1

Broj poruka : 2530
Datum upisa : 04.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 7 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Ancica 87 1/8/2015, 14:32

Crvic,cestitam,divan si post napisala!
F&F...prava je princeza!
trudnice i mamice! :*

Ancica 87

Broj poruka : 1382
Datum upisa : 05.09.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 7 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od leptirica1977 1/8/2015, 15:03

Evo i ja da se upišem na ove strane.....juče bili na uz,33dpt -crl-8.7mm .e sad sam lepo čula srce srce srce  junačko
termin je 18.03.2016 lol!
svim trudnicama i mamicama ljubav


Poslednji izmenio leptirica1977 dana 1/8/2015, 15:29, izmenjeno ukupno 1 puta
leptirica1977
leptirica1977

Broj poruka : 85
Godina : 46
Location : Indjija
Datum upisa : 17.05.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 7 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 7 od 40 Prethodni  1 ... 6, 7, 8 ... 23 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu